ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Balrog
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 09, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Balrog »

Rtuťové výplně zubů? Smrtící plyn!
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=10078
Nežijeme aby jsme jedly, jíme aby jsme žily.
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

provedl jsem zajimavy experiment - UNIVERSALSTEIN

Příspěvek od Hvodnik »

na vystave BIOSTYL-ECOWORLD mne zaujala predvadecka super-ekologickeho prasku na myti pevnych ploch. UNINIVERSALstein.
Prekousnul jsem vyssi cenu nebot mne premohla zvedavost.
Je zajimave ze to cisti PENOU ktera se vyrobi houbickou. Pouzivame to vetsinou v koupelne atd.
Dnes mne napadlo to vyzkouset i na vlastni zuby (je tam mmo jine nejaky kaolin ci co).
Jsem uplne prekvapeny jak neuveritelne dobre to za par desitek sekundd vycistilo povrch zubu - lehce zazloutly povlak hned zmizel. Samozrejme ze jsem na zuby vubec netlacil ani je dlouho nebrousil. S vysledkem jsem naprosto nadseny..
Zajimave je ze nejen opticky (zuby jsou skutecne belejs) ale i pocitove jsou zuby resp. jejich povrch hladsi.
asi to nebude na denni pouzivani protoze neznam jaka je ta abrasivni slozka .. ale ze zvedavosti napisu vyrobci jestli s tim ne kdo ma zkusenosti.
Zajimave je, ze i chutove je to naprosto neutralni... m:-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

To zni vic nez dobre :)
Trosku jsem si zagooglila a zjistila mmj ze vyrobek je:

a) urceny na "cisteni, lesteni a konzervaci v jednom"
b) oficialne "BEZ JEDU a rozpoustedel, bezfosfatovy, ekologicky, biologicky snadno obrouratelny, nedrazdici pokozku a bezpecny pro deti"... (http://www.universalstein.com/svenska/page04.html)
coz se napriklad o zubni paste s fluorem rozhodne rict neda...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Hvodnik »

no ja jsem maximalne spokojeny.
Jenom bych mel obavu si s tim cistit zuby kazdy den, je v tom nejaky jemny lestici kaolin nebo prasek abych si ty zuby neobrousil.
Pokud se k tomu nedozvim nic dalsiho tak pouziju universalstein na cisteni zubu tak 1x za 1-2 tydny...

zajimave je ze clovek nemel v ustech ani zadnou neprijemnou mydlovou pachut, naopak je universalstein chutove zcela neutralni..
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: co mi odpovedel vyrobce Universalstein

Příspěvek od Hvodnik »

vielen Dank für Ihre Nachricht.

Tesi nas ze se Vam Universal-Stein tak libi

Slyseli jsme ze i jini zakaznici si pomoci Universal-Stein cisti zuby. Zaroven vime ze ho pouzivaji i v dentalnich laboratorich k cisteni.

Bohuzel Vam nemuzeme poskytnout dalsi informace protoze se Universal-Stein nevyrabi pro cisteni zubu.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

A máš to ... Nemáš si do pusy cpát brusný prášek na nádobí. :-) Otázka je, zda je vůbec správné snažit se čistit zuby do běla. A zda není na to lepší spíš jíst syrové ovoce a zeleninu které zuby samo čistí a nezanáší (teda až na banány).
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Selma »

Kterási kojící maminka se tu ptala na výměnu amalgámových plomb za bílé během kojení. Tak určitě NE !!! Zažila jsem odvrtání dvou plomb během kojení a malá mi trpěla záchvaty zvracení asi půl roku, páč si nemohla vyplachovat žaludek a střeva jako já a prolévat si játra mrkvovou šťávou. Amalgámy je potřeba odstranit bezpečně a vzhledem k tomu, že naši zubaři zatím nemají pochopení a nechat si to odvrtat v Německu nebo někde v civilizovaném světě asi nebude to pravé řešení, tak případně postup přípravy a požadavky na zubaře zašlu mejlem. Možná by nebylo i od věci zvážit, zda s amalgámy v ústech nezkrátit dobu kojení kvůli zanášení dítěte rtutí, pokud už by bylo možné převést dítě na normální stravu.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Selma »

Jo ještě toho mejla zsisko@seznam.cz
lisazo

Re:

Příspěvek od lisazo »

Neo píše:Kdyz jsem chodil v Praze k zubari -ce, tak mi dlouho nedochazelo proc jsem vzdy po nejakem amalgamovem "osetreni" byl tyden nemocny a uplne zahleneny s bolestmi hlavy a kloubu. No mel jsem byt chytrejsi a mohl si usetrit spoustu zbytecnych otrav rtuti.
A to jsem chodil k holisticke zubarce, ktera ac byla velmi mila, tak absolutne nevedoma o nebezpecnosti rtutovych vyparu. A tak kdyz jsem treba nemel jediny problem, tak mi vesele navrhla, ze aspon teda zbrousi a vylesti ty amalgamove plomby, ze to pry bude vypadat pekne. Asi to vypadalo po zakroku o moc lepe, zato ja vypadal o moc hure. :shock:
Dnes uz rozhodne nedavam prednost vzhledu amalgamovych plomb pred mym zdravim :roll:

K tomu mentalnimu programovani (je otazka zda to je vas pripad), tak mam pribehy z rodinneho kruhu o tom, jak se lide sami naprogramovali na smrt, primo na hodinu.
Nase myslenky jsou tak mocne, jak mocne je dokazeme myslet, at uz vedome ci nevedome.
Je to ta uplne zakladni vzdelanost u lidi, ze je mi tak lito tech deti, kteri misto aby se tomuto, lasce a dalsim dulezitym vecem ucili, uci nesmyslne pocitani a kolik je uhli v Azerbajdzanu (Kdyby je aspon ucili kolik je Bio bananu v Africe a tak :wink: No to ale do tohoto tematu rozhodne nepatri.
xxxxxxxx
Bohužel je to tak : rtuť z amalgámu se usazuje v mozku, způsobuje Alzheimera a Parkinsona.....
viz. videopřednášku dvou německých lékařů (biologů?), je tam také fotografie 50 - letého amalgámu v zube a nad ním výpar (rtuť) pořízený v ultrafialovém záření (pokud si pamatuji) zde je umístění (s českými titulky):
http://www.novadoba.estranky.cz/clanky/ ... titulky-sk_
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Jindra »

Už jsem to tady o zubech a hlavně amalgamu jakš takš pročetl dřív, od tý doby nad tím občas uvažuju, poslední dobou ve mně sílí rozhodnutí amalgamu se zbavit. Tak si to tu prolezu celé znovu, pečlivě, ať zkouknu zkušenosti druhých. Asi nebude sranda hledat v týhle republice zubaře, kterej to nebude brát jen jako kšeft, ale kterej ví, jaký kvalitní materiál zvolit a kterej to taky pečlivě provede. A taky nevím, co se svým zubařem - není zrovna nejšikovnější ani na amalgam, natož asi na bílé výplně, ne nevěřím mu. Až k němu po čase přijdu a uvidí amalgam pryč a místo toho běloba, tak co na to řekne jeho doktorská ješitnost :) Ale to řešit nemíním, to mne zatěžuje asi nejmíň. Řešit míním tu rtuť v puse, tu já tam nerad. No asi budu muset vyrazit "do světa" (rozuměj do Brna, Prahy), tady na venkově bude o zručnýho zubaře nouze.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Já bych si asi netroufnul amalgam vyměňovat. Připadá mi to jako nálož - možná je lepší dokud tam jen tak doutná a trochu něco vylučuje než když to někdo rozvrtá a bude najednou velká dávka, kdoví jak kvalitně to zvládne udělat. A spíš už raději nesahám na něco dokud to není nutné, protože často takové zásahy končí tím, že se kdoví co nepovede a má nějaké vedlejší následky.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Samira »

Presne Pando som to takto vyriesila aj ja. Mam prastare amalgamy v tlame a po porade s mojou (sikovnou) zubarkou sme sa dohodli, ze nebudeme to nasilu vsetko menit, ak niektora bude poskodena, vymeni ju (stalo sa uz u jednej), ale je skoda sparat sa v tych funkcnych.
Vzdy hrozi riziko, ze sa zub zlomi, ze biela plomba vypadne, zapal, komplikacie... Naco zbytocne provokovat.

Nie, ani ja nie som nadsena z ortute v puse, ale dat si vrtat 6? 8? zubov naraz by bolo narocne.
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Asabado »

Kdyby nebyla spolecnost tak zkazena jak je (a stejne tak pak nase zuby) :evil: , tak by nikdo z nas zadne vyplne nemel a nebylo by treba je vymenovat..

Pokud uz v sobe ale neco mam a vim ze to muze prinaset mnoho spatneho, je asi lepsi to vyndat Pando... :| Na druhou stranu.. vsak vime.. :evil:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Jasně že by bylo lepší vyndat - kdyby se člověk mohl spolehnout na to, že to bude provedené kvalitně a bez vedlejších následků - což bych si už dnes netroufnul riskovat.
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Asabado »

Panda píše:Jasně že by bylo lepší vyndat - kdyby se člověk mohl spolehnout na to, že to bude provedené kvalitně a bez vedlejších následků - což bych si už dnes netroufnul riskovat.
no prave no... :evil:
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od mun »

V nějakým dokumentu (Food Matters nebo Beautiful Truth) říká týpek, že nechat si to vyndat náhodně znamená dostat do půl roku autoimunní onemocnění, které nebylo.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

:shock:
Jsi me ted dobre vydesil Mune, ale to je asi dobre. Tak jsem skoukla oba dokumenty, je to v tom Beautiful truth. Dotycny pan tam mluvi o tom jak se nevhodnym odvrtanim rozfrka rtut vsude okolo a ze se tim koncentrace rtuti zvysi natolik, ze 63% pacientu do pul roku po "nahodnem" zakroku onemocni autoimunitnimi chorobami. Je to doktor ktery diky sve "prostorekosti" prisel o licenci. Takovym lidem verim. Zaroven tam ale ukazujou jak minimalizovat rizika pri odstraneni. Takze moc diky :)

Zrovna od zacatku prostudovavam tohle davno zapadle tema, jak jinak nez protoze bolesti uz skoro nevidim a k zubari musim :roll: Uvolnil se mi cca 7 let stary amalgam, visi tam ted uplne navolno ale nejde vyndat uplne. Pod nim se udelal nejspis zanet, jinak by to nebolelo. Zacalo to bolet az asi druhy nebo treti den po uvolneni toho amalgamu. Jo, jak jsem tu kdysi psala ze se chystam na vymenu plomb, tak to bylo v planu, ale jezto jsem posera a zubaru se bojim, odkladala jsem to tak dlouho az skutek utek. Nebyt tehle "vzacne" prilezitosti, kdovi jestli bych se kdy vubec dokopala. Takze vlastne neni vylouceno ze tato epizoda je darem shora pro me zdravi. Mozna tam nahore usoudili ze podobrem me k zubari nedostanou, toz teda po zlem :mrgreen: No a kdyz uz tam budu, necham vymenit i tu druhou, pri jednom utrpeni 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Update:

Zrovna se mi podarilo stama vystourat nejspis asi jablecnou slupku. A hned je mi o 80% lip :D To by jeden nerek cim vsim se muze zranit :lol: Boli to porad ale uz ne akutne.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Jindra »

Fiona píše:Zrovna se mi podarilo stama vystourat nejspis asi jablecnou slupku. A hned je mi o 80% lip. Boli to porad ale uz ne akutne.
jenže jestli je tam fakt zánět, tak to sis pomohla jen na pár hodin.
Při posledních dvou zánětech mi velice pomáhala urinoterapie ústní dutiny (jak několikaminutová vyplachování, tak čištění chrupu urinou), to teda fungovalo úžasně.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
frony
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 11, 2011 20:40

Re:

Příspěvek od frony »

Honza píše:druhý den při nasazování nových šesti korunek jsem zažil tu největší bolest ve svém životě - rvalo se to tam naživo bez umrtvení a do dásní. Na ty pahejly je to nalepené takovým lepidlem - cementem. To se muselo fržet pod tlakem asi 5 minut - to bylo dost blbý. Ale doktora a tu zubní laborantku co ty zuby dělala musím pochválit - podařilo se jim to celkem dobře. Zuby a hlava pak bolely asi 14 dní a asi měsíc jsem šišlal sykavky, ale vše se spravilo.
Výsledek je zde:
Obrázek

Opět jsem se naučil smát, ale myslím, že to nemuselo být...
:roll:
muzu se te zeptat na cenu za jednu korunku? popripade celkovou ceu? :)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Marci »

Dcera ma maly kaz a tak hledam info,jak jej vylecit. Proto by me zajimalo sdeleni kazdeho,kdo si uspesne kaz vylecil.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Přispěju spíš negativní zkušeností, jestli nevadí. Před 2 lety (před přechodem na vita) se mi udělal boční kaz (malá jamka). Zubařka se mi vysmála že si ho chci zkusit vyléčit, prý tohle už se nedá vrátit zpět a nutně si to musím do měsíce dát zaplombovat. Díky vita stravě se to už dál neprohlubovalo, přesněji už jen velmi pomalu, ale i to ustalo když jsem si začal čistit zuby po každém jídle (kyselina z ovoce to narušovala). To bylo maximum co jsem dosáhl, regenerace žádná nenastala. Takže jsem to před měsícem vzdal a nechal si ho plombnout.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Mne docela rychle zmizely cerne tecky na stolickach, kdyz jsem sekala dobrotu (vita), cistila zuby po kazdem jidle (sladkem, tj ovoci) mydlem - nejprirodnejsim na jake jsem zrovna narazila. Ale vyvrtanym zubum to nepomohlo, naopak. Kazy (nebo spis loziska kdovijakeho balastu) se tvorily pod plombou, na mistech nepristupnych kartackem ani niti. Coz me stvalo celkem hodne. Nejen ze mam v puse rtut, jeste mi pod ni hnije zub :?

Ted mi nedavno jedna ze dvou rtutovych plomb vypadla a pod ni je to zive. Zive, citlive, nicmene zdaleka si s tim ted nezakousim to co jsem trpela kdyz byla plomba jenom uvolnena a nedalo se to pod ni cistit. Obcas me napada ze bych to mohla nechat zaplombovat keramikou, jenze... co plomba, to dalsi odvrtani dalsi tretiny zubu :? Jestlipak mi neni lip s dirou, aspon muzu cistit ten chudak zub vedle, co se na nem v tesnem a neproniknutelnem sousedstvi plomby udelala cerna tecka, ale zda se mi ze se zmensuje...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Kdyztak mam nejake knizky o zubech (e-booky v anglictine) od zubare co prisel o licenci kvuli svym "nestandardnim" postupum (sel po pricine a lecil ji misto vrtani kde se tomu dalo vyhnout) a spustil undergroundove zubarske hnuti. Muzu poslat (az budu mit novy pocitac a stahnu ze stareho harddisku). Ve zkratce, dotycny pan striktne zavrhuje zubni pasty, obzvlast ty s fluorem, naopak je velkym zastancem zubnich niti a zniceni vsech lozisek bakterii v puse. Pise ze nejdriv se musi vyhubit paraziti i s lihnemi, a teprv pak az nastane rovnovaha muze dojit k regeneraci skloviny u malych poskozeni. Vetsi pry nejdou :? Prirovnava to k tomu ze ranka na noze se zaceli uplne, vetsi rana s jizvami taky, ale odseknuty kus nohy uz nedoroste...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Marci »

Tak mam zpravu od mudry,bohuzel s nejedna o kaz,ale o fluorozu :-( ,kdy se projevuje nadbytek fluoru v tele a je to udajne nevratne. Kdyz jsem patrala co muze byt pricinou,jelikoz se prazska voda uz davno nefluorizuje,tak jednoznacne to musi byt pasta Elmex,kterou moje dite pouzivalo jeste pred 2 roky nez sme presly na bezfluoridove.Prestoze to byla ta detska,tak zrejme i ty male davky comohla spolykat stacily.Mudra me rekla,at se vratim o 10 let zpatky ,kdyz ji bylo 1-2 roky. Takze ted bych brala kaz vsemi 10. Netusim jak dostat fluor z tela ven.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Někde varovali, že při fluoróze je sice sklovina odolnější proti kazům (kazy se netvoří), ale zuby nejsou odolné proti tlaku a mohou snadno praskat, takže by se mělo vyvarovat tvrdých věcí jako topinky, buráky. Odstraňuje se prý jen bělením zubů (což je samozřejmě k ničemu, jen vzhled).
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Marci »

Ted mi nejde ani tak o vzhled,par bilych tecek na zubech jsou jendo.ted me jde ot o ,jak to svinstvo dostat z jejiho tela ven a jak remineralizovat zuby.Uprimne jsem teda dost v soku. Tohle bych necekala.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Zdá se že tečky na zubech jsou jen první příznak fluorózy, ale že to možná může být mnohem vážnější, poškození více částí organismu (tenhle článek je spíš varovacího typu, řešení tam nenajdeš jestli se jím nechceš zdržovat): http://heylottka.blog.cz/0804/fluorid-a ... ici-otazky
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Jindra »

Teda jo. Že je nadbytek fluoru škodlivý jsem věděl a doma preferujem zubní pasty bez něj. Ale že to může bejt až takhle vážný a že se tomu nadává fluoróza, to ještě neznám.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Marci »

Kdyz jsem se Mudry (jine) na ortodoncii ptala,co je to za svetle flicky na zubech a zda to neni treba odrene od rovnatek ,tak me rekla ,ze to nic neni!! A to jsou nejaky 2-3roky. Zatim me vubec nenapada,jak to svinstvo dostat z tela ven.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Tak jsem se opet zneuzila jako pokusny kralik pro moudra z netu vyctena, a po mesici rekapitulace.

Vychozi stav: Zuby vicemene ok, aspon stabilni stav uz x let. Zadne vetsi nanosy plaku, nebot co bylo seskrabatelne jsem uz seskrabala. Vypadla plomba uz asi pul roku, ten zub momentalne nebolestivy ale dlouhodobe citlivy, plus mival svoje dny. Se zaplombovanim necim netoxickym jsem vahala, protoze na vedlejsim zubu primo v sousedstvi byvale plomby malilinky kaz, ktery bych radsi poresila jeste pred pripadnym zaplombovanim toho deraveho. PH ustni dutiny dlouhodobe o hodne nizsi nez zbytek tela, v kyselych az neutralnich hodnotach.

Ambice: Odkyselit hubu, vyhubit bakterie. Idealne i dusledne zlikvidovat skryty plak, aby nastalo optimalni prostredi pro samoopraveni pidikazu vedle diry, sledovat co se bude dit s dirou, jestli se prece jen nestane zazrak a deravy zub se nezregeneruje.

Experiment: Cistit zuby bud sodou bicarbonou, nebo peroxidem, pripadne smesi obou. Zakoupen turbo kartacek elektricky, co udajne cisti efektivneji. Tez zakoupen irigator pro mezizubni prostory a Biotene gel na doplneni materialu pro samoopravu zubu.

Stav po mesici: Soda mi moc nejede, takze nakonec cistim prevazne peroxidem. Prvni dny to hodne penilo, jak probihala bakteriova genocida, pak min a min. Po mesici to vypada ze po plaku i skrytem ani stopy, zmizel i z kapsicek u krcku zubu (tam to taky nejvic penilo). Zda se ze dasen je pevnejsi o neco. Zuby celkove cistsi a belejsi, i rano se budim s cistou pusou, ze bych se teoreticky i mohla libat hned po ranu :) Zadny takovy ten blee pocit. PH vyssi, v zasaditych hodnotach, i kdyz ne kdovijak vysoko (okolo 7). Bile tecky na zubech po fluoru porad viditelne, ale uz tak nesviti jako predtim, musim se opravdu soustredit abych je videla. Pidikazik tam porad je a dira po plombe taky, ale dira ztratila citlivost a uz z ni nevychazi takova ta pachut. Takze zatim maximalni spokojenost
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Dano »

Fiona píše:Tez zakoupen irigator pro mezizubni prostory a Biotene gel na doplneni materialu pro samoopravu zubu.

Stav po mesici: Soda mi moc nejede, takze nakonec cistim prevazne peroxidem.
Zubnu pastu nepouzivam asi rok, mozno dlhsie. Ako cistis peroxidom, koncentracia,..?

Irigator? Ako to vyzera, mechanicky ci elektricky? Pretlaci to to, co medzizubna kefka?

Biotene je nejake želé podobne ako Elmex s "aminofluoridmi"?
Inac pozor na fluor.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

zubne pasty nepozuivam uz dlhe roky, neznasam chut chemikalii a vyhybam sa fluoru

dlhe roky len cistenie vodou nic moc

az nedavno som sa prinutil pozuivat striedavo sodu bicarbonu a morsku sol, obcas peroxid

teraz rozmyslam zacat pouzivat MSM mozno ako prasok na kefku alebo len ako roztok na vyplach
ak sa do toho pustim dam vediet
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Renáta »

Rudko, kukni na zubnú pastu dentie. Poznáš? http://www.mojavitalita.sk/obchod/kozme ... 80g-2.html
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

Dano píše: Ako cistis peroxidom, koncentracia,..?
:?:

a on je už i irigátor na zuby? :shock: :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

Renáta píše:Rudko, kukni na zubnú pastu dentie. Poznáš? http://www.mojavitalita.sk/obchod/kozme ... 80g-2.html
Reni dik za link vyzera zaujimavo, neviem ci tu nieco take najdem

ale slubujem ze az priletim a pojdeme sa bozakvat ze si ju najprv zozeniem a precistim :oops:
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
Dano píše: Ako cistis peroxidom, koncentracia,..?
:?:

a on je už i irigátor na zuby? :shock: :)
irigator na zuby som pouzival este za stareho dobreho socializmu, dal sa kupit aj mimo Tuzexu
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Renáta »

rudo píše: ale slubujem ze az priletim a pojdeme sa bozakvat ze si ju najprv zozeniem a precistim :oops:
No, ved prečo by som ti ju inak odporúčala? :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Jindra »

Fiona píše:Tak jsem se opet zneuzila jako pokusny kralik pro moudra z netu vyctena, a po mesici rekapitulace
Dík za report, Fiono. Testování se sodou mám za sebou taky, aj MMS, ale výsledky byly zanedbatelné. Ha, zkusím jak Ty ten peroxid a k tomu prosím poptám o radu - peroxid kupuješ v lekárně nebo v drogerii? Jaká koncentrace a ředí se (čím?) nějak? Díky za radu.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Jindro ale raději ze začátku zkoušej pomalu, když jsem to jednou zkoušel (s lékárenským, ředěným, jeden den párkrát výplach) asi jsem to přehnal, pak mě 2 dny dost bolely a krvácely dásně. Ale na druhou stranu předpokládám, že zdravým dásním by to neublížilo.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Jindra »

No já rozhodně Pando očekávám těžkej boj tohoto typu:
Fiona píše:cistim prevazne peroxidem. Prvni dny to hodne penilo, jak probihala bakteriova genocida
protože dásně mi na vita odcházej, s tím jsem hrubě nespokojenej. Takže prubnu tadyktenc peroxid a krom toho mám v plánu - co se stravy týče - ubrat na ovoci a přidat na zelenině

Dej mi radu/odhad do začátku, jak moc mám peroxid naředit? Dík.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

No ten peroxid je uz naredenej kdyz se koupi. Kupuju v lekarne co byva soucasti drogerie :) Mam dve flasticky, jednu doma a jednu u klienta, at se s tim nemusim tahat. Jedna je myslim 6% a jedna 9%, chutnaji stejne, peni stejne, nevidim v nich zadny podstatnejsi rozdil. Oproti MMS vidim jeden zasadni rozdil, a sice ze peroxid je zasadity sam o sobe, zatimco MMS chutna strasne kysele. Brebery mozna vybiji oboji, ale ja proste na zuby kyselinu nechci. Ten skryty plak co je v kapsickach zubnich krcku nejdriv hodne peni, a postupne mizi, ale ja az tak po mesici muzu zodpovedne rict ze uz v puse neni nikde zadna hrubsi, droliva hmota. Jinak ten tip na peroxid je od Jardy Zajicka, takze zas takova blbost to nebude :)

Irigator mam manualni, jde o to ze pod tlakem zene tenoucky proud vody do mezizubnich prostor, cimz tyto proplachuje. Idealni zvlast pro lidi jako ja, co maji zuby blizko u sebe a skoro zadne mezizubni mezery, takze narvat tam zubni nit je nasilna a nezridka krvava zalezitost :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od 2olfess »

S peroxidem bacha na sklovinu.
A dásně, krčky, zuby obecně jsou bohužel jednou z věcí, které konzumace většího množství ovoce prostě zhoršuje, no.. :roll:. Nemělo by to být ovocem jako takovým, ale tím šlechtěním a změnou původních plodů.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Jindra »

2olfess píše:S peroxidem bacha na sklovinu
což znamená, postupovat jak? Vyčistit zuby nebo jen vypláchnout peroxidem pusu? A navíc, po aplikaci peroxidu dvě tři minuty počkat a vypláchnout pusu vodou, aby peroxid sklovinu neleptal, nebo výplach vodou netřeba?
Jestli má peroxid účinkovat na sklovinu (leptat ji) podobně jako třeba grepy, tak bych nečistil, nýbrž jen vyplachoval, že jo.
Dík.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Olfess, to se mi nezda. Dejme tomu ze ovoce ten problem s dasnemi neresi, to ale automaticky neznamena ze ho zhorsuje. Co jsem o tom zatim vycetla, tak jde o predstupen paradentozy, vyskytujici se napric populaci (civilizovanou), a v urcitem veku je vzacnost tu paradentozu nemit. Divocejsi kmeny tim samozrejme netrpi. Dokonce i relativne civilizovany africky kmen meho muze nezna zadne problemy se zuby. Ovoce jedi hodne, taky maso a hodne varene zeleniny, plus nejake ty koreny. Ale zas treba vubec neznaji jakekoliv pecivo. Ze by tam byl pes zakopany?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od lumoska »

Fiona píše:Olfess, to se mi nezda. Dejme tomu ze ovoce ten problem s dasnemi neresi, to ale automaticky neznamena ze ho zhorsuje. Co jsem o tom zatim vycetla, tak jde o predstupen paradentozy, vyskytujici se napric populaci (civilizovanou), a v urcitem veku je vzacnost tu paradentozu nemit. Divocejsi kmeny tim samozrejme netrpi. Dokonce i relativne civilizovany africky kmen meho muze nezna zadne problemy se zuby. Ovoce jedi hodne, taky maso a hodne varene zeleniny, plus nejake ty koreny. Ale zas treba vubec neznaji jakekoliv pecivo. Ze by tam byl pes zakopany?
hm ja som ako mala pecivo nejedla, teda som bola vlastne vitarian...a zuby mam pokazene od malicka :( ...ale u nas ma cela rodina problemy so zubami. Mozno to chce viac generacii, co maju zdrave zuby :roll:
Celý život žiadne hranice.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od 2olfess »

Fio
Jo? Tak se zeptej Frederica Patenaudea, jak si zničil zcela zdravé zuby během 2 let (ve věku 20-22 nebo 22- 24 už nevím), celkem 40 děr v zubech. Problémy vitariánů s převahou ovoce s citlivými krčky a ustupujícími dásněmi, jsou na webu jak přes kopírák, vita strava léčí kdeco, ale tohle teda ne. Nevratné poničení zubů citrusovýma šťávama se probíralo i zde. A poslední věc, proč tolika (samozřejmě ne všem!) letitým fruitariánům chybí části předních (hlavně předních!) zubů? Hm. Ale nehodlám to probírat, mně se to netýká, takže asi tak.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od 2olfess »

Jindra píše:Jestli má peroxid účinkovat na sklovinu (leptat ji) podobně jako třeba grepy, tak bych nečistil, nýbrž jen vyplachoval, že jo.
Dík.
No tak asi tak, ale já bych to teda nepraktikoval vůbec, to bych šel raději do uriny nebo MMS :P (stejně se něco podobnýho používá do bělících prostředků na zuby) . Jinak jsem to kdysi zkoušel, ale já zkoušel i kypřící prášek do pečiva :lol:, čili skoro všechno.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od awa »

Teda vy si v tom týrání těla libujete... :lol: takovéhle procedury. Omluvou je snad jen velké zoufalství.
Paradentózu neznám, mám geneticky naddimenzováno (vlasy, zuby, nehty a spol.), ale po čtyřměsíčním experimentu s 811 (objemy ovoce nad mé poměry velikánské) mohu potvrdit, že se mi objevil první kaz v životě a začali jakoby vroubkatět zuby! Když pominu i jiné nepříznivé vlivy jinde naznačené, tak z toho vyplynula mnohá ponaučení. Pokud je člověk opravdu upřímný sám k sobě, tak přijde na to, že někdy věří mýtům a i tady je toho dost. Dokud jsem aplikovala vita v harmonii s mými vlastními potřebami a neřídila se propagovanými blbostmi, tak jsem fungovala kontinuálně v NLB. Jo, ale nelituju zkušenosti. Pád na papuli mi rozsvítil v hlavě dostatečně. Jak jsem ráda vrátila ke svým pláňatům, divokým bylinám ve velkém, žužlání větviček jasanu atd. a zase se to postupně srovnalo. Takže, když to shrnu, ovoce není zrovna k zubům milostivé, ani u takových lidí, co mají dobré genetické předpoklady.
Udržet dobrý chrup, aby se již nezhoršoval, to se dá. Mám to vyzkoušené. Intuitivně vím,co mám dělat a vždycky se návrat k tomu vyplatil.
Je otázka, zda se dá zničené vrátit...třeba vyhnilé zuby.
Možná poreferuje Buc (Květa a spol.) jak výtečný mají chrup ve svém věku, nechci jim křivdit, ale iluze si nedělám. Byli by spíše výjimkami.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše: Irigator mam manualni, jde o to ze pod tlakem zene tenoucky proud vody do mezizubnich prostor, cimz tyto proplachuje. Idealni zvlast pro lidi jako ja, co maji zuby blizko u sebe a skoro zadne mezizubni mezery, takze narvat tam zubni nit je nasilna a nezridka krvava zalezitost :roll:
jej, aha. Tak nejsem sama - narvat si mezi zuby niť nebo mezizubní kartáček- to opravdu ne. Hm, tak irigátor. Děkuju za info.
Jinak ta procenta u peroxidu - to je mazec. Už tato koncentrace mi je schopná vzít pigment z vlasů a ztenčit je. Tak tenhle postup u sebe nevidím reálně. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět