Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Pavluska »

Zaujal mě popis dlouhodobější očisty jater a žlučníku podle Avicenny.
Vypadá takto:

"Užíváme nalačno každé ráno 1,5 lžíce olivového panenského oleje, 1 lžíci šťávy z citrónu a poloviny lžíce včelího medu – nemícháme a užíváme postupně. Po čtvrt hodině může teprve následovat snídaně. Lidé s potížemi absolvují tuto kůru každoročně po dobu 5 měsíců, lidé zdraví provádějí kůru jednou za 2 – 3 roky. Podmínkou léčebné kůry je samozřejmě dieta založená na vynechání pokrmů smažených, alkoholu, kávy a masa." (http://www.ekolide.cz/view.php?nazevcla ... 2009020003 )

Někde se uvádí, že to dá pít vše smíchané a ještě třeba s česnekem, zázvorem nebo cayenským pepřem; nalačno a nejíst poté dvě až tři hodiny - avšak pití vody a bylinkových čajů je doporučováno.

Ústně jsem se dozvěděla ještě o vhodnosti pít tuto směs večer kvůli aktivitě jater. Avicenna ale uváděl ráno nalačno. :)


Něco takového jsem začala hledat jako alternativu ke klasické jednorázové očistě podle Malachova apod., kterou jsem absolvovala dvakrát a nic se (pozorovatelného) nedělo.
Nedávno mě totiž "pobolívala" (ani ne bolest jako pocit jak "pracují") játra po salátu s olivovým olejem a citr. šťávou; a dost mě to překvapilo. Ten den jsem nic těžkého nejedla - jediné co by k něčemu takovému mohlo vést byl ten salát s uvedenou zálivkou. Dala jsem si do něj více citronové šťávy než obvykle...

Zkoušel jste to někdo?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Xena »

To mě přijde zbytečně zdlouhavý, ale zase chápu, že spousta lidem, třeba starším, to bude vyhovovat.
Já sem taky dělala podle Malachova, dvojitou očistu jater (dva dny za sebou) a musim říct, že to teda účinek mělo. Ten první den ze mě šlo docela svinstvo (změklý žlučový kameny v zelený barvě a plno dalšího smetí), druhej den už toho tolik nebylo a pak sem to dělala ještě po třetí, a to už nic moc. Ale že prej je to dlouhodobá záležitost, než se všechno dostane ven. A ten Malachov taky píše, že je nutný se na to připravit, aby to mělo ten účinek, nějakou dietou (bez tuku), pít jablečnou šťávu nebo si dát před tim hladovku, aby se tam nahromadilo co nejvíc žluči. A pak hlavně před tim po celý den (nebo dva dny) prohřejvat játra, aby se tam všechno uvolnilo. Pak by to mělo jít, anebo ty játra tak zanesený nemáš, pokud zdravě jíš. Nebo je taky dobrá hladovka, to se ty játra vyčistí na buněčný úrovni, tohle je jenom hrubá očista.
Tady je taky zajímavej recept, ještě s Epsomskou solí http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php a článek o detoxikaci jater taky dobrej http://www.bylinkar.cz/clanky/detoxikac ... ikace.html
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

nechápu, k čemu kúru opakovat druhý a třetí den, to je k ničemu, v játrech se nenasbírá dost žluči
Jarda doporučuje co 14 dní asi tak 12 kúr celkem, do šesté množství šutrů roste, pak pomalu klesá.

mám za sebou pět akcí přesně dle jeho receptu a jsem spokojená, ale to myslím pavluška ví.
pročpak se jí to asi nepovedlo? jaký postup použila? nevěřím, že dneska je člověk, co v játrech nemá šutry, až na půstaře a ty, co už mají kúru za sebou :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:...mám za sebou pět akcí přesně dle jeho receptu a jsem spokojená,...
Pociťuješ nějak na sobě změnu? Dá se poznat zda člověk nějaké šutry má (nemyslím už pak silné bolesti) a jak se pak projeví zlepšení?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

Abych řekla pravdu, ani ne. Vždycky jsem se cítila zdravá....nečekám velké změny, max. pleť...beru to hlavně jako PREVENCI nepříjemných příznaků horšího stádia zanešených jater.
S trávením (i tuků) jsem nikdy problémy neměla, klíďo půl bochníku chleba, každý krajíc pomazaný sádlem, na posezení, příležitostné excesy párečkové či bůčkové a vůbec "kachní žaludek".
Zrak: nevidím změny.
Pleť: jo, asi se zlepšila dost. prostě před rokem (i půlrokem) to bylo hodně zlé, 95% raw nepomohlo ani trochu, jako bych byla ta dřívejší Šárka (=chleba, margarín, čokoládky). Až MMS+99%raw+jaterní kúry mi akné zmírnilo. Tak o 50% rozhodně.
A jestli si v jiných vláknech stěžuju, tak je to proto, že jsem člověk věčně nespokojený a doufala jsem, že budu mít ksicht jako batole :( a to teda zdaleka nemám. Ale zlepšilo se to, to jo. Nicméně ženské sebevědomí není o moc větší, když má na tváři 10 hnisových sopek místo 20 :oops: :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Xena »

s.arik píše:nechápu, k čemu kúru opakovat druhý a třetí den, to je k ničemu, v játrech se nenasbírá dost žluči..
.. ale já to dělala jako přípravu před půstem, a vůbec sem neměla tušení, že se ty játra dají takhle čistit a co tam všechno může bejt za svinstvo. Náhodou sem to četla u Malachova kde doporučuje tu dvojitou očistu, tak sem si to dala jen tak narychlo..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

aha, ok.
Jarda píše, že nemá cenu tu kúru dělat ani co 7 dní...
doporučuje co 14, já ale dělám co 28 dní, protože jsem žravá a líná a hlavně, dva dny před novem je vždy nejlepší den, tak tehdy :) jen jednou mi do toho cosi vlezlo, tak o den dva později...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Xena »

s.arik píše:Jarda píše, že nemá cenu tu kúru dělat ani co 7 dní..
To mě nedošlo, že ty intervaly tam mají ten význam.. sem myslela, že je to kvůli tom, aby se ty játra tak nenamáhaly.. to bych byla líná dělat to i co 28 dní
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše:mám za sebou pět akcí přesně dle jeho receptu a jsem spokojená, ale to myslím pavluška ví.
pročpak se jí to asi nepovedlo? jaký postup použila? nevěřím, že dneska je člověk, co v játrech nemá šutry, až na půstaře a ty, co už mají kúru za sebou :)
co mě zpětně napadá, tak snad to, že jsem v pet láhvi neměnila teplou vodu a ona možná postupně vychladla... jinak nevím. Předtím jsem držela hodně kratších půstů, ale o své čistotě taky pochybuju. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše:aha, ok.
Jarda píše, že nemá cenu tu kúru dělat ani co 7 dní...
doporučuje co 14, já ale dělám co 28 dní, protože jsem žravá a líná a hlavně, dva dny před novem je vždy nejlepší den, tak tehdy :) jen jednou mi do toho cosi vlezlo, tak o den dva později...
a Malachov zas doporučuje úplněk. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

pavluško, jaký postup si teda dodržela?
Malachov, tj. bez epsomky, nebo dle jardy nebo jak? můžeš to přesně popsat? co, kdy, kolik čeho?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Pavluska »

mě tedy hlavně zajímalo, zda má opravdu účinek i takto dlouhodobě podle Avicenny (jako že bych i ušetřila za snídani nebo večeři, haha, a dělala něco pro játra). A zda je možno dokonce vše smíchat dohromady (jak jsem cítila něco na játrech, tak to bylo po smíchané zálivce...), protože samotný olej je něco dost příšerného! :?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Pavluska »

Šári, v podstatě podle Malachova... protože i Cingroš to opisoval z něho. Tak to bylo poprvé a pak jsem to vzala podle Jonáše, ale to se příliš nelišilo. Bez soli.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Pavluska »

aaaha, vyhrabala jsem Jonášův postup. Tak ten doporučoval sůl (síran hořečnatý nebo glauberovku), ale já ji neměla. Taky jsem v předchozích dnech nejedla žádné vařené cereálie jak zmiňuje. Jablečná šťáva byla nahrazena pořádně rozžvýkanými jablky... že by taky chybka?
Ju, a on psal dokonce o smíchání oleje a grapefruitové šťávy (místo citronů - já použila vždy citrony) - takže míchání, zdá se, povoleno. :!:
Omlouvám se, že si to takto zpětně vybavuji až teď. Je určitě výhodné si podobné očisty někam zaznamenávat, protože paměť není dokonalá. Moje rozhodně ne. Ta by chtěla taky očistu. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Eva

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Eva »

Katarína jednou psala, že zkouší postupnou očistu jater, ale už je to dost dlouho, bohužel jsem nenašla její příspěvek. Ale aspoň něco je tu: viewtopic.php?f=3&t=446&p=62827#p62827.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Pavluska »

Děkuji Evi! Podle ohlasu té známé to vypadá dobře. Pustím se do toho ještě tento měsíc.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Jista »

me prijde divny kde by se tam vzalo tolik kamenu..neni spis mozny ze se ty kameny vytvori tim olivovym olejem?ten na sebe nabali necistoty z jater a vyjde to ven..to je moje nove teorie..jinak mi to nedava smysl.ty kameny vypadaj dost olejove,vsechny stejne mekke,stejne stare,stejna barva..trosku divny aby to byly jaterni kameny.
Go Raw
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

Jisto, a jak bys vysvětlil to, že kúru provádíš pokaždé stejně a 6x je šutrů víc a víc a pak už neleze ven nic? :)
Po 10-12 kúrách dle Jardy z tebe už nepoleze nic, i když oleje a grepu bude více než při první kúře :)

Já Jardovi věřím, to za prvé, za druhé, jsou lidi, co si ověřili na UTZ, že měli šutr toho a toho rozměru a po kúře už ne!

Sama DNES dělám šestou kúru, až budu mít za sebou 12, věřím, že nepoleze ven nic! Ale ještě to ověřené nemám, uznávám.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Xena »

Jisto tak si to vyzkoušej sám, třeba budeš překvapenej. Já to taky nechápala, kde se to tam bere. Je to z jater a ze žlučníku. viděla sem to na vlastní oči. u mě to byly takový tmavozelený hrudky, tak sem usoudila, že to jsou ty žlučový kameny už změklý nebo spíš kamínky, ono to není tak velký. A když to tam má člověk celý roky, tak pak ty kameny vypadají všechny stejně. Ale ty játra se zanášejí, tomu věř.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

A zapomněla jsem napsat pro mne nejtvrdší argument, já ty šutry první dvě kúry cítila, jak vycházejí! Pak už ne, zřejmě jsem jich měla zvápenatělých jen málo, inu, je mi 25 let...

Teď jsem si právě po oleji s citrony poležela 30 minut, ale nespím, honí mě epsomka každou chvíli :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Xena »

s.arik píše:A zapomněla jsem napsat pro mne nejtvrdší argument, já ty šutry první dvě kúry cítila, jak vycházejí!
Ta hořká sůl by to měla znecitlivět ne.. asi to musely bejt opravdový kameny..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

jo, epsomka a teplý obklad roztahují žlučovody, prý.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Xena »

tak máš aspoň nejhorší za sebou ne :) já měla jednou ledvinovou koliku a to bylo teprve k nevydržení
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

Průchod kamenů mě nebolel, ale šlo to jasně cítit.

Jiank ta jaterka je taková celkem pohodová kúra, já ji mám mnohem raději než šankalu nebo jednodenní půst :)

Je sice otrava si na dva dny odříct ořechy :lol: a pak pít mnoho jablečné šťávy, ze které se mi dělá trochu divně, pak dlouho nejíst nic, pít hnusnou epsomku a ne moc dobrý oilgrep, který se malinko vrací, takže mám chuť to zajíst nebo si vyplachovat pusu co chvíli, ale jinak je to vážně bez bolesti nebo nevolnosti.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Xena »

hm, to já sem spíš na ty půsty, ale ty jaterní očisty se určitě vyplatí dělat pravidelně, když to člověk vidí..
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Pavluska »

Ach jo, mě právě čeká taková práce a bydlení, kde si nemůžu dovolit epsomkovat apod, když se slušně vyjádřím; tak doufám v jakýsi účinek mírnější kůry. Se uvidí. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od buc11 »

Xena píše:hm, to já sem spíš na ty půsty, ale ty jaterní očisty se určitě vyplatí dělat pravidelně, když to člověk vidí..
a co vidí, PMN je to ovádovina (jako že si nejsem jist smysluplnou efektivní účinností)
zase sem se odvážil po velkém čase se odborně vyjádřit, ale nevim nevim
osobně sem to nykdy nedělal a testy mám přes mé 4 5 1 excelentní
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

4 5 1 - sacharidy, tuky, bílkoviny? :D

vyšlo ze mě zase "šutrů" jako hrom, jsem opravdu napnutá, co bude za těch 6 nebo kolik měsíců. jestli jsem to pochopila správně, tak až budou játra čistá, tak ze mě nepolezou žádné zelené útvary, protože bude olej rozptýlený do jemné emulze...?


Halooo, Kataríno, tys jednou pala, že "už z tebe nelezlo nic, že už jsi čistá", jak vypadalo to "nic"? :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od buc11 »

s.arik píše:4 5 1 - sacharidy, tuky, bílkoviny? :D

vyšlo ze mě zase "šutrů" jako hrom, jsem opravdu napnutá, co bude za těch 6 nebo kolik měsíců. jestli jsem to pochopila správně, tak až budou játra čistá, tak ze mě nepolezou žádné zelené útvary, protože bude olej rozptýlený do jemné emulze...?


Halooo, Kataríno, tys jednou pala, že "už z tebe nelezlo nic, že už jsi čistá", jak vypadalo to "nic"? :)
ano, doví co to leze
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

Můj kalorický poměr bude nejspíš 3 6 1, pokud ne hůř :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od buc11 »

s.arik píše:Můj kalorický poměr bude nejspíš 3 6 1, pokud ne hůř :mrgreen:
proč húř, 811 je jen jeden z názorou, mladí výzkumníci mohou dospět k jiným jim vyhovujícím poměrům
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

Myslím, že nejsem 100% vzor "dokonalého poměru" :lol: ale aspoň důkaz, že i tak se dá žít a přežít.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od zuzis »

s.arik píše:4 5 1 - sacharidy, tuky, bílkoviny? :D

vyšlo ze mě zase "šutrů" jako hrom, jsem opravdu napnutá, co bude za těch 6 nebo kolik měsíců. jestli jsem to pochopila správně, tak až budou játra čistá, tak ze mě nepolezou žádné zelené útvary, protože bude olej rozptýlený do jemné emulze...?


Halooo, Kataríno, tys jednou pala, že "už z tebe nelezlo nic, že už jsi čistá", jak vypadalo to "nic"? :)
Ze mne ted nevylezlo taky vůbec nic. A jak to vypadalo? Jen tmavěhnědé bahýnko se zápachem. Nic zeleného. Snad by to takto mělo vypadat u každého. Ale já už mám letos 11x kúru za sebou a pro letošek končím. Mne osobně tedy kúra je nejlevší ta ledvinová, kdy se jí jen meloun. a leží ve vaně. To je super očista. Protože jak vidím láhev od olivového oleje tak se mi zvedá hned kufr :D Jako negativum při této očistě je, že člověk vždy zhubne aspon kilo, teda aspon u mne, pro mne teda velké negativum, když mám problémy s váhou a horko těžko zase lezu zpátky
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

Zuzis, samozřejmě, nejsem masochista, absolutně nejlepší očista je melounová, nevadí mi pít ani bobkový list.
Půsty a jaterka a očisty střev jsou v hitparádě až na posledních místech, a to se jimi má začínat :P
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Xena »

buc11 píše:a co vidí, PMN je to ovádovina (jako že si nejsem jist smysluplnou efektivní účinností)
zase sem se odvážil po velkém čase se odborně vyjádřit, ale nevim nevim
osobně sem to nykdy nedělal a testy mám přes mé 4 5 1 excelentní
Tak na těch testech sem teda nebyla, co se tam dá zjistit? to ale ještě neznamená, že tam žádný usazeniny (kameny) nemáš. a já je tam mít nechci. Ale pravda je, že se do toho čištění taky moc nehrnu.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Sweetie »

hmm.. osobne musim preferovat treba kameny nez olej, ten by me uz asi zabil. verim je v 36 a dal.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od buc11 »

Xena píše:
buc11 píše:a co vidí, PMN je to ovádovina (jako že si nejsem jist smysluplnou efektivní účinností)
zase sem se odvážil po velkém čase se odborně vyjádřit, ale nevim nevim
osobně sem to nykdy nedělal a testy mám přes mé 4 5 1 excelentní
Tak na těch testech sem teda nebyla, co se tam dá zjistit? to ale ještě neznamená, že tam žádný usazeniny (kameny) nemáš. a já je tam mít nechci. Ale pravda je, že se do toho čištění taky moc nehrnu.
testy snad řeknou že parametry jsou v pořádku a fungují a navíc nemám li potíže, ale dobře, jelikož mám velmi rád oliváč a flašu klidně vyzunknu, zjistím jak sa to robí a z výzkumného důvodu to provedu, jinak věřím spíš v to ják sděluje svíti
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Panda »

Při vhodné stravě by se měly i starší šutry zas rozpouštět. A taky si nejsem jistý zda to co leze jsou opravdu kameny a ne chuchvalce stravy obalené nestráveným olejem a žlučí. :?: (přikláním se k variantě číslo 2)

Osobně dnes už zastávám spíš názor: Pravidlo hypotéz - "Pokud vše zcela jasně potvrzuje nějakou hypotézu, tak zaručeně je to všechno úplně jinak".

A názor č. 2: "Vždy se najde potvrzení neplatnosti názoru č. 1".

Nebo-li po zobecnění: Pravidlo důkazní limity - "Ke každé skupině zcela jasných důkazů se vždy najde důkaz zcela vyvracející všechny předešlé." Toto pravidlo je limitně rekurzivní.

A vzhledem k tomu že jsem tím virtuálně vyčerpal jakýkoliv možný diskuzní řetězec ohledně šutrů, nemusím se do diskuze už dále zapojovat. :-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Samira »

Panda píše:Při vhodné stravě by se měly i starší šutry zas rozpouštět. A taky si nejsem jistý zda to co leze jsou opravdu kameny a ne chuchvalce stravy obalené nestráveným olejem a žlučí. :?: (přikláním se k variantě číslo 2)

Osobně dnes už zastávám spíš názor: Pravidlo hypotéz - "Pokud vše zcela jasně potvrzuje nějakou hypotézu, tak zaručeně je to všechno úplně jinak".

A názor č. 2: "Vždy se najde potvrzení neplatnosti názoru č. 1".

Nebo-li po zobecnění: Pravidlo důkazní limity - "Ke každé skupině zcela jasných důkazů se vždy najde důkaz zcela vyvracející všechny předešlé." Toto pravidlo je limitně rekurzivní.

A vzhledem k tomu že jsem tím virtuálně vyčerpal jakýkoliv možný diskuzní řetězec ohledně šutrů, nemusím se do diskuze už dále zapojovat. :-)
:D
:D
:D

Dovolim si len k teme poznamenat, ze podobnu kuru som robila asi 3x, raz asi 20-22 rocna, bez kamenov. Raz asi 28-rocna, s mnozstvom kamenov. Treti pokus nevysiel, nebola som schopna vypit olej.
Ja by som sa na zaklade skusenosti priklonila k tomu, ze tie zelene gulky su fakt kamienky, piesok, zlc... A mozno je to cele inak :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od s.arik »

Pando, když už si předestřel všechny možnosti, aybchom přestali diskutovat i my ostatní, nač se opakovat :D
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Xena »

buc11 píše:testy snad řeknou že parametry jsou v pořádku a fungují a navíc nemám li potíže, ale dobře, jelikož mám velmi rád oliváč a flašu klidně vyzunknu, zjistím jak sa to robí a z výzkumného důvodu to provedu, jinak věřím spíš v to ják sděluje svíti
no tak to sem zvědavá jak ti to dopadne..

taky sem četla, že játra můžou docela dobře pracovat, i když jsou funkční jenom na 15%, a že ani nebolí, když jim něco je. A vzhledem k tomu, že je to hlavní detoxikační orgán, tak si taky zaslouží nějakou očistu (zvlášť když je člověk nešetří)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Xion »

Panda píše:
s.arik píše:...mám za sebou pět akcí přesně dle jeho receptu a jsem spokojená,...
Pociťuješ nějak na sobě změnu? Dá se poznat zda člověk nějaké šutry má (nemyslím už pak silné bolesti) a jak se pak projeví zlepšení?
Napisem svoju skusenost po 9 Jardovych ocistach...

cca 1000 kamienkov a kopa bordelu opustilo telo, narast energie a vitality aspon o 50% ,stabilnejsie emocie, cistejsia mysel, vacsia odolnost proti vseliakym negativnym vplyvom (napriklad nedostatok spanku ma uz tak nerozbija ako predtym). Nemozem si to vynachvalit, v praci toho teraz zvladam 3x tolko, ako predtym. Pecen je fakt klucovy organ v tele, a oplati sa onho starat.
Samozrejme, robil som toho zdraveho aj viac, ale urcite som si isty, ze tieto ocisty pecene mali najvyraznejsi vplyv, pretoze vzdy po kazdej ociste mi narastla vitalita tak, ze som to doslova citil.
b.jarus

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od b.jarus »

Mám Epsonskou sůl, kdo shání, lékárny nemají zájem objednávat. b.jarus@seznam.cz
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Fiona »

Zkouseli jste ty kaminky nekdo prozkoumat? Ja jo, pouze pavedecky (rozpitvani, test na horlavost ve svicce a dalsi testy...) Prekvapilo me ze ty "kaminky" vlastne nejsou kaminky, ale relativne mekke kapsle s tekutym a prudce odporne nevonicim obsahem. Opravdu v te vuni neni ani stopy po olivovem oleji ci citronu :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od smajliss »

Zajímavé .. poslední dobou se to na zdravi-az, ale i jinde řeší .. že prý je ta očista jater nesmysl :P .. na jedné straně jsou pozitivní zkušenosti a na druhé je věda, kteřá říká, že to není cholesterol ... komu věřit ?:- )
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od bukaj »

No cholesterol by to ale ani být neměl ne? Mám nějak za to, že si ho tělo vyrábí, kolik potřebuje. Leda že by sloužil jako ochranná skořápka pro věci, která játra nedokázala přečistit.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od smajliss »

Ono je prý těch kamínků více druhů.. některé jsou ještě prý žlučové .. ale nevim, jestli si to dobře pamatuju

http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=24&t=3312
Každopádně zajíamavá diskuze je tu, kde je i lékařská zpráva
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Fiona »

At uz je to cokoliv, jsem opravdu moc rada ze to vychazi ven v tech kapslich... opravdu bych nerada kdyby se mi ten mrtvolne cpici fujtajbl mel dostat do strev v tekute forme...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od pokora »

Chystám se na očistu jater dle Jardy, ale vzhledem k tomu, že jsem na nízkosacharidové stravě, vůbec netuším, čím nahradit pojídání ovoce (či brambor) den před kúrou a pití jablečné šťávu v den očisty. Na a-z mi na podobný dotaz nikdo neodpověděl.. Že by věděl někdo tu?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista jater a žlučníku podle Avicenny

Příspěvek od Fiona »

Ciste teoreticky by podobnou sluzbu ve smyslu cisteni mohlo prokazat zeli a stava ze zeli. Pokud je ovoce opravdu neprijatelne, asi bych zkusila tohle. Ale je potreba si uvedomit ze kazdy experiment v sobe nese riziko, ne vzdycky zname presne synergicke ucinky jednotlivych slozek, a asi je duvod proc se pouzivaj jabka a ne treba melouny...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět