ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

xhitv píše:Asi před týdnem, dvěma, jsem se doslechla, že prý bílé plomby jsou karcinogenní. :shock:
Co si o tom myslíte?
A od koho nebo odkud ses to dozvěděla?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Beruška píše:
xhitv píše:Asi před týdnem, dvěma, jsem se doslechla, že prý bílé plomby jsou karcinogenní. :shock:
Co si o tom myslíte?
A od koho nebo odkud ses to dozvěděla?
já padnu, manželka si jich právě nechala z 15 vyměnit, tak že by zpátky?
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Beruška píše:
xhitv píše:Asi před týdnem, dvěma, jsem se doslechla, že prý bílé plomby jsou karcinogenní. :shock:
Co si o tom myslíte?
A od koho nebo odkud ses to dozvěděla?
Říkal to jeden můj známý, který se zajímá už dlouho o zdravý životní styl a sleduje nejnovější výzkumy a trendy v této oblasti. Nicméně jsou věci, ve kterých s ním nesouhlasím, jako např. užívání doplňků stravy (já tedy neužívám žádné a on je pro). Takže i tuto info o bílých plombách beru s rezervou. Jen mě zajímalo, jestli vy náhodou o tom nevíte něco bližšího.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Vodnar9
Příspěvky: 74
Registrován: úte led 23, 2007 9:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Vodnar9 »

xhitv píše:
Beruška píše:
xhitv píše:Asi před týdnem, dvěma, jsem se doslechla, že prý bílé plomby jsou karcinogenní. :shock:
Co si o tom myslíte?
A od koho nebo odkud ses to dozvěděla?
Říkal to jeden můj známý, který se zajímá už dlouho o zdravý životní styl a sleduje nejnovější výzkumy a trendy v této oblasti. Nicméně jsou věci, ve kterých s ním nesouhlasím, jako např. užívání doplňků stravy (já tedy neužívám žádné a on je pro). Takže i tuto info o bílých plombách beru s rezervou. Jen mě zajímalo, jestli vy náhodou o tom nevíte něco bližšího.
Vůbec se v tom nevyznám, ale ten materiál pro plombu musí zatuhnout, přidává se tam nějaké lepidlo? A co to zabarvení plomby, aby barevně ladilo s okolními zuby? Takže :?:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Sluníčko píše:tak jdu do těch výměn plomb....jsem zvědavá, ale už mě to nějak nakoplo....poprvé jdu 30.10.
Tak mám vyměněné dva, za 14 dní pokračuji, zatím dobré :) paní doktorka milá, na nic se neptá a pracuje rychle. Nechala jsem si dát ale injekci, jsem srab na zubní bolest. :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Taky výhledově uvažuju o postupné výměně plomb, ovšem mám ještě navíc na jedné stoličce kořenový nástavec a zlatou korunku (to jsem tak před 3 lety kousnul do rohlíku a tam byl kámen velký jak kráva, samozřejmě že jsem si ten zub ulomil). Tu zlatou korunku bych chtěl výhledově nahradit nějako keramickou, ale teď před koncem roku se nechci pouštět do větších finančních a bolestivých akcí ... :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ta doktorka by mohla mit na dverich nazev: bezbolestna... asi se to vazne musi umet i vrtat...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

V Argentine nechapali, preco maju u nas ludia strach zo zubarov a ako je mozne, ze to opravuju zuby bolestivo.
silvi
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 22, 2005 21:56

Příspěvek od silvi »

Jak velký kaz se vám povedlo vitariánstvím "spravit"? Nedávno se mi objevila díra u krčku, sice nebolí, ale když na ni sáhnu, tak cítím, že zub není úplně v pohodě, nechce se mi tam dávat plomba :(
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Nevím jak ostatním, ale mě se odstranit kaz na zubu stravou zatím nepodařilo, pouze zastavit kazivost (mám takový pidikazík, zubař říkal, že se to neoplatí vrtat, už ho mám asi rok a půl, velikost se od poslední prohlídky nezměnila - na další kontrolu jdu někdy kolem února, března, ještě uvidím a popřemýšlím o postupné výměně plomb a ještě se musím poradit, co s tím zlatým bazmekem ...) :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Mi se jednou zacelily a dosklovinovaly dva krčky. Ale to jsem byla mladá a čerstvě zamilovaná, tak to asi bylo tím :D
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jo já jen hlásím, že už mám vyměněný všechen amalgám a jsem spokojena :) no uvidíme za pár let :) ale doufám, že bude vše OK, je mi to o hodně příjemnější než ten kov
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Sluníčko píše:jo já jen hlásím, že už mám vyměněný všechen amalgám a jsem spokojena :) no uvidíme za pár let :) ale doufám, že bude vše OK, je mi to o hodně příjemnější než ten kov
...a cena ? A i Ti vyměnil hluboký kazy ?...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

cena tak 500-700 za zub, podle velikosti plomby, hluboké plomby jsi myslel vi´d - ano i ty, prostě všechny amalgámy, jeden byl veliký, tak mi udělali rekonstrukci zubu
Mac
Příspěvky: 49
Registrován: čtv pro 13, 2007 11:41
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Mac »

Sluníčko píše: jeden byl veliký, tak mi udělali rekonstrukci zubu
To sis kvůli amalgánu nechala zničit zub tím , že když v něm byla velká plomba na to, aby se dala vyvrtat, tak sis tam dala hodit nějakou pryskyřici nebo takový ten čep ? A co tě vlastně vedlo k tomu si nechat odvrtat staré plomby, strach ? :shock:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

me to stalo podobne, doktorka presne odvrtla jenom ten amalgam, zubu samotnyho se ani netknula :c] dokonce i ten puvodni cement mi tam vetsinou nechala. to je vyhoda keramiky ci pryskyrice ze se nelikviduje zub jako u amalgamu.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

můj zubař mi řekl,že s každou výměnou plomby se musí odvrtat kus zubu,aby nová plomba přilnula a že bílý pl.se nehodí na hluboký kazy,neb tam je zespoda měkká tkáň a že bílá neztvrdne a že jakákoliv bílá není pevnostně tak jako amalgám....a to je to jeden z nej.zubařů ve stř.kraju ( jezdí učit řemeslo za hranicu )...no fakt je,že materiálů je asi spousta.Tak v tý svý hubce počítám a výsledek je jasný - 19 x 700,- .... :shock: ... ještě,že už jich 6 nemám... :?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Mac píše:
Sluníčko píše: jeden byl veliký, tak mi udělali rekonstrukci zubu
To sis kvůli amalgánu nechala zničit zub tím , že když v něm byla velká plomba na to, aby se dala vyvrtat, tak sis tam dala hodit nějakou pryskyřici nebo takový ten čep ? A co tě vlastně vedlo k tomu si nechat odvrtat staré plomby, strach ? :shock:
nic jsem si ničit nenechala....odpověděl Tvx :wink: :)

co mě k tomu vedlo? to je někde výše, ve zkratce - nechtěla jsem mít v puse už ten kov se rtutí :wink: :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

člověk píše:můj zubař mi řekl,že s každou výměnou plomby se musí odvrtat kus zubu,aby nová plomba přilnula a že bílý pl.se nehodí na hluboký kazy,neb tam je zespoda měkká tkáň a že bílá neztvrdne a že jakákoliv bílá není pevnostně tak jako amalgám....a to je to jeden z nej.zubařů ve stř.kraju ( jezdí učit řemeslo za hranicu )...no fakt je,že materiálů je asi spousta.Tak v tý svý hubce počítám a výsledek je jasný - 19 x 700,- .... :shock: ... ještě,že už jich 6 nemám... :?
těžko říci, někde zase píší, že bílá je v pevnosti na úrovni amalgámu...uvidíme :) za pár let, napíši to zde, kdyby se mi vše rozpadlo :wink: :) , ale teď jsem prostě spokojená, je mi to hodně přirozené, ten kov mi byl nepříjemný a už bych se k němu nevrátila
rozhodovala jsem se pro tento krok dlouho a nakonec ho zvolila a nelituji
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...a nemohla by jsi zjistit název toho materiálu ? Prý jich je kolem 20 co se používá.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

poprosíme Tvx, až tam půjde, aby se mrknul - má to napsané vlevo ode dveří, děkujeme :)
já tam chodila jen na tu výměnu a už mám hotovo, takže tam nejdu, jinak mám jinou zubařku


já to věděla, ale už zapomněla, utvrzují to takovou lampičkou přímo v puse, myslím, že to je podobný materiál, co už mám v jednom zubu a ten mám už 10 let a dobrý
Curcuma
Příspěvky: 161
Registrován: pon dub 23, 2007 16:08

Příspěvek od Curcuma »

Taky jsem si nechala asi před 15 lety měnit amalgámové plomby za bílé. Musela jsem navštívít několik různých doktorů-každý na to měl jiný názor. Někdo mi říkal, že to nevydrží a u některých jsem měla pocit, že si myslí, že jsem blázen. Takže shrnuto: od různých zubařů, pravděpodobně s různými materiály mi všechny bílé plomby drží, cca 10-15 let... 8)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to ráda slyším :)

tady u té zubařky, kam jsme chodili byl na vývěsce u vchodu do ordinace popis amalgámu a těchto bílých plomb a tam psali, že se tato pl. vyrovná v tvrdosti amalgámu

pro mě je to velká a příjemná změna, i když ta výměna nic moc, pár zubů jsem měla citlivějších několik dní, ale už je to OK :)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Co se týká amalgámu versus kompozit, tak jeden z amalgámů mám letos čtrnáctý rok a pořád drží za to ten zub okolo něj se mi rozpadá.

Chci se zeptat. Koketuje tu někdo s myšlenkou na vlastní třetí zuby? Jeden starý zubař povídal, že se učili už na škole, že každý člověk má zárodky třetích zubů. Předpokládám, že aby mohly vyrůst, musí se ty druhé zuby rozpadnout a uvolnit místo, což se ovšem nemůže stát, když člověk nenechá ten proces doběhnout a svěří se dentistovi. Co si o tom kdo myslíte?
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Selma píše:Co se týká amalgámu versus kompozit, tak jeden z amalgámů mám letos čtrnáctý rok a pořád drží za to ten zub okolo něj se mi rozpadá.

Chci se zeptat. Koketuje tu někdo s myšlenkou na vlastní třetí zuby? Jeden starý zubař povídal, že se učili už na škole, že každý člověk má zárodky třetích zubů. Předpokládám, že aby mohly vyrůst, musí se ty druhé zuby rozpadnout a uvolnit místo, což se ovšem nemůže stát, když člověk nenechá ten proces doběhnout a svěří se dentistovi. Co si o tom kdo myslíte?
to by se mi líbilo (doufám teda, že je to zatím daleko), ale asi bych musela slyšet o konkrétních lidech, kterým se to povedlo....jen tak na pasblind bych to asi neriskla....

i když teda nevím, jak bych řešila tu dobu, kdy by se tam cosi rozpadalo a pak tam byla díra...při mé práci zvláštní představa...no uvidíme...do té doby než to bude aktuální, se to třeba vytříbí :D
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No mě lezou osmičky už pěkně dlouho. Jestli by si i třetí zuby dávaly tak načas, tak to nic moc...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

podle me je lepsi mit vporadku zub a plombu vypadlou nez obracene... :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Android
Příspěvky: 44
Registrován: ned črc 01, 2007 18:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Android »

3. zuby narostou v cca 150 letech. Aspoň to tvrdí lidi z jinejch civilizací, kde si neničí planety, nejí jedovatou stravu a značně omezili existenci negativních emocí (který jsou možná tim hlavnim důvodem, proč umíráme tak brzy). Jsou civilizace, kde lidi žijou v tělech, jako máme my, tisíc i víc let. Zajímavý, jak detailní informace o mnoha věcech nám předali (je plno knížek a navíc každej s nima může komunikovat sám, prostřednictvím niterný komunikace) a stejně si toho skoro nikdo nevšímá a jsem označen za blázna vždycky, když se zmínim... Když se řekne mimozemšťan, tak si většinou lidi představí ty zelený s černejma očima, kteří jsou negativní a kterejm jako jedinejm se dělá reklama v médiích nebo nějaký jiný zlý obludy, ale že existuje opačnej extrém, kde každej řadovej obyvatel je na úrovni těch nejpozitivnějších jedinců ze Země a odmítá všechny podivnosti, kterým tu holduje 98% obyvatelstva, o tom se nemluví. A abych nezapomněl zajímavost, kterou tu někdo zmínil v jinym tématu, jako otázku... Proč některé děti odmítají od mala maso? Protože jde o inkarnované posly z pozitivních civilizací, kde chápou, že jíst maso znamená tahat do sebe negativní energie. Sice paměť je čistá, ale silnej otisk ducha, kterej strávil moře inkarnací v pozitivní společnosti, zůstává. Takže dítě s takovym duchem většinou od mala odmítá negativní volby v životě.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Také jsem o tom kdesi četla.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Mno Androide, já jakožto důvěřující odkazu předků jakož i některých osvícených současníků bych byla, co se týká "hodných ufounů" skeptická. Četla jsem mnoho různých mimoušských poselství a nenašla jsem v nich zhola nic, co by nebylo už vykoumáno lidmi. Spíše bych se tedy přikláněla k názoru, že tu jde o taktiku, kterou zhusta používají obchodníci na své zákazníky. Sdělí se jim obecně známé pravdy, se kterými se zákazník byť nevědomě ztotožňuje, načež je tento získán pro zájem obchodníka, tedy vytáhnout z něj jeho úspory.
150 let je nyní vědci odhadovaný lidský věk, na který je podle genetických výzkumů tělo dimenzováno. Že se ufouni vytasili právě s tímto číslem tedy potvrzuje to, co jsem napsala výše. Jakési rusce vyrašily třetí zuby ve věku 104 let, ale jsou známy případy, kdy se tak lidem stalo mnohem dříve. Mému dědovi např. ve věku 45 let. On byl cukrář a přišel tak o chrup velmi záhy.
Za sebe ti tedy radím, aby ses na info od jiných, zdánlivě vyspělejších civilizací nespoléhal. Jak jsem četla, většina z nich má nejrůznější problémy s vlastní reprodukcí, neboť tato možnost byla darována pouze člověku. Však znáš ty biblické a jiné bajky o tom, jak se spojovali s lidskými ženami a ty jim rodily atp. To je podle mého názoru to, co je na nás jediné zajímá. Na našem vývoji jim vůbec nezáleží. Ale tohle téma na tyto stránky nepatří. Tak prosím administrátora, ať to případně smázne.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Chystam se prave na vymenu amalgamu. Tady ve Svedsku je vymena amalgamu zadarmo, jejich skodlivost je uznana dokonce i politiky. Nechci tam ale jit dokud nemam vsechny dostupne informace, abych pak treba zase po par letech nemusela na dalsi vymenu...

Nevite nekdo jaka vypln je zdravotne nejnezavadnejsi? V tomhle pripade cena nehraje roli...

Jinak jde o plomby ziskane okolo r. 2000, tesne pred tim nez jsem presla na vegetarianstvi (ted jsem uz pres pul roku na syrovem, i kdyz teprve tenhle tyden jsem se dozvedela ze se tomu rika vitarianstvi). Od te doby zadne dalsi kazy nemam, ale tech dvou amalgamu se chci opravdu zbavit...
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

tak jsem pokecal s protetikem a dozvěděl se spousty zajímavých věcí o materiálech.Nicméně to byl člověk spíše nakloněný amalgamu v puse co se týká pevnosti.Prý am. je více než nositeli škodlivý zubaři samotnýmu,který vdechuje jeho výpary a prostředí životnímu,neb prý čistička ho nezvládne....Ale to už by měly být důvody k jeho nepoužívání nee ? V Norsku ho zakázali prý letos. Jo taky mi říkal,že stříbro v amalgamu hubí bakterie a na plombách není usazen plak. To se mi vůbec nelíbí. Zubaři ale neradi mění plomby,páč vždy s výměnou musí vzít další kus zubu. Kdo má dost amalgamu,měl by si dát pozor na nošení zalatých šperků,neb vzniká v těle el.článek a způsobí srdeční arytmie ( u někoho..)...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Při výměně za bílé se právě ubírat zub nemusí !!!
to je zásadní výhoda!
krom toho jedna letitá zubařka mi říklala že leší živej zub a vypadlá plomba než zub rozlomenej amalgámem.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

tvx píše:Při výměně za bílé se právě ubírat zub nemusí !!!
to je zásadní výhoda!
krom toho jedna letitá zubařka mi říklala že leší živej zub a vypadlá plomba než zub rozlomenej amalgámem.
Ja si taky vsechny plomby vymenila a neprijde mi, ze by mi odvrtavali zub. Normalne odstranili plombu a nove zaplombovali. Myslim, ze uz to bude tak 4 roky a plomby zatim drzi. Ale je fakt, ze me tim odvrtanim zubu taky zubarka v Cechach strasila... nakonec me to menili v USA, tak nevim, jak to delaj v Cesku. Jen vim, ze kvuli te ceske zubarce jsem prisla o zub, protoze mi zaplombovala zub se zanetem.... hmmm.... dost dlouho jsem na ni byla nastvana, prijit o zub kvuli nepozornosti zubarky.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od doubravka »

Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Cim dal vic me tlaci jit k zubarovi a zbavit se amalgamu. Uz jen prekonat zbabelost :oops: Vzdycky kdyz to vidim v puse, vzpomenu na babi. Jeste coby mladice pracovala u zubare, kde delala i se rtuti. Ten doktor ji rek, ze by mela zacit kourit, protoze kurakum pry ta rtut zdaleka tak neskodi jako nekurakum :shock: Tak babi zacala kourit, jeste pred dvacitkou, a skoncila az asi okolo 75... zrovna ted ji bude 80 myslim, je tady, ale jinak zdravicko bidne uz hodne dlouho, kam az pamatuju...

Taky me napadlo, ze bych asi nejradsi do pusy zlato. Myslim ze ten zdibicek zlata co vyplni diru v jedne a pul stolicce uz me nezruinuje. Je to asi jediny material kteremu verim. Akorat je otazka, jestli s tim jeste nekdo v soucasnosti umi...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Selma »

Fiono, mně ty teda zruinovala i jedna zlatá plomba :)
Mám novou amalgámovou plombu, kompozit tam už nešel, bylo to moc velké. Udělali mi dózovaný, ten je o něco lepší, co do obsahu rtuti i pevnosti, než ten nejlevnější. Pár dní to trvá, než se s tím amalgámem cosi stane a přestane vytvářet v pusině elektromagnetické pole :) Ale pak ho tělo nějak přijme. To zuby s bílými plombami mně občas zabolí.
Podle mně je veškeré spravování zubů nahouby, ale zas je to lepší než zkažené bolavé zuby, to člověku ovládne celý život.
Úplně ponejvíce se mi zamlouvá metoda léčení zubů ozónem. Údajně kromě vyléčení kazu to umí zub dosklovinovat. Zubaři, co si přístroj koupili tvrdí, že úspěšnost je až 90%, ale sestra mi šeptla, že tak nejvýš 50%. On doktor na zub 30 vteřin svítí a vyinkasuje 500,- Kč, tak bodejť by to nechválil :D Ale i tak by mi to stálo za pokus, přinejmenším u dětí. I když někteří považují ozón za škodlivější než amalgám. No jeden si tady moc nevybere.

Mně je vůbec záhadou, proč se lidem zuby tak kazí.
Tuhle jsem četla pár poznatků ze zkoumání koster starých keltů, měli vesměs obroušené zuby, pokud se dožili víc jak čtyřicítky, antropologové se domnívají, že to kvůli písku vybroušenému do mouky z mlýnských kamenů. Zvláštní je, že za jednu z příčin zubního kazu se považují mikroskopické trhlinky v zubní sklovině, kterými agresivní látky dostávají na méně odolnou zubovinu. Takže se doporučuje zuby chránit před změnami teplot, natož před otvíráním lahví zuby atp. aby se ta sklovina neporušila. A tuhle keltové si žvýkali písek, přičemž se jim zuby stihly v pohodě dosklovinovat. Záhadnosť.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Ja mam prave kamarada co oplyva zlatem, neco jako archeolog-amater v hrobkach z prvni republiky. Kdysi jsem mu pomohla napsat knihu, vicemene zadarmo, ale mam slibeno ze kdybych nekdy potrebovala zlato na zuby, ma vysokou cistotu 8)

Jinak obe ty stolicky se mi vykotlaly v obdobi tesne pred prechodem na vegetarianstvi, a urcite to bylo stravou. Sladke, bublinkove vody, zase sladke... od te doby uz nic noveho, jen chronicke problemy s plombama...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Selma »

Norové si mohli dovolit zakázat amalgám, protože najít prý norovi v puse zubní kaz je rarita. Oni hodně jedí ryby a v rybách je spousta organické rtuti, která je daleko toxičtější, než ta anorganická v amalgámu a někteří obhajují amalgám právě pro toxicitu přítomné rtuti, neboť zabíjí bakterie způsobující zubní kaz :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

No, ve Svedsku je amalgam taky zakazany, ale muzu te ujistit ze to co tu lidi poziraji zpusobuje ze zubarske remeslo zustane jeste hodne dlouho zlatym dolem...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Selma »

Dočetla jsem se, že tepané zlaté zubní výplně také mohou vyvolávat toxické změny v zubní dřeni. Co se tím myslí netušim, ale tak to píšou :) Nicméně v cizině je prý zlato do zubů pořád oblíbené.

Tipuju, Fiono, že když ti to kamarád nabízel, tak jsi se smála a vidiš, už je to tady (:-)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Selma »

Ale běž, švédsko má prý taky velmi nízký výskyt zubního kazu, rozhodně nižší než my. Kdyby se u nás zakázal amalgám, tak by se zdravotnictví finančně položilo definitivně.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Mno jo, asi tak 8)

Furt bych ale zlatu verila vic nez nejakym slouceninam co vymysleli doktori, pri vsi ucte k nim. Je takove normalni, vicemene prirodni, symbolizuje Slunce, a hlavne jeho vzniku ani uzivani nepredchazelo donebevolajici muceni zvirat nekde v laboratori :? A jeste k tomu by bylo recyklovane 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

No, s tim vyskytem kazu ve Svedsku mas dost mozna pravdu, pokud jde o nizsi vyskyt nez v Cechach. Skoro bych rekla ze vsude bude nizsi vyskyt nez v Cechach, vzhledem k tomu ze tradicni Ceska kuchyne je snad nejhorsi na svete z hlediska zdravi...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od člověk »

hlavně bacha na zlato,když máš někde amalgám...pak vznikne el.článek a může vést k aritmiím....,ale většinou to mudři vědí...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Zrovna jsem precetla chytrou knizku o zubech, od zubare co mu byla odebrana licence za hereticky pristup. Odvazil se totiz tvrdit, ze zubni nemoci se da predchazet a lecit bez zubarskych zakroku, a dokonce to i delal 8)
http://www.fredericpatenaude.com/oralhealth.html

Pise se tam zhruba toto: proc vznika zubni choroba, ze vsechny priznaky (kazy, ustupujici dasne, paradentoza...) jsou jen jeji stadia, a za vsim jsou v podstate jen dva druhy bakterii, jejichz aktivni loziska v puse se musi znicit a telo se pak uz pomoci vlastni regenerace postara o napravu. Ta naprava ze muze probihat jen v cistem prostredi bez aktivni nemoci, a jde az tak daleko, ze zuby pomoci slin samy opravi narusenou sklovinu (asi jen do urciteho stupne poskozeni). K tomu par rad ohledne cisteni zubu, nezbytnost dokonaleho odstraneni plaku ze vsech prostor vcetne mezizubnich (cistit vlaknem), ze je lepsi cistit zuby praskem, treba i jen sodou bicarbonou, nez pastama.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Pak se na stejne strance vehementne doporucuje vyhodit vsecky zubni pasty a misto nich pouzivat "Zubni mydlo". Pry objevene nahodou jakousi matkou. "No animal testing. 100% Kid and Mom tested and approved by both. Certified Kosher (Parve) by Star-K".
http://www.fredericpatenaude.com/toothsoap.html

Chvili jsem uz uz byla v pokuseni si to silene drahy mejdlo za 25 $ + postovne objednat, ale pak jsem nasla dalsi info "Perfect Prescription Tooth Soap™ ingredients are: Specially formulated soap made from saponified coconut, palm, and olive oils and essential oil. NO added glycerin, sweeteners, silicates (sand), fluoride, dyes, stabilizers or other materials that can damage teeth."

Chvili jsem googlila jak ze jako probiha ta "saponifikace", az jsem dosla k zaveru ze je to proste prirodni mejdlo, co se mu taky rika "Marseillske". Slozeni a vyber surovin odpovida naprosto presne, az na tu peppermintovou prichut 8) Tak jsem misto toho zasla do zdraveho kramku a koupila prirodni rucne patlane "savon de Marseille" made in Bålsta, Sweden 8) Asi tak za 2 $ :lol: Jo, chvili jsem si zvykala na tu chut, ale cisti to teda fakt perfektne, zuby jsou po tom uplne sklovite, i rano po probuzeni :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Renáta »

No teda! A nejdú po ňom z pusy bublinky? :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Ani ne :D
Trosku to peni, to ano, ale opravdu hodne jemne, zdaleka ne tak jako pasta. Ta pena je uplne jemnoucka a relativne tuha, ze nesteka. Vylozene prijemny pocit na dasnich, hlavne v tech kritickych mistech kde se tvori kameny. V te reklame tvrdi ze pry to casem rozpousti i ten kamen, no jsem zvedava :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět