Banana island

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sara312
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 29, 2015 17:11

Banana island

Příspěvek od Sara312 »

Ahoj všichni! Zkoušeli jste někdo tuto "dietu"? Co vám to přineslo? Jaký na to máte názor? Uvažoval jste už o tom někdo? ..Kdo neví, tak jde o to, že se konzumují pouze banány, má to pročistit tělo, zlepšit trávení a tak.. :D
Uživatelský avatar
Háně
Příspěvky: 146
Registrován: čtv pro 18, 2014 14:55

Re: Banana island

Příspěvek od Háně »

ahoj, jednou jsem zkoušela vydržet na banánech jeden den (neměla jsem nic jiného s sebou) a dopadlo to ne moc dobře. Po asi 5 banánech jsem byla úplně přebanánovaná... měla jsem hlad, ale už nechtěla nic sladkého. Asi jako když pečeš cukroví a načicháš se toho, a pak potřebuješ jíst kyselý okurky. Banány miluju, když jím i jiné věci, zvládnu dát tak 7 za den :D ale ideální je pro mě tak 2-3. Vůbec si nedovedu představit, jak někdo může jíst jen banány třeba týden.
Uživatelský avatar
Sara312
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 29, 2015 17:11

Re: Banana island

Příspěvek od Sara312 »

Já bych to právě zvládla a s radostí.. Mám banány fakt hrozně ráda.. :D
Uživatelský avatar
Háně
Příspěvky: 146
Registrován: čtv pro 18, 2014 14:55

Re: Banana island

Příspěvek od Háně »

Tak to zkus :D mně to teda osobně přijde jako nesmysl. Nepřijde mi dobré (ani pro trávení) se delší dobu (než např. 1-2 dny) živit tím samým, obzvlášť, když je to tak sladký. Mně se třeba zdá, že se mi banány tráví líp současně se zeleným. Ovšem četla jsem od pár lidí, že jim to prospělo, tak nevím, nejsem odborník.
Uživatelský avatar
Sara312
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 29, 2015 17:11

Re: Banana island

Příspěvek od Sara312 »

No to právě i mně.. I když mi banány nedělají žádný problém, je mi po nich naopak moc dobře, tak mi nepřijdou jako vhodné ovoce pro konzumaci v několika dnech.. Proto se ptám, jestli někdo zkusil nebo co si o tom kdo myslí.. :D Každopádně moc děkuji za názor..:)
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Banana island

Příspěvek od Ozeki »

Banan ma cca 500 kJ a 22% sacharidu (cukru). Dobre se po nem pribere. Vhodny, pokud mas fyzickou aktivitu. Ja si koupim vzdy ty prezrale banany za 5-8 kc ve vyprodeji, jsou nejlepsi :)

Kdyz budes jist tyden JEN banany, nebo jen okurky, nebo jen mrkem nebo cokoliv jineho (rohliky), zdravemu to neudela vubec nic :-) tvuj lekar ti to ale nedoporuci, protoze co kdyby...

to bude spis cviceni vule, odolat pokuseni na cokoliv jineho (jako totalni ocista tela)...
Uživatelský avatar
Háně
Příspěvky: 146
Registrován: čtv pro 18, 2014 14:55

Re: Banana island

Příspěvek od Háně »

A k čemu je to teda dobrý? Jako očistu těla bych si zvolila spíš půst, protože po takovém množství banánů by mi bylo dost divně. Anebo, když bych musela něco jíst, tak něco neutrálnějšího, třeba listy. Nebo třeba ty okurky nebo rajčata. Zrovna včera jsem to s těma banánama zas "trochu" přehnala :( dneska jsem se mohla užrat zeleniny, aby se to nějak dorovnalo.
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Banana island

Příspěvek od Ozeki »

Dobry to muze byt mozna, kdyz ma problemy s zaludkem a potrebuje hodne energie k fyzicke praci...

Listy ti energii potrebnou k vykonani prace nedodaji, to bys musela mit bachor jako k...

Jako terapie dobry, to je jako se lecit becherovkou, v malem ok, ve velkem ko.
Uživatelský avatar
Háně
Příspěvky: 146
Registrován: čtv pro 18, 2014 14:55

Re: Banana island

Příspěvek od Háně »

Hm, k tomu možná. Ikdyž myslím, že mně by tolik banánů spíš problémy se žaludkem přivodilo :D
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Banana island

Příspěvek od Ozeki »

5 ks bananu/den? To by mohlo pokryt energetickou spotrebu kancelarske zeny :-)
Uživatelský avatar
Háně
Příspěvky: 146
Registrován: čtv pro 18, 2014 14:55

Re: Banana island

Příspěvek od Háně »

No to bych měla dost hlad, to radši půst :D Navíc jsi říkal, že je to očista při fyzické práci, takže to už zase nesouhlasí s kancelářskou ženou.
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: Banana island

Příspěvek od Lekno »

Obrázek
bananaprice.png
(152.96 KiB) Zatím ještě nestaženo
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: Banana island

Příspěvek od Lekno »

Co si o tomto myslite (kacica ci pravda) ?

Buďte opatrní, když kupujete banány. Čtěte pozorně, co znamenají tyto samolepky: linka
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Banana island

Příspěvek od Ozeki »

Jde o kod plantaze, to co pises je konspiracni asi jako barevny kod na krabicovem mlece :-)

Mimochodem, zdaleka nejvice bananu se vypestuje v Indii a podle http://www.fao.org/docrep/007/y5102e/y5 ... htm#bm04.3 se zase nejvice bananu (80%) exportuje z latinske ameriky.
Odpovědět