NEMOCI, ALERGIE a další zdravotní problémy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Kallaf píše:
Peťka píše: Green foods není ovoce. Green foods - zelené superpotraviny ( chlorella, ječmen, ale v budoucnu další) jsou právě tím, co si můžeš dát právě tehdy, když nemáš pocit, že na Tvém talíři je všechno vpořádku.
Par don,je mi to jasne.Chlorelu sa prave snazim zohnat.Dival som na Biosfere ale teraz ju tam nemaju.Viete mi poradit nejaky iny zdroj?

www.ways.cz
mirka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Môžeš ju kúpiť aj prostredníctvom stránky strava.sk, ale vychádza to drahšie ako cez Čechy.
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

zdroj zeleného

Příspěvek od Peťka »

to Kallaf: můžeš se zaregistrovat za 750,-sk jako člen a máš chlorellu i ječmen k dispozici, kdykoliv budeš chtít - objednat - do týdne na poště.
Pokud Ti to nevyhovuje - na Slovensku - nevím kde bydlíš, tak doporučuju adresy členů GW: belalu@post.cz - Komárno, machova.anka@seznam.cz - Nitra, rybar.jaroslav@zoznam.sk - Turany nad Ondavou. Nebo řekni, kde Ti vyhovuje odběr - najdu v síti lidi poblíž.
V neděli jsem v Ružomberku na semináři GW.
green revolution
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Dakujem za ochotu Petka.Skusil som to objednat cez strava.sk. Zevraj mi to poslu na dobierku,tak hadam to tak aj bude.Vyskusam jedno mensie balenie a potom uvidim ci sa stanem aj stalym odberatelom.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Nemáte někdo zkušenosti s loupáním a bolestmi ve všech kloubech v těle? Když jsou degenerativní změny, je možné je stravou a pohybem přivést do původního stavu nebo alespoň vegetativního? Poradíte někdo prosím?
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ak je to reuma+psoriaza kto to ma vravi ze na to vplyvaju vonkajsie okolnosti vyznamne, ovplyvnit sa to teda musi dat. odstranovat negativne vplyvy, o tom je vlastne cela tuto stranka.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

psoriaza to je co - lupenka? tak to nevím jestli je to právě ono, jak se to má projevovat? jsou to ohraničené svědivé flíčky? Jen si nalisuju zeleninu a sednu si s ní k tý stránce a pročtu si to, díky :P
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

IDASEK píše:Nemáte někdo zkušenosti s loupáním a bolestmi ve všech kloubech v těle? Když jsou degenerativní změny, je možné je stravou a pohybem přivést do původního stavu nebo alespoň vegetativního? Poradíte někdo prosím?
Na internetu jsem objevila zajímavou informaci o vyléčení artritidy ( http://veganica.com/bb/viewtopic.php?t=514 ). Jatinder Daniels ( její stránky: http://www.tastymango.com/ ) zde popisuje své úspěšné vyléčení z těžké degenerativní artritidy syrovou stravou.
Naposledy upravil(a) Beruška dne pon dub 02, 2007 18:51, celkem upraveno 1 x.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Děkuji za článek, byl velmi povzbuzující a inspirující!!! Na její stránky se chystám. :wink: podívat podrobněji
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

já měla bolesti kloubů už od dětství. v dospělosti návštěvy revmatologa, nález pozitivní. po lonskem začatí půstovat a konkrétně po 3týdenním půstu nechodím již ani na kontroly, bolesti jsou pryč. navíc mám klid od letitých migrén. a to i nyní, kdy již delší dobu jím zcela šíleně a je to vidět hlavně i na jedničkách. detox je síla!!
mirka
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

to ml: dnes běžel na ČT pořad o celiakii, jídelníček byl upravený tak, že vynechat obiloviny a nahradit to neobilovinami a zeleninou, ale všechno vařené, např. soja, pohanka, kukuřice, rýže, jen můj oblíbený Fořt podotkl sotva nepostřehnutelnou zmínku, že i ty jsou a víc a víc budou alrgeny. Někdo se zmínil, že povlaky na kupovaných jablkách - vosky - taky obsahují lepek, proto pořádně umývat. To je pro mně úplně nová informace. Držím palce s dětma.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

děkuji. :P

pod pokličkou mám naplánováno se podívat až tady na netu. ale ta jablka mě překvapila. pravdou je, že je loupu, syn po neloupaných sedí jen utrápený na záchodě.
mirka
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Čau Vitariánci, fruturiánci - vím že to je asi opět zbytečná obava, ale mám takovýto problém: Exém co ustoupil se krásně zahojil a kůže byla jak novorozeněte, objevil se ovšem na malíčku a ted opět na tom samém místě co byl původně, na palci. Svědí a mažu ho Tee-tree oilem.

Je to detoxikace? Dodržuju ted pravidelné půstíky, pokaždé se hodně čistim, tělo už to nějak ví a začíná se čistit hned na začátku.

Celkově mám dojem že mám problém s kůží, rty mám odjakživa rozpraskané a letos přez zimu to celkem šlo, takové mírné rozpraskání a ted opět silnější.

btw. vím že se tady doporučuje i chlorella a docela jsem jí i říve jedl, ale poslední 2 - 3 měsíce při pomyšlení že si jí dám je mi zle.

Btw. zhoršilo se mi i dýchání, jakoby se vrací moje astma.

(dříve se mi střídalo astma s exémem - taky na rukou)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Můžete prosím někdo poradit, jak jíst, aby se mi nedělalo neustále velké břicho? Já s tim mám docela problém, už ráno když vstanu, tak ho mám pěkně kulatý a k večeru mi přijde fakt obrovský. Jako vařák jsem ho měla ráno skoro placatý a večer lehce kulatý. Teď fakt obří.

Co jim...třeba včera: v práci každý cca 2 hod vždy 2 hrušky, doma k obědu asi 250 g modrého vína a 2 pomeranče, potom tak každou 1,5 hod, třeba i 4 menší pomeranče..., jo a taky cca 250 g polévkové zeleniny nasekané na kousky, v podvečer hodina aerobicku a potom ještě tak 50 g konopných semínek (břicho velký už od rána) - přijde mi, že kaloricky je to míň než na vařenym, ale to břicho mám i když toho snim ještě míň, tak poraďte prosím, v čem to je, co dělám blbě.... (přijde mi, jako by se ta voda z ovoce strašně pomalu oddělovala a místo aby se nějak rychle zužitkovala či voloučíla, tak si pěkně pomalu prochází potrubím i s vlákninou či co...) :?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

A máš problémy s plynatosťou? Zvyčajne vtedy sa brucho naduje, a keď to odíde :oops: , tak spľasne. Mňa niekedy nafúknu hrušky. Ale keď nemiešam viacero druhov ovocia, tak v pohode a tiež nepiť pred jedlom a tak hodinku po ňom.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

jestli jde o plynatost, mě se tvoří výhradně po salátech s více druhy zeleniny (cibule hlavně) - a po ovoci které nebylo dostatečně rozmělněno a rozkousáno a prosliněno - to samé u ovocných i zeleninových šťáv, jakékoliv množství mi nevadí ale je třeba to pořádně proslynit.

Partyková se zmiňuje že ve střevech denně vzniká cca 20 litrů plynů, z toho 1 - 2 litry odchází konečníkem a zbytek se vstřebává do krve odkud odchází do plic a tudy ven.

Zajímalo by mne jestli to nafouknuté míváš i po půstu, třeba i 24 hodinovém.....to já mám dycky bříško jak nějakej atlet:)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

není to zajímavý?, žena mívá taky břicho a nejí ani moc, ale jak nejí tak ho nemá.
Já jím mnohem víc a nemám ho, taky se kloním k míchání, hodně tuhýho nepolykám a chce to pohybem nebo naulí kryjá rozproudit, nemám rád pocit, leží-li neco v žaludku, tobož v břichu
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

S tim mám problémy často, protože se nedokážu nepřejídat, většinou dopoledne v práci je to v pohodě a jak přijde kolem třetí čas oběda, tak nevim kdy přestat a potom jsou velký problémy. Ale měla jsem pocit, že včera jsem jedla celkem uvědoměle a stejně vypadam jak těhule... měla bych tedy asi jíst míň...no to bych moc moc ráda a snažim se, ale nejde mi to... potřebovala bych možná právě tu motivaci, že máte někdo, kdo jí míň bříško opravdu normální... je pravda že při půstíku po klystýru je břicho celkem v normě... :?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

moje zkušenost z půstu je, že mam, teda vlastně NEMAM žádná břicho, mam tam prostě lavor směrem dovnitř... kterej se při jídle naplní takže pupek nemam. hodně dělá podle mě to, jak rychle to jede traktem a jak dobře umí trakt odebírat vodu.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Mě to právě přijde, že my body neumí rychle odebírat vodu, protože třeba poslední ovoce jim v osm a vzbudim se někdy mezi 12 - 02 hod v noci a čůůůůůůůram dlooooooouho :) - co s tim???? Pište pls pls zkušenosti :) (jak s vodou, tak s plyny)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já čůrám přes den po ovoci většinou do hodiny, často i dříve...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

tvx píše:já čůrám přes den po ovoci většinou do hodiny, často i dříve...
tak to mi vůbec nehrozí...snídám v sedm a na wcko chodim tak v deset a to spíš kvůli větším potřebám :lol: (první čůrání je samozřejmě už po probuzení :) )
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Jis neco jineho nez ovoce a zeleninu behem dne? Pouzivas sul nebo jis vyrobky se soli?

Jinak pokud nepijes moc vody, tak po 2 hruskach na zachod moc chodit nebudes.

Je otazkou, jak dobre travis hrusky ci jablka, u nekoho ta hranice je mensi, nez si casto uvedomuje a vysledkem je pak plynatost (podobne u cibule, zeli atd.)

Obecne se da predpokladat zlepseni po nekolikadennim pustu a nasledovne tydenni napr. pomerancove diete.

hofikos píše:
tvx píše:já čůrám přes den po ovoci většinou do hodiny, často i dříve...
tak to mi vůbec nehrozí...snídám v sedm a na wcko chodim tak v deset a to spíš kvůli větším potřebám :lol: (první čůrání je samozřejmě už po probuzení :) )
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Neo píše:Jis neco jineho nez ovoce a zeleninu behem dne? Pouzivas sul nebo jis vyrobky se soli?

Jinak pokud nepijes moc vody, tak po 2 hruskach na zachod moc chodit nebudes.

Je otazkou, jak dobre travis hrusky ci jablka, u nekoho ta hranice je mensi, nez si casto uvedomuje a vysledkem je pak plynatost (podobne u cibule, zeli atd.)

Obecne se da predpokladat zlepseni po nekolikadennim pustu a nasledovne tydenni napr. pomerancove diete.
někdy ořechy, semínka, bio rozinky... sůl vůbec nepoužívám :)

třeba dnes jsem měla 2 jablka a hrušku a trávim je dobře, jelikož jsem zbytek jídla vyhodila, protože mi to nechutnalo a tak mám hlad a snědla jsem toho málo - břicho ale mám, možná ještě z předchozích dnů

...takže jim asi moc...

ale dle zkušeností pokud budu jíst tak, abych měla břicho alespoň přiměřené, budu mít hlad a na druhou stranu pokud se nadlábnu tak, že hlad nemám, mám fakt velkej pupek...jak to mam dělat? Zůžit jídelníček na raw nebylo těžké, ale zůžit raw na hranici lehkého hladu nedokážu... a žvýkám :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ja odhaduju

1. bud ze mas brisko i normalne, coz nezjistis driv jak po 3dennim pustu a nejlip s vyplachem kdy se ti bricho uplne vyprazdni

2. ze mas pomalej pruchod... zmer si nekdy cyklus, pokud sns neco barevne zvlastniho, ja chodim na velkou jednou, vyjimecne 2x denne a to rano po prvnim jidle a vetsinou pak nemam v sobe nic a podle obsahu to je celej vcerejsi den...

3. ze mas spatny vstrebavani vody, jak moc ridkej mas odpad? pokud ridkej tak bude zlobit trakt, bude asi zanesenej, treba jeste z obili mlika a podobnejch lepenic, musi za nejakou dobu zregenerovat...

4. ze se precpavas se mi opravdu nezda....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

tvx píše: 1. bud ze mas brisko i normalne, coz nezjistis driv jak po 3dennim pustu a nejlip s vyplachem kdy se ti bricho uplne vyprazdni
1 - stačí lehký den - výplach - 1 den půstu a pupendo je pryč - ne však na dlouho
tvx píše: 2. ze mas pomalej pruchod... zmer si nekdy cyklus, pokud sns neco barevne zvlastniho, ja chodim na velkou jednou, vyjimecne 2x denne a to rano po prvnim jidle a vetsinou pak nemam v sobe nic a podle obsahu to je celej vcerejsi den...
2 - průzkum udělam až seženu špenát - ten poznám :D - jinak já chodim na velkou stranu tak 5 x denně...
tvx píše: 3. ze mas spatny vstrebavani vody, jak moc ridkej mas odpad? pokud ridkej tak bude zlobit trakt, bude asi zanesenej, treba jeste z obili mlika a podobnejch lepenic, musi za nejakou dobu zregenerovat...
3 - ...a odpad je většinou řídší (drží tvar, ale mazlavé), jen výjimečně se povede tuhej bobik :)
tvx píše: 4. ze se precpavas se mi opravdu nezda....
4 - asi proti vařákům se nepřecpávám, ale v rámci vita jím asi zbytečně moc, protože včera, jek jsem v práci musela vyhodit ty nechutný hrušky a do dalšího jídla jsem si počkala 5 hodin a i potom jsem měla stále co na práci, takže jsem nestihla moc jíst, tak jsem měla to břicho celkem v normě...ale zase jsem šla na kakik jen večer a jen trochu, navíc jsem měla hlad, což nechci mít hlad jen proto, aby si mě někdo neplet s budoucí maminkou :)

A vrátilo se mi bolení v krku (na to jsem trpěla asi 3/4 roku, teď několik týdnů klid a je to zpět) - je možný, že jak jsem se nepřejedla, že by se tělo začalo trochu čistit a "otevřelo starý rány"? (Jinak mléko a obiloviny jsem neměla skoro 4 měsíce)...
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Dnešní pupková situace:

Včera lehký den, ráno 2 malá jablka, později 3 malé hrušky, za 3 hodiny ještě 1 hruška.

Břicho žádná extra žehlička, ale pupek v normě.

Ale mám hlad, uvidíme, jak to dnes zvládnu :)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

hofikos píše:Dnešní pupková situace:

Včera lehký den, ráno 2 malá jablka, později 3 malé hrušky, za 3 hodiny ještě 1 hruška.

Břicho žádná extra žehlička, ale pupek v normě.

Ale mám hlad, uvidíme, jak to dnes zvládnu :)
ještě mě napadlo, někde jsi psala že si děláváš takové směsi oříškové s medem, slunečnice, sezam, rozinky, už nevím přesné složení......... z vlastní zkušenosti mi tyto kombinace nedělají dobře a trávim je strašně dlouho.........
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Jéžiš kvůli nafouklýmu břichu jsem se něco natrápila, když jsem byla mladá. Teda mladší :wink: Ráno ze mně rifle padaly, břicho jak když mi ho něco zevnitř saje a odpoledne už jsem si musela rozepínat knoflík. Jsem pak raději nosila volné sukně. Ale vím houby, kvůli čemu to bylo, jestli nedostatkem pohybu, špatnou stravou, nebo antikoncepcí ... asi všechno dohromady. Hlavně jsem se cítila být po většinu času tak nějak nešťastná. Dneska žiju sice taky dost nezdravě, ale aspoň po svým:-)
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Selma píše:Jéžiš kvůli nafouklýmu břichu jsem se něco natrápila, když jsem byla mladá. Teda mladší :wink: Ráno ze mně rifle padaly, břicho jak když mi ho něco zevnitř saje a odpoledne už jsem si musela rozepínat knoflík. Jsem pak raději nosila volné sukně. Ale vím houby, kvůli čemu to bylo, jestli nedostatkem pohybu, špatnou stravou, nebo antikoncepcí ... asi všechno dohromady. Hlavně jsem se cítila být po většinu času tak nějak nešťastná. Dneska žiju sice taky dost nezdravě, ale aspoň po svým:-)
Můžu se zeptat, jaký je rozdíl mezi nezdravým stylem předtím a nezdravým stylem (podle tebe :P ) dneska a po tvým? Ale je fakt že když je po "našem" je vždycky pychika lepší. A už to je zdravější :P
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

IDASEK píše:
Selma píše:Jéžiš kvůli nafouklýmu břichu jsem se něco natrápila, když jsem byla mladá. Teda mladší :wink: Ráno ze mně rifle padaly, břicho jak když mi ho něco zevnitř saje a odpoledne už jsem si musela rozepínat knoflík. Jsem pak raději nosila volné sukně. Ale vím houby, kvůli čemu to bylo, jestli nedostatkem pohybu, špatnou stravou, nebo antikoncepcí ... asi všechno dohromady. Hlavně jsem se cítila být po většinu času tak nějak nešťastná. Dneska žiju sice taky dost nezdravě, ale aspoň po svým:-)
Můžu se zeptat, jaký je rozdíl mezi nezdravým stylem předtím a nezdravým stylem (podle tebe :P ) dneska a po tvým? Ale je fakt že když je po "našem" je vždycky pychika lepší. A už to je zdravější :P
No, nerada bych se rozepisovala, jak moc nezdravě jsem kdysi fungovala. Někteří by mohli utíkat od počítače a křičet hrůzou:-D A o svých dnešních hříších raději taky ne :P
Budha taky nakonec umřel, ale mohl si vybrat kdy a jak.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

hofikos, ja bych rekla, ze Tvoje telo proste jeste neco resi. Myslim, ze par delsich pustiku to spravi. Dej mu cas. Jeste se asi nedostalo z soku z celozivotniho pojidani otravin. Zrejme jeste neni zregenerovane a dostatecne silne prijimat syrovou stravu. Zlepsi se to, chce to cas
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Děkuji všem za odpovědi. Asi to, že jsem tady vyjádřila dlouhodobý problém my pomohlo dokopat se k tomu zkusit ho řešit. Včera jsem zase udržela chutě na uzdě a dnes ráno nejen, že mám bříško ploché, ale navíc jsem taková plná energie. Asi se budu muset smířit s tim: "Lepší mít po obědě trochu hlad, než trávicí potíže". A je pravda že i s tím malým hladem mám víc síly, než když to přehánim.

Taky jsem taková rozveselená ze včerejška, protože jsem si namlela oves a lněné semínko, nasypala do ponožky a použila jako jediný mycí prostředek do koupele - na tělo i vlasy (vlasy by chtěli možná pořešit ještě něčim). Po koupeli na paže a nohy trochu (ale jen kapku, na mokrou pokožku) bio raw slunečnicového oleje a dnes se ani neobjevily šupiny na nohou a i ruce jsou nesrovnatelně lepší - nevysušené. Celé tělo krásně hladké a dokonale umyté. Nevim, proč jsem nevěřila, když už jsem to tady četla dřív.

A nakonec vším tím štěstím a radostí mě zase přestává to bolení v krku... Dnes zase zkouším jedničku, tak snad to dotáhnu konečně dál, než k obědu :) Snad sem všechny tyto témata patří :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Jasně, že patří. Super, jen tak dál! 8)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

tvx píše:ja odhaduju

1. bud ze mas brisko i normalne, coz nezjistis driv jak po 3dennim pustu a nejlip s vyplachem kdy se ti bricho uplne vyprazdni
Jak se dělá výplach? ...že bych to zkusila při prvním půstíku....
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

macik píše:
Jak se dělá výplach? ...že bych to zkusila při prvním půstíku....
Viz nálev:
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... streva.htm

:wink:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

ad mytí vlasů - ono to sem sice nepatří, ale taky jsem to pořád zkoušela bez šampónu a nějak se to nedařilo. Měla jsem pořád vlasy jako počuranou slámu. Teď jsem si je napaplala sezamovým olejem a cca za dva dny umyla žloutkem s medem a citronem. A ejhle, vypadají jako po umytí šamponem. Lesknou se a hezky se "vozí". Zopakovala jsem to za dva dny znovu a výsledek ještě lepší. To jsem už ale místo citronu, který nemám, použila na přelití studenou vodu s trochou octa. Možná tomu dopomohlo i to, že si vlasy denně, pokud možno, prohrabávám rukou abych se zbavila těch, které už mají vypadnout a neválely se všude kudy projdu. Prý se tak ten pěstící maz roztírá po celé délce vlasu a nezůstává jenom u hlavy. To je pro mně takový úspěch, že jsem celá šťastná a musím se podělit:-) Tímto se v osobní hygieně obejdu zcela bez chemie. JUPÍÍÍ !!!
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

hofikos píše:
macik píše:
Jak se dělá výplach? ...že bych to zkusila při prvním půstíku....
Viz nálev:
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... streva.htm

:wink:
aha, tak dík....já jdu dneska na hydrocolon terapii, tak uvidíme...snažím se dneska o půst, tak jsem zvědavá...hlavní důvod byla ta terapie-píšou tam, že předtím nedoporučujou jíst zelovoc, tak jsem si řekla, že teda radši nic...tudíž mě nenadále potkal první pokus o půst-teď ráno je to samozřejmě pohodička, ale bojím se jak zvládnu odpoledne...podám pak zprávu...(akorát zrovna dneska mi přivezou z biosféry kakaový sen-objednala jsem ho pro manžu, aby měl večer něco hutnějšího, když poslední dny se mnou pořád bečí, že má večer hlad :D , tak snad odolám :shock:
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Selma píše:ad mytí vlasů - ono to sem sice nepatří, ale taky jsem to pořád zkoušela bez šampónu a nějak se to nedařilo. Měla jsem pořád vlasy jako počuranou slámu. Teď jsem si je napaplala sezamovým olejem a cca za dva dny umyla žloutkem s medem a citronem. A ejhle, vypadají jako po umytí šamponem. Lesknou se a hezky se "vozí". Zopakovala jsem to za dva dny znovu a výsledek ještě lepší. To jsem už ale místo citronu, který nemám, použila na přelití studenou vodu s trochou octa. Možná tomu dopomohlo i to, že si vlasy denně, pokud možno, prohrabávám rukou abych se zbavila těch, které už mají vypadnout a neválely se všude kudy projdu. Prý se tak ten pěstící maz roztírá po celé délce vlasu a nezůstává jenom u hlavy. To je pro mně takový úspěch, že jsem celá šťastná a musím se podělit:-) Tímto se v osobní hygieně obejdu zcela bez chemie. JUPÍÍÍ !!!
a jaký máš typ vlasů? mně se vlasy hodně mastí, tak nevím, jestli bych s tím sezamovým olejem pochodila :(
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

zkusím ty žloužky a spláchnout citronem, med bych hned sežrala, to doma mít nemůžu - to bych měla pěkný vlasy a zas ten pupek :wink: :lol:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Jsem rovná bruneta:-) Nemyslím si, že by existovaly typy vlasů jako mastné a suché, to závisí na celkovém stavu těla. Mívala jsem suchou kůži a třepily se mi nehty, ale vlasy jsem si musela mýt dvakrát, abych je odmastila a vydrželo to jenom jeden den. Přesto jsem měla roztřepené konečky a vlasy se mi lámaly.

S tím olejem to kupodivu jde, když se pořádně rozetře. Ale není to na nějaký rozevlátý účes, spíš tak stáhnout do culíku, pak to vypadá normálně. Já jsem to po ty dva dny pojala spíš jako vlasovou masku.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Selma píše:ad mytí vlasů - ono to sem sice nepatří, ale taky jsem to pořád zkoušela bez šampónu a nějak se to nedařilo. Měla jsem pořád vlasy jako počuranou slámu. Teď jsem si je napaplala sezamovým olejem a cca za dva dny umyla žloutkem s medem a citronem. A ejhle, vypadají jako po umytí šamponem. Lesknou se a hezky se "vozí". Zopakovala jsem to za dva dny znovu a výsledek ještě lepší. To jsem už ale místo citronu, který nemám, použila na přelití studenou vodu s trochou octa. Možná tomu dopomohlo i to, že si vlasy denně, pokud možno, prohrabávám rukou abych se zbavila těch, které už mají vypadnout a neválely se všude kudy projdu. Prý se tak ten pěstící maz roztírá po celé délce vlasu a nezůstává jenom u hlavy. To je pro mně takový úspěch, že jsem celá šťastná a musím se podělit:-) Tímto se v osobní hygieně obejdu zcela bez chemie. JUPÍÍÍ !!!
Hm tak to bych taky ráda vyzkoušela, ale nemůžu chodit dva dny s vlasama od oleje a hlavně snad ani spát. Mám vlasy asi jako ty, jak jsi tu líčila. Ale žloutek s medem bych zkusit mohla. Snad to bude stačit?
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Myslím, že ten olej není nutný, to byla jen taková shoda okolností:-)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Ještě musím povědět, jak s těmi žloutky nakládat, abyste mi pak nenadávaly:-) Žloutek se po vyklepnutí ze skořápky vezme do suché ruky, poválí se po ní, přendá se do druhé ruky, tu první je potřeba od zbytku bílku utřít, zase něčím suchým a zas zpátky, až se ten žloutek začne na ruku lepit. Pak se opatrně chytne v jednom místě mezi dva prsty, až visí jako kapka. Blanka se propíchne nad nádobkou do které žloutek vyteče a ta blanka s ocásky zůstane v ruce. Jinak by pak šla z vlasů těžko dolů. Samozřejmě se vlasy nesmí umývat moc teplou vodou, aby nevznikla na hlavě omeleta. Nakonec čím studenější voda při mytí, tím jsou vlasy lepší. Jo a to závěrečné přelití octovou nebo citronovou vodou je nezbytné, on je ten žloutek jinak dost cítit.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Aneb vitariánky poznáte podle omelety na hlavě. :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Advid píše:Aneb vitariánky poznáte podle omelety na hlavě. :D
No, lepší na hlavě než v žaludku :P
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

2 Selma: Díky moc :)

Alespoň využiju ty vajíčka, co mi sem tam strejda šoupne za ostříhání :)
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

:lol: :lol: :lol: :lol: funguje to
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

IDASEK píše::lol: :lol: :lol: :lol: funguje to
No bezva:-) Tak ať žijí naše nosnice!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Já zas musím prubnout ten oves se lněným v ponožce. To by se dalo použít i na děti, že? Umývám je jenom vodou a někdy by to fakt chtělo něco silnějšího. Uděláme si večer společnou lázeň :wink:
Odpovědět