ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
sadlos

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od sadlos »

Jedině bílí materiál. Sice to trochu stojí (zubař je na druhou stranu šťastnější, protože mu to asi víc hodí), ale vypadá to lépe a to je asi hlavní.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

bukaj píše:Z vlastní zkušenosti můžu doporučit zubní pastu s aloe vera, propolisem a ještě dalšími vychytávkami. Po tom, co jsem běžné pasty vynechal u zubů zlepšení, teď, co jsem přidal extra přírodní a kvalitní zlepšení ještě větší (hlavně dásní).
můžeš dát odkaz? Dásně se Ti zlepšily jak? Přestaly krvácet? Díky.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

Honza Dvořák píše:Pavluska: Ale jistě, že jsou. Akorát u normálního zubaře se s nima člověk nepotká a cena dalece převyšuje českou platovou realitu. Mě doktorka řekla, ať se na bílé plomby vykašlu. Má rok do důchodu, takže už nemá zapotřebí vnucovat lidem nesmysly, jen aby vydělala. Holt všechno je byznys a zuby jsou velký byznys - základem je ale pasta, kartáček, pravidelné čištění a aspoň občas dentální hygienista a zubař.
já bych si chtěla dát pryč všechny amalgámy ještě než někdy otěhotním, abych se nedetoxikovala na úkor dítěte (těhotenstvím se žena svým způsobem detoxikuje....), ale ještě je čas a třeba do té doby vymyslí ještě lepší materiály.
U dentálního hygienisty jsem nikdy nebyla. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše: zubům rozumím pramálo, však ty moje po 40 letech na Tatrankách dle toho vypadají, ale že by byl základem kartáček s pastou, s tím se mi smiřuje hodně špatně, s tím snad aj nesouhlasím. Zuby je potřeba vyživovat zevnitř a neodvápňovat je okyselující stravou. Samozřejmě zvenčí neobalovat sladkostma, souhlas. Ale vitariánství je o přirozenosti no a zubní kartáček s pastou teda příroda nevymyslela. Japá to dělaj volně žijící zvířata, že maj zuby OK a kartáček nemaj, že jo.
Ten základ bude jinde - PMN.
Jindro, určitě i zevnitř a nenaleptávat je zvenčí příliš kyselinama a cukrem.
Ke kartáčku a spol (jen moje úvaha :wink: ) : my už jsme divokým zvířatům na hony vzdálení. Když by mělo zvíře v přírodě špatné zuby, pojde většinou hladem... čím dřív by je mělo špatné, tím míň potomků by stihlo.. takže by tu genetickou slabost méně předávalo dál.... Lidi se množí bez ohledu na toto. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od bukaj »

Pavluska píše:
bukaj píše:Z vlastní zkušenosti můžu doporučit zubní pastu s aloe vera, propolisem a ještě dalšími vychytávkami. Po tom, co jsem běžné pasty vynechal u zubů zlepšení, teď, co jsem přidal extra přírodní a kvalitní zlepšení ještě větší (hlavně dásní).
můžeš dát odkaz? Dásně se Ti zlepšily jak? Přestaly krvácet? Díky.
Jojo, dásně přestaly krvácet, ne že by před tím krvácely nějak moc ale při čištění 2x denně se to občas stávalo, tak jsem začal čistil jen večer a ráno jen vyplachoval. Nyní čistím 2x denně bez problémů. Kartáčkem to není, ten mám stejný. Odkaz hodím přes SZ.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

ok, díky.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Rousie

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Rousie »

Přidávám tip na alternativní ošetření zánětu zubů (konkrétně se jednalo s největší pravděpodobností o zánět okostice, kdy bolí úplně všechno a všude :roll: ) jedné poloviny horní i dolní čelisti, s podezřením na zánět trojklanného nervu, protože bolest zasahovala až do uší, vystřelovala po obličejí a do hlavy.

Stav se velmi zhoršil ze soboty na neděli před vánočními svátky a účelem bylo pokusit se zmírnit bolestivé projevy, aby se návštěva lékaře mohla odložit až na první pracovní den což byl čtvrtek a nemuselo se chodit na pohotovost nebo do nemocnice přes vánoční svátky. Návštěva nakonec neproběhla vůbec :D.

Vyzkoušelo se úžívat zvýšené množství Céčka, proplachování urinou, taková ta klasika co obvykle stačí na všechno, taky proplachování kapkami z šalvěje, ale úleva byla jen NA chvilku nebo vůbec. Zabralo až MMS a vůbec nebylo potřeba jej POLYKAT! V tomto podávání:

1) Plyn
2) Výplach úst

1) Používá se při léčbě zánětu okostice končetin, odstranění stafylokoka a dalšího. Vezmeme sklenici nejlépe velmi úzkou, protože potřebujeme na tváři ošetřit menší plochu a nechceme, aby šel do očí nebo jinam. Aktivujeme 4 kapky, to znamena 4 kap. chl. a 4 kap. 50% kys. citronové a tentokrát NEDOLÉVÁME vodou, ale necháme směs na dně sklenice. Sklenici uchopíme a hlídáme aby byla tekutina neustále na dně, nakloníme hlavu a tvář přitiskneme na okraj sklenice a necháme působit plyn. Postupně z venku přikládáme na bolavé části čelisti, hlídáme, aby se plyn nedostal do očí, uší a postupujeme až pod ucho nebo tam, kam potřebujeme. Podobným způsobem jsme scḧopni zlikvidovat různé zánětlivé váčky a boule na dásních, kdy navštěvujeme zubaře, který vyčistí váček a nasadí dren.

Procedura trvá maximálně 5 minut a v případě pocitu dráždění pokožky okamžitě přerušíme, ale to se většinou nestává. Opakujeme nejdříve po šesti hodinách, ale tentokrát stačilo ráno a večer.

Ačkoliv tato metoda nevypadá moc zajímavě je nesmírně účinná a nedivím se, že je schopna zlikvidovat i zlatého stafylokoka.

2) 4-5 aktivované kapky, přidáme 1,5 dl vody
Po ošetření z venku plynem, pořádně proplachujeme ústa a vyplivneme, dáme tomu čas nespěcháme. Opakujeme dle potřeby několikrát denně i bez plynu. Nevadí ani na odhalené krčky, poraněné dásně.

Shrnutí:
2x denně plyn, dáváme pozor aby tekutina zůstala na dně skleničky a nepřišla do kontaktu s kůží, po plynu výplach ne naopak, přes den vyplachujeme dle potřeby. Nejpozději po druhé proceduře pociťujeme, že se náš stav začíná zlepšovat a pak už to jde velmi rychle až do úplného uzdravení a bez užívání antibiotik.

Pomůcky koupíme v chem. potřebách za pár korun a můžou nám zachránit svátky, dovolenou a bůh ví co ještě.
Bolení zubů nebo toho okolo NAZDAR! :)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Marci »

Dnes na me byl vyzkousen laserovy "scaner",ktery je schopen nalezt kazy tam,kde je stomatolog nevidi.Vyhoda je,ze lze objevit i nepatrne kazy a tak predejit zbytecne velkym plombam.
Je to absolutni novinka.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od kulina »

Bola som u zubara a zistil mi kaz na prednej lavej jednotke. Vedlajsiu 2 mi uz blomboval pred rokom. Predne zuby sa mi nikdy nekazili a kedze som do jedalnicka vdaka cca 95percentnej vita strave zaradila ovela viac ovocia ako som kedysi jedavala, neviem ci tie kazy mam priratat prave tomu....ved prednymi zubami sa zahryznem do kazdeho ovocia. Kazdopadne som sa rozhodla, ze vyskusam zabojovat proti kazu sama (termin som si dala az na september). Kupila Xylitol, kokosovy olej a sodu a urobila zubnu pastu podla receptu http://wellnessmama.com/2500/homemade-r ... te-recipe/ ale vynechala som vapnik a DE ani netusim co je. S rudim si teraz rajbeme zuby tymto zazrakom. Kedze som Xylitol nerozmixovala tak prva masaz zubou vdaka krystalikom je papradna, potom sa rospustia vsetky 3zlozky v ustach a uz akoby som si umyvala zuby vodou. Po 1tyzdni zatial zmena len vo farbe zubov, su ovela belsie. Kaz zatial ziadna zmena, stale je tam a kedze je medzi zubami, neviem posudit ci sa zmensuje ci naopak . Xylitol ma uspesnost 80percent ked sa pouziva tak 3krat denne, co zatial praktizujem.
Mozno zaradim aj zemiakovu stavu, ale to je zatial len myslienka ... uvidim. Budem davat report, ked sa udeju dake zmeny.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od kulina »

rudo píše:vraj sol bicarb soda atd vsetko obrusuje sklovinu a aj ju chemicky odleptava a robi to zuby krehlejsimi atd atd

riesenie je cistenie olejom, neviem aky je na to svk-cze vyraz ale olej sa v ustach 5-15 presuva vsetkymi smermi pomedzi zuby

clanok :

http://raw-pleasure.com.au/Articles/a-l ... your-teeth

metodu som davno poznal ale bola to sucast detoxu, nie ako bielenie zubov, budem skusat
olej som skusala sice na detox... avsak zubom dal zabrat. Zacali mi akoby stracat sklovinu, ci vapnik... proste boli priesvitnejsie tak som to stopla a aby som zabranila moznym skodam, zacala som pouzivat zubnu pastu Elmex obnovujucu sklovinu a zuby sa zrovanali (na stastie).

tod moja skusenost... nehovorim, ze to plati pre vsetkych
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Marci »

Rada bych vedela,cim "vylecit" obnazene krcky. Resil jste to nekdo?
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

A zkousel nekdo z Vas Siwak? Miswak?

V serialu "Ctyri v tom" (archiv CT) se jedna zena nechala zbouchnout Etiopanem, tvrdila, ze "si zuby necisti kartackem, ake ze zvykaji drivka akatu", no nevim zda opravdu akat... Nemam specialni znalosti, ale z akatu se tusim delaji kuly a neco z akatu zpusobuje take otravu...

Zkuste nekdo hloubeji analyzovat. Podle me zvykani neceho muze dobre dezinfikovat ustni dutinu, a tam je podle me problem...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Marci »

Prvni co me napadlo,zahodit kartacek na zuby.Takze tvuj nazor za uplne blbej nepovazuju :lol: :br
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše: Podle me zvykani neceho muze dobre dezinfikovat ustni dutinu, a tam je podle me problem...
určitě. A některé rostliny mají i výborný stahující účinek na dásně - mne se při pokusu o žvýkání čerstvé větvičky Neemu stáhly dásně tak, že jsem skoro nemohla mluvit. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše: se jedna zena nechala zbouchnout Etiopanem
kdyby to nebyl cizinec, tak to tímhle způsobem nepopisuješ, že?! 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

"Nechala zbouchnout" ti vadi? Tak si pust cely serial abys pochopila. Jde o to ze do posledni hodiny ani nevi, jestli prijede ci prileti k porodu (ani se neozve atp) a jak bys takove poceti popsala ty? :-)

Resme radeji zuby, zadny brainstorming zde bohuzel neprobehl :-(
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše:"Nechala zbouchnout" ti vadi? Tak si pust cely serial abys pochopila. Jde o to ze do posledni hodiny ani nevi, jestli prijede ci prileti k porodu (ani se neozve atp) a jak bys takove poceti popsala ty? :-)

Resme radeji zuby, zadny brainstorming zde bohuzel neprobehl :-(
Aha. Pustit si celý seriál - na to nemám čas a chuť. Doma mi leží hromada knih a mám i něco rozepsaného, co už mělo být dávno dokončeno... :)

Já si zuby vyřešila omezením sladkého (občas nárazově ujedu a když to trvá víc než cca 3 dny, už to trošku cítím) - tím myslím i přemíru ovoce. To v podstatě stačilo a jinak používám co nejměkčí zubní kartáček a zubní pastu na obnovení skloviny. Spokojenost. Nedávno jsem zkoušela i Sarakan - přírodní zubní pastu, ale vrátila jsem se ke své levné s baking sodou. Ta prý není pro zuby dle někoho optimální, ale mne to zatím vyhovuje asi nejvíc (i když mám v plánu po vypoužívání zkusit zas něco jiného, pro změnu). Co člověk to názor... každý si musí najít to svoje, co funguje na něj. ;)

Jinak čištění dřívkem asi samo o sobě k úplně bezchybným zubům nestačí. V Africe se tím šťourali každou chvíli, ale nezapomněli sem tam i poprosit o prášek proti bolesti, kvůli zubům...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Marci »

Dneska se mi :idea:
Konecne mi doslo,proc mam citlive zuby a obnazene krcky techto dnu(nemuzu v podstate nic moc jist a trochu to boli i samovolne).
Zubarka mi totiz nedavno rekla,ze mam kazik.A ja chtela vyzkouset MMS.
Mno tak jsem tim vyplachovala nekolikrat za den asi 5-10kapkama v trose vody.
Kazik to sice vylepsilo,ale slezla trochu sklovina. :roll:
Mno,tak mam dneska malou plombu ,osetrene zoubky fluoridovou "bombou"a lecit zuby budu asi jeste par mesicu( a travit se fluorem jeste nekolik dnu). :idea: :!: :idea:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od smajliss »

jíš, piješ mléčné výrobky ? .. já už svoje zuby vůbec neřeším od té doby, co jsem je začal znovu jíst .. společně s vyloučením kyselin a cukrů .. teď už řeším jenom zuby jiných :- )
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Marci »

Svoje zuby neresim uz asi 20let, resp pravidelne 1-2x za rok na preventivku a to je vsechno.Kamen shazuju urin.pustem (mno uz pres rok ne :) ).Ale letos co jsem se vratila z Peru 2 kaziky,to me rozladilo.Mno tak jsem to vylepsila MMS. Nastesti mam zkusenost,ktera mi dava nadeji,ze se sklovina obnovi.Nasadila jsem elmex,specialni elmex,fluorizaci ,vytvrzeni fluorem.Je to lepsi,ale rozhodne zadny leptani agresivnim ovocem-mam bolesti i pri salatu,v podstate at jim cokoliv byt pokojove teploty. Takze jedu spis na tuky a zeleninu :D no a neco brynzy ci fety.
Ted jsem mela docela obdobi,kdy jsem jela mlecnosti.Telo si reklo.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Sweetie »

tak ja uz jsem u zubare nebyla asi 4 roky, a uz si asi 4 roky rikam, ze musim. obnazeny krcky mam snad od dvaceti, na horni dva a na dolni taky. pry po dukladnem intenzivnim cisteni ( ja to prekladam jako nedukladny necitlivy, proste nesikovny). mam docela vymlety na jedny dolni strane dva krcky, a kvuli nim a trochu naznacenym dalsim musim jit na cisteni, pac zubar pouziva lepsi techniku nez single tooth brush. v ramci moznosti udrzuju stav tim ze denne cistim single kartackem a pak prejedu normalnim s pastou ale bez fluoru (asi zacnu stridat s elmex, lacalut, ktery tu nemaj). kdyz jsem trochu dusledna, a vydrzim denne, stahlo se to trochu po vyplachu a cisteni peroxidem vodiku.
naopak zuby citlivy kdyz snim vareninu. po ovoci nic moc zmeny. ale asi ano, dovytvoril se mi hnedej pigment flicek na dolnim zubu sklovine, asi se tam narusila, ale to muzu pricitat vsemu, stridani teplot, prekyseleni z jinych neresti atd. casto flossuju, vyplachuju vodou. zvejkam jen na zahrade.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od buc11 »

Janek píše:"Nechala zbouchnout" ti vadi? Tak si pust cely serial abys pochopila. Jde o to ze do posledni hodiny ani nevi, jestli prijede ci prileti k porodu (ani se neozve atp) a jak bys takove poceti popsala ty? :-)

Resme radeji zuby, zadny brainstorming zde bohuzel neprobehl :-(
Nechala zbouchnout též považuji za přijatelné a to jsem ani seriál neviděl,
za etiopana lze dosadit PMN jakoukoliv národnost
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: Nechala zbouchnout též považuji za přijatelné a to jsem ani seriál neviděl,
za etiopana lze dosadit PMN jakoukoliv národnost
kdybys byl žena, třeba bys to vnímal jinak
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od culka »

Pavluska píše:
buc11 píše: Nechala zbouchnout též považuji za přijatelné a to jsem ani seriál neviděl,
za etiopana lze dosadit PMN jakoukoliv národnost
kdybys byl žena, třeba bys to vnímal jinak
Myslis? :lol:

Ale k veci, toto uverejnil Kevin Gianni
http://renegadehealth.com/blog/raw-food ... d-14910149
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
buc11 píše: Nechala zbouchnout též považuji za přijatelné a to jsem ani seriál neviděl,
za etiopana lze dosadit PMN jakoukoliv národnost
kdybys byl žena, třeba bys to vnímal jinak
to je jasne preto si striedame inkarnacie v zemskych a muzskych telach aby sme to mohli vnimat inac.

kazdy uprimny clovek mi doteraz povedal ze by chcel byt aspon na 1 nov opacne pohlavie -- teda preneist sa do opacneho tela aby zazil ten opacny zazitok.

o striedani narodnosti alebo etnik si nie som tak isty, tak to nekomentujem, nemam ziadne krossetnicke chutky
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od buc11 »

culka píše:
Pavluska píše:
buc11 píše: Nechala zbouchnout též považuji za přijatelné a to jsem ani seriál neviděl,
za etiopana lze dosadit PMN jakoukoliv národnost
kdybys byl žena, třeba bys to vnímal jinak
Myslis? :lol:

Ale k veci, toto uverejnil Kevin Gianni
http://renegadehealth.com/blog/raw-food ... d-14910149
já myslím, že bych vnímal stejně, jestli by šlo o stejnou duši, ne?

super article, proloženě napsáno co je pro zuby škodlivé: bakterie a cukr v ústach, (asi i vápenitohořečnatá rovnováha v těle)
přejídání se ovocem nebo čokoládou je škodlivé ví i malé dítě
kevin na sobě sám odzkoušel, že zuby ničí jak na ovoci tak na fazoli, nestará-li se o dutinu
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od s.arik »

culka píše:
Pavluska píše:
buc11 píše: Nechala zbouchnout též považuji za přijatelné a to jsem ani seriál neviděl,
za etiopana lze dosadit PMN jakoukoliv národnost
kdybys byl žena, třeba bys to vnímal jinak
Myslis? :lol:

Ale k veci, toto uverejnil Kevin Gianni
http://renegadehealth.com/blog/raw-food ... d-14910149
a když nedám 20 dolarů, tak se nedozvím, jak snížit počet bakterií v ústech, jo? :|
cukry už nejím a jíst nechci nejen kvůli zubům.
ale s hygienou jsem na tom špatně, resp. normálně, a to nestačí, většina lidí použije klasický jemný kartáček jednou až dvakrát denně a většina lidí má také sem tam kaz, jako já - nedávno mi vythli zkaženou osmičku a dvě prastaré plomby se musí předělat, protože se pod nimi zub dál kazí.

jsem poslední půlrok motivovaná dělat pro zuby víc, čistím častěji než jednou denně, dokonce mě zubař ukacal na mezizubní kartáček (docela drbačka), ale to asi nebude podstata toho tajemství zmíněného v článku...?

co tím článkem chtěl básník říci jiného, než že člověk může dlabat celý den cukr a nebude mít kazy, když vysolí 20 dolarů? :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

culka píše: Ale k veci, toto uverejnil Kevin Gianni
http://renegadehealth.com/blog/raw-food ... d-14910149
nečetla jsem celé, ale zaujalo mne toto, s čímž souzním: "The more my diet was fruit based, the more it affected my dental hygiene negatively. I could eat a lot of fruit without experiencing problems, but as soon as most of my calories came from fruit, I experienced some problems such as enamel erosion, sensitivity, or cavities.

What I realized over the years is that the proper hygiene is key. It can prevent and in some cases, reverse problems in about 90% of cases. But while dental hygiene is very powerful when done correctly, it’s often not enough to reverse a bad situation completely."


Já když navýším ovoce v jídelníčku nad určitou mez, a hlavně některé konkrétní ovoce, dá to zubům zabrat, a to i při následném vyplachování úst... tím to alespoň u mne nejde zachránit. Někdo ale může mít mnohem robustnější sklovinu i geneticky.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše: co tím článkem chtěl básník říci jiného, než že člověk může dlabat celý den cukr a nebude mít kazy, když vysolí 20 dolarů? :)
:mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Marci »

Nektere druhy potravin jsou na zuby drasticke rozpoustedlo dle zubaru jsou to:kiwi,vykusovani citrusu,piti ovocnych dzusu, coca cola.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od culka »

Pavluska píše:
s.arik píše: co tím článkem chtěl básník říci jiného, než že člověk může dlabat celý den cukr a nebude mít kazy, když vysolí 20 dolarů? :)
:mrgreen:
Tiez sa mu nechystam poslat dvacku na plienky.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

Pavluska píše:Jinak čištění dřívkem asi samo o sobě k úplně bezchybným zubům nestačí. V Africe se tím šťourali každou chvíli, ale nezapomněli sem tam i poprosit o prášek proti bolesti, kvůli zubům...
Takze zuby nemaji az tak v cajku jak si myslime a jde jen o side efekt kontrastu cerne a bile?;-) je mi blby se tech cernochu na to ptat zas tak dobre se s nima neznam :-)

Jak jsem si cetl tvuj prispevek, tak jsem si hned dal Studentskou pecet, nejak jsem dostal chut :-) ale tu hořkou, obsah kakaa 38% :-). Me prijde i tak desne sladka :-) Nechci veďet kolik ta nehorka Studentska pecet ma cukru :-) no co, i jasmuheen myslim ujizdi na cokolade :-)

Marci píše:Nektere druhy potravin jsou na zuby drasticke rozpoustedlo dle zubaru jsou to:kiwi,vykusovani citrusu,piti ovocnych dzusu, coca cola.
Vybavuji si ze kdesi v tv propagovali vykusovani citronu, tak ja to vzdycky praktikuji, kdyz prekonam odpor kkyseline :-) ono je to bad? Ale ty pises "dle zubaru" takze uz to chapu, ono jim to bere praci protoze po citronu nevyroste kaz :-)

Dodnes si vybavuji scenku, jak jsem se jako ditko (14 let tusim) pokousel diskutovat s doktorem, to slo o brejle. Vyslovil jsem nazor, ze brejlemi si poskodim zrak protoze oci nebudou pracovat. No ten me serval ze s toho mam trauma doted resp. si o nich myslim ze to jsou idioti a brejle nenosim dodnes :-)

A co hygiena obecne? Co kdyz premira sprchovani a myti mydlem kuzi poskozuje? O tech silenych samponch uz skoro nemam pochyb. Protoze rad experimentuji, nemam problem se nemyt klidne 3 tydny a nemam s tim problem jit mezi lidi. Nektere zejmena zeny kdyz se spoti t(resp.2x denne nemejou) ak s nima neni kvydrzeni:-)

Asi je to i o toxinech v tele...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od ovekyska »

Janek píše:
Vybavuji si ze kdesi v tv propagovali vykusovani citronu, tak ja to vzdycky praktikuji, kdyz prekonam odpor kyseline :-) ono je to bad? Ale ty pises "dle zubaru" takze uz to chapu, ono jim to bere praci protoze po citronu nevyroste kaz :-)
Pred časom som čítala o mamine vitarianke, čo jej dieťa milovalo citrónovú stavicku a že mu to odrovnalo zuby.
mne všeobecne ovocie odrovnalo zuby a cítim problém aj po vode s citrónom, hoci si hneď vyplahnem pusu.
Takže citrony, citrusy či iné kyslé ovocie sa so zubkami naozaj nekamaratia.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše:
Pavluska píše:Jinak čištění dřívkem asi samo o sobě k úplně bezchybným zubům nestačí. V Africe se tím šťourali každou chvíli, ale nezapomněli sem tam i poprosit o prášek proti bolesti, kvůli zubům...
Takze zuby nemaji az tak v cajku jak si myslime a jde jen o side efekt kontrastu cerne a bile?;-) je mi blby se tech cernochu na to ptat zas tak dobre se s nima neznam :-)

Nektere zejmena zeny kdyz se spoti t(resp.2x denne nemejou) ak s nima neni kvydrzeni:-)
nechci to zevšeobecňovat. Jeden můj africký kamarád má zuby krásné a přitom si dává do hrnku s čajem půlku hrnku cukru... tak tam bude asi i genetika. Na druhou stranu jiná africká kamarádka má zuby už docela děsivé, ale jedla sladké horem dolem... nene, paušalizovat si netroufám. :)

Jo, víc páchnou spíš ženy? jsem si všimla opaku, ale možné je vše...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

ovekyska píše: Pred časom som čítala o mamine vitarianke, čo jej dieťa milovalo citrónovú stavicku a že mu to odrovnalo zuby.
mne všeobecne ovocie odrovnalo zuby a cítim problém aj po vode s citrónom, hoci si hneď vyplahnem pusu.
Takže citrony, citrusy či iné kyslé ovocie sa so zubkami naozaj nekamaratia.
jj, citrónová šťáva po ránu na detoxikaci - za tuhle radu bych "vraždila" :) Samozřejmě že jsem to dřív dělala (ředila s vodou)....a ta citlivost zubů pak, brrr.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

takze ideme onuchavat cernochov a cernosky, nech mame zdrave zuby
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

Pavluska píše:
ovekyska píše: Pred časom som čítala o mamine vitarianke, čo jej dieťa milovalo citrónovú stavicku a že mu to odrovnalo zuby.
mne všeobecne ovocie odrovnalo zuby a cítim problém aj po vode s citrónom, hoci si hneď vyplahnem pusu.
Takže citrony, citrusy či iné kyslé ovocie sa so zubkami naozaj nekamaratia.
jj, citrónová šťáva po ránu na detoxikaci - za tuhle radu bych "vraždila" :) Samozřejmě že jsem to dřív dělala (ředila s vodou)....a ta citlivost zubů pak, brrr.
Tak citron podle me zlikviduje vetsinu bakterii v ustech nebo ne? Kdyz usta nas
Edne vlachnu vodou, myslim ze nedojde k udajnemu odvapneni zubu :-)

