ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

po pomarancoch hned bezim umyvat a zrejme naj;epsie je pit pomarncovy dzus cez slamku a posielat to mimo zubov dole gagorom

lenze su aj take nazory ze to ovocie, cukro a kyseliny neskodia len priamim dotykom na zuby pri jedeni ze do zubov to prichadza aj krvou znutra tela

a ze teda sladka a kysla strava nici zuby vnutorne takze umyvanim sa aj tak neda tomu zabranit
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od culka »

Pavlus, Fi, tiez mam plnu hubu zubu a problem narvat tam zubnu pasku. Nit este ako tak, len sa mi pluha zareze do prstov.
Odkedy som sa odrakovinovala, tak mi zubarka vymenila 30+rocne amalgamy a hlavne zalepila asi 3-4 dierky. Tiez som si myslela, ze to bude nejaka hlupost, ved sa predsa stravujem uplne ukazkovo oproti ostatnej populacii. Ako vidim, nie som sama.
Cistenie zubov peroxidom je uvedene tu na tycho strankach ako dedicstvo z I. svetovej vojny, akurat ze nie denne, ale raz za tyzden. A navyse tu sa neda kupit vyssia koncentracia ako 3%.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Sweetie »

Jindra píše:
2olfess píše:S peroxidem bacha na sklovinu
což znamená, postupovat jak? Vyčistit zuby nebo jen vypláchnout peroxidem pusu? A navíc, po aplikaci peroxidu dvě tři minuty počkat a vypláchnout pusu vodou, aby peroxid sklovinu neleptal, nebo výplach vodou netřeba?
Jestli má peroxid účinkovat na sklovinu (leptat ji) podobně jako třeba grepy, tak bych nečistil, nýbrž jen vyplachoval, že jo.
Dík.
jindro, za prvy je potreba po kazdym cisteni kartacek umejt jarem, promnout palcem, aby se odmastil:), pak na nej pokapat peroxidem (ja kapu nejakej 30% ale je nejak upravenej) a oplachnout at tam nezustava a nereaguje s plastem, timhle kartackem vycistit chrup, pak jeste nejlip electrickym na jak to.. vytreni plaku, pak dentalnima nitema dokonat a takhle pripravena usta rychle proplachnout peroxidem, 3%, to staci, a a pak vyplachnout vodou aby tam peroxid zbytecne netlel, protoze pak nici i dasnovy bunky ne jen bakterie. ja electrickej kartacek nemam, pouzivam leta solo kartacky Tepe, a zrovna je v anglii neprodavaj. hlavne at tam neni plak, pak peroxid nefunguje. plak by na vita nemel bejt ale kdo jsme uplne stopro zejo. ja ho viditelnej nemam, ale stejne chci k zubari at se radsi podiva. krcky mam odhaleny kdysi po mechanickym cisteni, neco se zlepsilo neco naopak, taky zalezi na obdobi.
taky mam pocit ze kdyz vyradim citrusy, zceluje se to.
tak jsem si to hezky zopakla ted to jeste dodrzovat. ale bez niti a solo kartacku uz si to nedovedu predstavit.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Tak za dasne musim orodovat. Sklovina nevim, tvari se navysost spokojene po dennim cisteni peroxidem. Ovsem nemam zpusob jak to vedecky overit, tudiz zustanu u toho mlceni. Ovsem pokud jde o dasne, ty se jednoznacne zpevnily a postupujou smerem nahoru. Vidim tam souvislost s tim ze peroxid vyhubil plak co okupoval zubni krcky. Nebe a dudy.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Oriana »

Zubař mi kdysi poradil vyplachovat peroxydem, ale měl to být jen roztok 1 lžíce ve sklence vody.
Také se při paradentóze doporučovalo velice důkladně masírovat dásně kartáčkem. Když se pak dásně potřely genciánovou violetí, tak tam, kde se uchytila, byly stále baktérie či co a mělo se pokračovat. Nevím ale, zda to již není překonaná metoda. Osobní zkušenost s tím nemám.
Maria nepr.

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Maria nepr. »

awa píše:Teda vy si v tom týrání těla libujete... :lol: takovéhle procedury. Omluvou je snad jen velké zoufalství.
Paradentózu neznám, mám geneticky naddimenzováno (vlasy, zuby, nehty a spol.), ale po čtyřměsíčním experimentu s 811 (objemy ovoce nad mé poměry velikánské) mohu potvrdit, že se mi objevil první kaz v životě a začali jakoby vroubkatět zuby! Když pominu i jiné nepříznivé vlivy jinde naznačené, tak z toho vyplynula mnohá ponaučení. Pokud je člověk opravdu upřímný sám k sobě, tak přijde na to, že někdy věří mýtům a i tady je toho dost. Dokud jsem aplikovala vita v harmonii s mými vlastními potřebami a neřídila se propagovanými blbostmi, tak jsem fungovala kontinuálně v NLB. Jo, ale nelituju zkušenosti. Pád na papuli mi rozsvítil v hlavě dostatečně. Jak jsem ráda vrátila ke svým pláňatům, divokým bylinám ve velkém, žužlání větviček jasanu atd. a zase se to postupně srovnalo. Takže, když to shrnu, ovoce není zrovna k zubům milostivé, ani u takových lidí, co mají dobré genetické předpoklady.
Udržet dobrý chrup, aby se již nezhoršoval, to se dá. Mám to vyzkoušené. Intuitivně vím,co mám dělat a vždycky se návrat k tomu vyplatil.
Je otázka, zda se dá zničené vrátit...třeba vyhnilé zuby.
Možná poreferuje Buc (Květa a spol.) jak výtečný mají chrup ve svém věku, nechci jim křivdit, ale iluze si nedělám. Byli by spíše výjimkami.
Ahoj Awo,
moje dcera /12/ ma na svych zubech belave flicky,ktere se ji zacly delat nekdy pred 3 lety. Zubari se neshoduji o co jde,jeden tvrdi ze fluoroza,druhy,ze jde o spatne rozmisteni vapniku v zubech.Strnadelova mi rekla,ze diky tomu,ze ledviny nefunguji uplne spravne(tvrdi to u ni jiz nekolik let ,kdyz jeste fleky nebyly) nejsou mineraly spravne propousteny do tela. Je pravda,ze dcera malo pije a musim ji nutit,poti se ji stale ruce i nohy, v noci spi odkopana u nohou.Bere tedy byliny na podporu ledvin. Presto me toto nenechava klidnou a docela tapam na koho se obratit,kdo by me s timto problemem poradil. Z Mudru vcetne zubaru zatim byli mimo vsichni,ktere jsem navstivila.A tak si rikam,ze bys mi trebas mohla dat tip.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od buc11 »

-no květa vypadá i říká, že je má dobrý,
-já nevím, za jaký styl kopu (bohužel 811 to není, ale i ten lze provozovat na mikromnožstvích, ostatně i jasan a byliny patři pod 8), ovšem přijímám roli odstrašujícího případu, mám dobrý jen ty umělý, špatný stav byl zapřičiněn již v předchozím neraw údobí a to nedostatečnou péčí a pak i špalíkem odraženým při sekání dřeva
-ovoce zubům neprospívá, teda hlavně ty jejich kyselinky, (u planých zvláště), a k tomu ten cukr..., ovšem zásadní je PMN zásaditý stav v dutině co nejdelší úseky dne, takže pokud po snězení ovoce žužlám třeba pampelišku či celery, pak předešlá konzumace agresora je tím znegována
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Zdeníno »

Pozor na zubní fluorózu, znamená to, že se v těle hromadí nadbytek fluoridů. Zejm. u dětí to může mít značně negativní vliv (autizmus). Dlouhodobý nadměrný příjem fluoridů může být příčinnou řady závažných onemocnění.

To mám vyčteno z knihy "Doba jedová" od Anny Strunecké a Jiřího Patočky. Pozoruhodná kniha, fundovaná, musím říci. (Na rozdíl od "Šokující pravdy o vodě" atpod.)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od awa »

buc11 píše:-no květa vypadá i říká, že je má dobrý,
-já nevím, za jaký styl kopu (bohužel 811 to není, ale i ten lze provozovat na mikromnožstvích, ostatně i jasan a byliny patři pod 8), ovšem přijímám roli odstrašujícího případu, mám dobrý jen ty umělý, špatný stav byl zapřičiněn již v předchozím neraw údobí a to nedostatečnou péčí a pak i špalíkem odraženým při sekání dřeva
-ovoce zubům neprospívá, teda hlavně ty jejich kyselinky, (u planých zvláště), a k tomu ten cukr..., ovšem zásadní je PMN zásaditý stav v dutině co nejdelší úseky dne, takže pokud po snězení ovoce žužlám třeba pampelišku či celery, pak předešlá konzumace agresora je tím znegována

Slovo dobrý je široký pojem, záleží, jak to kdo chápe a ve srovnávání s čím. Když si nechám vytáhnout ten svůj jediný moudrák, tak mohu klidně napsat, že můj chrup je v současnosti excelentní a vzhledem k věku až neuvěřitelný. Žádná plomba, bez vad, žádný zásah lékaře.
Hodně záleží s jakým kapitálem se člověk na vita vrhnul (genetické silné a slabé stránky). Moje neraw minulost byla drsná, pořád jen bonbony atlasky, jahůdky, slávie ..., neuvěřitelné horké pokrmy (např. hranolky přímo z hrnce), žluté, růžové limošky, prostě strava všeho druhu a charakteru. Zubní kartáček a pasta mi nic neříkaly do takových 13-14 let. Natož nějaká dentální nit a vodičky. Jen žvýkačky všeho druhu jsem milovala. Tělo snese leccos, ale je otázkou jak u koho a jak dlouho, pokud nepřijde náprava.
S tím ovocem máš pravdu, ovšem plané není až takový viník, nedají se ho sníst kvanta. V běžném životě, tak jak ho většina lidí vede, si moc nedovedu představit, že se v pauzách chodí pást na pampelišky, natož v zimě. S řapíkatých celerem z marketů moc nekamarádím, stopro ho dost stříkají a je to cítit i po loupání. Poznám to, divně mi trne a vůbec břišní mozek hlásí bojkot. Jinak plané byliny jsou nejlepší alkalizátor, konstruktér a životabudič, o tom žádná, na to nedám dopustit, když je kde sbírat.

Maruško,
ráda bych poradila, ale nic o tom nevím a plkala bych. To rejpnutí nebylo na tebe, ale na ten peroxid a další chemikálie...myslím si, že kdo opravdu touží a hledá, najde láskyplnější prostředky.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Jindra »

Zdeníno píše:mám vyčteno z knihy "Doba jedová" od Anny Strunecké a Jiřího Patočky. Pozoruhodná kniha
na tuhle knížku už čekám tři týdny, než ji u nás do prodejny dostanou, prý dělají dotisk, takže jde asi na odbyt. Jsem na ni zvědavý... tak říkáš dobrá knížka, jo? No stačila by mi jen v PDF, ale na takovej download je ještě asi brzy.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Jindra »

awa píše:Hodně záleží s jakým kapitálem se člověk na vita vrhnul (genetické silné a slabé stránky). Moje neraw minulost byla drsná, pořád jen bonbony atlasky, jahůdky, slávie ..., neuvěřitelné horké pokrmy (např. hranolky přímo z hrnce), žluté, růžové limošky, prostě strava všeho druhu a charakteru. Zubní kartáček a pasta mi nic neříkaly do takových 13-14 let. Natož nějaká dentální nit a vodičky. Jen žvýkačky všeho druhu jsem milovala. Tělo snese leccos, ale je otázkou jak u koho a jak dlouho, pokud nepřijde náprava
teď přemejšlím, jestli už se tu snad nezaregistrovala ta moja pani? To je úplně jak dyby psala ona. Taky má za sebou pár desítek vařáckých let a plno sladkostí, ale zoubky zdravé jedna radost.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od dgm »

Jindra píše:
Zdeníno píše:mám vyčteno z knihy "Doba jedová" od Anny Strunecké a Jiřího Patočky. Pozoruhodná kniha
na tuhle knížku už čekám tři týdny, než ji u nás do prodejny dostanou, prý dělají dotisk, takže jde asi na odbyt. Jsem na ni zvědavý... tak říkáš dobrá knížka, jo? No stačila by mi jen v PDF, ale na takovej download je ještě asi brzy.
Pustte si radiozurnal

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/ ... ka--938615
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od awa »

dgm píše:
Jindra píše:
Zdeníno píše:mám vyčteno z knihy "Doba jedová" od Anny Strunecké a Jiřího Patočky. Pozoruhodná kniha
na tuhle knížku už čekám tři týdny, než ji u nás do prodejny dostanou, prý dělají dotisk, takže jde asi na odbyt. Jsem na ni zvědavý... tak říkáš dobrá knížka, jo? No stačila by mi jen v PDF, ale na takovej download je ještě asi brzy.
Pustte si radiozurnal

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/ ... ka--938615
Dávám přímý odkaz na vysílání (musela jsem zadat název knihy, pod jménem tam nic nevylezlo):
http://www.rozhlas.cz/default/default/r ... 58982&drm=

- celkové trvání cca 32 min
Díky za odkaz Dgm, tvé linky jsou opravdu podnětné. Na cca 13:20 je přímo o fluorizaci, zajímavé taky hodnotím povídání k očko & rakovina děložního čípku (23 min) a otázky posluchačů na konci (osobně to neřeším, stačil poslední tetanus ve 14 a selský rozum). Jeví se jako chytrá ženská, zkušenná harcovnice, co se týká útoků a napadání za to, co říká otevřeně. Brilantně vybruslila z pasti otázek a hezky navedla k osobní odpovědnosti a možnosti si v dnešní době najít informace. Moje krevní skupina. :D
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Zdeníno »

Jindra píše:na tuhle knížku už čekám tři týdny, než ji u nás do prodejny dostanou, prý dělají dotisk, takže jde asi na odbyt. Jsem na ni zvědavý... tak říkáš dobrá knížka, jo?
No jo, koukám, že na tom eshopu, co jsem si ji koupil, už po ní není ani památky (ale mě přišla hned).
Tak přirovnal bych tu knihu tak trochu ke kompasu. Pro ztraceného člověka k nezaplacení. No, a kdo dneska není ztracenej..... :)
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Zdeníno »

awa píše:Jeví se jako chytrá ženská, zkušenná harcovnice, co se týká útoků a napadání za to, co říká otevřeně. Brilantně vybruslila z pasti otázek a hezky navedla k osobní odpovědnosti a možnosti si v dnešní době najít informace.
Přesně tak. Úspěšný marketing k takovéto knize je zřejmě nutný, má-li se něco změnit. A doktorka se nenechá svést z tohoto cíle i když by jistě měla k jiným tématům vzhledem ke svým zkušenostem mnoho co říci. Protože je bdělá. Obdivuhodná baba. :D
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od sorry »

Fluór váš každodenný!

Fluorid zlúčeniny, ktoré sú uvádzané vo vode (fluoridacia), neboli nikdy testované z hľadiska bezpečnosti pred schválením. Nedávny nezávislý výskum vedcov ktorý nie je spojený zo zubnou obchodnou organizáciou ukázali nasledujúce:

Fluorid je Neurotoxický a znižuje IQ!

Dr. Phyllis Mullenix zverejnil výskum o tom, že fluorid v mozgu zvierat, keď sú vystavené miernej úrovni tak u nich došlo k poškodenie mozgu, mimo iné správanie zvierat bolo viac negatívne. Tieto toxické účinky fluoridov na centrálny nervový systém sa ešte potom neskôr potvrdili... Dve nové epidemiologické štúdie, ktoré potvrdzujú neurotoxické účinky fluoridu na mozog . Deti vystavené vyššej úrovni fluoridu majú nižšie IQ.

Štúdia zverejnená vo výskume mozgu ukazujú, že potkany ktoré pili len 1 časť z milióna fluorid (NAF) vo vode mali v mozgu histologické lézie a podobné symptómy Alzheimerovej chorobe a demencii.

Príčiny rakoviny!

Ministerstvo zdravotníctva v New Jersey zistilo, že rakovina kostí detí bola ,dva až sedemkrát vyššia v oblastiach, kde bola viac fluoridovaná voda. Nová štúdia ukázala, že fluoridacia vody je spojená s rakovinou maternice a úmrtia.

Zmeny kostnej štruktúry!

Fluoridy sa postupne hromadia v kostiach a spôsobujú nepriaznivé zmeny štruktúry kostí. Viaceré štúdie ukázali, že fluoridacia vedie k zvýšeniu počtu zlomenín bedrových kostí.

Príčiny vrodených vád a perinatálne úmrtia.

Perinatálne úmrtia vo fluoridovanej oblasti bol o 15% vyšší ako v susedných nie-fluorizovaných oblastiach. V čile bolo zakázané používanie fluoridu kvôli výskumu výskumníka, Dr. Albert Schatz, ktorý dokázal smrť dojčiat v dôsledku fluoridacie.

Neúčinná !

Fluoridy zlúčenín vo vode a doplnky neposkytujú žiadne významný ústno dutinový-ochranný účinok. Všetky nedávne a vo veľkom meradle štúdie fluorizácie vody ukázali, že neexistujú žiadne pozitívne účinky. To je dôvod, prečo krajiny, bez fluoridace, mali rovnaké zlepšenie zubného zdravia ako tí s fluorizaciou.

Narúša imunitný systém!

Nezávislý výskum ukázal, že fluorid narúša fungovanie imunitného systému. V Spojených štátoch, kde sú jedovaté zlúčeniny fluóru pravidelne pridávané do vody sú deti od roku 1960 a 1970, kde prevažná väčšina ľudí z tejto generácie majú chronické poruchy imunitného systému. Príčiny trvalého znetvorenia zubov u mnohých detí je veľmi veľký a narastajúci počet detí kde fluór pôsobí na štrukturálne zmeny zubov .

Inhibuje kľúčové enzýmy!

Ako sa fluorid usadzuje v rôznych častiach tela po celé desaťročia, môže narušiť činnosť mnohých kľúčových enzýmov. A táto skutočnosť je známa už dlhú dobu. A potláča funkciu štítnej žľazy .Fluór je extrémne jedovaté látka aj pri mimoriadne nízkych dávkach .

Neetické!

Tieto praktiky preukázali absolútny nedostatok etiky na strane organizácií. Štúdie už ukázali,extrémne nebezpečenstvo pre človeka a životné prostredie vzhľadom na dumping teda fluoridovej expozície kde firmy a organizácie podieľajúce sa na používanie a podpore "fluoridacie" ako spôsob, ako sa vyhnúť súdnym sporom kvôli dumpingu toxických odpadov a neskôr pre ekonomický zisk.

Ďalšie bežné toxické prísady !

METHYL, PROPYL, BUTYL a ETHYL PARABEN

Používajú sa na zabránenie rastu baktérií v kozmetických prípravkoch a na predĺženie ich životnosti. Ich používanie je veľmi rozšírené napriek tomu, že je známe, že sú jedovaté. Spôsobili už veľa alergických reakcií a kožných vyrážok. Tieto chemikálie sú toxické.

SODIUM LAURYL SULFATE

Táto chemická substancia sa používa v šampónoch pre jej detergentné a penivé schopnosti. Pri dlhodobejšom používaní môže zapríčiniť očné podráždenie, kožné vyrážky, vypadávanie vlasov, šupinatenie kože, lupiny a alergické reakcie. Zložka býva často zamaskovaná v pseudo-prírodných kozmetických prípravkoch s vysvetlením "pochádza z kokosového orecha".

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Fluor_vas_kazdodenny ... z1Yxz1FmEI
Uživatelský avatar
Dima
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 07, 2011 17:29

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Dima »

Zdravím všichni bratry a sestry :wink:

Prosím nevíte kde se dá v Praze sehnat SIWAK (MISWAK) - přírodní zubní kartáček? Popřípadě na nějakých eshopech?

Obrázek

Děkuji :)
Dima
Fruitarian 811
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Jindra »

Dima píše:Prosím nevíte kde se dá v Praze sehnat SIWAK (MISWAK) - přírodní zubní kartáček? Popřípadě na nějakých eshopech?
dík za zajímavou otázku, zas jsem se dozvěděl něco nového, takový kartáček neznám
ale pan google o tom něco ví, v tom e-shopu jsem ale teďko v rychlosti viděl pouze napodobeniny, ch jo. No ale zkus to tam poptat, třeba aspoň poraděj, pokud rovnou neseženou
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Dima
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 07, 2011 17:29

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Dima »

Jindra píše:
Dima píše:Prosím nevíte kde se dá v Praze sehnat SIWAK (MISWAK) - přírodní zubní kartáček? Popřípadě na nějakých eshopech?
dík za zajímavou otázku, zas jsem se dozvěděl něco nového, takový kartáček neznám
ale pan google o tom něco ví, v tom e-shopu jsem ale teďko v rychlosti viděl pouze napodobeniny, ch jo. No ale zkus to tam poptat, třeba aspoň poraděj, pokud rovnou neseženou
Bohužel jsou všude vyprodané, zatím nevím kde sehnat..
Fruitarian 811
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Selma »

Dima píše:Zdravím všichni bratry a sestry :wink:

Prosím nevíte kde se dá v Praze sehnat SIWAK (MISWAK) - přírodní zubní kartáček? Popřípadě na nějakých eshopech?


Děkuji :)
Dima
Jéééé ten je pěknej, takovej by se mi taky líbil. Zatím používám všelijaké klacíky :D
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Selma »

Dva roky po odstranění amalgámů se mi zuby kazí pořád, zda se to aspoň zbrzdilo těžko říct, protože dříve jsem běhala k zubaři už i s neviditelným kazem kvůli bolesti a teď mně nebolí nic. Zubařka říkala, že to není možný :P Blbé je, že co bílá plomba, to tisícovka. Tak se držím číselkovy rady a alespoň alkalizuju.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Sweetie »

Dima píše:
Jindra píše:
Dima píše:Prosím nevíte kde se dá v Praze sehnat SIWAK (MISWAK) - přírodní zubní kartáček? Popřípadě na nějakých eshopech?
dík za zajímavou otázku, zas jsem se dozvěděl něco nového, takový kartáček neznám
ale pan google o tom něco ví, v tom e-shopu jsem ale teďko v rychlosti viděl pouze napodobeniny, ch jo. No ale zkus to tam poptat, třeba aspoň poraděj, pokud rovnou neseženou
Bohužel jsou všude vyprodané, zatím nevím kde sehnat..
tak beru zpet, radila jsem ohledne tech solo kartacku, ale ty co si kupuju asi prirodni nebudou:)
Věruš
Příspěvky: 40
Registrován: sob říj 22, 2011 21:58

Vita strava a zuby

Příspěvek od Věruš »

Vím, že zde je téma o zubech a zubařích. Mě by ve zkratce zajímalo, zda Vám vita strava pomohla od zubních potíží, jsou stejné, nebo se zhoršily. Díky!
Uživatelský avatar
Dima
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 07, 2011 17:29

Re: Vita strava a zuby

Příspěvek od Dima »

Věruš píše:Vím, že zde je téma o zubech a zubařích. Mě by ve zkratce zajímalo, zda Vám vita strava pomohla od zubních potíží, jsou stejné, nebo se zhoršily. Díky!
Ahoj, osobně já mám zuby trochu žlutější, než dřív, ale mnohem zdravější. Žádný zubní kamen ani kaz. Dřív jsem chodil po doktorech furt. Podle mně na zlepšení kvality zubů mělo vliv přestání používáni zubních past, které zuby ničili a způsobovaly krvácení. Momentálně si čistím zuby jenom podle potřeby kartáčkem na zuby bez pasty. Taky vyplachuji pusu vodou po Ananasech a Kiwi nebo Citronu.
Fruitarian 811
Věruš
Příspěvky: 40
Registrován: sob říj 22, 2011 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Věruš »

Maria nepr. píše:
awa píše:Teda vy si v tom týrání těla libujete... :lol: takovéhle procedury. Omluvou je snad jen velké zoufalství.
Paradentózu neznám, mám geneticky naddimenzováno (vlasy, zuby, nehty a spol.), ale po čtyřměsíčním experimentu s 811 (objemy ovoce nad mé poměry velikánské) mohu potvrdit, že se mi objevil první kaz v životě a začali jakoby vroubkatět zuby! Když pominu i jiné nepříznivé vlivy jinde naznačené, tak z toho vyplynula mnohá ponaučení. Pokud je člověk opravdu upřímný sám k sobě, tak přijde na to, že někdy věří mýtům a i tady je toho dost. Dokud jsem aplikovala vita v harmonii s mými vlastními potřebami a neřídila se propagovanými blbostmi, tak jsem fungovala kontinuálně v NLB. Jo, ale nelituju zkušenosti. Pád na papuli mi rozsvítil v hlavě dostatečně. Jak jsem ráda vrátila ke svým pláňatům, divokým bylinám ve velkém, žužlání větviček jasanu atd. a zase se to postupně srovnalo. Takže, když to shrnu, ovoce není zrovna k zubům milostivé, ani u takových lidí, co mají dobré genetické předpoklady.
Udržet dobrý chrup, aby se již nezhoršoval, to se dá. Mám to vyzkoušené. Intuitivně vím,co mám dělat a vždycky se návrat k tomu vyplatil.
Je otázka, zda se dá zničené vrátit...třeba vyhnilé zuby.
Možná poreferuje Buc (Květa a spol.) jak výtečný mají chrup ve svém věku, nechci jim křivdit, ale iluze si nedělám. Byli by spíše výjimkami.
Ahoj Awo,
moje dcera /12/ ma na svych zubech belave flicky,ktere se ji zacly delat nekdy pred 3 lety. Zubari se neshoduji o co jde,jeden tvrdi ze fluoroza,druhy,ze jde o spatne rozmisteni vapniku v zubech.Strnadelova mi rekla,ze diky tomu,ze ledviny nefunguji uplne spravne(tvrdi to u ni jiz nekolik let ,kdyz jeste fleky nebyly) nejsou mineraly spravne propousteny do tela. Je pravda,ze dcera malo pije a musim ji nutit,poti se ji stale ruce i nohy, v noci spi odkopana u nohou.Bere tedy byliny na podporu ledvin. Presto me toto nenechava klidnou a docela tapam na koho se obratit,kdo by me s timto problemem poradil. Z Mudru vcetne zubaru zatim byli mimo vsichni,ktere jsem navstivila.A tak si rikam,ze bys mi trebas mohla dat tip.
Zdravím Vás. A jak se dcera stravuje? Jí raw (nevařené, tepelně nezpracované)? To je podle mě základ. A pak.. Strnadelové již nevěřím. Velmi jsem se tomu věnovala a dala se na makrobiotiku a můj synáček (za svůj život zažil ze začátku jen makrobiotiku) má totálně zkažené zuby (minerály), tedy makrobiotika nene a navíc nám ani s vyrážkou p. Strnadelová nepomohla... A těch nehorázných peněz za nic (dokonce si nechal i p. Zerzán naúčtovat peníze, přitom jsem všechnu stravu znala, odříkala mu ji a žádnou práci neodvedl!) Tedy doporučila bych raw dietu.
Věruš
Příspěvky: 40
Registrován: sob říj 22, 2011 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Věruš »

Dimo- moc děkuji za reakci- já si myslela, že jsem založila téma, tak jsem opravdu ráda za odpověď :) Právě zuby byly důvodem, proč jsme na raw přešli a zatím to vypadá dobře.. Snad ty přešlechtěné mandarinky neudělají své a nebudou se nám zuby dále kazit.... :?
Děkuji za povzbudivou zprávu! :P
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od macik »

já za celou dobu co koketuju s raw (tedy byly i období "normální" rozuměj nezdravé tfuj stravy) neměla ani jeden kaz, ačkoliv předtím to bylo furt něco....když jím sladké (kupované jako např. čokoláda apod.), tak se to rapidně zhorší, zuby exrémně citlivé...totéž při používání zubní pasty, tu už nepoužívám vůbec, jen voda a kartáček...poslední týdny, co jsem stopro na vita, se mi ani netvoří zubní plak, takže si zuby meju jen ze zvyku...po nezralém ovoci (vždycky se to nedá poznat dokud člověk neochutná) si proplachuju pusu vodou...zubní kámen jsem nemívala ani předtím, takže tím, že ho nemívám se nemůžu vytahovat v souvislosti s raw :D
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od kulina »

Ahoj zubacikovia (:-)
no mam problem... vyzera to, ze mam kaz...este som nebola u zubara takze to nie je potvrdene, ale predny zub mam citlivy a kedze sa jedna o medzizubny priestor nemozem to oficialne potvrdit ale pod svetlom to uz vyzera aj na zafarbeny kaz, co sa mi teda voooooooobec nepaci. Na zadnej stolicke mam mini bodku asi tiez kaz, ale ta ma az tak netankuje.
Snazim sa byt vita uz asi 9mesiacov, no bohuzial ma prerusili vianoce (vianocne kolace :cry: ). Uplne 100% vita som bola len cez letne prazdniny, ked bolo dostatok vsetkeho suroveho zeleneho, inak jedno mini jedlo vo varej podobe(cestoviny, ryza zemiaky), pecivo vobec... V poslednom case mi stale chyba koncentrovany cukor. Vcera som bola schopna zbastit 150g cokolady Milka, co je cisty blud ale bohuzial uz sa stalo. Kazdy den mam nejake susene ovocie a okrem neho upodozrievam este pomarance a mandarinky ale aj jablka za svoj zubny stav :x No rozhodla som sa preto STOP susene ovocie, pomaranc raz za 2 dni a jablka obmedzovat nechcem, pretoze ich milujem. Este som tu nasla aj vyjadrenie, ze mrkvova stava moze zhorsit zuby.... pijeme ju skoro kazdy den a nerada by som sa jej vzdala, myslite ze by to mohla byt jedna z pricin?

Docitala som sa tu vo vlakne, ze peroxid by mohol pomoct trosku vydezinfikovat a zabranit zvacsovanie kazu, no uvidime.

Inak odkedy som zmenila stravu tak pastu pouzivam len po varenom jedle, inak nic alebo domace mydlo, ci ranajsiu urinu. Cistim si zuby 2krat za den, usta preplachujem po citrusoch (no asi to nestaci). Inak pred 3tyzdnami som si zuby vydrhla jedlou sodou bikarbonou a zuby mi strasne ocitliveli a porusili sa dasna....nemohla som si poriadne zuby umyvat 5dni, lebo to bolelo jak slak. Neviem ci som vtedy nieco nepos.ala a teraz mi to davaju zubicky vyzrat.

Mal by niekto nejaku dobru radu....som pristupna ku vsetkemu. :wink:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Věruš
Příspěvky: 40
Registrován: sob říj 22, 2011 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Věruš »

No, možná to zkušenější vitariáni vetují, ale já bych to viděla na přemnožené kvasinky (chuť na sladké), které i kazí zuby. Já bych se rozhodně vyhnula čemukoli nevita a možná i (hlavně přešlechtěným- co nemají pecky) citrusům, ale ostatní, pokud možno bio ovoce bych se rozhodně nezříkala. Z mé zkušensoti se na nich kvasinky značně omezí (ne-li zastaví, ale na to nemám žádné testy, jen pocitově). Zato cukr je zabiják. Tedy jen ovoce, zeleninu, semínka a oříšky- vařené jen minimálně a neškrobové (obiloviny, brambory.. NE)- my jíme vajíčka (narychlo- třeba smažené), ale to zde bude asi velmi nestandardní :)
Držím palce, aby se zoubky spravily :)
Věruš
Příspěvky: 40
Registrován: sob říj 22, 2011 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Věruš »

Ještě k sušenému ovoci- dle mé zkušenosti šetrně sušené ovoce (např. lifefood) je velmi dobré, podobně jako syrové. Výborné, extra slaďoučké jsou moruše a myslím, že Vám zoubky ušetří :)
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od kulina »

Musim sa priznat, ze po vyradeni vareneho obeda a teda 100% raw mi citlivost zubov ustupila, no na prednom zube a na zadnej stolicke, kde mam podozrenie ze mam kaz, mi pri jedeni kysleho ci prilis sladkeho ( hlavne pomarance a jablka) vystupi citlivost a ja mam obavu, ze to nie je len tak. Pri jablkach je to najhorsie mozno je to tymi kvasinkami alebo neviem cim. Teraz som si spomenula, ze som dnes v obchode zabudla kupit peroxid :D no...mozno zajtra :lol:
Inak snazim sa jest tak aby som kvasenie v crevach eliminovala co najviac a zuby si cistim po kazdom ovocnom jedle. A susene ovocie uz nejem...aspon teda nejaky cas kym sa to trosku vyrovna.
Na obnovu skloviny som si teraz dala 2tyzdnovu kuru s Elmexom, lebo ako som sa tu niekde docitala, je to jedina pasta, ktora to dokazka, skoda len, ze to je chemia :?
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Věruš
Příspěvky: 40
Registrován: sob říj 22, 2011 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Věruš »

K Elmexu toho moc nevím a dřív mi pomáhal, ale nevěřím, že by chtěli pomáhat.. podle mě v tomu bude nějaký háček... Jinak mě taky jablka vadila, ale teď nějak ne...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

kulina píše: Na obnovu skloviny som si teraz dala 2tyzdnovu kuru s Elmexom, lebo ako som sa tu niekde docitala, je to jedina pasta, ktora to dokazka, skoda len, ze to je chemia :?
já zas nějakou pastu s tekutým vápníkem či co - taky to má k přírodě daleko.. ale pomáhá.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Sweetie »

elmex jsem kdysi taky brala za nejvyssi kvalitu, a pak lakalut. nic takovyho tady v anglii neni. nicmene ted davam treti den bezpastovy a docela fajn. zuby hladky.( uz nevim jak na ty krcky.)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Selma »

Vyzkoušela jsem na zuby tu sladkou kytku Stévii a má vynikající účinek na hubení bakterií v ústní dutině, což jsem poznala na jazyku.
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od kulina »

skusal tu uz niekto na zubicky ten olejovy preplach ust 15-20min rano a vecer...viem ze to nie je urcene len na zuby a malo by to cloveka uzdravit sirokospektralne, lebo tym sa z tela vyplavia vsetky virusy a bakterie, ktore nemaju v tele co robit.

Ja to skusam...uz 3den...citim na zuboch, ze sa s nimi daco deje, no neviem ci dobre ci zle....pockam trosku dlhsie a dam vediet :wink:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Sweetie »

Selma píše:Vyzkoušela jsem na zuby tu sladkou kytku Stévii a má vynikající účinek na hubení bakterií v ústní dutině, což jsem poznala na jazyku.
jo?
a kde ji kupujes a v jaky forme?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše:elmex jsem kdysi taky brala za nejvyssi kvalitu, a pak lakalut. nic takovyho tady v anglii neni. nicmene ted davam treti den bezpastovy a docela fajn. zuby hladky.( uz nevim jak na ty krcky.)
jakože jen kartáček a voda? A co mořská sůl třeba?...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od ovekyska »

Sweetie píše:
Selma píše:Vyzkoušela jsem na zuby tu sladkou kytku Stévii a má vynikající účinek na hubení bakterií v ústní dutině, což jsem poznala na jazyku.
jo?
a kde ji kupujes a v jaky forme?
ja som kupila steviu tu
kupovala som mletu a velke mnozstvo, oplatilo sa to cenovo.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Jeden z lidí, komu narostly třetí zuby - breatharián Victor Truviano (zde to říká v čase 7:47)
evada
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 06, 2011 9:42

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od evada »

Ahoj všem,
jsem tu nová. Loňské léto jsem se začala zabývat vitariánstvím, přečetla toho spoustu jak na zde na webu, tak několik knih a začala experimentovat. Bohužel s nástupem zimy jsem se vrátila ke klasice. Teď řeším synovi zuby. Jsou mu 4 roky. Po návštěvě zubařky (chodíme každý půl rok) se naposledy zjistilo, že má 6 zubních kazů. Nevím co s tím, přečetla jsem celé fórum o zubech, ale k rozhodnutí jsem nedospěla. Kdyby šlo o mé zuby zkusím nějaké experimenty, se synem to zase tak nepůjde, je ještě moc malý. Nevím, zda opravu zubů nenechat radši být, ale přijde mi, že se mu to hodně zhoršuje, už to tam má černé, předtím šedé. Případně bych asi volila tu bílou plombu. Zatím vím spíše co nechci. Máte nějaký nápad co s tím? Jsem dost bezradná.
Jinak přechod u syna jen na vita stravu asi nehrozí, nevím jak bych to vysvětlovala doma, už teď mám problémy, že se stravujeme jinak.
Eva
Věruš
Příspěvky: 40
Registrován: sob říj 22, 2011 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Věruš »

Ahoj,
kvůli synovým zubům jsme na vita přešli i my. Je to výborné. Malý měl zoubky úplně zkažené. Černá je zastavený kaz a světlejší aktivní, tedy barva je lepší, ne horší- tak mi to bylo vysvětleno. Zařadila bych alespoň hodně syrového do stravy a určitě vynechala sladkosti. S množstvím ovoce se závislosti na sladkém snadno zbavíte a pak není chuť na ně. Med taky dávám, ale vše co nejméně tepelně zpracované. Ovoce se nebojte. Malému se kazy zastavily a nic ho nebolí. A to má opravdu v puse koncentrační tábor...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od s.arik »

Věruš píše:S množstvím ovoce se závislosti na sladkém snadno zbavíte a pak není chuť na ně.
Tak to u mne rozhodně neplatí, ale tvrdí se to taky o listové zelenině a zelených zázracích (chlorella, mladý ječmen), které je přínosné jíst nejen pro zdravé zuby.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Věruš
Příspěvky: 40
Registrován: sob říj 22, 2011 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Věruš »

Tak to je zajímavé. Já jsem na sladké hodně zatížená a ovoce je mnohem chutnější než ty umělé cukry.... Asi hraje roli i vědomí toho, co je to za sajrajty...
evada
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 06, 2011 9:42

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od evada »

Věruš píše:Ahoj,
kvůli synovým zubům jsme na vita přešli i my. Je to výborné. Malý měl zoubky úplně zkažené. Černá je zastavený kaz a světlejší aktivní, tedy barva je lepší, ne horší- tak mi to bylo vysvětleno. Zařadila bych alespoň hodně syrového do stravy a určitě vynechala sladkosti. S množstvím ovoce se závislosti na sladkém snadno zbavíte a pak není chuť na ně. Med taky dávám, ale vše co nejméně tepelně zpracované. Ovoce se nebojte. Malému se kazy zastavily a nic ho nebolí. A to má opravdu v puse koncentrační tábor...
Ahoj Vero a ostatní,
děkuju moc za odpovědi, dalo mi to velkou naději to nevzdat.
K vysvětlení: my právě moc sladkého nejíme, v tom je to zvláštní, že to takhle syn má. Snažím se, aby když už sladké tak jedli buď ovoce (to u nás moc nejede) nebo sušené ovoce. Bombóny, čokolády doma nemáme a sušenky a koláče jen ty ze zdravé výživy a jen občas. Pijeme čistou vodu. Takže mě to dost šokovalo.
Zkusím tedy:
- omezit sladké úplně na minimum
- více pít
- přidat zelenou zeleninu a klíčky (to máme moc rádi)
- ráno skleničku odšťavené mrkve se salátem či jiným zeleným
- chlorellu
- kousat lžičku oleje 2x denně (to prý dobře čistí dutinu ústní od různých bakterií)
Víc myslím, že nezvládnem. Máme na to měsíc a pak jdeme na to "vrtání". Myslíš, že to bude stačit? Jak dlouho to trvalo u vás? Manžel je trochu nervózní, aby mu to nenapadlo ty normální zuby pod mléčnými. Pak jsem se ještě chtěla zeptat zda znají běžně doktorky to, že když je to černé, tak je ten kaz neaktivní? Mluvila jsem totiž se sestřičkou, když se mu to podle mě zhoršilo a zčernalo, a ta mi jen dokola tvrdila, že se to tolik za 2 měsíce zhoršit nemohlo. Z toho jsem usoudila, že to nezná.
Eva
Věruš
Příspěvky: 40
Registrován: sob říj 22, 2011 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Věruš »

Ahoj, no my sme byli u zubaře domluvené, že to budeme řešit až kdyby něco. Měl toho hodně. A jeli sme pak rovnou na trhání,což bylo něco otřesného hlavně proto, že nás vzala nezkušená a slabší doktorka. 2. zub mu vytrhl doktor během pár vteřin, ona nás mučila půl hodiny a přitom mu vyrazila úplně jiný zub- proto jsem usilovně hledala, co s tím.
Krom sladkého jen ze syrového ovoce bych taky nedoporučovala škroby (brambory), obiloviny- tedy žádné pečivo atp. Nejlépe zařadit hodně zeleniny, oříšky co mu chutnají.. a vařené co nejméně. Ještě jsou dobré vitaminy rozpustné v tucích- třeba rakytníkový olej je obsahuje... Jíte-li maso, tak jsou prý dobré vývary, nejlépe z vnitřností. Vápník lze prý i ze skořápek vajíček rozpustěných ve šťávě z citronu...
Myslím, že to u Vás bude podobně jako u nás. My jsme byli v podstatě na makrobiotice, kde se vše vaří... Tedy opravdu bych se zaměřila na dodání potřebných látek do těla z nevařeného.
Věruš
Příspěvky: 40
Registrován: sob říj 22, 2011 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Věruš »

S tím vrtáním a napadením 2. zubů... Vrtání mi připadá u dětí drastické a hlavně nevěřím těm výplním. Doktoři podle mě ani nevědí, co do těla dávají. Různě jsme našla, že nedoporučují vrtat. Nakažení zubů- pokud je pravda to, co jsem četla, tak kazy nejsou infekční a pokud se stravujeme zdravě, tak se to nestane. I doktorka mi řekla, že se nenakazí (jiná, že ano... ).
S tou barvou mi to řekla už druhá doktorka. Sestřička asi netuší.. No, nám ani mudra nevěřila, že strava pomůže... Jo a ty cukry nejsou dobré žádné, ani ze zdravé výživy... Držím palce!
evada
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 06, 2011 9:42

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od evada »

Věruš píše:Ahoj, no my sme byli u zubaře domluvené, že to budeme řešit až kdyby něco. Měl toho hodně. A jeli sme pak rovnou na trhání,což bylo něco otřesného hlavně proto, že nás vzala nezkušená a slabší doktorka. 2. zub mu vytrhl doktor během pár vteřin, ona nás mučila půl hodiny a přitom mu vyrazila úplně jiný zub- proto jsem usilovně hledala, co s tím.
Krom sladkého jen ze syrového ovoce bych taky nedoporučovala škroby (brambory), obiloviny- tedy žádné pečivo atp. Nejlépe zařadit hodně zeleniny, oříšky co mu chutnají.. a vařené co nejméně. Ještě jsou dobré vitaminy rozpustné v tucích- třeba rakytníkový olej je obsahuje... Jíte-li maso, tak jsou prý dobré vývary, nejlépe z vnitřností. Vápník lze prý i ze skořápek vajíček rozpustěných ve šťávě z citronu...
Myslím, že to u Vás bude podobně jako u nás. My jsme byli v podstatě na makrobiotice, kde se vše vaří... Tedy opravdu bych se zaměřila na dodání potřebných látek do těla z nevařeného.
Ahoj Vero,
u nas je problem v tom, ze syn nemuze orechy, mandle apod. Muze tak 3 denne a po vice se osype. Myslis, ze ma nedostatek vapniku? A na trhani jste sli proc? Ze se mu ty kazy nezastavily a radeji si zvolila trhani misto plomby? Muzu ti nekam soukr. napsat pripadne ti zavolat? Myslim, ze by to bylo rychlejsi. To pozadi veci je docela slozite.
Eva
Věruš
Příspěvky: 40
Registrován: sob říj 22, 2011 21:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Věruš »

Ahoj, můžeš mi napsat na vera.zipajova@email.cz Jsem na netu často, tak odpovím rychle. Zatím se mějte!
evada
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 06, 2011 9:42

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od evada »

s.arik píše:
Věruš píše:S množstvím ovoce se závislosti na sladkém snadno zbavíte a pak není chuť na ně.
Tak to u mne rozhodně neplatí, ale tvrdí se to taky o listové zelenině a zelených zázracích (chlorella, mladý ječmen), které je přínosné jíst nejen pro zdravé zuby.
Ahoj Sariku,
nasla jsem te v diskusi o MMS. Chtela jsem se te zeptat, jestli by jsi pomoci MMS cistila zoubky svemu diteti? Zkouset neco na sobe je jine nez na svych detech a tak vaham.
Eva
Odpovědět