bolest nohy neznámého původu -zkušenosti?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

bolest nohy neznámého původu -zkušenosti?

Příspěvek od araila »

Zdravím a současně se omlouvám s ohledem na téma dotazu, který zde dosti vágně vznáším v naději, že by přece jen někdo zde přítomný mohl mít s podobnou věcí zkušenost, případně zná někoho, kdo takovou zkušenost má.

Takže...cca před 4 měsíci se mi stala taková věc, že jsem po nezvyklé fyzické zátěži pravděpodobně nějakým způsobem ublížila své končetině - a od té doby prakticky bez ustání mne tato noha bolí a bolí - a já musím brát znovu a znovu prášky proti bolesti (něco, čemu jsem se celý život vyhýbala - práškům a chemikáliím všeho druhu). Doktoři nic rentgenem nezjistili - a - předepsali mi - prášky proti bolesti!

A já jsem z toho už dost zoufalá. Nevím, co s tím. Někdy tu bolest cítím v třísle, jindy v horní části stehna a jindy zase v koleni nebo kyčli......Tak - a babo raď!

Uměl by někdo pomoci a poradit?

Díky a omlouvám se znovu za nezvyklé téma.
dvdmchl

Re: bolest nohy neznámého původu -zkušenosti?

Příspěvek od dvdmchl »

Popiš tu nezvyklou zátěž a spousta lidí co se tu věnuje sportu ti pak může poradit.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: bolest nohy neznámého původu -zkušenosti?

Příspěvek od araila »

No prostě cvičení, aerobik, což normálně nedělám, spíš se když už věnuji plavání.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: bolest nohy neznámého původu -zkušenosti?

Příspěvek od Samira »

Okrem lekarov si skusila aj nejakeho sikovneho fyzioterapeuta? Mozno je niekde nieco bloknute. Kamoska mala pretrvavajuce bolesti a krce v ramene, ruke az do predlaktia, niekedy az zapastie. "Chyba" nebola v ruke, ale paradoxne v chrbtici.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: bolest nohy neznámého původu -zkušenosti?

Příspěvek od araila »

Samira píše:Okrem lekarov si skusila aj nejakeho sikovneho fyzioterapeuta? Mozno je niekde nieco bloknute. Kamoska mala pretrvavajuce bolesti a krce v ramene, ruke az do predlaktia, niekedy az zapastie. "Chyba" nebola v ruke, ale paradoxne v chrbtici.
Někdy mám podezření na skřípnutý nerv......ale nevím, v tomto nejsem odborník. Záda mne nikdy nebolela a nebolí.

Fyzioterapeuta žádného neznám, musela bych se poohlédnout po internetu.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: bolest nohy neznámého původu -zkušenosti?

Příspěvek od Jindra »

araila píše:Někdy mám podezření na skřípnutý nerv......ale nevím, v tomto nejsem odborník. Fyzioterapeuta žádného neznám
Samira poradila skvěle! Měl jsem v minulosti (manželka též) pár problémů tohoto rázu a rozhodně platí, není nad šikovného fytioterapeuta, který vhodným cvičením i masáží uvolní skřípnuté nervy. Tam jsi měla začít, opravdu. Je mi líto, že se (snad zbytečně) trápíš 4 měsíce.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: bolest nohy neznámého původu -zkušenosti?

Příspěvek od Samira »

Araila, chapem, najst DOBREHO fyzioterapeuta je tazke. To nie je maser, co Ta premacka ako plastelinu. Ja som mala stastie. Dva roky ma trapil jeden stavec, pri tancovani to bolo obmedzujuce. Myslela som si, ze to mam nadosmrti... Terapeut mi to v priebehu troch navstev zrovnal. Prekvapilo ma, ako pracuje, jemnucke malinke pohyby a ten ucinok bol uzasny. Stavec je odvtedy samozrejme v poriadku. Odvtedy tam chodim na obcasne "doladenie" chrbata, spriatelili sme sa a ked mam nejaky problem, hned mu volam.
Neviem, co by som robila, keby som sa k nemu nahodou nedostala.
Skus sa popytat ludi, najdi nejake referencie.

Este cosi - tu babu s bolavou rukou tiez chrbat nebolel a tukala si na celo, ked jej terapeut zacal robit chrbat. Myslela si, ze zartuje... A ruka povolila ;)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: bolest nohy neznámého původu -zkušenosti?

Příspěvek od araila »

Ještě mi poradil Jarda ze zdravi-az.cz nechat si zkontrolovat potenciálně zablokovanou lymfu.

To je dost zajímavý názor, protže jsem zapomněla uvést, že cca před měsícem na dovolené v Tunisku jsem měla prakticky celou dobu pobytu (10 dní) oteklou právě onu bolavou nohu, a to značně.

Vše se postupně začalo upravovat pomocí gelu Ibalgin, který otok poněkud změnšíl a zcela vyřešilo návratem do našich chladných krajin.
Odpovědět