Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od martin_hk »

Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Jindra »

Před časem jsem četl o draslíkovém podvodu, zajímavé
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Renáta »

Na hypokalémiu mi nedávno skoro exla kamarátka. Žiadna sranda.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Samira »

Reni, zhanala som tu draslikovu sol. Potom som ju nahodou nasla v nasej malinkej Bille. Hura. Kladla som mamine na srdce, nech si s tym (aj nam) soli, tak som zvedava, ci ju bude pouzivat. Mama soli dost, takto to bude mensie zlo.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Renáta »

Sami, myslím, že si na ňu mama v pohode zvykne a keby nie, pokojne ju oklam - do "jej balenia" soli, ktoré kupuje pokojne nasyp túto - neexistuje, aby poznala rozdiel :wink: Jej organizmus ho však pocíti (a i váš) :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od s.arik »

Renáta píše:Na hypokalémiu mi nedávno skoro exla kamarátka. Žiadna sranda.
Máš názor na to, proč?
A jak řešíš prevenci ty sama? Suplementuješ? Nebo jen OZ + vyloučení NaCl?

Z článku, co linkoval Jindra, by měl jeden chuť si to okamžitě koupit, ale Jarda (známý pilulkomil :D) je zdrženlivý...tak nevím. Nemám čas a chuť to studovat do hloubky, ale vaše individuální názory mě zajímají.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:Sami, myslím, že si na ňu mama v pohode zvykne a keby nie, pokojne ju oklam - do "jej balenia" soli, ktoré kupuje pokojne nasyp túto - neexistuje, aby poznala rozdiel :wink: Jej organizmus ho však pocíti (a i váš) :D
Solili sme doteraz morskou. Mama sa tvarila nadsene, spravila si zvlast "solnicku" na tuto novu draslikovu sol. Ja som ju hned ochutnala a potom aj "normalnu" sol a rozdiel som nepoznala.
Ja mam svoju solnicku - so susenou celerovou vnatou :) (Moc som ju sice zatial nevyuzila, ale aj na nu dojde)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od martin_hk »

Samira píše:
Renáta píše:Sami, myslím, že si na ňu mama v pohode zvykne a keby nie, pokojne ju oklam - do "jej balenia" soli, ktoré kupuje pokojne nasyp túto - neexistuje, aby poznala rozdiel :wink: Jej organizmus ho však pocíti (a i váš) :D
Solili sme doteraz morskou. Mama sa tvarila nadsene, spravila si zvlast "solnicku" na tuto novu draslikovu sol. Ja som ju hned ochutnala a potom aj "normalnu" sol a rozdiel som nepoznala.
Ja mam svoju solnicku - so susenou celerovou vnatou :) (Moc som ju sice zatial nevyuzila, ale aj na nu dojde)
Nejspíš bych měl toto začít aplikovat taky, snad to pomůže....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Renáta »

S.arik, kámoška to z vita ani z pôstov, či tak podobne nemala. Ona bola iný "prípad", nesúvisí to so snahou o vita a detoxy... Nebudem to tu ale rozoberať, nepotešila by sa. Som rada, že jej lekári pomohli, nebyť nich už by tu nebola - muž ju tam priviezol v hodine dvanástej - ešte deň-dva doma a bolo by jej zlyhalo srdce, odchádzala človeku pred očami.
Ja som pilulkonemil :D , nesuplementujem. V súčasnosti jem jedno jedlo neraw (MB - je veľmi mierne solené, klasický všežravec by to hodil do koša a klasický vitarián tiež :wink: ) a ostatné je raw. Doma rodine solím len s tou "srdiečkovou" soľou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Panda »

Samira píše:Reni, zhanala som tu draslikovu sol. Potom som ju nahodou nasla v nasej malinkej Bille. Hura. Kladla som mamine na srdce, nech si s tym (aj nam) soli, tak som zvedava, ci ju bude pouzivat. Mama soli dost, takto to bude mensie zlo.
Ta sůl v Bille to je 100% draslíková nebo smíchaná se sodíkovou v nějakém poměru?

Docela by mě zajímala - jako alternativa při šankprakšaláně. Je škoda se přesolovat sodíkovou když by mohla být tahle (možná i zdravější) alternativa.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od martin_hk »

Můžu potvrdit, pocit že Vám selhává srdce v čemsi připodobnitelném arytmii je šílený, kdo nezažil, nepochopí. Taky jsem jel do nemocnice předpisy nepředpisy, naštěstí byla skoro půlnoc... Tu hrůzu si budu ale pamatovat po zbytek života.

Příště si nejspíš před půstem, byť jen třeba desetidenním nechám udělat rozbor krve. Na pocity se totiž nelze spoléhat, člověk má tendenci v tu chvíli problémy bagatelizovat jako průvodní projevy půstu.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od 2olfess »

Nejvíc mne na tom zarazilo, že si vlezl do auta a nepočkal na sanitu.. :?: :idea:

A jinak bych spíš zkoušel střídat draslíkovou a himalájskou...
S draslíkem jsem zatím neexperimentoval, protože dle PH moči ho mám dostatek.
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Atman »

Zrovna čo sa draslíku týka, tak výnimočne :lol: vitariáni by ho mali mať trvalý dostatok, najmä pokiaľ pravidelne odšťavujú koreňovú zeleninu a občas zemiaky. Pokiaľ sú len plodožravci, tam už suplementácia by možno mala zmysel.
Ale v globále nejaká zásadnejšia suplementácia je nevyhnutná iba u športovcov, tam sa vypotia soli rýchlo a chýbajú, normálny človek varenicožrút s pravidelnými porciami ovozelu nemá s draslíkovým príjmom problém.
Tá soľ v Bille má iba myslím 1/3 chloridu draselného (nedávno som ju pozeral ale už som zabudol, viem ale že to nebolo nejaké extra vysoké %), ale aj to zlepší minerálnu bilanciu a hlavne sa potom v tele tak výrazne nezadržiava sodík, čo pomáha hypertonikom.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od 2olfess »

Atman píše:Zrovna čo sa draslíku týka, tak výnimočne :lol: vitariáni by ho mali mať trvalý dostatok
Tý hele Atman, neuvažuješ o tom, že by si trošku brzdil s tim chichotáním na úkor vitariánsví? Přece jenom, jsi na vita stránkách, není to poprvé, sám vita nejseš... hm :wink: ? Já sice taky "peru" do různých stupňů vitariánství, ale je to alespoň do vlastních řad a přidávám vlastní zkušenosti. Víš, kdyby si dovolil na stránkách půst.cz někdo takhle přistupovat k půstu, tak je jeho "životnost" asi několik desítek minut, pochybuju, že by někdo chtěl tady něco podobného zavádět, je to cesta do pekel!!! Ale přece jenom, asi bych obsahově zvažoval, kde se nacházím..., nelíbí se mi fanatismus, proto se mi nelíbila ani Katarina, která militantně reagovala na tvůj hamburger v návratovce, ale... no.. promysli to,.. dík :wink: .
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Jindra »

martin_hk píše:Příště si nejspíš před půstem, byť jen třeba desetidenním nechám udělat rozbor krve
možná radši ten vlasovej test, je přesnější
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Jindra »

Atman píše:Ale v globále nejaká zásadnejšia suplementácia je nevyhnutná iba u športovcov, tam sa vypotia soli rýchlo a chýbajú
nějak nesouhlasím; když už se někdo hodně potí (a pak to není vitarián, ten by hodně nepotil, to je právě ten rozdíl mezi vařanama a lidima na raw stravě), tak vypotí sůl (a minerály), která není vázaná na buněčnou strukturu, je anorganická, je nepotřebná, je prostě odpadem a takovou sůl je dobře vypotit - šak proto se jich tělo touto cestou zbavuje. Minerály, které jsou organickou součástí buněčné struktury, nevypotíš.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Jindra »

Samira píše:Ja mam svoju solnicku - so susenou celerovou vnatou
samozřejmě nemám patent na rozum, ale... všelijaké ty soli, které tu mnozí citujete, jsou přece anorganické a tedy poměrně obtížně využitelné a větší část jich je pro tělo jen zátěží, viz třeba Šokující pravda o vodě aj. Mně osobně je sympatické toto řešení Samiry, to je chytré.
Naposledy upravil(a) Jindra dne čtv lis 25, 2010 14:50, celkem upraveno 1 x.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od s.arik »

Jindra píše:
Samira píše:Ja mam svoju solnicku - so susenou celerovou vnatou
všelijaké ty soli, které tu mnozí citujete, jsou přece anorganické a tedy poměrně obtížně využitelné a větší část jich je pro tělo jen zátěží, viz třeba Šokující pravda o vodě aj. Mně osobně je sympatické toto řešení Samiry, to je chytré.
To je chtrý způsob, jak omezit přísun sodíku. Ale tohle je přece vlákno o tom, zda a jak doplňovat draslík...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:To je chytrý způsob, jak omezit přísun sodíku. Ale tohle je přece vlákno o tom, zda a jak doplňovat draslík...
jj, správná připomínka, beru :)
Nó... primárně mne napadá pomyslet na Sweetie a její citát "nenahrazovat, vynechávat!" Tedy, když vynechám z životosprávy cokoli, co mne okrádá o draslík, nemusím hledat možnosti jeho doplňování. A jelikož jsme na vitariánovi, toto by mělo být relevantní. Přirozený způsob života by neměl nějaký deficit (čehokoli) znát.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od mun »

Souhlas s Jindrou, co se týče anorganičnosti K i "nenahrazování, vynechávání".

Když nebudu jíst kvanta sodíku, nebudu potřebovat kvanta draslíku.
Když budu chtít sodík, dám si celer/šťávu.
Na draslík jakoukoliv zeleninu/šťávu.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Samira »

Pando - obal som zahodila, a tak len a len kvoli Tebe som vyklopila vsetok separovany odpad (najskor plastovy, ale samozrejme som sa mylila a sacek bol papierovy :roll: ), a mam to!!!

Zlozenie:
jedla sol max.58%
chlorid draselny max.38%
cukor biely
protihrudkujuca latka E551 - 1%
antioxidant E300
jodicnan draselny

obsahuje jod 15-35mg/kg

Vola sa to soliaca zmes Mary, balenie 500g
Vyrobca Solne mlyny
Olomouc, CR
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Renáta »

Sami, v obchodoch je aj Prešovská kardiosoľ, jódovaná.
Obsah: varená jedlá soľ 60 %, chlorid draselný 40 %, jodičnan draselný, protihrudkujúca látkaES36.

V lekárni dostať podobné od fy Generica - tá sa mi zdala najviac, ale nemám ju teraz (GENERICA DIÉTNA SOĽ jodidovaná jemná).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Panda »

Samira píše:Pando - obal som zahodila, a tak len a len kvoli Tebe som vyklopila vsetok separovany odpad (najskor plastovy, ale samozrejme som sa mylila a sacek bol papierovy :roll: ), a mam to!!!...
Jé, Ty jsi hodná, děkuji.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od culka »

A to viete, ze na vytlacani sodika draslikom je zalozena gersonova terapia?

Pocas postu som vyrobila vegetu bez soli a ked uz som mohla ochutnavat, tak som do tej ususenej zmesky korenovej zeleniny a celerovej vnate prisypala trochu soli. Nech to prezeniem asi 10% a uplne to staci.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od martin_hk »

culka píše:A to viete, ze na vytlacani sodika draslikom je zalozena gersonova terapia?

Pocas postu som vyrobila vegetu bez soli a ked uz som mohla ochutnavat, tak som do tej ususenej zmesky korenovej zeleniny a celerovej vnate prisypala trochu soli. Nech to prezeniem asi 10% a uplne to staci.
Mně sůl ještě 24 dní po půstu nedělá dobře, cítím se podivně, ale dýchám, tak co fňukat... draslík se snažím doplňovat meruňkami, banány, vlastně je prý skoro v každém ovoci, zelenině.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Atman »

2olfess píše:
Atman píše:Zrovna čo sa draslíku týka, tak výnimočne :lol: vitariáni by ho mali mať trvalý dostatok
Tý hele Atman, neuvažuješ o tom, že by si trošku brzdil s tim chichotáním na úkor vitariánsví? Přece jenom, jsi na vita stránkách, není to poprvé, sám vita nejseš... hm :wink: ? Já sice taky "peru" do různých stupňů vitariánství, ale je to alespoň do vlastních řad a přidávám vlastní zkušenosti. Víš, kdyby si dovolil na stránkách půst.cz někdo takhle přistupovat k půstu, tak je jeho "životnost" asi několik desítek minut, pochybuju, že by někdo chtěl tady něco podobného zavádět, je to cesta do pekel!!! Ale přece jenom, asi bych obsahově zvažoval, kde se nacházím..., nelíbí se mi fanatismus, proto se mi nelíbila ani Katarina, která militantně reagovala na tvůj hamburger v návratovce, ale... no.. promysli to,.. dík :wink: .
Pravdu máš, som tu na návšteve a nepatrí sa to.
Ospravedlňujem sa.
Presne si spomenul dôvod - fanatizmus a predstava, že je len jedna správna cesta- to je to, prečo mám stále potrebu to "vyvažovať" opačným a uštipačným názorom, vlastne vždy idem z princípu proti prúdu, tak aj tu, hoci sám poslednú dobu fungujem 80% na vita. Len z toho nemám modlu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od buc11 »

jak se menuje choroba z přebytku K?, jelikož banán je jen draslík, obávám se nejhoršího z těch 7 tun od revoluce
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od martin_hk »

buc11 píše:jak se menuje choroba z přebytku K?, jelikož banán je jen draslík, obávám se nejhoršího z těch 7 tun od revoluce
Jak deficit, tak nadbytek je život ohrožující, ale z banánů se k obojímu člověk asi nepropracuje. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od 2olfess »

Atman píše: - fanatizmus a predstava, že je len jedna správna cesta- to je to, prečo mám stále potrebu to "vyvažovať" opačným a uštipačným názorom, vlastne vždy idem z princípu proti prúdu, tak aj tu, hoci sám poslednú dobu fungujem 80% na vita. Len z toho nemám modlu.
S tim vyvažováním a chozením proti proudu tě chápu asi víc, než si myslíš :wink: a souhlas. Gratuluju k 80 % vita, sám si vzpomínám, že když jsem to dělal, tak jsem neměl nejmenší problém s vitastravou a vlastně vůbec jsem neměl ani pocit, že mám jiný režim... pak jsem přitvrdil. Aby to nebyla nakonec jedna z těch správných kombinací, alespoň v zimě... U mne je "problém", že jsem si už hodně odvykl na spoustu vařených potravin.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:Sami, v obchodoch je aj Prešovská kardiosoľ, jódovaná.
Obsah: varená jedlá soľ 60 %, chlorid draselný 40 %, jodičnan draselný, protihrudkujúca látkaES36.

V lekárni dostať podobné od fy Generica - tá sa mi zdala najviac, ale nemám ju teraz (GENERICA DIÉTNA SOĽ jodidovaná jemná).
Vyborne info, skusim si to zapamatat (a ked nie, tak sa mi bude prinajhorsom culka rehotat, ze som sklerotik :D ) - nie je to priznak nedostatku drasliku? :mrgreen:
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od mun »

Renáta píše:jodičnan draselný, protihrudkujúca látkaES36.
Takže ještě nezdravější než NaCl.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Panda »

mun píše:
Renáta píše:jodičnan draselný, protihrudkujúca látkaES36.
Takže ještě nezdravější než NaCl.
Proč nezdravější když je v běžné soli také? http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E536
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od ajla »

My používáme už téta tuto sůl http://eshop.provita.cz/sul-jemna-500g-danival/d-70652/ a tu růžovou himalájskou. Jsou to soli bez přísad. Ale velmi malé množství, takže nám to půlkilové balení vydrží několik let. A to vlastně jen do vaření, na vita nemám potřebu solit. :)
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od mun »

Já používám sůl zřídka a to nerafinovanou mořskou bez přísad. Nevěřím, že se dává jod do soli abysme byli zdraví, fluor do pasty abysme měli zdravé zuby, chlor do vody aby tam nebyly bakterie atd.

V to nepočítám mé úlety (pizza atd.), tam dávaj samzřejmě to nejlevnější s jodem atd.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od martin_hk »

Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od rudo »

buc11 píše:jak se menuje choroba z přebytku K?,

draslik je dolezita zlozka smrtiacej injekcie pri popravach - trest smrti v USA a inde.

nahly prisun velkej koncentracie zastavi srdce

draslikove tabletky su len na predpis a su typu pomaleho vylucovania
5 2 8
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Longerr »

myslim ze jeden z mala obchodov kde sa da zohnat cista draselna sol v potravinarskej kvalite

http://www.biozero.cz/draselna-sul-chlo ... 8-1kg.html
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Fiona »

To uz radsi misto chloridu jodid draselny, ten je i lecivy sam o sobe a doplnuje deficit jak drasliku, tak jodu :wink: Aneb klasicky Lugol, kdysi univerzalni lecivo.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od cepheus »

*
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od rudo »

mal som s hypokaliemiu nedavnu vaznu skusenost a ked spatne myslim do minulosti tak som tyvh skusenosti mal viac akurat som nevedel ze co bolo pricinou

snad kompolikovanejsia situacia je ked sa muiesa hyponatremia a hypokalemia kedze Na, K pracuju spolu v NaK pumpe a prejavy zlyhavania NaK pumpy, zakladu eletkttrickej cinnosti bunky a teda zaklad zivota ako takeho (aspon pre cloveka)


tak niekedy nie ej mozne pri prejavoch zlyhavania pumpy odhadnut ci sa jedna o hypoinatremiu alebo hypokalemiu, bvezpecne riesenie je starat sa o prijem oboch
a nechat telo nech si zoberie z kazdeho kolko treba.


Vzhladom na uvedene skusenosti a na to vsetko co som precital od inych ludi o hladovkach a z kolpasov pri sportovych vykonoch


som sa rozhodol vypracovat pre seba nejaku variantu ocisty detoxu kde sa prijimaju soli-mineraly-elektrolyty a neprijimaju sa ziadne kalorie, teda nieco ako slana hladovka teda presnejsie horkoslana hladovka


az z toho nieco vznikne a bude odskusane dam vediet
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od buc11 »

zůstávám u svého sloganu, nikdy není nedostatků (NaK), bývá jen zbytečně nadbytečné jeho vyplavování, např nesmyslnými pitnými regimes, voda není vitapotravina
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Fiona »

Tak trosku spekuluju a dost mozna uplne z cesty, ale napada me prijemny zpusob jak zabit 3 mouchy jednou ranou.
Bikarbonat draselny http://www.life-enhancement.com/article ... sp?id=2089 by mel fungovat dokonale synergicky:

1/ jako sul, protoze by udajne mel mit slanou chut (to pisou, nechutnala jsem)
2/ jako alkalizator, vhodny jak na stahovani pH tkani, tak neutralizaci napr. kys. askorbove
3/ jako zdroj drasliku ve forme ktera je povazovana za bezpecnou
4/ v dostatecnem mnozstvi na uhaseni pozaru :)

Z cehoz vyplyva ze by snad mohl blahodarne nahradit jak sul, tak sodu bicarbonu 8)
Ale taky je mozne ze se uplne pletu. Kdo vi, asi mi zas nezbude nez to vyzkouset :roll:
Jinak jak ted beru ten Lugol, tam by nejaky ten draslik mel byt, kdyz je to prevazne jodid draselny, ale kdo vi jak si to potom to telo prebere. Kazdopadne Lugol neni slany ani trosku, chutna tak divne kovove, zadna lahudka.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od rudo »

Fiona, vcera som to debatil v obchode s naturopathom a povedal mi ze v australii je predavat draslik prisne zakazane a jedine co mi ukazal bol ALKALIZER (ktory mam od neho doma uz dlhsie tak ci tak)

kde Potasium Bicarbonate je jedna zo 4 zloziek
5 2 8
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od dgm »

Fiona píše: jak ted beru ten Lugol...
Fiono, jenom OT, nekde jsem zahlidla, zes uz kuru ukoncila, takze jeste pokracujes?
Mozna by si i jod zaslouzil svoje vlakno, dost me to zajima, nechces se, prosim, podelit s nejakymi postrehy?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od Panda »

Jód se řešil ve vláknu štítná žláza.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Skryté nebezpečí hypokalemie = nedostatku draslíku

Příspěvek od buc11 »

proč se nezmiňujete o banánech a rajčatech, třeba tuť:
http://doplnky.vitalion.cz/draslik/
všimněme si o tom s tím chlorem, mám dojem že v tom prvním se tvrdí opak,
když se mi něco také objeví v mysli, hned následuje jardovo, když neplatí axiomáza, tak je vše jinak
Odpovědět