Nevhodna kombinace potravin

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jista »

Kdyz vidim co nekteri lidi basti,tak me to neda abych se nepodelil o svoji zkusenost.
Kdyz jsem zacal s vita stravou,tak jediny zdroj info byl tento server a tak jsem zil v domeni ze muzu jist vsechno hlavne kdyz to je raw.A to byla velika chyba.

Jedl jsem velka mnozstvi ovoce a tuku dohromady,nejake varene jidlo.
Teprve asi az po 2 letech jsem pochopil ze to je hodne skodliva kombinace ktera vede k mnozstvi nemoci.PRvni je kandida,vysoky krevni cukr,cukrovka.
Kdyz jsem sel na krevni testy living blood,skoro vsechny bunky mely v sobe diry,coz uz k cukrovce nebylo daleko.

Pokud jite hodne ovoce a hodne tuku,tak to je nejlepsi cesta jak skoncit i tezce nemocny na vita strave..muze to dojit k totalnimu zaplisneni a dokonce i rakovine,protoze rakovina je vlastne jen kandida ve vysokem stadiu.

Myslim si ze jsou jen dve cesty jak delat vita stravu uspesne,a to nizkotucna strava,80/10/10 (coz me dalo krevni bunky a prekyselene telo dohromady za dva mesice,i kdyz ne uplne,to je treba vic casu)
a nebo potom vysokotucna strava,ale bez cukru..zelenina,tuky,treba i male procento vareneho.
tyto oba systemy maji dobre vysledky ktere se daji prokazat,ale kombinace muze drive ci pozdeji cloveka poskodit.

A to ani nemluvim o tom ze to neni zadna "vita" strava,protoze pokud si dam vecer nejakej tucnej dortik,do salatu nacpu mraky oleje a orechu a rano si dam banany nebo jine sladke ovoce,tak budu akorat celej den ospalej z vysokeho cukru.

Mozna nekdo muze rikat ze mu to vyhovuje a citi se dobre,ale opravdu bych byl opatrny,pokud se jedna o dlouhodobejsi dietu..nejlepsi je si udelat living blood testy.
Go Raw
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Pavluska »

souhlasim.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od s.arik »

A mezi těmi ideálními cestami je povoleno přepínat co dvě hodiny, nebo jen na jaře a na podzim, nebo vůbec? :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od 2olfess »

To je těžký, takhle říct , no.... i když spadám do kategorie více zeleniny a ovoce spíš doplňkově, takže to u mne souhlasí.
Vždycky pro mě platilo, první MNOŽSTVÍ a pak až ČEHO....

... a taky je fakt, že čím větší množstevní jedlík, tím si musí dávat větší pozor na obsah a kombinace, to je jasné :roll: ...
... a vždy se mi vybaví "mum" a jeho mega vita jídelníček :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od s.arik »

myslíš "muna"? :)

odpovězte mi někdo! (chci slyšet, že á je správně :mrgreen: )
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Pavluska »

Těhotným je dovoleno téměř cokoli. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od 2olfess »

Jo myslim "muna" :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jindra »

Jista píše:Pokud jite hodne ovoce a hodne tuku,tak to je nejlepsi cesta jak skoncit i tezce nemocny
od tý doby, co jsem pochopil, že cukrovka není problém cukrů, nýbrž jde o problém tuků, souhlasím a tuky tedy ano, ale "ocaď pocaď"
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od buc11 »

viewtopic.php?f=3&t=44
tu jsem narazil na skalní pionýry, kde je jim konec, yen atd
a ty skvělé náhledy, zvlášť ty moje
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jista »

prepinani je dovoleno ,ale ne po dvou hodinach..hehe
myslim ze se da i casteji nez dvakrat do roka,ale to nevim jiste..problem muze byt rozhozeni metabolismu,protoze metabolismus cukru a tuku je ëxtremne odlisny,ale to je jen ma osobni domenka,a nechci tady nijak mlzit.ono trva treba par tydnu nez se telo nauci travit tuky dobre,a treba pomale cukry z pohanky pry trva az 6 mesicu dle makrobiotiky,tak nevim..
Go Raw
mila001
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 20, 2010 3:10

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od mila001 »

