Převtělování

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Giovanka
Příspěvky: 34
Registrován: čtv zář 10, 2009 13:46

Převtělování

Příspěvek od Giovanka »

Zdravím všechny, jaktože někdo (popř. půstař Pavel, nebo vitarián Jarda apod. ) :-) s takovou jistotou tvrdí, že člověk se pořád rodí znovu a znovu? Kde je aspoň náznak nějakého důkazu? Zní to hezky...ale není to jen utěšování, stejně jako u všech věřících? Strašně bych mě zajímalo dozvědět se o tom něco víc, doporučíte mi někdo nějakou literaturu / seminář, či cokoliv? Věřím, že někdo může vystoupit z těla, i když nevím, jak to dělá, ale dejme tomu...ale to ještě neznamená, že se zase narodí...

Předem děkuji za vaše názory a připomínky.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Převtělování

Příspěvek od Renáta »

Giovanka, sama som mala zopár zážitkov, ktoré ma vedú k presvedčeniu, že smrťou sa nič nekončí. Ale sú to také tie neprenosné skúsenosti. Jedna vec je istá, raz sa to dozvieme každý :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Převtělování

Příspěvek od Panda »

Otázka je, zda chápeš duši jako pevnou samostatnou jednotku nebo jako životní substancí vstupující do všeho živého. Podle mne za b) je správně.

Pokud by byla duše pevná jednotka, vznikalo by spousta otázek - má každý živý tvor stejnou duši (=stejně "velkou")? Jaký je životní cyklus, jak duše vznikne a jak zanikne? Ve kterém okamžiku duše vstoupí do těla, v okamžiku porodu a před porodem tvor duši nemá?

S pohledem na duši jako na životní substanci je vše jasnější a jednodušší - fyzické tělo je s duší spojeno zřejmě pomocí neuronů, do každého tvora proniká tak velká část substance jaká je třeba a jakou jeho tělo pojme. Tím pádem nelze mluvit o reinkarnaci, protože části substance se přelévají do organismů neuceleně a promíchaně. Vše živé je tak spolu spojeno přes své podvědomí, přes životní substanci, jejímž prostřednictvím je umožněn přenos myšlenek a intuice. Vzpomínky na minulé životy pak nejsou vzpomínkami konkrétní jedné duše, ale přenosem zážitků skrze stopu zanechanou v substanci. Vede to k uvědomění si, že spolu s ostatními živými tvory tvoříme dohromady jednu bytost, nejsme oddělené jednotky. Stále pak zůstává pravdou že smrtí nic nekončí, protože jsme součástí vyššího celku.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Převtělování

Příspěvek od cepheus »

Pandi, tos někde převzal z textu, nebo jsou to Tvá slova, nebo jsi "tam" byl ?

Kloním se spíše k názoru Reny, že budeme čumět komplet všichni na Boží "systémové" věci a není nejmenší důvod aby docházelo k úniku systémových informací směrem k nám .. a když není důvod a zájem jednoduše to nejde a zaručené popisy toho jak to je ve mě spíše budí úsměvy.
Viz "Ani oko nevidělo, ani ucho neslyšelo co chystá Bůh těm co jej milují" ..

Čiže moc nerozumím jazykem jakého kmene teď ke mě hovoříš. :D :wink:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Převtělování

Příspěvek od culka »

Tiez si vravim, ze prideme a uvidime. Smrtou sa nic nekonci.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Převtělování

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:Pandi, tos někde převzal z textu, nebo jsou to Tvá slova, nebo jsi "tam" byl ?
Pozorování života.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Převtělování

Příspěvek od Xion »

Giovanka, dokaz? Videla si uz nejaky dokaz? Vzdy je to len na tvojej schopnosti verit.
Celej matematike na zakladnej skole si uverila bez jedneho dokazu, napriek tomu, ze je to jedina veda, kde nejake existuju. Opytaj sa sama seba, preco?
Potrebujes najst niekoho, kto ta presvedci, ze tomu rozumie. Ale dokazy ti neda. Ty si ich das sama, cez tvoju vlastnu mudrost a intuiciu, ktora ti napovie, ze ten clovek tomu rozumie a ty uveris. Dokazy neexistuju.
Takze, ked sa pytas, ako si mozu byt tak vsetci isti, ze po smrti nieje koniec, je to proste preto, ze ziskali poznanie, ktore ich presvedcilo, ze to tak je. Dokazy ani nehladaj, nenajdes ich. Hladaj len pravdu a poznanie a casom pochopis...
1/2Vitar
Příspěvky: 53
Registrován: pát čer 19, 2009 11:14

Re: Převtělování

Příspěvek od 1/2Vitar »

Souhlas s Pandou. Takže vlastně když budu chtít můžu bejt v minulym životě třeba Ježíš nebo Hiter. Ale žádné praktické návody k tomu nenám páč jimi bejt nechci.
Ještě bych dodal že PMN se stará nábožensví mýlí v tom když předpokládají že jsme kdysi udělali něco špatného. Proto jsme byli vyhozeni z ráje a dokud to neodčiníme nemůžeme se vrátit.
Je to naopak Přišli jsme sem dobrovolně abychom tvořili nové věci. Smrt je pak jen návrat s tím co jsme stvořili. Další život, mé nové já pak už nejsem já někdo jiný (nový). Já jsem já tady a teď. :)
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: Převtělování

Příspěvek od north108 »

to jedna osoba z môjho okolia si priamo pamätá kým v minulých životoch bola.
aj keď jej verím a z iných náuk mi to bolo vždy blízke,
stále to nie je vlastná skúsenosť :?
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Převtělování

Příspěvek od Fiona »

jo, mam to tak nejak podobne :)
sice nevim jiste jestli reinkarnace existuje nebo ne, ale vim jiste ze pokud jo, pak jsem v poslednim zivote byla kocovnym cikanem, jeste predtim piratem neznamo kde a jeste hooodne davno pred tim padlou knezkou kdesi na strednim vychode...

a v tomhle zivote jsem jako hodne malinka jednou po vyprasku vmetla otcovi - "jen pockej az zas ty budes malej!" 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: Převtělování

Příspěvek od north108 »

Fiona píše:jo, mam to tak nejak podobne :)
a v tomhle zivote jsem jako hodne malinka jednou po vyprasku vmetla otcovi - "jen pockej az zas ty budes malej!" 8)
:D
to mi pripomenulo, ked som bal maly spunt, tak druha kamoska, casto rozpravala svojim rodicom o tom co robila ked bola velka.
Pokrutili hlavami a povedali, ze nech si nevymysla... :roll:
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Převtělování

Příspěvek od s.arik »

Giovanko,
já na převtělování spíše věřím, ale nijak valně o tom nepřemýšlím a neřekla bych, že to ovlivňuje mé myšlení či jednání. Je mi to prostě lhostejné, vážně.

Praktikuju buddhismus diamantové cesty (www.bdc.cz) a dělám to proto, že mě to naplňuje a pomáhá tady a teď (přesněji v horizontu týdnů či let), nemotivuje mě "sbírání dobré karmy do dalších životů".

Nevím, které knihy ti přesně doporučit, nezajímala jsem se o to.
Ale příští rok někdy na jaře vyjde nová kniha Lamy Oleho Nydahla Buddha a smrt. Má to být nejkomplexnější kniha o této tématice z pohledu buddhismu v českém jazyce. Na rozdíl od Knihy mrtvých (což je alegorie, která je bezcenná bez speciální iniciace* (Zdeníno :)) a vysvětlení, nehledě na kontroverzní překlad), by to mělo být psáno jasně a srozumitelně pro zápaďany.

*například se údajně v některých starých meditačních textech, hihi, píše vyspi se se svou matkou a otcem, což znamená to, že máš nechat splynout svou bílou a červenou energii, nebo pokyn "zabij sto nepřátel" znamená odrecituj 100slabičnou mantru Dorže Sempy a podobně. Zkrátka bez pořádného přípravného studia a vysvětlení jsou ty pokyny k ničemu. V našem případě, pakliže převtělování funguje tak, jak se píše v tibetském buddhismu, samotné přečtení Knihy mrtvých ti v bardu nijak nepomůže. Ani přečtení Buddhy a smrt. Jsou to jen informace, samy o sobě, bez pokynů k realizaci, nemají skoro smysl. Praxe phowy už ano, více vygooglíš.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Převtělování

Příspěvek od s.arik »

Ještě teda nějaký nástin tady: Bardo smrti a znovuzrození a Vědomé umírání.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Převtělování

Příspěvek od Renáta »

Mne práve vyššie spomínaná kniha pomohla vyrovnať sa s istými otázkami, priamo som našla odpvede na otázky, ktoré ma trápili a dokonca i na to, prečo robím (myslím aj profesionálne, aj v osobnom živote) to, čo robím a prečo konám tak, ako konám - ale to bolo ešte v minulom storočí, no má to pre mńa platnosť. Takže možno nepomôže každému, ale neznamená, že nemôže pomôcť, napriek spomínaným chybkám. Avšak nie som praktikujúci budhista, ani iný praktikant napriek tomu, že som rodinne tradičný pokrstený, birmovaný kresťan katolík. Myslím, že praktikujem "len" človečinu, teda snažím sa.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Převtělování

Příspěvek od s.arik »

Díky za "korekci" - myslela jsem, že ty pokyny v Knize mrtvých jsou údajně bezcenné po smrti (bez spec. meditace a tak dále).
Samozřejmě jinak nevylučuju to, že to může lidem pomoci v jejich běžném životě a přemýšlení podobně jako jakákoliv jiná kniha o dharmě.
Ani nevím proč jsem při psaní myslela především na to bardo smrti.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Převtělování

Příspěvek od Renáta »

To nemala byt korekcia. Len som napisala osobnu skusenost s konkretnou knihou. Nebude nahoda, ze mi padla do ruky prave v den, ked zomrel moj milovany stryko. A to dokonca na pulte v poulicnom predaji, kde moc knihy nezvyknem obzerat, normalne ma to k nej dotiahlo.
Inak som prostoducha a prilis nad tym nemeditujem, i ked urcitu vlastnu skusenost s dusami mojich blizkych mam (jednu som citila - nielen energiu, ale aj cuchom a druhu som i videla, opakovane - a celkom triezva) a preto nepochybujem a ani uz o tomto nemusim nejako specialne meditovat. No, niet nad vlastne prezitky. Som za ne vdacna mojim dusickam. Asi viac uz nemam cim prispiet k tejto teme. Tie skusenosti boli krasne i hrozive. Som rada, ze som to mohla zazit.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Převtělování

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše:jo, mam to tak nejak podobne :)
sice nevim jiste jestli reinkarnace existuje nebo ne, ale vim jiste ze pokud jo, pak jsem v poslednim zivote byla kocovnym cikanem, jeste predtim piratem neznamo kde a jeste hooodne davno pred tim padlou knezkou kdesi na strednim vychode...

a v tomhle zivote jsem jako hodne malinka jednou po vyprasku vmetla otcovi - "jen pockej az zas ty budes malej!" 8)
Já po výprascích vmetávala jiné věci a pak to chtělo rychlý běh. :lol:
Myslím, Fio, že jsi byla (alespoň vzdáleně) to co si myslíš a k čemu máš blízko. Ta "blízkost" nevznikla jen tak (btw. tak to jsme se nejspíš znaly 8) ).

Giovanko, nevím, proč je to pro tebe tolik důležité, ale ok. Já několikrát absolvovala regresní terapii a i poté jsem se "toulala někde" sama. Jenže jsem silně na vážkách, zda k prospěchu. Staré záležitosti mají někdy nejspíš raději spát a pokud už se v tom chceš šťourat, chce to výborné vedení ... a to je podle mě ještě větší oříšek. Sama jsem lezla někam až po zkušenostech kamarádky a toho, co jsem si o tom přečetla, přičemž zpětně mi mnozí "moudřejší" říkají, že jsem lezla do minulosti nevhodnou metodou. A tak to může být se vším: budeš něčemu věřit a bude to mít i perfektní reference, tak to podstoupíš, abys následně zjišťovala, že to nebylo vhodné. Hop nebo trop. A můžeš se cítit hůř než když vybočíš z vita třeba vařenou bramborou. Rozkolísaná mysl je horší než rozkolísaný žaludek. Ne, nechci strašit. Ale tohle je dobré si uvědomit.
Ráda bych ti napsala nějaké důkazy své i svých známých (kamarádů), ale je to "intimní" věc každého. Naťuknout můžu něco ze svých zkušeností: nikdy mě moc nebavila historie a např. letopočty jsem cíleně ignorovala i ve škole (dohnala jsem to "omáčkou")... a přesto jsem při regresích věděla co se děje, jaký je rok, jakým jazykem se tam mluví (přepneš se do něj).... a zpětně doma na internetu jsem si mohla vyhledat že ty mé zážitky sedí i historicky. Přitom mě to nehustila do hlavy regres. terapeutka, protože ta jen poslouchala. Ale především šlo o pochopení strachu nebo lásky k určitým lidem, a to bych regresí asi neměla. Blbý (korektní tvar blbé mi sem nesedí) je, když zjistíš, jaký hnus ti prováděl někdo, s kým prostě vyjít nějak musíš. Zajela jsem proto hlouběji, abych zjistila, co jsem provedla já a přesto, že jsem se k tomu dobrala, stále nedovedu pochopit z toho kontextu chování daného člověka. Protože to co jsem provedla, bylo pod totálním nátlakem a těžko se šlo zachovat jinak. A to co následovalo (včetně pomalého utrpení v x násl. životech) mi osobně přijde jako dostatečná pomsta ze strany dotyčného člověka. Samozřejmě jsem neviděla životy všechny (je jich moc), ale už se mi do toho nechce. Tak se holt snažím chovat slušně v tomto životě a to mi pro nynějšek stačí.

Jo a ještě něco: od té doby se bojím smrti ještě míň než dřív. :) To po ní, než se zase (pokud) vtělíš, je prostě paráda. :oops: :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Převtělování

Příspěvek od Jista »

po smrti zivot urcite nekonci,ale ze by nekdo s jistotou vedel zda je reinkarnace nebo ne,to asi nevi.je zajimave ze kdovijaky zacinajici esoterik ma vhledy do minulych zivotu,ale kdyz mluvis s vysokymi lamami,osvicenymi,tak Ti reknou ze vubec nevi zda nejaka reinkarnace je,a i o tom pochybuji.vcetne Dalajlamy.
ale vsichni se shoduji na tom,ze na tom nezalezi. zivot je tady a ted,to jen nase snaha vse kontrolovat a vedet nas zene za spekulacemi o posmrtnem zivote.
Go Raw
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Převtělování

Příspěvek od Pavluska »

Jista píše:kdovijaky zacinajici esoterik.
já nejsem ani začínající ani pokračující esoterik. Chtěla jsem si tím řešit problém s muži, mimo jiné, a tato psycholožka prováděla i toto. A pak tu byl dotaz na reinkarnace. Takže tak. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Převtělování

Příspěvek od cepheus »

Nemyslím, že cílil na Tebe, ale je až zarážející co lidí ví nejlíp co bylo a co bude a to s udivující přesností. :wink:
Osobně se kloním k tomu překvápku po smrti, i když moje stáj učí o jediném pokuse jak žít ok, a jediném soudu po konci životní zkoušky, žádné do nekonečna opravky .. :D
(I když karma a tzv. Boží mlejny fungujou hodně podobně, no necháme se překvapit co z toho vyleze.)
Naposledy upravil(a) cepheus dne stř zář 22, 2010 11:08, celkem upraveno 1 x.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Převtělování

Příspěvek od Zdeníno »

Buddha se o znovuzrození několikrát zmiňoval. V sútrách se píše:Craving causes a being to come into existence. His mind constantly runs hither and thither. Beings undergo the cycle of rebirths
O reinkarnaci viz také http://reluctant-messenger.com/reincarn ... center.htm

A já byl očitým svědkem, jak můj asi pětiletý synovec zvolal na moji dosti materialistickou švárovou, po té, co mu bylo cosi zakázáno, "Ty jsi ta nejhorší matka, co jsem kdy měl!"
:D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Převtělování

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:...Osobně se kloním k tomu překvápku po smrti,...
Moc se netěším na to překvápko a zklamání, až po smrti kouknu a zjistím že jsem fakt definitivně mrtvý a žádná duše ani převtělování nebude a všechno běží jen na POWER OFF. :cry:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Převtělování

Příspěvek od cepheus »

A na tom si byl zase kde ?
Nemáš dneska svůj den, že jo ? Vyjímečně dobrý, vyjímečně hořký .. :mrgreen: :wink:
..až po smrti kouknu a zjistím že jsem fakt definitivně mrtvý a žádná duše ani převtělování nebude..
A jak se po smrti koukneš - definitivně mrtvý a bez duše ? Ty jseš ale komediant. (:-)
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Převtělování

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:Moc se netěším na to překvápko a zklamání, až po smrti kouknu a zjistím že jsem fakt definitivně mrtvý a žádná duše ani převtělování nebude a všechno běží jen na POWER OFF. :cry:
Což jsi, milý Pando, vlastními slovy, popsal křesťanské peklo :).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Převtělování

Příspěvek od Panda »

Zdeníno píše:Což jsi, milý Pando, vlastními slovy, popsal křesťanské peklo :).
Vzhledem k tomu že "Jak na nebi, tak na zemi", ze zákona symetrie plyne -> "Jak v pekle, tak na zemi", z čehož lze odvodit -> "Jak na nebi, tak v pekle", takže je úplně fuk zda peklo či nebe, stejně mi den mého pohřbu pokazí den.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Převtělování

Příspěvek od Oriana »

A já byl očitým svědkem, jak můj asi pětiletý synovec zvolal na moji dosti materialistickou švárovou, po té, co mu bylo cosi zakázáno, "Ty jsi ta nejhorší matka, co jsem kdy měl!"
:D[/quote]
A tím je myšleno, že dítko projelo rychle v duchu chování X svých předchozích matek z předchozích životů , vyhodnotilo a vyslovilo názor ?
Spíš někde slyšelo tento slovní obrat a tak se ho pokusilo použít. Děti to tak dělávají. A je to roztommilé.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Převtělování

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:Vzhledem k tomu že "Jak na nebi, tak na zemi", ze zákona symetrie plyne -> "Jak v pekle, tak na zemi", z čehož lze odvodit -> "Jak na nebi, tak v pekle", takže je úplně fuk zda peklo či nebe, stejně mi den mého pohřbu pokazí den.
Což jsi, milý Pando, vlastními slovy, popsal pohanské myšlení (bez integrujícího činitele, čili konfúzní).
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Převtělování

Příspěvek od Zdeníno »

Oriana píše:Spíš někde slyšelo tento slovní obrat a tak se ho pokusilo použít. Děti to tak dělávají. A je to roztommilé.
Ano.
JohnPeca18
Příspěvky: 20
Registrován: sob zář 12, 2009 18:21

Re: Převtělování

Příspěvek od JohnPeca18 »

Ja osobne povazujem reinkarnaciu za dokazanu, a verim na nu mozno asi tak silne ako verim ze su protony a elektrony. Ja som sice necital, ale moja mama ma knizky od R.A.Moodyho, v jednej popisuje mnozstvo zazitkov klinickej smrti a v dalsej zozbieral pripady smrti ked pri zomrelom bola rodina a zomrely sa s nimi rozlucil po opusteni z tela. Tiez som cital rozne pribehy ale neviem uz kde, o ludoch co si spomenuli na svoje minule zivoty a potvrdili sa udalosti na ktore si spomenuli, nakoniec aj v tomto vlakne :).
Tiez mi pride ako zaujimavost, ze reinkarnacia bola v Biblii ale bola vyskrtnuta ako nepohodlna. Celkovo si myslim ze ked niekto nebere reinkarnaciu vazne tak dojde k niektorym absurdnym zaverom a uvazuje kratkodobo. Typicky, ked niekto kasle na zivotne prostredie, pretoze ma z toho nejaky okamzity zisk, ale ho nenapadne, ze ten zisk uz v dalsom zivote mat nebude ale pokazene zivotne prostredie tam bude stale. Tiez pre mna poznanie ze je reinkarnacia znamena ze sa snazim najst cinnosti ktore budu mat vyznam pre mna aj do buducich zivotov.Napriklad pre mna dalsim dolezitym poznanim je existencia Karmy, co si tiez myslim ze je vec ktorej neznalost, asi najviac, alebo dost velmi zkresluje pohlad na zivot. No a tym ze karma sa prenasa medzi zivotmi, tak sa oplati spravat tak aby som mal dobru karmu.
No a este by som povedal ze znalost reinkarnacie otvara mysel otazkami co naznacil Panda, napr. co dusa robi medzi vteleniami?Kde je? Ako to ze ju bezne nevidime?Ak moze byt dusa neviditelna, existuje aj nejake ine neviditelne entity,bytosti,zivocichy,objekty? Maju nejaky druh duse aj zvierata,ine objekty?No a to viedlo aspon pre mna k tomu ze rozne ezotericke poznania sa mi nezdali uz take sialene ako sa na prvy pohlad zdaju. A najlepsie informacie tohto druhu, osobne myslim ze na Internete ani v knizkach sa uz nedaju najst lepsie. . som nasiel na www.novaduchovnicesta.cz , a som tymi strankami teda dost presvedceny a ich najdenie je pre mna revolucia porovnatelna s prechodom na vita stravu.
„Pohleďte, miluji Zemi, kterou osídlím prvorozenými Quendii a druhorozenými Atany. Quendiové budou nejskvělejší ze všech tvorů Země, obdařím je největší krásou a vyspělým rozumem, aby vymyslili a vytvořili nádhernější díla, než ostatní mé děti. Avšak Atany jsem obdaroval touhou, která jejich srdce požene vpřed za hranice tohoto světa, protože v něm samém nenalezne klid.“



www.novaduchovnicesta.cz
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Převtělování

Příspěvek od luca »

já mám vzpomínku na svůj minulý život - tu vzpomínku jsem si vybavovala vždy - jako ležící mimino, i ještě v břiše (na ten blažený pobyt v teplém červeném vlhkém prostředí mám také pár vzpomínek - vůbec se mi odtamtud nechtělo, taky jsem byla přenošená)
pro materialisty bych připomněla zákon o zachování energie
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Převtělování

Příspěvek od luca »

jo a moje dcera měla velmi živý sen, ve kterém zemřela a pak se dostala někem, kde byla tma, byl tam barák, v něm boudičky - každý měl jednu a v ní svoji peřinu ze světa živých... takže asi tak :D
dvdmchl

Re: Převtělování

Příspěvek od dvdmchl »

teplém červeném vlhkém prostředí
Já se ti v tom nechci moc rejpat, ale pokuď mamka nenosila zastrčenou baterku, pak to asi moc červené nebylo. Spíše takové úplně tmavé, černé....
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Převtělování

Příspěvek od luca »

já si prostě pamatuju sice tmavé ale dočervena - fakt
podobné vzpomínky má i Salvator Dalí, ale už si nepamatuju, jestli zmiňuje barvu - a už se ho asi neoptám, nevím do koho je převtělen a hlavně co si pamatuje :lol:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Převtělování

Příspěvek od Fiona »

Te tmavocervene bych snad i verila. Lidska tkan je prece vetsinou prusvitna, az na kosti. Ne kdovico, ale pokud oci mimina nejsou zvykle na svetlo, mozna staci aby matka vyvalila bricho na slunce. I v satech by to melo fungovat. Ale jista si nejsem :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Převtělování

Příspěvek od Samira »

Tej tmavocervenej verim. Buducim maminkam sa predsa odporuca odhalit brusko, rozpravat sa s mimi v nom a napr. zazinat a zhasinat svetlo, a vysvetlovat mu to. Je to sice len plod v brusku, ale vraj taketo veci vnima. Tiez si myslim, ze tkanivo uplne nepriehladne nie je a koza na tehotnom brusku je napnuta viac nez dost.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Převtělování

Příspěvek od Samira »

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Převtělování

Příspěvek od Jindra »

Fiona píše:Te tmavocervene bych snad i verila. Lidska tkan je prece vetsinou prusvitna, az na kosti. Ne kdovico, ale pokud oci mimina nejsou zvykle na svetlo, mozna staci aby matka vyvalila bricho na slunce. I v satech by to melo fungovat
Ale jo, souhlas
Bych neřek, že budu tohle vlákno číst, ale co čtu MPO, začínám to vidět jinak.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Převtělování

Příspěvek od buc11 »

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Převtělování

Příspěvek od rudo »

jakto ze som o tomto vlakne nevedel ? :mrgreen:

ale nazov ma dobre splietol dufal som ze sa diskutuje o uziticncyh technikach a ono je to zatial obycajna reinkarnacia, to je toho, kazdy to ma za sebou uz apson 1000x akurat ze kazdy ma deravu pamat

akoby v tej ludskej dusi niekto pred vlezenim do noveho telo preformatoval disk a vsetko sa zmazalo z vrchneho vedomia

ale najst sa to da lahko, ovsem ked nevieme co hladame a preco to hladame tak si mozme vyrobit viac zmatkov ako rieseni.

dokaz ? kedze ludske ego funguje tak ze pokial to neveim ja tak nikomu neuverim nic pokial to uverenie nie je pre mna nejako vyhodne, vsakano

napriklad uverenie moze znamenat zlozit skusku dostat dobru znamku a dostat aj volaku ten diplom a titul a kvalifikaciu, tak sme schopny uverit vselicomu co do nas trepu v skolach.

kedze z reinkarnacie sa skusky neskladaju ani nedavaju za teoriu diplomy tak sa to nikomu nechce len tak uverit, teda okrem tych co si na tom zalozia aky taky biznis.

Kazdy by si mal svoje reinkarnacie a stare spomienky najst v sebe sam a nedat sa oblbnut cigankami na jarmoku.

Mne sa zrovna ukazali niektore minule zivoty asi pred 3 mesiacmi, a sice mi to ysvetlilo ze preco volaco, ale vobec mi to nepomohlo s tym ze co teraz s tym urobit a ako sa rozhodnut
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Převtělování

Příspěvek od rudo »

no Buci, tvoja motivacia s tymto linkom je zahadna.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Převtělování

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:
no Buci, tvoja motivacia s tymto linkom je zahadna.
chtěl jsem na dálku zmírnit bolest zainteresovaných upřímením na tento pozoruhodný jev
doma tak činíme běžně
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Převtělování

Příspěvek od Marci »

dvdmchl píše:
teplém červeném vlhkém prostředí
Já se ti v tom nechci moc rejpat, ale pokuď mamka nenosila zastrčenou baterku, pak to asi moc červené nebylo. Spíše takové úplně tmavé, černé....
Kdyz jsem se dostala zpet do prenatalu,tak jsem videla kolem sebe mekkou ruzovocervenou barvu,citila jsem se uzasne. Nedivim se ,ze se nikomu nechce ven.Proto je donucen :-)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Převtělování

Příspěvek od rudo »

Maria píše:
dvdmchl píše:
teplém červeném vlhkém prostředí
Já se ti v tom nechci moc rejpat, ale pokuď mamka nenosila zastrčenou baterku, pak to asi moc červené nebylo. Spíše takové úplně tmavé, černé....
Kdyz jsem se dostala zpet do prenatalu,tak jsem videla kolem sebe mekkou ruzovocervenou barvu,citila jsem se uzasne. Nedivim se ,ze se nikomu nechce ven.Proto je donucen :-)
a preto sa takmer kazdy chlap a nejaka ta zenska cely zivit snazia strcit nazpat dnu
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Převtělování

Příspěvek od Fiona »

Ta ruzovocervena dava smysl, aspon pres den kdyz sviti slunce. Lidska tkan je relativne prusvitna.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Převtělování

Příspěvek od rudo »

baterka, priesvitna tkan, hole brucho na slnko, boze to je v vsetko v ramci fyziky a biologie 3D.

predsa zivy organizmus vyzaruje auru a rozne farby aury mozeme vidiet, male deti kym ich nezblneme auru vidia uplne priridzene aj reto vedia na koho sa usmiat a na koho spustia krik
v ktorom veku po narodeni tu schopniost vidiet auru stratia sa presne nevie.

telesne tjaniva ziaria auru teda specificku kvalitu svetla nielen von okolo tela, aby sme to ti co si tu schopnost prinavratili mohli pozriet na diagnostiku zdravia alebo diagnostiku dusevneho rozvoja atd alebo si nafotit soecialnou technologiu aurove fotky...

tkanive to vyzaruju vsade aj vnutri tela a je to zaroven system informacii medzi organmi

a taak je jasne ze pocas tehotenstva decko vidi tuto auru.

a v blizkosti prvej-druhej cakry je farba aury ruzovo-cervena,, OK, pekna farba
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Převtělování

Příspěvek od Janek »

Ruda http://youtu.be/3YlfvIL2S70 proc je reinkarnace v krestanstvi odmitana
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Převtělování

Příspěvek od rudo »

Janku, som myslel ze nieco zaujimave k teme sa tu objavilo a aj som si ta preto rozklikol ze si etda pozrem aj tvoj prispevok

preco mne posielas krestanske problemy, mna nezaujimaju

ak je to nieco dolezite co mi musis povedat, hoci neviem koli comu,

tak to napis jednou vetou ze preco teda, nemienim pozerat nejake dlhe videjko o krestanstve

ale ked to videjko teba zaujalo tak som hodne skepticky
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Převtělování

Příspěvek od Janek »

Me zaujal titulek, autorem kanalu i videa i protagonistou je Ruda
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Převtělování

Příspěvek od Janek »

Pavluska píše: Naťuknout můžu něco ze svých zkušeností: nikdy mě moc nebavila historie a např. letopočty jsem cíleně ignorovala i ve škole (dohnala jsem to "omáčkou")... a přesto jsem při regresích věděla co se děje, jaký je rok, jakým jazykem se tam mluví (přepneš se do něj).... a zpětně doma na internetu jsem si mohla vyhledat že ty mé zážitky sedí i historicky. Přitom mě to nehustila do hlavy regres. terapeutka, protože ta jen poslouchala. Ale především šlo o pochopení strachu nebo lásky k určitým lidem, a to bych regresí asi neměla.
1. Ty máš audio/video záznam regrese a pečlivě jsi ho analyzovala, když víš tak přesně, že paní "jen" poslouchala?

2. Co když ´harddisk´ DNA přenáší tyto informace, bez dalšího tajemna, takže to jsou v podstatě paměťové záznamy tvých přímých biologických předků? Případně jak uváděl Panda, mozkové synapse (neuronové sítě) jsou sídlem čehosi, co zoveme "duše", která možná jede buď zcela samostatně, případně i s nějakým jakýmsi přesahem do společného něčeho jako Cloud (síťové úložiště informací), znáte to asi pod názvem Akáša aj. (googli).

3. Pokud jde o přenos informací na dálku, tady už jsem trochu skeptický, zda to není jen představivost, protože cca 30-40 let jede výzva o např. milion dolarů (pokud by to někdo opravdu dokázal předvést) a dosud to kontrolovaně nikdo nepředvedl (viz můj podpis) ...

Různé hlášky: "já to říkala", Sybilina proroctví, nebo třeba proroctví 9/11 páně Bredlyho Brázdy (a jak dopad v jiných proroctvích viz můj podpis), to se mi zdá jako čistá tipovačka, s výsledkem na úrovní průměru. Stejně i těm, co vydali příslib milionu peněz tomu, kdo to dokáže ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Převtělování

Příspěvek od Janek »

Renáta píše:Giovanka, sama som mala zopár zážitkov, ktoré ma vedú k presvedčeniu, že smrťou sa nič nekončí. Ale sú to také tie neprenosné skúsenosti. Jedna vec je istá, raz sa to dozvieme každý :wink:
Bohuzel takova zkusenost je vzdy jen za situace, pokud nejsi uplne mrtva.
Pred smrti pry pry mozek (dle novych poznatku) pracuje paradoxne nejvic.
Po smrti mozna urcita energie po jistou dobu (u kazdeho je to nejspise jinak) - tedy jeste chvili existuje.
Zazitky z opusteni tela (astralni cestovani) se myslim ze nepodarilo nijak prokazat ani uzce zamerenym studiim.
Moodyho jsem kdysi davno cetl. Tehdy jsem tomu tak trochu i veril. Ano, jedina jistota je smrt...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět