Kolik zeleniny sníte denně

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Esterka »

Pro mě je základ stravy (alespoň co do objemu) zelenina a denně jí někdy zvládnu i 5 kilo. Samozrřejmě v pevném stavu sním maximálně kilo a zbytek odšťavním a vypiju. Zajímalo by mě, jaké mnžství zeleniny denně zkonzumujete vy ostatní, protože můj přítel mi tvrdí, že 5 kilo denně musí být světový rekord.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od mun »

Tak kilo na šťávu a do kila celé, hlavně saláty, dávám přednost ovoci, toho klidně těch 5kg.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Asabado »

U me je to podle fyzicke aktivity. Kdyz ji mam hodne tak snim i 10 kg plodů denně.(pevny stav, nikoli stava) A já jí mám hodně prakticky pořád.. :lol: :lol: :lol:
Jeste doplnim ze prakticky kazdy den delaji minimalne 2-3 kg jen mrkve :)
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od mun »

Wow 10kg to je šílený - to jíš nějak dušený nebo jak? 10kg zeleniny bych nerozkousal za celý den, ani 3kg.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Asabado »

mun píše:Wow 10kg to je šílený - to jíš nějak dušený nebo jak? 10kg zeleniny bych nerozkousal za celý den, ani 3kg.

Momentalne mam strasne malo casu, kdybych ho mel vice, rozepsal bych se ti tady presne o tom, kdy co jím a kolik, to by sis pak mnohem lepe dokazal predstavit ze mi to opravdu jde snist a to uplne prirozenou cestou. :)
Nijak se neprejidam. To je to posledni, co bych chtěl. Jím jen dle potřeby tela a jeden den v týdnu mám většinou celodenní půst. Navic, me je prijemne (a je dle me dulezite) mit urcite mnozstvi svalove hmoty. Ale jen tolik abych byl porad dynamicky a obratny(a zaroven silny). Ono je telu totiz uplne jedno, ze ego chce mit velký bicák nebo namakané stehna.. prsa apod.. pro tělo je to jen(jen muj nazor - nechci se treba dotknout nejakeho kulturisty tim ze to oznacim za vseobecne faktum (:-) ) přítěž nosit a zejména pak udržovat velké množství svalové hmoty.
Proto, ačkoli se to zdá hodne, tak těch 5-10 kg plodů je ve skutečnosti moje strava když NECHCI přibírat.. :lol: :lol: :lol: to jen pro predstavu. tzn. na kilu-dvou bych na tom byl energeticky asi hodne spatne a jeste k tomu bez raw zivocisneho..(coz predpokladam ze ty jsi, pokud jsi plant based raw foodist). Kdyz jsem ho nemel(zejmena zloutky) tak jsem jedl jeste minimalne o 1-2 kg plodů vice a asi 100g+ orechu(coz povazuju za nejvetsi chybu co jsem delal) a hlavne, mel jsem ruzne problemy.

Navic, kdyz si clovek uvedomi ze napriklad kilo mrkve je treba jen 6 stredne velkych kusu a ze je 70 a vice % vsech plodů voda, pak je lehke si taky uvedomit, ze pevny podil co do sebe dostanete je na kilo plodu treba jen cca 200g a to je jeste velka cast vlaknina samozrejme. :)

Vsechno je ale jak uz jsem tu nekolikrat na foru rekl podle meho nazoru individualni vec a ja jim tolik kolik mi je prijemne, nijak se neprejidam. Kdyz jim mene nez tech 5-10 kg, tak se necitim dobre a hl. nemam dobry vykon.

Mohu se pro zajimavost zeptat jak vypada tvuj jidelnicek kdyz jis 1-2 kg plodů denne? A pripadne jakou mas fyzickou aktivitu prez den? :?: :idea:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od s.arik »

Denně tři rajčata a když je v krámě hezká, 2-3 mrkve :)
Jinak téměř jen ovoce, množství si netroufám odhadnout. (Ořechů do 50 g denně, sem tam půl kokosáku.)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Asabado »

s.arik píše:Denně tři rajčata a když je v krámě hezká, 2-3 mrkve :)
Jinak téměř jen ovoce, množství si netroufám odhadnout. (Ořechů do 50 g denně, sem tam půl kokosáku.)

