CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od buc11 »

včera sem náhodou kouk do pařeniště a dorostlo tam tak ze 7 ledovejch salátů, ale výborný, tak jsem je pro jistotu přikryl bílou netkanicí, je tam i tak 2 m2 celery natě, taky dobrý, kopr a fenykl jsou aut a mangold se už pomalu též chýlí.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Sweetie »

tak veri, pokud nemas pareniste jako buc, asi ti zbyva hlavkac z obchodu. ten se snad da dostat celorocne. a proc je chlorofyl tak dulezitej? ja jim zeleny spis pro vsechny ty aminokys. a vodu co to obsahuje nebo ne?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Sweetie »

precteno. jenze stejne slunecni energie je pro me takovej spis filozofickej pojem. nevysvetluje se tam, co chlorofyl presne dela s metabolismem, nebo ze bez nej nemuzem zit nebo tak.
dvdmchl

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od dvdmchl »

To je zajimavy, bez slunce by tu vsechno chciplo, ale pro tebe je to filozofickej pojem :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:precteno. jenze stejne slunecni energie je pro me takovej spis filozofickej pojem. nevysvetluje se tam, co chlorofyl presne dela s metabolismem, nebo ze bez nej nemuzem zit nebo tak.
ale dnooceánové bakterie a frutoši chlorofyl vůbec neřeší
dvdmchl

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od dvdmchl »

frutousum padaj zuby...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:frutousum padaj zuby...
slunecni energii dejchame. i kuzi. ovlivnuje tedy chlorofyl kvalitu zubu? spis to jsou jednotlivy aminokys a prvky co to zeleny obsahuje.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od buc11 »

dvdmchl píše:frutousum padaj zuby...
květě, primaldurianovi, mangovi, kate, mros, fiu, lao atd nepadaj ani orang Utanovi
dvdmchl

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od dvdmchl »

treba tajne ukusujou spenat a nepriznaj to...
Uživatelský avatar
Android
Příspěvky: 44
Registrován: ned črc 01, 2007 18:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Android »

Ty zuby jsou vysvětlený ve fruta vlákně v jednom dávnym bucově příspěvku o nějakym fruta guruovi. Má to co dočinění s detoxem a s tim souvisejícím okyselením dutiny ústní. Když si to člověk ohlídá, tak o zuby nepřijde. :)
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Kallaf »

Moje zuby su v hroznom stave uz od detstva takze asi nemam co stratit.Asi tak 2 roky idem prevazne na ovoci aj ked sa snazim davat green juice aspon obden zubne kazy sa neprestali zvacsovat.Casto citim v ustach kyslu pachut hlavne v noci.Pride mi to ako priznak presladenia organizmu.Keby mi na tom zalezalo tak asi obmedzim spotrebu citrusov ale velmi mi chuti ovocie v rozmixovanom stave,takze naco zuby :P
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Dano »

Android píše:Ty zuby jsou vysvětlený ve fruta vlákně v jednom dávnym bucově příspěvku o nějakym fruta guruovi. Má to co dočinění s detoxem a s tim souvisejícím okyselením dutiny ústní. Když si to člověk ohlídá, tak o zuby nepřijde. :)
Kde presne to napisal? Vdaka.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od buc11 »

dvdmchl píše:treba tajne ukusujou spenat a nepriznaj to...
ano toť běžné argumenty tkzv.normálnych
stejně jako že sluneční mužíček tajně ucucává, nebo že to má zašitý tajně pod kůžou (potravu čičo) a tak ho měsíc nespustili na 2 metry a ha, nic nenašli.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od buc11 »

Kallaf píše:Moje zuby su v hroznom stave uz od detstva takze asi nemam co stratit.Asi tak 2 roky idem prevazne na ovoci aj ked sa snazim davat green juice aspon obden zubne kazy sa neprestali zvacsovat.Casto citim v ustach kyslu pachut hlavne v noci.Pride mi to ako priznak presladenia organizmu.Keby mi na tom zalezalo tak asi obmedzim spotrebu citrusov ale velmi mi chuti ovocie v rozmixovanom stave,takze naco zuby :P
jak už je poškoděná sklovina, jsou i fruit kyseliny likvidační, komu na nich záleží, je třeba se po každé potravě jich (těch kyselin) zbavovat nějakým čistem.
A už slovo převážně může být velavravujůce.
A ovoce jím včilkajc pouze a jen buď v jujce a nebo mixstavu, je to milionkrát orgastičtější a při soustavném plivání takřka nezatěžující i při mých megamnožstvách.
to Dano: mě nebrat vážně vodpovědích tvářících se příliš vědecky
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Sweetie »

buc11 píše:
Kallaf píše:Moje zuby su v hroznom stave uz od detstva takze asi nemam co stratit.Asi tak 2 roky idem prevazne na ovoci aj ked sa snazim davat green juice aspon obden zubne kazy sa neprestali zvacsovat.Casto citim v ustach kyslu pachut hlavne v noci.Pride mi to ako priznak presladenia organizmu.Keby mi na tom zalezalo tak asi obmedzim spotrebu citrusov ale velmi mi chuti ovocie v rozmixovanom stave,takze naco zuby :P
jak už je poškoděná sklovina, jsou i fruit kyseliny likvidační, komu na nich záleží, je třeba se po každé potravě jich (těch kyselin) zbavovat nějakým čistem.
A už slovo převážně může být velavravujůce.
A ovoce jím včilkajc pouze a jen buď v jujce a nebo mixstavu, je to milionkrát orgastičtější a při soustavném plivání takřka nezatěžující i při mých megamnožstvách.
to Dano: mě nebrat vážně vodpovědích tvářících se příliš vědecky
taky mi nejvic vyhovuje jist jen ovoce. dneska jsem byla na prohlidce u zubare a zuby v poradku. zvlastni, ani mi je nemusel moc cistit, zubni kamen se nijak neusadil.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od veri »

Prosím o radu - na biosféře zlevnili chlorellu a tak si ji chci koupit, akorát mě zajímá, jestli je lepší prášek a nebo tabletky? Je někdo, kdo vyzkoušel obojí?
A ještě by mě zajímala ta alfalfa (http://www.biosfera.cz/nastroje-zdravi- ... rodukt/cz/), vím, že ji hodně vychvaloval Walker (i když samo čerstvou :)

Můžu si ale dovolit jen jedno, buď chlorellu a nebo alfalfu, tak co je lepčí? :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od s.arik »

Veri, srovnání sypký prášek/tablety nemám, užívám jenom ty tablety. Ale určitě si příště koupím prášek!!!

Vůbec mi to totiž nechutná, čili o kousání nemůže být řeč, mají hnusnou rybí pachuť. Ono se to asi nějak v žaludku rozpustí, ale sypký prášek na pokrájeném banánu nebo v džusu bude pravděpodobně využitelnější, v těle. Myslím, tedy nevím :)

No a alfa-alfu si klíčím, je moc dobrá a krabička bio semen za 40Kč mě stále stačí, to už klíčím X měsíců tak jednou týdně....
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od veri »

Jéé, děkuju, s.ariku, já taky směřovala spíš k tomu prášku, asi si ho objednám.

A prosímtě, kde kupuješ alfalfu, já ji nikde neviděla? Ale třeba jsem špatně hledala :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Dano »

Veri, k tej chlorelle, citala si Stanovisko AKV k produktom Chlorella pyrenoidosa a Mladý jačmeň od IB?
Pises, ze si nemozes dovolit aj chlorellu aj alfualfu. K tomu vyberam:
Následná tabuľka zo stránky http://www.chlorella.sk/ je typickým príkladom komerčnej demagógie, pretože porovnáva obsah látok v potravinách na 100 gramov. Kým na jednej strane nemôžete zjesť naraz 100 g chlorelly a stojí vás zhruba 600.- Sk, na strane druhej 100 g špenátu, mrkvy, sóje, brokolice alebo vlašských orechov zjete naraz úplne v pohode a všetko dohromady to stojí iba zlomok sumy, ktorú zaplatíte za 100 g chlorelly.
Ja inac nie som zasadne proti chlorelle a inym podobnym praskom/tabletkam, ale ta cena..., ak si teda necitala, odporucam precitat nazory z oboch stran, a tento negativny na tej linke nie je zly.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od veri »

Dano píše:Veri, k tej chlorelle...
Díky Dano, určitě je to na místě, nepochybuju o tom, že je to byznys, stejně jako všechno dneska. Já to viděla jako docela dobrou alternativu k zelenému, protože ho nejím denně, samotné mi nechutná (možná jde ale jen o chuť supermarketovou), spíš ho totiž šťavím a to už vyjde dráž. Rozhodně to nevidím jako náhradu zeleného, to urč. ne. Taky mi přišel výhodný obsah B12, ale to je vedlejší, ne, že bych ji chtěla kvůli b12ce :D

Ale u Terky na lifefoodu se o ní píše hezky :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Renáta »

Dano, už sme ho tu aj pred časom rozoberali. To o rastovom faktore...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Fiona »

Ja ale s Danem souhlasim :)
Pokud jde o zabince, v zasade nic proti nim, ale pokud mi nevoni predstava ze bych je jedla rovnou z vody (coz fakt nevoni, vyjimkou jsou morske rasy asi 3 druhy), nevidim duvod proc je kupovat, jeste k tomu predrazene... Pokud nekomu chybi chlorofyl, ja to urcite nejsem 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Renáta »

Veď ja tiež suhlasim, preto som pripomenula, že už o tom bola reč :wink:
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od dgm »

V jednom poradu . uz nevim v jakem a uz ani nevim na ktere televizi to bylo :lol: :lol: rikali neco z historie, kdo se umi presne orientovat, tak si to zaradi na ciselne ose..., tak ze pry kdyz Vikingove porazili Rimany, tak to bylo jedine proto, ze se zivili rasami z more a ze skal oskrabovali nanosy techto ras... Doufam, ze jsem si aspon spravne vzpomnela na Vikingy a na Rimany 8) :lol:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od s.arik »

veri píše:Jéé, děkuju, s.ariku, já taky směřovala spíš k tomu prášku, asi si ho objednám.

A prosímtě, kde kupuješ alfalfu, já ji nikde neviděla? Ale třeba jsem špatně hledala :)
Mají ji ve zdravé výživě v Mariánských horách (Zdravíčko, Přemyslovců nevím kolik), mají ji i na Biosféře.

Mám přesně tyhle http://biosfera.scostry.cz/sonnentor-al ... rodukt/cz/

Jo a semínka jsou menší než sezam, takže na klíčení je jich spoooousta, i když je to na váhu jen 120g :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od veri »

s.arik píše:Mají ji ve zdravé výživě v Mariánských horách (Zdravíčko, Přemyslovců nevím kolik), mají ji i na Biosféře.
Jéé, super, děkuju moc!! Hned v pondělí se tam stavím :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Enzym »

Zajímalo by mě, kolik kdo z Vás do sebe dostane denně chlorofilu. Já si dávám dvakrát denně lžičku sušené jemenové šťávy od 999plan. Dále denně odšťvaňuju asi 200 gramů špenátových listů, ael je zde slabá výtěžnost při použití centrifugálního došťavňovače, Pak se snažím každý den sníst alespoń 100 gramů brokolice.
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Jirka N »

ael je zde slabá výtěžnost při použití centrifugálního došťavňovače
kde si sehnal tenhle stroj? :)

pmn by se ti určitě vyplatil na špenát ten ruční odšťavňovač co lisuje, když už se tak zaměřuješ na chlorofyl. Jaký pozoruješ účinky?
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Enzym »

Jirka N píše:
ael je zde slabá výtěžnost při použití centrifugálního došťavňovače
kde si sehnal tenhle stroj? :)

pmn by se ti určitě vyplatil na špenát ten ruční odšťavňovač co lisuje, když už se tak zaměřuješ na chlorofyl. Jaký pozoruješ účinky?
Já mám jen obyčejnej centrifugální odšťavňovač z Tesca za 1100 Kč. Výtěžnost z 200 gramů špenátových listů je asi tak půl deci, což je hodně málo. Kolik by vytěžil ten ruční a kde na něj najdu odkaz? Jinak, co se víc zaměřuju na zelené věci (špenát a prášek Bio barley juice) , tak jsem víc alkalizovaný, což se projevuje po všech stránkách pozitivně.
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Jirka N »

já ho mám z biosféry, ted uz tam maji jen nahradni dily. nazev je Healthy juicer tak zkus pohledat. S tou výtěžností, mozna neco najdes tadyhttp://www.juicers.cz/diskuze/viewforum.php?f=3
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od k.winky »

Já mám ruční HJ a z 200g pytlíku je tak decka no
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Sweetie »

uz bych zeleny neodstavnovala v centrifuze po zakoupeni rucniho HJ. ono taky zalezi na kvalite rostliny. spenat si kupuju cerstvy koprivovy na trhu a da stavy dost, svazek v pohode 250 -300 ml. ale kolik muze vazit to nevim.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Jista »

Tohle si nemuzu nechat pro sebe...
nasel jsem Indii misto kde delaji spirulinu,v Auroville,to je takova ekologicka komunita,ziji tam vetsinou cizinci.delaji spirulinu "crunchy",male krupave kousky,neuveritelne dobre,a lehce slanou chuti(i kdyz bez soli)dlouho jsem nejedl neco tak dobreho.a cena?500 g za pohych 400 kc.delaji i prasek,a da se to poslat co Cech,cenu nevim.uzasna cena a vyborna chut,moc doporucuju...

http://72.14.235.132/u/auroville?q=cach ... k&ie=UTF-8
Go Raw
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Marci »

Prosim,prihlaste se me nekdo,kdo ma registraci na GW.Chci zakoupit chlorellu a Slunicko mi na Sz neodpovida,zrejme je nekde pryc.Diky moc
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Esterka »

Nejlepší chlorofil obsahuje zelený ječmen. Já užívám prášek zeleného jemčene od Green Ways a jsme s ním naprosto spokojena. Výborně to neutralizuje překyselení.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od 800914 »

:) o tom by sa dalo polemizovat.
pmn chlorofyl je rovnaka molekula ci v jacmeni ci inde.
a ak to bolo o obsahu, tak su aj koncentrovanejsie zdroje.
ak o kvalite materialu tak osobne som presvedceny ze neni nad fresh! praskove koncentraty nikdy nemaju energiu cerstveho originalu.
ak o firme, tak to by som dal skor do inzercie >:-)
ale inak plny suhlas.. zeleneho neni nikdy dost! :mrgreen:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Pavluška »

Esterka píše:Nejlepší chlorofil...
mě se teda taky jako čísélku zdá pocitově lepší čerstvý, ať už v divokých bylinách nebo i třeba obyčejném římském salátu, biolistech ředkvičky apod... suché prášky jsou dobrá skladná nouzovka, ale pro mě ne piedestál.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Rarach »

Tak teď vám hodím cosi do placu a poperte se :lol:

Dle Frederica není chlorofyl pro člověka důležitý a vyhazovat za trávu z ječmene je jen velký kšeft...(to je ve zkratce pro ty, kteří neovládají angličtinu natolik)

Wheatgrass: Nature’s Perfect Food?

Thanks to Dr. Graham for his help in helping me revise the latest version of this article.

Wheatgrass used to be the big "superfood" promoted by popular raw-food authors. Nowadays, you don't hear much about it since they are too busy selling raw chocolate and other more lucrative items, but it's more popular than ever in the mainstream.

Jamba Juice sells it.

You can find frozen wheatgrass juice in most health food stores and most of the popular raw food rejuvenation centers offer wheatgrass juice as part of their therapy.

Why would you want to drink such a nasty beverage?

Let's look at the claims made by wheatgrass proponents one by one.

1-Chlorophyll

One of the big claims made about wheatgrass juice is that because it's rich in chlorophyll, and that chlorophyll is similar to hemoglobin in structure, that somehow it helps "build your blood", because hemoglobin is an important component of blood. Some authors have even claimed that the "only" difference between hemoglobin and chlorophyll is the center element, which is iron for hemoglobin and magnesium for chlorophyll.

What is chlorophyll? It's of course the substance that converts sun energy into chemical energy through the process known as photosynthesis. Without this process, human life would not be possible! Only plants can make carbohydrates from carbon dioxide and water.

Hemoglobin is a protein that transports oxygen into the red blood cells. It makes up about 35% of the blood. Without hemoglobin, human life would also not be possible. It transports oxygen from the lungs to every cell of the body that needs it.

So what's the link between the two? They are certainly similar in structure, but with very important difference. The main difference is that hemoglobin is built around iron, while chlorophyll is built around magnesium. But to claim that the two molecules are easily interchangeable is really oversimplying things

We know that if you need iron, you cannot just take magnesium and expect your body to convert it like an alchemist would convert lead into gold.

Certain elements that help build the blood (such as iron, calcium, vitamin C, folic acid, etc.) are found abundantly in chlorophyll-containing foods such as green vegetables, so it's easy to understand that these foods can have some benefits. But the claim that chlorophyll can be converted into hemoglobin is simply not supported by science.

Chrolophyll is not a necessary nutrient in human nutrition. Many populations throughout history have gone for years, or even decades on restricted diets of various foods that do not contain any chlorophyll (such as fruits, root vegetables, grains, etc.), with no apparent difficiency.

But the big misunderstanding about grass as part of the human diet is that we're simply not grass-eating creatures. All of the various vitamins and minerals that are found in wheatgrass can be found in much more succulent and easily digestible fruits and v

2-Enzymes

Perhaps you should drink wheatgrass juice for enzymes?

First of all, the enzymes that are destroyed in the food are NOT the same enzymes that are required by your body to digest the food you’re eating.

For the sake of clarity, let’s define an enzyme. An enzyme is essentially a protein that helps make a specific chemical reaction occur.

Food enzymes are those found in foods, and their purpose is to carry out the chemical reactions necessary for the existence and life of the plant itself.

They are also destroyed by stomach acids upon ingestion by humans. Even if they could somehow survive the acidity in the stomach, these enzymes were designed for the plant. They helped the plant to grow, and would continue to help the plant carry out its life cycle. They play no part in the human digestive process.

The plant enzymes found in wheatgrass are in no way special. Lettuce and other vegetables contain the same enzymes.

3- Most Nutritious Food

The biggest claim about wheatgrass is that an ounce of wheatgrass juice is worth more than 2 pounds of fresh green vegetables. Is this true? Let's see how this claim stands scrutiny.

Below you'll find the nutritional data (taken from USDA databases) for one ounce of wheatgrass juice, compared to 2 pounds of two different vegetables. I threw in the typical carrot in there, just to see, even though it's not a green vegetable.You'll find that your typical ounce of wheatgrass juice is nowhere close to replacing the 2 pounds of vegetables, as wheatgrass promoters have claimed.

Wheatgrass Juice (1 ounce)

Vitamin E, 880 mcg (that's "microgram" not milligram)
Betacarotene,120 IU
Vitamin C, 1 mg.
Vitamin B12, 0.30 mcg (that's "microgram" again)
Magnesium, 8 mg.
Calcium, 7.2 mg.
Iron, 0.66 mg.
Potassium, 42 mg.

Raw Spinach (2 pounds)

Vitamin E, 18400 mcg. (I converted to micrograms, for easier comparison)
Betacarotene, 85,066. IU
Vitamin C, 254.9 mg.
Vitamin B12, none
Magnesium, 716.7 mg.
Calcium, 898.1 Mg.
Iron, 24.6 mg.
Potassium, 5,062.1 mg.

Raw Carrots (2 pounds)

Vitamin E, 6000 mcg. (I converted to micrograms, for easier comparison)
Betacarotene, 152,506 IU
Vitamin C, 53.5
Vitamin B12, none
Magnesium, 108.9 mg.
Calcium, 299.4 Mg.
Iron, 2.7 mg.
Potassium, 2,903.0 mg.
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od 800914 »

ja verim vlastnemu experiencu. a ten vravi ze zelene juicy su pre mna blahodarne elixiry. a to hlavne ak su cerstve.
ze ma frederik iny nazor je mi uprimne celkom jedno :)
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Rarach »

Ale vždyť jo, čerstvé zelené je super! Taky mi to nakopává!
V tomhle s ním souhlasím jen pokud jde o komerčnost prodeje "super foods". Je to business jako každý jiný!
Apropo, já to neřeším, stejnak mi ten sušený ječmen nešmakuje... :wink:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od awa »

800914 píše:ja verim vlastnemu experiencu. a ten vravi ze zelene juicy su pre mna blahodarne elixiry. a to hlavne ak su cerstve.
ze ma frederik iny nazor je mi uprimne celkom jedno :)
Nápodobně, čerstvé jsou elixíry a životabudiče, již jsem se rozplývala v jiném vlákně.. Zjišťuju, že s Fredericem v rámci sebe nesouhlasím i v jiném...třeba ty mega porce, nejen že nedám, ale jsem po velké porci letargická, K.O. Jsem rebelisko, na názory a teorie hned tak nedám, kriticky hodnotím, testuji...výsledky zatím odlišné. Taky pokora, abych se oháněla svou pravdou, nemusí být pravdou pro jiné. Natož, abych z toho rejžila, je to kluzký led.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od 800914 »

predaj superfoodov je biznis ako kazdy iny.
ze sa pri propagacii prikrasluju fakty to ma neprekvapuje. ale nieje vsetko iba cierne alebo iba biele.. tym myslim ze aj ked su niektore superlativa prehnane nemusi to znamenat ze je hned cela propaganda oblb.
nech si trebars GW tvrdi co chce o susenom jacmeni, ak chcem tak si o tom najdem nieco aj inde ako na strankach predajcu a spravim vlastny nazor.
tym chcem vyjadrit len tolko ze biznis superfoods mi nijak neprekaza aj s jeho niekedy prifarbenymi reklamnymi kampanami, zvelicuju lebo tak funguje reklama a keby na svoj produkt neupozornili tak ich prevalcuju inii, a osobne som racej ked propaguju zive koncentraty a superfoody ako ked inii propaguju ibalgin a paracetamol.

a ze ten alebo tamten predajca ludi na strankach a v letakoch presviedca ze ich suseny jacmen je najvacsi zazrak prirody? a ze je najlepsim zdrojom toho a toho? hmno kto ma kvoli tomu moralny blok tak nech jeho produkty nekupuje.
to ale pmn nevypoveda nic o tom ako moze robit green juic dobre nejednemu prekvasencovi, alebo o tom ze chlorofyl hoci neni totozny s hemoglobinom ze nemoze byt telu kde tu prospesny.
a ze clovek neni krava? a na co teda vymysleli juicer?
ved preca zdroje obzivy sa u homeosapiena menia a vyvyjaju aj podla schopnosti ako ich harvestrovat. a ze ma krava na pupavu styri zaludky?! mne staci jedno HJečko ha! a teraz povedz Evolušn kto je na dvore kapitan..
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Rarach »

No podle mě je to o tom, že každý máme v životě svojí pravdu a za tou si jdeme. Důležité poučení z toho všeho je to, že nemáme blbnout a fanatizovat, ale poslouchat potřeby svého těla a dopřád mu, o co si žádá.
Pokud někdo nemá zelený (ať už v jakékoli podobě) rád, tak ať se tím necpe a naopak.
Ano, pravdu máš! Lepší byznys je prodávat super foods, než jiné výrobky naší konzumní společnosti. A pak už záleží na každém, kterou cestou se dá...

Každopádně můj point je takový, že spousta z nás stále příliš blbne, jestli mu náhodou nechybí to a to.
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Esterka »

Pavluška píše:
Esterka píše:Nejlepší chlorofil...
mě se teda taky jako čísélku zdá pocitově lepší čerstvý, ať už v divokých bylinách nebo i třeba obyčejném římském salátu, biolistech ředkvičky apod... suché prášky jsou dobrá skladná nouzovka, ale pro mě ne piedestál.
Jenže jak snadno vyrobit čerství juice plný chlorofilu? Z čeho? A pomocí centrifugálního odšťavňovače z trávy juice nevyrobíš. A kolik trávy by musel člověk nasbírat, aby získal například dvě deci zelené šťávy?
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Rarach »

Já samotné zelené drinky nepiju. Je toho málo a zas tak moc mi to samotné nechutná. Mám ráda směs mrkev, špenát, popřípadě ještě trošku jablíčka...nebo mrkev s okurkou...

Ale jinak miluju zelený smoothie - rozmixuju špenát, filtrovanou vodičku a třeba banán, mango nebo papayu. To vypiju na ex!
A myslím, že to stačí. Chlorofyl je dost bohatě zastoupen v každé listové zelenině a je jedno v jaké podobě jí sníte/vypijete.
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od 800914 »

Esterka píše: Jenže jak snadno vyrobit čerství juice plný chlorofilu? Z čeho? A pomocí centrifugálního odšťavňovače z trávy juice nevyrobíš. A kolik trávy by musel člověk nasbírat, aby získal například dvě deci zelené šťávy?
nie je to az tak dramaticke :)
ak chces vyjuicit 2 deci cerstvej zelenej stavy potrebujes v podstate iba dve veci
1. juicer co vie spracovat byliny
(centrifuga neni vhodna. idealne su masinky na principe nizkootackoveho ždímania, bud manualne alebo elektricke), najlacnejsia volba je zrejme manualny Healthy Juicer za cca 1000 ceskych.
2. cca 300g cerstvych zelenych listov. bud nazbieranych alebo kupenych, co nieje oproti predrazenemu GW prasku jacmena ziadna velka investicia.
ja ked nieje co zbierat alebo z lenivosti kupim 4x 100g petrzlen vnate a to mi vyda na cca 3deci.
a neide len o pomer ceny.. ide hlavne o pomer kvality . susene nikdy nema tu energiu co fresh.

btw. dnes mi konecne vydali z kurierskeho depa krabicu s green starom. nechapem ze mali zatvorene od 24.12. az dodnes kreteni.. robia v distribucnom fachu a kludne zatvoria kram na 10 dni a ani sa im clovek nedozvoni..
co som to chcel vlastne povedat.. :) hej ze pre ilustraciu mozem spravit foto porovnanie juicenia zelenej stavy manualnym HJckom a elektrickym twingearom a uploadnem to sem ak by to niekoho zajuimalo.
len musim dat este zaviest intrnet, tak to chvilu potrva, v novom dome som zatial diskonekt.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od Samira »

800914 píše:...pre ilustraciu mozem spravit foto porovnanie juicenia zelenej stavy manualnym HJckom a elektrickym twingearom a uploadnem to sem ak by to niekoho zajuimalo...
Rada si to pozriem...
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od neon »

Cisilko me by porovnani zajimalo, i kdyz nevim co vlastne pude na tom srovnani videt :)

Jak je to s naklicovacim nacinim? Asi jste to uz nekde resili, ostatne jako vsechno, tak se omlouvam, ze opakuji dotazy. Ale je u nas k nakoupeni nejaka dobra sada neceho co usnadnuje domaci kliceni ve velkem? Abych mel treba rozjete kazdy den nove kliceni a juicoval si tak 300ml domaci fresh wheat grass stavy?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: CHLOROFYL - v čem ho konzumovat a jak...

Příspěvek od 800914 »

ta foto dokumentáž by mohla byt tak do tyzdna. od te raz.
uvidim ak ma to bude bavit mozme zalozit temu obrazkovy receptar :)
Odpovědět