NEMOCI, ALERGIE a další zdravotní problémy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NEMOCI, ALERGIE a další zdravotní problémy

Příspěvek od mlok »

ahoj vsichni,

mohli byste se podelit se svymi zkusenostmi ohledne leceni? ja vim,ze spousta z vas namitne,ze ciste telo neonemocni, ale kdyz prece jen prijde nejaka viroza/angina/nachlazeni/migrena :( ... apod, co s tim? Verite na homeopatii a pod.praktiky? Co bylinna lecba? Pripadne konvencni prostredky?
Moc diky za vsechny odpovedi
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

V případě "nemoci" stylu rýma , chřipka, nachlazení je určitě THE BEST OF půst + šťáva z citrusových plodů....
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ked sa citim unavena a nieco na mna mierne lezie, asi tak za 2 dni to podla casovych moznosti vyspim a dalej to nepokracuje.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

M!cha! píše:V případě "nemoci" stylu rýma , chřipka, nachlazení je určitě THE BEST OF půst + šťáva z citrusových plodů....
přidal bych ještě proplach
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

s tim pustem pri nachlazeni nemam dobre zkusenosti.Na to abych mohla pustovat, se musim citit v pohode a pripravena, coz pri nachlazeni rozhodne neplati. Nicmene pozoruju,ze prirozene mam mensi chut na jidlo, takze bastim ovoce+zeleninu+stavy akorat v mensim mnozstvi. Pri nachlazeni mi prekvapive vubec nevyhovuji orechy a seminka,tak je proste nejim
Pokud mam silnejsi migrenu, priznavam ze si obcas vezmu Valetol nebo jine analgetikum (bohuzel potrebuju obcas i pracovat :D coz s migrenou proste nejde)
Jine prasky v podstate neuzivam, antibiotika mi nahaneji husi kuzi (priznavam,ze kvuli tomu jsem nebyla dobrych7 let u doktora... on by mi je na chripku urcite napsal). Vyhoda je ta,ze za poslednich par let se mi chripky docela vyhybaji. Homeopatika jsou dle mne podvod (dobre financovany :evil: ) a moc dalsich prirodnich prostredku neznam... Takze zbyvaji bylinkove caje a pozitivni mysleni... pomaha to. :D
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Homeopatie asi bude podvod - tedy ta mnohonasobna redeni udajne zvysujici ucinnost, ne ten princip, ze stejne se leci stejnym, to funguje.
Hodne lidi si pod alternativnimi zpusoby leceni predstavi na prvnim miste homeopatii (snad proto, ze je to dobry business a ma reklamu), ale pokud jde o uspechy, ta stoji asi uplne nekde na okraji. Nejlepsi a nejucinnejsi prirodni metody jsou urcite dodani super vyzivy a vsemozne zpusoby ocisty usazenin, dobry spanek a sport. Vsechno ostatni jsou jen berlicky (nekdy to kratkodobe bez nich nejde, to je jasne).
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Jeste jsem zapomnel cerstvy vzduch a dostatek slunce a pozitivni optimisticky pristup k svetu.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Nightingale, osobne nepouzivam nic, riesim to spankom, ale moj nazor je takyto:

Prave to riedenie je jednym z hlavnych principov homeopatie, takisto ako aj liecba podobneho podobnym.

Niekto si homeopatika pripravuje pre vlastnu spotrebu a v tomto pripade je to mimo biznisu.

Na druhej strane, na biznis sa da zneuzit vsetko. Nezalezi len od povodnej myslienky, ale aj od sposobu jej vyuzitia.
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

safe mode

Příspěvek od tesin »

Osobne uberu na aktivitach a delam hodne klystyru a dzusu.

Jsou to krasne ocisty se kterymi se clovek setkava stale mene, posledni moje zklusenost byla s gall bledder flush (ocista zlucniku). To me prineslo 2 dny teplot 40°C a pak jako kdyz utne a je klid.
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

Nightingale, má logiku čo píšeš, človek keď chce byť zdravý musí predsa pre to čosi urobiť. Snažiť sa mať zdravú stravu, pohyb, slnko atď.
Katarína, neviem pochopiť ako môže vyliečiť také nariedené homeopatikum ľudí, ktorí pre svoje zdravie ani prstom nepohnú. Ako môže spustiť liečiaci proces v zanesenom tele ? Môže to tak vôbec fungovať?
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

tesin, očista žlčníka musí byť asi dosť rázny zásah a tvoje vysoké teploty ťa museli riadne vystrašiť.
Počúvam aj tu v mojom okolí, že si to ľudia s úspechom robia, ale neriskujú pri tom?
Tiež mám chuť to vyskúšať, zatiaľ som nenašla odvahu, mám strach aby som si neublížila
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Hani, to, ze suhlasim s Nigthingalom aj s Tebou, este nevylucuje to, ze pripustam aj inu moznost. Skratka nevidim nic cierno-bielo.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

konkretne na homeopatii me rozciluje to,ze vetsina lidi nevi ani jak se pripravuje a tvrdi jen "me to pomohlo tak to funguje". Jedine co je na homeopatii dobre (coz klasicka medicina nepraktikuje) je dlouhy rozhovor s pacientem,zajem o to,co mu chybi,jak se citi atd. Coz je dost rozdil v porovnani s 5min navstevou v ordinaci,kdy clovek odchazi s receptem na antibiotika ci jine automaticky predepisovane leky. Homeopatika neleci - telo si pomaha samo. Funguje proste jen jako placebo (lide podcenuji schopnost vlastniho tela se uzdravit).
Klasicka homeopatika se pripravuji nekolikanasobnym redenim typu 1kapka ucinne substance do 1000 ml vody, protrepat, z vysledku vzit 1kapku zase do 1000 ml ciste vody a tak nekolikrat opakovat. Pokud to zopakujete nekolikrat (cca 5-6x - podle toho,kolik kapek do jakeho mnozstvi vody), ve vode statisticky nezbyde ani 1 molekula. Tento "roztok" je udajne nejvice lecivy. Musim pripustit, ze kdyby mi to nepripadalo tak smutne (s ohledem na to,kolik lidi plati horentni sumy za cistou vodu) tak by to bylo proste smesne. :evil:
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

presne tak, petiminutove navstevy v ordinacich nemuzou skoro nicemu pomoct. A tyhle mizerne sluzby s predepisovanim tun jedovatych chemikalii platime z dani, at uz s nimi souhlasime nebo ne. Oproti tomu jsou homeopatika aspon neskodna - a neplati je nucene ti, kteri je nemaji radi - a nekomu pomuzou treba jako placebo.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Osobne neberiem vsetko iba materialisticky a ten energeticky prenos nevylucujem. Mozno je to naozaj tym ucinnejsie, cim je to viac zriedene.

Nechcem nieco bez priciny zatracovat iba preto, ze nemam schopnosti, ktorymi by som si to preverila.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Z materiálního hlediska tam možná nezůstane ani atom původní tekutiny, ale je možné, že nějaká "informace" tam zbyde, protože že by to bylo jen placebo se mi nezdá. Na to se jistě dělali nějaké výzkumy.

Já osobně se také nejraději léčím spánkem + šťávy + cibule + česnek (prostě taková klasika) + letos jsem zkoušel při kašli nějaký ten plevel, ale nezatracoval bych nic.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

korekce

Příspěvek od Honza »

sorry : "dělaly" je tvrdé "Y". Škoda že si to nemůžu po sobě opravit, páč se na tu hrubku nemůžu ani podívat.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Jasne, neda se vyloucit, ze tam je nejaky prenos informace jiny, nez jsme schopni prokazat, vysvetlit, nebo neco, co veda zatim nezna. Na druhe strane je pomerne silny argument odpurcu homeopatie, ze jestlize jsou ty latky-nosice schopny prevzit informaci od stale zredenejsi hlavni latky (napr. Lycopodium clavatum), tak jak je mozne, ze je tam informace o tom Lycopodiu a neni tam informace o vsech milionech latkach, s nimiz se ta voda, alkohol nebo laktoza kdy potkala... A jak to, ze to Lycopodium (nebo jine homeopatikum) ma byt jako informace v tom nosici silnejsi nez cokoliv jineho - treba i skodliveho. Potkala se ta voda, laktoza apod. nekdy s nejakou zdravi negativni latkou? To asi ano... Napriklad s chlorem apod.
Nejake studie na malem vzorku pacientu u homeopatik jsou, ale je jich malo a studie jsou vseobecne manipulovany i u leku oficialni mediciny, mozna je to pripad i tech homeopatik... Tyhle farmaceuticke studie casto delaji lidi, kteri jsou financne zainteresovani na tom, aby studie dopadla dobre pro vyrobce.
Nic ale nezatracuju, snazim se to videt otevrene, i kdyz homeopatika jsem kdysi zkousel a nevidel jsem u sebe a lidi okolo zadny efekt a ta teorie o homeopatii ve mne zanechava nezodpovezene otazky.
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Lucínek »

Fajn, takže nějaký jednoduchý receptík by nebyl? Momentálně na mě skočilo něco, po čem mě bolí v krku, pálí v očích a vůbec mi je celkem "šoufl", takový začátek nějaké chřipky. Jak se jí rozumně postavit? Díky ...
=-Lucínek->
tomikk
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 19, 2004 10:16

Chřipka - už je to tu!

Příspěvek od tomikk »

Už je to tu a přiznám se, že mě to krapet zaskočilo. Na syrové stravě jsem si připadal jako Superman, co ho nemoci zdaleka obcházejí. Ale sotva se trochu ochladí - BUM a hned jsem taky nachlazenej.
Takže: co s tím? Můj tradiční (non-raw) recept je přelít vodou strouhaný čerstvý zázvor, přidat citrón, med a - když nemusím do práce - panáka slivovice. K tomu kloktat vodu se dvěma kapkami tea tree oil nebo solný roztok.
Se zásadou "tělo se léčí samo" se však tyto postupy moc neslučují... Takže, co doporučíte vy?
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

Tomi, o chripke tu ani nepíšme. Vitariáni chrípku nemávajú, ani žiadne choroby, sú ako tá srnka v lese, ktorú tu v ktoromsi príspevku tak krásne opísal Honza
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Chřipka - už je to tu!

Příspěvek od buc11 »

tomikk píše:Už je to tu a přiznám se, že mě to krapet zaskočilo. Na syrové stravě jsem si připadal jako Superman, co ho nemoci zdaleka obcházejí. Ale sotva se trochu ochladí - BUM a hned jsem taky nachlazenej.
Takže: co s tím? Můj tradiční (non-raw) recept je přelít vodou strouhaný čerstvý zázvor, přidat citrón, med a - když nemusím do práce - panáka slivovice. K tomu kloktat vodu se dvěma kapkami tea tree oil nebo solný roztok.
Se zásadou "tělo se léčí samo" se však tyto postupy moc neslučují... Takže, co doporučíte vy?
čistit,
čistit,
čistit,
čistit,
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Pust, klystyr a lezet....veskere kury a lecebne metody jsou nesmysl. O chripku se urcite nejedna a nachlazeni se musiz zbavit do dvou dnu.
Lída
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:44

chřipka

Příspěvek od Lída »

Zázvorový čaj jak ho popisuješ si taky dělám- výhradně v zimě- protože mi chutná, nikoli tak úplně jako léčebný prostředek a piju ho pouze mírně teplý.
Vitariáni chřipku nemívají- prostě se čistíš. Nepropadej léčebným metodám, ulehni a dej půst. Řekla bych, že se to zlepší velmi rychle.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Jo, mě se taky povedlo se nachladit, ale zase na druhou stranu se organizmu nedivim, když sem jak blb, 6 hodin tancoval pod dost ledovym fukarem klimatizace při popíjení vody s kostkama ledu.
Půst jsem přímo nehodil ale přešl jen na citrusovou šťávu a druhej den už se to zdá skoro vpořádku.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

I kdyz mnoho lidi rika misto nachlazeni "chripka", tak chripka je opravdu uplne jina nemoc - napr. pri ni jsou hodne vysoke teploty nad 38 stupnu, bolesti kloubu apod., coz u nachlazeni neni.
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

zajimava zkusenost

Příspěvek od tesin »

chce to hlavne klidek - slevit z naroku na telo, trosku si jej vycistit (klystyry jsou velmi efektivni) a zanedlouho je telo fit.

hlavne si uvedomit, ze to neni zadny problem!!
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

tomikk

Příspěvek od vitarian »

tomikk:
OK, diky za rady. Je trochu obtizne presvedcit sam sebe, ze pust je ten spravny lecebny prostredek. Preci jen jsem zvykly na to, ze v dobe nemoci je telo oslabene a je treba mu ziviny dodavat. Ale chapu, proc by pust mel fungovat...
Prozatim jsem presel na ovoce a jestli nachlazeni (jisteze ne chripka, pardon) nezmizi do vikendu, zkusim pust. Diky a zdravou zimu vsem! Smile
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Opary - jak na ně?

Příspěvek od mlok »

ahoj vsichni,
vzhledem k tomu,ze zacina zima, predpokladam ze me aspon jednou potka opar - samozrejme pred necim dulezitym, abych vypadala patricne priserne :roll:
Mate nejaky napady na leceni, pokud se objevi? Myslim,ze viru zpusobujicich opar se asi nezbavim, ale kdyz me nebudou otravovat, bude mi to ke stesti stacit.
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

opar

Příspěvek od VeGaN_BA »

Myslim ze virus nesposobuje opar, ako ziadny virus nesposobuje chorobu. Ide len o vyjadrenie tela, ze nieco nieje v poriadku, virusy len pomahaju telu sa zbavovat necistôt. Opar, alebo herpes vznikne vzdy ked nie je nieco v poriadku zo zaludkom. Napriklad ked zjete vela suseneho ovocia sa moze spravit opar, alebo velke mnozstvo ovocneho dzusu, hlavne toho krabicoveho. Sice nas sa to netyka, ale clovek nikdy nevie. Pri prekroceni urcitej hranice ovocneho cukru, teda pri prejedeni, telo nestaci spracovat velky napor sacharidov a moze kvasit v zaludku a tym sa prekysli. Pery su vlasne obrazom (zrkadlom) vstupu do nasho zaludka.
Uživatelský avatar
Theresa
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 21, 2004 20:38
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Theresa »

Jezis, jestli je to tak, tak ubohy muj zaludek...pac ja mam opar minimalne jednou do mesice :evil:, mate na mysli opar na rtu, a ne pasovy opar,ze ?
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

opar na rtu sem v zivote nemel ,nevim co to je, ale pasovy opar sem pred asi rokem a pul mel, celkem neprijemny. Prej ze virus, kerej to zpusobuje, je v nas vsech a porad, a pasovy opar se projevi pri oslabeni organismu, imunity..
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jo, pasovej opar mivam asi uz tak patym rokem, zjevuje se na par klasickych mistech. poskedni dobou si ale dava asi odpocinek "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

to VeGaN_BA:
"Myslim ze virus nesposobuje opar, ako ziadny virus nesposobuje chorobu. Ide len o vyjadrenie tela, ze nieco nieje v poriadku, virusy len pomahaju telu sa zbavovat necistôt"
... to mi pripada mirne receno pomylene - myslis, ze kdyby Te nekdo naockoval napr. virem Eboly, tak bys ji nechytil, neb je Tve telo ciste??? Viry bohuzel nemoci zpusobuji, samozrejme ne ve vsech jedincich stejne. Pokud mas dobry imunitni system (coz jako vitarian asi mas) tak si s virovou nakazou poradis asi lip. Vitarianstvi by nemelo byt sektou :evil: (ver i kdyz je to nesmyslne...), a takove popirani reality mi pripada naprosto nesmyslne.
Ja cukr prakticky nejim (dokonce ani sladke ovoce moc ne) - a presto nekdy opary mivam. Pravidelne pokud nekde promrznu - asi oslabeni imunity, ktereho "spici" herpes virus vyuzije. Je pravda,ze ted je to lepsi nez to byvalo,ale uplne se toho nezbavim.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

zajimavy priklad s bakterii a mravencem atd.

Příspěvek od nightingale »

Vidim tohle podobne jako Hanka - mlok.
Viry, bakterie apod. se daji videt jako jisty druh "zvirat". Takze mne napada takova analogie:
Kdyz vitarian potka lva, ktery ma hlad, nepomuze mu, ze je vitarian. Lev ho proste sezere. A proc by se bakterie mela chovat jinak? Je taky ziva a ma taky sve zajmy a nastaveni.
Nevitariana mozna skoli driv nebo vic a nektere vitariany mozna neskoli vubec, protoze maji silnejsi imunitu. Ale pokud je to Ebola, tak nejspis aspon prizabije kazdeho. Mozna vitariana casteji nezabije, ale zpusobi problemy hodne velke. A nevitariana asi casteji zabije.
Vsechna zvirata jsou vitariani. Nektera zvirata presto umiraji na infekce. A nektere bakterie umeji dokonce manipulovat chovanim toho zvirete, ktere napadnou.
Takovy zajimavy priklad: Jedna bakterie napada mravence (coz jsou vitariani). Vleze jim do nervoveho systemu a tam manipuluje s jejich hormony tak, ze mravenec vyleze na vrchol travy, zakousne se do ni uplne neprirozene pro mravence, a zustane tam az do tmy. A druhy den zase. A pak zase. Cilem te bakterie je, aby mravence i s ni sezrala ovce, aby se ta bakterie mohla dostat do strev ovce a tam se rozmnozovat. Ta bakterie proste potrebuje k svemu rozmozovani byt v prostredi, jake se nachazi ve strevech prezvykavcu, a tak se o to snazi.
Neco podobneho dela toxoplasma s clovekem. Pokud se dostane do mozku cloveka, manipuluje jeho chovani tak, aby byl clovek nepozorny a nechal se sezrat kockovitou selmou. Toxoplasma potrebuje ke svemu rozmnozovani strevo kockovite selmy. A protoze cloveka u nas nejspis tygr nesezere, a kocka domaci to nezvladne, tak to toxoplasma dela marne. Vysledkem ale je (jak se podarilo zjistit na skupine nakazenych oproti nenakazenym), ze skupina s toxoplasmou v mozku se casteji stane obeti dopravni nehody, a to o dost casteji. A ted jeste trochu desive cislo: ve stredni Evrope pry ma v mozku loziska toxoplasmy tretina az polovina lidi, infikovanych hlavne od kocek domacich.
Tj. asi se muzeme ptat, jestli vitarianstvi dokaze mozek vycistit od toxoplasmy (nebo jestli to dokaze casteji), ale pocit, ze vitarian se muze infikovat a infekce projde telem vzdy bez uhony, asi nebude realny.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Lev ? Kdo se bojí, nesmí do lesa !

Příspěvek od Johny »

Když by člověk byl absolutně zdravý, žádný bakterie a viry by se ho ani nedotkly. Všem je ale snad jasný, že vitariánství samo o sobě ke 100%-nímu zdraví nestačí.
Jestliže vitarián potká lva, je možné, že ho lev sežere. Jestliže ale potká lva člověk s dostatečnou čistotou úmyslů, beze strachu a negativních emocí, s láskou se mu podívá do očí, lva ani nenapdne, aby mu ublížil.
Všechny bakterie, rostliny, stromy, zvířata, prostě celá příroda reaguje na psychický a fyzický stav člověka. Při určité úrovni v tomto směru může člověk tímto způsobem vědomě řídit celý přírodní svět, ovšem pokud jeho úmysly jsou nečisté a sobecké, pak nejen že mu poříroda přestane pomáhat, dokonce se obrátí proti němu, a vlastně dělá všechno tak, aby toho člověka uvedla do rovnováhy. To lze vidět nyní všude - čím víc člověk bojuje se škůdci a plevelem, tím víc a agresivnější se objevují. Stejně tak je to s bakteriemi a léky, komáry, klíšťaty, jedovatými hady a vším zdánlivě nepříjemným co nám příroda dává najevo. Není divu, že takového člověka, plného agrese, zloby a strachu pak sežere lev :D
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

johny, promin, ale pripada mi to jako ciry naivismus. Lev, je -li hladovy, proste sezere, co ma pred sebou. Nebude premyslet nad pripadnou cistotou umyslu zraneho jedince. Antilopy jsou " duchovne ciste" bytosti, presto je lvi zerou. Masozravci, at se Ti to libi nebo ne, jsou soucasti prirody, ktere pripisujes velmi idealni vlastnosti. Podle Tebe je idealni stav,aby vsechny zvirata zila mezi sebou v miru? To by ti lvi, pro ktere je prirozene pozirat cerstve maso, vyhynuli... antilopy by se premnozili... sezraly by vetsinu travy... a nakonec by hromadne pochcipaly na podvyzivu. Coz neni muj vymysl, ale realita - presne to se stalo po nasilnem snizeni populace lvu aj.masozravcu v Serengeti. Priroda neni ten idealni raj, co si predstavujes... to je nerealne.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Jo, takže podle tebe je člověk přirozená potrava lvů.
Chtěl jsem tím říct, že člověk by měl být na úplně jiné úrovni než zvíře. Bohužel tomu tak v současné době není.
Ale ty jsi vlastně ten Mlok... :lol:
Trvám na tom, že příroda JE dokonalá.

Hani, zahoď konečně ty vědecký knihy, zapomeň na všechny hlouposti, co tě učili ve škole přestaň se dívat na svět očima fyzika. Zkus se podívat očima dítěte, pak uvidíš pravdu.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ale ja jsem clovek - ne fyzik, i kdyz mi to pomaha uvazovat. Nemam rada skatulky - ale mam od prirody zdravej mozek a tim premyslim. Ucim se, pouzivam zkusenosti, kriticke mysleni, neverim kazde hlouposti ani chytrosti kterou potkam. Pouzivam intuici, smysly... nevim proc bych mela verit necemu, co mi nekdo predlozi, byt by byl "autorita". Autority neexistuji. Jsi jen Ty sam, na co se citis.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

... clovek neni prirozena potrava lvu (i kdyz kdo vi jak to bylo pred tema tisici lety...) ale nepochybuju, ze by ho hladovy (dost velky) lev sezral.
Lída
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:44

potrava lvů

Příspěvek od Lída »

Ano, vzpomínám si kdysi kdesi jsem četla, že člověk vědom si svého skutečného původu může beze strachu žít s dravou zvěří, neboť tato mu neublíží ... Dokonce prý původní egypští vládci a kněží měli lví spřežení - ovládali je pomocí myšlenky a lvi radostně poslouchali.
Je-li vše v dokonalé harmonii pak je to asi možné. Příroda je dokonalá o tom nepochybuji, jen se člověk někdy hodně nadře aby tu dokonalost pochopil.
Ovšem připouštím, že svou vyrovnanost nebo nevyrovnanost nehodlám vyzkoušet kontaktem s divokou přírodou. :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: zajimavy priklad s bakterii a mravencem atd.

Příspěvek od Pavluška »

[quote="nightingale"]Takovy zajimavy priklad: Jedna bakterie napada mravence (coz jsou vitariani). Vleze jim do nervoveho systemu a tam manipuluje s jejich hormony tak, ze mravenec vyleze na vrchol travy, zakousne se do ni uplne neprirozene pro mravence, a zustane tam az do tmy. A druhy den zase. A pak zase. Cilem te bakterie je, aby mravence i s ni sezrala ovce, aby se ta bakterie mohla dostat do strev ovce a tam se rozmnozovat. Ta bakterie proste potrebuje k svemu rozmozovani byt v prostredi, jake se nachazi ve strevech prezvykavcu, a tak se o to snazi.

Bakterie?Já měla za to,že tohle dělá motolice kopinatá...
Že by mi něco uniklo?
Každopádně chápu,co jsi tím chtěl říci a mrzí mě,že "slovíčkařím".
:D
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Pavluško, myslím, že máš pravdu, já si na toho parazita mravenců už přesně nepamatuju, četl jsem o tom už před několika lety.
Slovíčkaření nevadí, aspoň jsi mi občerstvila v hlavě, která potvůrka to je :-). Dík.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mlok píše:to VeGaN_BA:
"Myslim ze virus nesposobuje opar, ako ziadny virus nesposobuje chorobu. Ide len o vyjadrenie tela, ze nieco nieje v poriadku, virusy len pomahaju telu sa zbavovat necistôt"
... to mi pripada mirne receno pomylene - myslis, ze kdyby Te nekdo naockoval napr. virem Eboly, tak bys ji nechytil, neb je Tve telo ciste??? Viry bohuzel nemoci zpusobuji, samozrejme ne ve vsech jedincich stejne. Pokud mas dobry imunitni system (coz jako vitarian asi mas) tak si s virovou nakazou poradis asi lip. Vitarianstvi by nemelo byt sektou :evil: (ver i kdyz je to nesmyslne...), a takove popirani reality mi pripada naprosto nesmyslne.
Ja cukr prakticky nejim (dokonce ani sladke ovoce moc ne) - a presto nekdy opary mivam. Pravidelne pokud nekde promrznu - asi oslabeni imunity, ktereho "spici" herpes virus vyuzije. Je pravda,ze ted je to lepsi nez to byvalo,ale uplne se toho nezbavim.
No ale třeba spousta lidí má HIv nebo jiný baciláče a žijou si v jakési rovnováze spoustu let a ta "nemoc" se neprojeví. Já to běžný tělo vidím jako kompost-tam se prostě daří všemu, tam se to rozkládá, hnije skoro jak ve střevě, kdežto v jiných podmínkách (třeba v mým těle ha,ha) nepřežije nic třeba ani ta ebola (ještě jsem nezkoušel).
Takže tvrdím též, že nemoci nejsou z bacilů, akorát jim všemožně umožňujem snadné množení.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jinak myslím, že náš imunitní systém je na jiné úrovni (také z důvodu našeho nezodpovědného /vůči tělu/ chování tedy stravovacích návyků) než nějakýho mravence.

Ještě jedna myšlenka mě nečekaně napadla:
Ty odvolávky na to jest co je v pásmu, vidím tak, že v podstatě ti chudáci to měli vynucený, páč byli vytlačeni do nějakejch pásem a konzumovali co tam bylo, viz nesmyslní eskymáci.
Podle mně teplo je život (i když přežít můžu kdekoliv) a já třeba v tuto dobu tady nemám co pohledávat a měl jsem už v říjnu vodtáhnout na jih, a od března do října je tu zas pro mě krásně tak se vrátit. (za ty 2 roky to budu stejně tak praktikovat)
A optimální strava našich předků, třeba gorily?
Jsem přesvědčen, že to lze posunout a větší "optimálnost" ještě znovuobjevit (jako sektář vitarian můj guru Walker).
Ze zkušenosti totiž taky věřím šťávám, páč tělo stejně to tuhý musí převést na kapalný a teprve to strrávit. Kousání je asi důležitý, ale šťávu koušu taky.
Prozradím tu na sebe asi z určitého pohledu zvěrstvo, že jelikož často pasu kozu, jsem začal používat její tryk nahazování blbě pokousanýho znovu do huby (vona je blbá neb má strach, že ju bude brzo někdo chtít sežrat, tak to naháže rychle do 1.žaludku, ale pak si stejně lehne a musí to přežvejkat).
Já jsem v podstatě taky blbej, když nepozorně něco náhodou zbodnu (místo abych provozoval vědomé jezení viz www.nejedzenie.pl) (samozřejmě vitoušskýho) a hned cítím v žaludku, že to tam je a že se to musí náročně zpracovávat tak to projedu v pohodě znovu.
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

buc11 píše:Prozradím tu na sebe asi z určitého pohledu zvěrstvo, že jelikož často pasu kozu, jsem začal používat její tryk nahazování blbě pokousanýho znovu do huby (vona je blbá neb má strach, že ju bude brzo někdo chtít sežrat, tak to naháže rychle do 1.žaludku, ale pak si stejně lehne a musí to přežvejkat).
Já jsem v podstatě taky blbej, když nepozorně něco náhodou zbodnu (místo abych provozoval vědomé jezení viz www.nejedzenie.pl) (samozřejmě vitoušskýho) a hned cítím v žaludku, že to tam je a že se to musí náročně zpracovávat tak to projedu v pohodě znovu.
To myslíš jako jak ? Že to zvrátíš a pak znova sníš ? To si děláš srandu, ne ? :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[
To myslíš jako jak ? Že to zvrátíš a pak znova sníš ? To si děláš srandu, ne ? :shock: :shock: :shock:[/quote]

Ne, to nebleju, jenom nahodím nejlíp v předklonu břišními svalíky znovu do úst. To není vůbec natrávený, zvlášť, když je toho v žaludku víc, neb on začíná od spodu. V rámci svého výzkumu, už dokážu určit, kdy je tam špricnutá ta kyselina a nevím co ještě a natrávený to už nedělám.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

buc11 píše:[
To myslíš jako jak ? Že to zvrátíš a pak znova sníš ? To si děláš srandu, ne ? :shock: :shock: :shock:
Ne, to nebleju, jenom nahodím nejlíp v předklonu břišními svalíky znovu do úst. To není vůbec natrávený, zvlášť, když je toho v žaludku víc, neb on začíná od spodu. V rámci svého výzkumu, už dokážu určit, kdy je tam špricnutá ta kyselina a nevím co ještě a natrávený to už nedělám.[/quote]

ÚŽASNÝ !!! :D :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

buc11
je to nějaká standardní jogínská technik a nebo tvuj vlastní cvik?
přijde mi to jako úžasná ukázka co všechno jde provádět v praxi s vlastním tělem :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:buc11
je to nějaká standardní jogínská technik a nebo tvuj vlastní cvik?
přijde mi to jako úžasná ukázka co všechno jde provádět v praxi s vlastním tělem :c]
nějak bych to nedémonizoval, používám to jen vyjímečně, když sním mimosmyslově >množství a vodpozoroval jsem to vod kozy.
Odpovědět