ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od hofikos »

Zajímavé, taky to vyzkouším :)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Marci »

a kde se da to mydlo koupit v cesku? Pred chvili jsem zkusila tu sodu,no zda se ze drhne poradne,jde oto aby to neslo i se sklovinou :D


tak po cca 2 hodinach po vycisteni konstatuji,ze me to sedrelo i sklovinu,pobolivaji me zuby jak kdybych je mela zive.Takze soda nic pro me
Naposledy upravil(a) Marci dne čtv črc 31, 2008 14:23, celkem upraveno 1 x.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od dgm »

Ja jsem nasla na netu jedine tuhe marseillske mydlo toto:
http://www.zbozi.cz/clickthru?id=726400 ... zbozi%3D51
Je to urceno predevsim na kojenecke pradlo, tak nevim, jak to bude se zubama. :) Zkusim jeste vic pohledat.

Ostatni, co jsem nasla, jsou klasicka tekuta marseilska mydla, ve flaskach.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Hm, sodu jsem teda nezkousela, ale toho drhnuti bych se docela bala :shock: Ja pouzivam jen mekky kartacky, a kdyz mam sem tam kamen tak ho radsi jemne seskrabuju pinzetou. On totiz tu knizku psal prece jen zubar, takze zasada c.1 - "Bez na osetreni k tomu spravnemu zubarovi namisto k vrtacovi" :?

To mydlo... nevim, jak rikam, jen jsem si precetla z ceho se dela to drahy americky, a dosla k zaveru ze pokud moje levne "Marseillske" se taky dela prirodni metodou z olivoveho, kokosoveho a palmoveho oleje, bude to nejspis priblizne totez. Ovsem to je jen moje dedukce, nikoliv vedecky fakt. Taky nevim nic o tom v jakem vzajemnem pomeru ty oleje jsou, asi to ani nezjistim a nejspis to bude celkem fuk. Kdyz pisou ze na to prisla nahodou nejaka mama od maleho decka, tak si moc nedokazu predstavit, ze by v domaci laboratori experimentovala s pomery palmoveho a kokosoveho oleje pri saponizaci na vyrobu zubniho mydla... To asi spis ji dosla zubni pasta, tak zkusila prirodni mydlo co s nim prala pleny :D

Takze bych ani neresila jestli je mydlo Marseillske nebo ne. Nevim, ja zasla do nejblizsiho obchudku se zdravymi vecmi, prehrabala se v prirodnich mydlech a vybrala to co melo nejpodobnejsi slozeni 8) Presne takovahle kostka to je. Ovsem jestli si tim nehuntuju zuby, to uz nejsem zchopna zarucit. Experimentuju a mam pravo na omyl. Aspon to ale myje mekkoucce a nedrhne to jako soda bicarbona :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Selma »

Mýdlo na zuby??? Vůči dásním mi to teda přijde trochu drastické, osobně nesnesu mýdlo ani na kůži.
Ale to olivové mýdlo by mně zajímalo. V podstatě by mělo stačit olej zahřát na 80-100 stupňů, přidat sodu a až se to vysráží a začne chladnout, tak ještě trochu soli. Musím to vyzkoušet.
Oliváč na zuby tu ale už kdosi zmiňoval, sodu taky, tak by mohlo stačit to jenom smíchat a nevařit, ne? Nebylo by tak alkalické a bylo by to více vitariánské :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

K dasnim mi prave prijde ze je to vylozene milosrdne, protoze to nepali, peni to jen malinko a jemne, a neni v tom takovy ten pisek co u normalnich past ty zuby drhne.

Nevim. Olej by mozna sel pouzit, ale sodu bicarbonu bych nedavala. Ja tim drhnu podlahu, a to jeste jen tehdy kdyz je upatlana :) Vubec celkove sleduju tu tendenci, jak to co jeste nedavno bylo v kuchyni jako potravina ci lek (bicarbona, olej, ocet, sul...) bylo postupne degradovano na cistici prostredek 8) :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Sluníčko »

tak jsem dneska byla u své zubařky a ta se rozplývala jakou mám pěknou hygienu zubů, jak je vše OK atd.....no já na ní zase koukala, už mi to říkla jednou a přitom na pohled neberu své zuby jako hezké, nenarostly mi dvojky, tak jsem musela nosit rovnátka, barva zubů také nic moc, normálně je čistím žádná extra péče, občas kloktám sezamovým olejem, ale to je opravdu hodně občas....ale oni ti zubaři na to koukají asi jinak, prostě jak ten zub sedí v dásni, jak vypadá dáseň atd. jinak si to neumím vysvětlit, je fatk, že to mám v pohodě, kdyby mi to řekla jen jedna zubařka, tak si řeknu, že si mě tam chce udržet, že prostě chválí, aby se tam pacient cítil dobře, ale toto nebyl první případ....a vždy na to nevěřícně koukám

může za to opravdu vita, léta před tím jsem na tom takto dobře nebyla a i kazů jsem měla hodně. Za léta na vita myslím jen jeden v počátečních letech, ten mi opravili a následně dnes opět otevřeli, že pod tím mám kaz a opravili, ale nový kaz na povrchu jsem neměla už opravdu ani nepamatuji a toho medu co sním.... :lol: sice méně než dřív, ale stále dost

tak to byl můj dnešní zážitek :)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od hofikos »

paráda Sluníčko :)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od dgm »

Tak v posledni dobe mne davaji moje decka zase dost zabrat. Ted napriklad resim rovnatka. Mate na to nekdo svuj nazor? Nejmladsi dcera 15, ma jit zitra uz definitivne pro rovnatka. Nelibi se mi jedna vec, ze dva uplne zdrave zuby prijdou kvuli tomu nasazovani vytrhnout. Ja sice chapu, ze chce mit pekne zuby, ale za tuto cenu? ONa se toho trhani boji, ale zase se vidi s krasnymi zuby. Podle me to neni tak strasne, ale znate to, v jejim veku nam holkam vadi snad vsechno ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Mam v praci kolegyni, ktera ma o zub vic. Pred mezerou mezi jednickou a dvojkou vlevo dole ma dalsi plnohodnotny zub, vypada to celkem 3D :) Je na to celkem hrda a nedala by ho nikomu. Rika, ze bezzuby muze byt kazdy, ale extra zub jen tak nekdo nema 8) Osobne je mi jeji pristup mnohonasobne sympatictejsi nez obetovani zdravych zubu blbym idealum krasy...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od dgm »

Fiono, jenze ty uz jses dospela a tvoje kolegyne taky a vis, co chces. Jenze moje dcera se jeste hleda a ted prave ji nejvic ze vseho na svete ke stesti chybi krasny usmev. Ted mi to znovu vysvetlovala. Jednicky a dvojky se v obou mistech na obou stranach prekryvaji, maji malo mista aby se vyrovnaly pekne do roviny. Proto se musi vytrhnout na kazde strane ctyrky, aby se udelalo misto, nasadi se strojecek a ten uz donuti ty jednicky a dvojky se narovnat. Logika je to hrozna, zrejme s tim nic nenadelam. Je to velka skoda, zuby ma jinak moc pekne, myslim jako bez kazu a blomb. Je to neco jineho nez dovolit obarvit si hlavu nebo nosit divoke liceni, toto je definitivni a ona si neda rict. Ach jo, ta vychova, kdo mi poradi?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od hofikos »

Jen aby nebyla zklamaná, pokud by jí tam vznikly mezery z přebytku volného místa...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Ja bych ji nechala do 18 vycukat :wink:
Prece jen z tehle pubertalni sebenejistoty vyroste pomerne rychle, zatimco dospela pak uz bude furt, a za takovych 50 let bude rada za kazdy zub...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Renáta »

dgm píše:Nelibi se mi jedna vec, ze dva uplne zdrave zuby prijdou kvuli tomu nasazovani vytrhnout. Ja sice chapu, ze chce mit pekne zuby, ale za tuto cenu?
Tak toto uz mame tiez za sebou. Starsiemu synovi sli zuby (horne aj dolne) uplne do spica. Vyzeralo to ako zajacia papulka. Nemal kvoli tomu dobry skus a spaval s otvorenou pusou. Bolo treba trhat az 4 zuby. Dlho som otalala s rozhodnutim. Bol to strasny pocit, ked som s nim bola v ambulancii a trhali mu uplne zdrave zuby.Zostali po nich obrovske medzery, lebo zuby ma teda riadne velke. Nechcelo sa mi verit, ze sa to moze uplne zrovnat. Strojcek nosi cca 2 roky a na jesen by mu ho uz azda mali vymenit na nejaky cas este za snimatelny, ktory bude uz potrebny len na noc. Medzery po zuboch sa krasne vyplnili a spicaty tvar chrupu sa uplne stratil. Uz spi so zatvorenou pusou a nepodoba sa na zajaca. Takze dnes uz nelutujem.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od dgm »

Fiono, tak tohle jsem mela puvodne taky v planu, :) jenze ona se uz tak tesi, ja nemam srdce ji kazit radost, asi chyba , no ...

Hofi, tohle ji prave taky rikam, ze obetuje zuby a nevi, jaky bude vysledek.

Reny, tak jsem castecne uklidnena, ona to nema zas az tak hrozne, ale na druhe strane chapu, ze je to holka a kazdou vadu na krase proziva hur... Fakt dik.

Dekuji vsem za prispevky.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Selma »

dgm píše:Fiono, tak tohle jsem mela puvodne taky v planu, :) jenze ona se uz tak tesi, ja nemam srdce ji kazit radost, asi chyba , no ...

Hofi, tohle ji prave taky rikam, ze obetuje zuby a nevi, jaky bude vysledek.

Reny, tak jsem castecne uklidnena, ona to nema zas az tak hrozne, ale na druhe strane chapu, ze je to holka a kazdou vadu na krase proziva hur... Fakt dik.

Dekuji vsem za prispevky.
Taky mi vyškubli dva horní a jeden dolní, takže nahoře v pořádku a dole, kde mi jeden nevyškubli mám dva seskládané jak karty. Prakticky to nejde vyčistit a za ty roky už je to hodně vidět. Naštěstí jsem ten typ, který když se směje ukazuje jen horní zuby, takže mi to nevadí. Ale mít takhle špinavý ty horní, byla bych dost nešťastná.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od dgm »

Tak jsme se pred chvili vratily z mesta. Ohledne hubinky moji dcery. No, nevim, jak zacit, jsem dost rozpacita, jak vam to vysvetlit, vcera vam tady popisuji trhani a strach z toho, jak si to neumim predstavit. A dneska: Pan doktor, prohlidl snimky, jeste me zavolal ke kreslu a spolecne jsme se divali na tu horni radu. Takze, zjistil, ze mezi ctvrtymi a patymi zuby nahore je na kazde strane mezera, u korenu, ze se postupne nasadi strojecek na vyrovnani a prinuceni tech zubu udelat spravne rozepstupy, melo by to vyjit. Bude to sice nadvakrat, asi na 17 mesicu, potom teprve dratecky. Ale hlavni vec, nic se trhat nebude!!! Nevim,jak je to mozne, ten samy doktor me to minule navrhoval a pripravoval me na to. Takze se omlouvam vsem, koho jsem tim obtezovala a kdo mi pomahal tuto metodu pochopit. Jeste se ho ptam, pane doktore, nerikate nic o trhani... Musel na me videt, jak se mi trepe hlas a jak jsem rada.
Takze jsem tady delala zbytecny humbuk. Moc, moc jsem si prala, aby ji ty zuby zustaly. Jeste, kdyby mi tak vyslo vsechno ohledne starosti u starsi dcery, ale to je pro muj mozek daleko vetsi zaber, to si teprve zamedituji. :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od hugis »

Možno tam tie medzery predtým neboli a si si ich vyprosila. Vesmír je mocný. :D
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od mlok »

ja ted taky resim dilema, zda rovnatka ano nebo ne...
Mam to se zuby slozite, mam normalni trojky v miste dvojek, vedle nich mezeru (nicmene o kousek mensi nez aby se tam neco veslo) a pak normalni zuby. Chtela bych si tam nechat implantovat trvaly implantat, co by srostl s kosti a choval se jako "moje" zuby. Kvuli male mezere mi navrhuji tri reseni:
- posunuti soucasnych trojek na jejich misto a implantace novych dvojek (rovnatka / reseni na cca 2 roky)
- mirne zvetseni mezer a narovnani zubu, s tim ze by se do soucasnych mezer implantovaly nove zuby (rovnatka / reseni na pul roku)
- nechat to byt :)

mate nekdo zkusenosti s implantaty? Co byste delali na mem miste :?:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Sweetie »

muj znamej ma implantaty, zacal si nechavat vytrhavat zdravy zuby a misto nich nasazovat implantaty,ale pak s tim prestal, asi financni duvody. Samotnej prubeh implantace rikal ze v pohode, chytly se a doted je to asi 15 let o nich nevi. Ja bych do toho sla po hlave kdyz by nebyl problem jak to zasponzorovat. :mrgreen:
dvdmchl

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od dvdmchl »

jj a az jednou budou konecne umet vyrobit implantat rukou tak si nechas odriznout ruce aby jsi se uz nikdy nemohla porezat co?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Sweetie »

nn, ja urcite ne. tohle by se siklo spis na toho myho znamyho. mlok ma ocividne problem, tudiz jsem napsala co vim, ze se implantose chytly dobre, a kdyz by ji implantaty usnadnily zivot, tak proc ne
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od mlok »

dvdmchl: nedavam si implantaty misto zdravych zubu nebo protoze by me to strasne bavilo. Chci je protoze v tech mistech maji lide normalni zdrave zuby a ja tam mam neprilis esteticke mezery. Take mi nebudou zadne zuby vytrhavat. Jen mi slo o to, jestli ma nekdo zkusenosti s implantaty, rovnatky atd.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od RAWka »

Mala som rovnátka rok. Predtým som vyzerala ako upír, museli mi vytrhnúť 4 zdravé zuby, lebo mám malú čelusť a nezmestili sa mi tam zuby. Keď mi ho dali dolu, bola to krása. Bolo to ťažké, ale stálo to za to. Len je potrebné nosiť ešte nočné rovnátka nejaký ten čas.
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluška »

mlok: pokud tě to trápí, jdi do toho. Znám lidi s mezírkama (až mezerama) mezi předními zuby a nijak to celkovému dojmu nevadí, patří to k danému člověku. Ale nejdůležitější je, jaký máš pocit z toho ty sama.
Nerozumím implantátům (!), ale sympatičtěji zní půl roku než dva...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Michal S. »

Chci se zeptat. Koketuje tu někdo s myšlenkou na vlastní třetí zuby? Jeden starý zubař povídal, že se učili už na škole, že každý člověk má zárodky třetích zubů. Předpokládám, že aby mohly vyrůst, musí se ty druhé zuby rozpadnout a uvolnit místo, což se ovšem nemůže stát, když člověk nenechá ten proces doběhnout a svěří se dentistovi. Co si o tom kdo myslíte?
Tahle otázka nějak zapadla nebo tady o třetí zuby nikdo nestojí :D
Když jsem četl, jak si někteří mění amalgámy za bílé plomby...dobrý, ale já bych na to potřeboval vzhledem k velikosti mých amalgámů asi 100 000,
což je nereálné, lepší by bylo, kdyby narostly třetí zuby..., ale jak toho dosáhnout?
Myšlenka Selmy, že druhé zuby musí uvolnit místo třetím bez zásahu zubaře?
Ti, co mají paradentózu a k zubaři nechodí tak jim postupně zuby v šílenejch bolestech vypadnou a neznám nikoho takto postiženýho s třetíma zubama... pochopitelně, paradentóza je důsledek špatnýho stravování a tito lidé se ani potom nepolepší.
Bylo by možný, že by třetí zuby narostly jak důsledek totálního detoxu, kdy organismus se sám zbaví svých částí (zubů s amalgámem), coby zdroje trvalé intoxikace?
Jak dlouhý půst s jakým opakováním by byl třeba?
V literatuře jsem zatím nic nenašel, ví někdo víc?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fiona »

Ja jsem videla nekde rentgenovy obrazek nekoho s prorezavajicimi se tretimi zuby. Ale davno. Netusim ani kde a jestli to nebyl podvrh. Kazdopadne moje telo uz zacalo s detoxikaci amalgamu, vypadavaj :) (amalgamy, ne ty zuby)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Rose »

Michal S. píše:
Chci se zeptat. Koketuje tu někdo s myšlenkou na vlastní třetí zuby? Jeden starý zubař povídal, že se učili už na škole, že každý člověk má zárodky třetích zubů. Předpokládám, že aby mohly vyrůst, musí se ty druhé zuby rozpadnout a uvolnit místo, což se ovšem nemůže stát, když člověk nenechá ten proces doběhnout a svěří se dentistovi. Co si o tom kdo myslíte?
Tahle otázka nějak zapadla nebo tady o třetí zuby nikdo nestojí :D
Když jsem četl, jak si někteří mění amalgámy za bílé plomby...dobrý, ale já bych na to potřeboval vzhledem k velikosti mých amalgámů asi 100 000,
což je nereálné, lepší by bylo, kdyby narostly třetí zuby..., ale jak toho dosáhnout?
Myšlenka Selmy, že druhé zuby musí uvolnit místo třetím bez zásahu zubaře?
Ti, co mají paradentózu a k zubaři nechodí tak jim postupně zuby v šílenejch bolestech vypadnou a neznám nikoho takto postiženýho s třetíma zubama... pochopitelně, paradentóza je důsledek špatnýho stravování a tito lidé se ani potom nepolepší.
Bylo by možný, že by třetí zuby narostly jak důsledek totálního detoxu, kdy organismus se sám zbaví svých částí (zubů s amalgámem), coby zdroje trvalé intoxikace?
Jak dlouhý půst s jakým opakováním by byl třeba?
V literatuře jsem zatím nic nenašel, ví někdo víc?
Před časem psali v Regeneraci nebo Regeně o výzkumu, který zjistil, že třetí zuby vyrostly lidem , kterým druhé zuby samy vypadly a všem těmto lidem bylo sto a více let. Tím se už pár let utěšuji :P
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Nevíte, zda je možné si vyléčit zubní kaz, aby se zacelil a obnovila dřeň a sklovina? Myslel jsem, že kdybych nasadil výplachy urinou + 100% vita, tak že třeba by se mohl regenerovat. Nebo je jediná šance plomba? Moc se mi nechce nechat si jít zas rozvrtat půlku pusy (protože navíc ho mám mezizubní a tedy špatně přístupný, následek pár týdnů špatné stravy). Prozatím si léčím urinou zánět v něm (úspěšně, díky Bohu za tuto možnost :-) ). A předpokládám, že díra v zubu je jeden ze zdravotních problémů, na které nefunguje půst.

Jů, třetí zuby, tak na ty se už také těším. :-)
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od jans »

Panda píše:Nevíte, zda je možné si vyléčit zubní kaz, aby se zacelil a obnovila dřeň a sklovina? Myslel jsem, že kdybych nasadil výplachy urinou + 100% vita, tak že třeba by se mohl regenerovat. Nebo je jediná šance plomba? Moc se mi nechce nechat si jít zas rozvrtat půlku pusy (protože navíc ho mám mezizubní a tedy špatně přístupný, následek pár týdnů špatné stravy). Prozatím si léčím urinou zánět v něm (úspěšně, díky Bohu za tuto možnost :-) ). A předpokládám, že díra v zubu je jeden ze zdravotních problémů, na které nefunguje půst.

Jů, třetí zuby, tak na ty se už také těším. :-)
já myslím, že to jde, asi před deseti lety jsem dostal u zubaře plombu, která ale hned vypadla (kousnul jsem do jabka)
no a od té doby jsem už u zubaře nebyl a zatím žádný problémy nemám, takže se to asi nějak spravilo samo
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od lakyluk »

Mne sa vyliečil zubný kaz, neviem ako dlho to trvalo lebo som bol u zubára pred Vianocami roku 2007 a na kontrole som bol znova pred Vianocami 2008. Zubné pasty som zahodil a zuby som si začal čistiť mydlom Marseile. Urínu som nepoužíval.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Sweetie »

pando procetla bych si toto forum od zacatku pokud jsi to uz neucinil, tam je inspirace :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:pando procetla bych si toto forum od zacatku pokud jsi to uz neucinil, tam je inspirace :)
Sweetie děkuji, samozřejmě je tu spousta inspirací, nevím co mě to napadlo ptát se hloupě dříve než si projdu předešlou diskuzi. Nějak lenivím ve studiu. :oops: Tak snad se příště už polepším.
...
Tak vlákno jsem pročetl, odpověď sice nenašel, ale nevadí, zkusím a uvidím, třeba se mi podaří kaz vyléčit. :-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Po měsíci připisuji pokračování ke své léčbě zubního kazu. Po asi týdnu léčby (výplachy urinou + vita strava) jsem o zánětu zubu už přestal úplně vědět, po dalším týdnu se mi úplně vytratil i otok dásní v tom místě a postupně jsem na zub zapomněl, jen jsem zůstal u návyku kousat na druhé straně. (že by se za tu krátkou dobu kaz zacelil se těžko dá předpokládat)

Autoři často říkají, že zánět zubu není lokálním problémem, ale je to následek toxikace organismu, proto nemá moc smysl lokální léčba (byla by jen krátkodobá). Myslím že to mohu potvrdit. Včera jsem neodolal Nivovým obloženým chlebíčkům co dělává přítelkyně. :-) Následek - pár hodin a mám zánět zubu zas zpátky. Plísňové sýry jsou snad nejhorší zátěží pro organismus, takže se nedá divit.

No jo Nivovým chlebíčkům se těžko odolává. :-) Přítelkyně s nimi mívá vždy velké úspěchy. Pokud chcete udělat radost vařanům tak mohu jedině doporučit. Je to: veka, na to pomazánka: Niva (nebo Modřenín) + lisovaný česnek + Tatarka (nebo Majolka), navrch kolečko okurky, 1/2 kolečka rajčete, proužek žluté papriky.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluška »

Pando, k čemu to tady nabádáš?

Tak ať to brzo "vyběháš" a zánět je pryč. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Primainfo »

Udělal jsi radost nejen "vařanům" - já chlebíčky nevařím. :D
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Pavluška píše:Pando, k čemu to tady nabádáš?

Tak ať to brzo "vyběháš" a zánět je pryč. :)
Zkouška odolnosti, ne? ;-) Vitariáni si mohou udělat vitariánskou variantu obloženého chlebíčku - vynechá se vrstva s vekou a pomazánkou, na talíř se položí okurka, rajče a paprika. :mrgreen:

Zánět - zřejmě se projevila zvýšená obranyschopnost organismu, protože jak rychle se objevil tak rychle zmizel - teď už po něm není zas ani známky.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Fuujin »

Jinak musim oznámit že po rázném omezení sušeného ovoce zuby se jeví silnější, takže když vás budou bolet i na raw tak by to mohlo být tím
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od RAWka »

lakyluk píše: Zubné pasty som zahodil a zuby som si začal čistiť mydlom Marseile.
Kde si ho zohnal? Našla som na nete Bio Marseille mydlo a ešte jedno. Majú iné zloženie, tak neviem ktoré si mám vybrať. Mám taký malý kaz:/
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od lakyluk »

RAWka píše:
lakyluk píše: Zubné pasty som zahodil a zuby som si začal čistiť mydlom Marseile.
Kde si ho zohnal? Našla som na nete Bio Marseille mydlo a ešte jedno. Majú iné zloženie, tak neviem ktoré si mám vybrať. Mám taký malý kaz:/
http://ekodalej.sk/iobchod/catalog/mars ... p-581.html
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Primainfo »

Já pastu ani žádné mýdla nepoužívám - na doporučení mé zubařky - už roky. Není to v pastě, ale ve způsobu a kvalitě čištění. Pasty jsou stejně jen brutálně předražené chemické šmejdy.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Jindra »

Primainfo píše:Já pastu ani žádné mýdla nepoužívám - na doporučení mé zubařky - už roky. Není to v pastě, ale ve způsobu a kvalitě čištění. Pasty jsou stejně jen brutálně předražené chemické šmejdy.
Rozhodně souhlasím s tím, že nejdůležitější je technika čištění zubů a pak teprve eventuálně použitá zubní pasta. Ale tady mi řekni, přeci jen, jak řešíš "svěží dech", když nepoužíváš zubní pastu??
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Primainfo »

Zuby si čistím proto, aby byly čisté a zdravé! Čistý zub se nekazí.
Pasta je vcelku na nic a většinu lidí spíše vede k tomu, že čištění odfláknou pod sílou reklamy, že to tam mikrogranule vyčistí. Pokud kvalitně čistíš, (každej zoubek krouživými pohyby ze všech stran a potom ještě různé velikosti mezizubních kartáčků, tak aby tam dobře padly - to je vcelku alchymie) není to v zubech co by mohlo způsobit problémy s dechem.
Kontrola je jednoduchá po čištění projedeš nejhůře dostupnou dutinu mezizubním kartáčkem a čuchneš. Smrdí, špatně čistíš. Nesmrdí (ani nikomu jinému) je to OK.
Já kartáčkem čistím ještě jazyk, protože tam je to taky zaneřáděné.
Špatný dech produkují většinou záněty - dásní, mandlí apod. Případně špatná strava dělá s dechem taky své. To kartáčkem nevyřešíš.
Jak vylepšit dech to už je jiná otázka, někdo utíká ke sprejíkům, ústní vodě, žvýkačkám, někdo žvýká bylinky, já mám rád aromatické ovoce, třeba Kumquat.
Dobrá zpráva je, že pokud nekouříš, nepoužíváš mnoho rafinovaných nebo koncentrovaných cukrů, atd.. stačí si čistit zuby jednou za dva dny, špatná zpráva je, že čistění pak trvá minimálně 20 min a musíš to umět. Jinak doporučuji si čistit zuby 2x denně 10 min. Tím nic nezkazíš.
Jen nesmíš moc tlačit a používat soft nebo lépe utrasoft kartáček v dobrém stavu.
Je to, jak mi názorně vysvětlila moje zubařka, když si čistíš zuby, představ si, že leštíš karoserii svého milovaného auta - rejžák a sílu použije jen debil. (:-)
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Primainfo píše:Zuby si čistím proto, aby byly čisté a zdravé! Čistý zub se nekazí....
Nevím to sice na 100%, ale myslím že se kazí i čisté zuby, že to není jenom v povrchové čistotě zubů. Dlouhá léta jsem si čistíval zuby opravdu poctivě, několikrát denně, pak už i po každém jídle - a zuby se mi stále hodně kazily. Pak jsem zjistil že na kazivost zubů mají vliv i jiné faktory - a to především cukry. A já tehdy jedl hodně sladkého, docela jsem se cpal sladkostmi, když byl k výběru sladký oběd tak jsem si ho vždy dal (v práci se mi za to i smáli). Myslel jsem že na kazení zubů po sladkém stačí po jídle zuby vyčistit. Jenže - tělo spotřebuje na zpracování cukrů především vápník - a když není dostatečný přísun ze stravy (ovoce ani zeleninu jsem tehdy vůbec nejedl), odčerpává tento vápník z kostí a ze zubů. Dochází k oslabení zubní dřeně i skloviny, takže zub se začíná rychle rozpadat. Takže jsem jednoho dne úplně vyřadil cukry ze svého jídelníčku - a kazivost zubů mi rapidně klesla. Bohužel pozdě, už je mám samou plombu.
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Primainfo »

Hehe, Pando jsi jako, taky jsem si u zubařky vymýšlel jiné důvody. Ale rázem mě utla. ČISTÝ zub se prostě nekazí. Maš-li kaz, blbě čistíš, sorry. (Já měl taky spoustu kazů.)
Pokud by to bylo jinak, je to pod úrovní statistické chyby. Ale o tom se mnou nediskutovala.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Primainfo píše:Hehe, Pando jsi jako, taky jsem si u zubařky vymýšlel jiné důvody. Ale rázem mě utla. ČISTÝ zub se prostě nekazí. Maš-li kaz, blbě čistíš, sorry. (Já měl taky spoustu kazů.)
Pokud by to bylo jinak, je to pod úrovní statistické chyby. Ale o tom se mnou nediskutovala.
No když myslíš ... tak Tě nechám při tom ... já si myslím své. ;-) Doktoři rádi všechno vymezují jen jako lokální problémy a okolnostmi se vůbec nezabývají, podle nich je člověk jenom stroj skládající se z nezávislých dílů. Několik let jsem stále zvyšoval intenzitu a techniku čištění, studoval návody a zkoušel různé metody a na kazivost to jaksi nemělo vliv. Teprve až vysazení cukrů to výrazně zlepšilo. Věřím, že důkladné čištění je nutné, ale současně věřím, že když se někdo přecpává sladkostmi tak se mu budou kazit zuby i kdyby se snažil sebevíc drhnout (tedy pokud nebude doplňovat ovoce a zeleninu).
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Primainfo »

JJ, je vcelku jedno, čemu věřím, ale nepochybuji o věcech, které mi fungujou, zvlášť, když fungují i ostatním. :wink:
Někde jsem na toto téma četl celkem obsáhlý článek, ale nejsem schopen ho rychle vygooglit.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od veri »

pando, možná to bylo i tím, že sis čistil zuby právě po každém jídle - na zubech se vytváří cosi jako povlak, který i zuby chrání a když ho po každém jídle (zvlášť mrtvém, ať už sladkém nebo slaném) setdřeš, do dalšího jídla se enstihne vytvořit a pak to jídlo působí na čisté zuby bez povlaku. proto by mělo stačit čistit si zuby dvakrát denně, ani hygiena se nemá přehánět :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od awa »

Panda píše:
Primainfo píše:Hehe, Pando jsi jako, taky jsem si u zubařky vymýšlel jiné důvody. Ale rázem mě utla.
1.ČISTÝ zub se prostě nekazí.
2.Maš-li kaz, blbě čistíš, sorry. (Já měl taky spoustu kazů.)
3.Pokud by to bylo jinak, je to pod úrovní statistické chyby. Ale o tom se mnou nediskutovala.
Budu mluvit ze své zkušennosti a dovoluji si nesouhlasit... :lol:
bod 1.: S tímto tvrzením mohu souhlasit. Co je ovšem čistý zub, to by mě zajímalo. Sterilní? Čistý není totéž jako vyčištěný.
bod 2: Tohle hodnotím jako blbost, promiňte. Vysvětlím: je mi 34, jsem opravdu bez jediného kazu a plomby (ještě prý nevím, co je to zubař). :lol:
S čištěním to rozhodně nepřeháním, mnohem více věnuji pozornost svému jazyku. Jo, do dvanácti jsem asi byla pěkné čuně, ale zuby jsem si vůbec nečistila, jen občas, když mě maminka hlídala, ale to bylo málo. Můj jídelníček byly ponejvíce totalitní sladkosti. Takže to bych podle rozumů mudrů měla mít papuli zcela prohnilou...skutečnost je jiná, zářící zubisko.
bod3: Pořád jsem nepochopila, proč se statistické úřady zaobírají takovými blbostmi a motají lidem hlavu. Osobně si myslím, že kvalita a zdraví zubu ( jako ostatně celého těla ) je hlavně dána kvalitou vnitřního prostředí. Kolik pečlivých pucovačů zubů znám a nevidím lepší výsledky, akorát si mastí někdo jinej kapsu.
Odpovědět