A co zubni pasty s fluorem? :-) ve sklarnach se fluor prece pouziva k leptani skla... :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od smajliss »

proč likvidovat bakterie v puse ? to je úplná blbost .. právěže používáním pasty tam může docházet k vybíjení a následnému množení špatných bakterií .. já si zuby čistím pouze kartáčkem bez čehokoliv jiného a zuby mám bílé a pevné .. chce to mít akorát dobrou stravu (bez kyselin a střídmého množství cukru) a mít čisté tělo, aby se netvořil zubní plak .. nakonec ještě odstranit strach, že bez pasty to nejde .. a pak to jde :-D -- například nahrazení pasty kokosovým olejem je přesně ukázka strachu, že něco tam dát musíme, aby jsme měli čistou pusu

jediné co doporučuju je používat zubní nit (pokud se člověku tvoří zubní plak) a čistit jazyk, pokud se tvoří na jazyku nějaký povlak .. všechno je to ale mechanické a neovlivňuje zubní mikrofloru
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od ovekyska »

citrón je proste skaza pre zuby, ale veď testuj a uvidíš.
Ja tiež väčšinou cistim len kefkou, občas pasta, zriedkavo soda.
povlak sa mi tvorí, no mám podozrenie, že to je odvtedy, čo si dávam do čaju kurkumu, nejako to nechce ísť dole.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od smajliss »

v tomhle věřím ajurvédě nebo tčm, kde přisuzují určitým místům na těle stav jednotlivých orgánů .. třeba úplně vzadu na jazyku to jsou ledviny, v 3/4 jazyk je to střevo, uprostřed játra, vepředu srdíčko (snad si to dobře pamatuju)

a obličej http://slunecnyzivot.cz/wp-content/uplo ... 2893_n.jpg
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Marci »

Janek píše: A co zubni pasty s fluorem? :-) ve sklarnach se fluor prece pouziva k leptani skla... :-)
Ja fluorove pasty nepouzivam cca 5-6let. Jenze pri soucasnem fluorizovani zubu mi to pomohlo.
Takze ja bych asi zvolila zlatou stredni cestu.Obcas pouzivat elmex ,ale nedavat fluoridove pasty detem,ktere ji totiz castecne polykaji.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

V sklarnach fluorovou kyselinou ? vyhlazovali sklo po brouseni, ze to u zubu bude asi stejne jsem pochopil pred 20 lety na exkurzi v nich. Takze ty myslis ze je to ok, leptavat sklovinu, jen kdyz se to nespolyka? :-)

Smajlis: tak pockej v 60 letech jak na tom budou tve zuby. V 28 nebo kolik ti je se to hezky radi se vsim (lidske telo bylo udajne designovano na 28 let zivotnosti).

Ja v tom jasno stale nemam a prece jen delat pokusy se zuby moc v jednom zivote prostoru neni. U zvirat to vidim jasne, prijdou o zuby a chcipnou. A zvirata na zuby kaslou. Ale i v aute (desetitisice soucastek) mame prvky co se serou a prvky co vydrzi 80 let.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

Janek píše:

(lidske telo bylo udajne designovano na 28 let zivotnosti).

Ja v tom jasno stale nemam
a nielen v tom


skadial mas to tvoje udajne 28, vacsiu volovinu som este necital
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od smajliss »

Janek píše: Smajlis: tak pockej v 60 letech jak na tom budou tve zuby. V 28 nebo kolik ti je se to hezky radi se vsim (lidske telo bylo udajne designovano na 28 let zivotnosti).

Ja v tom jasno stale nemam a prece jen delat pokusy se zuby moc v jednom zivote prostoru neni. U zvirat to vidim jasne, prijdou o zuby a chcipnou. A zvirata na zuby kaslou. Ale i v aute (desetitisice soucastek) mame prvky co se serou a prvky co vydrzi 80 let.
mé tělo je o dost mladší .. je mu 22 podle uplynulých let
podle mě dělá člověk pokusy pokud používá pastu
a už vůbec nesouhlasím s teorií, která vytváří takovéhle nesmyslné hranice
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

Smajlíku, kdysi byl v Reflexu rozhovor se zubařem, který tvrdil, že stačí zubní kartáček a aspoň jednou denně si pořádně vyčistit zuby, i bez pasty. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

rudo píše:
Janek píše:

(lidske telo bylo udajne designovano na 28 let zivotnosti).

Ja v tom jasno stale nemam
a nielen v tom


skadial mas to tvoje udajne 28, vacsiu volovinu som este necital
Hele slysel jsem to v radiu kdysi jako nejnovejsi objev genetickych a jinych vedcu, jestli je to blbina nevim, no kolik let se dozival homo xy pred milionem let? O moc vic jiste ne. Podobne jsem v tom rozhlase zaslech, ze nase pramati byla z afriky...

Jo a tohle ti rekne asi kazdej sportovni lekar, ze po 30 jdes fyzicky uz jen dolu tak nevim cemu se vlastne divis? Einstein take sepsal teorii relativity v 28? letech.

A ue se nekdo dozije 115? No vetsina podnikatelu meni auto po 3 letech a nekdo ho ma 40 let. Ja jen tlumocim co udajne vybadali vedci z DNA, thats all. Asi by to slo nekde dohledat.

Ty mas jasno ve vsem a konkretne jsi mi neodpovedel snad na nic :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

radio Jerevan neterpalo vacsie blbiny asko ty, prelad si stanicu

hladaj si info kde chces ake chces ja tu nie som tvoja sukromna odpovedacia agentura
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

To uz vim ze se od tebe nic nedozvim :-) neni treba mi to psat 8x v ruznych vlaknech.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:
culka píše: Ale k veci, toto uverejnil Kevin Gianni
http://renegadehealth.com/blog/raw-food ... d-14910149
nečetla jsem celé, ale zaujalo mne toto, s čímž souzním: "The more my diet was fruit based, the more it affected my dental hygiene negatively. I could eat a lot of fruit without experiencing problems, but as soon as most of my calories came from fruit, I experienced some problems such as enamel erosion, sensitivity, or cavities.

What I realized over the years is that the proper hygiene is key. It can prevent and in some cases, reverse problems in about 90% of cases. But while dental hygiene is very powerful when done correctly, it’s often not enough to reverse a bad situation completely."


Já když navýším ovoce v jídelníčku nad určitou mez, a hlavně některé konkrétní ovoce, dá to zubům zabrat, a to i při následném vyplachování úst... tím to alespoň u mne nejde zachránit. Někdo ale může mít mnohem robustnější sklovinu i geneticky.
přečet jsem celé a dle patenauda 90% dělá péče o zuby a stav v ústní dutině a taky ji tam popisuje a 10% dělá syrová potrava
dle něj to dělají kolonie bakterií na dodávaných cukrech všeho druhu od ovocných po chlebové
Tvrdí, že i někteří co mu říkali, že je mají v pořádku, mu to po straně dementovali
Já bych s tím víceméně souhlasil, ale jestliže po každém zkonzumovaném kousku, všechen cukr z ústní dutiny a potažmo i bakterie odstraním, mělo by těch 10% zinklinovat k nule. K tomu se i přikláním, měl jsem možnost prohlédnou 3 frutariánské ústní dutiny a byly bez kazu.
Chybí mi tam vliv kyselin z nedozrálého ovoce(např. garyho napůl rozpuštěné zuby ´bez skloviny z nedozrálých leta konzumovaných orange jujcou v pomerančovém sadu, ale při úzkostlivé dentální hygieně po každém jídle úplně bílé a bez viditelného kazu, se sdělením, že už je vůbec necítí, jako když hygošku flákal), který kazné vlivy mnohonásobně zesiluje. Rovněž veledůležitá je minerální rovnováha organismu, aby si tělo vysoké nadspotřeby vápníku nečerpalo ze zubů.
Resume: abych si změnil svůj zatím trvalý postoj, potřeboval bych vedle svého a patenaudova výzkumu ještě tak 100 nebo 1000 dalších hodnověrných frutavýzkumníků
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od s.arik »

Wolfovo tajemství zdravých zubů:
http://www.longevitywarehouse.com/Articles.asp?ID=633

shrnutí pro mne (a ostatní neangličtináře, budu ráda za případné opravení či doplnění):
- 2x denně používat zubní niť
- pak škrabkou jazyk třikrát přejet
- pak zubní kartáček a nějaké oleje
- zdůrazňuje, že je třeba odstranit zbytky jídla a nevytvářet tak vhodné prostředí pro nežádoucí bakterie, na druhou stranu máme v ústech přátelské bakterie, které nás chrání, takže přípravky, pasty či ústní vody typu "totální likvidátor, antibiotikum" nepoužívat
- brát probiotika

a na začátku zmiňuje krátce problém minerálového deficitu, neorganické stravy a plomb se rtutí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět