NEMOCI, ALERGIE a další zdravotní problémy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Selma píše:Já zas musím prubnout ten oves se lněným v ponožce. To by se dalo použít i na děti, že? Umývám je jenom vodou a někdy by to fakt chtělo něco silnějšího. Uděláme si večer společnou lázeň :wink:
Jo jo, zabírá to. Včera jsme pět hodin chodili po lese a docela jsem se zapotila a rozemletý vločky s rozemletým semínkem (+ trocha rozemleté skořice pro vůni) fungují. Jak se to nechá chvíli namočený, tak to pustí sliz a člověk se s tim i krásně oholí.

Ještě musim nějak vyřešit deodorant, protože nemůžu říct, že bych se už díky vita stravě necítila :oops: ...snad časem, ale teď to chce opravdu nějaké řešení... Poradíte domácí výrobu nebo ten krystal z biosféry funguje? A který je nejlepší... :wink:
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

já mám krystal od Unterkram co do funkce je dobrý, ale příště zkusím to samé od jiné firmy, bo mi u něj asi za 14 dní prasklo víčko vejpůl :(
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

wlastislawa píše:já mám krystal od Unterkram co do funkce je dobrý, ale příště zkusím to samé od jiné firmy, bo mi u něj asi za 14 dní prasklo víčko vejpůl :(
A Wlasti ty máš ten tuhý čistý krystal nebo některý z těch tekutých ovoněných. Mě by nevadilo prasknuté víčko, pokud bude funkční :)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

wlastislawa píše:já mám krystal od Unterkram co do funkce je dobrý, ale příště zkusím to samé od jiné firmy, bo mi u něj asi za 14 dní prasklo víčko vejpůl :(
no, já jsem zvědavá, jestli se dostanu do fáze, kdy mi deo crystal bude stačit-vyzkoušela jsem kdejaký deo z Unterkramu, Lavery, Logony, Weledy...a vždycky jakmile se jen trochu oteplilo, tak jsem je musela vyměnit za něco chemického...v zimě ty odlehčený verze dobrý, ale na jaře a v létě katastrofa :? ...tak jsem zvědavá, jestli se dostanu do stadia, kdy si vystačím s přírodou-ráda bych, ale já jsem podědila nadměrné pocení, tak uvidíme, jestli alespoň bude pot méně agresivní-moc v to doufám :shock:
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

hofikos píše:
wlastislawa píše:já mám krystal od Unterkram co do funkce je dobrý, ale příště zkusím to samé od jiné firmy, bo mi u něj asi za 14 dní prasklo víčko vejpůl :(
A Wlasti ty máš ten tuhý čistý krystal nebo některý z těch tekutých ovoněných. Mě by nevadilo prasknuté víčko, pokud bude funkční :)
mám ten tuhý čistý - musí se před použitím namočit, víčko mi vadí, protože ho nosím sebou v tašce na plavání a to bych ho měla docela ráda zavřený.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Mno, já si teda nesmrdim ... že bych se poptala ve svém okolí? :-)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Mám dotaz, je pravděpodobné, že se tu už někde řešil, ale navzdory každodennímu vysedávání u komplu, nestíhám projít všechno....mám mladší sestru, která má velké zdravotní problémy (tělo jí v podstatě neodbourává tuk, pokud nebere léky-není ale tlustá, jen má šílené krevní výsledky a v těhu se jí vyhodila otřesně svědivá vyrážka..) a určitě by byla přístupná syrové stravě, jenže po léčbě na konci těhotenství, kdy do ní naprali nějaké svinstvo, se jí začaly objevovat alergie-nejprve na pyly, teď už ale i na ovoce a zeleninu a to velmi silně-minule jsem ji telefonovala, když mamka nechala ve dřezu zbytky z odš´tavňovače a ségra jak prošla během telefonování kuchyní kolem, tak se začala dusit...ráda bych jí navrhla změnu stravy, ale co má vlastně jíst, když se množství druhů, na které má alergickou reakci, pořád zvětšuje...nemusí to ani jíst, stačí jí loupat ovoce pro syna a už to jede....co s tím?
Uživatelský avatar
sil
Příspěvky: 82
Registrován: čtv říj 12, 2006 13:21
Bydliště: Trnava

Příspěvek od sil »

podla mna tu pomoze len post.. ak ma alergiu na ovo, tak si neviem predstavit, ako moze zacat najprv so surovou stravou..
cize podla mna postik pekne podla kalendara... pomalicky, zlahka...

ako sa bezne stravuje ?
"Hlad a láska určujú celé ľudské dejiny."
Budha
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

stravuje se asi jako většina lidí, jen si dává pozor na tuky, takže nejí moc smaženého apod....na půst bych ji asi zpočátku nezlanařila, k tomu si asi člověku musí dojít sám a ona není ten typ, aby mi to věřila, no uvidíme, asi budu holt muset nejprve dosáhnout výrazných výsledků u sebe a pak se třeba chytne...myslím, že na zelovoc by se právě i chytla, ale na půst zpočátku určitě ne...zatím o tom s ní ani nemluvím, protože s tou její alergií by si myslela, že jsem magor, kdybych ji vnucovala zelovoc :?
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

macik píše:stravuje se asi jako většina lidí, jen si dává pozor na tuky, takže nejí moc smaženého apod....na půst bych ji asi zpočátku nezlanařila, k tomu si asi člověku musí dojít sám a ona není ten typ, aby mi to věřila, no uvidíme, asi budu holt muset nejprve dosáhnout výrazných výsledků u sebe a pak se třeba chytne...myslím, že na zelovoc by se právě i chytla, ale na půst zpočátku určitě ne...zatím o tom s ní ani nemluvím, protože s tou její alergií by si myslela, že jsem magor, kdybych ji vnucovala zelovoc :?
Maci, s tvou sestrou absolutne soucitim, snad pomuze moje trocha do mlyna. Taky jsem jeste pred rokem byla alergicka na vetsinu syroveho ovoce a zeleniny a orisky, otykala jsem ci jsem mela dusnost a svedeni oci a kychani a vyrazky. Sla jsem na to pomalu s vegetarianstvim, ktere se behem mesice zvrhlo ve veganstvi. Jedla jsem druhy zeleniny a ovoce, ktere mi nevadily, pripadne dusene, sojove vyrobky, lusteniny a celozrne obilniny, az toho syroveho a orisku pomalu pribyvalo. Pak jsem mela par tydnu jen na ovoci jako melouny, ktere vetsinou nejsou vubec alergenni, moje telo se takto behem veganstvi asi pul roku cistilo, ovocne tydny pomohly, pak nasledovaly nejake tydenni pusty a prechod na syrovou, jelikoz moje alergie nejen na potravu posleze ustaly. Zhubla jsem pri tom postupnem prechodu asi 15 kilo.
15 let jsem se na koznim a alergologiich u vyhlasenych primaru lecila s alergiemi a ekzemem, bylo to rok od roku horsi a byla jsem kvuli tomu mockrat hospitalizovana.
Nevim, jak je tvoje sestra vilna k tomu neco s tim zacit delat, jelikoz lekari v tomto pripade antihistaminiky a hormonalnimi terapiemi a vakcinami telu pouze skodi a jeste vice ho zatezuji.
Kazdopadne i ona je z tech lidi, kteri se ve svem zivote nemohou stravovat jako vetsina, pokud chce normalne fungovat a mela by si to uvedomit.
Prvnim krokem pro ni by melo byt, ze se naprosto vzda mlecnych vyrobku, ktere zapricinuji vetsinu alergii. Skroboviny take nejsou moc vhodne, hlavne ne psenice a zito. Doporucuji co nejjednodussi jidelnicek z cerstvyvh surovin, cerstve salaty s olejem, seminky, lusteniny, at zkusi nejdriv nahrazovat zivocisne bilkoviny rostlinymi a nakupovat v biopotravinach. Procistujici dny ci tdny na cerstvych stavach nebo ovoci, ktere ji nevadi take pomohou. A mozna aspon do vecera jednou za tyden nejist, aspon 24hodinovky.
Pokud je hodne zanesena, tak by asi rychly prechod na syrovou stravu ci pust nemusela zvladnout, ta detoxikace byva hodne neprijemna, takze mozna spis postupne a trpelivost, bude se pomalu cistit, trva to mesice.
A musi si uvedomit, ze jestli chce byt zdrava, tak musi zmenit zivotospravu dozivotne. Pokud se zas vrati k stare zivotosprave, vsechny problemy se vrati, mam to (nejen ja) vyzkousene.
Pust se jednoduse radi, ale malokdo ho vydrzi a co potom? Jeden pust problem tve sestry nevyresi, chce to zmenit zivotni styl a to je na etapy. Zaroven ji zmizi spousta dalsich zdravotnich i jinych obtizi. Chce to, aby mela spravne informace a aby sama kousek po kousku zacala a objevovala, ze ji to tak vyhovuje.
Preju tobe i tve sestre hodne stesti.
Uživatelský avatar
sil
Příspěvky: 82
Registrován: čtv říj 12, 2006 13:21
Bydliště: Trnava

Příspěvek od sil »

Lucy píše: Pust se jednoduse radi, ale malokdo ho vydrzi a co potom? Jeden pust problem tve sestry nevyresi, chce to zmenit zivotni styl a to je na etapy. Zaroven ji zmizi spousta dalsich zdravotnich i jinych obtizi. Chce to, aby mela spravne informace a aby sama kousek po kousku zacala a objevovala, ze ji to tak vyhovuje.
Preju tobe i tve sestre hodne stesti.
jeden dlhsi post urcite problem sestry vyrazne zlepsi. samozrejme, ked bude potom dohanat vsetko, co si v poste odoprela.. tak zase bude tam, kde bola... da sa na to aj takto pozerat...

vela ludi mi vravi, preco nie som vegetarianka, veganka, vitarianka, preco nejem 'zdravsie' veci, ved potom post nema vyznam... ze vsetko, co postom dosiahnem sa mi starou stravou vrati...

hmm, ono sa da na to aj inak pozerat... myslim, ze kto raz zacne postovat zisti, ze neexistuje nic lepsie ako prostriedok na zbavenie sa vsetkych problemov... zaroven je to velmi dostupny prostriedok.. kedykolvek, kedy ho potrebujem, je tu pre mna post... cize ked raz zacne, uz asi neprestane.. cize mimo postu si uzivam vsetky mozne druhy jedla... ked sa citim zle, je tu post...

vydrzat postovat 14, 21 a viac dni urcite jednoduche nie je...to nik netvrdi. no ani tych ludi, kt to zvladli uz zdaleka tak malo nie je... cize netreba byt negativistom... podla mna je ovela jednoduchsie nejest nic, ako jest a stale sa strazit - jest iba toto a tamto v malych mnozstvach...

myslim, ze aj ked sestra zacne s vitarianstvom (co si neviem predstavit, ako zacne, ked ma taku alergiu...), tak jedneho dna zacne aj s postami... nemyslim si, ze k postom treba nejako dozriet.. samozrejme nemam na mysli 21, 40tky, atd... ale 24hodinovky, atd... na tom nie je nic tazke a neuskutocnitelne... a ked clovek postupne ide a skusa, vysledok sa dostavi..

cize ako vravieva pavel - netreba hladat dovody, preco to nema ist, ale dovody, ako to ma ist.. ci tak dako...to je jedno...

osobne si myslim, ze zamyslanim sa nad vecou - ako by sa to mohlo podarit, co treba spravit, ako to spravit, bla bla bla... taketo zamyslanie je len strata casu.. naco sa zamyslat, proste treba zacat a odpoved na tieto myslienky sa uz ukaze sama...

snad som to zrozumitelne napisala..
"Hlad a láska určujú celé ľudské dejiny."
Budha
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

sil píše:[snad som to zrozumitelne napisala..
což o to, srozumitelné to je...problém je v tom, že tento přístup osloví člověka jako jsem já - jsem rázná, věřím v to, že můžu hodně ovlivnit svůj život, nepoddávám se..... když se něco přihodí, tak na chvíli padnu, pak se ale oklepu a jdu dál-hodně věřím v pozitivní myšlení...moje sestra ale taková není, má vnitřní bariéru k veškerým duchovním věcem a bojí se radikálních změn a asi taky i toho být jiná-nejít s davem....přesto si myslím, že s věkem je už víc ochotná naslouchat, když jí někdo chce pomoct, ale asi ještě není v tom stádiu, že by dokázala překročit svůj stín...holt asi nejvíc fakt pomůže názornej příklad-jsem si jistá, že když já odbourám nadváhu a zlepší se mi hlavně problém s únavou, tak ségra bude ochotná mi věnovat pozornost...kdybych te´d ale na ni přišla s otevřenou informací o půstu, tak to smete ze stolu-znám ji....léta mě naučila, že se sestřičkou musím v rukavičkách...ona se vždycky novinkám brání a teprve když to u mě dlouhodobě funguje, tak se třeba chytne, ale s pocitem, že na to přišla vlastně sama (asi je v ní někde kus chlapa nebo co :roll: ), takže ji v tom asi budu muset nechat ještě nějakou dobu plácat, i když mi to rve srdce- když vím jak pomoct...třeba aspoň trošku...no jo, holt všeho do času :?
Naposledy upravil(a) macik dne stř kvě 09, 2007 12:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Tak jolča dneska na nějakých testech krve. Už pár měsíců pořád pokašlává. i když teď už jen málo, MUDr. ani ženě se to nelíbí, (ne druhou stranu to ale blokuje předčasné očkování)

Přiznám se, že nevim co s tim a nemůžu najít původ, dokud nám anežka nosila sama kuckající očas něco ze školky tak jsem to chápal, ale teď? Většinou si zakašle po spánku... přijde mi to takový, jako když si občas zakašle kuřák... prostě, nijak jí to nevadí a z normálních testů nic nevylezlo.

Napadá mě jistě neprozkoukamá spojtost s tím, že neměla reakci na očkování na tuberkulózu, takže si v ní někde možná bydlí mikrůbci?
Z kojení, nevim, to by cozí děti musely kašlat od rána do večera, žena se celkem mírní v tom co jí, je to i vcelku zdravé...

Dochtoři to míní zkoumat, takže jí dnes chudákovi brali krev. Nevim co míněj provozovat dál...
Taky nám dali něco na lepší odkašlávání a nějakej jinej blbec na roztahování krku, no po zkouknutí bych jim to omlátil o hlavu a zatim se to nepoužilo, neb to fakt nepotřebuje, namá niz z toho na co to je, minimálně... což jak mě napadá doma zajistim tim že to asi rovnou znehodnotim aby ve slabší chvíli... žena... neaplikovala, nesmí to používat kojící ženy ale kojenci to předepsali a má to haldu much v podobě že se uvolní a roztáhne kdeco...

To jenom kdyby vás někoho něco napadlo...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

tvx píše:Tak jolča dneska na nějakých testech krve. Už pár měsíců pořád pokašlává. i když teď už jen málo, MUDr. ani ženě se to nelíbí, (ne druhou stranu to ale blokuje předčasné očkování)

Přiznám se, že nevim co s tim a nemůžu najít původ, dokud nám anežka nosila sama kuckající očas něco ze školky tak jsem to chápal, ale teď? Většinou si zakašle po spánku... přijde mi to takový, jako když si občas zakašle kuřák... prostě, nijak jí to nevadí a z normálních testů nic nevylezlo.

Napadá mě jistě neprozkoukamá spojtost s tím, že neměla reakci na očkování na tuberkulózu, takže si v ní někde možná bydlí mikrůbci?
Z kojení, nevim, to by cozí děti musely kašlat od rána do večera, žena se celkem mírní v tom co jí, je to i vcelku zdravé...

Dochtoři to míní zkoumat, takže jí dnes chudákovi brali krev. Nevim co míněj provozovat dál...
Taky nám dali něco na lepší odkašlávání a nějakej jinej blbec na roztahování krku, no po zkouknutí bych jim to omlátil o hlavu a zatim se to nepoužilo, neb to fakt nepotřebuje, namá niz z toho na co to je, minimálně... což jak mě napadá doma zajistim tim že to asi rovnou znehodnotim aby ve slabší chvíli... žena... neaplikovala, nesmí to používat kojící ženy ale kojenci to předepsali a má to haldu much v podobě že se uvolní a roztáhne kdeco...

To jenom kdyby vás někoho něco napadlo...
zkuste zajít na DIAGNOSTIKU k léčiteli - zrovna u Vás na Proseku je jeden celkem vyhlášenej - kontakt mohu poskytnout. :wink:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Johanka je zahleněná od narození. Sice nekašle, ale přes zimu měla skoro pořád soplík a ještě stále jí trochu teče z očíčka, taky hlavně po probuzení. Nejhorší to bylo, když začaly kvést ovocné stromy. Si myslim, že je tu souvislost. Ona se ta příroda pořád lepší, každý rok nacházím na zahradě nové květiny, které tam ještě vloni nebyly, ale naše stravovací zvyklosti se mění pomaleji. Kdybych jedla méně, jistě by se nic závažného nestalo a Johance by to prospělo, je taky zatim jen na mým mlíku. I ta zima byla taková méně desifenkční než vloni. Jinak mně taky štve to očkování, zrovna přes tu zimu to do ní prali v tetravakcínách, tak jsem ráda, že je to aspoň tak, jak to je. Jo a taky jsem zblikla, že letos v zimě šly dobře na odbyt elektrické odsávačky soplíků pro kojence :-)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

já u dětí letošní zimu vidím taky hodně takovou nějakou zahleněnou a ukuckanou. i když s ostatními se to srovnávat nedá. ale třeba to bylo opravdu tou zimou , tím že byla taková jaká byla, nevím.

před měsícem jsem byla s dětmi na kontrolních odběrech - celiakie. holky dobré, ale mára výsledky pozitivní, hodnoty neměřitelné...myslela jsem, že mě trefí šlak. dietu držíme striktně, ve školce nejí, lepek nikde. je to práce s těmi na všechno citlivými jedinci. za měsíc si odběry zopakuje :cry:
mirka
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

ml píše: před měsícem jsem byla s dětmi na kontrolních odběrech - celiakie. holky dobré, ale mára výsledky pozitivní, hodnoty neměřitelné...myslela jsem, že mě trefí šlak. dietu držíme striktně, ve školce nejí, lepek nikde. je to práce s těmi na všechno citlivými jedinci. za měsíc si odběry zopakuje :cry:
Asi je ten lepek v něčem, v čem ho vědátoři ještě neodhalili. Nebo že by se ho ještě úplně nezbavil? Co se vůbec v té krvi zjišťuje? Ten samotný lepek, jestli tam plave?
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

už byla doba, kdy měl výsledky negativní. v krvi se zjištují protilátky, nějaké ty ieg atd, endomizium a transglutamináza. tyto hodnoty jsou nejdůležitější. on i ten "lepek" se u každěho zrna jmenuje jinak a každý je jinak zatěžující pro tělo. já osobně mám u syna podezdření i na kukuřici v podobě zrna. no nevím, nechám se překvapit. ale jen na ovoci a zelenině nebude, i když toho pojí hodně z ovozelu
mirka
Agripina
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 11, 2007 9:53

Příspěvek od Agripina »

S těma lékama je to blbý. Moje vnučka má půl roku a už měla 2x antibiotika.
Tak jsem na dceru vyjela, ale ona je přesvědčena, že nic jinýho se dělat nedá. Malá má něco s močovou trubicí, nějak málo močí a dost často pláče.
Jenže bydlí v cizině a já za ní nemůžu tak často jezdit. Prá doktorka řekla, že to přejde. Nevím, jestli se jí tam tvoří nejaký hnis, nebo co. Ale dcera odmítá se mnou mluvit na tuhle tému, protože....jsem kričela..
Ona si asi neuvědomuje, co ty antibiotika obnáší. No, ale tak na druhé straně v dobré vůli, co dělat? je mi jí líto. :(
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Surovej strave sa zvykne vyčítať, že môže spôsobiť syndróm dráždivého hrubého čreva. Máte niekto aj takúto skúsenosť? Ak áno, ako ste sa s tým vysporiadali?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

co to je?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Syndróm dráždivého hrubého čreva je častý chronický stav, pri ktorom sa u človeka objavuje bolesť v brušnej oblasti rôznej intenzity, nadúvanie, zápcha alebo hnačka. Prekvapilo ma, že som sa stretla s upozornením, že surová strava ho môže vyvolať. Zdá sa mi to podivné, pretože práve na úpravu tohto stavu sa zasa odporúča pravidelný prísun vlákniny. Žeby tie stavy vyvolávalo miešanie jednotlivých druhov ovozelu?
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Renáta píše:Syndróm dráždivého hrubého čreva je častý chronický stav, pri ktorom sa u človeka objavuje bolesť v brušnej oblasti rôznej intenzity, nadúvanie, zápcha alebo hnačka. Prekvapilo ma, že som sa stretla s upozornením, že surová strava ho môže vyvolať. Zdá sa mi to podivné, pretože práve na úpravu tohto stavu sa zasa odporúča pravidelný prísun vlákniny. Žeby tie stavy vyvolávalo miešanie jednotlivých druhov ovozelu?
Tož to by mě taky zajímalo... Mám tady taky jednoho, co s tím má problémy. Kupodivu ani lékařem doporučovaný Mladý ječmen na to moc nefunguje. Dotyčný přešel od masa k vegetariánství s větším podílem ovoce - a pořád si stěžuje. A přitom doktorovi se v jeho praxi Mladý ječmen na dráždivý tračník osvědčil velmi dobře.
green revolution
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Take problemy som nemala som s vita nemala nikdy, jedine napoj z mladeho jacmena na mna posobil presne takto.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Peťka píše:
Renáta píše:Syndróm dráždivého hrubého čreva je častý chronický stav, pri ktorom sa u človeka objavuje bolesť v brušnej oblasti rôznej intenzity, nadúvanie, zápcha alebo hnačka. Prekvapilo ma, že som sa stretla s upozornením, že surová strava ho môže vyvolať. Zdá sa mi to podivné, pretože práve na úpravu tohto stavu sa zasa odporúča pravidelný prísun vlákniny. Žeby tie stavy vyvolávalo miešanie jednotlivých druhov ovozelu?
Tož to by mě taky zajímalo... Mám tady taky jednoho, co s tím má problémy. Kupodivu ani lékařem doporučovaný Mladý ječmen na to moc nefunguje. Dotyčný přešel od masa k vegetariánství s větším podílem ovoce - a pořád si stěžuje. A přitom doktorovi se v jeho praxi Mladý ječmen na dráždivý tračník osvědčil velmi dobře.
syndrom dráždivého tračníku je nepříjemný a syrová strava najednou ho nepříjemně zhorší.Ani ne tak jako ovoce,ale zelenina hodně,hlavně papriky,porek...,ale třeba i máčená pohanka nebo lněný semínka...to pak jsou bolesti...Trvá to sice dlouho,ale jde si střevo stravě přivyknout a hlavně si vybírat měkčí zeleninu.Např. v poho je cuketa,brokolice,saláty a zelí.
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Katarína píše:Take problemy som nemala som s vita nemala nikdy, jedine napoj z mladeho jacmena na mna posobil presne takto.
Pokud jsi měla drcené seno a ne čistou šťávu, tak je to pochopitelné, ale šťáva - přesněji Green Magma (šťáva s maltodextrinem) má dokonce udělanou studii v USA (dr. Goldstein) právě na zmírňování syndromu dráždivého tračníku. I u nás s tím má Dr. Lacina výborné výsledky - jenom tomu kámošovi to nijak problém nemírní -i když co my víme, možná by to měl i horší.
green revolution
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Asi to bude o hledání, dodržování trávicích časů, nekombinování ovozelu. Díky za tipy, čeho se vyvarovat - předám. Optimistické je, že říkáš, že se to časem upraví.
green revolution
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Peťka píše:Pokud jsi měla drcené seno a ne čistou šťávu...
Mala som aj ten Tvoj a ziadnu zmenu oproti Terezkinmu som pocitovo nezaznamenala. A kedze cenovo sa lisia poriadne, nemala som absolutne ziaden dovod prejst na ten Tvoj. Okrem toho, nad zivu a nesusenu potravu aj tak nie je.
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Katarína píše:
Peťka píše:Pokud jsi měla drcené seno a ne čistou šťávu...
Mala som aj ten Tvoj a ziadnu zmenu oproti Terezkinmu som pocitovo nezaznamenala. A kedze cenovo sa lisia poriadne, nemala som absolutne ziaden dovod prejst na ten Tvoj. Okrem toho, nad zivu a nesusenu potravu aj tak nie je.


:D Myslím, že jsi je neochutnala v tu samou dobu... Je to i značný pocitový rozdíl. Pocity jsou pocity, radši se zamysleme.

Existuje rozumový důvod přejití ze sena na šťávu spočívající například v absenci 4 žaludků a jiného typu trávení, než mají například krávy.
Slon uzpůsobený na trávení trávy je schopen za pomoci speciálních mikroorganismů vstřebat max. 1/3 vitálních látek z trávy a vyprodukuje u toho ze 150 kg trávy až 200 litrů metanu denně. Člověk neuzpůsobený k trávení trávy vstřebá podstatně méně. A často trpí více. :?
Ale vstřebatelnost travní šťávy (obecně) se blíží 95%. Sorry, ale z hlediska užitku je šťáva (a to i například Green Magma koupená v Rakousku s 50% maltodextrinu) levnější několikanásobně.
Tak jako jsou zpravidla levnější v poměru ceny a hodnoty například biorajčata ze zahrádky proti španělským pěstitelským zázrakům neobsahujícím prakticky vitální látky žádné - zato obohacené o produkty moderní zemědělské chemie. A tak i když ty první stojí 80,-Kč kilo, jsou "levnější" než ty druhé za 30,-Kč kilo.
Ale rozumím Ti. Sám jsem se mnoho let přesvědčoval, že levné vietnamské zboží z tržnice je vpodstatě "dražší", než když si člověk koupí něco kvalitního - ale na delší dobu. Vypadá to jako Adidas, nosí se to na stejné části těla jako Adidas, ale po dvou vypráních zjišťujeme - není to Adidas.
Myslím, že je to o způsobu myšlení implantovaném nám do hlav... "Lídl je levný". Nezasloužím si.

Souhlasím, že čisté, organicky pěstované potraviny, co nejvíce živé, jsou ideální. Ne vždy jsou však k dispozici. Většina národa je v nákupních košících nemá.

peace :)
green revolution
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

To je zvláštní, ale já teda ani z toho s vlákninou fakt žádnej metan neprodukuju a šmak má fakt o dost lepší, je to jak kakao... už sem koštoval lecos ale Lifefooďáckej je asi z nejchutnějších. Někdy to schválně s GW mixuju tak půl napůl.

Asi je každému jasné že díky obsahu vlákniny je v tom s vlákninou výživnývh látek o tu hmotu vlákniny méně, ale to je asi jedinej zápor, ta druhý den na konci vyleze poté co prokartáčovala střeva.

Mimochodem, kdesi na netu byl článek o Indovi kterej nejí celej život nic než trávu...

Takže na pastviny... "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

ted to bude mozna mimo téma, ale jakou máte přesně teplotu? Na tom webu Naše zdraví jak tu byl teď odkaz je prezentováno, že normální je 36.7. Vyšší i nižší je prý příznak nemoci. Ok, já ale běžně, a myslím, že už pěkně dlouho mám teplotu nižší (motá se to kolem 36) a když se mi navýší na tu "normální", vnímám to jako teplotu...
jen tak mě to napadlo, že třeba nejsem sama

to je jen přetažené z půstovnické větve, ať tu nedělám bordel.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já mam taky nižší, kolem 36,5, je to hlavně konzumací, jakmile se naperu junkfoodem tak cejtim jak je mi vedro a teplota soupne.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

takže na syrovce je nižší teplota? má to někdo další? :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Kristina
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 03, 2007 17:44

Příspěvek od Kristina »

Normální tělesná teplota je 36 - 37° C, její hodnota se během dne mění.
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

tvx: "Asi je každému jasné že díky obsahu vlákniny je v tom s vlákninou výživnývh látek o tu hmotu vlákniny méně, ale to je asi jedinej zápor, ta druhý den na konci vyleze poté co prokartáčovala střeva."


Zkus o tom popřemýšlet takto - proč kráva vyzvrátí již natrávený obsah žaludku a přežvykuje dlouze, dlouze na plochých stoličkách.

Tvx-i - ona pracně odšťavuje! Aby zvedla výtěžnost. To je ten jedinej zápor - my, když to neodšťavíme, tak z toho máme... :D no dobře, prokartáčovaný střeva, pokud tam nemáme záněty, nebo citlivej tračník. Vláknina drží tu šťávu uvnitř a nepustí ji moc, pokud jí nepomůžeme.
green revolution
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Pavluška píše:ted to bude mozna mimo téma, ale jakou máte přesně teplotu? Na tom webu Naše zdraví jak tu byl teď odkaz je prezentováno, že normální je 36.7. Vyšší i nižší je prý příznak nemoci. Ok, já ale běžně, a myslím, že už pěkně dlouho mám teplotu nižší (motá se to kolem 36) a když se mi navýší na tu "normální", vnímám to jako teplotu...
jen tak mě to napadlo, že třeba nejsem sama

to je jen přetažené z půstovnické větve, ať tu nedělám bordel.
Existuje teorie, že nám během několika let klesne tělesná teplota až o 1 st. Vysvětlení - kombinace faktorů - reakce na globální oteplovaní / duchovní vzestup. Sledujme se... :)
Obecně platí - čím nižší teplota - tím vyššího věku jsme schopni dosáhnout.
green revolution
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

http://www.rozhlas.cz/veda/priroda/_zprava/304051

Studená myš žije déle

... si pohrávají s myšlenkou, že tělesná teplota 37 °C je pro člověka zbytečně vysoká. Léky, kterými bychom si srazili tělesnou teplotu o půl stupně, bychom si mohli zajistit asi 8 let života navíc. ...

8)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Mam za sebou vysokou zemědělku, takže jsem vyučen, že kráva v těch svých předžaludcích tráví celulózu za pomoci bakterií, nikam nic neplive ani nezvrací, dokonce jsem i nějaký měsíc pásl kozy a tak bych si něčeho podobného všimnul "c) Takže neodšťavňuje, to by blinkala a plivala přímo na zem, konzumuje i vlákninu.
Zkus se projít po pastvinách jak moc je tam od krav napliváno a nazvraceno "c)
Dělají to spíš opice, tam jsem to viděl ve filmu.

Při té konzistenci prášku už si tělo s tím oddělaním celkem v pohodě poradí. Vláknina se dokonce časem usadí na dně. Navíc, nekonzumujeme té šťávy denně tolik jako ta kráva, že?

Že je to jaksi o vlákninu nutričně řidší a tráví se to asi mírně hůře s menším účinkem, na tom se shodneme ale jinak nás nezkoušej zase až tak moc tahat za nos že by to bylo nebe a dudy "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

tvx píše:Mam za sebou vysokou zemědělku, takže jsem vyučen, že kráva v těch svých předžaludcích tráví celulózu za pomoci bakterií, nikam nic neplive ani nezvrací, dokonce jsem i nějaký měsíc pásl kozy a tak bych si něčeho podobného všimnul "c) Takže neodšťavňuje, to by blinkala a plivala přímo na zem, konzumuje i vlákninu.
Zkus se projít po pastvinách jak moc je tam od krav napliváno a nazvraceno "c)
Dělají to spíš opice, tam jsem to viděl ve filmu.

Při té konzistenci prášku už si tělo s tím oddělaním celkem v pohodě poradí. Vláknina se dokonce časem usadí na dně. Navíc, nekonzumujeme té šťávy denně tolik jako ta kráva, že?

Že je to jaksi o vlákninu nutričně řidší a tráví se to asi mírně hůře s menším účinkem, na tom se shodneme ale jinak nás nezkoušej zase až tak moc tahat za nos že by to bylo nebe a dudy "c)

:D Nevím, jestli meritum věci je v hledání pravdy, nebo jestli je v tom, že si kupuješ zrovna Terezky ječmen. (Je už víc ječmenů na trhu - trend startuje, ale myslím, že určitě kupuješ její). A chceš stát jakoby při ní. Tomu bych rozuměl.

Pokud je to ale v hledání pravdy, tak fakt stojím za tím, že kráva přežvykuje - jenom ona nemusí vyplivovat tu vlákninu. (to jsem nikdy netvrdil). POUZE MUSÍ Z NÍ DOSTAT TU ŠŤÁVU. A vo to go - v tom se zatím míjíme.
Jinak by to nedělala asi, že. Přežvykují všichni, co baští trávu, že. Ty vzpomínáš opice. A vždyť jsi byl u koz - tak jsi to taky pozoroval ne?
Oni tím zdánlivě nekonečným pohybem čelistí dělají totéž, co my greenstarem. Přežvýkavci jedni. :)

My lidé bychom měli takto vyžvejkanou trávu asi vyplivnout, protože nemáme na to moc uzpůsobenej trakt. Třebas ty bakterie, který správně vzpomínáš nám chyběj... Proto fakt trvám na tom, že výtěžnost vitálních látek sušené trávy je pro homo sapiens podstatně menší, než u čisté šťávy.

Nemám potřebu Tě tahat za nos. To fakt ne. Jak si s tím naložíš - je Tvoje volba.
green revolution
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

No hlavně je to dobrej business (ta vaše zelená šťáva), stejnak je zázračný že jen z pastvi naroste taková kráva, so teprve slon či velryba z planktonu........btw. je vlastně velryba masožrout či vegouš??? plankton je přece taková změť všeho.....
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Přeci jen tím tvým podstatně tím si právě nejsem zase tak úplně jistej...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

tvx píše:Přeci jen tím tvým podstatně tím si právě nejsem zase tak úplně jistej...
TVX-i - byl by jsi překvapený, kdyby jsi z mladý odšťavený ječný trávy (do okamžiku, než začne vytvářet kolínka), vstřebal cca. 8x více vitálních látek, než z neodšťavený?
Ale nechme to být, zaplať pánbů i za neodšťavenou. I tam něco přeci jen do těla projde. Zvířatům - přežvýkavcům podstatně více, než nám lidem. Maj na to jinak uzpůsobený trakt. Tečka.

Jak píše Seraf - je úžasné, že jenom z "blbý" trávy narostou kráva, slon - a nic jim nechybí žádný mikroelement, prostě nic.

Souhlas Serafe - je to dobrý bussiness. S vynikajícími produkty. A kdo chce, tomu umožníš, aby si nakupoval díky členství přímo u firmy za VOC. Pak jeden zelený džus vyjde na 8,85 Kč. Tedy i za dobrou cenu.
green revolution
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

muzu polknout primo celej list, nebo ho aspon pokousat, nebo ho poradne pokousat, nebo ho uplne podrtit na prasek... a nebo nebo odstavit... ty mas na mysli s tim tvym koeficientem 8x jakej zpusob konzumace ty travy a myslis to vazne nebo je to jenom cislo ktere te jen tak napadlo?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

tvx píše:muzu polknout primo celej list, nebo ho aspon pokousat, nebo ho poradne pokousat, nebo ho uplne podrtit na prasek... a nebo nebo odstavit... ty mas na mysli s tim tvym koeficientem 8x jakej zpusob konzumace ty travy a myslis to vazne nebo je to jenom cislo ktere te jen tak napadlo?
Hmmmmmm... Asi takhle - historie užívání obilných travin je spojena se jménem Dr. Snabel z Kansasu. On ve 30-tých letech propagoval sušenou drcenou trávu a to tak intenzivně, že v mnoha státech USA to byl běžný artikl lékáren. Pak přišla válka a nástup farmabyznysu - včetně syntetických potravních doplňků - což vytlačilo trávu pryč. Pak se objevuje na scéně Dr. Hagiwara - v katalogu GW myslím najdeš jeho životní příběh. Ten znovuobjevil trávu pro lidstvo - protože to byl vědec, lékař, bývalý farmaceut, tak si povšiml negativních účinků travní vlákniny na některé lidi a taky přemýšlel nad zvýšením využitelnosti travního nápoje. Tedy začal šťavit. Problém byl ale jak zbavit šťávu bezbolestně vody - to čekalo určitou dobu až na high end (a taky pěkně drahou technologii ) vakuové spreyové sušičky, aby nedošlo k znehodnocení vyšší teplotou. (pak k tomu přistoupilo pěstování ve speciálních oblastech, finální produkt do 2 hodin od utržení listu atd.) Výsledný jeho produkt - Green Magma - se uvádí - je 8x vstřebatelnější, než Schnábelova sušená tráva.
Rozdíl mezi Green Magmou a Mladým ječmenem GW je v absenci maltodextrinu, který tvoří podstatnou část hmotnosti Green Magmy.
Stačí takhle?
Tedy ne listy, ale finální produkty.

Poslední častý dotaz:
Z hlediska energie je pochopitelně nejlepší organic doma pěstovaný ječmen a čerstvě odšťavený. Z hlediska vitálních látek je pořád GW ječmen superbomba.
green revolution
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

I když nevíme jak dobře to dělal Schnabel, tak to už je konečně relevantní informace. "c)
A jakto, že Green Magma podle informací o složení obsahuje narozdílod GW ječmene i vitamín B12?
Naposledy upravil(a) tvx dne úte kvě 22, 2007 20:28, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Mám zkušenost s oběma a chuťově mi je to jedno. V GW je asi fakt nutr. látek více, ale o to podle mě nejde. Těch je hafo všude kolem a vitarián jich má spíš přebytek. Dále myslím (vím), že té "nestravitelné" vlákniny od Lifefood v jedné porci (skleničce) je málo - tak 1/4 lžičky. Proboha lidi používejme zdravý rozum - ta 1/4 lžičky vlákniny přece v těle žádnou paseku nemůže nadělat.
otázka spíše je, jestli člověk má vůbec jíst trávu... Jsme přeci plodožravci ne? Ano můžeme rvát do medií potřebu chlorofylu jakožto všezázraku a pak odšťavnovat, odšťavnovat, sušit a BOHATNOUT.
Proto se ptám ? Jí květa, NEo a BUC ječmen? A když ne? CHybí jim to?
A není zázračný ječmen spíše další produkt z rodiny pro přechod k plodožravectví?
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Honza píše:Mám zkušenost s oběma a chuťově mi je to jedno. V GW je asi fakt nutr. látek více, ale o to podle mě nejde. Těch je hafo všude kolem a vitarián jich má spíš přebytek. Dále myslím (vím), že té "nestravitelné" vlákniny od Lifefood v jedné porci (skleničce) je málo - tak 1/4 lžičky. Proboha lidi používejme zdravý rozum - ta 1/4 lžičky vlákniny přece v těle žádnou paseku nemůže nadělat.
otázka spíše je, jestli člověk má vůbec jíst trávu... Jsme přeci plodožravci ne? Ano můžeme rvát do medií potřebu chlorofylu jakožto všezázraku a pak odšťavnovat, odšťavnovat, sušit a BOHATNOUT.
Proto se ptám ? Jí květa, NEo a BUC ječmen? A když ne? CHybí jim to?
A není zázračný ječmen spíše další produkt z rodiny pro přechod k plodožravectví?
souhlas, tak nějak to vnímám i já.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Honza píše:Mám zkušenost s oběma a chuťově mi je to jedno. V GW je asi fakt nutr. látek více, ale o to podle mě nejde. Těch je hafo všude kolem a vitarián jich má spíš přebytek. Dále myslím (vím), že té "nestravitelné" vlákniny od Lifefood v jedné porci (skleničce) je málo - tak 1/4 lžičky. Proboha lidi používejme zdravý rozum - ta 1/4 lžičky vlákniny přece v těle žádnou paseku nemůže nadělat.
otázka spíše je, jestli člověk má vůbec jíst trávu... Jsme přeci plodožravci ne? Ano můžeme rvát do medií potřebu chlorofylu jakožto všezázraku a pak odšťavnovat, odšťavnovat, sušit a BOHATNOUT.
Proto se ptám ? Jí květa, NEo a BUC ječmen? A když ne? CHybí jim to?
A není zázračný ječmen spíše další produkt z rodiny pro přechod k plodožravectví?
1)co se týče Buce, v zimě si semo tamo tak 5x dá, třeba někdy na sucho lížu prášek, nemaje rád vodu, a osobně jsem pro bez vlákniny, jinej jsem ovšem nezkoušel. (chlorel dám tak 350 za rok). Nyní ovšem denně tak deci: půl odšťavené zelené a zbytek třeba topinouši+řepa. Ani to není pro látky, jako že je to pro mne úžasná pochoutka, mnohem lepší než pivo, který už nemůžu vůbec, páč mi nechutí již.
2) jsem přesvědčen, že model opičího plodo, či výhonko žravectví, či pračlověčí plodožravectví, nemusí být ten stopro nejideálnější (páč oni se nezabývali výzkoumáváním, ale brali co bylo k dispozici a proto taky přešli k masisku, jakmile plodo došlo) a lze nalést ještě dokonalejší, na čemž si pracuji.
3) Nyní jsem ve stavu, kdy mi již vadí hromadění šalátů v útrobách a jeho zrušením, došlo k dalšímu nádhernému odlechčení, avokádo se stává (konečně) rovněž zbytnou potravinou. To vše přináší další zjednodušování s pocitem že je to tak správně a lepčí. Jen aby to nebylo tím durianem, už máme jen 2.
4)Vydělávání sice nemám rád, ovšem jako fruitbuyer mně asi nic jinýho nezbývá, takže bych proti prodeji takových komodit nic moc neměl, navíc podíleje se na mnohem nesmyslnějších činnostech jako je výroba topení, když vždy negde je dostatek slunce než prznit prostředí. A najdou se i horší.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

také mi přijde logické, že v tom bez "sena" je více látek a když se to umí dobře zpracovat tak proč ne

lépe vydělávat na kvalitních věcech než nekvalitních, potom ani nejde o to vyděláva, ale o šířit to co pomáhá, než šířit to co ublíží (léky)


vitariáni mají opravdu hodně látek v těle, ale na druhou stranu když člověk vidí, jak ubývá těch kvalitních látek v potravě, protože je málo kvalitní potravy (hnojiva, nepřirozené dozrávání a z pohledu všejedlíků - plísně, přechemizováno - sýry, maso atd.)....ještě, že začalo to bio nebo má někdo možnost pěstovat si sám, potom takto zpracovávané potraviny jsou na trhu opravdu přínosem ať je to jakákoliv firma, která to umí
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

"otázka spíše je, jestli člověk má vůbec jíst trávu... Jsme přeci plodožravci ne?"

Ale Honzo, na počátku jsme byli všichni tráva:-) Takové definice jsou nanic. O někom, kdo může sníst maso, aniž by přitom nezahynul nemůžeš říct, že je plodožravec, stejně jako o tobě nikdo nemůže říct, že jsi všežravec, když zjevně nejsi. V Bibli se říká: Dovoleno je vše, ale ne vše prospívá.
Odpovědět