NEMOCI, ALERGIE a další zdravotní problémy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

si z toho nic nedělaj, já zase v Krkonoších občas zahlenil a zakejchal a nepřišel jsem na to, jakej je to pyl, očuchával jsem co se dalo.
přitom druhej den jsem zas házel a rovnal seno - nikdo jinej to nechtěl dělat kvůli šílený prašnosti na tom seníku - dupat to tam - večer jsem plival pylohleny a no problem.
Anežka mi tam taky hlenila ale to spíš kašlala. Ale i ostatní lisi si dost tu dobu zakejchali, i když u mě to bylo vyloženě víc...
Myslim, že ty hory samy vyvolaj čištění...

Spojoval jsem to i s půldením pobytem po kolna v naprosto ledovým potůčku kde trnuly nohy ... ale nerozlousknul jsem to.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Měl jsem teď problém, když mi rozkopali a přestavovali polovinu bytu a já v tý druhý musel v neuvěřitelnym prachu pracovat. Už dlouho jsem nemusel nosit kapesník a horkotěžko jsem ho tu v tom bordelu hledal. Navíc v pokoji přes 40°C. Prostě když jsem v trochu moc větším množství prachu (seno, přemíra pylu na poli atd.) musí to z toho nosu (filtru) nějak ven.

Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Jen pro upřesnění - nemluvím o smrkání, hlenech a rýmě, ale o dušnosti(=astma).
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

preslicka

Příspěvek od zuzi »

Nevim jestli jsem to dobre pochopila - ty preslickovo anyzove pruplachy zpusobily problemy s bubinkem (Advid) a s dutinami (smaldas)??? Nebo naopak pomohly?
Pritel alergik smrka celorocne, i kdyz ne nejak strasne, ale chtela bych to na nem vyzkouset. Jestli se necha :roll:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: preslicka

Příspěvek od buc11 »

u mýho syna ještě nenašli položku na ktreou není alergickej, jak přijede domů do vesnice, hned ho to rafne a nejlíp mu je v Brně hlavně v blízkosti křižovatek nebo při delším sezení u PC
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: preslicka

Příspěvek od Advid »

zuzi píše:Nevim jestli jsem to dobre pochopila - ty preslickovo anyzove pruplachy zpusobily problemy s bubinkem (Advid) a s dutinami (smaldas)??? Nebo naopak pomohly?
Pritel alergik smrka celorocne, i kdyz ne nejak strasne, ale chtela bych to na nem vyzkouset. Jestli se necha :roll:
I Ty popleto. :-)

To proplachování dělal moje mamka a pomohlo jí na celoroční smrkání a asi i na ten bubínek. Já to nezkoušel.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Néti je asi hodně dobrá věc.Já to ale zkoušel několikrát a vždycky se málem utopím... :-) . Nějak neumím uzavřít tu přepážku do plic. Nemáte někdo nějakej fígl ? A ta slaná voda,jak jogíni dávaj cca lžičku na misku vody mě strašně pálí,ale třeba to má...Co se mi hodně osvědčilo např.v období nachlazení je 3 x denně čistit jazyk a patro,třeba škrábáním nebo kartáčkem ( pochopitelně bez pasty ).Jednou jsem byl při tom ,jak jogín polykal ten dlouhej hadr a čistil si žaludek... :shock: ...měl jsem pocit,že si ho taky rychle vyčistím a nebudu žádnej hadr potřebovat :lol: .ale asi na tom něco bude.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

člověk píše:Néti je asi hodně dobrá věc.Já to ale zkoušel několikrát a vždycky se málem utopím... :-) . Nějak neumím uzavřít tu přepážku do plic. Nemáte někdo nějakej fígl ? A ta slaná voda,jak jogíni dávaj cca lžičku na misku vody mě strašně pálí,ale třeba to má...Co se mi hodně osvědčilo např.v období nachlazení je 3 x denně čistit jazyk a patro,třeba škrábáním nebo kartáčkem ( pochopitelně bez pasty ).Jednou jsem byl při tom ,jak jogín polykal ten dlouhej hadr a čistil si žaludek... :shock: ...měl jsem pocit,že si ho taky rychle vyčistím a nebudu žádnej hadr potřebovat :lol: .ale asi na tom něco bude.
trpělivě opakovat, cvičení robí majstou, už to tak 15 let nedělám a žádný období PMN neexistuje, aspoň u mě, i když je pravda, že kdybych chtěl, dokázal bych (hlavně v údobích chandry) spolehlivě vyvolat.
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

zuzi
Nevim jestli jsem to dobre pochopila - ty preslickovo anyzove pruplachy zpusobily problemy s bubinkem (Advid) a s dutinami (smaldas)??? Nebo naopak pomohly

proplachy poradila pani ml, ja to taky delala, ted uz ne.. padz to u me neni alergije, ale plisne v plicich, ta ryma uz skoro rocni.. hrozno, banany atd. pro me asik neni zrovna koser :cry:
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Tak jsem včera poslouchal pořad o celiakii - bezlepkové dietě. Napadlo mě ,že právě ty,který nemůžou trávit škroby,mají možná správně nastavený,nezdegerovaný trávení - prostě co do těla nepatří - nebrat.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

zajímavá teorie, ale pochybovala bych.. konkrétně celiakie se vyznačuje tím, že kromě neschpnosti trávit výše zmíněné je tělo zárověn neschopno správně strávit většinu potravy - tj špatná vstřebatelnost živin, špatná výtěžnost, hmota prochází jn částečně natrávena PMI
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Mluvili o tom,že celiakie je u spousty dětí vyvolaná tím,že do věku 2 let ,kdy nedokážou trávit škroby,je maminky cpou piškotama a největší radost mají,když v kočárku udrží rohlík - veliká chyba,neb se totálně naruší funkce enzymů,které do toho věku zvládají mateřské mléko popř.ovoce. Blinkající děti jsou nejčastěji po ovocným protlaku zahuštěným piškotama.Pí mudr mluvila celkem rozumně.Výrobci dětských výživ by ji asi nepochválili,když říkala,že převařené a sterilované výživy jsou pro dítě hluché jídlo...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak to jo..
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

ty pořadý o celiakii teď hodně běží, ale terezka má pravdu s tím trávením. pokud ti chybí nějaký ten enzym, můžeš ten rohlík sníst poprve třeba v padesáti a teprve se ti to projeví. a u každého jinak. a také můžeš mít celiakii skrytou a pak máš teprve různých problémů, než se zjistí co ti je. a právě ovoce a zelenina v syrovém stavu se špatně tráví, tam už jde o poruchu slezina slinivka a pak je stravitelnější vařené, než se dá střevo a tělo celkem dokupy. je to složitější.
mirka
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

skrytou? Jak se to prejevuje? při ní je potíž se slinivkou a slezinou jestli jsem to dobře pochopila. To jsem nikdy neslyšela. Můžeš napsat prosím víc? :)
Také jsem jednou byla na vyšetření a dělali to tak, že mi vzali vzorek ze začátku tenkého střeva. Vše v pořádku. Ale to byla nejpíš tedy ta normální.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Sluníčko píše:skrytou? Jak se to prejevuje? při ní je potíž se slinivkou a slezinou jestli jsem to dobře pochopila. To jsem nikdy neslyšela. Můžeš napsat prosím víc? :)
Také jsem jednou byla na vyšetření a dělali to tak, že mi vzali vzorek ze začátku tenkého střeva. Vše v pořádku. Ale to byla nejpíš tedy ta normální.

Slniečko,

celiakia má viacero foriem:
Klasická forma predstavuje povestnú špičku ľadovca. Jednotlivé formy celiakie v seba prirodzene prechádzajú. Vek pacienta pritom nie je rozhodujúci.
Diagnostikovať klasickú formu celiakie väčšinou nerobí problém. V popredí bývajú problémy tráviaceho traktu, spojené s postupom času s prejavmi podvýživy (typický je u malých detí vzhľad „pavúka“ – veľké bruško v porovnaní s nápadne chabým svalstvom tenkých končatín). Črevné prejavy sú v rôznej mierne spojené s mimočrevnými .Typickým obdobím pre začiatok je koniec prvého a druhý rok života dieťaťa, keď sa plne prejaví záťaž lepkom. Deti prestanú rásť, stupňujú sa problémy s trávením, zväčšuje sa bruško, strácajú chuť do jedla, v objemnej, nápadne zapáchajúcej stolici (hnilobne) sú nestrávené zvyšky potravy.
Nesmieme ale zabúdať, že sú aj takí „vnímaví jedinci“, ktorí musia dostávať stravu s obsahom lepku niekoľko desiatok rokov, aby sa ochorenie prejavilo (väčšinou mimočrevnými prejavmi). Preto celiakia je diagnózou aj dospelých.
Tichá celiakia je nemá, t. j. bez viditeľných prejavov (najmä tie črevné chýbajú). Sú však pozitívne protilátky v krvi svedčiace o neznášanlivosti lepku, a tiež pozitívna črevná biopsia so známkami atrofie sliznice tenkého čreva. Takíto pacienti sa odhalia buď náhodou, alebo pri cielenom pátraní (tzv. skríningu) u priamych príbuzných pacienta s potvrdenou celiakiou. Vyvstáva možno otázka, prečo črevné prejavy chýbajú (u ochorenia priamo súvisiaceho s črevom). Klky v sliznici črevnej jej resorpčnú plochu mnohonásobne zväčšujú. Tenké črevo (ktoré má u dospelého človeka dĺžku 6 až 8 metrov) má vplyvom prítomnosti klkov plochu polovice futbalového ihriska! Rezervná kapacita na to, aby sa narušená činnosť prejavovala aj hnačkami, je teda značná, a niektorý organizmus ju naozaj využije a ochorenie „zamaskuje“.
Potencionálna celiakia protilátky v krvi sú pozitívne, črevná biopsia je normálna. Považuje sa za akýsi predstupeň celiakie – je len otázkou času, kedy sa neznášanlivosť lepku prejaví. Upresniť diagnózu pomáha genetické vyšetrenie.
Latentná celiakia – skupina pacientov, ktorí majú normálnu črevnú biopsiu, ale v minulosti držali bezlepkovú diétu (z rôznych príčin, rôzne dlhú dobu) a došlo pri nej k ústupu ťažkosti, až nakoniec začali múku tolerovať. Ide najmä o deti, a je potrebné (najmä v období rastu) pravidelné kontrolovanie ich zdravotného stavu gastroenterológom.
Existuje skupina detí, ktoré v útlom veku dodržiavali bezlepkovú diétu, po roku až troch došlo k zlepšeniu ich stavu, a ďalej už diétu nedodržiavali. To, že bezlepková diéta zlepšila ich stav neznamená, že mali celiakiu. Určite nemali vyšetrené protilátky proti lepku v krvi. Na druhej stane, aj keď nemajú hnačky, ale v neskoršom veku sú často chudokrvné, zaostávajú v raste, trápia ich bolesti brucha, chudnú, majú poruchy menštruácie, prípadne časté zlomeniny, je potrebné možnosť celiakie vyšetriť podrobne.


(Toľko z článku o celiakii od detskej gastroenterologičky MUDr. Jany Čurillovej.)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

děkuji moc za vyčerpávající odpověď :)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Nicméně mě z toho všeho pořád není jasné, co jiného se dá dělat , pokud někdo bezlepkovou dietu dodržuje a celiakii má. K čemu tedy například slouží vědět že bych celiakii měla, pokud žádný lepek absolutně nekonzumuji?

(jde o to, že je to totiž jedna z mých teorií - ohledně mého vlastního zdraví, neb horší funkci slinivky a sleziny mám, a některé symptomy- horší vstřebávání živin a slabší natrávení potravy. lepek žádný nekonzumuji už nevim jak dlouho; půsty se něco zlepšuje. ale zajímá mě, pokud by to bylo takto, k čemu by mi bývalo bylo, aby mi ta záležitost byla oficiálně diagnostikována, a odhaleno. když tedy zřejmě se s tim nic dělat nedá)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mě z toho vyplývá, že když člověk dodržuje bezlepkovou dietu, tak dál už dělat nemůže nic, pak je jen na něm, jestli to chce vědět nebo ne
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no mě právě taky..

krom toho že bezlepkovou dietu by měl asi dodržovat každý, že..
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

A nemělo by se tomu říkat dieta. :-))
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Jasné, ak aj tak nebaštíš absolútne nič s obsahom lepku (teda naozaj absolútne nič, v čom je lepok - nielen múku), tak je to potom jedno. Nemusíš pátrať, či celiakiu máš. Leda, že by si to chcela vedieť kvôli bábätku - no, ak ho budeš kŕmiť ako seba, tak platí vyššie napísané. Hoci pri deťoch je to podľa mňa citlivejšie - veď s nimi netrávime každú minútu a tak by mali vedieť, čo si môžu dovoliť (aké úlety so spolužiakmi napr.) a to by Ti asi predsa len v hlave mátalo, či tú celiakiu má, alebo nie (teda, ak je na ňu podozrenie).

+ ešte niečo zo spomínaného článku:

Dedičnosť celiakie
Presný spôsob dedičnosti nie je známy. Je ale zrejmé, že je potrebné pátrať po skrytej forme celiakie u najbližších príbuzných novozisteného pacienta (rodičia, súrodenci). Takto zistená celiakia patrí väčšinou do skupiny tých menej typických (ľadovec pod vodou). Nízky vzrast, chudokrvnosť, patologické zlomeniny, opakované potraty. Je tiež dôležité, aby žena, ktorá má celiakiu, dodržiavala behom tehotenstva prísne bezlepkovú diétu, čo je nevyhnutné pre zdravý a normálny vývoj plodu. Ani prísne bezlepková diéta nemôže zabrániť, aby sa v budúcnosti u dieťaťa po kontakte s lepkom coeliakia neprejavila, pokiaľ k tomu zdedilo geneticky zakódovanú predispozíciu.

Prevencia
Robí sa v niektorých štátoch sveta, tzv. skríningom – t. j. aktívnym vyhľadávaním pacientov s pozitívnymi protilátkami v krvi proti gliadinu, endomysiu, transglutamináze (u školských detí, u darcov krvi). Osobám s pozitívnym nálezom je potom navrhovaná črevná biopsia za účelom definitívneho potvrdenia diagnózy. V budúcnosti možno očakávať zdokonalenie v oblasti vyšetrovania protilátok , ale nie v liečbe samotného ochorenia.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Advid píše:A nemělo by se tomu říkat dieta. :-))
to mě dycky vytočí.když se mě zeptají : ještě držíš tu dietu ?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

člověk píše:
Advid píše:A nemělo by se tomu říkat dieta. :-))
to mě dycky vytočí.když se mě zeptají : ještě držíš tu dietu ?
nápodobně
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

vyzene pust i plisne?! padz se pise: Akutni nedostatek potravy kvasinky nezabije, pouze donuti vydat se jinam..Kvasinky mohou dokonce proniknout strevni stenou, kterou pred tim poskodily a vniknout do prilehlych cev. Takto se mohou dostat do kterehokoliv mista v lidskem tele a napadnout takove organy jako je zlucnik, slinivka, oci a mozek.
mam je v nose, teda v nosnich dutinach.. nevim jak na ne.. cesnekova kura nezabrala, uz taky proto ze ji mam i jinde nez ve streve.. pri protikvasinkove diet toho neni moc povoleno- jist mam treba kefir- bleee a ovoce ze pry v malych davkach a ty kysele- doprcic, moc toho nezbyva..
peru se s tim uz dost dlouho, asik pujdu pod ruku lekarum aaachjooo :roll: se ptam tedy, esli nekdo pustem lecil i plisne?! nebo jinak na ne?!
agnesha
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 09, 2006 23:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od agnesha »

smaldas píše:vyzene pust i plisne?!...
Jelikoz plisne prezijou v neuveritelnych podminkach tak myslim, ze pust je bohuzel nevyzene a pokud nevynechas sladke ovoce, tak se toho nezbavis. Co vim tak protikvasinkova dieta povoluje redkvicky, cesnek, cibuli, porek, kren, zazvor ... A zelenina je tam taky. Nez nejake uzasne leky mozna bych vzala na milost i ten kefir :) Plus posileni imunity... (jen zadne drastarny pro streva!)

Da se toho zbavit, taky me to trapilo, ale nekolik let uz mam od toho pokoj. Takze vytrvej :)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Sluníčko píše:mě z toho vyplývá, že když člověk dodržuje bezlepkovou dietu, tak dál už dělat nemůže nic, pak je jen na něm, jestli to chce vědět nebo ne
je to asi tak jak píšeš. je tady ale i to "ale". je to finanční otázka a náš režim v republice. pokud u dítěte nemáš lékařsky potvrzenou celiakii a alergii na mléko, nikdo ti tuto dietu ve školních jídelnách nepodá a dítěti je hodně ubližováno. takže diagnostika je nutná. nebo můj případ, kdy pečuji o postiženou dceru a jsem odkázána na dávky od státu a alimenty, jsem doplácena do životního minima. to se mi však o určitou částku zvyšuje, pokud mám lékařská potvrzení. kdyby tohoto nebylo, má nejmladší dcera je na dietě již nyní a nečekám až se jí střevo poničí ještě víc. hold do školních zařízení chodit bude. birokracie, co víc dodat.
mirka
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

agnesha píše:
smaldas píše:vyzene pust i plisne?!...
Jelikoz plisne prezijou v neuveritelnych podminkach tak myslim, ze pust je bohuzel nevyzene a pokud nevynechas sladke ovoce, tak se toho nezbavis. Co vim tak protikvasinkova dieta povoluje redkvicky, cesnek, cibuli, porek, kren, zazvor ... A zelenina je tam taky. Nez nejake uzasne leky mozna bych vzala na milost i ten kefir :) Plus posileni imunity... (jen zadne drastarny pro streva!)

Da se toho zbavit, taky me to trapilo, ale nekolik let uz mam od toho pokoj. Takze vytrvej :)
na plísně jedině odpovídající strava. jsou prý osvědčené vývary z listů jakýchkoliv ředkví a ředkviček. tie tree oil je také velmi dobrý.
mirka
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

šmaldas: skoč do toho půstu a neřeš.. vyžene
před ním ještě doporučuju zkusit následují: chlorella, esenciální olej z oregána, odpařená urina - to vše je dost spolehlivě zabíjí
dál magnesium peroxid (oxymag) velmi účinně pomůže střeva vypláchnout včetně očištění střevní stěny
případně hydrocolon vypláchne zbytek, pokud proti němu nemáš výhrady
no a pak půst, aspon 2 týdny. ozkoušeno
to ovoce zatim ale dokud je tam máš opravdu vynech, nebo omez
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

PMN jsou plísně všude, a každej bez rozdílu je máme v sobě a různý, a asi v různým rozvojovým stadiu, já jím ovoce na hranici a určitě mně pronikne spousta, páč lehce naplesnivělou ryngličku z tý 2.půlky, je PMN lepší než celá nezralá, kozy ty to žerou normálně ve velkým množství a problémy dejme tomu zatím nemám a co ty plísně takzvaně neškodné v sejrech na hroznech atd tak nevim, ale proti půstu většinou brojí ti co ho vůbec nerealizovali, viz atd
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Dlouhodoby pust plisne vyzene
agnesha
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 09, 2006 23:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od agnesha »

[quote="RadkaS"]Dlouhodoby pust plisne vyzene[/quoteJ
Plisne vydrzi o dost vic nez my a jako zivy organismus na drasticky utok na svou existenci reaguji celkem pochopitelne (zivin je pro ne v tele dost a dost) Ostatne vsem nam jde o zivot :lol:

Jakmile zacnes jist je to zpet, protoze problem je v tom co jis a jak to jis. A to pust neresi.. (jinak nic proti pustu obcas si taky nejaky strihnu :wink:) "Jen" pomuze vyplavit toxiny, ktere se pritom vsem vytvorily. (vsak uz to tu nekdo v jinem vlakne psal ze mu to proste nepomaha)

Chce to jen rovnovahu udrzovat, rovnovahu udrzovat, rovnovahu udrzovat,rovnovahu udrzovat ...

BTW nechapu jak si nekdo na syrove strave muze vytvorit takovy problem :roll: Na rozumne strave je to za par tydnu naprosto v pohode.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Dovolila bych si nesouhlasit hned v několika bodech:

Většina z nás nejede na syrové stravě tak dlouho, aby mohl říct že má zcela vyřešeny resty z minulosti. Plíisně bývají pozůstatkem nevhodné stravy předchozí, a PMN se pouhým přechodem na raw vyřešit nemusí, neb jak bylo poznamenáno např ovocný cukr jim velmi svědčí. Tudíž nemusí být vytvořeny na syrové stravě.

Syrová strava sama o sobě není antiyeast/antimould/antifungal, k tomu to chce další ještě dosti významná omezení - viz např Dr. Gabriel Cousins a jeho sugarfree diet (teorie založená na tom, že naprosto všechny nemoci a problémy jsou způsobeny toxickým/kyselým prostředím v němž se množí mikroby, pro ně jest potravou cukr - jeho léčbou je pro nejtěžší případy na dva měsíce naprosté vyloučení čehokoli s cukrem, bakteriemi aspol (čili neprojde ani nic fermentovaného, nebo třeba kořenová zelenina a med, houby a většina supermárketových oříšků - spusta plísní, základem stravy tudíž tuky a zelené pouze; později možné přidati nízkoglykemické ovoce - citron, berries, cherries, grep; méně vážní případi mohou i středně glykemické ovoce - jabka, hrušky, orandže, švestky aspol; vysokoglykemické ovoce on nedoporučuje naprosto nikomu! (meloun, ananas, kiwi, fík, datel, banán, nic pro buce...), což je míněno jako léčba pro prakticky cokoli, nikoli pouze plísně a kvasinky, nicméně ty se nutně svezou s tim.) Osobně jsem vyzkoušela, výsledek by zřejmě byl, kdybych to ovšem vydržela, nicméně bez cukru to nešlo, zpracování energie z tuků less than ideal, a cpaní se semínkama taky nic moc ... (ale věřim že při nízké fyz zátěži by se to skutečně jako léčebná kůra dalo)

Dálší věc je ta, že nejsou plísně jako plísně - plísen v sejru, plísen na broskvi a plísen v tenkym střevě jsou PMN zcela odlišným materiálem. Krom toho, pokud máš dostatečně schopně osídlená střeva, (o čemž v případě buce nelze pochybovat), není nutno cokoli takového řešit, včetně problému B12. Ti co na tom nejsou tak dobře, musí podniknout kroky k tomu, aby žádoucí stav vytvořili, což není vždy easy, a hlavně jsou situace kdy se to ovoce prostě opravdu jíst nedá, střeva to prostě nepobíraj. Vím o čem mluvím

Problém s plísněmi ve střevech může být jednak pozůstatkem předchozí nikoli ideální stravy, jednak problémem chronickým. Jsme zpět u problému chabé funkce slinivky a sleziny at už z jakéhokoli důvodu. na základě toho se potrava nenatráví dostatečně a jest pak potravou pro plísně, které jak již výše řečeno mají v trávicím traktu všichni, nicméně zde dojde k jejich přemnožení. Potom už samo o sobě jenom složení/úprava stravy nemusí až tak spět ke kýženému výsledku

Čili možným řešením je plísně zabíjet (mnou už výše zmíněnými driáky typu chlorella, nebo oregano a další bylinky a přírodní antibiotika) a zároven pracovat natom, aby se nevytvářely podmínky pro jejich opakované přemnožování. Na čež je půst zcela ideální a nesměle odhaduji že zřejmě jedinou zbraní.

Nevím jak dlouhé půsty si občas střiháš Agnes, ale půst v délce několika týdnů v těchto směrech opravdu efekty má. Pokud je problém chronický, tak je potřeba k problému přistupovat s trpělivostí a nepočítat s tím že jeden půst vyřeší vše, delších hladovek je zřejmě potřeba víc + zároven v mezidobí vyladit stravu z hlediska složení a dávkování.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

agnesha píše:
RadkaS píše:Dlouhodoby pust plisne vyzene[/quoteJ
Plisne vydrzi o dost vic nez my a jako zivy organismus na drasticky utok na svou existenci reaguji celkem pochopitelne (zivin je pro ne v tele dost a dost) Ostatne vsem nam jde o zivot :lol:

Jakmile zacnes jist je to zpet, protoze problem je v tom co jis a jak to jis. A to pust neresi.. (jinak nic proti pustu obcas si taky nejaky strihnu :wink:) "Jen" pomuze vyplavit toxiny, ktere se pritom vsem vytvorily. (vsak uz to tu nekdo v jinem vlakne psal ze mu to proste nepomaha)

Chce to jen rovnovahu udrzovat, rovnovahu udrzovat, rovnovahu udrzovat,rovnovahu udrzovat ...

BTW nechapu jak si nekdo na syrove strave muze vytvorit takovy problem :roll: Na rozumne strave je to za par tydnu naprosto v pohode.

agnes je dobře, že to taky sem tam glosneš,
jen si to tak vyložím: PMlaicko-laickéhoN plísně, houby, kvasinky a jiné takové, potřebují hodně a hodně speciální podmínky a prostředí: houby když je sucho, tak nevyrostou, plíseň na zdravým ovoci nevypěstuješ nebo mám-li ovoce venku na sušení a ofukuje ho vánek a když jsem začal dělat víno před lety poprvé v novým baráku, taK MNĚ BURČÁČEK ZAČAL VE SKLEPĚ KVASIT mnohem později, než další leta, kdy už tam byly poschovávaný a čekali na vhodnou situaci, a když je zima tak se skoro nemnoží apod, čiliže chápu to tak, že v těle, jež by se nacházelo v normálním funkčním stavu, nemají šanci,(znám lidi, kteří je nemaj) a čím se jim dělají vhodnější podmínky, tak si tam toho chováme víc a víc. Moje koza se v tomto údobí běžně živí zhnilým a plesnivým a když to přežene tak se ty bobajzni začnou ředit, ale plísně si myslim, že nikoliv a to tráví v těch žaludcích fermentací, ve velkých kvantech a je slyšet jak to tam žgrundlá, zajímavý je, že neprdí. Takže buď je potřeba se pokoušet vracet tělo do stavu, kde by mělo být a zde se mi zatím vitaraw jeví jako nejvhodnější a zatím se o to s odřenými ušami pokouším (vím, kam to dál posunout, ale ještě na to nemám) a proto až se mi roztrhne bachor, prosím neříkejte:"vidíte, vitarián a jak dopadl", páč zatím jsem na tom hůř než nějací takoví a rozhodně se cítím v přechodovém období. Až budu se sebou spokojen, najdete mé příspěvky pouze v oddílu světové raw osobnosti .
A to jen v uvozovkách: samozřejmě je to a hlavně pro mne to nejdůležitější a od toho se vše odvíjí, jelikož všechny buňky patřičně fungují a v ďábelském prostředí nic nepřežije, a sem tam si něco střihnout, nemusí napočaté dílo dokončit a pak je třeba hledat viníka jinde než třeba v raw, či půstu.
Takže nestačí sem tam přispět na vitariána a zaručit si stálé zdraví, leč se jedná o běhy na dlúhé tratě spíše.
Mimochodem i rozumná potrava může PMN být vitaraw.
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

Tereza:
teorie založená na tom, že naprosto všechny nemoci a problémy jsou způsobeny toxickým/kyselým prostředím v němž se množí mikroby..
s timto tedy naprosty souhlas.. takto by to mohlo byt i se mnu..
inac, magnesium peroxid- na to du kuknout coze jako s tim, urina v nose uz byla, chlorelu koupim.. diky..
agnesha
BTW nechapu jak si nekdo na syrove strave muze vytvorit takovy problem Na rozumne strave je to za par tydnu naprosto v pohode.
syrova strava a syrova strava praveze..u 90% tyhle stravy se zasobuju z megamarket, coz asik nebude pro telo- strevo? zergut..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ahojte,

rada by som Vás poprosila o radu pre kolegynku. Má dcérku (4,5 roka), ktorej pred rokom zistili zápal obličiek. Preliečili jej to a stále jej sledujú moč, teraz je moč v poriadku. No po tom zápale obličiek začali problémy s angínami. Teraz jej lekárka objavila v krvi zvýšené reumatické parametre a na krčnom odporúčajú vybrať mandle (krčné aj nosné). Pritom ASLO, leukocyty, moč sú v poriadku. Mierne zvýšené sú len tie reumatické parametre (hranica 12,5 a ona má 13). Má ísť ešte k reumatologičke. Radi by sa vyhli tej operácii a odstráneniu mandlí. Čo s tým. Poradíte? Ďakujem

Rena
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

ze svých zkušeností s markétkou vím, že zatížené ledviny, i když je moč dobrá, to jsou angíny. mandle jí chtěli rovněž tahat, ale v jejím případě řekl kardiolog ne!!! projevovalo by se to stejně někde jinde. děláme jednodenní půsty a chce to hlavně vhodnou stravu a hlavně na angínu žádné antibiotika.
mirka
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

A kde by se to mohlo projevit kdyz clovek nema mandle???

V 9 letech mi byl vyoperovan ledvinovy kamen, pote jsem mela jeste 2x po 5 letech koliku (pisek). V 8 letech odstranena nosni mandle a v 18 letech krcni mandle (rok pred tim: zari-cerven) jsem byla skoro nepretrzite na antibiotikach, jinak jsem mela bacily v krku.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ďakujem za odpoveď. Rada by som sa Ťa opýtala, ako zhruba vyzerá jedálny lístok Tvojej dcérky. (Kolegynkina dcérka papá klasickú stravu, aj mlieko, mäso, sladkosti. Kolegyňa si uvedomuje, že to nie je ok. A má záujem o zmenu.)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

zuzi píše:A kde by se to mohlo projevit kdyz clovek nema mandle???

.
co já jsem slyšela, tak mandle také zabraňují vstupu špatných látek, které vdechujeme do těla. On žádný orgán není v těle jan tak a určitě mají i jiné funkce, o kterých ještě nevíme. Možná že to naopak může potom ty ledviny stále zatěžovat, protože tam není ten filtr, ale to je jen moje úvaha teď jak to píši nic podloženého.
Já sama nemám jednu mandli krční, odstranili mi jí a to proč mi ji tehdy odstranili nezmizelo, prostě naprosto zbytečně.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

jak píše sluníčko, je to i lapač kde čeho. u markétky mi říkal, že by jí to šlo dolů a při jejích potížích s plícemi to není žádoucí. ale já odborník nejsem, učí mě pouze život.
mirka
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Sluníčko píše:
zuzi píše:A kde by se to mohlo projevit kdyz clovek nema mandle???

.
co já jsem slyšela, tak mandle také zabraňují vstupu špatných látek, které vdechujeme do těla. On žádný orgán není v těle jan tak a určitě mají i jiné funkce, o kterých ještě nevíme. Možná že to naopak může potom ty ledviny stále zatěžovat, protože tam není ten filtr, ale to je jen moje úvaha teď jak to píši nic podloženého.
Já sama nemám jednu mandli krční, odstranili mi jí a to proč mi ji tehdy odstranili nezmizelo, prostě naprosto zbytečně.
Je to tak, pokud jsou odstraneny krcni mandle, tak je odstranen filtr a vsechno se diky tomu zene primo do tela. Takze si myslim, ze pokud uz mandle nejsou, jsou dlouhodobe pusty dvakrat tak zadouci.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

[quote="RadkaS"][quote="Sluníčko"][quote="zuzi"]A kde by se to mohlo projevit kdyz clovek nema mandle???


Zánět napadne mandle,protože ho tam tělo nasměruje jako na místo,kde se ho dá nejlépe zbavit bez velkého újmu.Když nejsou napadá např. srdeční sval,kde to dělá paseku s chlopněmi.Já měl od 6 do 16 let angíny 5 x do roka,na to antibiotika . Pak ještě v rámci ,,prevence" několik desítek injekcí antibiotik ( pendapon - dneska už to asi neexistuje ).Bylo to v době penicilinový slávy,teď je to ale trochu lepší.Přesto to ale srdce odneslo prolapsem chlopně s aritmií,kloubních bolestí atd.Mandle určitě nebrat.Zánětem si tělo našlo ventil,kudy musí ven.Jako natlakovaná hadice-když dirku ucpem,protrhne se ještě více,nebo na jiném místě.Když se bude hadice pořád spravovat,za pár let bude uplně zničená.
http://www.symbinatur.com/prednaska.php?language=cz
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ale veru aj dnes existuje dlhodobá liečba antibiotikami. Ty si mal pendepon a dnes sa dáva tuší penclain (neviem, či sa to práve takto píše). Aj tej maličkej ponúkajú ako alternatívu 6-mesačné prekrytie ATB. Dobré, však? Tak sme to dnes uzavreli tak, že pre začiatok vyhodia zo stravy mlieko. :wink:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jojo, davato logiku, sestra anginy, pak ji vzali mandle a pak zanetek srdecniho svalu... v detstvi...
AB a pendeponek jsem si taky uzil do perdelky, vyznacuje se tim, ze se pri tom casto ucpe jehla a boli to jak svina...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

tvx píše:jojo, davato logiku, sestra anginy, pak ji vzali mandle a pak zanetek srdecniho svalu... v detstvi...
AB a pendeponek jsem si taky uzil do perdelky, vyznacuje se tim, ze se pri tom casto ucpe jehla a boli to jak svina...
má to dodnes v hlavě ,byl myslím zelenej a červenej a jeden z nich pálil jak čert-fuj.Zajímalo by mě,jak to s těmahle sajrajtama bylo v tý době ( za mě teda v hlubokým komik-nismu ) ve světě.Tady bylo totálně hlucho,ale spousta literatury o stravování atd.už byla napsána a vyzkoušena a ve světě musela být...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

dobrý přehlený článek, s tímto by mělo být seznámeno každé dítě v hodinách biologie, když berou lidské tělo
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Jojo na pendepon jsem take chodila. Mamka je zdravotni sestra, takze vzdy v pondeli ze skoly jsem k ni sla do prace. To bylo nekdy v prvni tride (1985-1986). Ze srdcem jsem nikdy problemy nemela. Musim to zatukat.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Sluníčko píše:
dobrý přehlený článek, s tímto by mělo být seznámeno každé dítě v hodinách biologie, když berou lidské tělo
Ten clanek se mi taky moc libil. Je dobry, ze se delaji takoveto prednasky :P
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

mě se na tom líbí,jak vědátoři dávají složitě hlavy dohromady a všichni kolem jsou jenom obyčejný člověci,který nic nemůžou pochopit a vysvětlovat by jim to nemělo cenu.Pak přijdou stejně studovaný jedinci,který si na nic nehrajou a polopaticky v rodné řeči člověku vysvětlí onu problematiku a on rázem pochopí jakou to má vše logiku. a že v běžných problémech stačí jenom myslet.
Odpovědět