Nadherne snizeny prijem energie.. Tve organy prakticky nemusi pracovat(velmi malo, pokud ty orisky namacis a seminka klicis).. that is way to longevity.. to je pekne.. :) Ale samozrejme jen dokud nemas zadne problemy a mas hodne energie a dobry vykon, pozor na to.. :)

jinak :Thumbs up: :wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Pavluska »

Esterka píše: Zajímalo by mě, jaké mnžství zeleniny denně zkonzumujete vy ostatní
Den ode dne jinak ...

Momentálně mám hodně ráda mrkev, takže strouhám a strouhám, ale nevážím. Možná to bude kolem kila denně (ale asi míň).
Kromě toho ovoce (hlavně snídaně a někdy svačiny). To bude cca kilo i dvě denně - velmi různé.
Večer třeba rajčata a spol s olivovým olejem. To bude do kila. Takže aktuálně zelenina cca 2kg denně. Kromě toho jím sem tam nevita! Nejsem momentálně 100% na syrovém (s tím, že základ je vita a např. dnes nevita podíl byl makový koláč - proto zkusím znovu mák zasyrova, když si o to tělo takto řeklo). Jinak bych jedla třeba víc ohledně váhy zeleniny. Nevím.
Zeleninové šťávy piju velmi výjimečně.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od mun »

Asabado, tady je asi nedorozumění co se týče ovoce a zeleniny. Já jsem taky schopný sníst 5-10kg ovoce denně, ale nerozkoušu tolik zeleniny ani kdybych jel jak králík celý den.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od mira »

Rdím se, ale většinou jen jednu okurku, dvě rajčata a kapii ve večerním salátu.
Nepravidelně mrkvovku a zelovku, jinak "pouze" ovoce, kolik kilo nevím,
ale několik. Ořechy i několikrát denně, 50 gr. porce, ale to nezapadá do
dotazu.
Mám tendenci domnívat, že by bylo lépe v tom množství přitlačit, ale
lenošství to ve mne potlačuje a ovoce je lákavější. :|
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Asabado »

mun píše:Asabado, tady je asi nedorozumění co se týče ovoce a zeleniny. Já jsem taky schopný sníst 5-10kg ovoce denně, ale nerozkoušu tolik zeleniny ani kdybych jel jak králík celý den.
jojo.. uz se na to koukam.. tim se neco malo meni to jo :), ale pokud zde berete neutralni ovoce (papriky, okurky, rajcata apod.) jako zeleninu, tak to bude stejne porad kolem tech 4+kg denne. Jak rikam jen mrkve delaji pravidelne 1-2 kg, paprika cca kilo, listove a brokolice 0,5 a vic kg..atd.atd..(ano pokud nekoho napada ze asi platim majlant za jidlo, ma pravdu :oops: )
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Enzym »

Já sním denně asi tak 600 gramů zeleniny v pevném stavu a přibližně 2 kila vypiju v podobě šťáv.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Jista »

no teda kdyz si vzpomenu kolik stoji zelenina v zime v cechach,tak vam tu zeleninovou vasen nazavidim:)
ja si zelene pestuju,a tak me stoji hodne malo..neni nad zelenou slunecnici,a vzhledem k tomu ze ma 30x vic zivin nez zelenina,tak mi staci pul kila,a vyda to za 15 kg zeleniny:)
Go Raw
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Miguel »

Asabado píše:je telu totiz uplne jedno, ze ego chce mit velký bicák nebo namakané stehna.. prsa apod.. pro tělo je to jen(jen muj nazor - nechci se treba dotknout nejakeho kulturisty tim ze to oznacim za vseobecne faktum (:-) ) přítěž nosit a zejména pak udržovat velké množství svalové hmoty.
tos ty ale nikdy nepoznal, tak jsou to jenom tvoje smyšlenky:-)
existuje tzv. aktivní a pasivní tělesná hmota, a aktivní hmota je ta co nosí tu pasivní.
P.S. postni prosím foto (:-) (:-) (:-)
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od mun »

Miguel píše:existuje tzv. aktivní a pasivní tělesná hmota, a aktivní hmota je ta co nosí tu pasivní.
To je pravda, Migueli, ale udržovat ty svaly stojí spousty energie, takže střevama hubeňoura stačí protlačit třeba polovinu kalorií/jídla. Já jsem dřív taky žil cvičením, jedl 200g bíkovin denně (a to jsem ani nepočítal to z rýže atd., měl jsem 95kg), a člověk se cítí tak dobře, ale po letech jsem se tím životním stylem dopracoval k ulcerozní kolitidě, což bych nepřál nikomu. Naštěstí jsem se dočetl o půstech a hlavně syrové stravě a díky tomu jsem zas zdravý. Takže 200g bílkovin denně už jíst nebudu, protože zdraví je důležitější. Ale jak jsem před pár týdny napsal - je to otázka priorit. Na vita nikdy takové svaly nenarostou, podobně jako třeba naturál nebude mít nikdy svaly jako Ronnie C.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Miguel »

ale prosím tě, UC má třeba Anastacia... ta to má taky z proteinu? UC si nevypěstuješ, tu nejspíš podědíš...
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od mun »

Nedědí se nemoci, ale recepty. Kdyby mě zajímala školská teorie, nejsem na vitarian.cz a mám 20 krv. průjmů denně. Naštěstí jsem z "Matrixu" venku. Ale jsme už silně OT, tak když tak pokračujme přes nějaký vlákno v kecárně nebo SZ.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Miguel »

Ty jsi dietou komletně vyléčil UC? Tak, že tu nemoc prostě nemáš?
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Miguel »

tady jsem něco našel
mun píše:Tak bohužel kolitida i vitiligo jsou zpět, i přes téměř 100% low fat raw vegan. Možná přejdání, možná moc slunce, nevím. Asi to nebude tak jednoduché... :(
ale předpokládám, že od té doby se něco změnilo.. nebo se pletu?
Oui

Kolko toho denne zjete

Příspěvek od Oui »

Chcela by som sa opytat, kolko vlastne toho denne zjete.
Po dlhorocnych problemoch s poruchami prijmu potravy mam velmi skresleny obraz o normalnych mnozstvach stravy skonzumovanej za den.
Dlhu dobu sa zaujimam o alterativne sposoby stravovania, no toto je stale kamen urazu, neviem si velmi predstavit, co je normalne mnozstvo jedla, co je vela a co malo.
Dakujem za odpovede
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od mun »

Záleží co jím. Když to bude něco hodně koncentrovaného, napadá mě třeba kokosový tuk, sádlo, máslo, stačí třeba 300 gramů. Naproti tomu okurek mi nebude stačit ani 10 kg. Záleží na výdeji (pohybu, okolní teplotě, tělesné stavbě, atd.). www.nutritiondata.com
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od 2olfess »

mun píše:Záleží co jím. Když to bude něco hodně koncentrovaného, napadá mě třeba kokosový tuk, sádlo, máslo, stačí třeba 300 gramů. Naproti tomu okurek mi nebude stačit ani 10 kg. Záleží na výdeji (pohybu, okolní teplotě, tělesné stavbě, atd.). http://www.nutritiondata.com
:shock: Sakra mun, tohle nezvládám, ani náhodou.
Milá Oui,
přibližné hodnoty hmotnosti, které u typů potravin uvedl mun, bych v mém případě vydělil deseti a souhlasil bych s ním. Pak si děvče vyber :P
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od s.arik »

Oui, to je hrozně různé, podle potraviny...

zkus napsat nějaký svůj příklad jídelníčku bez udání množství, jen co jíš ráda (třeba: snídaně pomeranče, svačina jablka, oběd zelsalát, svačina ořechy+semínka, večeře pohanka+zelsalát) a já ti klidně napíšu, kolik bych tebou uvedených potravin snědla.

v mém příkladu by to byly na snídani 2-3 pomeranče, na svačinu 2-3 jablka, salátu miska o objemu cca litr, ořechů tak 100 g třeba, večeře zase mísa salátu a pohanky máčené tak 100 g....a asi by mi tohle teda úplně nestačilo, ještě bych to během dne proložila tak 3-4 dalšími kusy ovoce.

samozřejmě jsou lidé, co by vystačili s polovinou....a mun by si to vynásobil třema no :D
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Kolko toho denne zjete

Příspěvek od Yeff »

Oui píše:Chcela by som sa opytat, kolko vlastne toho denne zjete.
Po dlhorocnych problemoch s poruchami prijmu potravy mam velmi skresleny obraz o normalnych mnozstvach stravy skonzumovanej za den.
Dlhu dobu sa zaujimam o alterativne sposoby stravovania, no toto je stale kamen urazu, neviem si velmi predstavit, co je normalne mnozstvo jedla, co je vela a co malo.
Dakujem za odpovede
posledni dobou cca mesic jim cim dal min, z 90% ovoce, zeleninu jen plodovou, jako okurky, rajcata, papriky...

Kdyz to tak vemu v prumeru, tak moje denni strava:

rano stava z pomerancu (750ml)
v poledne 1-2 ks ovoce (momentalne napr 1 pomelo nebo 2 grep ci 1 ananas)
kolem 3 hodiny odpoledne 2 - 3 jablka (2-3 hrusky, nebo 8 kiwi). po zbytek dne destilka... po 16tej hodine uz vubec nejim

vaha neklesa ani nestoupa drzim se furt na 73-74 kg pri 187cm...

v praci jsem normalne 8 - 9 hodin, bez problemu (vlastne se za celou dobu nezastavim)

spanek cca 6-7 hodin, uplne staci.
kdyz nejsem v praci nebo nespim tak se snazim co nejvic casu travit venku, treba jen prochazenim....


Jinak co se tyce zeleniny (kvetak, mrkev, salaty, redkve, brambory) tak ty jsem se vzdal uplne, jako monostrava mi to nejelo, a dal jsem na Wandermakera a jim jen to co mi voni, chutna a lahodi i oku, vlastne jim jen to co jsem schopnej snist nebo vypit v mnozstvi 300g... a pochutnam si na tom.
asi vse :) 8) 8)
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od mun »

2olfess píše:přibližné hodnoty hmotnosti, které u typů potravin uvedl mun, bych v mém případě vydělil deseti
s.arik píše:a mun by si to vynásobil třema no :D
Vědom si své rozežranosti, máte moje uznání, ale u toho asi zůstane, je to silnější než já :) Takže Oui množstevně spíš jak píšou 2olfess, s.arik a Yeff :)
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
cony
Příspěvky: 132
Registrován: pát dub 16, 2010 23:49
Bydliště: Ostravsko

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od cony »

Můj dnešní jídelníček : ráno a dopoledne sedm banánů, čtyři jablka, poledne - asi půl kila hroznů, odpoledne dám misku salátu - ledový salát, půl okurky, 2 rajčata, 2 papriky - se sušenými bylinkami, sušenými rajčátky, olivami, oliváčem. Večer celý ananas...možná zachroupám i trochu sušených banánů....
opalescence
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 02, 2012 12:02

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od opalescence »

Ahoj jsem na jablkách závisla,opravdu snim 2plny pytliky např:od pečiva JABLEK.. A VECER TREBA UVARENYCH 7 ,MRKVÍ OKURKU 2 RAJCATA... rano samodzrejme snidam (suchary se zeleninou,pac peciov nemuzu)a obedvam(zel.polevku nebo kure se zeleninou) ale mezi snidani obedem a obedem a veceri snim dost toho ovoce a zeleniny. proto se ptam priberu? Je až neuvěřitelný kolik toho sním. Nebo i varenou mrazenou zeleninu
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Xion »

Podla mna, prilis vela surovej zeleniny nieje jest rozumne.
Ono to treba velmi dobre rozkusat na kasicku, inak vacsina vyjde von, a vela zivin sa nevstreba. Vacsina ludi to tak nevie rozzuvat, alebo sa prilis natrapi.
Lepsie ju odstavovat.
Samozrejme, listova ma vynimku. Ale z nej sa nevyzije, jedine, ak by chcel byt clovek ako prezuvavec, cely den nad travou a zuvat.
Preto si myslim, ze zaklad stravy je ovocie. Prakticky vo vsetkom prevysuje zeleninu.
Zeleninu celkovo netreba jest ako zdroj energie, iba ako zdroj mineralov, alebo na specialne ucely (ocisty atd...)
Tepelne upravena zelenina, to je naopak ina kava, a tu sa jej da jest vela, ako hlavny zdroj energie. Ale, to uz nieje vitarianstvo. :-) Ako zdroj energie je ale vhodnejsia, nez surova. Keby som mal jest iba zeleninu, tak radsej si ju tepelne upravim, a iba urcitu cast si necham surovu, a pomiesam to. Ono, je to uz aj dokazane, ze ked sa to je tymto sposobom, ani sa neaktivuje obranny system, takze telo s tym problem nema.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od rudo »

zelenina je od slova zelene

veganstvo a vegetarianstvo je od slova vegetable

zihlava-kopriva je ovela lepsia ako trava

krava je od slova trava

rastlinnych mienralov nie je nikdy dost

treba aj morsku zeleninu - teda morske zelene nielen pozemne zelene

energia v ludskom tele moze mat vela foriem, tie vyssie napriklad elektromagneticke vyzaduju prave cely sortiment mineralov
5 2 8
Uživatelský avatar
rawjozi
Příspěvky: 17
Registrován: sob črc 23, 2011 6:18
Bydliště: kosice

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od rawjozi »

rudo píše:zelenina je od slova zelene

veganstvo a vegetarianstvo je od slova vegetable

zihlava-kopriva je ovela lepsia ako trava

krava je od slova trava

rastlinnych mienralov nie je nikdy dost

treba aj morsku zeleninu - teda morske zelene nielen pozemne zelene

energia v ludskom tele moze mat vela foriem, tie vyssie napriklad elektromagneticke vyzaduju prave cely sortiment mineralov
slusny nazor. respekt. :)
MMS/CDS, surova strava, urinoterapia, klystir, post, rozne ocisty, ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od buc11 »

rawjozi píše:
rudo píše:zelenina je od slova zelene

veganstvo a vegetarianstvo je od slova vegetable

zihlava-kopriva je ovela lepsia ako trava

krava je od slova trava

rastlinnych mienralov nie je nikdy dost

treba aj morsku zeleninu - teda morske zelene nielen pozemne zelene

energia v ludskom tele moze mat vela foriem, tie vyssie napriklad elektromagneticke vyzaduju prave cely sortiment mineralov
slusny nazor. respekt. :)
akorát od čeho je slovo zelený a vegetable?
s poslední větou souhlas, akorát, že při normálním fungování jde o stopové množstvá
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od rudo »

skus 1-2 noci nespat a hned zistis co su a nie su stopve mnozstva, tu najdolezitejsiu formu energie nenahradis ziadnym jedlom
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:skus 1-2 noci nespat a hned zistis co su a nie su stopve mnozstva, tu najdolezitejsiu formu energie nenahradis ziadnym jedlom
ale když někdo nekonzumuje třeba 100 dní, musí jít o stopové množstvá a hovořil jsem o funkčních tělech, tak já to zkusit nemůžu
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od rudo »

buc11 píše:
rudo píše:skus 1-2 noci nespat a hned zistis co su a nie su stopve mnozstva, tu najdolezitejsiu formu energie nenahradis ziadnym jedlom
ale když někdo nekonzumuje třeba 100 dní, musí jít o stopové množstvá a hovořil jsem o funkčních tělech, tak já to zkusit nemůžu
energia vytvorena spankom je povela doplezitejsia ako nekvalitna energia z akehokolvek jedla
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:
buc11 píše:
rudo píše:skus 1-2 noci nespat a hned zistis co su a nie su stopve mnozstva, tu najdolezitejsiu formu energie nenahradis ziadnym jedlom
ale když někdo nekonzumuje třeba 100 dní, musí jít o stopové množstvá a hovořil jsem o funkčních tělech, tak já to zkusit nemůžu
energia vytvorena spankom je povela doplezitejsia ako nekvalitna energia z akehokolvek jedla
Najhorsie je ze ani dlhym spankom sa neda dospat den, kedy clovek spal malo. ale musim uznat ze zo spanku pochadza najvacsie mnozstvo energie.
Pamatam si ako si zo mna robili srandu na vyske ked som chodieval spat o 20:00. Po roku som mal najlepsie svalstvo spomedzi vsetkych chalanov co chodili do posilky a potom ludia zistili aky to ma prinos.

Inak k tej zelenine: Kedysi som jej zjedol denne aj 3-4 kg, teraz tak 2-2,5 kg denne. Myslim ze to uplne staci... Hlavna je pestrost.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:
buc11 píše:
rudo píše:skus 1-2 noci nespat a hned zistis co su a nie su stopve mnozstva, tu najdolezitejsiu formu energie nenahradis ziadnym jedlom
ale když někdo nekonzumuje třeba 100 dní, musí jít o stopové množstvá a hovořil jsem o funkčních tělech, tak já to zkusit nemůžu
energia vytvorena spankom je povela doplezitejsia ako nekvalitna energia z akehokolvek jedla
možná, kdoví
nicméně, proč se asi nechce čistým tělům spat?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od rudo »

buc11 píše: nicméně, proč se asi nechce čistým tělům spat?
tiez ma zaujima preco so mnou ziadne ciste telo nechce spat
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:
buc11 píše: nicméně, proč se asi nechce čistým tělům spat?
tiez ma zaujima preco so mnou ziadne ciste telo nechce spat
ŽE BY MÁLO FRUITu?
no vlastně se mnou ani špinavé a nebo o tom nevím?
Lucie

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Lucie »

Nevím, zda tahle diskuze ještě pokračuje, ale chtěla bych se zeptat, jak to prosím vás děláte, že sníte několik kilo ovoce nebo zeleniny? Mně by bylo špatně a to ve velkém. Když sním třeba pět banánů najednou už tak mám pocit přejedení :D A celkově. I když je pravda, že třeba u melounu si dokážu představit sníst víc, nebo jablka, pomeranče. Ale tak 2 kg za den a už to je moc. :D
Cipisek

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od Cipisek »

Oni si to vyšťaví a pak vypijí...

Pokud chceš zhubnout, asi není problém zkusit sníst jen kilo ovozelu za den... Pokud trpíš podváhou, pak to problém asi je..:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od rudo »

Lucie píše:Nevím, zda tahle diskuze ještě pokračuje, ale chtěla bych se zeptat, jak to prosím vás děláte, že sníte několik kilo ovoce nebo zeleniny? Mně by bylo špatně a to ve velkém. Když sním třeba pět banánů najednou už tak mám pocit přejedení :D A celkově. I když je pravda, že třeba u melounu si dokážu představit sníst víc, nebo jablka, pomeranče. Ale tak 2 kg za den a už to je moc. :D
ja si toez neveim opredstavit ako zjest vela zeleniny ked sa predtym napcham bananmi jabkami a pomerancema nebo melounem


ked sa mi stane ze v niekroy den zlyham a zacnem s ovocim

uz zelenina asi nebude v ten den

ale zajtra je zase den a je sanca na napravu a zacat spravne
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:ked sa mi stane ze v niekroy den zlyham a zacnem s ovocim
Jaaaak zlyham s ovocim ??? Co to slysim, co to vidim, co to ctu ? .. nekdo nam tu tajne mlsa fruktozu :D))) ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od rudo »

cepheus píše:
rudo píše:ked sa mi stane ze v niekroy den zlyham a zacnem s ovocim
Jaaaak zlyham s ovocim ??? Co to slysim, co to vidim, co to ctu ? .. nekdo nam tu tajne mlsa fruktozu :D))) ..
stane sa, ked som lenivy zeleninu nachystat a ovocie sa doma povaluje a niet uz ziadnej cokolady, tak obcas na ovoci zhresim
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od cepheus »

Neee, jen sranda, ale aspon nezatloukas, to se ceni :D .. mam ted v lednici zcela zamerne mrkvoblicka s citronem (strouhany jabka, mrkev + citronova stava), bych se toho ujedl, nemam nikdy dost a dobre to vyprazdnuje strevo:).

To mas tak .. ona neskodi ani fruktoza, ani maso ani tuk, jen se toho nesmis prezirat kazdy den v jednom kuse:)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od rudo »

jo to si jeste pamatauju z toho filmu :

Fruktozovy Joe

Fruktoza podavana v malych davlach neskodi v jakemkoli mnozstvi

jabka mrkve nastrouhat a citron

tak to si ja taky pamataju a kdybych se nebal ze si opstroham taky prsty tak bych casteji ale obcas to udelam pro rodinu a taky si dam

nekdy taky do toho skorici a med


ja nikdy nezatloukam, zatloukani neni zadna sranda, ale pozorovat lidi kdyz jim reknes vsechno , to je zazitek
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od cepheus »

Jo, skorice a med do mrkvoblicek jsem taky zkousel, nejni spatny, ale staci mi to i takto, mnamka:).
ja nikdy nezatloukam, zatloukani neni zadna sranda, ale pozorovat lidi kdyz jim reknes vsechno , to je zazitek
Hehe, to je fakt, se tim taky bavim, kdyz treba prijdou jednou za cas Svedci a zazvoni, vybalim na ne jak se veci maji a prejdu pozvolna na vyklad o hvezdach, planetach a Vesmiru vubec a jak je to s iluzi hmoty a oni zanechavji agitky a maji najednou naspech :D .. spravna prdel:).
Naposledy upravil(a) cepheus dne ned kvě 24, 2015 0:15, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kolik zeleniny sníte denně

Příspěvek od cepheus »

2x
Odpovědět