ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
mashut
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 05, 2013 13:10

Profesionalni Bio dentalni hygiena

Příspěvek od mashut »

Ahoj kluci!
V Rusku jsem chodila na profesionalni dentalni hygienu bio nebo organic (s pouzitim vyjemecne prirodnich produktu, napr. jil apod.). Tady v Cechach jsem nic podobneho nenasla. Slysel nekdo o tom nebo mozna mel zkusenosti?
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena... (iba ako update)

Příspěvek od Lekno »

Fluoride supplements are sodium fluoride containing drops, tablets, and lozenges that are sold for the purpose of preventing tooth decay. FDA's Warning Letter makes clear that marketing fluoride supplements as cavity preventatives violates federal law because the FDA has never approved fluoride supplements as safe and effective for this purpose.

Fluoride supplements are not just ineffective, they're dangerous. Fluoride is now classified as a developmental neurotoxin and endocrine disrupting substance.

zdroj: tu
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Sharky »

Btw amalgamove sú dva druhy, obyčajný bez doplatku a v druhom je väčší podiel striebra, za ten sa trochu pripláca
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Lekno »

Sharky píše:Btw amalgamove sú dva druhy, obyčajný bez doplatku a v druhom je väčší podiel striebra, za ten sa trochu pripláca
Nie je zahadne, ze prave ten kde je vacsie mnozstvo Hg, je bezplatny ? :-)
Nie je zvlastne, ze MUDr-ci tvrdia, ze Hg je natolko viazany, ze je vlastne neskodny ? :-)
Potom tu mame vedeckych pracovnikov, co robia vyskum poctivo a tvrdia opak..., t.j. ze je velmi toxicky.
Sharky
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 12:03

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Sharky »

Lekno píše:
Sharky píše:Btw amalgamove sú dva druhy, obyčajný bez doplatku a v druhom je väčší podiel striebra, za ten sa trochu pripláca
Nie je zahadne, ze prave ten kde je vacsie mnozstvo Hg, je bezplatny ? :-)
Nie je zvlastne, ze MUDr-ci tvrdia, ze Hg je natolko viazany, ze je vlastne neskodny ? :-)
Potom tu mame vedeckych pracovnikov, co robia vyskum poctivo a tvrdia opak..., t.j. ze je velmi toxicky.
Podľa mňa je len lacnejší materiál.
azbet42
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 05, 2017 11:52

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od azbet42 »

I když se vám povede to, že zub už vám dál nehnije, tak už je stejně porušený a dříve nebo později se problémy vrátí. Bez vrtání to bohužel nepůjde. Bez ohledu na to, že byste o něj taky mohl přijít úplně. V dobré ordinaci to ani tolik nebolí. :) Jinak co se čištění zubů týče, tak já ráno a večer kartáčkem a pastou a zuby jsou v pořádku. Nicméně když jsem jednou změnila pastu za jinou, tak jsem začala mít trochu problémy. :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Hugo z Hor »

azbet42 píše:
čtv říj 05, 2017 14:22
... Bez vrtání to bohužel nepůjde. ...
Možná někde ano. Brix 3000 funguje na bázi enzymů, nevrtá se, neumrtvuje. Jen v ČR to zatím vypadá na utopii.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

A hele on hugo asi odstranil odkaz z příspěvku azbet42, no jo byl to spam. :-) Zubaři ale už neprozradí, že vlastně nejsou ani potřeba, protože záněty a kazy bývají z nevhodného jídla. I zanícený zub se dá vyléčit změnou stravy (převážně vita strava, vypuštění lepku který oslabuje imunitu, nekombinovat cukry se škroby) a klidně může být pak roky děravý nebo rozpadlý a ničemu to nevadí, nebolí a nekazí se. Kašlete na zuby, je jedno zda tam jsou kazy (vrtáním a plombami se jen zbytečně dál poškozují), jenom když rozbolí tak se zamyslete nad tím co jíte a změňte to. Při správné stravě kazy nikdy nebolí a ani se už nezhoršují.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od PetrK »

Panda píše:
úte říj 10, 2017 20:04
A hele on hugo asi odstranil odkaz z příspěvku azbet42, no jo byl to spam. :-) Zubaři ale už neprozradí, že vlastně nejsou ani potřeba, protože záněty a kazy bývají z nevhodného jídla. I zanícený zub se dá vyléčit změnou stravy (převážně vita strava, vypuštění lepku který oslabuje imunitu, nekombinovat cukry se škroby) a klidně může být pak roky děravý nebo rozpadlý a ničemu to nevadí, nebolí a nekazí se. Kašlete na zuby, je jedno zda tam jsou kazy (vrtáním a plombami se jen zbytečně dál poškozují), jenom když rozbolí tak se zamyslete nad tím co jíte a změňte to. Při správné stravě kazy nikdy nebolí a ani se už nezhoršují.
Zajímalo by mě Pando jak vypadá tvůj vlastní chrup, že tu vykládáš takový voloviny jako "kašlete na zuby, je jedno zda tam jsou kazy"
Každý otevřený zub se kazí a je otázka jak rychle a za jak dlouho o něj příjdete úplně.
scent
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 18, 2017 23:46

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od scent »

to nejsou voloviny, panda ma pravdu. jenom doplnim, ze zuby se kazi z vareneho, ale i kdyby ste ted byly 100 procent vita, tak je zrejme potreba je cistit stejne. mozna adaptace, nevim, mozna byste uz ani nemuseli.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Ano tak, na syrové zelenině se plak na zubech už nemůže tvořit a zuby se nemohou kazit, i kdyby byly rozpadlé a otevřené (jako mám já pozůstatek po dřívějších letech nevhodné vařené stravy; teď jsem už roky u zubařky nebyl). :-) Pokud se někomu kazí zuby na vita stravě, tak jen proto že jí škrobovité věci (nezralé banány) a přeslazené věci (sušené ovoce) - tedy věci které by ze stravy také měly postupně zmizet.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od PetrK »

Rozpadlé a otevřené zuby - taky vizitka vitariána. Nesmí banány a sušené, vlastně ani citrusy protože jakákoliv kyselina otevřený zuby leptá. ...
Není lepší jít k zubaři?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Panda »

Málo jasné tak ještě víc upřesním - rozpadlé zuby z dřívějších let když ještě byla vařená strava, po přechodu na vitariánskou stravu kazivost přestala a zmizel důvod chodit k zubaři. Správný vitarián nezralé banány nejí a není to kvůli zubům (škrob). Kyselina z nezralých (!) citrusových plodů leptá každý zub.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Pavluska »

jj, kyseliny leptaji. Mne se daly zuby docela do klidu (dle zubare neni aktualne potreba nic delat a zuby nejsou citlive) po omezeni ovoce a take dodrzuju rozestup pred a po cisteni zubu. To je dulezite, hlavne teda samozrejme po vecech s kyselinou... Jinak tu sklovinu clovek akorat ponici jeste vic. Takze primo po ovoci jen vyplachnout vodou. Po pripadnem zvraceni (ble) to same, dokonce jeste vetsi rozestup (pry hodina) od cisteni zubu... To se tolik nevi.
Konecne uz i pouzivam mezizubni kartacky a to je taky super.
K zubarum - velmi zalezi na kvalite zubare. Zazila jsem v zahranici, ze chteli vrtat zdrave zuby, aby mohli vykazat vice prace a vice si vydelat. Na dobreho zubare ale nedam dopustit. Dobry zubar ma vetsinou i tolik pacientu a prace, ze vam rozhodne nic zbytecneho delat nebude!!! :mrgreen:
Kdo nevi, ja uz vita nejsem. Jim pestre a i zivocisne (mlecne veci spis vubec, ale vejce ano a obcas maso ano). Jen pro poradek - nemohu tedy uz porovnat jak mi vznika/nevznika plak na vita strave. Co si pamatuju, malo plaku vznikalo pri pustu. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
ľuboš

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od ľuboš »

Hugo z Hor píše:
úte říj 10, 2017 19:53
azbet42 píše:
čtv říj 05, 2017 14:22
... Bez vrtání to bohužel nepůjde. ...
Možná někde ano. Brix 3000 funguje na bázi enzymů, nevrtá se, neumrtvuje. Jen v ČR to zatím vypadá na utopii.
BRIX čoskoro príde na trh pre ČR :)
Jita55
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 28, 2018 9:41

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Jita55 »

Vždycky hodně záleží, jak se staráte o zuby, a jakého máte zubaře. Ono když vám někdo trhá zub nebo čistí kanálky, tak poznáte rychle rozdíl mezi tím, když to někdo dělá perfektně nebo průměrně. :D Na druhou stranu, není moc věcí, které by u lidí vyvolaly větší zájem o ústní hygienu, než zpackané trhání zubu. :) Co je poslední dobou docela v kurzu je profesionální dentální hygiena, kde vám kromě jiného odstraní plak, takže se vám tolik nekazí. Docela to stojí za to.
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: ZUBY, zubní kaz, zubař a ústní hygiena...

Příspěvek od Lekno »

“Especially in times of fasting (dry) wisdom teeth grow to such an extent, that one realizes how a baby must feel when it gets teeth. One must have experienced it! The process of growth stops when one eats again (too much!). It’s a very sensitive process.”
~ Walter Schaube (Kerngesund ohne Umwege (Perfektné zdravie bez obchádzok(skratiek))
(alternativa)

The reason apples harm the teeth is not mainly due to the acid content but due to the imbalanced and lacking mineral content resulting in a mineral loss. Health has a lot to do with mineral saturation and balance and apples are likely the best fruit to demonstrate the effect of fake fruit as they are highly imbalanced, be aware and use green juice to compensate or just leave them out, it’s not worth to eat plenty of those.
( strojovy preklad tohoto prispevku: linka )
Odpovědět