Potřeboval bych poradit,začínám a nechtěl bych jíst jídla které si navzájem škodí.Jestli by byl někdo tak hodný a pomohl by mi vybrat zprávný jídelníček.Děkuji.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jindra »

mila001 píše:Potřeboval bych poradit,začínám a nechtěl bych jíst jídla které si navzájem škodí.Jestli by byl někdo tak hodný a pomohl by mi vybrat zprávný jídelníček.Děkuji.
Ahoj, to máš lepší - než riskovat něčí subjektivní názory a možná jen jednostranně zaměřený výsledek - stáhnout si pár knížek, odkazů je tu napříč fórem hafo a přečíst si k tomu teorii, ať zkoukneš nejen jaké kombinace se spolu nemají rády, ale také jak jíst dopoledne, odpoledne, pak si sám zkoušet a sledovat (též v souvislosti s Tvou aktuální fyzickou i psychickou zátěží), protože stejně jsme individuality.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jista »

myslim ze nez nekdo prelouska mraky knizek a ziska svou zkusenost tak si muze taky driv uskodit,protoze knizky si dost odporujou..treba Dr.Young,rika ze jedine jeho dieta je ta prava,Graham rika totez,pritom obe diety fungujou.

Pokud bych si dovolil nekomu poradit kterou zvolit,spis bych se dival na urcite faktory ktere hrajou velkou roli.
-mam radeji ovoce nebo zeleninu?
-muzu si dietu na zelenine dovolit financne?(ceny v cechach me dost sokovaly,je u nas drazsi ovoce a zelenina nez v Norsku)
-jsem schopen byt 100%raw?pokud ne,tak bych volil urcite zeleninu ,tuky a nejake procento vareneho.ovoce a varene nebrat.

kazdopadne pokud se jedna o prechod na vita,tak bych volil jednoznacne dietu s nizkym cukrem,protoze se predpoklada ze dotycny bude zrejme zapasit s varenym jidlem, ovoce by tomu uskodilo.
Go Raw
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od 2olfess »

Já teda nevim, ale nepřijde mi u nás zelenina dražší než ovoce. Ale je taky potřeba se vyhýbat (resp. brát ji jako chuťovku) základnímu spotřebnímu zeleninovému koši. Pokud si dietu postavím na okurkách, paprikách a rajčatech (i když to jsou plody..), tak se nedoplatím, ale mají také nejnižší výživnou hodnotu. Jiná situace nastane u červené řepy, petržele, mrkve, celeru, pórku, zelí, kedluben a pod.
Takže ono se to dá poskládat dobře a levně.
Nejvíc mi vyhovuje, udělat:
1) z kořenové zeleniny se zelím základ,
2) potom případně přidat salát
a :arrow: ze zeleného, rajčat, okurek, oliv, zajímavé zálivky jako chuťovku nebo
b :arrow: saláty s klíčkama a pod., prostě zelené s něčím
3) nebo další jídlo placky, semínka, oříšky, klíčky, nějaký receptík (např. marinované žampióny s květákovou rýží a pod.)
4) ovoce
5) šťávy

Vzhledem k tomu, že dopoledne nejím vůbec, tak udělám teď vždy základ 1) a k tomu ještě 2 typy jídla. Víc do sebe nedostanu a každý den dělám změnu v těch dalších typech. Snad nikdy jsem nebyl tak najedený za takové relativně malé peníze. Ovoce tvoří maximálně 1/3 jídelníčku, někdy vynechám zcela. Opačná situace nastává pouze v červnu až srpnu (třešně, jahody, broskve a pod, tedy obrácená situace, nicméně se ze zvýšeného příjmu cukru dostávám na konci léta ještě pár dní, nedělá mi to moc dobře, rozhodí mě to)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jindra »

Jisto moc moc dík za cenné informace! Píšeš tady opravdu podstatné věci.
Jista píše:jsem schopen byt 100%raw?pokud ne,tak bych volil urcite zeleninu ,tuky a nejake procento vareneho.ovoce a varene nebrat.
Tady jsem malinko nepochopil - tak vařené ano či ne :) Jasně, samozřejmě ne, ale pokud jde o přechod na raw, tak bych asi radil podle knížky "Fit pro život", přecházet za pomoci zeleniny a zeleninových salátů, přidávaných k vařeninám. Samozřejmě vařené jídlo postupem času bude ubývat (doufejme), zelenina přibývat (doufejme) a co je důležité, tím vařeným jídlem nemíním kompletní porci, ale jen hlavní složku jídla bez přílohy (např. místo řízku s bramborem jen ten podělanej řízek, když už ho dotyčný musí mít) a namísto přílohy právě tu zeleninu.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
mila001
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 20, 2010 3:10

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od mila001 »

Nechci být zatím 100%raw.Bude to asi 75%raw a 25%vařený.Nevadí mi ovoce ani zelenina a cena neni problem jen jsem si řikal aby se to netlouklo mezi sebou.Vypadá to tedy že je lepší ovoce dopoledne a zelenina odpoledne.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jista »

Fit pro zivot je presne ukazka toho o cem mluvim.super priklad..
rano ovoce,pak zelenina,vareny,nejakej tuk,pak to ovoce diky varenemu zacne fermentovat,silne okyseli telo a vysledek nam ukázal sam autor pan Diamond,skoncil totalne zaplisneny a s rakovinou u Dr.Younga,pak se vylecil diky jeho diete.
ovoce a varene muze byt skutecny problem,a pokud nemate pod kontrolou svoji krev a nevidte co se deje s vasimi bunkami,tak to je hazard se zdravim.

kdezto pokud jime spis zeleninu,tuky,tak tam zadne varene jidlo nevadi,pokud to neni brambor,bila ryze nebo kukurice,ktere se vtrebavaji do krve prilis rychle,jako ovoce,zpusobi vysoky cukr a pak unavu,ospalost.


vitariani casto trpi silnou unavou po varenem,ale to z jednoho prosteho duvodu.
maji vetsinou v sobe dost cukru z ovoce,a ty cukry pod vlivem vareneho jidla zpusobi unavu.zvlast je li v jidle nejake mnozstvi tuku.
kdyz se neji cukry,tak varene unavu nezpusobuje.
pokud se ji 20 procent vareneho,vubec to nema spatny vliv na zdravi,a stale je mozne uzdravit i rakovinu velmi rychle.

pokud ale zaradime vetsi procento ovoce,muzou byt problemy.
Go Raw
mila001
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 20, 2010 3:10

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od mila001 »

Pokud se zařadí ovoce a další jídlo až po 2až3 hodinách tak už přeci musí být ztrávené a nemělo by přijít žádné kvašení nebo je to jinak?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od culka »

mila001 píše:Pokud se zařadí ovoce a další jídlo až po 2až3 hodinách tak už přeci musí být ztrávené a nemělo by přijít žádné kvašení nebo je to jinak?
Lenze ked si uvedomis, ze stavy sa v zaludku zdrzia len chvilu (vraj 15 minut) a ovocie ako kusovka asi hodnu, tak sa skor alebo neskor tento expresny vagon stretne v crevach s osobakom, co stoji pri kazdej vrbe a potom uz kvasime.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od s.arik »

ok, ale co naopak.

podle mne není úplně špatně vařákům doporučovat aspoň ovocné dopoledne...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od culka »

Naopak by to slo. Ide len o to, cim su tie trubky zasprajcovane od vecera.

Ked som bola po poste, tak som mala velmi zrychleny priechod. Asi by bolo treba dat dalsi.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Xion »

Tuky zabranuju vstrebavaniu sacharidov v tenkom creve, takze ked ich je vela, cukry sa nemozu vstrebat, zacnu kvasit a velmi prospievaju kandide a inym breberkam.
Ovocne dopoludnie je urcite prospesne aj varakovi, ale len za predpokladu, ze sa mu stihne stravit tukove jedlo z predchadzajucej vecere. Pokial sa nepreje, a naje sa niekedy do 19:00, pocas noci by sa mu mali tuky spracovat a pokojne si moze dat rano ovocie.
Pokial ma ale nejake problemy so zlcnikom/pankreasom a tuky sa mu nezemulguju/nestravia dostatocne, nemozu sa vstrebat ostavaju v creve cely cas, a tam nastava problem. Takisto to plati, pokial ma klky v tenkom creve zanesene mikroparazitmy ako bakteriakmi, plesnami, kvasinkami, tuky aj ked sa dokonale stravia, nemozu sa dostatocne vstrebat a ostavaju v creve. Opat hrozi zmiesanie, kedze ovocie postupuje crevami rychlo, lahko ich moze "dobehnut". Cize pri cisteni creva je najlepsie jest len cisto ovocie, ziaden tuk a do toho ocisty ako sanky, a pockat, az sa crevo vycisti, popripade celkom dobry liek na disbakteriozu je pravidelne pitie kefiru, najlepsie ho pit na noc, aby sa nezmiesal s ovocim, a do rana sa stihol stravit.
Inak ovocie nema vysoky glykemicky index, ovocna vlaknina vyrazne spomaluje vstrebavanie cukrov do krvi, ovela horsie su na tom obiloviny, najma pecivo. Tuk spomaluje prienik sacharidov cez crevnu sliznicu, takze prave preto je tuk s ovocim nebezpecnejsia kombinacia nez napriklad tuk s obilovinami alebo zemiakmi. Tuk s bielkovinami je naopak paradoxne najvhodnejsia kombinacia, aj ked obidve veci su vo vacsom mnozstve skodlive. Takze ja by som sa rozhodol, bud orechy/semena, alebo ovocie, nie naraz. :-) Takisto hummus je celkom dobre, cicer + sezam moze byt pre varaka priklad ako to skombinovat, k tomu zeleninka.
K varenym jedlam sa hodi viac zelenina, ovocie je proste samotarske, aj ked, taky rozmanity ovocny salat sa urcite neciti samotarsky. :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jindra »

Xion, toto je velmi poučné, čo si práve napísal - poučné a doležité! Vďaka!!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jista »

ovoce a varene vam vzdy ublizi,a myslim ze tech duvodu je nekolik.
tuky se nestravi behem 24 hodin,ve strevech zustavaji dlouho,navic pokud se ji mlecne vyrobky,tak jsou steny pokryty vrstvou z tuku.
Ovoce ma schopnost proniknout rychle do strev,o stavach nemluve,a potom se to stejne vstreba.

Ja vim ze to neni prijemna informace,lidi radi michaji veci dohromady,ja kdybych se nesetkal s living blood test,tak to delam doted,a asi bych si brzy uhnal cukrovku a nebo neco horsiho..candida je casto ignorovana a nebo se o ni nevi,po nejakem case se z kandidy vytvori rakovina,a to jen na zaklade ovocne snidane a varene vecere..

pokud chceme jist skutecne pro zdravi,a ne pro pocit ze "jime zdrave",tak si urcite musime vybrat.ovoce a nizky tuk,nebo zelenina,vice tuku a varene.
Go Raw
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Pavluska »

Jista píše:tuky se nestravi behem 24 hodin,ve strevech zustavaji dlouho
a nevíš jak dlouho? Takže když jsem dnes kolem poledne měla kokosové cukroví, nemůžu zítra snídat ovoce...? :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jista »

v krvi zustavaji az 3 dny.v tele to bude totez.opravdu nejaka kombinace nefunguje.ovoce se da zaradit,ale tak 2,3 kousky denne,ale ne datle nebo banany.take zalezi na tom kolik toho tuku se konzumuje.
Go Raw
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od mun »

Já bych to neviděl tak rezolutně, to by se nesměl ani durian, a tím tady málokdo pohrdne.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od buc11 »

mun píše:Já bych to neviděl tak rezolutně, to by se nesměl ani durian, a tím tady málokdo pohrdne.
už jsem věřil, že se zdržím



a i to udělám
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jindra »

Buci chyba, podle mne s neměl svůj příspěvek rušit, byl velmi hodnotný!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Xion »

Jista píše: tuky se nestravi behem 24 hodin,ve strevech zustavaji dlouho
Mozem Ta poprosit o zdroj?
Myslim, ze toto je individualne, tuky travia pankreaticke stavy a pochybujem, ze na to potrebuju 24 hodin. Pokial sa zemulguju v zlci, nastane proces travenie pankreatickymi stavami, a len co sa rozlozia na mastne kyseliny, prenikaju crevnou sliznicou, niektore rovno do krvi, niektore do lymfatickeho systemu. Pokial je clovek zdravy a produkuje kvalitnu pankreaticku stavu, pripada mi neuveritelne, ze by sa to muselo travit 24 hodin.
Takisto, nemyslim, ze cloveku so zdravou pecenou ostavaju tuky v krvi 3 dni. Pripada mi to, ze tie udaje, co si uvedol, su pre nejakeho choreho cloveka. Keby to tak bolo, tak za 3 dni by sa napriklad eskimakovi muselo nahromadit take mnozstvo tuku v krvi, ze by zomrel.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jista »

Dr.Graham take nijak nedoporucuje durian jist casto.400 g denne by se jeste dalo,pokud jsem na 811..ale pokud jsem na tukovce,tak uz to ma moc cukru.

Tuky se drzi v krvi dlouho,samozrejme je to individualni..pokud to vemu podle sebe...kdyz jsem jedl hodne tuku a pak presel na ovoce,tak az po 3,4 dnech jsem ztatil ospalost z datloveho smoothie,coz je pro me nejlepsi indicator na krevni cukr..po 3,4 dnech jsem ho mohl vypit uz velke mnozstvi a celkem rychle.
Myslim ze i Dr.Graham uvadi 3 dny v krvi,ale jsou lide co rikaji ze i dele,snad tyden..tam to ale zrejme bude v souvislosti s kandidou..po tydnu bez tuku je mozne rapidne snizit jeji mnozstvi.
Go Raw
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:Buci chyba, podle mne s neměl svůj příspěvek rušit, byl velmi hodnotný!
a já ho nestihla. :(

Kombinace potravin je podle mě dost zásadní "pravidlo". Hodně lidí by si ušetřilo své potíže... Jen nevím jak na to tedy v praxi, pokud je tuk tak dlouho v krvi... tuk je v určitém množství ve všem. A ovocná snídaně tak lákavá. :) Snad i zde platí všeho s mírou.
Mě by zajímalo, kolik z nás tady je na stravě bez tuku?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
host

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od host »

Jista píše:ovoce a varene vam vzdy ublizi,a myslim ze tech duvodu je nekolik.
tuky se nestravi behem 24 hodin,ve strevech zustavaji dlouho,navic pokud se ji mlecne vyrobky,tak jsou steny pokryty vrstvou z tuku.
Ovoce ma schopnost proniknout rychle do strev,o stavach nemluve,a potom se to stejne vstreba.

Ja vim ze to neni prijemna informace,lidi radi michaji veci dohromady,ja kdybych se nesetkal s living blood test,tak to delam doted,a asi bych si brzy uhnal cukrovku a nebo neco horsiho..candida je casto ignorovana a nebo se o ni nevi,po nejakem case se z kandidy vytvori rakovina,a to jen na zaklade ovocne snidane a varene vecere..

pokud chceme jist skutecne pro zdravi,a ne pro pocit ze "jime zdrave",tak si urcite musime vybrat.ovoce a nizky tuk,nebo zelenina,vice tuku a varene.
>:-)

Dobrá,vybral jsem si OVOCE. Poradí mi někdo optimální dávku NÍZKÉHO TUKU?
Je to například 1 pol.lžíce mletého lněného semínka? Za odpověď děkuji.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jista »

Tuk je ve vsem,jde jen o to aby kdyz ji clovek ovoce nebylo toho tuku prilis.Tech 10 % bude optimalni,ale je mozne ze to muze byt malicko vic aniz by se clovek citil unaveny.
Go Raw
ariadna
Příspěvky: 9
Registrován: úte lis 23, 2010 8:04

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od ariadna »

Jista píše:ovoce a varene vam vzdy ublizi,a myslim ze tech duvodu je nekolik.
Ja vim ze to neni prijemna informace,lidi radi michaji veci dohromady,ja kdybych se nesetkal s living blood test,tak to delam doted,a asi bych si brzy uhnal cukrovku a nebo neco horsiho..candida je casto ignorovana a nebo se o ni nevi,po nejakem case se z kandidy vytvori rakovina,a to jen na zaklade ovocne snidane a varene vecere..

pokud chceme jist skutecne pro zdravi,a ne pro pocit ze "jime zdrave",tak si urcite musime vybrat.ovoce a nizky tuk,nebo zelenina,vice tuku a varene.


Porad mi prosim - ak teda zjem na ranajky ovocie, a poobede ako hlavne jedlo zeleninovy salat s klickami - je to problem? Mozem teda kombinovat ovocie a zeleninu(s troskou oleja pre vstrebanie napr. mrkvy) v ramci jedneho dna? A potom si dat na veceru este 2 jablka? hm?
Kolko tuku je dovoleneho pri tej nizkotucnej strave? jedna lyzica oleja je OK? alebo zopar vlašskych orechov?
Alebo napriklad rano ovocie/ovocnu stavu a poobede zeleninovu(varenu) polievku(s minimom tuku), a vecer zas kusok ovocia?

A este otazka - pohanka (varena, mocena, vlocky) s ovocim(sladkym-banan/ jablkom?) ide dokopy?

Diki pekne:)... Ariadna
Uživatelský avatar
justdvl
Příspěvky: 43
Registrován: pát lis 19, 2010 1:56
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od justdvl »

Podla mna ked je clovek zdravy a citi hlad, moze jest, bez ohladu co jedol pred 3-4 hodinami.. Dan McDonald je najcastejsie ovocie/dzus na neskore ranajky (ako rychly zdroj energie na rozprudenie tela) a neskory obed (lebo cim neskor pocas dna zacneme jest tym lepsie - predlzi sa nas nocny post) a na veceru zvycajne zeleninovy salat aby ho to nasytilo a napchalo aby neskor v noci necitil hlad.. Co je podla mna dolezite je neprezierat sa, jest do polosytosti, mat medzi jedlami dlhsiu pauzu, jest len ked sme hladny a jest mono.. vsetko to sa teraz snazim na 100% raw dodrziavat, bohuzial zatial prilis kratko takze je to len moj skromny nazor.
Hlavne nebrat nic dogmaticky ale podla seba a ako sa ja citim.

BTW, tento odstavec ma nedavno oslovil:

I haven't actually said it's better to eat just one type of fruit but it's definitely a good short term venture. When we eat really simply (like just one type of fruit) it gives our digestive system the ultimate rest, next be...st thing to a water fast, actually I feel it's better than a fast because we can still do lymph-pumping cleansing exercise during this period (due to the fact we still have calories coming in). Digestion is the most energy-draining task that our body performs so when we simplify and go on a temp mono fruit diet all the energy that would usually go to digesting complicated food combinations (or even some fruit meals) can now go to healing us at a deep level. I am all for fruit variety as long as we keep it simple at meal time and for me the ultimate is a mono meal :)

Co si to tom myslite? Ja to asi skusim s tymi bananmi, ked su take chutne a lacne.
ariadna
Příspěvky: 9
Registrován: úte lis 23, 2010 8:04

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od ariadna »

david, takzte tento odstavec vravi, ze mozeme jest rozne druhy ovocia v priebehu nasich dni, no vzdy len jeden druh v ramci jedneho jedla. OK. No ja sa pytam - mozem si k jablkovej mise nasypat aj lanove semiacka/pohankove vlocky/hrozienka?
Hmm? toto prosim niekto pomozte odpovedat.

A ako je to teda s tymy - ovocnymy ranajkami - zeeleninovym popoludnajsim jedlom s troskou oliv.oleja(salat, dusena zelenina, jednoduch zelen. polievka) - a zas jablko na veceru?

Fakt sa to bude byt v tenkom creve?
Uživatelský avatar
justdvl
Příspěvky: 43
Registrován: pát lis 19, 2010 1:56
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od justdvl »

ariadna píše:No ja sa pytam - mozem si k jablkovej mise nasypat aj lanove semiacka/pohankove vlocky/hrozienka?
Zázračná detoxifikace, Robert S Morse, strana 214: ovocie sa nemôže miešať s ničím, ani melóny, (ani ovocie s melonmi) takže nie, nemôžeš si nasypať. Veď o tom je celé toto vlákno, nemiešať tuky s cukrami. Hrozienka by asi šli, lebo je to ovocie, ale radšej sa ich zbav lebo sú kyselinotvorné a toho máš v živote už ajtak dosť :D
So zeleninou už semiačka a tak miešať môžeš...
Na zvyšok ti odpovedať neviem, asi to závisí na rýchlostí trávenia, snáď niekto iný zodpovie.
Uživatelský avatar
justdvl
Příspěvky: 43
Registrován: pát lis 19, 2010 1:56
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od justdvl »

V tomto videu hovoria, ze medzi jedlami by mala byt pauza aspon hodinu dve, po orechoch a klickoch aspon 3 http://www.30bananasaday.com/video/the- ... -secret-in

Tu su nejake linky o dlzke doby travenia, tiez je to zopar hodin.. ono mi to pride rozdielne ako dlho je jedlo v zaludku (a mylism ze pocit hladu zacneme pocitovat ked sa zaludok vyprazdni) a ako v crevach. Ale creva su predsa dlhe, tak ak sa tam aj jedlo stretne ako tu bolo popisovane, stycna plocha bude zanedbatelne mala a s tolkym kvasenim si zdravy jedinec snad dokaze poradit.. Ano, u velmi chorych ludi to moze byt ine, ale nas dvoch sa to nastastie ntyka >:-) http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... t%3A859227 inak cely ten topic je defakto podobny tomu co tu riesime.. Pre mna pride momentalne jedenie mono ako prirodzene, kedze nikdy som sa o jedlo moc nezaujimal a ako co chuti je mi jedno, pokial to je sladke :evil:
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Michal S. »

ariadna píše:A ako je to teda s tymy - ovocnymy ranajkami - zeeleninovym popoludnajsim jedlom s troskou oliv.oleja(salat, dusena zelenina, jednoduch zelen. polievka) - a zas jablko na veceru?
Ty jabka bych vynechal úplně po tom oleji. Nevím jestli zrovna já jsem kompetentní radit v tomto vlákně, ale tyhle kombinace si musí každý vyladit sám. Každý jsme jiná individualita, jinak žijem, pracujem (kancl x lopata) a tělo jinak spaluje. Myslím, že dobrou pomůckou je koupit si v lékárně TRIPHAN, testováním moči získáš hodnoty pH, cukru a tuku v krvi.
Pokud udržíš dlouhodobě stabilně pH 7, cukr a tuk minimum až nula biblický věk tě nemine. :)
Tedy PMN.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od buc11 »

ariadna píše:david, takzte tento odstavec vravi, ze mozeme jest rozne druhy ovocia v priebehu nasich dni, no vzdy len jeden druh v ramci jedneho jedla. OK. No ja sa pytam - mozem si k jablkovej mise nasypat aj lanove semiacka/pohankove vlocky/hrozienka?
Hmm? toto prosim niekto pomozte odpovedat.

A ako je to teda s tymy - ovocnymy ranajkami - zeeleninovym popoludnajsim jedlom s troskou oliv.oleja(salat, dusena zelenina, jednoduch zelen. polievka) - a zas jablko na veceru?

Fakt sa to bude byt v tenkom creve?
zajímalo by mne, jak se cítíš, při tom tvém způsobu, jestliže dobře, napiš mi prosím do sz svůj dietní regime a já se stanu tvým žákem,
tím chci říct, že je spousta guruů z různými raw přístupy a i poměrovitostmi, viz např. wolfův triangl, zde se omílá grahamův loufet(nic ovšem proti)
Byl zde i zmíněn šárkou jiný germánský přístup(neplést s germán medicin), kdy naopak jednou denně v jednom okamžiku se splácá vše dohromady a pak se mu dá 20 hodin na trávení, regeneraci a žití v NLB (já to vlastně provádím taktéž, akorát ty 4 hodiny se mi prodloužily na 14 a těch 10 ani nestačí na uvedení do původního stavu)
čímž chci naznačit, že nestačí znát optimální průběhy ale i položit si dotaz, čemu jsme schopni se podvolit
ariadna
Příspěvky: 9
Registrován: úte lis 23, 2010 8:04

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od ariadna »

som ochotna sa podvolit comukolvek co pre moje telo bude dobre fungovat.... za posledne roky, co sa snazim jest nehlienotvornu stravu (Co A.Ehret nazyva "mucusless food"), tak som sa poucila hlavne v tom, ako zle moze na telo vplyvat nespravne kombinovanie potravy - no co je este dolezitejsie - prilis caste jedenie, takzvane zobkanie tu a tam... - Ak si nenechame skutocne tych 3-4 hodin medzi jedlami pauzu na vyprazdnenie zaludka (U kazdeho je toto trvanie smaozrejme rozne) tak si sposoobime skutocne problemy - spomalene travenie, plynatost, unava, krce, atd...

No moja otazka ohladom 80/10/10 je, ze ci sa skutocne neda v ramci jedneho dna kombinovat surove OVOCIE a ZELENINA/KLICKY?????
Pride mi to absurdne, ze by sme v nasich (klimaticko-geografickych) podmienkach odkazany bud len na ovocie alebo na zeleninu+varene....
Ved od jari do jesene sa nam ponuka pestra skala zeleniny a ovocia zaroven, z nasich vlastnych zahrad- ak by som dala prednost ovociu, tak vylucujem takmer uplne zo svojej strany : listovu zeleninu, korenovu zeleninu, plodovu zeleninu, klicky, atd...

SKutocne to nase tenke crevo nezvladne, ak si dam denne 2 jedla - rano ovocie(stavu) - a poobede zeleninovy salat s lyzickou oliv. oleja?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od buc11 »

jsi vytrvalá, tak odpovím ano,
já to tak robím už leta, ale nejsem 811 kvuli hlávkáču a avošúm a orechům.
ráno začnu močenými orechy, pak ščavenou kořenovou zeleninu s tomato ščávou, pak avokádovo okurkovo česnekovou pastu, a pak od 14:30 až do večera ovoce, co de tak tekutě,
a jestli se děje neco v tenkým střevě, nebo jsou díry v buňkách nemohu sloužit, ale potřeboval bych to snížit tak o 60% na moje výkony
Stejně nechápu, proč se ale ptáš,
1: když jsi na to přišla sama že nejlepší je jest do prázdnýho žaludku a pak samozřejmě tomu kdo to dokáže je nějaký míchání šumafuk. Důležité je důkladné mělnění potravy (i té ščávové), tím se ty hodiny zkracují.
2. osobně vkrátku cítím jestli něco dělám špatně, tak nechápu, jak by mi někdo mohl do mýho těla a způsobu života poradit
Musím si odpovídání ještě užít, snad se tu 2 měsíce neukážu. To budu do sebe rvat pod tlakem mastné duriány.
ariadna
Příspěvky: 9
Registrován: úte lis 23, 2010 8:04

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od ariadna »

pýtam sa len preto, ze tu bolo predtým spomínané, že v ovoice v tenkom creve dobehne zeleninu/varené i z predošlého dňa - a tam to začne kvasiť.... Tak ma len zaujíma, či to je skutočne také tragické a trea sa tak obmedzit výlučne bud na jeden alebo druhý typ stravy...
mavar
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 14, 2010 18:55

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od mavar »

Jasne ze zvladne, ale po tom zeleninovom salate by si uz nemala jest ovocie. Treba dodrziavat delenu stravu, ale vyladit si ju musi kazdy podla seba a snazit sa eliminovat jedla, ktore ta nejakym sposob rozhodia aj ked chutove bunky hovoria inak :delicacy:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Panda »

... anebo to vůbec neřešit a jíst jak napadne, organismus si to časem vypozoruje sám co mu jak vyhovuje a bude si to řídit automaticky (a k tomu potřebuje aby občas ze začátku byly i špatné následky). Zvířata také nestudují příručky co jak kdy jíst, ani nesledují hodinky zda si už můžou dát hrušku. Jestli se už příliš nesnažíme rozumem přeměnit to co bylo od přírody dokonalé.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Calathea »

Panda píše:... anebo to vůbec neřešit a jíst jak napadne, organismus si to časem vypozoruje sám co mu jak vyhovuje a bude si to řídit automaticky (a k tomu potřebuje aby občas ze začátku byly i špatné následky). Zvířata také nestudují příručky co jak kdy jíst, ani nesledují hodinky zda si už můžou dát hrušku. Jestli se už příliš nesnažíme rozumem přeměnit to co bylo od přírody dokonalé.
Krásně řečeno. Jen ještě umět si signály těla správně vyložit a řídit se jimi.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Zvířata také nestudují příručky co jak kdy jíst, ani nesledují hodinky zda si už můžou dát hrušku. Jestli se už příliš nesnažíme rozumem přeměnit to co bylo od přírody dokonalé.
Tohle je právěže celkem klíčovej argument, páč my lidi už to s tím přemejšlením přeháníme :) Nevím teda, co se zvířatům honí hlavou, ale doufám, že jí fakt jen na hlad, nikoli na chuť (jako lidi), a jí jen do okamžiku počínajícího pocitu nasycení. Věřím, že zvířata dodržují další důležitou věc, kterou tu neustále (protože je to velmi důležité) velmi správně opakuje Buc, tedy že potravu důůůkladně rozmělnit, proslinit (s tím jistě souvisí nezbytnost jíst v klidu, beze spěchu a stresu).
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Pavluska »

Calathea píše:
Panda píše:... anebo to vůbec neřešit a jíst jak napadne, organismus si to časem vypozoruje sám co mu jak vyhovuje a bude si to řídit automaticky (a k tomu potřebuje aby občas ze začátku byly i špatné následky). Zvířata také nestudují příručky co jak kdy jíst, ani nesledují hodinky zda si už můžou dát hrušku. Jestli se už příliš nesnažíme rozumem přeměnit to co bylo od přírody dokonalé.
Krásně řečeno. Jen ještě umět si signály těla správně vyložit a řídit se jimi.
:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Nevhodna kombinace potravin

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše: velmi správně opakuje Buc, tedy že potravu důůůkladně rozmělnit, proslinit (s tím jistě souvisí nezbytnost jíst v klidu, beze spěchu a stresu).
jj. Lidi a zvířata k tomu uzpůsobená (ne masožravci a třeba pavouk, kt. si to natráví mimo své tělo :) ).
Já se marně snažím odbourat občasné chroupání mrkve u počítače a u knížky.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět