ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od buc11 »

http://www.najimseazhubnu.cz/mudr-prokes-raw/

to je můj člověk, včetně odpovědí fruit a zuby
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od zuzis »

Taky jsem četla ten článek, proto teď nevím, zda si rozpadlou amalgánovou výplň vyměnit za bílou nebo ne. Jaké máte zkušenosti s bílou plombou na zadních zubech?
Mac
Příspěvky: 49
Registrován: čtv pro 13, 2007 11:41
Bydliště: Slaný

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Mac »

Ja mam dobrou, zatim mi drzi na zadnich bile plomby, mam je asi 2-3 roky. Ale po precteni tohoto clanku bych sel priste do amalganu si myslim. :mrgreen:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od s.arik »

Fotokompozity mi vydržely 10 nebo 15 let, amalgámy nemám. Zuby pod nimi neumřely, ale kazily se dál, takže se plomby po těch letech uvolnily a vypadly i s dalším kusem zubu...dva šly vyspravit v pohodě, jeden už ne do původní velikosti, je zabroušený, sotva poloviční, zubař mi chce dát korunku, já ji ale nechci, leda by stála korunu a ne majlant :D

Taky bych snad příště šla do amalgámu :evil: to je strašný, jak člověk čte a otáčí názory o 180 o :P Jestli jsou obě možnosti špatné, beru tu levnější a trvanlivější...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Lenuška »

Mně se zuby trochu zkazily v těhotenství - menší kazy ve stoličkách. Druhá vlna kažení nastala, když jsem před léty přešla z raw na makrobio. Měla jsem špatný krevní obraz, a mudr mně vyděsil k smrti, že když nebudu aspoň makrobio, tak to nepřežiju. Rok a půl jsem to vydržela, nedělalo mi to dobře ani na zuby, natož na trávení. Po návratu na šťávy a syrovou zeleninu a po vyřešení vztahu se vše urovnalo. Dodnes se mi zuby nekazí. Jím i ovoce, i kyselé, ale hlavně ty zelené šťávy a zelené mixy. Čistím si zuby měkčím kartáčkem ráno a večer, večer i mezizubním. Během dne i nití po jídle. Citrusovou šťávu nemám moc často, ale vždy si po ní vyžbrblouchám pusu rozpuštěnou sodou ve trošce vody.
Takových 12 let, možná i víc, žádný kaz.
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od zuzis »

No právě, stále jsem se nerozhodla. Představa, že dám třeba 5tis za dva zuby, a oni po čase buď umřou nebo se v nich objeví kaz nebo se plomba rozpadne je odstrašující představa. Ale co by člověk neudělal pro své zdraví že. Zase se bojím amalgánu a rtutě. I když zase jestli se rtuť z amalgánu tolik neuvolňuje podlě některých článků a lékařů.... Na raw stravě se zuby nekazí, aspoň mně ne, už léta chodím k zubaři jen 1x za rok preventivně, abych se uvolnila z práce, ale stoličky jsou hold hříchy z dětství a ty dvě plomby ve stoličkách se rozpadly skoro po 15ti letech. A jestli navíc záleží na schopnosti zubaře, tak můj zubař nemá zrovna moc dobrou pověst. Jak amalgán i bílá mají své pro a proti
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Ja vam nevim. Diky extremni fobii ze zubare tam zavitam fakt jen ve chvili kdy bych jinak asi umrela........ A bida.Nejak mam pocit ze mi spis skodej nez pomahaj. Treba ta rtut v puse. Fuuuj... Jsem rada ze mi vypadlo co mi vypadlo. Ale co s tim zbytkem? Zadna vyhra, mit v puse permanentni zanet okostnice, co v prumeru jednou za 2-3 dny propichnu, aby se vyprazdnil, jezto ma tendenci hnit furt, a ja se pak nechcu s nikym libat, prestoze neexploduje dokud nepropichnu... Ale kdo tohle potrebuje mit v puse? Nebo to zaplacnout jedovatou rtuti? Netusite nahodou nekdo jak zpacifikovat zanet v deravem zubu (co mi zubar dojebal, do te doby byl relativne ok)? Dnes se momentalne radsi popasuju s dirou nez s dalsi "opravou" - neumej to! Nakonec nejspis i se zubem skoncim zase u samana, jak s tou blbou rakovinou. Mozna tomu taky nerozumi, ale aspon mi uz vic neublizi.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

Fi, uz sa pisalo velakrat ze hrebicek ( cloves) obsahuju latky z ktorych sa kedysi mozno aj dnes vyrabaju tie do zubov liecive leatky co tam zubari strkali ked bol zapalaeny zub, predtym ako ho vylieceny zablambovali

ked som mal deravy zub - teda otvoreny tak cmulanie hren=bickov a psielanie tych hrebickovych stiav do zubu vzdy zabralo a zapal vyliecilo, niektorym ludom dokonca zaberie aj ked je zapaleny zub zavrety plombou staci vsterbavanie cez dasna.

a dalsia rada - pozri si este raz film Pretty Woman :

I do anything but kissing on the mounth
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše: Dnes se momentalne radsi popasuju s dirou nez s dalsi "opravou" - neumej to!
klíčový je výběr zubaře. Já lítám do ČR, na preventivky a jednou na opravu toho co po.ral zubař tady (dokonce vrtal jakýsi domnělý kaz někde, kde prý vůbec nebyl, dle mé zubařky). ")
Zlaté české ručičky kolikrát.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

5 2 8
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od venclík »

Zuby mám zkažený celkem slušně, k tomu dva můstky. Akorát přední ještě jakž takž. S rtutí je to těžké, oni to zubaři odsávají ty výpary ale vzpomínám si párkrát jak zubařka mi tam cpala ty chuchvalce amalgánu do velkého kazu-zubu myslím i bez chlazení-odsávání a musel jsem zadržovat dech protože jinak se dýchalo to svinstvo pákrát jsem se toho i slušně nadýchnul.
Teď mám jiného zubaře, bolí mě zuby v noci, ale dost na to kašlu nějak jsem si na to zvyknul ty amalgány v protilehlých zubech mi někde asi dělají galvanickej článek ale to už je léta že to trnulo, pak jsem to potlačil nebo si na to zvyknul ale může to mít blbé zdrav. důsledky řešením by bylo jedině víc můstků nebo korunka otravovat zubaře už se chystám delší dobu k zubaři pořád odkládám atd. no to je jedno valnou většinu jsem si zkazil ještě notnou dobu předtím než jsem se tady zaregistroval a pak sem tam něco odumře nějakej blbec tak tam zubař dá výplň no mě už je to vlastně jedno nové nenarostou
ono je to vlastně teď jedno, když už se zuby zkazí tak nějak pořád nebo z čas od času zlobí obzvlášť pokud to někdo tak zanedbává jako já zubař pak může tápat a tápat a dělat zbytečné rentgeny a stejně nic nevykoume
mám zkušenost, že v případě třeba chřipky, nachlazení apod. začnou zuby bolet a pak to přestane
ústní hygiena- pomáhají hodně mezizubní kartáčky ty se dají koupit třeba v lékarně nebo levně třeba v tescu (tam mají za pár kč) v té mezeře když zbude zbytek jídla tak hnije a kazí se to je možná pro někoho ještě důležitější než čištění kartáčkem

prý jsou tam zakončení akupunkturních drach (v zubech) prý bolest zubů může způsobit srdeční arytmie (někdy mi jakoby přeskakuje srdce) atd. tak je dobré dát to do pořádku aby to vůbec nebolelo nebo nebylo cítit... třeba to trnutí u mně přes den jsem si na to zvyknul a potlačil do podvědomí ale působí atd.

Ale kdo tohle potrebuje mit v puse? Nebo to zaplacnout jedovatou rtuti? Netusite nahodou nekdo jak zpacifikovat zanet v deravem zubu (co mi zubar dojebal, do te doby byl relativne ok)? Dnes se momentalne radsi popasuju s dirou nez s dalsi "opravou" - neumej to!
Ono dost na zubařovi záleží. Pokud vám dává najevo, že jste vlastně pro něho přítěží (protože mu to ani pojišťovna dostatečně neproplatí-mám zkušenost), posílá na opakované zbytečné rentgeny (byť to dělají asi všichni) takže jsem byl rád, že jsem nakonec zubaře změnil- a ten má neosobní zdvořilý přístup, díky vyššímu věku víc zkušeností a samozrejmě může hrát roli sympatie-antipatie prostě i to vidíte když jeden zubař tápe, neví si rady a nakonec udělá něco- co může být i škodlivé- třeba otevře zbytečně relativně zdravý zub, a jiný si je sebejistý atd.-taky mám zkušenosti ale negeneralizoval bych striktně špatný-dobrý zubař prostě mám dojem že na ty těžší případy je dobré někoho fakt zkušeného atd.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od smajliss »

Převalování oleje v puse snižuje množství plaku a celkově množství mikrooganismů v puse. Našel jsem aj studii, která to potvrzuje : -) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19336860
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od LenkaH »

Jojo, oil pulling praktikuju, ale pouze jako doplnek normalnimu cisteni.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od LenkaH »

buc11 píše:http://www.najimseazhubnu.cz/mudr-prokes-raw/

to je můj člověk, včetně odpovědí fruit a zuby
Clanek dobry, to o tech vyplnich docela plati. Nejlepsi kamaradka me tchyne je velice dobra zubarka...rika do puntiku to stejne. Ale jako zoolog se musim ohradit k tvrzeni: "Dle chrupu navíc můžeme soudit, že jsme plodožravci. Zatímco třeba psi nebo kočky jsou všežravci, my máme menší špičáky, neumíme utrhnout syrové maso." Vsechno spatne. Jsme proste vsezravci a prave zuby o tom vypovidaji nejvic, kam az nase historie saha, je dolozeno hunters/gatherers existence lidi. Jestli ma pocit, ze kratsi spicaky neco dokladaji, tak ty nic moc o potrave "nedokladaji". Jsou kratsi pouze jako funkcni dusledek prodlouzeneho krania a s tim spojene redukce velikosti celisti. A mimochodem, u primatu maji nejdelsi spicaky gorily, ktere jsou pomerne striktni vegetariani. A rict o kockach a psech, ze jsou vsezravci..ach jo,oni jen jsou fakultativni masozravci (psi asi vice), coz je velky rozdil.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

Lenko, měla jsem podobný závěr z toho článku. :)
Ty výplně - to mi pořád říká zubařka a přitom by víc vydělala na bílých... Je pravda, že amalgámy od ní (první jsem schytala v pubertě, kdy jsem začala "blbnout" s jídelníčkem směrem k ovozelu a legraci si fakt nedělám) drží výborně. Kdyby ne, už jsem zvažovovala postupně místo nich bílé. Ale odvrtávat funkční plomby už nějak nechci. V podstatě teď řeším jen bílou "krytinu", kterou mi nahradila sklovinu na dvou zubech (ovoce...) - to nedrží věčně, takže už to bylo jednou opravované. Další zubní trable po změně jídelníčku (méně ovoce) naštěstí nepřibývají. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od LenkaH »

Pavli, ja jsem na tom asi podstatne hure, pro me otazka plomb a jejich trvanlivosti je docela zasadni. Jako dite jsem brala hodne antibiotika a mam zeslabenou sklovinu, ted jsem to jakz takz ukocirovala (ze by tim, ze nejim cukr? :) ...bacouchum je jedno jestli je cukr ze sladkosti nebo ovoce). Dobra zubarka je k nezaplaceni. K te moji jsem dojizdela pres 30km (ted mi to pripada jako smesna vzdalenost, co ziju ve statech :D ), ale stalo to za to.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

já antibiotik za svůj život moc neviděla, ale údajně sklovinu oslabuje i lepek (těm kdo ho nesnesou) a ten jsem dost let jedla... plus velmi často jablka, která mi z ovoce přijdou jako jedno z těch agresivnějších druhů na zuby. Běžně jsem při čtení knížky spořádala mísu jablek a myslela si jak jsem si krásně zdravě pochutnala. :) Pak jsem sykala, že mi zas dočasně zcitlivěly zuby... To už dnes neznám a stačilo vyřadit jablka a celkově ovoce omezit. Ale jím ho (např. fíky si užiju velmi ráda). Jen už ne na kila. Samotný "bezlepek" předtím nestačil...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

To jsem zas jednou narazila na clanek :roll: Netusim jestli to neni kachna, nejsem dost informovana abych to posoudila, ale zvedlo me to ze zidle, jaka casovana bomba muze byt zub na kterem zubar provedl root canal (a ani nevim jak se to rekne cesky, hanba, asi proste korenovy kanal)!

http://humansarefree.com/2014/02/shocki ... minal.html

Nicmene jsem si aspon v zajmu objektivity overila z jinych zdroju ze Dr Price fakt zil a napsal co napsal. A pokud jde o statistiku, tak tu zel muzu jen potvrdit, zapadam do ni (prvni rak cca 3 roky po root canalu).
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:To jsem zas jednou narazila na clanek :roll: Netusim jestli to neni kachna, nejsem dost informovana abych to posoudila, ale zvedlo me to ze zidle, jaka casovana bomba muze byt zub na kterem zubar provedl root canal (a ani nevim jak se to rekne cesky, hanba, asi proste korenovy kanal)!

http://humansarefree.com/2014/02/shocki ... minal.html

Nicmene jsem si aspon v zajmu objektivity overila z jinych zdroju ze Dr Price fakt zil a napsal co napsal. A pokud jde o statistiku, tak tu zel muzu jen potvrdit, zapadam do ni (prvni rak cca 3 roky po root canalu).
cesky se to o tom zubu rekne:

chudak uz to ma za sebou, ale nechme to telo sedet v hospode na zidli, at mame ctvrteho do mariase
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Lenuška »

Fiona píše:
Nicmene jsem si aspon v zajmu objektivity overila z jinych zdroju ze Dr Price fakt zil a napsal co napsal. A pokud jde o statistiku, tak tu zel muzu jen potvrdit, zapadam do ni (prvni rak cca 3 roky po root canalu).
a víš že máš asi Fio pravdu? Já začala mít taky problémy po odstranění zubního nervu u zubu, který mne zlobil od těhotenství...
jinak Price žil, také čtu jeho knihu...zajímavé...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od cepheus »

Tak to je celkem husty, ono se vzdy rikavalo ze zanety u korenu, byt neaktivni muzou zapricinit ledacos.
A TCM vam pry i rekne kvuli kteremu zubu ktery organ v tele trpi, ale nevim, asi bych vylozene panice zatim nepropadal, kdovi co je na tom pravdy.
I kdyz takovy cesnek (jinde tu o nem nove, ze snad byl shledan toxickym) kdyz vlezl do deravyho zubu (otevreneho kanalku) a udusal se tam jeste kouskem tuzsiho jidla, to byl dost masakr, ouvej !!!:).

"Souhlasila, a tak vytáhl jí zub a pak implantuje pod kůži králíka . Králík úžasně rozvinul stejnou ochromující artritidy jako ženy a zemřel na infekci po 10 dnech. Ale žena, nyní bez toxických zubu, okamžitě vzpamatovala z artritidy a nyní může jít dokonce i bez pomoci holí."
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

o tomto sa dost bezne vie, aspon moja skusensot je ze som o tom uz davno cital aj som sem urcite niekde daval linky a ludia sa o tom bezne bavia

problem je v tom ze zubar odmieta taky zub vytrhnut, a su tu v tom vsetci rovnaky, akoby to mali zakazane a odmietaju o tom akekolvek diskusie

prave planujem na SVK si nechat vytrhnut tieto mrtvoly spoliehal som ze na svk najdem ochotncyh zubarov lahko

inak budem musiet privaizat mrtvolu na cvernu a tresnut dverami jak v tych detskych kreslenych knizkach
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od cepheus »

Nech si vyrvat preventivne vsecky a budes zdravej jako ripa, zn. ideal:).
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od culka »

Tak to, ze zub bez korena je casovana bomba viem uz 25 rokov. Mojmu muzovi ho takto "osetrili" este na skole, o tri roky, ked bol na vojne, mu zacali problemy a tie viac menej pretrvavali dalsie dva roky. To uz skoncil v nemocnici, robili mu vysetrenia od vymyslu sveta, len do ust sa nepozreli. Uplne nevinna navsteva zubara to vyriesila. Na x-ray sa ukazalo velke lozisko zasahujuce uz aj dalsi zub. Ten bezkorenovy mu vysklbli a odvtedy ho boli hlava asi tak casto, ako mna.

Fifi, vobec by ma nenapadlo, ze si o tom nevedela. Rovnaky problem mal Jozo Sabovcik (pamatnici si mozno pamataju, krasokorculiar, skakal ako maly boh). Ten mal problem s kolenom a tiez bol za tym zub.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Návštěvník

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Návštěvník »

Vsak prave, Culka! Si pripadam jak debil. Mela jsem vedet, ale nevedela, a i ted vim tak malo az se za to stydim...

Ne ze bych verila v jednoznacnou pricinu, to ne, a i empiricky mam potvrzene ze se z toho (prinejmensim raka) da vylizat "po svojom", proste tak ze se rozrizne a resi to co na psychosomaticke rovine hori jako prvni v poradi. Ale synergie je synergie, ta se uprit neda.

Proste to tak vypada ze informace prisla v pravy cas. Dobre, o zubarstvi toho vim houby s octem. Ovsem vlastni hubu minim mit nadale pod kontrolou, at uz si o tom oficialni medicina mysli cokoliv. Zanedbavam, ano, ale nikoliv z lenosti ci ze strachu z bolesti. Spis proto ze nevim kudy kam, a neminim se nikudy ubirat naslepo. Dosavadnich zakroku jsem zatim jen trpce litovala. Udelali mi root canal a rozvrtali zuby do kterych narvali toxickou rtut, hura. Ted myslim jen na to jak se toho kurva zbavit - jak toho chudaka zuba s root canalem co uz nezachranim, tak tech kontaminovanych rtuti. Tady uz nejde o zachranu zubu - v sazce je jen a jen zachrana cloveka.

Vypada to ze pristi tyden budu o 2 zuby lehci :cry: Jeden akutne zaniceny, a druhy co sice ted momentalne neboli ale absolvoval root canal pred cca 10 lety. Ten mozna bude muset pockat az se bude dat kousat na te strane huby, ale pujde ven taky. Cistka :twisted:
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Zdeníno »

No, otázka je, jestli to lepidlo, čím nalepí keramickou korunku/plombu místo rtuti nebude ještě horší než ta rtuť samotná... mám jen takovej divnej dojem po svých trablech s keramickou korunkou a fotokompozitama (=bílá blomba co se pak ozařuje UV lampou)..
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

No jo... jenze co s tim kdyz uz je to jednou rozvrtane :?

Prave z toho mam ted ten zub zaniceny, ze jsem ho nechala tak kdyz vypadla plomba. Roky to bylo vicemene v pohode, ale ted uz se dostouram paratkem az do korene :mrgreen: A libat se s tim taky moc neda. Pujde ven a bude klid.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od rudo »

Fiona píše: ale ted uz se dostouram paratkem az do korene :mrgreen: A libat se s tim taky moc neda.
a proc se chces libat s paratkem v korenu ?

inak vies co povedala Julia v Pretty woman?

I do anythning, but kiss on the mouth
5 2 8
Návštěvník

Re: podvody ve stomatologii

Příspěvek od Návštěvník »

Zubař z luxusního stomatologického centra bez smlouvy s pojištovnou , který je placen za výkon a ne paušálně jako normální lékař zubař na poliklinice se může chovat vůči pacientům agresivně. Pokud nemá smlouvu s pojištovnou, tak může pacientům podsouvat výkony. Nabízet převrtávání amalganových plomb, nebo vůbec provádět zubní výplně na zubech, které nejsou pro to v daném čase vhodné. Zubaři posílají lidi na operace, které nejsou potřeba. Jde jim jen o okamžitý finanční zisk. Stačí se podívat do centra prahy na luxusní stomatologická centra bez smlouvy s pojištovnou. Tam by mohla přijít rovnou kriminální policie, za to čeho se zubaři na pacientech dopouštějí jen proto, aby mohly fakturovat.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

A kdo ty pasaky nuti tam chodit anebo prijimat nabidky ukonu, ktere nepotrebuji?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
admisk

Zuby

Příspěvek od admisk »

Dobrý den,
jmenuji se Martin, je mi 34 let a
tak nějak bojuju léta se stravou. Kdysi jsem byl asi na pět let vegetariánem, čistě ze zvědavosti co to udělá v kombinaci se sportem. Výsledek byl takový,
že jsem ztratil asi 30 kilo a bylo mi celkem dobře. Pak jsem pod tlakem okolí přešel opět na konvenční stravu včetně masa, avšak typu jednoduchých jídel, tzn. žádné omáčky, knedlíky, těsto, pečivo atp.

Tak před rokem jsem se začal cítit jak důchodce, žádná energie a neustále ospalej. Vydám denně dost energie, v práci duševní a pak sport. Podotýkám, že sportuju docela dost, čtyřikrát týdně cca 2,5 hodiny. Hodina kondiční posilování, hodina aerobka, půl hodiny protahování.

Asi půl roku se zase snažím být téměř vegetariánem někdy i s nádechem vitariána (čerstvé šťávy, zelenina a ovoce bez tepelné úpravy), přivedly mě na to stavy, kdy jsem začal mít pěkné migrény a v noci jsem se budil s tím, že mi teklo z nosu jako z vodovodu (samý hlen).
Momentálně už to skoro nemám, migrénami také netrpím, ale mám zajímavou zkušenost. Včera jsem dostal ohromnou chuť na maso, tak jsem si dal kousek kuřecího s rýží.

Co je ale zvláštní je to, že jsem se v noci probudil a strašně mě bolely zuby na skus, jako bych chtěl kousnout do vidličky (nevím jako jinak bych to přirovnal), zkrátka po skousnutí jsem
vůbec nemohl dát do toho skusu tlak. Ráno už to bylo v pohodě.

Jsem jen zvědavej, jestli nevíte co to je?, jestli i takovej kousek masa může mít takovej dopad ?!

Momentálně mám šnekový odšťavňovač, štavím jako divej všechno možný a jinak se živím ovocem, zeleninou a nebo semínkama s oříškama a cítím se skvěle. Dokonce jsem i přesedlal zpět na slabší
brýle, nosil jsem na dálku tři dioptrie a momentálně se vystačím s polovinou. Nutno však dodat, že je to v kombinaci s oční jógou a kontrastníma sprchama. Samotná strava by to asi nespasila :-)

Martin
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

Pokud to bylo prumyslove kureci, a dlouho jsi ho nejedl, tak to klidne mohla byt jakysi sokmorganismu z otravy, ale to je ciste spekulace, neuvadis kolik vazis. Prumyslove veprove a kureci nedoporucuji konzumovat, nebudu psat proc, duvodu je vice.

Jestli vydavas mnoho energie ve sportu, je otazkou, proc to delas, zda neni lepsi se hybat normalne chuzi do schodu a praci na zahradce, proste necim prirozenym, proc to rikam, protoze si myslim, ze pretezovani umelymi cviky odcerpava energii a tu lze tezko doplnovat ciste veg nebo vita (imho) a pak potrebujes maso, ale kde brat ciste maso, kdyz nemas vlastni bio, ze... Pisu tezko, tedy ne ze to nejde, ale ne kazdy je toho schopen...

A Ing. František Vícha DOBRÝ ZRAK BEZ BRÝLÍ znas? Myslim ze tam je i cosi v souvislosti s raf.cukrem.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: Zuby

Příspěvek od Lekno »

admisk píše:Tak před rokem jsem se začal cítit jak důchodce, žádná energie a neustále ospalej. Vydám denně dost energie, v práci duševní a pak sport. Podotýkám, že sportuju docela dost, čtyřikrát týdně cca 2,5 hodiny. Hodina kondiční posilování, hodina aerobka, půl hodiny protahování.
Vzniknuty problem pri vitarianstve nahradila zelenou stravou, ale netvrdim, ze to musi byt aj tvoj problem.
Skus si precitat prilohu...
Přílohy
Boutenko_Victoria_CS_12_Kroku_k_Syrove_Strave_v2011.pdf
(937.05 KiB) Staženo 2229 x
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od mira »

Dentisté obětavě a usilovně pečují o chrup naší společnosti a já se ptám,
proč je tedy mnohdy v tak tristním stavu?
Všeho s mírou.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

Protoze je bud cistis malo, nebo moc :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Milenium

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Milenium »

Jen nedávno jsem zaslechl v rádiu zprávu o tom, že tuším v Anglii přišli na metodu zpravení zubu nějakou speciální minerální výplní, výsledek je samo zpravení zubu a co je déle velmi potěšitelné, že cena by mohla být jako za amalgámovou plombu. Tedy zdravotně i cenově super, nic by nebránilo zavedení do běžné praxe. Velmi mě to zaujalo, ale na netu mi google nenabídl nic, co by o tom pojednávalo. Neslyšel jste to někdo také, neumí někdo lépe vyhledávat ?
Všem přeji krásný den.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

A keramika neni mineralni? Neni v cene "zpravky" spise know how dentisty?

Nemate nekdo presne castky z ceniku? Co se hradi a kolik to stoji atp...?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Lekno »

Ja iba k amalgamu, ze sa mu treba vyhybat bez ohladu na to co o nom MUDr-ci tvrdia (+ine suvislosti): 1.cast, 2.cast, 3.cast
(01:11:28 + 00:48:56 + 00:41:45 h)
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Nástrahy stomatologie

Příspěvek od Lekno »

Rtuť v plombách. Dočtete se mnoho, v některých zemích amalgámové plomby zakázali, jinde prohlašují, že jsou bezpečné. Nebudu se pouštět do dlouhých debat. Rtuť je jednou z nejjedovatějších látek, zubaři plomby likvidují jako toxický odpad, tak o čem je třeba se bavit? V literatuře najdete příklady lidí, kteří se vyléčili z vážných nemocí, jako je autismus nebo demence detoxikací od rtuti. Ale pozor, výměna amalgámových plomb nemusí být vždy dobrý nápad. Každé vrtání do plomby zvyšuje míru vylučování. Máte-li hodně plomb a chcete se jich zbavit, pak byste měli několik měsíců před zahájením výměny podstoupit detoxikační kúru, a pokračovat v ní i několik měsíců po výměně. Období kolem výměny je vhodné zajistit vysokými dávkami vitamínu C, chlorelly a homeopatickým lékem Mercurius nebo přímo lékem vyrobeným z amalgámu. Neměňte víc plomb najednou, nejkratší interval by měl být nejméně měsíc, lépe dva. Správný postup, který v naší zemi nikdo nedělá (alespoň o tom nevím), zahrnuje i speciální odsávání par rtuti při odvrtávání a zarouškování nejen obličeje, ale i sliznic kolem ošetřeného zubu.

Můj názor je, že není-li možnost vyměnit amalgám bezpečně, je lepší ho nechat v ústech a nevrtat do něj. Po výměně je třeba počítat s tím, že hladina rtuti ve vašem těle může být zvýšená až rok.

V potravním řetězci se rtuť vyskytuje hlavně ve velkých dravých mořských rybách, jako je tuňák, mečoun, žralok. Jezte je omezeně. Nejlepší ryba je taková, která se celá vejde na pánev.

Zdrojem rtuti je i očkování, staré vakcíny obsahovaly rtuť. Obsahují ji i některé dnes používané. Rtuť ve vakcínách najdete pod názvem thimerosal. Jeho (ne)přítomnost ve vakcíně si ověřte v příbalovém letáku a nedávejte souhlas a aplikací takové vakcíny. (moj nazor: nedavajte suhas so ziadnou 'toxickou' vakcinaciou)

Viac tu: linka
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

Moj nazor: to je tvuj osobni nazor nebo taky cut&paste?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od ovekyska »

posim o rychlu radu, dcerku boli mliecny zub - ma tam kaz a neviem, ci nie aj na vedlajsom, k zubarke sme objednani uz 3 tyzdne, co je termin v utorok, skusime v pondelok akutne, dovtedy ale co na bolest? zula klincek, na chvilu pomohlo, na vatu salviova tinktura, propolis aj tea tree olej, nic nepomohlo, mozno zajtra pohotovost, dnes nemozne. co dovtedy, vdaka!!!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od cepheus »

Vyplachovat slivovici ?
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od ovekyska »

7ročné dieťa???
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od cepheus »

Vsak pisu vyplachovat, ne pit !! :-)
(zkusit naredit a kapnout kapatkem na zub ? nevim ..) anebo zena radi Herbadent, Propolis, atd. (z lekarny).
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od ovekyska »

tak jasne, ze vyplachovat, ale ono ta slivka trosku aj stipe v puse :) ale nariedena by nemusela, to je fakt. propolis kvapkam dnes od rana, zda sa, ze to ma aspon minimalne znesitelne, nestazuje sa ani pri jedle.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od cepheus »

Njn, chce to obmenovat a zkouset, nez se dostanete k zubarovi .. ono kazda metoda zabira jen chvili, zubar je idealni reseni:).
Bolest se nakumuluje, ale pak je klid:).
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od ovekyska »

tak slivku som nastastie nemusela kupovat, propolis zabral, utlmil a uz mame za sebou aj zubarku, nevrtala, iba vyskrabala, vycistila a dala vlozku. dieta je bez traumy :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od cepheus »

Super ze aspon ten propolis, chce to v tecto pripadech zkouset ledacos:).
Tak at se dari:).
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od ovekyska »

dik :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Janek »

Jeje, to kdyz mi zaleze mezi zuby maso, to je pak neprijemna bolest, to pak hledam dentalni nit :)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět