Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITATIÁN

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Panda »

Martina46 píše:...takze, ako zacat? nejaka prirucka vitariana s navrhmi jedalnicka, alebo co?
Martina46 vítej, v prvé řadě Ti doporučuji přečíst si články Jak postupovat a potom Nejdůležitější články.
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

ahoj lucia, my sa tusim pozname z MK? :wink:
dakujem za tip na knihy :)
ja som prave vcera primiesala malej do normal varenej zeleniny postruhany kaleraba celkom to jedla, budem musiet na nu opatrne, bo tam bol problem s jedenim od zaciatku. co mi je ajviac luto je, ze je na umelom mlieku , nechcela moje mlieko, teda vlastne nechcela ziadne, pije iba v noci a v spanku. toto UM prave riesim, vcera som 1.x urobila mandlove, no nechcela mi to tak musim postupene zamiesavat k umelaku a chcem vysadit, snad sa mi to podari.
ja mm co sa tyka surovej stravy skor obavu, aby mala vsetko dobre vyvazene, nechcem miesat jedno cez druhe, lebo moje "recepty" su casto k nejedeniu prave kvoli tomu, ze nedokazem predvidat, ako to bude dokopy chutit :D
no ale zaciname, tak verim, ze sa to rozbehne. este nejako zvysok rodiny zlanarit, no hlavne strasiu dcerku.
mladsia zatial nema ziadne ockovanie, no mam des s potahovackami cez urady. starsia nema iba mmr.
Uživatelský avatar
LuciaWbr
Příspěvky: 34
Registrován: pon srp 09, 2010 12:32
Bydliště: Bratislava

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od LuciaWbr »

Martina46, Moze byt, tam som sa kedysi snazila riesit Vegetarianske dieta, no tema sa celkom pekne rozbehla, ale ja som zistila, ze sa mozeme a mame posunut na spicu :D
Tak isto sme aj my na tom s ockovanim. Nastatie sme to zistili vcas a MMR sme nedali u starsej dcerky a maleho vobec, nase deti nie su vakusiky na ihly :D A urady? Na tie ja kaslem, lepsie by bolo potahovat sa s nemocnicami, alergologmi a podobnymi? Ja pojdem " s radostou" na urad, lepsie ako keby nase deti mali mat niake problemy, ja tie problemy s nasimi uradmi vyriesim velmi rychlo. Keby vedeli, co robia a mali svedomie, tak by tam nepracovali tie zienky.

Ano, nastuduj si vela o tej strave, aby si nieco nepokazila a potom s radostou do toho!

Mozno sa niaky "odbornik" na vitarianstvo zapoji do tejto temy, pripadne niaka mamicka, co maju vitariana od narodenia (tzv. nepokazene dieta) :D
Žijeme z toho čo zjeme. Nech jedlo je pre nás liekom.
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

opat sa hlasim po case :oops:
mala papa surovu zeleninku (ovovie uz samozrejme), no mame problem a to ten, ze pomixovana zelenina ju napina, skusala som hustejsie ciredsie, vysledok ten isty. dokonca sa mi uz zo 2-3 razy povracala. no neviem co s tym, jediny kompromis je ten, ze bude mat v surovom mixe vzdy nejaky ulahcovac prehltania v podobe vareneho cohoci. dnes mi vygrcala takmer vsetko zjedene, tak som jej mixla do masy trochu varenych zemiakov a to v pohode. uvidime, co dalej.
Uživatelský avatar
LuciaWbr
Příspěvky: 34
Registrován: pon srp 09, 2010 12:32
Bydliště: Bratislava

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od LuciaWbr »

Martina46, mozno by pomohlo do toho prikvapkat Olivoveho oleja. Skus, napis. My ho dost pouzivame a je vyborny :-) Ale musi byt naozaj kvalitny olivovy olen nie z nasich "ludovych" potravin pre luzu, nebudem menovat iste vies :-)
Žijeme z toho čo zjeme. Nech jedlo je pre nás liekom.
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

Lucka, olivák dávam, no nejako to nepomáha :-(
no asi to bude dedičné, ja keď jem šalát, tak mi to trvá minimálne hodinu, proste prežúvam a nejako ho neviem prehltnúť :-( hoci ho už mám v ústach na kašu.
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od melikana »

Mám malou, v únoru jí bude pět. Do třech let byla kojená a na 90% vita. To vše padlo chozením do školky. Nechtěl jsem ji tvořit svět podle sebe, tak jsem tomu nechal volný průběh a naučil ji vnímat jídlo jako energii kterou může kdykoliv změnit. Co to znamená? Prostě jídlo, které není košér si očaruje tak aby bylo. Je to jednoduché, funguje to, vysvětlovat to zde nemá cenu, prostě je to náš princip. Takže zmrzka? ano proč né, ale nejdřív si z toho udělej dobré jídlo. Malá nemocná ještě nebyla, ani nebude, protože to nejde - leda že by tuto zkušenost sama potřebovala.
Ještě k těm zoubkům zmíněným v tomto vlákně. Neříkejte mi, že se tu nenajde alespoň jedno prasátko, jako jsem byl já, který mělo na noc obalený zoubky plakem a přez to žádný kaz? V hygieně a potravě to až tak úplně opravdu není. Byl jsem šťastnej a vyrůstal v lásce, takže kdybych jedl denně půl kg. čokolády bylo to jedno. První kaz přišel až se stresem. Kde je láska není nemoc.
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Ale čo »

martina, tak jej nedávaj,keď ju napína. počkaj nejakú dobu, týždeň, 2 alebo aj mesiac a potom opäť vyskúšaj alebo jej daj len kúsok zeleniny do ruky, nemixuj.
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

ale čo, nam sa skor overilo necakat, ale stale jemne tlacit, ona je v tomto dost svojska, napinalo ju zo vsetkeho a dost dlhu dobu, a stale ju napina. predstav si, ze ju napina z nahladko pomixovanej hrusky aj jablka, super chut, ziadne hrcky....
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od s.arik »

třeba ty kaše fakt nechce...jestli požužlá kus hrušky jak je, na co se otravovat s pyré?

jistěže raději podlehne nátlaku, než umřít hlady, ale musí být opravdu všechny potraviny a porce rozmixované? přece to jde i bez toho. pokud člověk netrvá na potravinách, které jsou vcelku nechutné/nemilé, třeba list kapusty :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

sarka, viem ze si proti mixovaniu, lenze ja som samozrejme skusala naajprv kusky, teda popucene, to sa davila az hroza. starsia dcerka mala mixovane do roka a pol, lebo ak natrafila na co i len kusilincek, zvracala. myslim, ze je to individualne.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od s.arik »

co je "popucene"?

a možná je trochu rozdíl, když se dítěti dávají malé kousky a když dostane do ruky velký kus ovoce, ze kterého si samo ožužlá, kolik chce a jak chce.

věřím, že se některé děti dáví, ale jestli při tom nemodrají (a jestli se stejně dáví i u těch kašiček), tak bych je prostě nechala (s dohledem), prostě se to musí naučit...někdo má trable s polykáním, jiný s chůzí, třetí mluví až ve školce...

jinak proti mixování nejsem, jen mi přijde nepřirozené takto upravovat většinu či všechny porce. dítě má zuby a musí se učit kousat.


možná, to ale berte jen jako úvahu, ne provokaci, záleží i na tom prvním jídle, nebo prvních jídlech.
když se miminku v začátcích přikrmování předloží řidší kaše z lahve nebo i lžičky, naučí se, že se to polyká, i když to není mléko. upevní-li se tento návyk, vůbec nezačne kousat a není divu, že se dáví hustším pyré nebo nedejbože kousky.

ale když se dám miminu do ruček kus jablka, zjistí velmi brzy, že tohle jídlo se zpracovává úplně jinak než mléko z prsu. že musí první žužlat, a až po ztekucení polykat.

nechci generalizovat a tvrdit, že se dáví jenom děti, co začaly polévkou, a nedáví se děti, co jako první jídlo ukradly mrkev :D to určitě ne.
ale trochu to smysl dává ne? byť to nemusí platit 100%.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od s.arik »

ještě jedna věc, zajímalo by mě, jestli se takové dítě krmí s radostí, nebo ne.
těší se na jídlo, spolklo by ti nejraději celou lžíci, nebo spíše musíš dělat tanečky, aby něco snědlo?

jíst se má na hlad, dokud to dítě po jídle fakt netouží, nedivím se, že dělá blbosti (to nemyslím zle).

ne, neradím jedničku půst :) ale trocha ohledu na to, co dítěti doopravdy chutná a vyhovuje by mohla pomoci. a zahodit koncepty o tom, že má jíst X-krát denně a takový a makový objem.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

no samozrejme, ze musime vymyslat, ale menej, nez pri starsej. tu staci, ked akoze maminka ochutna, a mala otvara pusu.
edit:
aha, som si nevsimla predhadzajuci prispevok. popucene znamena roztlacene vidlickou. no ked sa mala zacala davit, chytila rev, ze som musela odlozit jedlo. potom nasledovalo to, ze len co videla lyzicku, hrozny neutisitelny plac.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od s.arik »

Martina46 píše:no samozrejme, ze musime vymyslat, ale menej, nez pri starsej.
to je fakt smutné.

jde to zcela mimo mé zkušenosti...pro mne i dceru je jídlo radost.
jistěže nejíme cokoliv, ale z jistého okruhu věcí jíme rády bez přemlouvání. tak to podle mne má být.

copak malá nemá žádné oblíbené jídlo? potravinu nebo formu pokrmu?
bych se na takové krmení s přemlouváním vybodla a čekala, až dítě začne žebrat kousky z mého "talíře".

vždycky, když se něco nachystá extra pro dítě, je kolem toho neviditelný nátlak "musíš to sníst, tolik jsem se s tím dělala, zkazilo by se to, musíš jíst, abys byla zdravá, blablabla". vadí jí to. nechce ten nátlak především, forma potravy je podle mne vedlejší*.
až bude rodičům jedno, kolik jejich dítě sní, nebudou děti myslím jíst méně než dosud, zato s větší radostí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od s.arik »

* i když ses teda ještě nevyjádřila, jestli se dáví a pak přirozeně brání i u stravy velkých kusů.
co hranolek mrkve, velký měsíček jablka, nebo klidně i celý bařený brambor?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
LuciaWbr
Příspěvky: 34
Registrován: pon srp 09, 2010 12:32
Bydliště: Bratislava

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od LuciaWbr »

s.arik, musim potvrdit, ako si napisala na samom zaciatku, dat "zuzlat". Davame do rucicky mrkvu, surovy zemiak, alebo jablcko a nas maly (9 mes.) este stale 100% kojeny ma z toho uzasnu radost. Neviem si ani predstavit, ze by som mu to mixovala! Pri tom mixerik mame, ale este som ho ani raz nepouzila! A naposlaedy sa napil cistej (filtrovanej) vodicky z pohara, takze myslim, ze ani ziadne flase Avent sa u nas nebudu konat. Je mi az zle, ked vidim take 3 rocne dieta pit este z flase :?
Normalne ten nas bubacik vie pit z pohara, jasne, ze mu nieco aj vytieklo, ale vobec mu nezabieha. Kojime dalej, "len skusame", ked sa cape po jedle, no nedaj mu :D Takze vdaka s.arik este raz! :D
Deti by mali jest s radostou, nie nutit ich, to sme u nasej 3,5 rocnej nikdy nerobili, vzdy si sama vypyta, sama povie ze uz nechce, ale vacsinou je to tak, ze chce vzdy a zje tolko kolko ja :D

melikana, krasne napisne, a pravdive! Nieco na tom je, lebo to iste jedlo moze raz byt prinosom, inokedy na skodu, zalezi, ako je pripravovane (s laskou), alebo v strese a pod. Vsetko so vsetkym suvisi.
Žijeme z toho čo zjeme. Nech jedlo je pre nás liekom.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od s.arik »

Taky jsem dávala pít z klasického hrníčku, od toho 9. měsíce s asistencí, později už pila úplně sama, opravdu si nevzpomenu, jestli v roce a půl nebo ve dvou letech...?
Ale ona je takový typ dítěte, co se na manipulaci s předměty docela soustředí (až vyplazuje jazýček), třeba se ráda i věnuje klidným sedacím činnostem, puzzle a tak. Jindy samozřejmě běhá, řádí a skáče, ale soustředit se umí.
Znám ale děti, co jsou trochu divoši a tam ty různé nekapající hrnky a lahve jako když najdeš, mít takové děcko, ještě si ji ráda koupím. Pořád vytírat a převlíkat polité oblečení taky není nic příjemného.

Takže i když se snažím o jednoduchost (třeba tím, že dítě pije z hrnku stejně jako my a nemá speciální nádobí), tak ani neodsuzuju lidi, co je používají, prostě každý má trochu jinou situaci a pro ni hledá to svoje optimum.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Ale čo »

martina, myslela som to tiež ako s.arik, kúsok niečoho do ruky, nie na lyžičku.keď sa ti zdá,že je mrva dosť tvrdá, že by sa ňou drhla keby jej zabehlo, tak daj niečo mäkké /broskyňu, avokádo, banán/ ale nezabudni malej predtým obliecť niečo ,čo ti nebude vadiť,že bude fľakaté :wink: my sme dávali aj ako hryzátko :lol: hrubostennú papriku.to boli zvuky, keď si ňou masírovala ďasná :lol: .
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Samira »

Perfektne vlakno. Nasavam vsetky informacie, vsak ono sa to jedneho dna zide. Je uzasne, ze kazde dieta je ine.

Ad mixovana strava - mojho brata vychovavala vacsinu casu teta s ujom. Do dvoch rokov nevedel zjest tuhe jedlo, teta mu vsetko zo samej lasky mixovala a davala jest ako tekutu stravu z flase s cumlom. Moja mama z toho salela, napinalo ho z kazdeho kusicka niecoho tuheho.
Ja som zase ako dieta neznasala slahacku alebo penu z bielkov - poznate to - take penive naslahane skupenstvo plne minibubliniek. Vadilo mi to.

Len tu pekne kecajte dalej, tesim sa z rastuceho poctu prispevkov ;)
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Ale čo »

Martina, a ešte niečo ma napadlo: jedz aj ty spolu s dcérou,to pomáha, keď jedia aj ostatní.a nech si sama berie,keď bude chcieť, nie obed presne o 12, či je hladná alebo nie...
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

ahojte vsetci, sa to tu rozbehlo. v prvom rade musim napisat, ze ak by som kojila, vsetko by bolo ine, no dcerka po navrate z porodnice odmietala prsnik, (konzultovala som s 5 laktacnymi :shock: ) dospelo to az tam, ze uz sa nedala zobudit, takmer necikala, ak sa prisala, po hlte rev a plac, vychodisko by bolo byvalo kojit v spanku, no to sa nepodarilo. pila teda z flase, do 3 mesiacov moje mlieko, potom sa to uz nedalo stihat. pila vsak aj z flase iba v spanku. pije tak doteraz. ja som si nemohla dovolit cakat, kym mala zacne sama chciet papat, proste v 5 mesiacoch zacali prve pokusy o prikrm a kedze uz menej spavala, tak to muselo ist! ak by to slo, ja kludne plne kojim aj do roka, lenze tu bola takato komplikacia. prikrmy isli tiez tazko, no zlomilo sa to. ja ked jem, mala sa vrha na tanierr a podobne, no ked ide ona papat, uz to nie je take vesel, ale ovela lepsie, to ano! co jedine ma asi rada, je domaci kefir - kysly - bez cohokolvek :lol:
takze tak. taketo trable sme mali aj so starsou, ona vsak sla nakojit v spanmu, tak nam to takto vydrzalo do roka - tu sa prikrm posunul tak na 7. mesiac a dlho bola potom este takmer vylucne kojena, teda na jednom prikrme asi do 10 mesiacov. ju napinalo aj zvracala - to bolo horsie ako s maldsou. doteraz nezje uplne vsetko, ale to su uz len take detaily - orechy a tak - co sa zle prehlta aj dospelym-
ja neviem, ci je toto dedicne, ale ja som ola taka, pila som mlieko po 6-7 hodinach a vzdy iba trochu.
no, cize tu nejde o to, ak co ponuknut, ake kusky, akym sposobom a voobec uz nie to - ze nemam sa kam s prikrmomo ponahlat.
edit
este - malej davam do rucicky - kalerab, mrkvu , taketo tvrde, to si ozuzlava, jablko sa bojim, lebo sa lahko ulamuju ciastocky, no pojdem aj na to, starsej som nemohla dat ani surovu mrkvu, lebo nedajboze si uzdibla miniaturny kusocek a uz zvracala. no a od flase chcem odanucit cim skor, uz vie pit vodu zo slamky, to uz vlastne asi od polroka, no moc jej nevypije, ale tesime sa.
viac ma mrzi to, ze som chcela nabehnut na mandlove mlieko a nechce to pit, zacala som pozvolna miesta kusocek do UM, no spoznala to a 0 bodov. skusila som aj malicko prisladit medom, ale nic :( umele mi teraz uz rano celkom vypije, zazrak! no nechapem, ako moze, lebo to je taky hnus! :?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od s.arik »

tak to jsou teda potíže :(
nemáš to lehké!
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

no, kazdy ma nieco, ale obe kocky su zdrave a krasne! :)
sarka, ty sa dcerke davala nejake mlieko, ked sa odstavila?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od s.arik »

Ne, plně jsem kojila do 8 měsíce, pak příkrmy, rychle se rozjedla (je obžera po mně) a v 11. měsíci se sama odstavila.
Vím, že leckteré maminky dávají UM ještě ve dvou třech letech, ale to je podle mne masáž výrobců, to píšou na krabici schválně. Dříve se taky dával sunar nějak do roka, spolu s příkrmy...a pak už jen ty příkrmy... Nad jeden rok bych osobně dítěti už UM nedávala (MM jo :)) a předpokládala, že běžná nemléčná strava stačí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

bezna nemliecna, pokial je ale surova? hlavne surova. cim nahradi mliieko varena strava?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od s.arik »

Nerozumím. Mléko není třeba nahrazovat ničím. Osobně si myslím, že u dětí do roka je MM/UM důležité, po roce už ne. Můžou jíst klasicky nebo raw a bez mléka se obejdou tak jako tak.
Samozřejmě raw je lepší :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
LuciaWbr
Příspěvky: 34
Registrován: pon srp 09, 2010 12:32
Bydliště: Bratislava

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od LuciaWbr »

Taku zaujimavu informaciu som dostala ohladne pouzitia oleja, prihodim to sem, mozno to niekomu pomoze, mozno niekoho okolo toho nieco napadne...

Olej ako liek

Od dávnych čias ľudia používali a dodnes využívajú rôzne účinné spôsoby liečenia ťažkých chorôb, využívajú pritom liečivé vlastnosti bylín a nálevov.
Sám osobne som si overil neobyčajne jednoduchý spôsob liečenia. Zásada je jednoduchá: spočíva v mlganí (saní, cmúľaní) oleja, ktorý sa drží v ústach, ostatok vykoná sám organizmus. Týmto jednoduchým spôsobom možno liečiť bunky, tkanivá a všetky orgány ľudského tela. Takto sa sám organizmus zbavuje mŕtveho balastu. Mŕtvy balast – to sú rôzne minerálne soli, hlieny a zbytočné produkty v organizme. Pod pojmom živého balastu mám na mysli mikroflóru, ktorá postupne ničí a ochromuje ľudský organizmus, narušuje jeho rovnováhu a v konečnom dôsledku skracuje život. Človek žije prakticky temer o polovicu kratšie, ako by mal.
Spomenutý spôsob liečenia treba tak dlho používať, kým sa v organizme neobnoví sila, rezkosť a pokojný sen. Po prebudení nemá človek cítiť malátnosť, má sa cítiť odpočinutý, nemá mať pod očami opuchliny v podobe tzv. vačkov. Má mať dobrú chuť do jedla, dobrý spánok a pamäť.
Treba pamätať na to, že pri liečení týmto spôsobom sa zo začiatku môže choroba zhoršiť, najmä u ľudí, ktorí trpia na viaceré choroby.Tak sa človeku môže zdať, že sa jeho stav zhoršil, najmä v období, keď sa chorobné ložiská začínajú rozptylovať. Môže to byť aj tak, že v organizme sídlila choroba, ktorú človek ešte necítil a pokladal sa za zdravého, v procese liečenia sa začína horšie cítiť a to poukazuje na to, že sa začalo rozptylovať zápalové ohnisko, ktoré by raz v budúcnosti mohlo spôsobiť chorobu i smrť organizmu.
Ako často mŕtvica skosí, zdalo by sa, úplne zdravého človeka? Keď sa zostria všeobecné chorobné symptómy, netreba liečenie prerušiť. Tento spôsob liečenia môžu použiť aj ľudia chorí na zdĺhavé choroby, ktorí majú zvýšené teploty. Aj ja som stále aplikoval tento spôsob liečenia, hoci sa mi zhoršili bolesti nervových koreňov a na tretí deň som vstal z postele úplne zdravý.
Ak je to nevyhnutné, pri liečení sa môžu robiť aj prestávky, sú prípustné, ale liečenie sa uskutočňuje iba počas procesu mlgania oleja. Na otázku, koľkokrát denne treba mlgať olej, si musí odpovedať sám liečiaci sa, podľa toho, ako sa cíti a podľa zdravotného stavu.
Týmto spôsobom možno vyliečiť aj väčšie množstvo chorôb, bez užívanie iných liekov. Používame ho aj profylakticky. Pri akútnych chorobách sa zdravie vracia rýchlo, aj za dva dni, ale choroby zastaralé a chronické si vyžadujú dlhší čas liečenia, až do 1 roka.
Tento spôsob možno použiť pri bolestiach zubov, bolestiach hlavy, trombóz a zápale žíl,pri chronických chorobách krvi, ochrnutí, chorobe nervových koreňov, ekzéme, padúcnici, opuchlinách, novotvaroch, chorobe žalúdka, čriev, srdca, pľúc, pečienky, ženských chorobách, epidemickej spavej chorobe, ako aj pri mnohých iných chorobách. Sám som sa takto vyliečil z chronickej choroby krvi, na ktorú som trpel 15 rokov od zápalu.
Uvedený spôsob liečby lieči celý organizmus súčasne. Používa sa profylakticky. Liečia sa ním prípady raného štádia zhubných novotvarov a infarktov

S p ô s o b l i e č e n i a : rastlinný olej (najlepšie slnečnicový alebo arašidový) nie viac ako 1 lyžicu vliať do prednej časti ústnej dutiny a vykonávať sacie pohyby ako pri cmúľaní cukríkov alebo cumlíka, dbať na to, aby sa olej v žiadnom prípade neprehltol.
Proces mlgania treba vykonávať zľahka, a bez námahy 15-20 minút. Olej v prvej chvíli zhustne, potom zredne ako voda a vtedy ho treba vypľuť. Vypľutá tekutina by mala byť biela ako mlieko, ak je žltá, znamená to, že mlganie bolo príliš krátke. Po vypľutí treba ústnu dutinu dobre vypláchnuť vodou, ktorá sa tiež vypľúva. Vypľúvať treba do zdravotníckej misky, alebo sa zakope do zeme, alebo sa spláchne do záchoda.
Mlganie oleja je najlepšie robiť ráno, ešte pred jedením. Môže sa mlgať ešte aj druhý raz, pred spaním. Procedúru môžeme urobiť aj viackrát denne, aby sme urýchlili proces liečenia. Organizmu to neuškodí, ale liečenie sa tým urýchli a bude účinnejšie.
Vo vypľutej tekutine sa nachádza množstvo baktérií rôznych chorôb, aj zhubných novotvarov. Keby sme kvapku tejto tekutiny prezreli pod mikroskopom zväčšenú 600-krát, videli by sme akoby „tancujúce korienky“. Sú to práve mikróby v prvom štádiu svojho vývoja.
Zvlášť zdôrazňujem, že počas mlgania sa v ľudskom organizme zväčšuje výmena tekutín ako výsledok zmeny ich doterajšieho zloženia, zlepšuje sa látková výmena, získava sa zdravie.

Referát účastníka Všeukrajinského zväzu onkológov P. Karnacha.


Moje poznámky:

Najlepší je repkový olej (napr. Raciol)– má najvyšší obsah nenasýtených mastných kyselín. Žiadne panenské (za studena lisované) a olivové oleje, zbytočne predražené, nie sú nevyhnutné.

Mlganie trvá v skutocnočnosti kratšie – od 5 do 13 min. Je to dané hustotou oleja; mám odskúšané na vlastnej koži, že voľakedy, keď sa oleje tak precízne nečistili, mlganie trvalo naozaj dlhšie, tých 15-20 min., ale dnes sú oleje redšie a dokonca aj polievkové lyžice sú plytšie ako voľakedy.

Taktiež závisí doba mlgania od denného času. Ráno mi mlganie trvalo napodiv dlhšie ako podvečer medzi 17. a 19. hodinou – vtedy som mlgala dve lyžice po sebe.

Niektoré časy, ktoré sa mi potvrdili pri rôznych problémoch:
akútna bolesť hrdla, nádcha, prvé chrípkové príznaky – 2-3 dni na prekonanie krízy, potom je čas na doliečenie individuálny (ale určite nebude treba antibiotiká)
bolesť v kĺboch (v kolenách napr. pri chôdzi po schodoch) – 2-3 mesiace denne
bradavice (kurie oká), herpes, jačmeň na oku – 3-4 týždne denne (niekedy aj kratšie)
zápal slepého čreva – 3-6 mesiacov denne
bolesť zubov je časovo totálne nevyspytateľná, ale kratšie ako 2 týždne denne som nemlgala; dobré po mlganí vypláchnuť ústa zakaždým ešte jódovým roztokom
migréna – jednorázovo 2-3 lyžice tesne pred spánkom (nie nočným, ale tým, ktorý si treba pri migréne nevyhnutne dopriať v tichu a tme – dobré kombinovať s ľadovou sprchou, minimálne dobre schladiť aspoň tvár, prípadne nohy)
niektoré kožné problémy – chrasty, exémy – minimálne 3 týždne denne

Ešte poznámočka na záver: pretože schopnosť ľudského tela očisťovať sa je intenzívnejšia v období, keď ubúda mesiac (t.j. medzi splnom a novom), skutočne aj účinok oleja je v tomto období výraznejší, potvrdilo sa mi to.
JanaH.
Žijeme z toho čo zjeme. Nech jedlo je pre nás liekom.
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Ale čo »

Martina, my sme s mladšou tiež mali trochu problém.čo nepoznala , to nezjedla.zo zavádzaním niečoho nového bol problém, tak sme len skúšali a keď nechcela, tak sme to nechali tak a skúsili sme opäť za nejakú dobu, tak to býva niekedy ešte aj dnes.dcéra bude mať 13. :wink: .malo to aj výhodu,keď jej niekto niečo ponúkal ,tak si nezobrala./vyhli sme sa takto napr. aj sladkostiam od známych.a vedela som čo zjdla/
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

ahojte.
my pokracujeme tak nejako nie moc dobre.
drobec babatko surovu stravu odmieta, tak sa snazim varit a do toho pridavat surove veci, co som vysledovala, ze neodmietne.
tak sa snazim aspon davat vela ovocia, kupili sme odstavovac, takze stavime pre deti, aj strasej chuti, to som rada.
mlieko mi drobcek uz po pociatocnych problemoch pije normalne, nejako sa to okolo 9. mesiavca zlomilo a da sa povedat, ze uz ho ma rada :lol: len este doriesit, ako ho zmenit za mandlove, skusila som uz, nieco vypije, no nie vela.
Uživatelský avatar
LuciaWbr
Příspěvky: 34
Registrován: pon srp 09, 2010 12:32
Bydliště: Bratislava

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od LuciaWbr »

Maly ma 1 rocik, a zaciname prave s prvym papanim, doteraz bol 100% kojeny, je silny, krasny, cisty vitarian. Nechcem to nicim pokazit. Davame ovocie, papa aj nastruhanu mrkvicku, potrebujem viac receptov, co s cim zmiesat...

Citala som: pomlety mak s nastruhanym jablckom... Papa mi aj pomarance (nie je to spustac alergii ako sa mnohi vyjadruju, spustacom alergii je ockovanie). Pije cerstve lisovane (made in home) stavicky mrkva jablko cvikla, vodu s citronom, mandlove a orechove mlieko... + kojenie teda samozrejme.

Co este, akosi uz nemam fantaziu.

martina, mlieko kravske by sa vobec nemalo pit, ved je to humus, ani dospely, odvapnuje, zahlienuje, jednoducho do naseho organizmu nepatri.
Žijeme z toho čo zjeme. Nech jedlo je pre nás liekom.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od s.arik »

POmletý mák je moc dobrý taky s banánem.
Všechna semínka jsou stravitelnější, když jsou máčená (několik hodin), nebo dokonce naklíčená. Máku stačí půlden, velká semena den nebo více.

Moje dcera kolem roka milovala máčenou pohanku se strouhaným jablkem - pohanka není pak nijak moc tvrdá, ale chce to, aby dítě už aspoň trochu kousalo, jinak to vyjde ven skoro nevyužité :lol:

Tablety chlorelly dětem taky často chutnají...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Ale čo »

moje deti milovali riasy. v lete bolo stravovanie najlepšie, vyšli sme do záhrady a čo už bolo zrelé zjedli. :D brali si samé, podľa chuti.
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Ale čo »

Lucia, jablko +mleté orechy, banán+mak, namočiť sušené ovocie roztlačiť alebo rozmixovať + nejaké orechy alebo semiačka,jahody+ strúhaný kokos, maliny+ orechy,banán+ marhule rozmixovať alebo roztlačiť vidličkou,banán+ jahody, avokádo samé alebo roztlačené+ paradajka....
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

Malinka nam uz pije mandlove mlieko, sladim jej ho malinko steviou, velmi jej chuti :delicacy:
ten mlety mak je super napad, dakujem. aj ja by som mala trosku pridat :)
kolko ho mozem dat? mne mala zje naraz pomixovany banan a velke jablko, zrutik maly.
cize kravske mlieko surove uz nepije - myslim ted umele - ale chuti jej domaci kefir.
obedy stale mix varee a surove. akonahle pridam viac suroveho, nechce to. ale som rada za to, co je.
stavicky tiez davame pomarancove. toto nejako neriesim, dokonca papa mla surovy cesnak a por v prikrmoch :oops:
avokado s paradajkou si neviem predstavit, skusim v lete, ked budu nejake pozivatelne paradajky, teraz ano nekupujeme, max. obcas koktejlove.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Jindra »

Ale čo píše:Lucia, jablko +mleté orechy, banán+mak, namočiť sušené ovocie roztlačiť alebo rozmixovať + nejaké orechy alebo semiačka,jahody+ strúhaný kokos, maliny+ orechy,banán+ marhule rozmixovať alebo roztlačiť vidličkou,banán+ jahody, avokádo samé alebo roztlačené+ paradajka....
jo, pěkné, chutné, ale chtěl bych dodat, že tyhle kombinace jsou už malinko náročnější na trávení, takže podávat až odpoledne. Dříve ne; na dopoledne doporučuji jen lehce stravitelné ovoce/ščávy nebo - když není hlad - klidně jen vodu.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

ked dam ale malej do ovocnej presnidavky za malu lyzicku maku (uz mixnutu), to snad nemoze vadit ani doobeda...?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od RadkaS »

Martina46 píše:ked dam ale malej do ovocnej presnidavky za malu lyzicku maku (uz mixnutu), to snad nemoze vadit ani doobeda...?

Do ovoce opravdu nemixuj nic.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od s.arik »

jenže zase ten mák je samotný nic moc, jak chutí, tak strukturou.
s banánem se to podle mne snese dobře :)

ale takové to šťavnatější kyselé ovoce bych se semínky také nekombinovala (až na jablko s pohankou, chutnější "pohanku nasladko" neznám, mňam), myslím tím citrusy, melouny, kiwi a tak.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

do ovocia miesam sirnu patlanicu. su tam lanove semiacka.
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Ale čo »

Martina46 píše:do ovocia miesam sirnu patlanicu. su tam lanove semiacka.
do ovocia? ja do zeleninového šalátu
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

ano, do ovocia.
mimochodom, odkedy som prestala davat umele mlieko, mala zacala o dost horsie kakat, dokelu! nemam moc chut jej kupovat nejake probiotika (v tom mlieku ich mala).
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Ale čo »

Martina46 píše:ano, do ovocia.
mimochodom, odkedy som prestala davat umele mlieko, mala zacala o dost horsie kakat, dokelu! nemam moc chut jej kupovat nejake probiotika (v tom mlieku ich mala).
čo je to horšie? a kolko má malá?
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

Ale čo píše:
Martina46 píše:ano, do ovocia.
mimochodom, odkedy som prestala davat umele mlieko, mala zacala o dost horsie kakat, dokelu! nemam moc chut jej kupovat nejake probiotika (v tom mlieku ich mala).
čo je to horšie? a kolko má malá?
predtym kakala hned rano, pekne pravidelne, potom este raz doobeda, poobede a obcas aj vecer. riadne davky. potom jej zacalo vynechavat ranne kakanie, vecer uz nekakava vobec a cez den ledvy polovicnu z toho co predtym. dokonca mala aj jeden den uplne bez stolice. proste zle.
bude mat rok o tyzden.
Uživatelský avatar
LuciaWbr
Příspěvky: 34
Registrován: pon srp 09, 2010 12:32
Bydliště: Bratislava

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od LuciaWbr »

Tak uz sme vyskusali, mak s bananom, jej chuti aj nam, to by ma nenapadlo :D Ten spal cez den vkuse 6 hodin, to este nikdy neurobil :oops: aspon sme porobili na zahrade a okolo domu, nikdy na to nemame moc casu :D mak uspava... Ideme aj na susene ovocie, este ze Vas tu mam Dakujem :D
Ten nas maly je velky zrut, spapa na posedenie 2 banany, avokado, pomlete s orechmi, za taku hodku si da dve velke jablka, zapije 4 dc cerstvej lisovanej stavy odgrgne a ide sa hrat s malou :D ty brdo, ked to takto pojde dalej, tak sa mozem prestahovat k velkoskladu ovocia a zeleniny
Žijeme z toho čo zjeme. Nech jedlo je pre nás liekom.
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Ale čo »

Martina46 píše:
Ale čo píše:
Martina46 píše:ano, do ovocia.
mimochodom, odkedy som prestala davat umele mlieko, mala zacala o dost horsie kakat, dokelu! nemam moc chut jej kupovat nejake probiotika (v tom mlieku ich mala).
čo je to horšie? a kolko má malá?
predtym kakala hned rano, pekne pravidelne, potom este raz doobeda, poobede a obcas aj vecer. riadne davky. potom jej zacalo vynechavat ranne kakanie, vecer uz nekakava vobec a cez den ledvy polovicnu z toho co predtym. dokonca mala aj jeden den uplne bez stolice. proste zle.
bude mat rok o tyzden.
no mne deti kakali len raz denne, približne v takom veku ako tvoja malá. dávaj jej viac piť alebo skús ovocie, niekomu pomáhajú slivky, mne napr. mak :wink:
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Ale čo »

LuciaWbr píše:Tak uz sme vyskusali, mak s bananom, jej chuti aj nam, to by ma nenapadlo :D Ten spal cez den vkuse 6 hodin, to este nikdy neurobil :oops: aspon sme porobili na zahrade a okolo domu, nikdy na to nemame moc casu :D mak uspava... Ideme aj na susene ovocie, este ze Vas tu mam Dakujem :D
Ten nas maly je velky zrut, spapa na posedenie 2 banany, avokado, pomlete s orechmi, za taku hodku si da dve velke jablka, zapije 4 dc cerstvej lisovanej stavy odgrgne a ide sa hrat s malou :D ty brdo, ked to takto pojde dalej, tak sa mozem prestahovat k velkoskladu ovocia a zeleniny
veľkosklad zeleniny :lol: , to poznám, my sme na šťavy, hlavne deťom míňali 100 kg mrkvy za 3 -4mesiace. a záhrada objedená stále, ešteže aj susedia majú záhradu,deti sa občas najedli aj tam :lol:
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

Ale čo píše:no mne deti kakali len raz denne, približne v takom veku ako tvoja malá. dávaj jej viac piť alebo skús ovocie, niekomu pomáhajú slivky, mne napr. mak :wink:
pravda je, ze moc mi nevypije, ale to some mali aj so starsou a ovela vacsie problemy a okrem toho, nestiham to moc usledovat... dokelu...
no kakanie myslim, ze je dobre ked je tak 2-3x denne.

co sa tyka tych velkoskladov ovocia a zeleniny, tiez mam niekedy ten pocit, ze sa tam niekam prestahujeme a to som na relativne vita iba ja, deti akurat maju spotrebu na odstavenom, no do penazi to leze ajajaaaaj, budeme sa musiet krotit :D
teda my rodicia, deti nech jedia!
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Ale čo »

Martina46 píše:
Ale čo píše:no mne deti kakali len raz denne, približne v takom veku ako tvoja malá. dávaj jej viac piť alebo skús ovocie, niekomu pomáhajú slivky, mne napr. mak :wink:
pravda je, ze moc mi nevypije, ale to some mali aj so starsou a ovela vacsie problemy a okrem toho, nestiham to moc usledovat... dokelu...
no kakanie myslim, ze je dobre ked je tak 2-3x denne.

co sa tyka tych velkoskladov ovocia a zeleniny, tiez mam niekedy ten pocit, ze sa tam niekam prestahujeme a to som na relativne vita iba ja, deti akurat maju spotrebu na odstavenom, no do penazi to leze ajajaaaaj, budeme sa musiet krotit :D
teda my rodicia, deti nech jedia!
myslím, že to kakanie je individuálne. niekomu stačí raz za deň, inému viac ale hlavne aby to bolo pravidelné. :wink:
Martina46
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 02, 2010 20:32

Re: Prvé vitariánske príkrmy od 6 mes., alebo nový 100% VITA

Příspěvek od Martina46 »

Ale čo píše:
Martina46 píše:
Ale čo píše:no mne deti kakali len raz denne, približne v takom veku ako tvoja malá. dávaj jej viac piť alebo skús ovocie, niekomu pomáhajú slivky, mne napr. mak :wink:
pravda je, ze moc mi nevypije, ale to some mali aj so starsou a ovela vacsie problemy a okrem toho, nestiham to moc usledovat... dokelu...
no kakanie myslim, ze je dobre ked je tak 2-3x denne.

co sa tyka tych velkoskladov ovocia a zeleniny, tiez mam niekedy ten pocit, ze sa tam niekam prestahujeme a to som na relativne vita iba ja, deti akurat maju spotrebu na odstavenom, no do penazi to leze ajajaaaaj, budeme sa musiet krotit :D
teda my rodicia, deti nech jedia!
myslím, že to kakanie je individuálne. niekomu stačí raz za deň, inému viac ale hlavne aby to bolo pravidelné. :wink:
samozrejme, pravidelnost ok, ale ak mi dieta, ktore kaka urcite mega mnozstvo pri urcitom zjedenom mnozste, zacne kakat menej po vvacsom zjedenom mnozstve, nie je to ok. nieco sa vstrebe, ale ked si vezmem, ze fakt len nieco a ak sa objem stolice zmensil, kde sa dtraca ta zvysna stolica? niekde sa usadza? predstava nic moc.
toto bol moj pripad. stolica kazdy den, pravidelna. v pohode. pred porodom som mala vacsiu crevnu prehabku, prva stolica po porode bola na 5. den!!!! potom uz pekne "pravidelne" kazdy den. kde sa vsak stratilo to mnozstvo zo 4 dni?
o toto mi ide. aby kakala vela, pravidelne a aby nekakala pravidelne 4dnovu stolicu . (to bol priklad).
Odpovědět