Sauna

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Sauna

Příspěvek od Sasha »

Ahoj zajímal by mě váš názor na saunování obecně. Má tato aktivita nějaké zápory? Já zase začínám docházet, tak jsem si řikal, jestli náhodou...
Případně jestli se dá kombinovat s půstem? třeba v zimě by mohla aspoň příjemně prohřát, ne?
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Sauna

Příspěvek od Esterka »

Sasha píše:Ahoj zajímal by mě váš názor na saunování obecně. Má tato aktivita nějaké zápory? Já zase začínám docházet, tak jsem si řikal, jestli náhodou...
Případně jestli se dá kombinovat s půstem? třeba v zimě by mohla aspoň příjemně prohřát, ne?
Myslím, že když se sauna nepřežene, je to dobrá věc. Já saunu jednou kombinovala i s dvodenním půstem a bylo to fajn.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sauna

Příspěvek od martin_hk »

Sasha píše:Ahoj zajímal by mě váš názor na saunování obecně. Má tato aktivita nějaké zápory? Já zase začínám docházet, tak jsem si řikal, jestli náhodou...
Případně jestli se dá kombinovat s půstem? třeba v zimě by mohla aspoň příjemně prohřát, ne?
To by zajimalo i me, obzvlast ted.... Jinak do sauny jsem chodival rad.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: Sauna

Příspěvek od Atman »

saunu síce doma nemám, ale tak ako sa celý život s veľkou obľubou kúpem vo vani vo vriacej vode vždy aspoň hodinu (na výške som sa učil len vo vani :D , nebyť vane, nie som Ing. :lol: ), tak som to robil pár krát aj pri pôstoch ( hoci to extra nedoporučujú asi kvôli odpadnutiu, ale ja svoje telo jasne cítim a viem kedy mi klesá tlak na nebezpečnú hranicu ) a bolo to vždy megažúžo sa totálne prehriať a potom si ešte nejakú tú hodinku dve užívať pocit rozhorúčeného vnútra pri tej neustálej pôstnej zime. A tiež som používal infra ( nie horské slnko ale tie sálavé tyče po boku) to tiež fantasticky prehrievalo ruky aj telo. Takže myslím že so saunou by žiaden problém nemal byť, pokiaľ s ňou máte skúsenosti bez pôstu, ale s mierou, nie 6 kolečiek a pod.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Sauna

Příspěvek od Zdeníno »

V sauně jsem byl první den zahájené hladovky. Bylo to velmi osvěžující. Tak jsem šel i 6. den, a to nebylo dobře. Naložil jsem tělu další zátěž, i když mělo dost práce samo se sebou. Byl jsem pak ještě více zesláblý a zemdlelý.
Takže 1. den bych klidně šel, pak už asi jenom do páry na plovárně, aby se pročistily póry.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sauna

Příspěvek od cepheus »

třeba v zimě by mohla aspoň příjemně prohřát, ne?
A nebo by to srdce taky nemuselo dát a zchladil by ses naposledy. (Krev při delším půstu houstne, krevní tlak se mění i v průběhu dne).
Vydržíš bez jídla, vydržíš pár dní i bez sauny, než to riskovat zkoušet na sobě, ne ? :wink:
Naproti tomu ten bazén a plavání je v půstu to NEJ. (v nouzi po ránu i vlažná sprcha).
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Re: Sauna

Příspěvek od Sasha »

mě to právě přišlo dosti příjemný po dni bez jídla, ale po víc dnech už nevim jestli a jak bych to zvládal :-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sauna

Příspěvek od Samira »

Myslela som si, ze pocas postu budem kazdu chvilu nalozena v horucej vani s bylinkami. Kdeze! Hned v prve dni som pochopila, ze ak chcem prezit, tak na toto musim zabudnut. Z vane som sa ledva vytiahla a rozdychavala som to pol hodinu. Sauna by bola este narocnejsia.
Vsak ja sa jej dockam, neutecie mi :)
Odpovědět