Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Calathea »

Tady se to pěkně rozjíždí :lol:

Olosan, tohle tě asi moc nepotěší, ale budu ti něco citovat. Je to zpráva od mé nejlepší přítelkyně, člověka, kterého miluji nade vše a který mimochodem umírá na PPP. Momentálně je v zahraničí a sama Papežová jí rezerovovala místo, že ho bude po návratu potřebovat, pod podmínkou že cestu vůbec přežije..ale to už je někde jinde..
"Roky trvá separátní mírová dohoda s PPP, nikoli poctivé dodržování léčby a zvrac. detoxu. To je prý intenzivní boj max. na půl roku a doboj 5let. Spolupracovalas někdy za ty roky 6 měsíců? Ne, já taky ne, tak proč se litujem? Takhle je to pohodlnější, snažší ač tak moc kruté"
To bylo pro představu, že se toho nedá zbavit ze dne na den. Ale určitě to za ten boj stojí.
Asi před hodinou jsem dostala kontakt, na který jsem dlouho čekala, takže zítra se objednávám a po 3 letech opět vyrážím k psychologovi. Také to neodkládej a využij možnosti léčebny. Ani se nemusíš omlouvat z práce a vysvětlovat..tam se dáš trochu dohromady a poté si můžeš hledat práci, aniž by ti v tom bránil zdravot. stav a zase se vracet do normálního života.
Nechceš přeci skončit na invalidním důchodu a dalších dávkách.

K tomu sportu. Pokud jsi ztuhlá, výborný je třeba strečink, kde se protáhneš. Větší fyz. výdej si nechej až se dostaneš z podváhy...kolik tě od normy vlastně dělí?
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

este 4 kg cca, skor teraz premyslam ze ak si chcem bielkoviny doplnovat aj nejakou zelenou mnakou co je najlepsie? chapem ze dostavam aj ryby a pod. ale neviem tu najst nikde konkretny zdroj bielkovin zo zeleniny alebo pod. doteraz som si myslela ze orechy a semiacka mi stacia...????
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Calathea »

tak v tomhle se moc neorientuji, která obsahuje jaké množství. Ale někdy jiný se tu určitě najde a výbornéstránky jsou tyto : http://www.zdravi-az.cz/

a pokud chceš něco opravdu vydatného a zdravého, tak zkus sirnou patlaninu
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

i tak stale nechapem ako dokazem skonzumovat take mnozstvo orechov, deficit tela to asi nie je, popri normalnej strave.....som na ne tazko zatazena skusala som aj ine semiacka ale proste tie orechy tak chrumkaju , nic ine chrumkacie nie je take dobre...az to nestastne pojedanie tyciniek....ti etiez chrumkaju :( je to smiesne ked som citala tu kdesi kedysi ze 150 g len tak tak niekto da....ja naozaj nemam problem stale aj s 500 aj s 900 g aj so susenym cez 500 g...nechapem tomu...myslela som ze je to hlad a ubytok energie po sporte ale takto.. a preco vyhladavas psychologa ty?
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Calathea »

Tvoje tělo to vyžaduje, je oslabené a samo si říká, že potřebuje energii. Ten kdo to psal, byl v rovnováze, ať už po fyz. stránce tak i psych.
Já no...je toho trošku víc.. soukromá zpráva bude lepší
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

dnes vecer totalne zle....tycinky orechy.....pohyb ziadny , depresia narasta.....ale hlavne ze tie mile babky co do mna pred chvilou pri TV tie slanosti mali taku radost ako ma vykrmia:(((( ludia ja nechapem .....cely moj zivot je zly asi sa naozaj zbalim kaslem na svoj titul, budem robit hocico len nech uz v mojom zivote nik nespomenie jedloooo, cele sa to uz vyyka kontrole a vysledky krvi atd. vsetko ok:) idem sa asi vypytat na domacu liecbu s antibiotikami....to nema cenu tu lezat.....mali ste niekto zapal pluc? boli ste v nemocnici?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od 2olfess »

Já měl zápal plic, asi v sedmnácti, osmnácti, od té doby né. ALe měl jsem normální váhu, takže jsem dostal antibiotika a byl jsem doma.

Olosan... nezlob ..., zvažovala si ten krok 2 nebo si se už rozhodla, že ne?
Máš titul z psychologie ?
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

zopar ludi tu mi velmi pomohlo dakujem im, sú to tí ktorí vedia ako mi je ked lezim cely den prejedena schulena do klbka v bolestiach, nenavidim sa a nevladzem uz ani plakat....ach preco to takto skoncilo? ved je to len niekolko tyzdnov co som bola stastna....idem domov cakam na odpovede na inzeraty...a potom asi do brna alebo do mesta kde som studovala a budem aj brigadovat.....musim odist od rodiny....ak to nezvladnem bude to pre mna vacsia porazka ako mat XXX kg chcem zit....
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Calathea »

Už jsi doma? Jak dlouho ještě máš brát ATB? Neměla bys to přehánět se cvičením, ale to víš. Ovšem dodržíš to?
Pokud odejdeš do Brna, nemůžete bydlet spolu s přítelem? To by byla pro tebe asi ta nejlepší varianta. Ono odstěhovat se a bydlet sama také nemá jen samá plus. Vlastní lednička, zásoby jídla. Můžu si s PPP pořádat soukromé večírky kdykoliv a nekonečně dlouho. U tebe se obávám, abys neměla stále prázdno. A taky budeš v jednom kole, tak nezapomínej jíst.
Nedělá ti problém jíst před ostatními?
Teď jsi nešťastná, ale to je jen přechodný stav, pokud to nenecháš zase dojít tak daleko :wink:
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

Som doma, mam este 2 tyzdne brat ATB, ja sa skor obavam prejedania u seba, snazila som sa aj dnes ale akurat nam doniesli cerstve vlasske orechy.a neodolala som resp. si vravim musis pribrat a ked uz inak nechces tak aspon tak i ked stale nechapem preco si nedam nieco o com viem ze z toho nepriberiem tak vela.a jem aj ked viem ze uz mam dost a potom som zase zufala ci to stoji za to....a s cvicenim neviem, doma nemozem, ale mam strasne pocity zo seba....neviem ako to vydrzim, hlavne to vedomie ze ani nebudem mat cas na cvicenie, alebo ho nechcem mat ???!!! ja uz nic neviem mam uz o tolko vacsie telo....:( a este ma aj vazili pri odchode z nemocnice...:( ide to rychlo...ale tak nemam sa co cudovat ked sa sama prejedam....mam uz taky neskutocny zmätok vo svojom zivote, ...u priatela by to aj slo, ale mam teraz absolventsku prax aj ked to nie bohvieco, zase sa to rata do mojej "odbornej " praxe.....
neviem ci to zvladnem sama, kazdy uz na mna tlaci ...jedny tak druhí inak a co ja? ja neviem co chcem, ale viem ze stale chcem opat to stihle telo....aj ked vidim ostatné baby aké sú chudunké....aj ked jem....stale je to tu....a stale dookola zacnem novy den a zase ho pokazim...zajtra zas ...AACH najradsej by som sla cvicit ale ....mne sa akosi tazko chodi, niektorí treneri tvrdia ze je to preto lebo som po extremnej aktivite uplne prestala, doktori zase ze kvoli nízkej vahe ....a uz ani nemam ziadnu kondicku...je to mozné? 3 tyzdne sa nehybem a jem a lezim a som uplne drevena, tazko sa mi chodí a dnes som sa potkla aj s vakom a taskami a nevedela som vstat...alebo je to este ta choroba... skoda ze som ochorela uz som teraz uplne dopletená....naozaj neviem....potrebovala by som asi uz iba nejaky zazrak ktory by mi ukázal cestu ktorou ist.....
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

je to hrozné, mam pocit ze nech urobim cokolvek je to zle a najmä ze je to zle pre mna ale ostatní su spokojni, mama plače a ja neviem ako jej vysvetlit ze tym ze som jedla tie orechy a susene ovo a viem ze nebudem cvicit som sa veeelmi prekonala.... a je mi tiez mizerne....lebo som si ich uz nemusela davat, myslim ze jej prave doslo ze mam opacny problém a to prejedanie a este k tomu hlupostami a ona chce aby som jedla iba varene....rybky a tak...nevarene nema u nej ozdravujuci efekt.....:( aach uz sa zase nenavidim za tie orechy a hrozienka.....mala som si dat nieco iné napr. jogurt a bola by i mama spokojna a aj by som menej pribrala...vraj....
moje telo a mysel potrebuju uplny detox...ale ako ho ziskat ked clovek musi fungovat ....caka ma buduci tyzden tolko este vysetreni...a ja neznasam doktorov a vsetky tie ich lieky a kazdy len vazi a meria a porovnava s akymisi hodnotami....co zo mna ostalo ???? mam pocit ze uz nic...nic schopné.....budem este niekedy mat radost z jedla, z pohybu??? mozem ho mat aj teraz,,???
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Calathea »

Začínám si říkat, kdy někdo doporučují, ať si jdeme psát jinam..
Ten zmatek je docela pochopitelný. Měla jsi zaběhnutý svůj rytmus, přesvědčení a teď to musíš měnit. Nevíš, co je normální porce a teď už ani jaké jídlo. Máš zkreslený pohled na vnímání postavy..
S tímhle ti bohužel neporadím. Mám to stejně. Ale ta radost bude. Musíš věřit. Unavená jsi i díky nemoci. Zápal plic není sranda. Až budeš zdravá, začneš se pomalu dostávat do kondice. Ale ještě opravdu tě pohyb bavil, nehnala tě jen vidina spálených kcal?
Promiň, že to stále srovnávám se sebou. Pro mě je to nutnost, jinak výčitky. Zároveň jedině při tanci ještě cítím, že žiji. Vypnu a je mi krásně. Tancuji 3x, 4x týdně, zbytek běhám a cvičím. tohle je už ta nutnost. Akárot jsem také v jiné váhové kategorii. :? Co pro tebe znamenal běh?
tvou mamku moc nechápu..brečí, přestože vidí,jak přibíráš? Dělali, ti nějaké testy a dopadly dobře, že? Ví to ona? promluv si s ní. Že ničím nestrádáš a tvá váha se vrací do normálu.
K přejídání těžko říct, každý je jiný, ale mělo by se to zastavit, jakmile zesílíš. Alespoň to řešíš zdravěji, já se vykrmila čokoládou. Ovšem k jejich spokojenosti a nakonec i mé - už mě netlačily žebra a kosti, když jsem ležela v posteli :)
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Bafule »

olosan píše:mali ste niekto zapal pluc? boli ste v nemocnici?
před 2 měsíci měl přítel (90kg) zápal plic - oboustraný. Týden byl doma s ATB ale ty nezabírali, ztěží se dostal na záchod a jen ležel, max si dal kousek vodního melounu. Byl totálně zničenej. Během toho týdne shodil víc jak 10kg. Nakonec ho přijali do nemocnice, kde si s kapačkou a respirátorem týden poležel.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

to sa asi netyka mna, ja sa prejedam, uz iba priberam a lezim co je zle, lebo sa mi tazssie a tazsie pohybuje ale doma nechapu ze vsetko so vsetkym súvisi, heh aka som bola aktívna aj s nižšou vahou a teraz? som ako invalid pomaly, viem mala by som ist na prechadzku aspon ale nemozem lebo uz je vecer a je chlad a tak sa prejedam ovocim co sa meni na tuk a je to na prd vsetko.....ale doobeda som sa drzala podla takeho navodu ako majú jest anorekticky na liecení, lenže jabka co doniesla mama, orechy...hadky a som v keli .....
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

akoby som ja nemohla byt unavena z toho ze mam zapal pluc, ale iba z toho ze nejem slepaciu polievku na obed...:(((( napiste mi aspon niekto nieco povzbudive ako ze jete veeeeela ovocia a nepriberate az tak rychlo.....ja mam pocit ze sa to uklada automaticky..hned po zjedeni :) asi aj ano no snazim sa z toho smiat ale tie pocity a chute sú stale....a inak beh bol pre mna o tom že som vnímala svoje telo tesila sa z jeho sily, aktivity, cucala na okolite lesy, luky kravicky :) a potom ten pocit "dobrej unavy" a najlepsie na zaver....lepsie travenie, teraz som ako hnijuci kombajn...:(
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od 2olfess »

olosan píše:akoby som ja nemohla byt unavena z toho ze mam zapal pluc, ale iba z toho ze nejem slepaciu polievku na obed...:(((( napiste mi aspon niekto nieco povzbudive ako ze jete veeeeela ovocia a nepriberate az tak rychlo.....ja mam pocit ze sa to uklada automaticky..hned po zjedeni :) asi aj ano no snazim sa z toho smiat ale tie pocity a chute sú stale....a inak beh bol pre mna o tom že som vnímala svoje telo tesila sa z jeho sily, aktivity, cucala na okolite lesy, luky kravicky :) a potom ten pocit "dobrej unavy" a najlepsie na zaver....lepsie travenie, teraz som ako hnijuci kombajn...:(
Olosan, olosan, :roll:
co chceš na tohle napsat povzbuzujícího. Je to pořád stejný, "hlavně nepřibírat nebo nepřibírat tak rychle"... prostě PPP pořád v tobě úřaduje a přechází zase do vedení. Kéž by si brzy získala k sobě zdravý vztah a opustila ten čtverec: zrcadlo, váha, jídlo a pohyb za účelem sundání váhy..
To by byla přece taková úleva začít normálně žít ... :cry:
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

Momentalne som v Brne, ak by sa niekto rad stretol, aby ma videl ako živý dôkaz, že rozhodne neumieram........neviem, alebo poradte nieco, kam sa tu dá vyrazit, nejakú dobrú vystavu alebo tak....dakujem

k mojmu stavu: necvicim (podla mna chyba)
strava: prevazne ovocie, aj susene, orechy, ulety...vecere s priatelmi,....syry, jogurty, pecivo,....
mam pocit ze som prisla o vsetky svaly, uz mi nevidno ziaden co som mala, ani ten lýtkový, nesedím na kostiach a stehná mám už hrubšie ako moja kamoška....
kondička: žiadna
psychicky stav: lenivosť, apatia, max. výkon: posed za PC
a v tomto stave mám nastúpiť na liečbu 4.11. čo sa mi zdá smiešne....keďže viem kde som robila chybu a už sa mi až tak nové (tukové, bezsvalnaté) telo neprotiví....takže rezignácia a zaradenie sa do priemeru bežnej populácie je už zrejme neodvratné....
no každopádne by som sa rada s niekým z vás aj stretla.....
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

juuj dnes som bola v jednej biopredajni tu v brne...ved to je raj.....to aby tam clovek siel s vyhrou aspon milion eur....kukla som aj na zeleny jacmen a chlorelku...fnuuuk skoda ze je to take drahe....priatel je bezradny z mojho prejedania teraz...predtym som pocuvala jedz teraz pocuvam nejedz tolko....hmmm skoda ze som svoju lasku k orechom, ktorú som ako tak aspon tyzden predtym dokazala krotit uz uplne nezvladam..a inak asi to zvladnem pretoze som mala tento tyzden moznosť napchavat sa domacimi vlasakmi a susenym a mandlami v bio kvlaite a fakt sa to neda porovnat s tymi beznymi...hruuza co som to do sea cele tie tri roky davala...viem mnozstvo orechov je vysoke u mna i tak ale aspon si vyberiem uz nabuduce kvalitu...no a nezapnem si uz nohavice...vaha ...od prveho prispevku som nabrala ccc 10 kg, co tesi vsetkych len mna nie z toho dovodu ze viem ze je to prevazne ten tuk kedze nesportujem...no a skoda ze sa nik neozval na dnes vecer, aj som mala pocit ze som niektoré tvare v meste dnes spoznala :) konkretne aj vo vankovke...hmmm co vecer ...s mojim priatelom tak nanajvys zakvas pred PC....PS: zvlastne mat tlustu prdel a brusne faldiky.......mam strasne vela percenta tuku v tele 16% a ziadne svalstvo...vahu cca 42kg, co sa mi zda dost v pohode kedze na moju vysku 160 cm tu niekto spominal ze to ma podobne , no a na lieceni zrejme ma vykrmia este na 50....aspon...a potom sa mozem skusit vita uz aj s novymi vedomostami...inak co je podla vas lepsie konzumovat olej alebo cele orechy...mne olej vobec nejde kazi mi to chut salatov...ale orechy mi vobec nevadia :) skor naopak...lenze zistila som ze som tu asi jedina ktora ich konzumuje v takom mnozstve ani BUC ich nejedava tolko a to pracuje aj inak ako ja teda : anorekticky rezim: lezanie na lozku a nicnerobenie...uuuuf
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od mira »

Musí být těch vykřičníků 15? Nestačilo by třeba 10?
Kdybych byl Brňan, patrně bych při odchodu políbil svou drahou a poctil se
Ti znepříjemnit večer společným setkáním, ale vzdálenost mezi námi je těžké
překlenout.
Možná bys měla raději založit deník, neboť toto jest vláknina odborně zaměřená
a tyto Tvé strhující příhody sem zcela nezapadají.
Ořechů a semen skonzumentuji až asi 250 gramů denně, tak nevím o kolik
mne trumfuješ. Ale pracuji fyzikálně a při extrémně externích teplotách tání.
Buď zdárná ve svých činech, jsou-li v zájmu Tvého zdraví a zlom odpor
k pohybovým aktivitám, abys změnila poměr tělesných tkání ve prospěch těch, které
s těmi nadměrnými kaloriemi vládnou zdárně naložit a zatočit. :|
Všeho s mírou.
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Calathea »

Moc gratuluji k takovému obratu. Přiznám se, že jsem pár dní zět pochybovala, zda to myslíš vážně.
Přesvědčilas. Zabralo to i doma?
Tím, že jsi váhu vylepšila ještě před léčebnou, tak ses ušetřila jejich vykrmování. Druhých večeří apod. Za to jsito dohnala zdravým a tím co ti chutná :)
Už bych se ani pohybu tolik nevyhýbala, pokud to nebude přehnané jako dřív.
Něco na zpevnění postavy, dobrou náladu a pocit a nabrání svalové hmoty.
škoda, že mám Brno trochu z ruky
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

Odpor to nie je ale zakaz a nadavky vsetkych naokolo, ze nepotrebujem s takou vahou cvicit a na liecení mi to tiez zrejme nedovolia. u priatela ani nie lebo on moc necvici a na ukor nasho casu to nechcem........takze som v kybli a ak bude cas zalozim teda dennik....
a doma este nevedia lebo ma nik s mojimi novymi lickami nevidel este....
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od 2olfess »

Olosan, mne pořád mrzí, že ti ještě nedošla podstata té nemoci. To, že si teď neměla možnost se hýbat a jíst podle svého, tedy že vážíš 42 kg, neznamená, že jsi vyléčená, v hlavě to všechno řešíš pořád stejně jak vidno... což je ten problém :? Jinak 42 kg na tvoji výšku je pořád dost málo a 16% tuku u dopělé ženy rozhodně není nějak MOC, jak tvrdíš. Držím ti palce, jestli zítra nastupuješ na léčení, ať se to podaří a máš už konečně před sebou nový život, klid a soulad se sebou samou.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

tak som späť, resp. som sa pokusila vynechat PC na nejaku dobu .....uuuplne som zlenivela :) dozvedam sa ze sa dostavam do reci....(Buc) a uz som asi sama priatel nema povhopenie pre vita, takze teraz som uplne free v podstate mozem ist kamkolvek...hmmm no v brne sa mi aj pacilo...hladam pracu cakaju ma nejake pohovory...vytahujem zo skrin nohavice co som nosila predtym...cvicim tak jogu al. pilates max. a snazim sa citat...a nemysliet na problemy ...i ked je to tazke...mas pravdu olfes je to hlavicka ale bojujem a snazim sa mat sa rada...
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

hlada sa praaaaaaca :) (v brne :) )
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od 2olfess »

olosan píše: psychicky stav: lenivosť, apatia, max. výkon: posed za PC
a v tomto stave mám nastúpiť na liečbu 4.11. čo sa mi zdá smiešne....
Ahoj Olosan,
chci se tě zeptat, když teď hledáš práci v Brně, ty jsi na tu léčbu nenastoupila?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od buc11 »

olosan píše: dozvedam sa ze sa dostavam do reci....(Buc) ...
é?
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

no nesnastupila tak ak niekto z brna resp. z BA alebo Nitry o niecom viete...dajte vediet...i ked viem je to teraz s pracou na nic dost ....
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od 2olfess »

olosan píše:no nenastupila ....
A smím se zeptat proč? Vím, že je to drzá otázka, ale stejně by mě to zajímalo.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

chcem normalny zivot je mi uz jedno s akym zadkom len nie tu doma....
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

Nerozumiem tomu, ale neviem sa vratit k behu, co by ste mi poradili na zaciatok, uplne som prisla o kondicku, navyse je to zvlastne ale opuchaju mi nohy, ked sa vobec nehybem, a navyse zle sa mi sportuje, lebo mi pri tom "zavadzaju" nové tukové zásoby...snazim sa tesit aj z 1 KM ktorý ledva zabehnem ale necakala som az takuto zmenu....som z toho dost nestastna...prechadzky su fajn ale...
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Bafule »

něco pro Olosan a všechny., kdo sledují toto téma - http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... rexii.html
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od buc11 »

již jsem to picl i k jardovi:
Stala se mi nemilá věc, omylem jsem smíchal přes deci(0,15l) chloritanu sodného s 0,75 litrů 52%ní slivovice (ročník 2003), pak jsem tam nalil v panice ještě 0,5 l destilky. U MMS mi neskutečně vadí ten pach, ...
Dotazy:
1. Pomineme-li jedovatost alkoholu, nebude výsledná směs život ohrožující?
2. Nešlo by to něčím zneutralizovat?
3. Myslím to vážně, neb archivní slivovice bez přidaného cukru je(byla) naprosto excelentní a měla posloužit k výrobě mého oblíbeného trojčátka.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Zdeníno »

Jsi blázen?
Vylej to... třeba by se dala ta slivovice nějakým způsobem zachránit, ale asi to nebude způsob ověřený ani na laboratorních zvířatech...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od buc11 »

Zdeníno píše:Jsi blázen?
Vylej to... třeba by se dala ta slivovice nějakým způsobem zachránit, ale asi to nebude způsob ověřený ani na laboratorních zvířatech...
nikdy, příliš kvalitní materiál
už jsem ho lechce natestoval, trochu to pálí v hubě, ale možná že to byl ten etanol nebo předtím snězenej ananas, mně stačí jen aby se srazila ta vůně chloru na kterou jsem totálně alergický, možná to je i důvod mé nesmiřitelnosti k mms
co něco na baseny?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Panda »

To rozhodně neochutnávej, v tomhle stavu je to dost silná žíravina! Neutralizace pomocí kyseliny solné (HCl) - vznikne oxid chloričitý (který vyprchá do vzduchu - po nějaké chvíli to už nebude cítit chlorem) a kuchyňská sůl (té nevím jak se zbavit - budeš to mít slané :-) , možná by šla nějak vysrážet ... ale asi jí tam moc nebude). Jinak by byla možná neutralizace kyselinou citronovou - zůstaly by citráty sodné, bylo by to nakyselalé (možná lepší než slané?). Množství kyseliny se pozná buď výpočtem podle množství chloritanu nebo měřením lakmusovými papírky (v lékárně) - musí se dosáhnout neutrálního stavu pH=7 (chloritan je zásada a HCl kyselina).

... zajímavé co by to udělalo ve spojení s tím ananasem, ten je dost kyselina, mohl by to také dobře neutralizovat (raději změřit lakmusem). Možná by z toho byla pak zajímavá bowle (tedy až po neutralizaci vyprchá chlor).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od cepheus »

Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!! Zk....l jsem si slivovici, to sem fakt sedi :mrgreen: (:-) .. Buci bud rad ze jeste dejchas a nalej to do ostrikovace do autaku :D .
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Panda »

Raději ani do toho ostřikovače - nevím s čím vším by to reagovalo a co by tím zkorodovalo ... nehledě na prožrané díry v šatech kolemjdoucích. :-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od cepheus »

To je fakt, mohlo by to sezrat lak na kastli kdyz to Buc tak vylepsil, skoda nemrznouci smesi :D.
Mel jsem za totality kamose (zarytyho abstinenta) a kdyz mu nekdo dal slivovici jakozto vyraz vdeku za zhotovenou fusku, tak ji nalil do ostrikovace do veteranu naprosto bez zavahani.
Mely pro nej vetsi cenu (ty veterany):), prdel byla, ze mu dali polisove nejednou foukat do balonku.
Kdyz si jel s nim v zime tak to uvnitr smrdelo jak ve sklipku na nejake mega-chlastanici :mrgreen: .
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Zdeníno »

buc11 píše:nikdy, příliš kvalitní materiál
Býval, býval to kvalitní materiál, Buci... způsob výroby slivovice cídil se po staletí, s láskou předáván otcem na syna... stopové látky přírodních ingrediencí tvoří ji, radostná mysl při trnkobraní, pečlivé třídění, kvas života, starostlivé pálení..
Chemikálií zničils jí, dříve dostaneš Éčko z potraviny než chloritan z lihoviny.

Možná podvědomí chtělo tě přinutiti brát mms v lepší formě, ovšem třeba pečlivě přepočítati dávkování, Panda ev. pomůže, jinak seš mrtvej muž.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od buc11 »

už jsem to ale ochutnával
a nemohla proběhnout už nějaká reakce s tím alkoholem?
HCL míváme údajně v žaludku, takže se to zneutralizuje vevnitř?, třeba
slaný je stejně blbý jak chlorový, nebo kyselý a navíc tím HCL se tam to CL přidá ještě navíc
a ředění je už nyní 1:10 tak by to nemělo být tak hrozný?
Pak nechápu jak to že jsme tak v klidu s mms
Zatím jsem to nechal otevřený, třeba něco vyprchá
To je to že se nechápe ovoce a ovoce, tak se nechápe slivovice a slivovice
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Panda »

chloritan_sodný + kyselina_solná -> oxid_chloričitý + sůl + voda
NaClO2 + HCl → ClO2 + NaCl + H2O

HCl v žaludku by to sice neutralizovala, ale muselo by jí tam být dostatek - a ono jí tam běžně tak moc není (obzvláště u vitariánů), produkuje se hlavně spolu s jídlem (množství podle typu stravy). ... musel bys tím zapíjet jídlo (což by asi neznamenalo ovoce). :-) ale asi bys dosáhl jedině špatného trávení. Bez tuhé složky by to proteklo skoro volně do střev a do krve a organismus by měl asi dost potíže neutralizovat rozhašené pH krve.

Asi bys mohl zkusit malé množství a do něj trochu citronové šťávy - mělo by to zežloutnout a až vyprchá chlor mohlo by to být třeba pitné, ale nechtěl bych být testerem.

(chudáci závisláci! :P )
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:chloritan_sodný + kyselina_solná -> oxid_chloričitý + sůl + voda
NaClO2 + HCl → ClO2 + NaCl + H2O

HCl v žaludku by to sice neutralizovala, ale muselo by jí tam být dostatek - a ono jí tam běžně tak moc není (obzvláště u vitariánů), produkuje se hlavně spolu s jídlem (množství podle typu stravy). ... musel bys tím zapíjet jídlo (což by asi neznamenalo ovoce). :-) ale asi bys dosáhl jedině špatného trávení. Bez tuhé složky by to proteklo skoro volně do střev a do krve a organismus by měl asi dost potíže neutralizovat rozhašené pH krve.

Asi bys mohl zkusit malé množství a do něj trochu citronové šťávy - mělo by to zežloutnout a až vyprchá chlor mohlo by to být třeba pitné, ale nechtěl bych být testerem.

(chudáci závisláci! :P )
dík za čas a ochotu, citrony nevlastním, ale zkusím to s tím jak se robí mms a mohl bych ještě zkusit dodat askorbent smíchanej se sodou, ten je o ničem, nikomu to neúčinkovalo (z rodiny), ještě mám doma MgSO4, ale tím se to taky moc nevylepší
Je fakt, že mně včera odpoledne bylo trochu divně, ale dnes mi je zas líp než obvykle, že bych vymyslel ještě mocnější meducínu?
U jardy na mě kakají, to mám za to , řeší si tam třeba, že MMS je už neúčinec? Teď frčí CDS, ale dohadování o MMS/CDS/VMS/DMSO čile pokračuje a to i u pramene. Myslím, že stačí v klidu vyčkat a člověk o nic hodnotného nepřijde.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Zdeníno »

Tak Buc díky své... řekněme šetrnosti.. objevil lék na borelii.
Kam se hrabe Houmer Simpson.

Jenom pro info, chloritan sodný (cca 28%ní roztok) se dávkuje po kapkách (cca 0,05ml), aktivuje se kyselinou kvůli jistotě reakce raději mimo žaludek a mnoha lidem dávka do 10 kapek dělá dosti zle.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od buc11 »

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2121 ... s-v-africe
je to sice offtopík, a i když se mi to zdá třeba jen kvůli těm 100% a vůbec celé video trošilininku pofiderní, přeji uživatelům zdraví
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od buc11 »

Zdeníno píše:Tak Buc díky své... řekněme šetrnosti.. objevil lék na borelii.
Kam se hrabe Houmer Simpson.

Jenom pro info, chloritan sodný (cca 28%ní roztok) se dávkuje po kapkách (cca 0,05ml), aktivuje se kyselinou kvůli jistotě reakce raději mimo žaludek a mnoha lidem dávka do 10 kapek dělá dosti zle.
tak jsem to zas okoštoval a zdá se že chlor již tak není cítit(v bazenku se savo musí taky doplňovat), spíš trochu lehce naslaněno, testl jsem malýho panáčka a celkem nic jsem nezazansmenal, ale myslím, že když huba udrží mírně zralý ananas, snese i todleto, takže přemýšlím, jaký liquer z toho zarobím, že by neskafově medový s askorbátem?
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od ravima »

Zdeníno píše:Jenom pro info, chloritan sodný (cca 28%ní roztok) se dávkuje po kapkách (cca 0,05ml), aktivuje se kyselinou kvůli jistotě reakce raději mimo žaludek a mnoha lidem dávka do 10 kapek dělá dosti zle.
Myslím, že např. Jarda Zajíček a Pavel Mácha zkoušeli i několik set kapek během chvilky a neudělalo to vůbec nic, což docela nahrává teorii, že blbě je jen člověku, kterému to v těle zabije nějaké parazity. Ale nezreagovaný chloritan bych radši aspoň zapíjel HCl...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:
Zdeníno píše:Tak Buc díky své... řekněme šetrnosti.. objevil lék na borelii.
Kam se hrabe Houmer Simpson.

Jenom pro info, chloritan sodný (cca 28%ní roztok) se dávkuje po kapkách (cca 0,05ml), aktivuje se kyselinou kvůli jistotě reakce raději mimo žaludek a mnoha lidem dávka do 10 kapek dělá dosti zle.
tak jsem to zas okoštoval a zdá se že chlor již tak není cítit(v bazenku se savo musí taky doplňovat), spíš trochu lehce naslaněno, testl jsem malýho panáčka a celkem nic jsem nezazansmenal, ale myslím, že když huba udrží mírně zralý ananas, snese i todleto, takže přemýšlím, jaký liquer z toho zarobím, že by neskafově medový s askorbátem?
našel jsem doma kyselý sušený 20let starý práškový mango, tak to do toho šupnu, jinak jak v tom mám ještě ten původně černej pelyněk a jiný koření tak to všechno úplně zbělalo až je to průsvitný,
vidím, že bych měl též uvažovat o názvu, bucs?
legrační jak je u pramene mms pasé když je cds, pms a teď bucs
Pozn: myslet si že mms, či ks a jiné s vybíjí v těle selektivně je pochabost, to umí jen IS
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Panda »

Humble tvrdí že mms jen aktivuje IS.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od ravima »

buc11 píše:Pozn: myslet si že mms, či ks a jiné s vybíjí v těle selektivně je pochabost, to umí jen IS
A myslet si opak bez jakýchkoli znalostí mechanismu účinku MMS je co?
http://mmswiki.org/index.php?title=Basi ... _potential
Panda píše:Humble tvrdí že mms jen aktivuje IS.
To je tak asi u MMS2, což je kyselina chlorná, kterou si imunitní systém sám vyrábí. Takže pokud IS umí tu kyselinu chlornou dodanou pomocí MMS2 nějak využít, tak by to tak bylo. U MMS (=MMS1) je účinná látka oxid chloričitý, a ten asi v těle pracuje naprosto nezávisle na IS, pokud mi něco neuniklo...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od buc11 »

ravima píše:
buc11 píše:Pozn: myslet si že mms, či ks a jiné s vybíjí v těle selektivně je pochabost, to umí jen IS
A myslet si opak bez jakýchkoli znalostí mechanismu účinku MMS je co?
http://mmswiki.org/index.php?title=Basi ... _potential
Panda píše:Humble tvrdí že mms jen aktivuje IS.
To je tak asi u MMS2, což je kyselina chlorná, kterou si imunitní systém sám vyrábí. Takže pokud IS umí tu kyselinu chlornou dodanou pomocí MMS2 nějak využít, tak by to tak bylo. U MMS (=MMS1) je účinná látka oxid chloričitý, a ten asi v těle pracuje naprosto nezávisle na IS, pokud mi něco neuniklo...
myslíš, že když něco napíšu do wikipedie, musí to být doopravdy?, je tam aji o sheldonovi a anastazii
IS je systém a ne jednotlivosti, nejhorší jsou autoimunitní poruchy, kdy určité složky IS se dostávají z patřičných proporcí a tak silnější IS (třeba v přesile TH1 proti TH2) se paradoxně stává nefunkčním až pracujícím proti vlastnímu tělu.
Humbl je mi silně nevěrohodný a to jsem ještě neznal ani ty jeho náboženské fantasmagorie.
Přiznám se, že jsem to nečet ani nestudoval o těch všech MS, nezajímá mne to, pouze mms a ks odzkoušel.
Má zkušenost a předtucha či podezření mi říká, že IS funguje nejlíp v čistém, nezaneseném, vytrvalostí obdařeném těle (asi jak je ještě to moje, dokonce to vyplývá i z mého imunologického otestování v značkové laboratoři), vytvořeném na tepelně neopracované potravě, tedy stačí mu jen poskytnout vhodné podmínky aby patřičně fungoval. Jakékoliv vnější zásahy pofiderními látkami nevedou k stálému, kvalitnímu fungování a to je k nevíře moje víra.
Odpovědět