Syndróm dráždivého čreva (IBS)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

leibniz
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 14, 2010 18:12

Syndróm dráždivého čreva (IBS)

Příspěvek od leibniz »

Ahojte, bol mi diagnostikovaný syndróm dráždivého čreva (IBS). Je tu niekto, kto má s týmto skúsenosti, kto sa vyliečil pomocou RAW FOOD? Alebo kto to skúša? Ďakujem za všetky rady.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)

Příspěvek od Xion »

leibniz píše:Ahojte, bol mi diagnostikovaný syndróm dráždivého čreva (IBS). Je tu niekto, kto má s týmto skúsenosti, kto sa vyliečil pomocou RAW FOOD? Alebo kto to skúša? Ďakujem za všetky rady.
Oficialne to diagnostikovane nemam, ale mam nespecifikovane zapaly hrubeho, tenkeho creva, a aj gastritidu. Kedze doktor na pricinu nevedel prijst, tak pravdepodobne ide o nieco podobne. (uz k nim nechodim, takze nejaka oficialna diagnoza uz ani nehrozi)
Stav sa mi zlepsil asi o 75% a verim, ze za nejaky cas to vyliecim uplne, len brzdia ma iste veci v psychike. Takze, cisto na fyzickej urovni, to nevyriesis, treba zajst hlbsie do psychiky, cakier a energie.
Surova strava pomohla, ale aby to malo rychly ucinok, musel by si vydrzat na 100%. Kazde varene jedlo zatazi telo cca na 3 dni, a pokial vydrzis den na surovom a na druhy si das nieco nezdrave, a takto dokola, tak stav sa ti bude zlepsovat len velmi velmi pomaly (moze to trvat aj 5 alebo 10 rokov, kym by si to takto vyliecil).
Ovela vacsi ucinok maju specialne ocistne kury. Zapaly su vlastne autoimuntne ochorenie, a to je zas prepojene s energetickou a acidobazickou rovnovahou v tele. V oblastiach so slabou imunitou a nerovnovahou pH sa zabyvali parazity, takze keby som to mal nejak vseobecne opisat, o com to je, tak je to o tychto veciach: a) Nastartovani imunitneho systemu. b) Odkyseleni tela a tkaniv (hlavne sliznica hrubeho crevo). c) Vycistenie creva od toxinov a parazitov, a obnovenie bakterialnej rovnovahy. d) zbavenie sa stresu

vlastne, ide o to iste, pretoze a) nikdy nedosiahnes, kym nieje doriesene b) a c). Nerovnovaha pH a nefungujuce creva vzdy zabranuju imunitnemu systemu v praci. Stres zase blokuje energiu v zaludku, ktory potom nevyraba spravne mnozstvo kyseliny chlorovodikovej, co zase rozladuje pH v tele a otvara tak dvierka roznym parazitom. Parazity si potom dalej udrzuju vhodne podmienky pre svoj zivot (a nevhodne pre tvoj), cize kym tam su, neodkyselis, a kym tam su, ani surova strava ich odtial nevyzenie(inak by ich nemalo ziadne zviera v divokej prirode). Takze ako vidis, je to vlastne cyklus. Jediny sposob, ako rozbit cyklus, je obrusovat ho zo vsetkych stran, az sa zacne zmensovat, a postupne uplne zmizne. Na odkyselenie surova strava, na stres psychohygiena a poznanie prirodnych zakonov, na boj s parazitmi specialne ocistne kury, na vycistenie criev klystyri, na vycistenie pecene ocista pecene, a spravne vykonane ozdravne hladovky a posty pomahaju prakticky na vsetko.
katkalaca

Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)

Příspěvek od katkalaca »

Tiež som dlhodobo trpela roznymi problémami s travenim, ktore sa striedavo prejavovali plynatostou, bolestami, krcmi, striedanim hnacky a zapchy, refluxom. Mozem povedat, ze som si velmi vytrpela. Absolvovala som mnozstvo vysetreni, dlhodobo som uzivala mnoztvo liekov, ktore nie vzdy pomohli. Bola som uz zufala, lebo po ich vysadeni, problemy pretrvavali. Teraz som zdrava a je po problémoch, riesenie som nasla v cinskej medicine. Som nesmierne vdacna, pretoze uz som ani nedufala, ze mi nieco pomoze. Problemov som sa zbavila a dokonca mozem jest aj potraviny, ktorym som sa musela predtým vyhybat. V pripade zaujmu, mozem poslat viac informacii mailom, staci ked mi napisete na moju adresu: katka.laca@gmail.com
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)

Příspěvek od ovekyska »

surova strava nie je jedina cesta, dokonca si treba dat pozor, niekto proste nie je v stave travit surovu zeleninu,
dobra je na toto zas aj dieta GAPS, ktora je postavena na vyvaroch z kvalitneho masa a kosti, kvalitnych ziv. produktoch, fermentovanych potravinach, zelenine, spociatku hlavne varenej, malo ovocia, hodne omega 3, ziadne obiloviny, ani bezlepkove.
tu je nieco malo o tom:
zivakultura.cz

xion vsak pise jednu dolezitu vec a tou je psychika, bez prace na vnutornom uzdraveni je to zacarovany kruh.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)

Příspěvek od Janek »

Neresi IBS nahodou P.Mara masem, neboli Paleo dietou?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět