NEMOCI, ALERGIE a další zdravotní problémy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Jinak teda jsem moc ráda, že je ke koupi chlorela a jiné zelené sušeniny vyráběné pomocí high technology. Člověk často šlápne vedle a nemusí proto hned onemocnět. Kdybych se tím měla živit, musel by se ze mně stát finanční dravec, což nechci, ale jako lék v případě nouze, hlavně u dětí, je to bezvadná věc. Sama se teď čistím žvýkáním jitrocele, když je ho všude hafo, ale v zimě si pár tablet zas ďobnu:-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Selma píše:". V Bibli se říká: Dovoleno je vše, ale ne vše prospívá.
to je moc hezké a pravdivé
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Honzovi:
Právě člověče - fakt mám zkušenost, že spousty, spousty lidí mají problém se střevy a znám jich i pár, co si koupilo např. "Nový Mladý ječmen" - seno (ne od Terezy, ale o to tady nejde) a měli dost vážné reakce. Koneckonců i tady Katty z Blavy přiznává o pár příspěvků výše, že s tím měla problém. Přečti si to.

Ale ať to vidíme v širším kontextu - myslím si, že statisticky právě lidi, co se stravují rozumně, tak nebudou asi reagovat na tu poměrně tvrdou vlákninu negativně zvlášť při tom množství. Nicméně exploze Crohna, ulcerozní kolitidy, rakoviny tlustého střeva, každý pátý má syndrom dráždivého tračníku mi dává za pravdu. To je obecně k české populaci a rizik sena. Já to osobně neřeším, protože piju rovnou šťávu. Je to dobrý juice.

K Tobě, Bucovi atd. - no samozřejmě, že jste o pořádný kus cesty dál - určitě velká část toho, co jíte, prošla i Vašima pěstitelskýma rukama a tedy kvalita těchto potravin je absolutně jinde, než to, co kupuje většinová domácnost - místo vitálních látek - chemie. Jste v tomhle jednoznačně ukazateli směru. Inspirujete i mně - každým rokem chceme zvyšovat doma % toho, co si sami vypěstujeme. Jen letos jsme zasadili 15 ovocných stromů.

Myslím, že trocha tolerance k paradigmatu většinového národa, který si kupuje Coca-colu v takovém množství, že je to obchodní značka číslo 1 v hodně 60. miliard USD, by pomohlo k chápání - kam Green Ways patří. Jsou to cesty. Které - podle mne - končí u rodových osad. Už jsem to hodněkrát psal - GW nejsou cílem - jsou cestami. Na nic si nehrají - mají to v názvu. Jsou protiváhou toho, co skutečně okupuje média. Všimni si - je to naopak - my nejsme v médiích - my sdělujeme své zkušenosti. Jestliže ten většinový Coca-colák light s cukrovkou díky ječmeni a chlorelle jde na poloviční hodnoty inzulínu, tak víš, že mu prodlužuješ podstatně život a zároveň ho chráníš například před amputací nohy. A taky už jsem to mockrát psal - tento coca-colák light - po určitém čase je mu žinantní po ječmeni si dát tu Coca- colu. A začně přemýšlet nad tím, co do hlavy strká. Je k tomu veden i člověkem, který mu ječmen a chlorellu dodává. Když se následně posune o 10% směrem k bio, k raw, k vege, k ovo - pak to už ve finále může jednoho dne znamenat změnu zdravotních statistik v ČR, kde právě cukrovkářů přibývá 100.000 ročně. ROČNĚ.

Takže shrnuto - ječmen i chlorella jsou produkty k přechodu. Nejsou v globále jiné dostupné "kosher", a "easy" zdroje vitálních látek. Tam jsme to jako homo sapiens dopracovali. :x
Tráva je základem potravního řetězce na souši. Řasy jsou základem potravního řetězce ve vodě. Je dobré začít znovu a od základu. Jsou to komplexní potraviny - nic v nich nechybí. Vstřebatelnost řasy GW se blíží 80%, vstřebatelnost ječmene GW prakticky 100%. Zvlášť ve stavu, kdy 2,5 milionů spoluobčanů má alergii - tedy závažně porušený imunitní systém a v reklamě Honzo nevidí ječmen, ale čokoládky plné zdraví, plné mléka. A když je zle, tak Tums, Chondro, Coldrex, ...

Otevři oči - rozhlédni se.

Spousta vhledů se tady objevuje.

A sorry - nebudu zacházet do citlivé oblasti, abychom si argumentovali tím, koho vydělané peníze jsou zaslouženější a koho ne. Nebo chceš rozebírat "zásluhy" učitelky, která vštěpuje stádnost našim dětem, či zásluhy policajta, nebo politika, nebo kněze nebo jiné "služby" občanům? Nebo je to o obchodě - s čím je dobré obchodovat a s čím ne? Nebo je to o službách - jenom kadeřnice či programátoři jsou vpohodě? Já vím, co nabízí za etický kredit GW lidem, kteří pro firmu pracují, ale nebudu Tě o tom přesvědčovat.
Jenom si troufnu tvrdit - že obchod obecně - je normální a není potřeba ho psát velkými písmeny. V dnešní době, kdy se výroba všeho stěhuje do Číny a Indie - i nutnost brát ho normálně.
green revolution
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Selma píše:"otázka spíše je, jestli člověk má vůbec jíst trávu... Jsme přeci plodožravci ne?"

Ale Honzo, na počátku jsme byli všichni tráva:-) Takové definice jsou nanic. O někom, kdo může sníst maso, aniž by přitom nezahynul nemůžeš říct, že je plodožravec, stejně jako o tobě nikdo nemůže říct, že jsi všežravec, když zjevně nejsi. V Bibli se říká: Dovoleno je vše, ale ne vše prospívá.
Ale dyk jo - tvrdím přece to samé - člověk může jíst vše a přežije skoro vždy, ale zde se snažíme nalézt ideál a to už podle mě není zdaleka vše - zatím si myslím, že dokonalé-vkaždémsvématomuvždyprospěšné jsou asi fakt jen plody, i když uvidím s čím ještě přijde buc až mu dojdou ostnáče :D

vůbec nezavrhuji třeba eskymáky jak tam píchaj do těch tuleňů a pak to jedí a možná to byl i boží plán - "ano člověče, zachtělo se ti arktidy, ok tady ji máš, ale za cenu že budeš jíst jen flákotu, protože všechno já neumím - zima a ovocné stromy to nejde, tak ti tam přičaruji alespoň ty nebohá zvířata, abys tam mohl alespoň PŘEŽÍT a jak se budeš blížit k rovníku, tak ti budu prostírat čím dál lépe. Jo člověče je to tvoje volba a nezlobím se na tebe ani pro ty mrtvé tuleně.. Vždy Tě budu milovat ať děláš co děláš."
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Peťko: podívej neměl jsem v úmyslu útočit na Váš obchod, vždyť sám tam občas nakupuji, to jsem se možná blbě vyjádřil a použil nevhodně velká písmena - jen jsem chtěl zpochybnit nezbytnost ječmene - to prostě není plod, není to poptravina určená pro naše zuby - bez odštavnovače či vaší high technologie, bychom ho asi těžko konzumovali,..atd.. ale nechci se do toho pouštět.

ad exploze Crohna: asi blbě čtu, ale z tvých slov plyne, jakoby za to mohlo "seno"? To je blbost ne, myslím, že za to můžou přece plné nákupní košíky..

na okraj:rád čtu tvé názory a postřehy, jsou často super :wink:

zdravím z Teplic, jdu spát
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

pmn kym chcu ludia slaninu je funkcia masiara vyznamom o tom istom ako praca gw-dilera, co ale nema vplyv na to ze radsej vidim ked sa veci riesia k vseobecnemu prospechu co je u mna skor to druhe, hoci s prispenim hi-end technologie, vzdy lepsie ked sa ten hi-tech pouzije napriklad na tuto diskutovane zlepsovanie stravnej jednotky obyvatelstva ako ked sa pouzije na produkovanie nezmyslov ktore narobia viac skody jak uzitku. jacmen som zatial nemal, chlorela ma taha viac kvoli vyssiemu cholerofylu a myslim ze ta debata s tvixom o neefektivite pri prezuvani zelenych listov ma nepresvedcila ze je to az take neefektivne ked pri prezuvani napr. petrzelky mam jazyk zeleny ako ked tam rozpustim choleru, ale na druhej strane ked neni cerstva petrzelka nemam nic proti hi-tech zelenym koncentratom keby boli poruke. a k teme frugivor versus neplody asi len tolko ze nevidim dovod drzat sa definicii, preco nevyuzivat k obzive aj zdroje ktore sa preukazu ako hodnotne aj ked nezapadaju do skatulky historicky overenych, inac povedane preco nevyuzit zdroje ktore su trvalo obnovitelne, ekologicke a zdraviu prospesne? nemyslim len CH a J, su aj dalsie materialy ktorych masovejsim vyuzivanim by sa napomahalo k rieseniu viacerych problemov planetarnych. potrava je len jedna cast veci, takcitak gw, tereza, liveon, biosfera a dalsi dalsi k tomu prispievaju, vyznam tychto institucii je zrejmy a proces ktoreho su sucastou nabera na obratkach kazdym dnom co je zrejme tiez. hold on felas, ako vravi renata bude jak nebolo.. :lol:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Už druhý den mám šíleně oteklé nohy - lýtka a kotníky. Hádám, že jsem nějak zvorala návratovku :oops: Můžete mi někdo poradit nějakou první pomoc?
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nekonzumovat v návratovce absolutně žádnou sůl je NAD ZLATO.
jinak by to mohlo být asi cokoli, jakákoli sůl (nejen NaCl) či koncentrovanost... asi bys měla napsat víc, nejen výkřik do tmy...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

tvx píše:nekonzumovat v návratovce absolutně žádnou sůl je NAD ZLATO.
jinak by to mohlo být asi cokoli, jakákoli sůl (nejen NaCl) či koncentrovanost... asi bys měla napsat víc, nejen výkřik do tmy...
Jo jo, je to sůl :( Tak nějak jsem doufala, že mě to mine, během půstu jsem se koupala i v mrtvé soli (teda soli z Mrtvého moře) - dělalo mi to dobře na kůži, takže jsem si asi připadala imunní :( Pozřela jsem větší než malé množství slaného kysaného zelí, v domnění, že tím nějak napomohu střevům.. Neotekla jsem hned, takže mi to přišlo OK, a sůl jsem vrazila i do salátu. Prostě solné orgie. Předpokládám, že to bude tím.. Nicméně otekly mi nohy a ruce ne (nebo jen minimálně), tak nevím. Chápu, že jsem se poškodila sama a je to moje blbost - otázka je, co teď s tím? Čekat, až to přejde? Nohy dávám nahoru a nepomáhá to. Sůl už nechci ani vidět. Sypu si popel na hlavu..
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já bych zkusil ředit, dát teď nejlíp den na šťávách a na co nejčistší vodě, tělo to nasaje a se solí vypustí, aby sůl zase odešla, nic rychlejšího mě nenapadá...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Pokusím se vyplavovat.. Člověk asi všechno musí vyzkoušet na vlastní kůži, obzvlášť beran.. :roll: Nepoučitelná... Dík za trpělivost :oops:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ako prvu pomoc skus to co napisal tvx, cize stavy stavy a cistu vodu, pripadne sprav vyluh z brezovych listov co je na odvodnovanie jedna z najlepsich veci, alebo rovno bobkovy list.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Břízu mám, jdu to zkusit..
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Tak mám další bezva symptom - necitlivost celého těla. Je to jako kdyby na mě šahal někdo jiný a já na někoho jiného - cítím to, ale ne na sobě. Začínám být výrazně nervózní.. :cry:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
sil
Příspěvky: 82
Registrován: čtv říj 12, 2006 13:21
Bydliště: Trnava

Příspěvek od sil »

doubravka píše:Pokusím se vyplavovat.. Člověk asi všechno musí vyzkoušet na vlastní kůži, obzvlášť beran.. :roll: Nepoučitelná... Dík za trpělivost :oops:
na pust.cz najdes na kazdy problem, kt si clovek sposobi blbou navratovkou lahke riesenie - par dni postu.......

poznam zenu, kt sa toto stalo v 17. den navratovky - tiez pozila sol.... poto 3 dni postovala, bolo to ok...
"Hlad a láska určujú celé ľudské dejiny."
Budha
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Honza píše:Peťko: podívej neměl jsem v úmyslu útočit na Váš obchod, vždyť sám tam občas nakupuji, to jsem se možná blbě vyjádřil a použil nevhodně velká písmena - jen jsem chtěl zpochybnit nezbytnost ječmene - to prostě není plod, není to poptravina určená pro naše zuby - bez odštavnovače či vaší high technologie, bychom ho asi těžko konzumovali,..atd.. ale nechci se do toho pouštět.

ad exploze Crohna: asi blbě čtu, ale z tvých slov plyne, jakoby za to mohlo "seno"? To je blbost ne, myslím, že za to můžou přece plné nákupní košíky..

na okraj:rád čtu tvé názory a postřehy, jsou často super :wink:

zdravím z Teplic, jdu spát
Jasně - z pohledu člověka, který žije a stravuje se jak si představuju, že se budu jednou (třebas do 5-ti let) stravovat i já - z tohoto úhlu pohledu je pochopitelně pití zeleného džusu a chroupání chlorellky - zbytečné... no snad v zimě možná... Proto jsem se snažil tomu dát ten globální pohled - můj oblíbený statistický český či slovenský nákupní košík na jedné straně - a na druhé straně můj neoblíbený statistický vzorek populace - právě s nemocemi střev například (samozřejmě že seno nespouští tyto nemoci - jenom je může poměrně hodně podráždit - máme jednoho Crohňáka v rodině ).

Uchylujeme se k obilným travinám a řasám proto, protože hypermarkety nabízí - jak to nazvala Gillan McKeithová - OTRAVINY, místo potraviny. Špatně sytí, dobře otravují.

Často musím diskutovat třebas jinou věc - že na druhou stranu té nepřirozenosti užívání zelené šťávy - nepřirozenost užívání manga, avokáda, papaye, kumquatu - tedy ovoce, které roste pro jiné klima, jiné uživatele - nejsme s ním v duchu Nastěnkovské teorie spojeni - to že je taky škodlivé... A to mě vždy přivádí k tomu popřemýšlet o tom, v jakých sorry - sračkách - se nachází většinová společnost, která o těchto věcech, těchto úhlech pohledu nic netuší, která neřeší, že jejich oblíbená bábovka z regálu má ROČNÍ záruční lhůtu.
Takže step by step... :D
green revolution
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

800914 píše:pmn kym chcu ludia slaninu je funkcia masiara vyznamom o tom istom ako praca gw-dilera, co ale nema vplyv na to ze radsej vidim ked sa veci riesia k vseobecnemu prospechu co je u mna skor to druhe, hoci s prispenim hi-end technologie, vzdy lepsie ked sa ten hi-tech pouzije napriklad na tuto diskutovane zlepsovanie stravnej jednotky obyvatelstva ako ked sa pouzije na produkovanie nezmyslov ktore narobia viac skody jak uzitku. jacmen som zatial nemal, chlorela ma taha viac kvoli vyssiemu cholerofylu a myslim ze ta debata s tvixom o neefektivite pri prezuvani zelenych listov ma nepresvedcila ze je to az take neefektivne ked pri prezuvani napr. petrzelky mam jazyk zeleny ako ked tam rozpustim choleru, ale na druhej strane ked neni cerstva petrzelka nemam nic proti hi-tech zelenym koncentratom keby boli poruke. a k teme frugivor versus neplody asi len tolko ze nevidim dovod drzat sa definicii, preco nevyuzivat k obzive aj zdroje ktore sa preukazu ako hodnotne aj ked nezapadaju do skatulky historicky overenych, inac povedane preco nevyuzit zdroje ktore su trvalo obnovitelne, ekologicke a zdraviu prospesne? nemyslim len CH a J, su aj dalsie materialy ktorych masovejsim vyuzivanim by sa napomahalo k rieseniu viacerych problemov planetarnych. potrava je len jedna cast veci, takcitak gw, tereza, liveon, biosfera a dalsi dalsi k tomu prispievaju, vyznam tychto institucii je zrejmy a proces ktoreho su sucastou nabera na obratkach kazdym dnom co je zrejme tiez. hold on felas, ako vravi renata bude jak nebolo.. :lol:
"Prezuvani zelenych listov" - v tom není sporu - pokud sehrajeme roli přežvýkavců, tak i z poměrně "tvrdého" obilného listu vytlačíme tu šťávu. Pokud tomu napomohou i spešl bakterie, tak jsme tam, co třebas slon, který - zužitkuje 1/3 z travní hmoty, kterou zbaští. Když k tomu ale použijeme odšťavňovač, bude to pro nás praktičtější. hmm...
Praktičtější a efektivnější.

"zdroje ktore sa preukazu ako hodnotne aj ked nezapadaju do skatulky historicky overenych,"
Souhlas s tím, že není důvod vylévat z vaničky i dítě- použijme všechno dobré, na co člověk za svou etapu vývoje sebe i planety přišel, jen to má někam směřovat... A mělo by to být přístupné a přijatelné a příjemné co nejvíce lidem. A hledejme to obecně v přírodě a ne v laboratoři.
green revolution
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

mimo střeva, mimo zelené - tohle je nádhera- vždy když zahlédneš někde něco - "skrz"...

doubravka
Už druhý den mám šíleně oteklé nohy - lýtka a kotníky. Hádám, že jsem nějak zvorala návratovku Můžete mi někdo poradit nějakou první pomoc?
_________________
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.

sil
na pust.cz najdes na kazdy problem, kt si clovek sposobi blbou navratovkou lahke riesenie - par dni postu.......

Sil bude mít pravdu - doubravka si chce potvrdit, že bez ohledu na to, jak daleko na špatné cestě zašla, má se vrátit. :idea:

Někdo, pro koho je to určeno - Vám asi bude vděčný... :wink:
Díky za něj.
green revolution
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

:)

ach jo..
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

doubravka píše:http://www.rozhlas.cz/veda/priroda/_zprava/304051

Studená myš žije déle

... si pohrávají s myšlenkou, že tělesná teplota 37 °C je pro člověka zbytečně vysoká. Léky, kterými bychom si srazili tělesnou teplotu o půl stupně, bychom si mohli zajistit asi 8 let života navíc. ...

8)
Spíš bych řek, že zvýšená teplota a špatná termoregulace o něčem vypovídá, než že škodí sama o sobě. Slyšel jsem, že v Indii existuje přísloví "kdo se potí, brzo umře".
Přitom se dá v pohodě v zimě i v létě chodit v jednom a tom samém oblečení a nespotit se ani nezmrznout. To je na tom nejlepší, že kdo se dokáže vyrovnat s mrazem třeba i neoblečenej, stejně dobře se srovná i s horkem. Myslim že je scestný přemýšlet o lécích snižujících teplotu.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

sil píše:
doubravka píše:Pokusím se vyplavovat.. Člověk asi všechno musí vyzkoušet na vlastní kůži, obzvlášť beran.. :roll: Nepoučitelná... Dík za trpělivost :oops:
na pust.cz najdes na kazdy problem, kt si clovek sposobi blbou navratovkou lahke riesenie - par dni postu.......

poznam zenu, kt sa toto stalo v 17. den navratovky - tiez pozila sol.... poto 3 dni postovala, bolo to ok...
Taky můžu potvrdit.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Mám v rodině nějaké diabetiky a stále si nesjem jistý, jestli fruktóza jakožto zdroj energie je pro ně vhodnější nebo jestli fakt platí to co si lze přečíst na ofišl zdrojích, že je to jedno - že každý cukr je rovnako špatný. Já osobně bych řekl, že fruktóza - tím, že podléhá zcela jinému metabolismu v těle, tak by přece měla působit na člověka jinak a taky věřím tomu, že ona jakožto většinový cukr v ovoci musí být prostě prospěšnější. Kdyby o tom někdo něco věděl, budu mu vděčný.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

si trochu brouzdám a našel jsem pár rad jak se stravovat při tzv. "těhotenské cukrovce: v bodě 6 je psáno:

Vařte jednoduše. Připravujte si hodně masa, které vás nasytí. Když si koupíte kus masa a naporcujete do mrazáku, ušetří vám to spoustu času. Nejlepší je střídat plátky a kousky masa, vždy s nějakým jiným druhem zeleniny, koření nebo sýra. Občas to zpestřete květákem nebo brokolicí a nebo zapečenými těstovinami. :roll: :shock: :(

celý článek zde: http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=4171..

ach jo
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Honza píše:Mám v rodině nějaké diabetiky a stále si nesjem jistý, jestli fruktóza jakožto zdroj energie je pro ně vhodnější nebo jestli fakt platí to co si lze přečíst na ofišl zdrojích, že je to jedno - že každý cukr je rovnako špatný. Já osobně bych řekl, že fruktóza - tím, že podléhá zcela jinému metabolismu v těle, tak by přece měla působit na člověka jinak a taky věřím tomu, že ona jakožto většinový cukr v ovoci musí být prostě prospěšnější. Kdyby o tom někdo něco věděl, budu mu vděčný.
U nás je kapacita na diabetes prof.Mudr.Štěpán Svačina.On celkem revolučně oproti ostatním Mudrům doporučuje ovoce více než ostatní.Nebo diabetikům přímo zakazuje šunku ( což ostatní téměř předepisují ),maso vůbec a mléku dává přímo za vinu nárůst diabetu.Na webu je o něm dost.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

..
Naposledy upravil(a) 800914 dne sob kvě 26, 2007 15:05, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

.. tviix? :roll:
Naposledy upravil(a) 800914 dne sob kvě 26, 2007 15:13, celkem upraveno 10 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

A hledejme to obecně v přírodě a ne v laboratoři.
taktak, aj ten hi-tech moze byt predca smerovany ekologicky a vseobecno prospesne. teda kym sa to moc nezkomplikuje..
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Ovocného cukru když je hodně, způsobuje cukrovkářům údajně ztukovatění jater. V každym případě játra ho přemění na glukózu a s tou už je v krvi potíž. Výhoda je, že je ten proces pomalejší než když se sní jiný druh cukru.
Cukrovka je nemoc způsobená alespoň v 90% případů jídlem, takže logicky odstranit příčinu nemoci.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

Nevím sice, jestli jsem na správném tématu, ale dám to sem. Předevčírem umřel v naší vesnici předseda tenisového oddílu, zasloužilý člen Sokola, sportovec, ke sportu vedl i své děti, na rakovinu hrtanu. Vzpomínám si, že jsem se s ním naposledy viděla na grilování, které pořádal právě tenisový oddíl. Vypadal zdravě a pochutnával si. Před čtrnácti dny měl pohřeb už můj druhý spolužák, co umřel na rakovinu tlustého střeva. Proto mi příjde strašlivé, jak se ČLK drží svého. Mě osobně nebylo nikdy v životě zdravotně líp, než po půstu ...

http://www.lkcr.cz/informaceclk.php?sta ... printing=0
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

Zajímavá je část o hladovění.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

člověk píše:
Honza píše:Mám v rodině nějaké diabetiky a stále si nesjem jistý, jestli fruktóza jakožto zdroj energie je pro ně vhodnější nebo jestli fakt platí to co si lze přečíst na ofišl zdrojích, že je to jedno - že každý cukr je rovnako špatný. Já osobně bych řekl, že fruktóza - tím, že podléhá zcela jinému metabolismu v těle, tak by přece měla působit na člověka jinak a taky věřím tomu, že ona jakožto většinový cukr v ovoci musí být prostě prospěšnější. Kdyby o tom někdo něco věděl, budu mu vděčný.
U nás je kapacita na diabetes prof.Mudr.Štěpán Svačina.On celkem revolučně oproti ostatním Mudrům doporučuje ovoce více než ostatní.Nebo diabetikům přímo zakazuje šunku ( což ostatní téměř předepisují ),maso vůbec a mléku dává přímo za vinu nárůst diabetu.Na webu je o něm dost.
díky :wink: :idea:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Android
Příspěvky: 44
Registrován: ned črc 01, 2007 18:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Android »

Pokud jde o diabetiky, tak v USA už "RAW celebrity", jestli je můžu tak nazvat, natočili dokumentární film - Raw for 30 days. Vzali diabetiky závislý na inzulínu a vyléčili je do měsíce. Tady je trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=ynXGA6fCEgU

Doporučuju přehrát všem diabetikům, aby měli jasno v tom, že cukrovku si od chvíle přijmutí týhle informace vědomě vybírají. :D
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Zdravim vsetkych bojovnikov za zdravy zivotny styl.Vcera u nas v tv novinach bezala reportaz o orthorexii a dnes ma vsetci horlivo informovali o tom,ze v spravach sa hovorilo o tej chorobe ktorou trpim aj ja.Nie som si isty,ci tym ludom ide o moje zdravie alebo tak iba prejavuju svoju stupiditu.A mozno mi len zavidia moju pevnu volu?Kto vie...ale jedno je iste.Kym neprestanem s RAW foodom,ktore v kazdom ohlade povazujem za zdraviu prospesne,budem v ociach svojho okolia psychopat.Tak mi z toho vyvstava otazka:"Kto je v skutocnosti chori?"
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Kallaf: mám s reportáží o orthorexii podobnou zkušenost (dokonce mi to rychle nahráli) - tenkrát mě docela nahlodali, že bych tím jako mohla být chorá, ale potom jsem se upevnila v názoru, že je to jen další škatulka, do který mě někdo může zařadit a mě je to úplně fuk...teď dlouho nikdo nic neviděl, tak mám klid a od dotyčných osob maximálně poslouchám, co je trápí za bolístku či nemoc a je mi jich líto, leč tím to pro mě končí, neboť nikdo nevěří ve zdraví ze syrové stravy a já nikoho přemlouvat nebudu ;)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

co to má být ta orthorexie? :shock:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

prehnane zabyvani se tim co jis, kdysi tu nekdo linkoval clanek...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Kallaf, blízcí mají o tebe strach, to je v pořádku. Když tvůj postoj bude pevný a oni nabydou dojmu, že víš, co děláš, tak se uklidní. Každý má právo se intenzivně věnovat tomu, čemu chce porozumět a co chce pak umět. A pokusy na sobě jsou tím nejlepším způsobem. Kdo se bojí, nesmí do lesa:-)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

co to je : http://www.sanzdrave.cz/orthorexie/

a tohle dokáže splodit člověk,který je naprosto mimo : http://thin-emo.blog.cz/0708/orthorexie
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

S tím jsem se taky setkal. Myslím, že by bylo dobře, kdyby si na chvíli lidi "ortorexií" prošli a uvědomili si a pochopili, co to "jídlo" je... Jinak zajímavý je, že se mi někteří nejdříve snažili podstrčit anorexii, potom bulimii :D - což z racionálního pohledu je to docela neracionální a spíše se tím ukazuje chorobné odmítání jiných názorů a postojů.
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

A jak se správně jmenuje ta nemoc "musím si pojmenovat všechno čemu nerozumím a čeho se bojím"?? :wink:
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

minsc píše:A jak se správně jmenuje ta nemoc "musím si pojmenovat všechno čemu nerozumím a čeho se bojím"?? :wink:
Napadá mě Pozitivismus ... :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Hugo z Hor píše: Napadá mě Pozitivismus ... :wink:
Á-há! http://cs.wikipedia.org/wiki/Pozitivismus :idea:

P.S. Já chtěl ale slyšet "vždyť oni jsou vlastně ty magoři" :lol:
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Proč mi padají vlasy??? :shock:


Je to děs, poslední dobou mi padají nějak moc. Nejím vzorně (tedy 100% ano, ale nadbytek), ale proč mi padají víc než na vařený?
katja
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 26, 2007 9:40
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od katja »

Ahojky, tím se netrap, měla jsem něco podobného, taky mi padaly při syrové vlasy, ale pak to najednou přestalo a začaly růst nové.
Při první urinoterapii mi začaly růst vlasy a při druhé urinoterapii (asi za půl roku) mi vlasy začaly padat dost a potom začaly znovu růst.
Tak mě napadlo, jestli to není taky forma čištění, výměna starého za nové lepší. Hezký den.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

netrápit se tím... :roll: no moc mi to nejde, to kvantum vlasů při koupání... :(
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Jestli budeš zkoušet urinoterapii, tak abys pak nebyla kudrnatá jako beránek.

Sluníčko: Viď? :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Urinoterapie je něco, co zatím ještě nepřekousnu... :? :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

No vždyť tě nikdo nenutí. :-)
Běháš? :P :D :D :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No, někdy na záchod :D Jinak neběhám.

Ještě minulý týden jsem neměla vůbec čas, neboť jsem se točila jen kolem psa, zbytek času spolkly domácí povinnosti. Teď je čuba nemocná, chytla hodně infekční psincový kašel a od pondělí se několikahodinové procházky museli omezit na rychle vyčůrat a domů. Od středy ještě dojížďíme na injekce - antibiotika (chtěla jsem se jim vyhnout, ale bylo čím dál hůř...neměla jsem na to nervy...)...

...no a já místo toho, abych volný čas využila a zaběhala si, nebo alespoň došla na aerobic, tak se cpu vším možným, do všeho cpu tu blbou sůl, která může být v malém množství prospěšná, ale mě to nutí dávat čím dál tím víc...taky všechno strašně kořením...čim víc koření, tím větší chutě - začarovaný kruh, nemůžu se donutit přestat - nejraději si nasypu slunečnici, zaliji slunečnicovým olejem, posypu chilli a sušeným česnekem a solí a je to ňam, ale pochybuji o "přírodnosti" toho sušeného granulovaného česneku a vůbec je to celý neprospěšný a dělá to nedobře...

prostě se v tom tak nějak blbě plácám zase :cry:
Odpovědět