NEMOCI, ALERGIE a další zdravotní problémy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Advid píše:Jestli budeš zkoušet urinoterapii, tak abys pak nebyla kudrnatá jako beránek.

Sluníčko: Viď? :P
ba´t :)

já když jsem v jednom období dělala urinotarapii pravidelně, myslím tak 3 měsíce, tak mi začalo růst hrozně moc vlasů, opravdu, mám je dlouhé a u hlavy mi začaly růst úplně nové a kroutily se... beránek, hlavně proti bílé zdi jsem vypadala "zajímavě" :D

ale k tomu musí člověk tak nějak sám dojít a hodně toho přečíst, aby věděl co to opravdu je, než jsem do toho šla tak jsem přečetla 3 knihy o U
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Tak na me zacina neco lezti a nejak poradne nevim coto... boli me hlava, hlavne pak pri pohybu, jako by se mi v ni neco presypalo. boli vevnitr.
Vubec od doby pooperacni je mi nejak divno... nemate s tim nekdo zkusenost? s touhle divnobolesti? ted marne badam kdy me timhle zpúsobem bolela hlava driv a znam to ale nemuzu si vzpomenout co z toho nakonec vylezlo... ze by na me lezla chripka?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

tvx píše:Tak na me zacina neco lezti a nejak poradne nevim coto... boli me hlava, hlavne pak pri pohybu, jako by se mi v ni neco presypalo. boli vevnitr.
Vubec od doby pooperacni je mi nejak divno... nemate s tim nekdo zkusenost? s touhle divnobolesti? ted marne badam kdy me timhle zpúsobem bolela hlava driv a znam to ale nemuzu si vzpomenout co z toho nakonec vylezlo... ze by na me lezla chripka?
Mna tak bolela v minulej praci. Az na prasknutie. A najviac pri pohybe a mysleni. 2-krat to skoncilo hroznymi migrenami, kedy som nevedela spravne hovorit este nasledujuci den.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

tvx píše:Tak na me zacina neco lezti a nejak poradne nevim coto... boli me hlava, hlavne pak pri pohybu, jako by se mi v ni neco presypalo. boli vevnitr.
Vubec od doby pooperacni je mi nejak divno... nemate s tim nekdo zkusenost? s touhle divnobolesti? ted marne badam kdy me timhle zpúsobem bolela hlava driv a znam to ale nemuzu si vzpomenout co z toho nakonec vylezlo... ze by na me lezla chripka?
bud v klidu, já zase mám nějakou strevní chripku či co, teda lehká forma, pohyb při ní zvládnu - a to jsem přes víkend pojídal dost poctivě ovoce, nevím, snad se to nebude zhoršovat... vydrž to se spraví samo :wink:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tohle je takovy zeo tom vim jenom pri pohybu, kdyz s ni rychle zahybam do stran, jinak nic...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...mě zas s železnou podzimní pravidelností trápí dráždivý tračník...kroutím se jak paragraf...jo,jo,podzim...jsme rozhašení :-)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

člověk píše:...jo,jo,podzim...jsme rozhašení :-)
Jojo, můžu potvrdit ... Asi bude třeba začít více půstovat ... :roll: :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No já nevím, jestli to bylo podzimem, ale minulé dva týdny jsem měla solidní běhavou...teď musím zaklepat :)
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

prosim, nenavedete me tu nekdo na diskuzi o diabetu?! hledam a nenachazim.. nutne potrebuju.. diky
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

smaldas píše:prosim, nenavedete me tu nekdo na diskuzi o diabetu?! hledam a nenachazim.. nutne potrebuju.. diky
Diabetes 1. či 2. typu? (tj. "píchací" od dětství či vypěstovaný "stravovací"?) :?:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

asik 1. typu..
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

takze diabetes 1.typu.. mi nasli..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

smaldas píše:takze diabetes 1.typu.. mi nasli..
a jak se to projevuje?
a není to jen zvýšenej šugr?
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

1. typu v dospělosti? divná věc.. Jsi si jist?

