Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

Dobrý deň som tu nová a urýchlene potrebujem pomoc, v poslednej dobe mám také bolesti svalov a celkový pocit vyčerpania,nevládzem ráno vstať z postele, váha mi pri výške 160 cm klesla na 34 kg, pred nedávnom som takto úžasne fungovala, mala som energiu na rozdávanie, spala som cca 5 hodín a bola som šťastná. Teraz som úplne malátna, nechce sa mi ani pohnúť, iba ležím v posteli, plačem, začala som občas fajčiť a stala som sa závislá na žuvačkách. Doma je to mizerné je tu nátlak na liečbu anorexie, zákaz pohybu, akéhokoľvek, aj ja už podlieham obavám o svoje zdravie, lebo priznávam, že tie stavy, keď som vážila aj 32 boli skvelé, vtedy som jedla prevažne zeleninu a každý deň mám aj dva jogurty. Teraz som po týždni na rybách (na pare), ale mám pocit, že mám chrípku, všetko ma bolí, je mi strašná zima, ani pekné počasie vonku ma neteší, lebo sa nevládzem hýbať a to som donedávna behávala 5-6 km každé ráno. Mám mať úžasnú prácu, ale šéfka je psychologička a jednoznačne ma posiela na liečenie a z mojej práce nakoniec nič nebude, ani sa nečudujem absolútne nestíham za ostatnými....doma na mňa každý nadáva a ja sama sa sebe nepáčim (výzor), ale neviem sa prinútiť viac jesť (už ovocie si odopieram) a potom to končí prejedaním orieškami so sušeným ovocím, ktoré milujem, a niekedy úletom na rožkoch a syroch najmä.(Vtedy je celá rodina šťastná....). Prosím poradte mi, a chcem zažívať to, čo predtým, ale bojím sa priberania, veď predtým som síce jedla viac, ale enormne sa aj hýbala a teraz nevýjdem doma 10 schodov každý sval ma bolí, mám problém nastúpiť do busu po schodoch....:((( Mám na vyliečenie jeden deň (zajtra sa podpisujú zmluvy a ja sa dopujem kapustovou šťavou - nič moc, ale 100 pro domáca výroba, na raňajky som sa okrem grapu a jogurtu prinútila zjesť mega jablko, ale nepomáha, a čo do večera...bojím sa, že sa zase prejem, veľmi mi večer chutí ovocie a potom mám výčitky že som sa vobec nehýbala za celý deň a len priberám a vlastne si tie svaly ani netrénujem, ale je to fakt bolesť.....a zimááááá, ako často cvičíte vy?ďakujem aspoň za podporu :) cawte všetci
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Panda »

Proč se bojíš přibírání?
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Vejmutovka »

Jsem četla víckrát, že anorektičky nejdřív zažívají tyhle stavy euforie a energie a pak to prudce spadne a naplno se projeví příznaky podvýživy. To je právě rozdíl mezi anorektikem a vitariánem, který tu energii má pořád, byť taky jí "jen" ovozel.
Když se ti nepodaří zvýšit objem a skladbu potravy a přibrat, tak ti asi nezbyde nic jiného než jít rychle k odborníkovi, což nemusí být žádná hrůza, selhání ani ostuda, ale naopak projev zdravého rozumu a odvahy. Bude ti zase líp a rozeberete i důvody toho, proč se teď cítíš špatně a co tě k tomuhle stavu dovedlo.
Držím palce, ať jsi z toho brzo venku !
Pinus strobus
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od buc11 »

Vejmutovka píše:Jsem četla víckrát, že anorektičky nejdřív zažívají tyhle stavy euforie a energie a pak to prudce spadne a naplno se projeví příznaky podvýživy. To je právě rozdíl mezi anorektikem a vitariánem, který tu energii má pořád, byť taky jí "jen" ovozel.
Když se ti nepodaří zvýšit objem a skladbu potravy a přibrat, tak ti asi nezbyde nic jiného než jít rychle k odborníkovi, což nemusí být žádná hrůza, selhání ani ostuda, ale naopak projev zdravého rozumu a odvahy. Bude ti zase líp a rozeberete i důvody toho, proč se teď cítíš špatně a co tě k tomuhle stavu dovedlo.
Držím palce, ať jsi z toho brzo venku !
připojím se, taky sem byl s PPP zaslán k psychoušovi a je to docela příjemný pokec, takže bych též doporučil, páč tvůj problémeček leží spíš v této rovině než potravně dietní
mimochodem vitariánství se mi zalíbilo, že se můžu pchát jak chci a nemusím nic vyklápět a furt se držím na 198/68, i když na tom mi nezáleží
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

tak teraz riesim ci si mam dat stepper a mozno sa zlepsi nalada a rodina zosalie zo mna alebo si zbehnut kupit oriesky a susene a mat vycitky a necvicit a oddychovat.....o chvilu je tu mama a ta sa fakt zblazni...ale uz som dnes pridala a pridavam len niekedy tie vycitky.....radte ak mozete....co ta zima a unava? momentalne by som chcela cvicit ale boli ma hrdlo a zima....ale som taka prejedena z kapusty.....neviem psycholog radil prechádzky ale ja sa potrebujem vyzurit a to nestaci,,,,,
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Eva.cz »

buc11 píše:takže bych též doporučil, páč tvůj problémeček leží spíš v této rovině než potravně dietní
Já bych to neviděla na problémeček, ale na docela závažný problém. Určitě doporučuji toho odborníka urychleně vyhledat.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

ale co robit teraz?
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Vejmutovka »

Olosan, my tu nejsme doktoři, nejlepší by možná bylo, kdyby si ke svému praktickému lékaři ještě dnes zašla. Pochopila jsem, ze běžné zahřívací prostředky /teplo, čaje, zázvor, intenzivní pohyb/ už ti nepomáhají a navíc, anorektičky mívají oslabené srdce a riskují jeho zástavu. Doktor by si tě poslechl, prohlédl, změřil tlak a tep a zhodnotil tvůj aktuální zdravotní stav. Určitě by ti poradil i dál. Na samoléčbu už je možná pozdě. S tvými příznaky tě možná vezmou i na pohotovosti, pokud by uz měl praktik zavřeno.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Kometa »

Musíš se léčit. Věř mi. Máš extrémní podvýživu, ohrožuje to tvé zdraví v budoucnu a asi už i život. Také jsem měla kdysi anorexii a to ani zdaleka ne tak hroznou jako ty. No a výsledek? Zkazily se mi všechny zuby, mám je teď záplatu vedle záplaty a stále se o ně hodně bojím.

Obávám se, že tvůj problém je tak velký, že ho tady na internetu asi nevyřešíme. Pokud jsi náhodou z Prahy, doporučuji sdružení Anabell http://www.anabell.cz/ . Teď koukám, že působí i v dalších velkých městech.

Opravdu dej na mě a jdi se prosím léčit. Je to hrozná nemoc, nenech ji, aby ti zkazila život.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

vsetky vysetrenia aj psychologa a psychiatra navstevujem, vysledky testov mam dobre len neviem ci si nenahovaram ze je mi zle, prave som sa zacala od od zufalstva prejedat ovocim a bojim sa ako to skonci.....mozno je to psychicke ja uz neviem co robit.....fakt mojmu telu oficialne ziviny nechybaju vsetko bolo ok? a to som sa aj poriadne hybala a teraz som sklesla nic ma uz netesi ked viem ze ani jogu nemozem vychutnat lebo pri tom cela rodina hulaka.....
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Kometa »

Kolik sníš kusů ovoce, než se přejíš?

Lékařské testy jsou často málo citlivé, tvé tělo zcela očividně trpí.
Z jakého jsi města?
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Vejmutovka »

I kdyby sis špatný zdravotní stav jen namlouvala, tak už to je příznak, že nejsi v pořádku. Divím se, že ti psychiatr ani psycholog ještě nedoporučili hospitalizaci, možná mají nějaké svoje metody terapie, to nevím. Praktik by tě podle mě dal hned na infuzi.
Jinak souhlasím s Kometou, anorexii nepodceňovat, mívá i trvalé následky a hraje se tu o čas.
Pinus strobus
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

som z malej dedinky na severe sr, o anabell viem ale je to daleko do BA pre mna ako si sa vyliecila ty a ako sa ti teraz dari aky je tvoj jedalnicek a vydaj?myslim sport? dakujem moc ale neviem ci je dobre sa nehybat aj doktori dovolili len menej ale ja sa bojim....zjem aj 3/4 kg ovocia a to neratamklasicke denne menu k tomu...a co tvoja vaha vyska predtyma teraz prosim napis :(
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Kometa »

Měřím 177 cm. Vážila jsem původně 65 kg a zhubla na 49. Nemenstruovala jsem (a vsadím se, že ty také dávno nemenstruuješ) a tak mi gynekoložka píchala silné dávky hormonů. A po těch se mi přestalo dařit zvládat hladovění a začala jíst naopak moc a tedy i přibírat. To období pochopitelně nebylo příjemné a nebylo ani krátké. Přibrala jsem na původní váhu, ale neuměla jsem správně jíst, nevěděla jsem, jak velká porce je normální, neznala kdy mám dost. Bohužel člověk si anorexií pokazí, co může a tak přirozená věc jako je jídlo se pro něj stává obrovským problémem.

Ale není jiné cesty než začít jíst a zase se to postupně naučit. Stojí to za to. Z anorexie už jsem venku 7 let. Mám váhu jakou chci, naučila jsem si jí zdravě udržovat. Jsem veselá, plná síly a spokojená. Zadek, ze kterého jsem celé dospívání měla mindráky, muži milují. Naopak když jsem měla nízkou váhu, chlapi se do mě jen snažili nacpat jídlo, ale vůbec jsem je jako žena nepřitahovala, bylo jim mě líto.

Se svým psychologem byste měli zjišťovat, proč máš touhu být tak hubená. Zpravidla tam bývá několik příčin, hlavně problematický vztah k sobě samé, nejspíše se nemáš dost ráda, pak taky často problémy v rodině, obava z dospívání, hodně vnitřní nejistoty a smutku. Možná se chceš odlišovat od ostatních, upozornit na sebe, cítit jejich lásku skrze obavy, které o tebe mají. Možná si tak dokazuješ, že něco umíš, umíš v dnešním obézním světě být hubená. Ale jak asi sama poznáváš, žádné štěstí ti to nepřináší. Ba naopak, propadáš se do pekla. Já to dobře znám, v době, kdy jsem měla váhu jako modelky, jsem zoufalstvím denně brečela.

Víš, my všichni chodíme na tento web proto, že máme rádi svá těla a už jim nechceme dále ubližovat. Hledáme proto stravování, které by nám nejvíce prospívalo. Ale ty své tělo ráda nemáš a dokud ho nezačneš mít ráda takové, jaké je, když má normální hmotnost, což je někde okolo 50ti kg, nebudeš se cítit dobře.

Víš, to jak dalekou cestu jsem za ty roky urazila se nedá posuzovat podle toho, kolik toho za den sním nebo kolik vážím, ale to, že jsem spokojená sama se sebou a že se učím jíst tak, aby mému tělu nic nechybělo. Měj se ráda, to je klíč ke šťastnému životu.

Moc ti držím palce, abys to zvládla. Máš celý život před sebou, nepokaž si ho.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od RadkaS »

Potrebujes se dat dohromady. Osobne bych to taky resila pres psychiku. Drzim palce...
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

viem sa prinutit pridat si stravu ale ten pohyb mi chyba a potom som tak rozladena a robim veci ako ze sa prejedam a mam " depky" a pritom viem ze ved to nie je vsetko.....ale uz mam pocit ze je to len v hlave a doma som bola dohodnuta ze ak pridam stravu a budem cvicit len vtedy ak aj praca dovoli tak mi to povolia, ale nakoniec si vzdy urobia po svojom ja "poctivo" jem nehybem sa aj tyzden a znasam svoje stavy a potom pridu dni ako tieto ze mam cas aj popri praci a predsa mi to nedovolia....a mne je potom horsie...a teraz ma caka asi mesiac ked budem mat toho fakt vela takze dnesny den bol este posledny kedy som si mohla s radostou zacvicit lebo inak vstavam o 5 rano a z prace sa vraciam az o 7 vecer....takze aj dnes budu aj vycitky ze zase viem ze "asi" robim dobre, ale predsa uz nebude cas a ja by som si tak dala tie orechy so susenim a uz to cele zabila, ze uz je to jedno....a mam ich aj od psychy zakazane, lebo sa ich neviem dojest zjem aj kilo orechov a kilo suseneho naraz popri dennej strave....no ale asi som to prehnala s majim opisom, len na mna prisla tazka chvila...vaha sa dviha pomaly ale nechcem pribrat a rozkysnut sa tak preto to cvicenie a jasne ze aj pre radost, len rodinka mi to kazi, nikdy nepochopia tento system vita stravy, podla nich mam jest biele rozky aby som pekne pribrala a vsetko varene lebo inac sa podla nich a aj doktorov pribrat neda....to ma hneva tiez....prosim piste ako je to s vami a vasimi jedalnickami nieco som uz pozerala a su to mnamky ale i tak mam strach ...niekedy momentalne po ovoci mam energie dost a to je pre mna tazke sediet cely den v posteli...ked nie som doma vycitky nemam ale nemam ku komu ist ....sestra momentalne na mna krici s mamou ze ma uz asi zabiju ak sa neuvedomim aaach jajj......a ze som mala zomriet miesto ocina , ktorý mal tragicku nehodu v novembri....ja len oddalujem to cvicenie a aj sa najem, ale na nalade mi to neprida, lebo tieto moje pokroky nik nevie ocenit iba to co robim zle vsetci vidia....
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od RadkaS »

Muzu se zeptat, kolik Ti je let?
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Vejmutovka »

Asi ta loňská tragédie v rodině s tvou anorexií souvisí, ale psychicky vyčerpaná rodina si to neuvědomuje a zlobí se na tebe, že jim přiděláváš ještě další starosti. To musí být moc těžké poslouchat, ale lze je pochopit - jsou asi už úplně zoufalí a cítí se bezmocní. Vy byste měli všichni chodit na rodinnou terapii a řešit to dohromady, jak smrt tatínka, tak tvoji nemoc. Já vím, to se to radí, ale když tady tenhle web si myslím nemá pro tebe význam prostě, ty potřebuješ rady jného typu a z jiného zdroje. Měj se a ještě jednou drzim pěsti.
Pinus strobus
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

24 rokov a nechcem sa vzdat surovej stravy ale to u nas nepochopia.....a vy vsetci ste taki spokojny a aj ja som bola, kym ma stale niekto doma neobmedzoval , hlavne ty a fiona ste mi velkym vzorom :) mam co robit ale tie skraty v hlave aj teraz sa pohravam s mylienkou ze oki tak z cvicenia nic, tak sa idem prejest ku kamoske aspon....aj ked to mam zakazane.... des....
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od RadkaS »

Az se das trochu dohromady, tak by mozna bylo lepsi se osamostatnit, nez takhle bojovat, to musi byt psychicky narocne pro vsechny zucatnene ... . Jinak souhlas s Vejmutovkou, taky si myslim, ze momentalne potrebujes rady jineho typu a od jineho zdroje. My bychom Ti tu vsichni urcite radi pomohli, ale obavam se, ze na tohle mame kratke paky... . Drz se holka, jsme s Tebou
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Kometa »

Psala jsi, že teď vážíš 34kg. Jak si připadáš? Tlustá, normální nebo hubená? Kolik by jsi chtěla vážit a proč? Jak dlouho máš takhle nízkou váhu a kdy jsi začala s hubnutím a proč?
Máš přítele?
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

tak od 6 sa prejedam, som nestastna ale rodina je stastna, chcela by som mat tak 46, 49 a byt stastna....priatela mam ale robi v brne a ja som sa uz zaviazala na pracu tu....chcem pribrat ale neviem to inak ako zachvatovitim prejedanim vecer....a co y radka ty mas aku hmotnost a jedalnicek a na aku vysku a kolko sportu.....aaaach kto ma stopne vyjem celu chladnicku samych hluposti....po takom vydarenom dni kedsa mi relat. darilo.....
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

a tuto vahu mam cca 2 tyzdne po dnesku uz asi nie inak mam tych 38, 39 ale asi som to prehnala .....
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

uz padlo kilo orechoooov.....
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Kometa »

Chceš přibrat na 49? Báječné, pokud to myslíš upřímně.
Pověz to své rodině. Pověz jim, že chceš přibrat, ale že potřebuješ jejich pomoc. Stanovte si, že třeba přibereš na 40kg a oni ti pak dovolí sportovat jednou týdně a až přibereš třeba nad 45 kg, dovolí ti sportovat 2x týdně - nebo něco v tom smyslu. A třeba až budeš mít 50kg, nechají tě sportovat dle tvé libosti. Vážně si s nimi promluv, ať vidí tvojí dobrou vůli, zkus získat jejich důvěru a pak ji neztratit a opravdu přibrat. Můžete si to klidně sepsat.

A že přibereš záchvatovitým přejídáním? No, není to ideální, ale netrap se tím. Ono totiž čím víc se budeš trápit, tím víc se ti to bude vymykat kontrole. Lepší je tyhle věci nechat plynout. Bohužel záchvatovité přejídání je druhá strana stejné mince jako je hladovění, většinou existují pospolu. Když se budeš snažit hladovět, bude to o to horší. Znám, jak je to nepříjemné, i s tím jsem bojovala. Vytrvej ve své snaze získat tu váhu cos uvedla, vezmi si to jako hlavní cíl a nepříjemnostmi na cestě se příliš netrap.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Kometa »

Ptala jsi se na můj jídelníček, takže:
snídaně:
naklíčená pohanka (cca 100gr v suchém stavu)
hrst kokosu
rozmačkaný banán/jestli jíš jogurty tak trochu jogurtu/nebo třeba jablečný sirup na ochucení

přes den několik kusů ovoce
půl až litr domácího kefíru
hrst ořechů

večer
zeleninový salát s dressingem nebo naklíčená čočka s dressingem
zase pár oříšků (případně třeba teď místo oříšků jím kokosový olej kvuli kvasince a semínka a olej z ostropestřce na játra)

Plus jsem si teď koupila odšťavňovač, tak si za chvíli půjdu dát tak půl litru čerstvé jablečné šťávy.

