Gersonova terapie v čechách

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Gersonova terapia

Příspěvek od Dano »

Monika1 píše:Chtěla bych zkusit Gersonovu terapii.Nemáte někdo zkušenosti s touto terapii? Jak mam začit s pitim štav a co mohu jíst.
Ja nie.

Ak sa chces inspirovat Gersonom, tak napr. v zurnali Physiological chemistry and physics 1978; 10(5):449-64 vysiel clanok THE CURE OF ADVANCED CANCER BY DIET THERAPY: A SUMMARY OF 30 YEARS OF CLINICAL EXPERIMENTATION. Myslim ze ide o prepis prednasky, ktoru mal Gerson v Escondido, California, v 1956. Precitaj, nadherny. Chlapovi to neskutocne myslelo, velmi bystry. Na http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/751079 je len abstrakt. Cele znenie aj so zaverecnymi otazkami z plena a odpovedami je napr. na http://www.whale.to/a/gerson.html alebo http://www.alternativehealth.co.nz/canc ... vanced.htm

Zrejme je aj sucastou jeho dokola vydavanej knihy: A Cancer Therapy: Results of 50 Cases / THE CURE OF ADVANCED CANCER BY DIET THERAPY / A SUMMARY OF 30 YEARS OF CLINICAL EXPERIMENTATION. Ta ako motivacia nemoze byt zly zaciatok, kedze tam podrobne popisal liecbu jeho 50 pacientov, z ktorych vacsina bola s metastazami (90-95% pacientov s daleko pokrocilou chorobou - terminalnou), na vozikoch privezena, na morfiu, vlastne ked uz presli vsetkymi inymi lekarmi az im povedali ze je koniec, nic sa neda robit.

Co sa tyka inych postupov, par tunajsich ludi ma osobne pozitivne skusenosti, spytaj sa Cefeusa alebo Fiony.
Naposledy upravil(a) Dano dne pon lis 26, 2012 13:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Gersonova dieta

Příspěvek od Dano »

Monika1 píše:Myslela jsem,že ovoce mužu.
Mozes vsetko, co len chces :)

Co sa tyka Gersonovej diety, na ttp://gerson.org/gerpress/the-gerson-therapy/ je asi 6 vetami strucne napisane co ta dieta zahrna. V skratke: ovocie a zelenina, ziadne zivocisne potraviny, ziadne orechy ani semena ani oleje. Podrobnejsie ja to na uvedenej linke http://gerson.org/pdfs/Foods_For_The_Gerson_Diet.pdf so 6 stranovym zoznamom nimi odporucanymi a zakazanymi potravinami. Ovocie odporucaju vsetky druhy okrem bobulovitych (hrozno ale ano) a ananasu (a uhoriek). Ale banan vraj len 1/2 denne. S vysvetleniami preco. Napr. ananas a bobule vraj u jeho pacientov prilis casto vyvolavali alergicke reakcie, tak ich vyskrtol. A uhorky vraj preto nie lebo su v kombinacii v stavach tazsie stravitelne a obsahuju pomerne vela sodika.
karella
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 06, 2012 14:31

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od karella »

Toto téma studuju už dlouho, zatím (je hrozné, s jakou lehkostí píšu slovo zatím!) se mne osobně rakovina netýká, nebo o tom nevím. Maminku s nádorem v hlavě se snažím dokopat do Budwig diety. Sama jsem si ji lehce také naordinovala. Dr. Budwig má s touto dietou, která vychází z biochemických reakcí našeho těla opravdu zázračné výsledky. Lněný olej není tak těžké sehnat, tučný tvaroh také ne a dá se jíst na sto způsobů. Zatím tedy nedodržuji žádné cukry. Spíš to beru jako takovou prevenci a doufám, že na 100 % ji potřebovat nikdy nebudu. Možná by stálo za to, ji vyzkoušet.
Míša

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od Míša »

Dle mého názoru je potřeba nabudit vlastní imunitní systém, který je pak schopen s rakovinou efektivně bojovat. Stimulovat např. otužováním a pod. co možná nejpřirozenější cestou. Můj prastrýc ležel koncem 50. let v nemocnici v konečné fázi tvrdnutí jater. V roce 83 mi vyprávěl, jak při procházce po areálu nemocnice náhodou zašel do míst, kde byla tehdy novinka - sauna s bazénem. Řekl si, že to musí být bezvadný pocit a rozhodl se to zkusit - buď vyplavu, nebo ne, říkal mi. Vyplaval, do sauny se, i přes zákaz lékařů, zamiloval a po čase se k němu sjížděli kapacity z celé republiky, protože se "zázračně" uzdravil! V podstatě ho "odoperoval" jeho vlastní imunitní systém. Je to skutečný příběh, ten pán žil ve Vrchlabí a po saunování se v zimě koupal v řece. Gersonova dieta má podobný význam, protože tělo v šoku z nedostatku potravy začne po čase samo likvidovat patogeny. Je potřeba hladovku bezezbytku dodržovat a pít jen šťávy a doporučené čaje! Po ukončení zůstat veganem. Četl jsem jeden článek skeptické lékařky, která sama napsala, že pacienti, kteří byli klasicky neléčitelní, po Gersonovi odcházeli domů, aby se po čase do nemocnice vrátili zemřít, protože přestali dodržovat veganskou stravu. Hladovka vypadá jednoduše ale v podstatě je to TRVALÁ ZMĚNA životního stylu, což je velice těžké, obzvlášť v dnešní době. Podaří-li se však věřit v úspěch, jsou šance vysoké!
Míša

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od Míša »

P.S.: Omlouvám se za přepis, namísto Gerson má být Breuss.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od ovekyska »

karella píše:Toto téma studuju už dlouho, zatím (je hrozné, s jakou lehkostí píšu slovo zatím!) se mne osobně rakovina netýká, nebo o tom nevím. Maminku s nádorem v hlavě se snažím dokopat do Budwig diety. Sama jsem si ji lehce také naordinovala. Dr. Budwig má s touto dietou, která vychází z biochemických reakcí našeho těla opravdu zázračné výsledky. Lněný olej není tak těžké sehnat, tučný tvaroh také ne a dá se jíst na sto způsobů. Zatím tedy nedodržuji žádné cukry. Spíš to beru jako takovou prevenci a doufám, že na 100 % ji potřebovat nikdy nebudu. Možná by stálo za to, ji vyzkoušet.
ja osobne by som sla do budwig diety.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od rudo »

Monika1 píše:A jak se lečite pokud se mohu zeptat?
ja seba ne,iecim nie je potreba ale liecim druhych ludi

myslim ze v tejto sekcii je tema liecenie rakoviny stravou a tam so nejake vecio popisal, ale v skratke je niekolko moznych pristupov a strategii :

1. najst v minulosti tu pricinu ked sa clovek rozhodol mat rakovinu a cestovat do minulosti a to rozhodnutie zmenit

2. osvetlovat telo roznymi frekvenbciami blizkymi svetlu (je to pre cloveka bezne neviditelne svetlo), ktore znici chore bunky, rozpusti kalcifikaty atd v podstate robi okamizte mikro-operacie na bunkevj, molekulovej a atomej urovni

3. uvedomit si ze rakovina je v skutocnoisti pliesen a rozmnuzuje sa akoi pliesen a tak zabranit vzniku a udrzovaniu pliesnovych poidmienok (cukor, anerobne) a dodavat do tela latky co navodia zasadity stav a pripadne priamo pliesen zabijaju, zrejme to maju ulohu zasadite stavy z tych diet) najefektivbejsia zabihacia chemikalia na pliesen je soda bicarbona, treba si trosku davat do kazdeho pohara vody na oitie, su doktoru co su odvazni a vsrekuju roztok sody bicarbony priamo do nadorov

4, zabezpecit pristup kyslika na bunkovej urovni co znamena hybat sa casto a neustale ale nenarocne, napriklad pomala chodza pomaly beh a rozne cvicenie aby sme nutili telo viacej dychar a prehanali okyslicenu krv cez vseky telesne suciastky, rakovina je anaerobna teda kyslik nepotrebuje a preto vitazi v bezkyslikovom strave
na bunkovej urovni kyslik moze prestupit len cez bunkovu stenu ktora je z nezoxidovanych tukov preto strava musi vylucit okamzite a na 100% vsetky pokazene tuky chemicky a tepelne teda vylucit tuky spalovane a margariny, margariny a spalovane tuky sa pridavaju do vsetkycyh potravinarskych vyrobkov, pitie stiav a nejednie pomoze telo postupne odburat tieto skodlive druhy tukov z tela


body 1 a 2 zvycajne robim pri osobnom kontakte ale da sa to robit aj na dialku, bod 1 je napriklad sucastou NLP a TLT a podobnych technik, bod 2 je napriklad nieco co sa da podoba trochu na Reiki a liecenie rukami, ale je to o niekolko urovni vyssie.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gersonova dieta

Příspěvek od rudo »

Dano píše: Podrobnejsie ja to na uvedenej linke http://gerson.org/pdfs/Foods_For_The_Gerson_Diet.pdf so 6 stranovym zoznamom nimi odporucanymi a zakazanymi potravinami..
skutocne velmi zvlastny pristup, odporuca med javorovy sirup a hnedy cukor a zakazuje sodu bicarb
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gersonova dieta

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:
Dano píše: Podrobnejsie ja to na uvedenej linke http://gerson.org/pdfs/Foods_For_The_Gerson_Diet.pdf so 6 stranovym zoznamom nimi odporucanymi a zakazanymi potravinami..
skutocne velmi zvlastny pristup, odporuca med javorovy sirup a hnedy cukor a zakazuje sodu bicarb
množství tkzv. "druhů" rakovin si libuje i v tkzv. zásaditém prostředí, čímž neneguji to co jsem prohlásil viz výše, nejlepší je mít prostředí to původní, funkční , přirozené (to lze nejrychleji dosáhnout půsty PMN), rakovina, nebo třeba albigans vyhladovět nelzou, dávají si vždy ještě před tělem první, jde vždy jen o vytvoření nepřátelského prostředí těm patogenům,
v případě kolegyňky v tak již složité situaci bych dělal co nejvíc zvládnu a to ze všech nabízených možností, ale vycházel bych určitě z askeze, z hay, psychická cvičení, osobně preferuji tu aerobnost, pohybová přeonačívá naprosto původní nevhodné hormonální tělní pochody, otužování, v ne v senci jsem se šel projít a jeden tučniak se tam normálně koupal, mluvil sem s ním byv tam behat, a prej je zdráv a robí to len pre zábavu, ostatní mu tam už opekali slaninku, kdybych nebyl sracka, tak sem tam mel taky vlezt,
švakriná ovšem něrobí z mého pohledu nič
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od smajliss »

Food matters píše:Tělo má to, co můj otec nazýval vlastní léčivý mechanismus. Šel ještě dál a říkal, je úkolem lékaře aktivovat a reaktivovat tělu vlastní léčivý mechanismus
Podle mě ten systém funguje. Je to detoxikační protokol s nízkým obsahem tuků, čímž se uvolní lymfatický systém a tělo může začít aktivně vylučovat. Není zde potřeba tlačit pH ještě více nahoru pomocí sody. I když jako celoživotní dietu bych to nebral no.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od rudo »

s teoriou vlastneho lieciveho mechanizmu mozme ist velmi daleko, je to inteligencia imunitneho a hormonalneho systemu inteligencia DNA, je to rozoznavanie spravnych rezonancnych frekvencii na bunkovej urovni pre dokonale zdravu bunku atd
a prave tieto mechanizmu sa daju nastartovat alebo posilnit roznymi technikami.

V podstate kazdy vylieceny clovek je vylieceny tymnto vnutornym mechanizmom, preto placebo tabletky liecia lepsie lebo na rozdiel od liekov nic neposkodia.
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od Marci »

Sice to nema s GS nic spolecneho, ja bych sla cestou velmi stridmeho (jen na pokryti nutneho hladu)jezeni bez zivocisnych bilkovin ,rafin.cukru s velmi velmi malym podilem ovoce ( a ne moc syroveho,je zbytecne agresivni napr. kratce podusena jablka bez slupky) ve prospech zeleniny hl.zelene (ne korenove -tu kdyz tak stavit)a bezlepkoveho obili(ryze,jahly,pohanka,kukurice malo) s cilem minimalne zatizit travici system a nasadit MMS viz zkusenosti rakovinaru na webu "U pramene".

Na cisteni bych pouzila tuhle konkretni chlorelu http://www.cs.queen-eunike.cz/eunike/es ... -Chlorella
a cistila bych tela 2 mesice (myslim,ze jedna davka vystaci na mesic). Kdyz ti bude spatne,tak se nepanikar,snaz telu co nejlepe vyhovet v odvadeni toxinu napr. zmekcovat koupelemi ne delsimi jak 20 min, hodne pit cistou vodu apod.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od rudo »

tu su v domoch tak stavane spchovacie kuty ze sa to neda vetrat ani vysusit a okamzite vsade rastie pliesen, cisti sa to vselicim samoz ze skusam bicarb sodu
ale pocul som ze najlepsi je sugar soap == cukrove mydlo, to je tak agresivne treba mat rukavice a vraj to vsetko vyzabija a vycisti do leskla.

tak ma napadlo ci gersonka, podobne ako 811 alebo napriklad limonadove ocisty (javorak ci med) nie su zalozene na tom istom, ze precukrene telo vyzabija vsetky plesne, akoby clovek zniesol viac cukru ako tie poliesnove rakovinove bunky.
neviem ako to funguje mozno pomru na diabetes.
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od smajliss »

Nedokážu si představit, že člověk bude jíst cukry a vysere candidu. Takhle to prostě nefunguje. Co se může stát, tak je přeměna fungus formy na yeast, kdy je neškodná (ale ne díky cukrům, ale omezení tuků). Bez fungicidů a omezení sachrů to nejde. Kdyby to šlo, tak dneska žeru banány a ne okurky :- )
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od rudo »

ja neviem ako to je, len sa snazim rozmyslat nahlas davat otazky a nadhadzovat myslienky

zatial som nenasiel vysvetlenie ze preco to ma fungovat, ale kedze sa tam operuje cukrom, tak ma zaujima to pozadie fungovania.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od buc11 »

smajliss píše:Nedokážu si představit, že člověk bude jíst cukry a vysere candidu. Takhle to prostě nefunguje. Co se může stát, tak je přeměna fungus formy na yeast, kdy je neškodná (ale ne díky cukrům, ale omezení tuků). Bez fungicidů a omezení sachrů to nejde. Kdyby to šlo, tak dneska žeru banány a ne okurky :- )
domnívám se, a budu opakovat furt dokola, že candida či jiný patogén bude mít jídla vždy dostatek, je u zdrojú dřív než těla, proto je jedno jí-li se, vzhledem tedy k ní, cukrů hodně nebo málo
důležitý je stav uvnitř, dovolí-li jí IS se tam usadit a progresit, až pak nastupuje otázka dietního systému potažmo životního stylu, který to zamezení osídlování dokáže nejlépe nebo nejrychleji zabezpečit
synonymizace bakterií, plísní či rakovin, je tak zjednodušené až nesmyslné
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od smajliss »

Nesmysl.Při ketogenní dietě jsem měl vždycky krásně ploché břicho [lepší jak modelky :- ) ]. To je jasná známka toho, že zřejmě candida nic nepapala. Na internetu jdou najít i názory, že candida papá i jiné věci, než cukry, ale nejen moje zkušenosti ukazují, že je to zanedbatelné, protože bez cukru je neškodná.
Čímž nechci vyvracet možnou léčbu i jinými postupy, ale tvoji teorii, že candida má přístup k potravě vždy.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od buc11 »

smajliss píše:Nesmysl.Při ketogenní dietě jsem měl vždycky krásně ploché břicho [lepší jak modelky :- ) ]. To je jasná známka toho, že zřejmě candida nic nepapala. Na internetu jdou najít i názory, že candida papá i jiné věci, než cukry, ale nejen moje zkušenosti ukazují, že je to zanedbatelné, protože bez cukru je neškodná.
Čímž nechci vyvracet možnou léčbu i jinými postupy, ale tvoji teorii, že candida má přístup k potravě vždy.
dobře, tvý břicho mne skoro přesvědčilo
1. proč mne se candida přes přejídáním ovocem nenamnoží? Odpovím si sám, nemá tam vhodné prostředí, stejně jak v současnosti se krčící LB.
2. nevím a ani to nechci vědět co je ketogenní dieta, ale Tím že se jí třeba olej, který tělo nutně napřed před trávením předělává na cukr jí dostatečně stačí
3. názory na internetu jsou jistojistě zajímavé, já mám jen osobní zkušenost s několika kandidáry a myslím si o tom viz výše svoje
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od Marci »

Ja trebas na candidu vubec netrpim.Mela jsem ji 2x v zivote.Poprve v tehotenstvi a podruhe,kdyz jsem zacla snidat ovoce po kterem mi navic jeste byla zima. Testovala jsem to 3 mesice a uz nikdy vice. Pak jsem s candidou zatocila diky MMS velice rychle,po tydnu byla pryc a uz se nevratila. Uz by me nenapadlo tak vychylit rovnovahu sveho tela tim,ze budu jist tolik ovoce.
Kazdy jsme jiny a zrejme jsou organismy,ktere s ni maji sileny problemy. V druhem dile noveho filmu o MMS je svedectvi deduly o tom jak mu leta otravovala zivot a jak se ji konecne zbavil.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od rudo »

buc11 píše: 2. nevím a ani to nechci vědět co je ketogenní dieta, ale Tím že se jí třeba olej, který tělo nutně napřed před trávením předělává na cukr jí dostatečně stačí
:?:

to je z teorie parneho stroja ze clovek potrebuje energiu vo forme zcukru a vsetko na cukor najprv prerobi aby to horelo.

z teorie sportu vieme ze telo dokaze poriamo tuk vlastny telesny prerobit na zakladne energeticke jednotky a z liecenia nervovych a mozgovych poruch a zraneni vieme ze mozog ma radsej priamo ketony a niektore druhy mastnych kyselin ako ma glukozu. tu len pali ked ju tam tlacime aby sa jej zbavil aby ho nenicila az tak moc.

z terie breatharianstva vieme ze clovek nepotrebuje ziadnu stravu na tvrobu energie a ze potrebuje len urite latky ako stavebne a ako prostredie elektrolytov (mineraly)
na stavbu novych buniek a na vymenu - rekonstrukciu materialov tkaniv

ale energiu na palenie v skutocnosti nepotrebuje

kedze glukoza nie je stavebny material, je v skutocnosti prijem cukrov lebn take zbytocne plytvanie energiou, ako ked si v dome kuris a zaroven mas otvorene okna pri minus 20 stupnov

skoda ze takyto nazor som napisal na internet tym padom je nedoveryhodny :mrgreen: , ale bez internetu len tak intimne do uska :oops: sepkam len najlepsim kamaratkam
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od Panda »

nic nevíme
jen si domýšlíme ... a většinou špatně
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od smajliss »

a nebo víme, ale nevěříme
pravda už tu třeba je, ale bariéry v našem mozku brání tomu, aby jsme ji přijali
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od rudo »

:D
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od culka »

Prilis vela informacii, o ktorych som si myslela, ze su pravdive sa ukazuje, ze je to uplne inac.

Alebo, ak sa chces dozvediet pravdu, sleduj kto to plati. ( Vyskum obezity plateny firmou Kellogs alebo Coca Cola. Zistilo sa, ze cukrova dieta sposobi chudnutie)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od rudo »

cigansky primas vzdy hral podla toho kto nalepil stovku na celo, ten tomu dobre rozumel.

Inak ma niekedy napada aj taketo kazanie :

cukor si a v cukor sa obratis :twisted:
5 2 8
Návštěvník

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od Návštěvník »

Gerson terapy1 píše:Ahoj všem,

Gersonova terapie mě zaujala již v době studii medicíny. V květnu letošního roku jsem absolvoval tréninkový program Gersonovy terapie pro praktiky přímo v San Diegu. Pracovali jsme s pacienty s různými typy nádorových onemocnění.
V případě Vašeho zájmu doporučuji shlédnout http://www.gerson.cz, http://www.gerson.org
mám možnost konzultace stavu přímo s Gerson Institute, California, nebo zatím jediné středisko v Evropě - Maďarsku: http://www.gerson.hu
Neváhejte mě kontaktovat.
Dobrý den, ráda bych se s Vámi kontaktovala osobně jde o moji sestru a záležitost spěchá děkuji ellen elmistr@centrum.cz
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od smajliss »

super .. konečně nějaký ucelený web o gersonovi v češtině
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od s.arik »

nevím nic o G. terapii v Čechách, ale něco o G. terapii česky právě čtu.
Nad rakovinou můžeš zvítězit.
Překvapily mě mile kapitoly o "meditaci", odpovídaly tomu, co mi vyhovuje, což se nedá o všech textech říci. Kapitola o výživě zajímavá, ačkoliv s dílčími doporučeními jsem osobně v rozporu...a Gersona nedoporučuje plošně všem. Ještě nemám úplně dočteno, ale už teď doporučuji :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od rudo »

s.arik píše:...a Gersona nedoporučuje plošně všem. Ještě nemám úplně dočteno, ale už teď doporučuji :)
doporucujes plosne vsem ? :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od culka »

s.arik píše:nevím nic o G. terapii v Čechách, ale něco o G. terapii česky právě čtu.
Nad rakovinou můžeš zvítězit.
Překvapily mě mile kapitoly o "meditaci", odpovídaly tomu, co mi vyhovuje, což se nedá o všech textech říci. Kapitola o výživě zajímavá, ačkoliv s dílčími doporučeními jsem osobně v rozporu...a Gersona nedoporučuje plošně všem. Ještě nemám úplně dočteno, ale už teď doporučuji :)
A to si si akoze tu knihu kupila????? Kde sa to da stiahnut, nech sa poucim
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od s.arik »

Knihy nekupuju :mrgreen: v tomto případě ji měli v naší knihovně, elektronickou verzí nemohu posloužit.
Pasáže o výživě pro mne slabší (ovozelově obilný nízkotučný směr, že si sem tam posedí u zubaře nezakrývá), kapitoly o meditaci, myšlení, stresu a tak moc dobré.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od gabrielik »

Na FB sa mihla správa o nejakom liečebnom pobyte už aj priamo v Čechách. Gerson aj očistné pobyty. Nezaregistroval to niekto?
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od smajliss »

otevře si odkaz, který je pár příspěvků nahoře
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od s.arik »

s.arik píše:nevím nic o G. terapii v Čechách, ale něco o G. terapii česky právě čtu.
Nad rakovinou můžeš zvítězit.
Dočteno, abych řekla pravdu, nevzbudilo to ve mne důvěru, že rakovinu jde vyléčit levou zadní :mrgreen: Ale věřím, že s pomocí těch technik si člověk opravdu může udělat život hezčí, ať už mu zbývají dva měsíce nebo (nejspíše) 40 let.
Hluboce souzním s pasážemi o stresu, myšlení, relaxaci, duchovním náhledu... Kapitoly o stravě jsou v té knize úplně vedlejší. Myslím, že by si ji měli přečíst i zdraví lidé, které rakovina jako taková valně nezajímá :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Kniha Beata Bishop: Je čas vyzdravieť

Příspěvek od Dano »

Maju aj v knizniciach, precital som zo zvedavosti asi pred 2 mesiacmi.

Mozte precitat knihy o Gersonovej terapii, navody, dietu, protokol, ale az takto prerozpravany pribeh, od zaciatku az dokonca, takmer den za dnom, niekedy hodinu za hodinou (stava, jedlo, klystyr, rozmixovana telacia pecen, stale dokola) da aku taku predstavu co ta terapia vlastne vsetko znamena, priamo od niekoho kto si tym vsetkym presiel.

Strhujuci pribeh, od zaciatku do konca. V 1979 melanosarkom, veľmi nebezpečný druh rakoviny, možno najnebezpečnejší. Ohyzdujuca operacia s neprijemnymi nasledkami. Aj tak nepomohla, metastaza v slabine. Klinika v Amerike riadena Charlottou Gersonovou. Potom terapia v domacich podmienkach. Velmi dlha. A uspesna. V 1995 prednaska v Bratislave, miestni onkologovia tam proti nej vraj vystupovali demagogicky a agresivne.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od rudo »

na obranu Bratislavskych onkologov : nie su o nic agresivnejsi a demagogickejsi ako onkologovia inde vo svete
povedal by som ze slovenska odnoz rotschildovskej mediciny je este dst umiernena, ved este stale pretrvava vdelanie zo sociku kde nebol za ciel udrzovat pracujucich v chorobe, naopak ciel bol dostat pracujuceho cim skor aspon do praceschopneho stavu za kazdu cenu

onkolog je vsade vo svete trenovan ya studovany a vychovany rovnako
oni to maju v zakladnej pracovnej naplni, agresivitu a demagogiu ved keby to nezvladali ani by nedostali diplom a ani onkologicku atestaciu
5 2 8
gerson terapy1

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od gerson terapy1 »

Dobrý den, prosím můžete mi na sebe poslat telefonní kontakt, matka mého přítele má rakovinu ovaria a chtěli bychom s ní absolvovat terapii v maďarsku, již s nimi komunikujeme prostřednictvím emailu, a telefon neuvádějí, pokud máte více informací než jen ty co jsou na internetu, ráda bych se s Vámi spojila telefonicky a zeptala se na nějaké otázky, které nám zatím z maďarska neodpověděli. Můj email: endice@email.cz pošlete mi prosím telefon na Vás a dobu kdy je nejlépe Vám volat. Děkuji Monika Pauliová
solong@post.cz

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od solong@post.cz »

Milý pane kolego, čtu nyní knihu CH Gerson The Gerson therapy...
čím suplmentovat u nás kalium a jód? s diky Eva Faiferová (:-)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od ajla »

Prý v Europě je jediná gerson klinika v Maďarsku. Nevíte kolik aktuálně stojí dvou týdenní pobyt? Díky.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od Janek »

6700 € druhy vysledek a 4200 € treti

http://www.google.cz/search?q=gerson+th ... ice+europe
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od ajla »

:D
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od ajla »

Je to 6900 € plus 500 € společník, k tomu doprava, takže přes 200000 Kč.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od Janek »

Zdravi je vzacna komodita, tady v kotline 40 let komunismu a pak 20 let kapitalismu udelalo sve, lidi investovali a do zdravi? Pche, vzdy na to dostanu pilulky :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Návštěvník

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den, byla by možná komunikace s Vámi přes osobní mail: korinkovaja@centrum.cz. Dost to spěchá.
Lubor
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 16, 2016 16:36

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od Lubor »

Dobry den,
Gersonova terapia ma velmi zaujala. Mam zaujem sa naucit a pomahat ludom aby uzdraveli, poprve na Slovensku a Srbsku. Prosil by som Vas o pomoc , poradit, alebo sa spojit s ludmi ktory su aktivny v tejto oblasti na Slovensku. Bol by som Vam velmi povdzacni pre kazdu pomoc. Moj mail je lubor.stupavsky@gmail.com
Lubor
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 16, 2016 16:36

Re: Gersonova terapie v čechách

Příspěvek od Lubor »

solong@post.cz píše:Milý pane kolego, čtu nyní knihu CH Gerson The Gerson therapy...
čím suplmentovat u nás kalium a jód? s diky Eva Faiferová (:-)

Jod mate v mladych orechach a borovych siskach, a kalium v stave z rajcin
Odpovědět