Každopádně jsem si teď vzpomněla, jak jsem onehdá četla na jednom hrůzném americkém webu, že Hale Berry tvrdila, že měla diabetes 1. typu a úpravou životosprávy se jí podařilo se hodit do dvojky (se ketrou se už nakládá o dost lépe), kterýmžto tvrzením prý neskutečně vytočila všechny diabetiky světa, kteří si stojí na tom, že to nemožno (1.typ dle mnohých = mrtvá slinvka, tj. nemožno oživit). Já bych na "nemožno" moc nevěřila, obzvlášť je-li to čerstvá záležitost. Pokud se pamatuju, tak i Pavel na půst.cz tvrdil, že i diabetik 1.typu je vyléčitelný, nemáte někdo ta jeho skripta? Nepíše tam o tom něco?

Co ti doktoři řekl o stavu slinivky? To je asi zatím to nejdůežitější.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Eva

Příspěvek od Eva »

doubravka: Smaldas je holka, jen ma takovou matouci prezdivku :wink:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Eva píše:doubravka: Smaldas je holka, jen ma takovou matouci prezdivku :wink:
ajta! :oops: Omlouvám se!! :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

smaldas píše:prosim, nenavedete me tu nekdo na diskuzi o diabetu?! hledam a nenachazim.. nutne potrebuju.. diky
www.medatron.cz nejnavštěvovanější forum o diabetui 1.typu
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

No jinak různé linky jsou ještě tady: http://www.diabetacek.cz/view.php?nazev ... 2005020301
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

wlastislawa píše:
smaldas píše:prosim, nenavedete me tu nekdo na diskuzi o diabetu?! hledam a nenachazim.. nutne potrebuju.. diky
www.medatron.cz nejnavštěvovanější forum o diabetui 1.typu
Naposledy upravil(a) wlastislawa dne ned pro 02, 2007 13:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

a jak se to projevuje?
a není to jen zvýšenej šugr?
cukr mam nad 30.. uz si i picham :?
dekuji za linky..
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

četla jsem, že na snižování cukru pomáhá zelené - šťáva ze zeleného, to je teď na zimu těžší, ale od jara je možnost odšťavovat a na zimu třeba vyzkoušet mladý ječmen
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne čtv lis 08, 2007 12:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Avokádo

Kromě toho obsahuje speciální druh cukru, po jehož konzumaci se hladina cukru v krvi nezvyšuje, ale naopak snižuje

http://stihla.webgarden.cz/zdrave-ovoce
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

smaldas píše:
a jak se to projevuje?
a není to jen zvýšenej šugr?
cukr mam nad 30.. uz si i picham :?
dekuji za linky..
jak tu včera inzeroval Advid, tak celer prý obsahuje přirozený inzulín a to hlavně v zelené části + tojhle ještě je myslím i u Borůvek a dalo by se najít spoustu dalších dobrot, kde ten inzulín je. 30 je celkem dost! Más glukometr? Velmi ho doporučuji! Je to dobrá věc - je třeba se měřit a měřit několikát denně a vychytáš co ti dělá dobře.
Moc držím palce a VĚŘÍM, že JE cesta zpátky ke zdravé slinivce.

STRAVA A POHYB!!
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ak nebudes obilniny a mliecne vyrobky, malo by to by sa to vratit do normy, tvrdili diabetici na jednom fore.
Eva

Příspěvek od Eva »

smaldas píše:takze diabetes 1.typu.. mi nasli..
A to Tě začalo zlobit, až co seš na syrové stravě, nebo Ti to jen až teď našli?
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

aortalni regurgitace

Příspěvek od dgm »

Ahoj, jsem tady po dlouhe dobe, nemela jsem funkcni pocitac a ted, kdyz se uz nemusim pripojovat z jineho, pisu ze smutneho duvodu. Bohuzel se v rodine objevila zla nemoc - bikuspidni aortalni regurgitace s EF LK 57 . 62 procent. Podle doktoru jde o vrozenou srdecni vadu, je mozne ji take ziskat, to v pripade prechozene revmaticke horecky nebo infekcnich nemoci, ale to doktori vyloucili. Srdicko ma mit 3 chlopne, zde jsou jenom bohuzel 2. tak se krev musi precerpavat, kolisa to v rozmezi tech 57 - 62 procent. Moc vas prosim, jestli vite ze sveho okoli o nekom, kdo s touto vadou bojuje a uspesne, dejte vedet. Podle doktoru existuje jedine reseni - operace, ja chci verit tomu, ze by to slo i bez toho. Pavel z pustu.cz mi to vysvetlil a dodal odvahu, jenze...Jenze kdyz to dam do vyhledavace, tak co se mi to vygoogluje neni zrovna radostne cteni. Jinak preju vsem pekne Vanoce a zdravi!!!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

Ted se divam, ze jsem to napsala nepresne, melo tam byt 4 chlopne, z toho jedna do plic - pulmonalni - te se ta zavada netyka. Tyka se to pouze techto 3 chlopni - aortalni bikuspidni s regurgitaci 2,5 st., zpetne toky v descend aorte, v abdominalni aorte jiz nedetekuji. A mitralni a trikuspidalni bez vyznamne vady. Tak co ted s tim?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Dáška, rada by som ťa povzbudila. Neviem síce, či ide o dieťatko alebo o dospelého, ale myslím, že tu by som sa s dôverou zverila do rúk dobrého kardiochirurga. Mám priateľku, ktorej pred dvadsiatimi rokmi operovali jej synčeka kvôli kombinovanej štvornásobnej srdcovej chybe - vtedy absolvoval životzachraňujúci zákrok v Prahe, bez neho by tu dnes nebol. Ešte ho čaká o pár rokov jedna operácia, o ktorej sa už vtedy pred rokmi vedelo, že bude potrebná.
Verím, že aj u vás všetko dobre dopadne. Držím ti palce a neboj sa. Všetko bude tak, ako má byť. Prajem ti veľa sily a viery.
Kristina
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 03, 2007 17:44

Příspěvek od Kristina »

Nevim, kolik ma syn let, ale pripada mi nelidske zasahovat do tela nekoho, kdo dosud nemel problemy a jeho telo uz se s vadou jaksi szilo a prevracet mu telo vzhuru nohama jen proto, ze lekari to diagnostikuji jako nemoc. Kdyz si jen predstavim, co cloveka v nemocnici ceka a jake rizika to s sebou nese, nechapu, PROC to zbytecne podstupovat a vytvaret problemy tam, kde dosud nebyly. Aspon nepises, ze by nejake mel. Podle me je treba naopak o to vic telo udrzovat v kondici sportem a ne ho nechat lezet na posteli.
Zajimalo by me, kolik lidi uz s takovou vadou prozilo spokojene svuj zivot za dob, kdy nebyly pristroje na vysetrovani srdce a nikdy se na to neprislo. Ja osobne si myslim, ze veci, ktere lekari oznacuji za abnormality, je snad tolik, kolik je v tele organu. Uz jsem videla par fotek lidskych tel zevnitr, ktere mely organy trochu jinak nez je zvykem a normalne zili a vzdy se na to prislo jaksi mimochodem uplne nahodou. Napr. slepe strevo uplne jinak a jinde, nez by clovek cekal, srdce na opacne strane, plice jineho tvaru, dirka v lebce, ktera se nikdy nezacelila kosti a milion dalsich. Je hloupe myslet si, ze kazdy clovek ma hodnoty podle tabulek, jak je vymysleli lidi a organy jen tak, jak se uvadi v knizkach, to jsou NASE PREDSTAVY, ale OPRAVDOVY ZIVOT se utvari podle jinych pravidel, nez si urcuji lide. Copak kazda rostlinka je jedna jak druha? Nema vic listku, jiny tvar kvetu, abnormalni kombinaci barev, nez jake se dosud u toho druhu povazovaly za normalni? Kolik zvirat muze vesele behat a mit srdce trochu jinak nez by lekari uznali za normalni. A behaji o sto sest a raduji se ze zivota.
Myslim, ze spousta problemu je jen v nasich hlavach a ne v nasich telech. Take strach sam o sobe umi udelat sve. Aspon tolik muj nazor. Preju hodne stesti a drzim palce. Mimochodem, zajimalo by me, jaky nazor na to ma syn sam, at uz je mu kolik je, je to hlavne jeho telo. On SAM musi znat VSECHNY moznosti a rict jak to citi.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

dívám se na to zase jinak. není vada jako vada a taky záleží na věku. pokud je vada vrozená a at se na ni dojde kdykoliv a šance na záchranu je operace, lékaři nejsou zase až tak mimo, aby operaci prováděli pokud by nebyla na místě. můj kmotr má po infarktech, vše mu v srdci funguje jinak, ale lékaři sami řekli, není třeba zásahu, tělo si to zvládlo samo, krev si našla své cesty kudy bude proudit....žije je vše ok. na druhou stranu, co bych dala za to, kdyby i někdo řekl, že mi dceru zoperují!!!! na vrozenou vadu se došlo pozdě(v 8 měsících), byla již po zápalu plic, vznikla plicní hypertenze. na srdíčku je několik defektů, záchrano operaci má udělanou(dnes již nějak nefunkční), ale nakonec takový defekt komorového septa jí zachranuje život, i když se míchá krev okysličená s neokysličenou. dírku zašít, srdíčko by pod tlakem krve z plic prasklo.....hodnoty špatné, chlopen odchází, holka spí pod kyslíkem, přesto strava dělá hodně a je jí aspon lépe.....osobně bych věc konzultovala ještě na jiném pracovišti, at si udělám obrázek

reni, nejdřív tě pozdravím, jak bylo na liptově?? k motolu. taky jsme tam strávili hoooodně času a mé poznání bylo přímo děsivé. vše jsem ustála, ale....nebáli se říct o úplatek, primář mi říkal, at dám dítě do ústavu, budu mít přece větší šanci mít další, zdravé. když jsem sestrám řekla, že jim dítě, které si neuhlídali před operací snědlo bonbon, nedalo se nic dělat, operatér byl již na cestě za svou prací, bonbon se zatajil...naštěstí se klukovi nic nestalo. byla jsem taky svědkem, kdy miminko, které po narození dovezl vrtulník vůbec nepřijali. nerada na tohle vše vzpomínám. nebo když mne s dítětem vystěhovali z mateřského pokoje, jen aby tam dali rodiče s dítětem z rakouska, prostě nikdy více. nakonec nás v motole stejně odepsali, matka s nepříznivou prognozou dítěte seznámena, není pak třeba již třeba žádné kontroly a jediné co prý můžeme ještě udělat, svěřit se alternativní medicíně.........takže, at vám vše dopadne jen dobře!!!!!
mirka
Kristina
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 03, 2007 17:44

Příspěvek od Kristina »

Kdyz tak nad tim jeste premyslim, podle me, pokud se dite narodi s vrozenou vadou, pak nastanou 3 situace: 1. Vada je neslucitelna se zivotem a dite zemre. 2. Dite by samo zemrelo, ale lekari ho zachrani. Pak uz mu ale zrejme budou muset pomahat resit i dalsi problemy z vady vyplyvajici, se kterymi se telo take nebude umet vyporadat samo. 3. Telo se vrozene vade prizpusobi samo a dite pak normalne roste jako ostatni deti. V pripade srdce bych rekla, ze se vrozene vade prizpusobi cely obehovy system a i ostatni organy tela. Z toho pak plyne otazka, co se stane, kdyz treba po 20 letech spokojeneho zivota lekari vadu presto opravi, jake problemy pak nastanou v tele ostatnim organum, ktere uz se vade prizpusobily... Prizpusobi se novym podminkam dospele telo opet stejne dobre jako male rostouci dite? A za jak dlouho?
Myslim, ze pokud clovek bez operace bude normalne zit jako predtim, dokud o vade nevedel, vse bude v poradku. Ale o to vic musi telo udrzovat v kondici a starat se o nej. Pokud to delat nebude, pak se problemy u kazdeho cloveka projevi nejdriv na nejslabsim miste tela, coz muze byt prave ona vrozena vada, ale take nemusi.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Dáška myslím nepísala, že ide o syna. Takže nevieme, či je to bábätko, pubertiak či dospelý. Mirka, mrzí ma tvoja skúsenosť. Moja priateľka bola v Motole pred dvadsiatimi rokmi, vtedy sme u nás nemali detské kardiocentrum. Ona mala vtedy s nimi samé dobré skúsenosti - a to nedala ani bonboniéru :wink: Boli na tom veľmi biedne a ku tej všetkej biede sa pridala táto srdcová chyba. Chlapček sa narodil s Falotovou tetralógiou, ktorú mu objavili krátko po narodení + mu v Motole už počas operácie objavili ešte nejakú tú chybu naviac. Operovali ho v troch rokoch, skôr by to vraj nezvládol, bolo treba počkať. Už bol na tom veľmi zle. Vo veku, keď deti už behali po ihrisku a chodili do škôlky, ho jeho mama stále vozila v detskom kočiariku, lebo pri najmenšom pohybe celý zmodrel. Operácia mu umožnila prežiť a začať plnohodnotný život. Už vtedy ale vedeli, že v dospelosti bude potrebný ešte jeden zákrok. Sledujú ho a kým sa má dobre a má dobré hodnoty, tak ho operovať nebudú.
Kristínka, ja som poukazovala na prípady, keď srdcová chyba spôsobuje vážne ťažkosti, v prípade, že človek žije s ňou v pohode, je to iná pesnička. Mirka má síce smutnú skúsenosť, čo ma mrzí. No myslím, že detská kardiochirurgia je dnes na takej úrovni, že by som jej pomoc prijala, ak je potrebná. Predsa si nemyslím, že by operovali hlava nehlava, ak človek s chybou žije bez problémov. Možno napíše Dáška viac. (Inak nie som zástancom všemožných zásahov do organizmu a napríklad to, čo sa dialo so siamskými dvojčiatkami u nás nedávno bola hrôza a vopred prehratý boj, lekári už vopred museli vedieť, že stav ich orgánov im nebude umožňovať prežitie - tak načo taký zákrok...)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No aj po operácii sa treba starať o srdiečko. Robila som pred rokmi rozhovor s operatérmi z Detského kardiocentra, ktorí transplantovali srdce prvému dieťaťu na Slovensku, 16-ročnej slečne. Bolo to ako blesk z jasného neba, odviezli ju zo školy s nevoľnosťou a v nemocnici zistili, že má zničené srdce, veľmi zväčšené po prechodených ochoreniach, bolo ako handra, už nedokázalo pumpovať. Ihneď ju previezli na špecializované pracovisko, kde podporovaná prístrojmi čakala na srdce. Dočkala sa. Darcom bola mladá žena, ktorá podľahla pri nejakej prestrelke. Tak Daniela dostala druhú šancu a žila 5 rokov. Po tom čase som poprosila primára o rozhovor a fotoreportáž, nafotili sme Danielku a pozhovárali sa s ňou. Primár mi však prezradil, že s ňou majú problémy. Odmietala liečbu, ktorú potrebovala, aby telo neodvrhlo cudzí orgán, skúsila aj nejaký ten pohárik, cigaretku, nočný život. Bál sa, že sa to zle skončí. V čase, keď sme časopis zadávali do tlače, prišla smutná správa - Danielkino darované srdce nevydržalo.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nemate nekdo dobrej recept na uvolneni zacpany celni dutiny? nemam rymu ale dutina se nejak kousla a je v ni pretlak, takze celkem neprijemne boli... k doktorovi se mi nechce a naparovani moc nepomohlo, uvazuju ze se nabalim jak pumpa, hlavne hlavu ze bych sel behat aby se to prohralo...?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

tvx píše:nemate nekdo dobrej recept na uvolneni zacpany celni dutiny? nemam rymu ale dutina se nejak kousla a je v ni pretlak, takze celkem neprijemne boli... k doktorovi se mi nechce a naparovani moc nepomohlo, uvazuju ze se nabalim jak pumpa, hlavne hlavu ze bych sel behat aby se to prohralo...?
Já s dutinama "bojuju" celej život, respektive alespon od 10 let........... to co popisuješ mi připadá spíše na duševní nerovnováhu, možná máš nějaké vzorce podle kterých jedeš a už nejsou třeba. Alespon mě se to na té hlavě vždycky projeví. S jakýmsi duchovním pročištěním se to to začne uvolnovat okamžitě.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

tvx píše:nemate nekdo dobrej recept na uvolneni zacpany celni dutiny? nemam rymu ale dutina se nejak kousla a je v ni pretlak, takze celkem neprijemne boli... k doktorovi se mi nechce a naparovani moc nepomohlo, uvazuju ze se nabalim jak pumpa, hlavne hlavu ze bych sel behat aby se to prohralo...?
Bejvalá naše pracovnice ve firmě taky měla šílený bolesti a na píchání nešla a napařování ji pomohlo, ALE až po nějaké šílené době (myslím4-5 dní) zkus bejt trpělivej!
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

skus to striedavo ohrievat a nasledne rychlo chladit. kdekolvek sa zablokuju stare slizy, tymto sa uvolnuju. prvykrat som to cital v nejakej malachovke a zabera to. tam to bola procedura zaklonit hlavu a striedavo mocit vlasatu cast do horucej a studenej /ladovej/ vody. uvolnuje to v podstate vsetky horne dutiny, je jedno ze problem prepukne v dutinach na cele, aj tak je to vsetko jedno potrubie a ak sa uvolni obeh v zatylku, uvolni sa aj na prednej strane.
skusil by som ale aj celo nahrievat horskym slnkom, striedavo s namocenim tvare do studenej vody. a celkovo urcite tiez bud saunu alebo horucu vanu, tiez striedavo s rychlym ochladenim.
a naparovanie ako doplnok som presvedceny ze po nejakom case tychto procedur tiez zaberie lepsie, ak sa zatuhy zacnu uvolnovat, urcite by som aj naparoval, napriklad koprove vyhonky pomlete spolu s par semenami. alebo par kvapiek kvalitneho eukalyptoveho oleja do odstavenej vriacej vody /po odstaveni sa tvori najviac pary/.
a ako tam pises o behu, to moze byt pmn este uplne najlepsie, dobre sa zamuchlaj do teplej ciapky a salu, a daj si par km kym sa hlava pekne rozohreje zvnutra, potom horuca vana.
a to je na tychto procedurach najkrajsie, ze si ma pri tom clovek moznost problemove miesta uvedomit vyraznejsie, to je prave ta snaha organizmu odstranit prekazky v obehoch.
ak napriklad vydrzis po nos ponoreny v horucej vani pol hodiny pri teplote ze uz citis ako koza mierne pali a potom z nej vyjdes a sadnes na par minut na okraj, to hned zistis ktorymi castami tela obehy nepumpuju hladko.
tlaky v dutinach, zlazach, uzlinach, organoch, alebo kdekolvek inde ukazuju konkretne problemove oblasti, po takejto procedure je telo tiez pristupnejsie dalsim, ako napriklad masaze, akupresury, rolfingy, jogy, chi-kungy a dalsie. telo je pekne zmaknute, da sa tak na nom ovela lahsie pracovat.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Užitečná brokolice a zelí! :D Našla jsem dnes tohle na netu - tak informuji ostatní:

http://zdravi.centrum.cz/zdrava-strava/ ... ro-zdravi/
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Tim O'Shea

Příspěvek od Dano »

O doktorovi Tim O'Shea viete? Neviem v ktorom vlakne sa o nom zmienit, ale precital som jeho clankok Allergies: The Threshold of Reactivity tak to davam sem. Clanok super, lepsi dojem mam z neho ako z Brukerovej knizky Jak se zbavit alergie.
Pise ale o kdecom, pozri http://thedoctorwithin.com/index_fr.php ... eindex.php
Uvazdza, ze ma za sebou:
  • B.A. Psychology---- Ohio State University
    B.A. English---- University Of Akron
    Doctor Of Chiropractic---- Life Chiropractic College, 1986
a vydal tieto knihy:
  • To Health And Back 1995
    The Superfoods 1996
    Conventional Medicine Vs. Holistic: A World Of Difference 2000
    The Sanctity Of Human Blood: Vaccination Is Not Immunization 2000
Ta posledne uvedena ma prave za sebou 11-e vydanie a je podla mna velmi pekne zhrnuta v cestine na stranke http://www.metabolicketypy.com/ruzne_1.htm, ktoru uz uviedol tvx vo vlakne "OČKOVÁNÍ + kočkování a vzteklina". Ten vycuc ma uplne dostal, pekne zhrnute, a kedze som o tomto doteraz nikdy necital, tak som sa dozvedel celkom zaujimave veci.
Ale su tam na prvy pohlad rozne clanky, ja si niektore este casom urcite preletim.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

to mi zní velmi souhlasně
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Zaujalo mně to koloidní stříbro, protože mám od dětství jakýsi ekzém nebo plíseň či co, získanou údajně tu z místního kačáku ve kterém jsem se vykoupala.
Nemám to pořád, má to výkyvy, v těhotenství mi to vždycky úplně zmizelo a třeba když jsem byla skorem na 100% vita, měla jsem to vůbec nejhorší v životě. Teď se taky snažím "být hodná" a zas se mi to zhoršuje. Tak nevim, jestli se čistím nebo jsem spíš oslabená a ono se mi to rozlézá, protože to prý plísně tak dělají. Nebo je člověk při detoxu oslabený?
Každopádně bych ráda zkonzultovala, jestli by to s tím stříbrem byl dobrý nápad, třeba nejdřív ve formě masti - dá se koupit? Jestli se to může během kojení a tak. Taky nevim, jestli původcem toho mého ekzému nemůže být nějaká chemikálie - vedle toho kačáku se vynacházel agrochemický podnik a prý jim tam v té době cosi uniklo, to by pak to stříbro asi nemělo smysl nebo jo?
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Selma píše:Zaujalo mně to koloidní stříbro, protože mám od dětství jakýsi ekzém nebo plíseň či co, získanou údajně tu z místního kačáku ve kterém jsem se vykoupala.
Nemám to pořád, má to výkyvy, v těhotenství mi to vždycky úplně zmizelo a třeba když jsem byla skorem na 100% vita, měla jsem to vůbec nejhorší v životě. Teď se taky snažím "být hodná" a zas se mi to zhoršuje. Tak nevim, jestli se čistím nebo jsem spíš oslabená a ono se mi to rozlézá, protože to prý plísně tak dělají. Nebo je člověk při detoxu oslabený?
Každopádně bych ráda zkonzultovala, jestli by to s tím stříbrem byl dobrý nápad, třeba nejdřív ve formě masti - dá se koupit? Jestli se to může během kojení a tak. Taky nevim, jestli původcem toho mého ekzému nemůže být nějaká chemikálie - vedle toho kačáku se vynacházel agrochemický podnik a prý jim tam v té době cosi uniklo, to by pak to stříbro asi nemělo smysl nebo jo?
Ahoj, mám možná podobný problém, na ruce mám exém, měl jsem hojako malej a zmizel a několik let se neukázal. Zhruba před rokem se mi začal nepravidelně oběovovat na rukách, vždycky třeba na dva týdny a zmizel. Před týdnem se objevil znovu a tentokrát je větší a velmi nepříjemnej. Také nevím zda je to otázka čištění, či čeho. Každopádně se ho chci zbavit a nevím jak.

Pozoruji že se mi zhoršuje v kontaktu mé pokožky třeba s citrusy, pomeranče........možná že ta chemie čím jsou napuštěny mi nedělá dobře a ělo to nějak ventiluje. Je fakt že ted tolik neběhám, nepotím se tak tělo se to snaží možná odbourat takto.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:to mi zní velmi souhlasně
teď nevim s čím jsem jako souhlasil, ale s tím nad tím určitě nikoliv.

Zásadně, což jste si možná nevšimli, se k tkzv. chorobám ostatních nevyjadřuji. PMN to ani není možné dávat odpovědi zvenku, když přeciť odpovědi máme uvnitř svých těl, ale nechceme je asi číst. Já zatím všechny reakce mýho těla dovedu vcelku spolehlivě rozluštit, páč udělám-li patřičná opatření, odezní. Tkzv. opatření jsou v souladu zde s vita, očistami a blamblambla..
Ke koloidnímu Ag mám ambivalentní vztah, tedy k jeho účinkům, ale možná bude-li přístroj, si sem tam lžičku dám a otestnu si jeho účinnost sám. Rozsáhlé diskuse o Ag jsou na příslušných Ag servrech a i na borelyi.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
buc11 píše:to mi zní velmi souhlasně
teď nevim s čím jsem jako souhlasil,
Celú noc ma bolel zub, ktorý som si zlomila na orechu (teda na kúsku škrupiny, ktorá sa mi zamotala medzi orechy) a myslela som si, že mi dnes nič nespraví náladu... Mýlila som sa :lol: :wink:
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kybl »

Renáta píše: Celú noc ma bolel zub, ktorý som si zlomila na orechu
ja vedel, ze nejsem sam nesoustredeny pitomec! :))) -dnes jedu na rotopedu, rikam si....zizen..hm okej napiju se...no a urazil sem si kus zubu o sklenicku :)))
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Milý Kýbliček, ale ja som celkom sústredený pitomec! :roll: Vyznávam Bucovu žuvaciu techniku, to mi tam asi decká podhodili tú škrupinu ako pomstu, keď ich nútim prežúvať a prežúvať... :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Milý Kýbliček, ale ja som celkom sústredený pitomec! :roll: Vyznávam Bucovu žuvaciu techniku, to mi tam asi decká podhodili tú škrupinu ako pomstu, keď ich nútim prežúvať a prežúvať... :lol:
to neni moje to je fletcherova, odtud flečrování
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Veď hej, ale ty si tu taký najvernejší zástanca žuvania, tak som ti ju prifarila :lol:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

buc11 píše:
buc11 píše:to mi zní velmi souhlasně
teď nevim s čím jsem jako souhlasil, ale s tím nad tím určitě nikoliv.

Zásadně, což jste si možná nevšimli, se k tkzv. chorobám ostatních nevyjadřuji. PMN to ani není možné dávat odpovědi zvenku, když přeciť odpovědi máme uvnitř svých těl, ale nechceme je asi číst. Já zatím všechny reakce mýho těla dovedu vcelku spolehlivě rozluštit, páč udělám-li patřičná opatření, odezní. Tkzv. opatření jsou v souladu zde s vita, očistami a blamblambla..
Ke koloidnímu Ag mám ambivalentní vztah, tedy k jeho účinkům, ale možná bude-li přístroj, si sem tam lžičku dám a otestnu si jeho účinnost sám. Rozsáhlé diskuse o Ag jsou na příslušných Ag servrech a i na borelyi.
Buc, samozřejmě souhlasím. Jen prostě ne a ne na to přijít, možná tím, že jsa to součástí mne dříve, než se mozek naučil pamatovat, jde to hůře rozkódovat. A jeden zvenku koukne a vidí hned ... třeba. Co se týče stříbra, takže právě mám info od známého mastičkáře majitele lékárny že ne e, ale je to prý dobrý byznys. Proto jsem se na to ptala, že mně to překvapilo ani ne tak u Jisty, jako u tebe. Manžel to pořešil tak, že si nechal udělat stříbrnou zubní korunku místo zlaté či keramické. Možná udělám to stejné.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Seraf píše:
Ahoj, mám možná podobný problém, na ruce mám exém, měl jsem hojako malej a zmizel a několik let se neukázal. Zhruba před rokem se mi začal nepravidelně oběovovat na rukách, vždycky třeba na dva týdny a zmizel. Před týdnem se objevil znovu a tentokrát je větší a velmi nepříjemnej. Také nevím zda je to otázka čištění, či čeho. Každopádně se ho chci zbavit a nevím jak.

Pozoruji že se mi zhoršuje v kontaktu mé pokožky třeba s citrusy, pomeranče........možná že ta chemie čím jsou napuštěny mi nedělá dobře a ělo to nějak ventiluje. Je fakt že ted tolik neběhám, nepotím se tak tělo se to snaží možná odbourat takto.
Švagrová taky trpěla ekzémem na rukou, konkrétně dlaních mazala kde čím a napokon jí zázračně zmizel po té, co se rozvedla a našla si jiného chlapa:-) Na psychiku bych tady sázela nejvíce. Podobně na tom byl s ekzémem na ruce Peťa, který sem občas zavítá, tuším už ho nemá od doby, kdy si ujasnil cosi ve svém životě.
Odpovědět