Pochopitelně občas se taky napucnu až trošku moc, zapomenu, že už jsem se dost najedla, ale to se stane někdy skoro každému. Hlavní to neřešit, neplísnit se za to a jít dál.

Na téhle stravě si udržuji váhu jakou chci a to navzdory tomu, že kvůli zdravotním problémům, které mi vznikly před přechodem na vita a ještě zcela neodešly, nemůžu už několik měsíců vůbec sportovat.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

moja rodina mi nepomoze, nadavaju ze oni nie su pricinou ani , spolupricinou, a kym nebude maso , biele rozky ....ajaj prisla mama cela rada ze este jem a cvicenie u nich ? vsetci maju nadvahu teda s rovnakou vyskou ako ja nad 120 kg.....a nik neje zeleninu ak neratam kysle uhorky k reznu....
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Dano »

Len par slov a len z prveho tvojho prispevku:
olosan píše:..váha mi pri výške 160 cm klesla na 34 kg
..Prosím poradte mi, a chcem zažívať to, čo predtým, ale bojím sa priberania,
..potom mám výčitky že som sa vobec nehýbala za celý deň a len priberám
Asi nie si tak daleko aby si zila z prany. Tak ako drviva vacsina z nas si zavisla na energetickom prijme z potravy. A jej prijem mas zjavne dlhodobo velmi nizky. Mas problem, psychicky, zrejme anorexia. Ak to nezvladas, vyhladaj odbornika.
Urcite som ti nic nove nepovedal. Odporucam nenavstevovat tuto stranku ani podobne o stravovani, neriesit co a ako jest. Najskor si to zrovnaj v hlave. Aj vztahy s vasimi doma.
Vela stastia.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Kometa »

Áha :-(
To není moc dobré.
Tak to to asi vážně budeš muset zvládnout bez nich a dokonce s tím, že ti budou házet klacky pod nohy. Předpokládám, že čím víc se do tebe snaží jídlo cpát tak že tím víc ho jíst nechceš. Dost zapeklitá situace, je mi líto, že to máš tak těžké.
Tak holt si tu "smlouvu" asi budeš muset uzavřít sama se sebou. Přibírat není příjemné, když si část tebe přeje být hubená, ale tak si to alespoň zpříjemni tím, že se budeš těšit, že až přibereš, budeš moci sportovat (až budeš mít normální váhu dle tabulek, sotva ti to rodiče budou moci zakazovat).

Ale bát se o tebe asi budou pořád. I já teď při přechodu na vita doma měla scény, proč "nežeru jako normální lidi". Ale šla jsem si dál svojí cestou, rodiče viděli, že si držím váhu, nijak nehubnu, a zase se uklidnili a dokonce mi koupili odšťavňovač, o který jsem je už na začátku poprosila a který mi ty měsíce nechtěli koupit právě proto, že se hystericky a naprosto nerealisticky báli, že zas spadnu do anorexie. Často si z rodičů dělám legraci, že já anorexii překonala už před mnoha lety, oni se z ní nedostanou nikdy. Ale to jsou holt rodiče, nejsou dokonalí a nikdy nebudou.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od RadkaS »

olosan píše:...a co y radka ty mas aku hmotnost a jedalnicek a na aku vysku a kolko sportu.....aaaach kto ma stopne vyjem celu chladnicku samych hluposti....po takom vydarenom dni kedsa mi relat. darilo.....
Mila olosan, ja myslim, ze je uplne jedno, jaky mam jidelnicek a to ostatni, protoze ja vychazim ze sve situace a Ty zase ze sve. Moje historie zivotniho stylu je jina a jinde a Tva take. Nema smysl se srovnavat timto zpusobem s ostatnimi, jde o to, zacit u sebe. Ty nejlepe vis, co jsi zazila, co zazivas, a kde momentalne jsi a kam se chces dostat. Muzu Ti rict, ze ja mam 165 cm a podle toho, jestli mam zrovna stresy nebo mene, vice sportu... tak se mi vaha ruzne upravuje. Pokud nepocitam dny kolem pustu, tak se moje vaha pohybuje zhruba od 55 kg. Nekdy min, nekdy vic. Ja ale nevidim vahu az tak podstatnou, spis mi jde o dobrou stavbu tela diky tomu, ze se hybu a mam svaly v kondici. Takze nekdy muze telo vypadat lepe, i kdyz ma vic kilo, ale miry optimalni, nez kdyz ma treba vahu mensi, ale bez pohybu ochable svalstvo a jeste obalene tukem... . Ja tedy inklinuji spis k pribirani, takze sportem vahu vetsinou reguluji smerem dolu.
Sport je u me taky jak kdy, kdyz jsem mela co delat zpocatku s borelkou (v tu dobu velmi drcena psychika...), tak sel sport stranou. Predtim jsem sportovala denne a ted uz opet funguju i na fyzicke strance docela dost. Zalezi na okolnostech.

Osobne bych se nezamerovala na ty cisla na vaze, ale srovnala bych si v hlave, ze chci dat telo do formy.
To znamena upravit jidlo tak, aby jsi mela dostatek cukru, pak nejake salaty, aby bylo dost zeleneho, pak plodova zelenina a ja napriklad mam hodne rada avokada, coz u me mozna podporuje to pribirani. Jsou to tuky v te zdrave forme a lehce stravitelne.
Urcite si myslim, ze cvicit svaly je dobre, ale muzes pro zacatek cvicit nejak pozvolna, ale nechci radit, protoze si opravdu absolutne nedokazu predstavit, v jake situaci se nachazis. Jedine, co mi je celkem jasne je to, ze Tva situace je vazna a je opravdu treba ji resit. Je treba si vymezit i svuj prostor, myslim, ze v Tvem veku, pokud sama pises, ze praci mas, by nebylo od veci si najit pronajem a tim se zbavit toho psychickeho natlaku, ktery se Ti doma nepochybne deje.
Ale jaky postup zvolit, to opravdu nevim. To si myslim, ze by Ti mel poradit nekdo povolanejsi.
Naposledy upravil(a) RadkaS dne pát zář 03, 2010 8:11, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Renáta »

Sú situácie či stavy, keď to človek bez pomoci zvonka jednoducho nedá. Mentálna anorexia a bulímia medzi také patria. Obávam sa, že tu to nevyriešime. PMN treba zásah skúseného terapeuta a dôslednú kontrolu. Hospitalizácia na dobrej klinike nie je na škodu. Veľa ľudí to zvládlo, a pekne sa im darí. Neváhaj vyhľadať pomoc. Možno je na mieste zmeniť terapeutov.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Selma »

Se nediv, že je ti blbě, když jsi tam začala šoupat ryby. To je pěknej humus. Když maso, tak si vyber nějaké z ekofarmy .. nebo řízni slepici z vašeho dvorku, pokud je vaši nekrmí zbytkama z kuchyně, to asi nebudou taky zrovna ve formě :) Tělo ukládá tuk z nějakého konkrétního důvodu, za kterým bude stát snaha přežít v podmínkách, ve kterých se vyskytuješ. Tak mu do toho nekafrej, stejně tomu starou belu rozumíš. Až časem najdeš tu příčinu, tak s tím budeš moct něco udělat.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Jista »

myslim ze pokud chces pribrat,tak musis jist vic kalorii nez co vydas.tak priberes i na ovoci.ale pokud jis ovoce a mraky orisku,tak to take neni nic dobreho.ja jsem nedavno nabral jen na ovoci 4 kila za tyden,jedl jsem vic nez jsem spalil.
myslim ze kdybys pri sve vaze snedla denne tak 8 bananu,15 kousku nejakeho ovoce,vecer salat s trochou orisku nebo pulku avokada,tak brzy krasne priberes..myslim ze bys to snedla?z bananusi muzes delat super smoothie,nebo oi datle,po tech krasne priberes..jen to smoothie to chce pit pomalu.s datlema do sebe snadno dostanes mraky kalorii.
ovoce je nejlepsi cesta jak nabrat vahu,ale musi se ho jist dost.
Go Raw
mavar
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 14, 2010 18:55

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od mavar »

Ja by som to nevidel tak tragicky. Ak si uvedomujes, ze si to z vahou prehnala a uz si to pocitila aj fyzicky, normalne sa stravuj ako ti chuti, pokus sa zvysit davky ovocia, zeleniny, olivoveho oleja, ale vsetko postupne. To, ze sa teraz zacnes tlacit vsetkym moznym /rozky atd./ aby mali vasi radost ti sposoby akurat toxicky sok pre telo a z toho dalsie choroby a depresie atd. Jedavaj vzdy ked mas chut a ziadnu konecnu vahu si neurcuj, telo najlepsie vie aka vaha mu vyhovuje a nie ziadne tabulky. Nemaj ziadne vycitky kvoli rodicom. Na dedine je to tazsie vsetko co je ine je automaticky zle. Najlepsie je sa osamostatnit, roky uz na to mas.
Tvoje doterajsie stravovanie bolo nedostatocne a viedlo k podvyzive a telo ti to dalo pocitit ak momentalne nedokazes pocuvat svoje telo a dostat sa do rovnavahy a myslis, ze to casom ani nebude mozne, budes sa musiet obratit na doktorov.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

Ahojte skúšala som písať aj včera....nejak to nešlo.....tak nakoniec som prišla o prácu, resp. so mnou neuzatvorili zmluvu, pretože si myslia, že by som nevládala, aj ked odozvy od klientov boli vraj pozitivne a som skvelý človek.....takže doma nasleduje zvesenie dverí z izby, aby sa kontrolovalo, či náhodou necvičím jogu, o 22:25 sme večerali slepačiu polievku a ja som nemohla isť ani za priateľom, lebo nemám peniažky, no tak som nadalej absolvent bez prace.....jj just a perfect day no a dakujem vám vsetkým za prispevky......je to v hlave lebo jedna z mojich prvých reakcii bola zajest ten stres a bezala som do tesca ako magor a plakala potom na zastavke aky to mal byt pekny den a teraz dlhy víkend s mamou predomnou a ona chce aby som ho komplet stravila v posteli.....a inak som si v piatok aj podnajom vybavila....co uz.....este raz dakujem vsetkým a budem rada ak napisete este
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Renáta »

Ach jaj! Olosan, viem, že to zrejme nie je te ľahké, ale skús sa na to pozrieť tak, že mama je človek, ktorý ťa má rád (aj keď svojím spôsobom, ktorý sa ti nezdá a mala by si to radšej inak). Verím, že tvoja mama ťa má rada a že sa jednoducho o teba bojí. Pravdu povediac, keď som si prečítala tvoj prvý príspevok a bola by si moja dcéra, asi by som strachom šalela, že moje dieťa je kdesi na hrane... Nechcem tu byť za psychológa, to mi neprináleží. Len sa mi v živote tak akosi potvrdzuje, že lepšia ako boj je spolupráca. Skús poprosiť mamku, aby ste si spolu sadli a vytipovali tvoj jedálny lístok a vyskladali ho z potravín, ktoré máš rada ty a nie ona (pravdupovediac slepačiu polievku by som tiež nebaštila, a to ani na pravé poludnie - viem, že by som ju nezniesla, po 13- rokoch bez mäsa som bola vo štvrtok v situácii, keď som celkom nedobrovoľne zjedla 2 kúsky pizze so šunkou a komplet som sa do... zvrchu aj zo spodu...fuj!). Myslím, že keď mame povieš, že hodláš jesť pravidelne a spolu by ste vybrali potraviny, tak môžete zostaviť celkom pestrý jedálny lístok. A neverím, že by ti také papanie aj s láskou nepripravovala. Veľmi ti držím palce. Všetko v živote je na niečo dobré. Tvoj stav možno práve na to, aby i tvoja mama pochopila, že nie je čosi ok v štáte dánskom a aby ste opäť našli k sebe cestu. Tu by myslím veľmi pomohlo, keby i ona zašla s tebou k odborníkovi. Mohla by veľa pochopiť.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

k odborníkovi nechce ist ma kontakt na mojich psychologov, sama som ju prosila nech ideme spolu, asi ju skusim ukecat aspon na nejaky recept odtialto, ale to bude nadavat, že zase len vymyslam a nechcem pribrat, ale to je mne uz jedno.... a na ranajky ma uz caka cottage syr a chlieb....a varene je tiez podmienka....
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Selma »

olosan píše:k odborníkovi nechce ist ma kontakt na mojich psychologov, sama som ju prosila nech ideme spolu, asi ju skusim ukecat aspon na nejaky recept odtialto, ale to bude nadavat, že zase len vymyslam a nechcem pribrat, ale to je mne uz jedno.... a na ranajky ma uz caka cottage syr a chlieb....a varene je tiez podmienka....
hihihi no klasika ... když mně doma podezřívali z anorexie, tak jsem hned mazala k psycholožce, která teda anorexii nepotvrdila, nicméně si vzpomínám, že se mně ptala na vztah s matkou. Tenkrát mi nedocházelo, kam tou otázkou směřovala, ale pak jsem to pochopila ... k psychologovi by měla chodit moje máma, ale ta samozřejmě má pocit, že je normální. No hodně se změnilo od té doby, teď chodí máma na rady stran zdraví a jídelníčku ke mně ... na ledničce má seznam potravin které jo a které ne :D Tak vydrž, máma tě bude ještě potřebovat, až jí půjde o život.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

ranajky: 4 lyzice psenoveho srotu
sezamové semiačka ...veeela
nejaké vločky, netuším aké .....
hruška nektarinka - 2 ks, a jogurt (biely zo salaša ekofarmička nejakych blavakov :))) - ospravedlnujem sa vsetkym )

desiata: dve meeega jablka


obed: rajcinovo cibulkova polievka podla receptov odtialto,poriadny tanierisko, to bol moj prvy pokus, a mame nechutil, dala si slepaciu, a divne sa to pozerala, ale k tomu som musela zjest este jogurt, dva meeega velke jablka, este by som mlsala ale .... no a pohyb nemam ziaaadny, najradsej by som obula nové asic - y a vybehlaaaa, mam vycitky ale co už, nie je toho ovocia strasne vela ??? a miešate niekto aj so zeleninou či nie? viete ja som vylúčila postupne všetko aj olej aj šrot aj orechy a dala si len cez vikend a cez tyždeň som makala aby som to spálila, teraz mám také výčitky lebo viem, že keď nespotrebujem tak priberám , ale chcem si ešte užiť tieto mňamky keď už budem musieť ísť na liečenie, lebo do práce ma zoberú len pod podmienkou, že donesiem list min. s 2 mesačným liečením zo špecializovaného centra...a dakujem vám všetkým ste zlatí....
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Standa K. »

teda olosan, už jsem četl hodně bláznů (sám jsem mezi ně taky patřil) co v zoufalé snaze nesníst ani drobek vařený se přivedli málem do blázince...

NEJDE TO, tvoje tělo ti to nedovolí, nemusíš si nic vyčítat, zapomeň na pojmy jako "silná vůle", "vydržet", "zapřít se, poručit si"

Díky předchozímu životu máš poničené neurotransmiterové receptory v hlavě... ne náhodou dlouholetí narkomani mají stejné stavy jako ty - nic je nebaví, vlastní děti je nezajímají, vzpomínají jak předtím "vše zvládali" - společný máte malý počet do těla navázaných neurotransmiterů (zejména dopaminu - více viz. http://vimeo.com/13429998) proto doporučuji zvolnit, neznásilňovat se, jet rozhodně "na pohodu" !!!!
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

no vcera vecer som po dlhej dobe vybehla s kamosmi von, a priznávam telo neoklameš :) mala som prvý krát radosť že tie oriešky papám, dala som si , no a? bolo to už 4 krát do týdňa - no a? spolu sme papali, debatili, trosku popijali :) a mne to vooobec nevadilo, tešila som sa, zrazu to bolo iné....nemyslela som už na vyčitky...., na to, že či to stihnem vycvičiť a ranné váženie - tak neviem no 32/ 33 to už nie je...ale to je len chvíľkové.....zase príchod domov, necítim sa dnes dobre, prvé jedlo som mala až o 12 a včera ma ukecali aj na pizzu tak fakt mam zmätok v sebe teraz, mama tu stojí už s detskou výživou a kričí jedz! zase...a k tým neurotrasmiterom.....tieto veci, mám naštudované, by si sa divil akí "študovaní" ľudia sa dostávaju v zivote do takých situácií ako ja.....a ešte som sa chcela niekoho opýtať na alkohol? ako je to s alkoholom u vás?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Renáta »

olosan píše: ako je to s alkoholom u vás?
Niektorí ním začínajú návratovku :D
Ak to máš v hlave ok, tak aj alkohol môže byť Na zdravie a v poho.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

UUf tak ano, celý den ležím v posteli a premýšľam o sebe, ako som žila...a kam teraz chcem ísť a ako niekomu dokázať, že aj na tejto strave sa dá fungovať....no tak ešte mi ostáva vzdať sa tej práce a skúsiť niečo iné ale neviem teda ....stále je to taký zmätok a tak málo času:)

dala som aj na tie rady ohľadom ovocia, dnes mám takmer celý ovocný, ale to sa mi nejak nepáči, nevie ma to zasýtiť, no presladeno sa cítim.... stále by som si ešte jedno, ešte jedno jabĺčko dala....so zeleninou to akosi ide lepšie, najem sa a môžem robiť iné veci.....aký máte podiel ovo a zel. aké sú skúsenosti, a najmä ma zaujíma aj ako sa zbaviť postupne tej závislosti na orechoch, (enormné množstvá), skúšala som aj denne po menej, a najmä kombinácia so sušeným ovocím asi nie je bohviečo že? necítim sa takto dobre, síce ma už z toho nejde "uhodit" že mám zákaz pohybu ale leniviem vtedy fakt to sa mi už nechce potom len ležať...a ešte k strave a mojej mamine: z orechov a ovocia sa podľa nej nedá pribrať, čiže nemôže vidieť v stopnutí fyzickej aktivity, nadmernej konzumácii ovocia a orechov nič pozitívne, a teda ma na večeru čaká ryža zo včera ( " úplne mi to páchne") takže tak asi sa stávam fruitarianom, ďakujem vám všetkým, čo ste stále ochotní mi odpísať....:)) i keď na liečení to asi nepochopia :)))) pekný večer
mavar
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 14, 2010 18:55

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od mavar »

z ovocia nebudes citit plny zaludok, mozno kratkodobo ak to naozaj prezenies, ale velmi rychlo sa pocit tazoby vytrati.
Jedavam jednu porciu zeleniny, vcelku objemnu misku :) inak cely den ovocie a tak mi vyhovuje najviac. Kazdy je iny takze tebe moze vyhovovat uplne nieco ine. Obcas jedavam aj maso, vajcia, zemiaky, ryzu :wink:
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Standa K. »

olosan píše:UUf tak ano, celý den ležím v posteli a 1/ premýšľam o sebe, ako som žila...a kam teraz chcem ísť a 2/ ako niekomu dokázať, že aj na tejto strave sa dá fungovať....no tak ešte mi ostáva vzdať sa tej práce a skúsiť niečo iné ale neviem teda ....stále je to taký zmätok a tak málo času:)

dala som aj na tie rady ohľadom ovocia, dnes mám takmer celý ovocný, ale to sa mi nejak nepáči, 3/ nevie ma to zasýtiť, no presladeno sa cítim.... stále by som si ešte jedno, ešte jedno jabĺčko dala....so zeleninou to akosi ide lepšie, najem sa a môžem robiť iné veci.....aký máte podiel ovo a zel. aké sú skúsenosti, a najmä ma zaujíma aj ako sa zbaviť postupne tej závislosti na 4/ orechoch, (enormné množstvá), skúšala som aj denne po menej, a najmä kombinácia so 5/ sušeným ovocím asi nie je bohviečo že? necítim sa takto dobre, síce ma už z toho nejde "uhodit" že mám zákaz pohybu ale leniviem vtedy fakt to sa mi už nechce potom len ležať...a ešte k strave a mojej mamine: z orechov a ovocia sa podľa nej nedá pribrať, čiže nemôže vidieť v stopnutí fyzickej aktivity, nadmernej konzumácii ovocia a orechov nič pozitívne, a teda ma na večeru čaká ryža zo včera ( " úplne mi to páchne") takže tak asi sa stávam fruitarianom, ďakujem vám všetkým, čo ste stále ochotní mi odpísať....:)) i keď na liečení to asi nepochopia :)))) pekný večer
holka, ty si ale fakt koleduješ o problém...

ad1/ to je podle mne největší problém vás žen, příliš přemýšlíte jak být dokonalé :) , já budu citovat jednoho klasika : "Šťastný je ten který nepřemýšlí o tom jestli je šťastný", nepřemýšlej tolik, chovej se míň "zodpovědně", reaguj přirozeností na události DNEŠKA, včerejšek je už pryč, budoucnost v nedohlednu, žij jen a jen pro dnešek - ráj začíná právě dnes !!

ad2/ ROZHODNĚ ŠPATNĚ, nikomu nic dokazovat nemusíš a nedělej to !! Možná si řekneš :Taková rada od někoho kdo natočil několik videí o zdravém životním stylu nějak nesedí. Jenže já ty videa netočil abych někomu dokázal "vidíte, mám pravdu" ale abych poskytnul informace snad "atraktívní" vizuální cestou a nechávám na každém jestli si z toho něco vezme nebo ne.

ad3/ No bodejť. Buď jsi doporučované video neviděla nebo ne úplně pochopila. Syrová strava je slabým zdrojem neurotransmiterů, a protože nám chybí i spousty dalších zdravých zdrojů - ionizovaný vzduch, slunce, manuální práce, sociální kontakty atd. dochází po odejmutí vařené stravy k výraznému neurotransmiterovému DEFICITU = ztráta energie, zájmu, deprese... HLAD, CHUTĚ.
Proto ti doporučuju nechat procento vařené na úrovni "na pohodu" a zvýšeným příjmem neurotransmiterů ze zdravých zdrojů postupně zaktivizovat receptory v hlavě a tím zvyšovat procento syrové stravy.

ad4/ ořechy vůbec nejím, enormní mnnožství ořechů je podle horší než vařená strava, pokud je aspoň přes noc nemáčíš (bacha pak zase na plíseň) jsou de fakto na úrovni vařené stravy = se zablokovanými enzymy inhibitory = ouplně stejná zátěž pro tvoji slinivku břišní jako knedlo-vepřo-zelo, viz. video http://www.freshness.cz/video/septegram-1

ad5/ též nekonzumuji stejně jako med, něco co mi dokáže odrovnat zuby (při neprovádění něčeho tak nepřirozeného jako je čištění zubů) během pár týdnů je de fakto na úrovni rafinovanýho cukru
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Selma »

RadkaS píše:
olosan píše:...a co y radka ty mas aku hmotnost a jedalnicek a na aku vysku a kolko sportu.....aaaach kto ma stopne vyjem celu chladnicku samych hluposti....po takom vydarenom dni kedsa mi relat. darilo.....
Mila olosan, ja myslim, ze je uplne jedno, jaky mam jidelnicek a to ostatni, protoze ja vychazim ze sve situace a Ty zase ze sve. Moje historie zivotniho stylu je jina a jinde a Tva take. Nema smysl se srovnavat timto zpusobem s ostatnimi, jde o to, zacit u sebe. Ty nejlepe vis, co jsi zazila, co zazivas, a kde momentalne jsi a kam se chces dostat. Muzu Ti rict, ze ja mam 165 cm a podle toho, jestli mam zrovna stresy nebo mene, vice sportu... tak se mi vaha ruzne upravuje. Pokud nepocitam dny kolem pustu, tak se moje vaha pohybuje zhruba od 55 kg. Nekdy min, nekdy vic. Ja ale nevidim vahu az tak podstatnou, spis mi jde o dobrou stavbu tela diky tomu, ze se hybu a mam svaly v kondici. Takze nekdy muze telo vypadat lepe, i kdyz ma vic kilo, ale miry optimalni, nez kdyz ma treba vahu mensi, ale bez pohybu ochable svalstvo a jeste obalene tukem... . Ja tedy inklinuji spis k pribirani, takze sportem vahu vetsinou reguluji smerem dolu.
Sport je u me taky jak kdy, kdyz jsem mela co delat zpocatku s borelkou (v tu dobu velmi drcena psychika...), tak sel sport stranou. Predtim jsem sportovala denne a ted uz opet funguju i na fyzicke strance docela dost. Zalezi na okolnostech.

