Žaludeční vředy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

George
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 13, 2011 9:04

Žaludeční vředy

Příspěvek od George »

Zdravím,

Už jsem tohle fórum prohledal, a narazil jsem na některé zajímavé informace (například, že pomáhá zelná šťáva).

Máte někdo nějaké další ověřené postupy/kůry, zkušenosti či pravidla, která mohou pomoci vyléčit žaludeční vředy, nejlépe postupně, ať se detoxikační příznaky neprojevují příliš silně a člověk může normálně fungovat?

Nejvhodnější by byl patrně půst, ale ten bohužel nepřipadá v úvahu [nejedná se o mě].

Všem děkuji za radu.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od epony »

Podla Normana Walkera, zaludocne vredy uspesne vyliecia pravidelne pitie stiav z:
karotky
celeru
kapusty
cervenej repy
špenatu

samozrejme chce to pravidelne pitie

odporucam nastudovat nejake knihy od Normana Walkera :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Panda »

Na prvním místě jsou příčinou stresy.

Dříve jsem žaludečními vředy dost trpíval. Když jsem před 2 lety začal se syrovou stravou a půsty tak mi to rychle zmizelo a už jsem na tenhle problém zapomněl - patří mezi ty snadno odstranitelné. Tuším že už po prvním 8-denním půstu mi to zmizelo. Jen velmi zřídka když hodně porušuju životosprávu (nedostatek spánku, stres, špatná strava - nevita) tak začínám nějaké příznaky znovu pociťovat, tak mě to pak nakopne rychle se zas napravit.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Renáta »

Pandi, skvelé.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Pavluska »

Ahoj George,
nevím, jak žije ten dotyčný člověk. Panda má pravdu se stresem, nedostatkem spánku atd, ale někomu mohou výrazně škodit i např. léky proti bolestem (takové ty pilule "na všechno"). Narušují sliznici a pak se už jen přidá špatná životospráva (sem patří i kafe atd) se silným stresem a je vymalováno...
Mě to postihlo dvakrát. Při prvních potížích jsem, troufnu si říct, stravu měla docela dobrou, ani kafe jsem nepila. Jen byl neúměrný stres. Podruhé se ani nedivím - jídlo nic moc, stres, kafe, léky na bolest (hlavy), nevyspání. Tohle podruhé bylo drsnější, i nádech bolel a paradoxně mě žaludek trochu zklidňovalo "fuj" jídlo (mléko, které jinak nesnáším). Léčila jsem se svépomocí (mimo jiné jsem se snažila urvat víc spánku, žádné kafe, rozčilování...), ale v obou případech mě nakonec odhalil léčitel/ka a zklidnil/a to svou energií. I podle nich je to hlavně záležitost psychiky.
Přijde mi, že tím onemocní určitý typ lidí a zapracovat by se mělo i na tom, kromě jídla, spánku atd. Pro nastínění typu lidí: žena žijící s manželem ("pro děti"), kde to už možná deset let neklape a on je regulérně na hlavu. S bolavým žaludkem a obavami, co bude další den, se žena smířila... jenže to smíření není smíření v pravém slova smyslu. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Renáta »

Pavluska píše: Pro nastínění typu lidí: žena žijící s manželem ("pro děti"),
Tento typ žien vraj môže trpieť aj na rakovinu ženských orgánov (že to neklape aj v sex. oblasti...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Pavluska »

Renáta píše: Tento typ žien vraj môže trpieť aj na rakovinu ženských orgánov (že to neklape aj v sex. oblasti...
to nevím, ale celkově je to nezdravý postoj - setrvávání v neskutečném tlaku. No a počkej, Reni, myslíš jako absencí sex. oblasti? Já že držím půl roku celibát, tak jestli se nemám začít chovat jinak. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Renáta »

Pavluska píše:
Renáta píše: No a počkej, Reni, myslíš jako absencí sex. oblasti? Já že držím půl roku celibát, tak jestli se nemám začít chovat jinak. :)
Niéééé :D Pochopila som to podľa prečítaného tak, že ženy ohrozuje, keď žijú v partnerskom vzťahu s neuspokojením v tejto oblasti.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Pavluska »

uf. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Panda »

Pavluska píše:...No a počkej, Reni, myslíš jako absencí sex. oblasti?...
Nepůjde o absenci, ale spíš o negativní postoj k této oblasti (z důvodu např. špatného vztahu s partnerem). Pocit, že TO nechce a nepotřebuje a jakoby se podvědomě toho orgánu chce zbavit.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Renáta »

Pandi, ale aj keď nie je žena uspokojená, lebo muž nemá záujem, nemôže, nechce... Vraj i vtedy to môže spôsobiť problém, lebo nie je harmónia, ale napätie.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Panda »

Čili také pocit, že je jí ten orgán k ničemu a nepotřebuje ho.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Renáta »

Ale áno - vlastne nepotrebuje ho - ale nemyslím, že ten orgán, ale toho spolubývajúceho :wink: Verím, že chlap musí trpieť, keď má problém s potenciou, ale i to sa dá riešiť. Strašné, keď sa odcudzia a žijú nespokojne (ona i on). A potom sú z toho možno aj tie vredy (nech sme nazad pri téme :wink: )
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:...Strašné, keď sa odcudzia a žijú nespokojne (ona i on). A potom sú z toho možno aj tie vredy (nech sme nazad pri téme :wink: )
Ano tak nějak, s bývalou manželkou jsme získali oba vzpomínané zdravotní následky. :-) (tedy já ty vředy ;-) )

... Což všechno opět směřuje zas k tomu samému - jakýkoliv zdravotní problém by se měl řešit nejdříve na úrovni psychiky, která je prapůvodcem všeho. Nemoc sice vznikne na fyzické úrovni, i její léčba je fyzická - ale psychika ovlivňuje to co děláme. Podvědomí poslouchá naše představy o sobě a o našem životě a řídí naše jednání na fyzické úrovni tak, abychom k těmto představám směřovali. Proto nevědomky přispíváme ke vzniku zdravotního problému nebo naopak můžeme zajistit jeho vyléčení, aniž to řešíme na rozumové úrovni.

Např. když jsme ve stresu cítíme potřebu z tohoto stavu se dostat - podvědomí řídí naše kroky tak, abychom se z toho stavu dostali, třeba i za cenu vzniku nemoci a zneschopnění dělat stresovou práci.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Miguel »

žaludeční vředy způsobuje helicobakter, ne? žádné stresy...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Fiona »

Souhlas s psychikou jako hlavni pricinou spousty nemoci. Nejhorsi ze vseho jsou spolykane emoce a stres, to je casovana bomba.

Nicmene prave na zaludecni vredy predepisoval pan Breuss sladkou slehacku :) Pry nikoli z vyzivnych duvodu, ale jako konkretni medicinu prave na vredy, snad to tam ma nejak spravne reagovat ci co.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:...Nicmene prave na zaludecni vredy predepisoval pan Breuss sladkou slehacku :)...
Zajímavé, já jsem totiž vypozoroval že když mě to rozbolelo tak mi nejvíc pomáhalo sladké+tučné.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Panda »

Miguel píše:žaludeční vředy způsobuje helicobakter, ne? žádné stresy...
Zřejmě ano, ale stresy vytvářejí podmínky k jejímu přemnožení.

http://www.rozhlas.cz/leonardo/veda/_zprava/194994
http://www.rozhlas.cz/leonardo/zpravy/_zprava/774088
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše:
Fiona píše:...Nicmene prave na zaludecni vredy predepisoval pan Breuss sladkou slehacku :)...
Zajímavé, já jsem totiž vypozoroval že když mě to rozbolelo tak mi nejvíc pomáhalo sladké+tučné.
no jo, vypozorovala jsem úplně to samé. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše: stresy vytvářejí podmínky k jejímu přemnožení.
jj, a pak i otázka síly IS, jako vždy. My jsme, Pando, byli oslabení třeba jen v určitých obdobích, někdo je oslaben dlouhodobě a to je horší. Ach jo, proč nemůže být každý zdravý? Je to biologicky zcestné přání, ale i tak...
Na potlačení "helikoptéry" jsou údajně různé rostliny (tymián...), i prý mumium , ale v akutním případě se ordinují atb (já je nebrala, ale doporučuju brát).
George, babské rady na neakutní stavy jsou různě po internetu, tak může dotyčná osoba zkusit co uzná za vhodné. Našla jsem i radu se syrovou cibulí, ale moc se mi to nezdá. Za sebe můžu potvrdit jen blahodárnost nestresování a celkové změny živ. stylu (u náchylných lidí vadí i nepříliš dlouhé období nerovnováhy - člověk by si měl včas uvědomit kam se řítí...).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Fiona »

Pavluska píše:
Panda píše:
Fiona píše:...Nicmene prave na zaludecni vredy predepisoval pan Breuss sladkou slehacku :)...
Zajímavé, já jsem totiž vypozoroval že když mě to rozbolelo tak mi nejvíc pomáhalo sladké+tučné.
no jo, vypozorovala jsem úplně to samé. :)
No, tak vredem jsem jeste poctena nebyla, ale toto jsem u sebe vypozorovala uz ve stadiu stresu :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od buc11 »

Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:48, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od rudo »

vedci dali vedla clanku o strese reklamu na : vyskusajte si byt pilotom sa zlavu :mrgreen:

neviem si predstavit vacsi stress ako lietadlo


Mozem potvrdit to co pis Panda - poznam vela zien co prisli o organy a presne na nich sedi popis situiacie.

Skusal niekto sodu bicarbonu ?, mozno to nie je prave vhodne na vredy, neviem

ale ja pozuivam obcas sodu bicarbonu, kedze by mala zabijat vsetky mikroorganizmy vratane typu plesni (preto sa tajne pouziva na liecbu rakoviny).

pokial vred je sposobeny nejakymi mikroorganizmami soda bicarbona by ich mohla zniest zo sveta.

ako skratkovite ulahcenie by mohlo pomoct pouzitie nejakej alkalizacnej chemikalie, dost napriklad alkalizacny synteticky Cvit v prasku a aj ine chemicke alkalizacne zmesy, viem ze to nie je vita ale ked ma problem nevitaclovek alebo nie je mozne rychlo nastavovat nieco zelene...
5 2 8
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od 2olfess »

Na léčení žaludečních vředů se úspěšně používá šťáva ze syrových brambor, kdo nemá možnost, tak najemňonko nastrouhat bramboru a užívat takto.

Mělo by se to konzumovat před jídlem a za pár týdnů je po vředech. Pro bližší info doporučuju prohledat web, někde se něco určitě najde, dávkování a podobně.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Marci »

Panda píše:Na prvním místě jsou příčinou stresy.

Dříve jsem žaludečními vředy dost trpíval. Když jsem před 2 lety začal se syrovou stravou a půsty tak mi to rychle zmizelo a už jsem na tenhle problém zapomněl - patří mezi ty snadno odstranitelné. Tuším že už po prvním 8-denním půstu mi to zmizelo. Jen velmi zřídka když hodně porušuju životosprávu (nedostatek spánku, stres, špatná strava - nevita) tak začínám nějaké příznaky znovu pociťovat, tak mě to pak nakopne rychle se zas napravit.
Typicke priznaky pro zaludecni vredy clovek muze mit prave vlivem silnych stresu a to i presto,ze zadne vredy nema.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Luc

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Luc »

Takový dotaz, jak rozeznat jestli se jedná o vředy či něco jiného případně něco vážnějšího ? Nějaký spolehlivý indikátor nebo je nutné vyšetření ?
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od kulina »

tato tema sa uz dlho nepreberala a ja by som potrebovala nejake info od ludi, ktorim sa bohuzial vredy v tele nachadzali alebo nachadzaju. Mam znameho, ktory je kamionista a vredy sa mu objavili znova po roku. Bol na testoch a ma ich kvoli tomu smradovi Helikobakterovi. Chcela by som mu nejak pomoct informaciami o moznostiach liecby, lebo to s nim nevyzera vobec dobre. Minuly rok bol na operacii, kde mu vred odstranili a vyzera to tak, ze sa tomu tento rok nevyhne.

Pred par tyzdnami som mu odporucila extrakt z grapefruitovych semien, ktorý likviduje aj Helica, no neviem ci si moju radu zobral k srdcu a pouziva ich.

Rozmyslam poradit mu knihu od Partykovej, ci by nevyskusal nejaky ten post.... ako som sa tu docitala Pandovi pomohol.

Nasla som aj cosi o tych surovych zemiakoch a tiez o stave z kapusty (zeli) ze pomahaju pri liecbe. Co vy na to?

Na Helica som nasla aj odporucania na propolis, cesnak a aloe.

Ak bude mat niekto nejaku odpoved...velmi sa potesim.

Dakujem :D
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od rudo »

si si precitala cele vlakno pozorne, ? kamionista === stress
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od gabrielik »

No mal by si pozrieť tento film a porozmýšľať či sa mu oplatí zmeniť stravu alebo sa liečiť liečiť liečiť celý život ďalšími a ďalšími liekmi a operáciami. Zdá sa že doterajšie liečenie nepomáha. Akuráte neexistuje recept ako zmeniť myslenie človeka.

http://rutube.ru/tracks/5436241.html
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od kulina »

dakujem Gabrielik :)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Panda »

gabrielik píše:No mal by si pozrieť tento film a porozmýšľať či sa mu oplatí zmeniť stravu alebo sa liečiť liečiť liečiť celý život ďalšími a ďalšími liekmi a operáciami. Zdá sa že doterajšie liečenie nepomáha. Akuráte neexistuje recept ako zmeniť myslenie človeka.

http://rutube.ru/tracks/5436241.html
Viděl jsem teď ten film a je hodně inspirující, moc díky.
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od zaklinac.dan »

no já myslím, že rozhodně ne půst. pro ten je žaludeční vřed kontraindikace, nejen že se to může zhoršit, ale hrozí i protržení a krvácení, což může být konečná, protože se to může zjistit až pozdě, respektive po kolapsu. pravidelný režim, vyventilovat hlavu, protože to je z velké části psychický přetlak, který se vráží do žaludku (někomu zase do srdce). snažit se nepřepínat, nejíst hodně ani málo, pokud možno pravidelně, ne nic moc studeného ani horkého (i když některé lektvary snad pomáhají). tohle popsané je ale spíše udržovačka, otočit kormidlem je těžší, záleží na okolnostech, druhu a stádiu. řešitelné to je, ale většinou to je běh na delší trať a zkouška trpělivosti. a odpírání, protože si to vyžaduje změnit režim, většinou radikálně...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Návštěvník

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den, trpěl jsem žal. vředy, vnímal jsem přimou souvislost z kouřením, v mém případě marihuany, to se od cigaret liší především hlenotvorností, vždy na večer před spaním jsem kouřil a ráno pak 10 minut vykašlával to, co ve mě celou noc leželo v plicích a jícnu, odtud pak žal. vředy na něm. Dostal jsem na ně Omeprazol, na první pocit to pomohlo, ale problémy se neustále vracely, (ale taky mi chvíli trvalo, vypořádat se svým zlozvykem), další věcí kterou jsem vyzkoušel, byl rakytníkový olej, ten pomáhal, ale né vždy vyřešil pálení žáhy, na lačno žaludek utišil, ale s jídlem se vše opět vracelo. Nakonec pomohla jednoduchá babská rada, staršího pána, jehož jméno ani neznám, jen jsme se někde na ulici dali do řeči. A tak jsem si začal drtit vaječné skořápky a zapíjet je kefírem. Přesněji, každé ráno a večer, příp. kdykoli jsem ucítil problémy, jsem si dal třetinu čajové lžičky prášku z vaječných skořápek (lépe asi vařených - sterilita a pozor skutečně dobře rozemletých na prach) a zapil to troškou kefíru. Toť vše, jednoduché, prosté a levné, což ocení hl. ti, co si Omeprazol apod. kupovali za své jako já... Hodně zdaru, přeju, ať se Vám žaludek zahojí jako mě, je to paráda... Filip
Marcela 55

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Marcela 55 »

Dobrý den, zdravím všechny. Je to moc pěkné forum, takové už hledám dlouhou dobu. Na žaludeční vředy se mi nejvíce osvědčil odvar z této zázračné byliny: http://www.prodejbylin.cz/kopriva_list/index.html . Hledala jsem léky na vředy všude křížem krážem, ale až odvar z této byliny mi opravdu pomohl.

Přeji hezký den :br
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od Janek »

Abych nebyl narknut z toho, ze zpochybnuji, co jinemu funguje, vid Lenusko, pokud tedy toto neni SP, chci vedet, co myslis tim "pomohl" - uleva od potizi, bolesti, nebo vymizeni vredu, pripadne zdokumentovane? A urcite odvar, a ne vyluh z cerstvych?

Ps: koprivy i hluchavky jsem zbiral a susil na pude hodne davno, je to dost silna chemie, z koprivy se pripravuje i hubeni proti skudcum na zahradce... S vnitrnim uzitim mam ale minimalni zkusenost.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Žaludeční vředy

Příspěvek od cepheus »

No .. prave, mas minimalni, narozdil od Lenky, ktera je konzumuje (a nejen toto zelene) uz roky k pplne spokojenosti a obratu zdravi k lepsimu.
Tak se do ni laskave nenavazej (blbe nerypej), bud tak hodny, ok ? :| Sam mas co sis tu navaril, nic vic nic min, "jak se do lesa .. hruba zplata" .. atd:).
Odpovědět