SUŠIČKY a sušení...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já ji mám už rok a jsem s ní navýsost spokojen. Kdesi jsem to psal, ale pomalu čert aby se tu už vyznal (:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od k.winky »

Tak první výsledky super ! No tedy jak se to vezme, zatím jsem udělala jen pokusné produkty ... nějaké křížalky a placku ze strouhaných jablek, rozmačkaného banánu, skořice a lněného semínka ... Celou noc to tu vonělo, jkao když se peče štrůdl - krása :D Jenomže ta placka je tak strašně dobrá, že jsem jí snědla skoro sama celou na posezení :lol: Naši ochutnali a moc jim šmakovalo :) Jen pro příště vím, že musí být o trochu tlustější ... No určo budu teď vymýšlet, co všechno za dobroty se dá vyrobit, ale asi to nebudu přehánět, pak bych pořád uzobávala a nebylo by mi dobře :? Ale na vánoce super věc :)
Jinak jí taťka sehnal za 3500,-
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od veri »

Jo jo, na netu ji mají taky za tolik. Poctivě šetřím a za dva týdny bude htovo :D :mrgreen: Těším se jak malé děcko. (Btw, za dva týdny dojde i healthy juicer - k.winky, to sem sice nepatří, ale tys říkala, že si ho chceš taky objednat, máš? Jsem zvědavá :D )
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od veri »

Jo a k.winky, prosím tě, taťka ji sehnal kde? Budou ji mít třeba v Electroworldu nebo tak? Nebo musím přes net...?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od k.winky »

Jo, je fakt super, už jsem udělala jablečno-skořicová srdíčka (vykrajovátka na vánoční cukrový mi byla pomocníkem:)), banánová kolečka a borůvkovou placku :) Nejvíc si labužím v tom, jak to tu po celém bytě nádherné voní :) Veri, táta jí objednal na netu na www.nakupuj.cz 3409,- + poštovné ... Na Healthy juicer ještě pořád čekám... Nebo spíš tajně doufám, že ho dostanu k narozkám, které mám v listopadu... Ten budeš mít pro změnu dřív ty, tak mi pak taky musíš napsat dojmy :)

Ale tyjo zajímalo by mě jakou ty máš brigádu, že jsi takhle výdělečná, já s tou svojí bych šetřila na tohle pěkně dlouho... Klobouk dolů...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od veri »

Já už šetřím dýl, jen jsem dosud nevěděla na co, takže teď už jen "došetřuju" zbytky v řádech stovek :D :D
To je náhoda, já mám narozky taky v listopadu a jako dárek už to mám domluvené, třeba se ti to taky podaří domluvit, když máme tolik společného :D :wink:
Díky za tu adresu, tam to mají asi opravdu nejlevněji, našla jsem i o tisícovku dražší.
Těším se, že před Vánoci to u mě bude vonět stejně jako u tebe :D
A tu borůvkovou placku jsi dělala z červstvých borůvek? U nás jsou dost draho :?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od k.winky »

Nene, to by byla sakra drahá placka :) Dělala jsem jí z rozmražených mražených z Makra :) + vanilka a jeden rozmačkaný banán ... Dneska když jsem přišla ze školy, tak jsem jí hotovou seškrabávala ... Seškrabávala proto, že jsem zapomněla, že u těch placek to musíš potřít rostlinným olejem :? Ale u seškrabek byl chuťově na 1 :lol:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak já na tyhle přilnavé věci používám pečící papír
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od k.winky »

Tak Veri, měla bych pro tebe takový návrh, jak bys mohla ušetřit a mít sušičku co nejdřív (pokud sis jí už neobjednala) ... Sušičku jsme zkusili, je parádní, ale shodly jsme se na tom, že jí asi moc neužijeme a víc by byl teď potřeba ten odšťavňovač ... Možná tak na Vánoce něco pro návštěvy nebo náš mlsný jazýček, ale kdyby jsme to tu vyráběli ve velkém... Nevím jak ostatní členové mojí rodiny, ale pro mě je to furt boj s chutěmi a také mi po větším množství sušeného není zrovna hourej :? No ale k věci, jak jsem říkala použila jsem jí jednou, mám k ní doklad, záruční list všechno, úplně fungl ... Takže kdybys měla zájem prodala bych ti jí za 3200,- ... Nebo kdyby někdo jiný o ni měl zájem opakuji: Je to Značka Nového Zelandu EZIDRI - SNAKEMAKER, TŘI TEPLOTNÍ STUPNĚ, PĚT PATER, SÍTKO, MISKA (MOŽNO DOKOUPIT DALŠÍ)...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od veri »

k.winky píše:Tak Veri, měla bych pro tebe takový návrh, jak bys mohla ušetřit a mít sušičku co nejdřív (pokud sis jí už neobjednala) ... Sušičku jsme zkusili, je parádní, ale shodly jsme se na tom, že jí asi moc neužijeme a víc by byl teď potřeba ten odšťavňovač ... Možná tak na Vánoce něco pro návštěvy nebo náš mlsný jazýček, ale kdyby jsme to tu vyráběli ve velkém... Nevím jak ostatní členové mojí rodiny, ale pro mě je to furt boj s chutěmi a také mi po větším množství sušeného není zrovna hourej :? No ale k věci, jak jsem říkala použila jsem jí jednou, mám k ní doklad, záruční list všechno, úplně fungl ... Takže kdybys měla zájem prodala bych ti jí za 3200,- ... Nebo kdyby někdo jiný o ni měl zájem opakuji: Je to Značka Nového Zelandu EZIDRI - SNAKEMAKER, TŘI TEPLOTNÍ STUPNĚ, PĚT PATER, SÍTKO, MISKA (MOŽNO DOKOUPIT DALŠÍ)...
Jej! K.winky, to bych ti byla moc moooc vděčná! My jsme se naopak shodli, že sušička bude pro celou rodinu příspěvkem, hlavně taky možnost, jak do brášky dostat něco živého (protože živé ve své normální podobě vyplivuje, což taky ení přirozené a lepší by samozřejmě bylo do něj necpat ty hnusy, al eto patří jinam...), zvlášť teď před Vánoci!
Takže bych si ji od tebe mileráda koupila, jestli si to nerozmyslíší! :D :D Měla jsem v plánu objednat si ji ke konci přštího týdne, takže tak nějak... :D :mrgreen:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od k.winky »

Ok, tak jak by ti to vyhovovalo, můžu ti jí poslat hned a nebo dýl, jak budeš chtít ... Jen mi musíš napsat adresu, jestli jí nechceš psát tady, tak můj e-mail je k.winky@seznam.cz ... Ty ňaminy co v tom dají vyrobit budou bráškovi určo šmakovat :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od veri »

Ok, tak já se ještě dohodnu s mamčou, protože mi ještě chybí nějaké peníze a nejpozději o víkendu bych ti stopro dala vědět na maila :D Hurá :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od k.winky »

Jojo, tak to doma proberte, čeká tu na tebe :) Já už jdu rozhodovat, jestli si místo toho koupím citrusovač nebo HJ, to bude dilema :? Nejvíc šťavím grepy a pomeranče, takže by mi to dost ušetřilo práci a čas, ale HJ je HJ, prostě sen :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od veri »

k.winky píše:Jojo, tak to doma proberte, čeká tu na tebe :) Já už jdu rozhodovat, jestli si místo toho koupím citrusovač nebo HJ, to bude dilema :? Nejvíc šťavím grepy a pomeranče, takže by mi to dost ušetřilo práci a čas, ale HJ je HJ, prostě sen :D
No počkej, ale u popisku Hj píšou, že je i na cituju: "oloupané citrusové plody", takže já počítám s tím, že je v tom budu šťavit... Takže podle mě HJ bude stačit, ne? I když nevím, jakou má výtěžnost, ale pořád asi lepší, než nic :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od k.winky »

To sice jo, ale víš co to je každý den loupat a krájet pomeranče ? Hlavně při tom spoustu té šťávy vykape ... HJ samozřejmě i citrusy šťaví, ale v citrusovači to jen přepůlíš přimáčkneš a máš hotovo :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od veri »

k.winky píše:To sice jo, ale víš co to je každý den loupat a krájet pomeranče ? Hlavně při tom spoustu té šťávy vykape ... HJ samozřejmě i citrusy šťaví, ale v citrusovači to jen přepůlíš přimáčkneš a máš hotovo :?
Já jsem spíš na štavenou zeleninu, takže když jsem šťavila na centrifuze, kartáčovala jsem každý den mrkev a to taky nebyla žádná sranda :lol: Ale za ty prachy, a co jsou koukala, tak okolo 1500 kč - přijde mi to moc za přístroj "rozpůlíš přimáčkneš"...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od k.winky »

To jo, ale klidně dám peníze za to, že mi to ušetří spoustu času ... Každopádně chci obojí, jen nevím, co je teď prioritnější :? A jakou si šťavíš zeleninu ? Já jen mrkve, nic jiného do sebe nedostanu, docela mě to mrzí, ale prostě mi to nechutná a nevím jak té zeleninové šťávě na chuť přijít ... Prostě bych to přímo vrhla zpátky vypít to :( Zkoušela jsem všechno možné, ale kromě mrkvičky nesnesu žádnou zeleninovou ... Jo ovocný, ty mi jedou až moc :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od k.winky »

Jen travičku a bylinky jsem ještě nezkoušela, páč na to právě nebyla ta mašinka, tak se těším, že s HJ to vyzkouším, ale to se taky nepije koncentrované ne ? S něčím se míchá ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od veri »

No, já většinou mrkev - občas mixnu s celerem nebo petrželí, výjimečně mrkev + jablko. Dobrá je taky mrkev, zázvor, řepa nebo mrkev + okurka (mrkev vždycky ve většinovém množství).
Mně ovocné taky jedou, hlavně jablečné, jenže ty ne tak často, já totiž zeleninu konzumuju jen zřídka, stravuju se ovocem, tak možná proto mi víc chutnají zeleninové šťávy, že trochu "zeslaním a odsladím" vnitřní prostředí. Ale třeba mrkvové šťávy bych mohla vypít hektolitry :D

Ale těším se, že na HJ budu šťavit i špenát a zelené, protože chorofyl do sebe jinak asi moc nedostanu...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od k.winky »

No jsem na tom úplně stejně, taky jedu skoro jen ovoce ... Ze začátku jsem si večer dávala zeleninové saláty a teď na ně vůbec není chuť ... Zkusím ty kombinace které píšeš :wink: V juice baru si občas dávám mrkev+celer+jablko+řepa a to mi tedy docela chutná, ale je to asi tím, že toho celeru a řepy tam dávají minimum ... Já se těším na jaro, až porostou mladé kopřivy, pampelišky a spol. :) To z toho budu celá zelená :) šťáva ze salátu mě třeba moc neláká, ale chtěla jsem na ten chlorofyl zkusit kapustu ... Zjistila jsem, že šťávy chutnají docela odlišně než ovozel v celku ... A ještě jsem se chtěla zeptat na ten špenát, kde se dá sehnat ? V supermarketech mají jen takový ten baby a to nevím co má s normálním špenátem společného :? Nejvíc bych brala nějaká ze zahrádky, ale to nevím, kde bych tu zahrádku založila, jedině u nás v paneláku na střeše :lol: ach ty králíkárny :(
Naposledy upravil(a) k.winky dne stř říj 22, 2008 21:30, celkem upraveno 1 x.
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od veri »

No, tady na fóru bys určitě něco našla, ale podle mě každý má jiné chutě - někdo tu tuším psal, že mu chutná s ničím nesmíchané lupení, někdo zas, že to do sebe nedostane a musí to míchat. Pokud vím, tak Walker píše míchat mrkev se špěnátem, ale píše i jiné recepty v knížce o zeleninových šťávách, jestli ji máš...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od k.winky »

Jojo, ta je poctivě prostudovaná jako všechny od Walkera dostupné ... Ještě jsem moc neexperimentovala ... na staré odstředivce to ani moc neláká, ale až přijde HJ tak to jen pofrčí :wink: :) Btw: Jak dlouho jsi ty na vita ? Jako 100% ? Taky asi někdy od prázdnin ne ? Co jsem tak někde v nějaké diskuzi zachytila..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od veri »

k.winky píše:No jsem na tom úplně stejně, taky jedu skoro jen ovoce ... Ze začátku jsem si večer dávala zeleninové saláty a teď na ně vůbec není chuť ... Zkusím ty kombinace které píšeš :wink: V juice baru si občas dávám mrkev+celer+jablko+řepa a to mi tedy docela chutná, ale je to asi tím, že toho celeru a řepy tam dávají minimum ... Já se těším na jaro, až porostou mladé kopřivy, pampelišky a spol. :) To z toho budu celá zelená :) šťáva ze salátu mě třeba moc neláká, ale chtěla jsem na ten chlorofyl zkusit kapustu ... Zjistila jsem, že šťávy chutnají docela odlišně než ovozel v celku ... A ještě jsem se chtěla zeptat na ten špenát, kde se dá sehnat ? V supermarketech mají jen takový ten baby a to nevím co má s normálním špenátem společného :? Nejvíc bych brala nějaká ze zahrádky, ale to nevím, kde bych tu zahrádku založila, jedině u nás v paneláku na střeše :lol: ach ty králíkárny :(
No, sice to není ideální, ale viděla jsem u nás v Albertu balený tuším po půl kile nebo dokonce po kile. V podobných plastových sáčcích, jako mrkev aurčitě není bio, ale co naděláš...
Já si hodlám pěstovat nějaké ty věci v truhlíku doma na okně a v léte na zahrádce (máme dům). Ty můžeš zkusit ten truhlík nebo balkóně, jestli máte. Jenže to není na denní šťavení, to je spíš tak do salátu, nejde to asi pěstovat ve velkém, stejně jako se asi nevyplatí pěstovat si sám mrkev pro šťavení, protože třeba jen pro mě padne nejmíň kilo denně a to je opravdu dost :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od veri »

k.winky píše:Jojo, ta je poctivě prostudovaná jako všechny od Walkera dostupné ... Ještě jsem moc neexperimentovala ... na staré odstředivce to ani moc neláká, ale až přijde HJ tak to jen pofrčí :wink: :) Btw: Jak dlouho jsi ty na vita ? Jako 100% ? Taky asi někdy od prázdnin ne ? Co jsem tak někde v nějaké diskuzi zachytila..
No, tenhle víkend tomu budou přesně tři měsíce 100%, kupodivu celkem v pohodě, i když jsem měla úletové dny, jednorázově (třeba kešu den nebo medo-den), ale jakmile jeden den zjistím, že mi to nesvědčí, neláká mě to pak. Asi tělo zkouší, na čem by mohlo být závislé (třeba předtím něco jako chipsy nebo sušenky, na čoko jsem zas tak nebyla) a doufám, že když si nenajde alternativu, tak zkoušení vzdá a zůstane jen chuť na ovozel :lol:
Díkybohu, že to jsou jen jednorázové akce. Pečivo, chipsy, nic takové už mě neláká. A kupodivu už mi smrdí i smažený hermelín, který jsem milovala, s ďábelkou třeba. Smrdí mi to tak nějak "mrtvě". :mrgreen:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od k.winky »

Tak to máš o měsíc víš než já ... Moje úlety byli taky, ale naštěstí také jen row ... Já neměla ani žádný přechod, vrhla jsem se do toho po hlavě :) u mě prostě existuje jen černá nebo bílá, kompromisy neuznávám ... Teď už jedu skoro jen ovo a je mi faj :wink: Občas si vzpomenu na nějaké jídlo, které jsem měla dřív ráda (svíčková, bramborové knedlíky s vajíčkem, losos,.. atd.) a trochu mě to trápí, ale pak to nějak přejdu a utěšuji se, že se mi i tohle budu časem hnusit ... Moje velká výhoda je, že naši se doma nestravují, takže naše lednice je nadupaná jen ovozelem :) :wink: Ale kdyby tu mamina dál vyvařovala ty její "ňaminy", tak nevím, jak bych na tom byla psychicky :( Ale kupodivu, když nedávno dělala výjimečně taťkovi večeři (řízek s bramborem), tak mi to nějak nevadilo, dala jsem si svoje hrozno a klidně povečeřela s nim :) ale jak si teď napsala o tom hermelínu s ďábelkou :( No ještě furt bojuju, ale moje vůle je silná ! Zvlášť tenhle web a lidé tady mi jí dodává !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od veri »

To jo, s přechodem jsem to měla stejně - ze dne na den, postoj mám taky stejný jako ty - buď to nebo to. I když je možná fakt, že nám se přechází jednodušeji než věkově starším, přešly jsme na správnou cestu v čas :D neumím si představit přecházet třeba měsíc nebo snad ještě dýl, to u mě prostě nejde, zas bych si koupila něco jako sušenky apod. a řekla bych si, tak od pondělka už opravdu začnu s přechodem atd... Takže opravdu na mě funguje buď a nebo :D
A k tomu domácímu stravování - mamka doma pořád vaří, stravují se tak všichni kromě mě, ale kupodivu mě to neláká. Já s nimi nejím, protože mi to spíš smrdí a nerada to vidím (navíc mají většinou maso a to mi nevonělo už dlouho předtím, byla jsem vegetarián...)
A jsem ráda, že tu je na tom někdo stejně věkově jako já >:-)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od culka »

Tak mam novy kus nabytku. 9-poschodovy Excalibur, 7 teplot, casovac a 10 rokov zaruka. Len sa mi uz pomaly do kuchyne nezmesti. Rano mixnem banany s malinami a saskatoonmi a zarobim na placky. Budem si musiet nasusit zeleninu na polievku, nech si mam co zobrat do lietadla a mam tam este ananas, jablka.
Co este? Majitelia radte, please, please.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od tristazmista »

culka píše:Tak mam novy kus nabytku. 9-poschodovy Excalibur, 7 teplot, casovac a 10 rokov zaruka. Len sa mi uz pomaly do kuchyne nezmesti. Rano mixnem banany s malinami a saskatoonmi a zarobim na placky. Budem si musiet nasusit zeleninu na polievku, nech si mam co zobrat do lietadla a mam tam este ananas, jablka.
Co este? Majitelia radte, please, please.

to mas misto trouby?? :twisted:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od culka »

Neprovokuj, mam recept na jerky, tak aby som ta nepomlela.

Idem namocit slnecnicu na placky.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od tristazmista »

culka píše:Neprovokuj, mam recept na jerky, tak aby som ta nepomlela.

Idem namocit slnecnicu na placky.
:D uz mlcim, at slouzi :wink:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od culka »

Dik.

Mam ti poslat bananove lupienky alebo radsej ten ananas?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
resolut
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 05, 2008 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od resolut »

Nevíte někdo, pěkněprosím, zda se dají sehnat u nás tyto ParaFlexx fólie do Excaliburu? Celkem by se mi hodily. Díky! ;)

http://www.amazon.com/Excalibur-ParaFle ... gy_k_img_c

Obrázek
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Kometa »

Johny píše:Mam ňákou ABC čtyři patra a tři stupně teploty. Je tam i časový spínač do 12 hodin. Problém je že ty 3 stupně teploty neodpovídají žádným přesným hodnotám stupňů protože to závisí na okolní teplotě. Při pokojový teplotě se mi zdá že je to moc horký i na ten nejnižší stupeň.
Taky mám tuhle ABC sušičku. Nejraději suším na sluníčku, ale když holt nesvítí a nebo jako teď zateplujeme barák, sušit se nedá a zatím si svůj jídelníček bez pevných věcí neumím dost dobře představit (hlavně pokud třeba jedu pryč na víkend, kam si nemůžu vzít klíčky).

Teď zrovna suším sladké pohankové sušenky a zkusím uplácat ještě něco na způsob mrkvánků.

Ale proč píšu - podařilo se vám někomu udělat něco s tou regulací teploty? Třeba prostě jen snížit příkon/výkon, aby to na ten první stupeň tolik nežhnulo? Zvažuju taky myšlenku přikoupit alespoň 2 patra, aby se to víc rozložilo, ale nemám ten teploměr a nebudu mít ani možnost ověřit, jestli to trochu pomohlo.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Panda »

Sice tu sušičku neznám, ale, pohled elektrikáře - jak se dívám tak má stupně regulace 250/500/700W, takže odhaduji že jen zapíná různě výkonné spirály. V tom případě by mělo fungovat připojit ji na triakový regulátor osvětlení co se prodává např. pro stolní lampy, výkon by pak šlo plynule regulovat. Druhou možností je předřazení usměrňovací diody - buď by Ti nějaký elektrikář upravil sušičku a diodu tam doplnil (což by byl výdaj tak za 5 kč) nebo by Ti vyrobil adaptér zásuvka+zástrčka+dioda, přes který bys sušičku připojovala. V tom případě by Ti výkon sušičky klesl na polovinu, tj. 125/250/350W.

No a v nejhorším případě by mohlo stačit přidat někam nahoru plátky alobalu - alobal by teplo odrážel, takže účinnost by se snížila, jen by se více přehřívala horní topná část.

Nebo ještě jedna náhrada sušičky, co se už psalo jinde. :-) Rozložit sušené ovoce např. na talíři, strčit k tomu stolní lampu se žárovkou (ne zářivkou!) např. 60 W a nechat ji zblízka na to svítit. Případně ještě stínítko zevnitř obložit alobalem aby lépe odráželo a nepřehřívalo se.

S těmi klíčky si myslím že by neměl být problém - běžně si sebou někam vozím skleničku s předmočenými nebo předklíčenými klíčky, tam pak stačí jen rozložit na talířku nebo v krabičce a nechat doklíčit. Nebo naklíčené dát do chladničky kde vydrží pár dnů.
Naposledy upravil(a) Panda dne čtv kvě 27, 2010 12:33, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od Samira »

Priamo s teplotou som nevymyslela nic, ale trosku som to okabatila. Susicku zapinam na mechanicky casovy spinac, kde nastavim, aby stvrthodinku isla, stvrthodinku nesla, a tak dokola... Takze tym, ze je chvilu zapnuta a chvilu vypnuta sa to nestihne rozohriat na vysoku teplotu. Dufam. Merat som to teplomerom nemerala, len to osahavam rukou...
malop
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 10, 2010 21:55

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od malop »

Prosím o radu.
Učarovala mě tatok sušička: http://susicky.susicka.cz/product_info/ ... ce-zdarma/ - máte s ní někdo zkušenosti?
Nebo mám dát přesnost: http://susicky.susicka.cz/product_info/ ... ce-zdarma/ ?
Jakou sušičku a proč vybrat?
Máte popřípadě jiný typ? Jaký?
Předem moc díky :).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od Jindra »

malop píše:Prosím o radu.
Učarovala mě tatok sušička: http://susicky.susicka.cz/product_info/ ... ce-zdarma/ - máte s ní někdo zkušenosti?
Nebo mám dát přesnost: http://susicky.susicka.cz/product_info/ ... ce-zdarma/ ?
Jakou sušičku a proč vybrat?
Pokud bych musel vybrat pouze z těchto dvou, tak Excalibur. Pokud bych měl svobodnou volbu, ani jednu z těchto.
Používal jsem model podobný zde prvnímu uvedenému, než jsem zjistil, že vzduch vycházející z topného tělíska je nadměrně teplý (on taky musí být, aby vyhřál relativně velký objem sušičky), čili docházelo mi k ničení enzymů. Přidělal jsem regulaci výkonu topení, tj. snížil jsem teplotu na cca 42 °C, objem sušičky se ale neprohřál dostatečně, sušení trvalo dlouho a objevovaly se plísně. Sušička dnes doma leží ladem.
Při výrobě kvásku mne tuším že Sitar navedl na obyčejnou troubu, stačilo ponechat svítit vnitřní světlo a to stačilo na udržení teploty kolem 40 stupňů. Pro malý kvásek žárovka stačila, pro větší sušení jistěže ne, dneska suším v horkovzdušné troubě: troubu nahřeju na minimální teplotu (je to do padesáti stupňů), vložím sušené ovoce a pak nechávám zapnutý ventilátor vnitřní cirkulace a svítit světélko, jinak zcela bez topení. Uvnitř je sice celkem chlad (vlažno), nechávám tam vložený teploměr, na který sem tam přes den kouknu, díky intenzivnímu průvanu probíhá sušení dosti rychle. Teplota tam rozhodně nepřekročí správnou čtyřicítku - a sušičku tedy mám "zadarmo", protože troubu máme tak jako tak (zbytek mé rodiny je vařácký).
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...na obyčejnou troubu, stačilo ponechat svítit vnitřní světlo a to stačilo na udržení teploty kolem 40 stupňů. Pro malý kvásek žárovka stačila, pro větší sušení jistěže ne,...
Asi by nebyl problém na dobu sušení našroubovat silnější žárovku, bez krytky (obyčejná žárovka má větší baňku). Např. my tam máme jen 15W (E14, 300°), výměna je snadná. Ale i tak je možná už jednodušší strčit tam nějakou tu rozsvícenou lampičku. A stejně asi nakonec, jak Jindro říkáš, je důležitější spíš to větrání než teplota.
malop
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 10, 2010 21:55

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od malop »

Jindra píše:
malop píše:Prosím o radu.
Učarovala mě tatok sušička: http://susicky.susicka.cz/product_info/ ... ce-zdarma/ - máte s ní někdo zkušenosti?
Nebo mám dát přesnost: http://susicky.susicka.cz/product_info/ ... ce-zdarma/ ?
Jakou sušičku a proč vybrat?
Pokud bych musel vybrat pouze z těchto dvou, tak Excalibur. Pokud bych měl svobodnou volbu, ani jednu z těchto.
Používal jsem model podobný zde prvnímu uvedenému, než jsem zjistil, že vzduch vycházející z topného tělíska je nadměrně teplý (on taky musí být, aby vyhřál relativně velký objem sušičky), čili docházelo mi k ničení enzymů. Přidělal jsem regulaci výkonu topení, tj. snížil jsem teplotu na cca 42 °C, objem sušičky se ale neprohřál dostatečně, sušení trvalo dlouho a objevovaly se plísně. Sušička dnes doma leží ladem.
Při výrobě kvásku ....

No jde mi především o sušení ovoce a různých placiček, samozřejmě chci aby byla nastavitelná teplota. Troubu máme plynovou, což je problém.
Jaký jiný typ sušičky/dehyrátoru byste mi teda konkrétně doporučili (i jiný než sem uvedla)?
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od mira »

Asi jakákoliv sušárna i na nejnižší stupeň překračuje o 20 °C okolní
teplotu, proto je třeba ji vystrnadit např. na balkón, mimo pokojovou,
aby nezmršila tepelně nestabilní složky. Ale pak je třeba se po zuby ozbrojit
trpělivostí, neboť to trvá dlouhé hodiny, dny, járy a někdy i celé generace
plodů, než to zvadne a můžeme, někdy i musíme, se dočkat dřívějšího
dostavení se rychlých plísní, které svatou trpělivost nevyžadují a dostaví
se rychle, rychleji a často nejrychleji, bývají a jsou vždy přítomny na místě
vždy s dobře seštelovaným předstihem, ve formě spor, o čemž není, nebude
a ani nemůže být spor, a to až v neúsporném množství.
Nějaký průvan by mohl stačit, ale ten zas ničí důchodce, nebo síťovina v uctivé,
má poklona, vzdálenosti od topných těles.
Nebo to všecko do sebe narvat, když už nemůžu, říhnu si a ještě se něco vejde
a pak do další sklizně, po návratu z léčebny pro přežrané, do další sklizně,
sušíme hubu, což můžeme sprovodit klidně i při pokojové, nebo půdní teplotě. :|
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od Panda »

Zkrátka když je - cpát se, když ne - půstovat. :-)
Linda
Příspěvky: 43
Registrován: úte srp 03, 2010 20:50

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od Linda »

Ozivuju tema po delsi dobe.
Mam v planu hlavne placky, v troube mi moc nejdou a na topeni to trva roky.

Porad vam, kdo ji mate,trva spokojenost se znackou EziDri od Bionairu? Nebo je neco lepsiho?
10tisic za excalibur nedam:-(
malop
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 10, 2010 21:55

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od malop »

Linda píše:Ozivuju tema po delsi dobe.
Mam v planu hlavne placky, v troube mi moc nejdou a na topeni to trva roky.

Porad vam, kdo ji mate,trva spokojenost se znackou EziDri od Bionairu? Nebo je neco lepsiho?
10tisic za excalibur nedam:-(

já mám tuhle za 5,5 http://www.susicka.cz/product_info/k/4/ ... ce-zdarma/ a je to fakt šikovná věc, včera sem taky sušila placičky, skoro furt něco suším
těch 5 plat akorát stačí, ať suším cokoliv, tak trvá než to zaplním...
Linda
Příspěvky: 43
Registrován: úte srp 03, 2010 20:50

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od Linda »

Jojo, hezky, ale pet plat se mi zda malo, zejmena pokud mam nakrmit i muze a dve deti, zeano.

A pokud pujdu do devitiplatove, je to uz desne drahy, zejmena u tehle, kde nestaci za 200 koupit dalsi plato.

Proto excalibur novy ne, bohuzel.
malop
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 10, 2010 21:55

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od malop »

to věřím, kamarád má doma "klasickou" válcovou sušičku, kterou sem zkoušela a musím říct, že ty plata ve tvaru kruhu sou hodně nepraktický a vleze se tam toho míň (nedovedu si představit jak bych na ni sušila placky). popravdě řečeno excalibur je velká ludra, která zabírá hodně místa, plata má čtvercový (asi 36 x 36 cm čisté sušící plochy jednoho plata) a řekla bych že na jedno plato se vleze asi tolik co na 1,5-2 plata do té klasické sušičky.
taky je dobrý propočítat příkon, protože to sežere hodně elektřiny a je možný že co by se později narvalo do elektřiny se mohlo investovat do lepší sušičky ;).
chce to zvážit všechna pro a proti, zastávám názor: nejsem tak bohatá abych si mohla dovolit kupovat levné věci (krámy)
a kdyby nebylo kamaráda, který si sušičku excalibur koupil a pučil mi ji, tak bych měla smůlu, za to odvádím "desátek" a on aspoň nemá práci s výrobou a sušením placiček a ovoce, časem mu ji třeba splatím
přeju dobrý výběr sušičky, s kterou bude spokojenost a hlavně dlouho vydrží ;)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od Advid »

Oživuji vlákno. Taky jsem si koupil Excalibur a protože před rokem tady nebyl k dostání, objednal jsem si to přes jednu formu z USA. K tomu adaptér na 110V a po zapojení chvíli sušička šla a pak nic. Tak jsem to odložil k ledu, že se na to časem podívám :) a teď jsem se k tomu dostal a koukám, že adaptér dává 220V. No tak co teď? Chtít spolu s jeho reklamací náhradu škody (v tisících) - to bych musel hnát přes soudního znalce. Sám mi to prodejce těžko uzná. Mohl bych adaptér klasicky vyreklamovat a pak zkusit nechat sušičku někde opravït. Nechápu, co je na ní tak drahého, je to jen větrák, topná spirála, jeden termistor a trimr (kolečko na ovládání výkonu). Píšu to i když to nikomu k ničemu nebude. Ale třeba mi bude líp. :-)

Teď mám v troubě teploměr a zkouším Jindrovu metodu. Ale koukal jsem, že už se dělají i sušičky s regulací (Eta Karina má nejnižší stupeň 20°C nad okolní teplotu a Concept Gobi stupnici od 35°C). To s ovladačem na lampy je taky dobrý nápad, ale tam je myslím zbytečná ztráta el. energie.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od Advid »

Tak metoda v troubě by sice šla, ale zase bych musel řešit rošty a tak. A v Datartu zrovna měli tu Concept. Máme od Conceptu troubu :oops: a dobrý, tak proč ne sušičku. Už suším jablka, banány a placku z jablek, lnu a skořice.

EDIT: Měřím teplotu a není to úplně dobrý. Je to taková ruská ruleta. Ze začátku jsem navolil teplotu 35°C a v horním (5.) patře bylo asi 25°C. Tak jsem přidal na 45°C a pak bylo nahoře 35°C. Ale po chvíli jsem dal teploměr do prvního patra a tam bylo 50°C. Zase jsem ubral na 35°C a dal teploměr zase do horního a tam je 45°C. :?

Asi budu dávat pláty ze sušičky do trouby. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od zuzis »

Ahoj lidi. Zkoušel někdo sušit rajčata? Po usušení je dám do skleničky s víčkem. Hned druhý den normálně všechny zplesnivý. Nevím co dělám špatně. Nemáte někdo nějakou radu?
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od xHardCorex »

zuzis píše:Ahoj lidi. Zkoušel někdo sušit rajčata? Po usušení je dám do skleničky s víčkem. Hned druhý den normálně všechny zplesnivý. Nevím co dělám špatně. Nemáte někdo nějakou radu?
A co takto to nalozit v olivovom oleji?
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: SUŠIČKY a sušení...

Příspěvek od zuzis »

xHardCorex píše:
zuzis píše:Ahoj lidi. Zkoušel někdo sušit rajčata? Po usušení je dám do skleničky s víčkem. Hned druhý den normálně všechny zplesnivý. Nevím co dělám špatně. Nemáte někdo nějakou radu?
A co takto to nalozit v olivovom oleji?
To už mám. Já zkoušela bez oleje. Taky mě napadlo, že jsem měla špatnou sklenici. Byla to taková ta sklenice s umělým víčkem od kafe. Třeba to špatně těsnilo
Odpovědět