Osobne bych se nezamerovala na ty cisla na vaze, ale srovnala bych si v hlave, ze chci dat telo do formy.
To znamena upravit jidlo tak, aby jsi mela dostatek cukru, pak nejake salaty, aby bylo dost zeleneho, pak plodova zelenina a ja napriklad mam hodne rada avokada, coz u me mozna podporuje to pribirani. Jsou to tuky v te zdrave forme a lehce stravitelne.
Urcite si myslim, ze cvicit svaly je dobre, ale muzes pro zacatek cvicit nejak pozvolna, ale nechci radit, protoze si opravdu absolutne nedokazu predstavit, v jake situaci se nachazis. Jedine, co mi je celkem jasne je to, ze Tva situace je vazna a je opravdu treba ji resit. Je treba si vymezit i svuj prostor, myslim, ze v Tvem veku, pokud sama pises, ze praci mas, by nebylo od veci si najit pronajem a tim se zbavit toho psychickeho natlaku, ktery se Ti doma nepochybne deje.
Ale jaky postup zvolit, to opravdu nevim. To si myslim, ze by Ti mel poradit nekdo povolanejsi.
To je tak sladká skromná holka ta RadkaS, co? :D Nevím koho povolanějšího by tak Olosan mohla najít, ať přemýšlím jak přemýšlím, nikoho takového neznám :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od RadkaS »

Selma píše:
RadkaS píše:
olosan píše:...a co y radka ty mas aku hmotnost a jedalnicek a na aku vysku a kolko sportu.....aaaach kto ma stopne vyjem celu chladnicku samych hluposti....po takom vydarenom dni kedsa mi relat. darilo.....
Mila olosan, ja myslim, ze je uplne jedno, jaky mam jidelnicek a to ostatni, protoze ja vychazim ze sve situace a Ty zase ze sve. Moje historie zivotniho stylu je jina a jinde a Tva take. Nema smysl se srovnavat timto zpusobem s ostatnimi, jde o to, zacit u sebe. Ty nejlepe vis, co jsi zazila, co zazivas, a kde momentalne jsi a kam se chces dostat. Muzu Ti rict, ze ja mam 165 cm a podle toho, jestli mam zrovna stresy nebo mene, vice sportu... tak se mi vaha ruzne upravuje. Pokud nepocitam dny kolem pustu, tak se moje vaha pohybuje zhruba od 55 kg. Nekdy min, nekdy vic. Ja ale nevidim vahu az tak podstatnou, spis mi jde o dobrou stavbu tela diky tomu, ze se hybu a mam svaly v kondici. Takze nekdy muze telo vypadat lepe, i kdyz ma vic kilo, ale miry optimalni, nez kdyz ma treba vahu mensi, ale bez pohybu ochable svalstvo a jeste obalene tukem... . Ja tedy inklinuji spis k pribirani, takze sportem vahu vetsinou reguluji smerem dolu.
Sport je u me taky jak kdy, kdyz jsem mela co delat zpocatku s borelkou (v tu dobu velmi drcena psychika...), tak sel sport stranou. Predtim jsem sportovala denne a ted uz opet funguju i na fyzicke strance docela dost. Zalezi na okolnostech.

Osobne bych se nezamerovala na ty cisla na vaze, ale srovnala bych si v hlave, ze chci dat telo do formy.
To znamena upravit jidlo tak, aby jsi mela dostatek cukru, pak nejake salaty, aby bylo dost zeleneho, pak plodova zelenina a ja napriklad mam hodne rada avokada, coz u me mozna podporuje to pribirani. Jsou to tuky v te zdrave forme a lehce stravitelne.
Urcite si myslim, ze cvicit svaly je dobre, ale muzes pro zacatek cvicit nejak pozvolna, ale nechci radit, protoze si opravdu absolutne nedokazu predstavit, v jake situaci se nachazis. Jedine, co mi je celkem jasne je to, ze Tva situace je vazna a je opravdu treba ji resit. Je treba si vymezit i svuj prostor, myslim, ze v Tvem veku, pokud sama pises, ze praci mas, by nebylo od veci si najit pronajem a tim se zbavit toho psychickeho natlaku, ktery se Ti doma nepochybne deje.
Ale jaky postup zvolit, to opravdu nevim. To si myslim, ze by Ti mel poradit nekdo povolanejsi.
To je tak sladká skromná holka ta RadkaS, co? :D Nevím koho povolanějšího by tak Olosan mohla najít, ať přemýšlím jak přemýšlím, nikoho takového neznám :)
Selmi ... diky :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Sweetie »

moc hezky, mas trpelivost radko.
olosan
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 01, 2010 15:22

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od olosan »

co znamená cvicit pozvolna? ja som zlenivela zrejme cele telo mam stuhnute, uz mi ani niektoré cviky nejdú ako predtym....som to cele pokazila...moja chyba a zadok rastie a vaha stupa:) mala som svoj system a teraz som ho pokazila asi tymi semienkami a obilninami...neviem ale bola som na otcovom hrobe ..:( hadam bude stat pri mne v tychto tazkych casoch :) priberania a deformovania mojho inak pevneho telicka ´, ktore lenivie a lenivie....prechadzky asi nestacia...neviem...dakujem za info....
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoooooc!!!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Eva.cz »

olosan píše:zadok rastie a vaha stupa:)
A nejde tady snad o to? Ty tedy chceš, nebo nechceš přibrat? Ta tvoje váha se ti zdá normální?
Bohužel to není tak dlouho, kdy jsem jela s manželkou synovce - anestezioložkou vlakem do Čech a byla cestou dost špatná, protože jim zemřela ten den anorektička...
Mám pocit, že tady je to opravdu celé špatně.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Odpovědět