Vlasy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Vlasy

Příspěvek od Jane »

Dá se nějak obnovit růst vlasů? Poradí někdo nějaké jídlo, šťávu, čaje, oplachování, co může pomoci? Celý život mi velice rychle rostli a teď ve 30 letech se nějak zasekly, je to normální, nebo se s tím dá něco dělat?

Díky J.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Vlasy

Příspěvek od RadkaS »

Jane píše:Dá se nějak obnovit růst vlasů? Poradí někdo nějaké jídlo, šťávu, čaje, oplachování, co může pomoci? Celý život mi velice rychle rostli a teď ve 30 letech se nějak zasekly, je to normální, nebo se s tím dá něco dělat?

Díky J.
Mam takovou nepopularni radu :mrgreen: . Jeden delsi pust. Me taky vlasy nikdy moc nerostli, ale po 17-ti dnovem pustu se rozjely jako blazen. Vzdycky maximalne po lopatky a pak behem chvilky po zadek. A neni to tak davno, ze jsem nekde v souvislosti s pustem cetla o tom, ze pak vlasy rostou rychleji. Ted jsem mela znovu necelych 17 dnu pust. Po pustu jsem vlasy usmikla skoro o 30 cm. Vsazim na to, ze po pustu se zase rozjedou, tak snad budou brzo zpatky >:-)
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Vlasy

Příspěvek od Jane »

RadkaS píše:
Jane píše:Dá se nějak obnovit růst vlasů? Poradí někdo nějaké jídlo, šťávu, čaje, oplachování, co může pomoci? Celý život mi velice rychle rostli a teď ve 30 letech se nějak zasekly, je to normální, nebo se s tím dá něco dělat?

Díky J.
Mam takovou nepopularni radu :mrgreen: . Jeden delsi pust. Me taky vlasy nikdy moc nerostli, ale po 17-ti dnovem pustu se rozjely jako blazen. Vzdycky maximalne po lopatky a pak behem chvilky po zadek. A neni to tak davno, ze jsem nekde v souvislosti s pustem cetla o tom, ze pak vlasy rostou rychleji. Ted jsem mela znovu necelych 17 dnu pust. Po pustu jsem vlasy usmikla skoro o 30 cm. Vsazim na to, ze po pustu se zase rozjedou, tak snad budou brzo zpatky >:-)

Díky :-)

Můžu se zeptat, ty během takto dlouhých půstů chodíš normálně do práce?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Vlasy

Příspěvek od RadkaS »

Jane píše: Díky :-)

Můžu se zeptat, ty během takto dlouhých půstů chodíš normálně do práce?
No, tak ja tedy delala pusty hodne casto, par let vzdycky minimalne jeden den v tydnu, pak par delsich od 7 do 9 dnu, ale takhle dlouhe pusty jen dva. Pri kratkych pustech jsem fungovala normalne, takze prace byla spis vitana, protoze to lepe uteklo, ale u tech dlouhych pustu by u me prace nemohla prichazet v uvahu. Protoze prvni dlouhy pust mel takovy prubeh, ze jsem mela problem vubec chodit, natoz do prace. U druheho byl prubeh daleko lepsi, nicmene, do prace bych s tim chodit nechtela. Nicmene muj minuly partner delal 21 dnu 2x a jednou 19 dnu a do prace chodil a zvladal to celkem dobre.
To si musi zkusit kazdy sam. Nekdo funguje pri pustech normalne, nekdo u toho dela i seminare, prednasky, spolecenske akce (vid Renatko :wink: ) a nekdo u toho zvlada pilotovat letadlo (viz Pavel) a nekdo u toho beha maraton (kdo, ze to byl? Fiona nebo Slunicko?? ). Takze pokud se nekoho zeptas, jak na tom byl, tak zjistis, jak na tom byl. Akorat nezjistis, jak na tom budes Ty. To zjistis jen, kdyz do toho pujdes. Protoze kazdemu se pust vyviji podle jeho nastaveni, ktere je dano mnoha faktory. Od "historie zivota", momentalniho psychickeho a fyzickeho zatizeni a zvladani... az po svuj mozek, kde je mimo jine, u vetsiny lidi i spousta strachu a predsudku, a to vsechno dohromady udela sve.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Vlasy

Příspěvek od Jindra »

Jo, je to fakt individuální, závisí to i na tom, nakolik tělo je či není čisté, čili nakolik se pak projevuje detox. No, jak píše Radka, je to individuální. Obdivuju ty, kdož jsou u toho schopní něco dělat - to už míním půst týden a déle. Třeba MichalS, který u čtyřtýdenního taky normálně fungoval a to dělá v lesích, v nesnadném terénu; obdobných borců tu je víc, smekám.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Vlasy

Příspěvek od Jindra »

Jane píše:Dá se nějak obnovit růst vlasů? Poradí někdo nějaké jídlo, šťávu, čaje, oplachování, co může pomoci? Celý život mi velice rychle rostly a teď ve 30 letech se nějak zasekly, je to normální, nebo se s tím dá něco dělat? Díky J.
Já osobně nevěřím na čaje nebo oplachování. Je potřeba obnovit dobré vyživování vlasových kořínků a těžko radit něco lepšího, než co Ti už odpověděl Jarda (remineralizace těla).
Dan
Příspěvky: 14
Registrován: ned kvě 16, 2010 10:19

Re: Vlasy

Příspěvek od Dan »

Ahoj Jane,

před cca třemi lety jsem prošel velice stresujícím obdobím, které trvalo skoro čtvrt roku. Řešil jsem to ... sladkým:) Od té doby mi začaly padat vlasy, po celé hlavě, čili poněkud netradičně, nejedná se o klasický mužský vlasopad způsobený DHT. Minulý týden jsem dával sedmičku a po ní mi nevypadl ani jeden vlas. Jen co jsem si dal víc ovoce, bang, bylo to zpět. Trocha researche na internetu a narazil jsem na jablečný ocet (jocet:)), který narovnává přemnožené kvasinky na hlavě (ačkoliv na lupy jsem nikdy netrpěl). Koupíš jocet, uděláš zábal a necháš na hlavě min. 30 minut. Osobně si ho nanáším kouskem vatičky, pak si hlavu přetáhnu pytlikem a dám si na sebe čepici. Po kůře opláchneš vlasy šamponem. Už druhý den jsou vlasy tak silné, jako nebyly během posl. tří let nikdy. Musím upozornit, abys nekupovala jocet, který obsahuje oxid siřičitý. Nemám to vyzkoušené, ale existuje malá skupinka lidí, co na tuto metodu nadávají a já usuzuji na to, že jsou to právě ti, kteří si koupili chemicky konzervovaný jocet. Zkoušel jsem to osobně s jedním italským, co mají v každém větším albertu, krásně voní a všechno je OK, jen 250 ml stojí 55,-. S Pfannerem za 60,- za 1l budu zkoušet příští dny. A poslední věc, nesmí se ti dostat do očí.

Otázkou je, jestli máš jenom něco na pokožce hlavy (jako já), od čeho ti tahle kůra může pomoci. Pokud se udála nějaká, např. hormonální změna, pravděpodobně ti to k ničemu nebude, možná kromě lesku, v tom případě by bylo potřeba pohledat. O tom, jestli půst narovnává hormony, nic nevím, ale za zkoušku člověk nic nedá, že?

D.
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Vlasy

Příspěvek od Terka »

Také by mě zajímalo, jestli je možné, aby znova narostly vlasy-u muže, ale třeba i u ženy...
Naposledy upravil(a) Terka dne pát lis 26, 2010 2:18, celkem upraveno 1 x.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Vlasy

Příspěvek od Oriana »

- cituji - Už druhý den jsou vlasy tak silné, jako nebyly během posl. tří let nikdy.
Nevěřím, že by ocet mohl po 1 zábalu udělat vlasy silnějšími. Asi to bude jen nějaká chemická reakce, která zapříčiní postavení vlasových šupinek (jako při barvení vlasů) a výsledný dojem je pak silný vlas.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Vlasy

Příspěvek od 2olfess »

Co jsem četl, tak jediné co mohlo obnovit vlasový kořínek a umožnit vlasům opět růst, byla odstátá urina aplikovaná delší dobu.

Nicméně, příliš nevěřím, že by bylo možno obnovit růst vlasů po "dvacetileté" pleši, když i předci trpěli obdobným problémem...
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Vlasy

Příspěvek od Vejmutovka »

Těch vlasobudičů je víc - peptidy mědi, kapsicin /např. z chilli papriček/, lněný olej, kopřiva, lopuch, aminexil, arginin, fytosterol 5...Na zastavení mužského plešatění, tedy na blokování dyhydrotestosteronu ve vlasových váčcích se používá už rokyminoxidil, běžně v lékarně bez předpisu. Jde o to blokovat ty protilátky proti folikulům a pak váček podporovat /tj. stále dráždit/, aby nezanikl a zůstal aktivn a to třeba těmi látkami, které jsem jmenovala na začátku. To topikálně, vnitřně se na negaci DHT používají vitamíny, co jsou třeba na prostatu - saw palmetto a další. Problémy s prostatou jsou totiž taky spojené s nadbytkem DHT.
Pinus strobus
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Vlasy

Příspěvek od 2olfess »

Vejmutovka píše:Těch vlasobudičů je víc - peptidy mědi, kapsicin /např. z chilli papriček/, lněný olej, kopřiva, lopuch, aminexil, arginin, fytosterol 5...Na zastavení mužského plešatění, tedy na blokování dyhydrotestosteronu ve vlasových váčcích se používá už rokyminoxidil, běžně v lékarně bez předpisu. Jde o to blokovat ty protilátky proti folikulům a pak váček podporovat /tj. stále dráždit/, aby nezanikl a zůstal aktivn a to třeba těmi látkami, které jsem jmenovala na začátku. To topikálně, vnitřně se na negaci DHT používají vitamíny, co jsou třeba na prostatu - saw palmetto a další. Problémy s prostatou jsou totiž taky spojené s nadbytkem DHT.
... ty báho :shock: :o , tak tohle máš teda v malíčku holka, to jsem ještě o vlasech nečetl :!:
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Vlasy

Příspěvek od Vejmutovka »

jo, stačí říct :wink:
Pinus strobus
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlasy

Příspěvek od mun »

Moc složitý.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Vlasy

Příspěvek od Vejmutovka »

Mužský typ plešatění /ustupující čelo, kouty, holé temeno/ se jmenuje androgenní alopecie. Mohou jí trpět i ženy. Pak je ještě difusní alopecie /vlasy řídnou rovnoměrně po celé hlavě, např. po nemoci, podvýživě, stresu, lécích/ a alopecie areata /vlasy vypadávají v ohraničených ložiscích, které se stěhují po celé hlavě a zase zarůstají nebo alopecie areata totalis - žádné vlasy a někdy ani ochlupení/.

Co se týče androgenní alopecie, u mužů bývá na vině nadbytek testosteronu zvaný dyhydrotestosteron /DHT/, přítomný ve vlasovém váčku /folikulu/coby jeho protilátka, který jej systematicky ničí, doslova "žere" - odtud svědění hlavy při androgenní alopecii- tak dlouho, dokud tento nezanikne.
Proto muži /i ženy/se jeho tvorbu snaží buď blokovat z vnějšku - aplikace roztoku 2-5% minoxidilu, peptidu mědi, ketokonazolu aj. přímo na pokožku hlavy nebo vnitřně užíváním blokátorů typu saw palmetto či dárcovská urinoterapie od ženy /z těch přírodních/.
Na neustálou stimulaci vlasového váčku se pak můžou používat /s úspěchem/ zevně různé bylinné tinktury, kofein, kapsicin, urina atd.
Co se ženské androgenní alopecie týče, tak ženy si nejdříve musí nechat vyšetřit pohlavní hormony /prolaktin, estrogen, mužské hormony/ a hormony štítné žlázy. Pokud jsou v pořádku a na imunologii jim přesto test na přítomnost protilátek proti folikulům vyjde pozitivně, ať zkusí detox. V posledních letech se totiž ukazuje, že protilátky se nemusí tvořit vždy jen ze špatně fungujících hormonů, ale i z intolerance na některou složku potravy. To platí u žen, u mužů je na vině většinou opravdu jen to DHT.
A to je asi tak v kotce všechno.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Vlasy

Příspěvek od Terka »

Vejmutovka píše:Mužský typ plešatění /ustupující čelo, kouty, holé temeno/ se jmenuje androgenní alopecie. Mohou jí trpět i ženy. Pak je ještě difusní alopecie /vlasy řídnou rovnoměrně po celé hlavě, např. po nemoci, podvýživě, stresu, lécích/ a alopecie areata /vlasy vypadávají v ohraničených ložiscích, které se stěhují po celé hlavě a zase zarůstají nebo alopecie areata totalis - žádné vlasy a někdy ani ochlupení/.

Co se týče androgenní alopecie, u mužů bývá na vině nadbytek testosteronu zvaný dyhydrotestosteron /DHT/, přítomný ve vlasovém váčku /folikulu/coby jeho protilátka, který jej systematicky ničí, doslova "žere" - odtud svědění hlavy při androgenní alopecii- tak dlouho, dokud tento nezanikne.
Proto muži /i ženy/se jeho tvorbu snaží buď blokovat z vnějšku - aplikace roztoku 2-5% minoxidilu, peptidu mědi, ketokonazolu aj. přímo na pokožku hlavy nebo vnitřně užíváním blokátorů typu saw palmetto či dárcovská urinoterapie od ženy /z těch přírodních/.
Na neustálou stimulaci vlasového váčku se pak můžou používat /s úspěchem/ zevně různé bylinné tinktury, kofein, kapsicin, urina atd.
Co se ženské androgenní alopecie týče, tak ženy si nejdříve musí nechat vyšetřit pohlavní hormony /prolaktin, estrogen, mužské hormony/ a hormony štítné žlázy. Pokud jsou v pořádku a na imunologii jim přesto test na přítomnost protilátek proti folikulům vyjde pozitivně, ať zkusí detox. V posledních letech se totiž ukazuje, že protilátky se nemusí tvořit vždy jen ze špatně fungujících hormonů, ale i z intolerance na některou složku potravy. To platí u žen, u mužů je na vině většinou opravdu jen to DHT.
A to je asi tak v kotce všechno.

moc díky za info...akorát nevim, kde bych ty jmenované přípravky sehnala..
Nejsou ty účinné látky účinné také přímo v potravinách, případně
v jakých?
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Vlasy

Příspěvek od Miguel »

Přesně tak, u mužů DHT, docela spolehlivě na to funguje šampón Nizoral, je to antiandrogen, tzn. ruší jeho působení. Nemyju se ničím jiným a úbytek padání vlasů byl takřka okamžitý.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Vlasy

Příspěvek od Vejmutovka »

Ano, Nizoral se s úspěchem používá právě proto, že obsahuje zmíněný ketokonazol.

Terko, minoxidil v lékárně, zbytek na internetu /topikální přípravky/, co se potravin týče, tam spíš vysledovat, co ti eventuálně nedělá dobře, jestli máš nějakou potravinovou intoleranci, dá se zjistit i testy na interně.
Krevní testy mohou ukázat, zda ti ve stravě něco konkrétního chybí a pak bys podle toho postupovala dál.
Pinus strobus
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Vlasy

Příspěvek od Miguel »

Tak když chceš lidem poradit, používej radši obchodní názvy než účinné látky. Např. minidoxil - koupíš ho jako Rogaine.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Vlasy

Příspěvek od Vejmutovka »

Miguel píše:Tak když chceš lidem poradit, používej radši obchodní názvy než účinné látky. Např. minidoxil - koupíš ho jako Rogaine.

Ano, jako Rogaine 2%-5%, ale i jako Neocapil /2% minoxidilu/ či jako daleko nejlepší formu minoxidilu, protože bez vedlejších účinků /jako jsou výrazné lupy/ pod názvem Spectral DNC na netu. Někteří lidé si na netu kupují i vysokoprocentní /i 10%/ čistý minoxidil. Výrobků je víc.
Pinus strobus
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Vlasy

Příspěvek od Lidka »

domaci vyroba samponu a moc dalsich zajimavych veci :D :
nazev stranek SOBESTACNOST je vystizny :wink:
http://www.sobestacnost.cz/modules.php? ... opic&p=719
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Vlasy

Příspěvek od buc11 »

američtí vědci:
New York - Američtí vědci možná objevili skutečnou příčnu mužského plešatění. Hlavní problém podle nich netkví v tom, že by vlasy prostě přestaly růst, ale v tom, že se stávají čím dál tenšími.

Vlasy plešatějících mužů na některých částech hlavy mění svou strukturu - zmenšují se a přeměňují se v kratinké chloupky, až se stanou pro lidské oko takřka nepostřehnutelnými. Tak vznikají typická kolečka nebo kouty, které se s přibývajícím věkem zvětšují.

Výzkum totiž ukázal, že pokožka hlavy obsahuje stejný počet vlasových buněk jak na lysých místech tak tam, kde zůstává kštice zdánlivě neporušena.

Čtěte také:Nový objev otevírá cestu k léku proti mrtvici»
Vědci odhalili, jak přemoci leukemického zabijáka dětí»


"To znamená, že plešatění způsobuje chyba v procesu přeměny kmenové buňky na progenitorovou," cituje server BBC autora výzkumu George Cotsarelise. Progenitorová buňka je jakási mezifáze mezi ještě nediferenciovanou kmenovou a vlasovou buňkou.

Američtí vědci tedy jinými slovy přišli na to, že se vlasové folikuly u plešatějících lidí nevytrácejí, nýbrž se přeměňují a začínají namísto vlasů produkovat chloupky postřehnutelné pouze pod mikroskopem.

Pokud by se tento degenerující proces podařilo zastavit, mohlo by plešatění navždy odzvonit, doufají autoři studie Pensylvánské univerzity, o níž informoval magazín Journal of Clinical Investigation.

Nakonec by tak mohl být v každé lékárně k dostání krém proti plešatění. "Fakt, že u plešatějších lidí neubývají vlasové buňky, nám dává naději, že je budeme v budoucnu schopni reaktivovat," dodává Cotsarelis.

Plešatění je dědičné a podle všeho na něj má vliv i hladina testosteronu. Každý člověk nicméně v průměru ztrácí asi sto vlasů denně. U někoho se to neprojeví ani po dlouhé řadě let.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Vlasy

Příspěvek od Vejmutovka »

Vlasové váčky jsou požírány protilátkami, zmenšují se a tudíž produkují stále tenčí a tenčí vlasy. Nakonec je přestanou produkovat úplně. Neaktivní váčky pak časem atrofují až zaniknou navždy.
Řešení je najít příčinu tvorby protilátek a tudíž i typ boje proti nim : buď ničením už vzniklých nebo ještě lépe tím, že přestanu podporovat to, co je tvoří.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Vlasy

Příspěvek od mira »

:oops:
Naposledy upravil(a) mira dne úte úno 08, 2011 23:56, celkem upraveno 1 x.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vlasy

Příspěvek od Sweetie »

mira píše:Všem úbytkem postiženým od Zdendy Borovce, Standy Hložka, Péti Kotvalda a Haničky Zagorky- :)

"Můj vlas je pouhopouhé prozatím, můj vlas může říct já už neplatím
Rád tak rád bych byl a šampónem je myl, však vlasů míň než se mi zdálo před půl hodinou
Příteli chvátej S.O.S. ať není moje hlava bez, zbav mne blyštivé pleše mé co nejdřív,
příteli chvátej píšu vzkaz, dej mi co ztrácím, dej mi vlas, vrať mi chloubu mou, máňu mou a té nejvíc
Z temene svého můžeš krást, z porostu svého dej mi část, už zase toužím tentokrát neolysat
Můj vlas, to je jen chmíří takové, můj vlas se ocit v tísni vlasové
Rád bych nosil hřív, chci česat jako dřív a čekám dál že přeci ustrneš se nade mnou...
až budeš příště v tísni sám srst ze psa svého já ti dám, a pomoc tvou ti zítra tím oplatím."
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=Hu1-zW_xfAM
prosim presunout do kecaren. nic osobniho.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Vlasy

Příspěvek od lumoska »

RadkaS píše:
Jane píše:Dá se nějak obnovit růst vlasů? Poradí někdo nějaké jídlo, šťávu, čaje, oplachování, co může pomoci? Celý život mi velice rychle rostli a teď ve 30 letech se nějak zasekly, je to normální, nebo se s tím dá něco dělat?

Díky J.
Mam takovou nepopularni radu :mrgreen: . Jeden delsi pust. Me taky vlasy nikdy moc nerostli, ale po 17-ti dnovem pustu se rozjely jako blazen. Vzdycky maximalne po lopatky a pak behem chvilky po zadek. A neni to tak davno, ze jsem nekde v souvislosti s pustem cetla o tom, ze pak vlasy rostou rychleji. Ted jsem mela znovu necelych 17 dnu pust. Po pustu jsem vlasy usmikla skoro o 30 cm. Vsazim na to, ze po pustu se zase rozjedou, tak snad budou brzo zpatky >:-)
Zaujímavé....to hneď po semestri vyskúšam. Vlasy mi síce rastú dosť, ale takýto expres by bol fajn :)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Vlasy

Příspěvek od Samira »

Zial, po 21-dnovom poste som na sebe nepobadala rychlejsi rast vlasov. Rychlejsie mi rastu len na jar (v porovnani so zvyskom roka). Kazdopadne - post Ti odporucam aj tak ;)
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Vlasy

Příspěvek od lumoska »

Caute :) Chcem sa opytat,ci nemate niake osvecene triky na zacelenie koncekov. Mam ich uz dost znicene a vlasy konecne celkom dlhe. Nechcem sa zas davat strihat len kvoli tomu. Dik :wink:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Vlasy

Příspěvek od Pepík Ševců »

lumoska píše:Caute :) Chcem sa opytat,ci nemate niake osvecene triky na zacelenie koncekov. Mam ich uz dost znicene a vlasy konecne celkom dlhe. Nechcem sa zas davat strihat len kvoli tomu. Dik :wink:
Když jsem míval dlouhý vlasy, osvědčila se mi henna.
lupita

Re: Vlasy

Příspěvek od lupita »

Zdravím,
živou stravu jím asi 10 měsíců. V létě jsem byla v Karibiku, (+-90% raw) a po příjezdu mi dramaticky začaly vypadávat vlasy. Zhruba před měsícem se to konečně ustálilo, padají ještě o něco víc než kdysi, ale už ne dramaticky. Mám zhruba 1/4 původního objemu a vlasy začínají být o mnoho slabší, vůbec se nelesknou. Co to může způsobovat? Je pravda, že v zahraničí jsem se stravovala asi vůbec nejpestřeji za celý svůj život, jsem dost asketická, ale od doby, co jím pouze živou stravu, jím mnohem pestřeji než když jsem jedla jako vegetarián (tím jsem byla celý život).
Ano,mám více energie, fyzicky se cítím dobře, ale toto mě velmi zneklidňuje. Jako i to, že se mi teď v posledním měsíci vrátil atopický ekzém a udělalo se mi akné na zádech v neskutečném rozsahu. Jinak ke zlepšení ani zhoršení pleti vůbec nedošlo. Může toto být natolik ovlivněno těžkými kovy, že to prostě nikdy z těla neodejde? Nebo naopak je moje tělo na všechny škodliviny z potravy tolik citlivé, jelikož na ně nikdy nebylo příliš zvyklé?
A co ty vlasy? Proč ta dramatická změna? Začínají mi šedivět, moje matka byla v mých letech téměř bělovlasá, takže to mě neznervózňuje, ale ten úbytek a kvalita ano.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vlasy

Příspěvek od rudo »

lupita píše:Zdravím,
živou stravu jím asi 10 měsíců. V létě jsem byla v Karibiku, (+-90% raw) a po příjezdu mi dramaticky začaly vypadávat vlasy. Zhruba před měsícem se to konečně ustálilo, padají ještě o něco víc než kdysi, ale už ne dramaticky. Mám zhruba 1/4 původního objemu a vlasy začínají být o mnoho slabší, vůbec se nelesknou. Co to může způsobovat? Je pravda, že v zahraničí jsem se stravovala asi vůbec nejpestřeji za celý svůj život, jsem dost asketická, ale od doby, co jím pouze živou stravu, jím mnohem pestřeji než když jsem jedla jako vegetarián (tím jsem byla celý život).
Ano,mám více energie, fyzicky se cítím dobře, ale toto mě velmi zneklidňuje. Jako i to, že se mi teď v posledním měsíci vrátil atopický ekzém a udělalo se mi akné na zádech v neskutečném rozsahu. Jinak ke zlepšení ani zhoršení pleti vůbec nedošlo. Může toto být natolik ovlivněno těžkými kovy, že to prostě nikdy z těla neodejde? Nebo naopak je moje tělo na všechny škodliviny z potravy tolik citlivé, jelikož na ně nikdy nebylo příliš zvyklé?
A co ty vlasy? Proč ta dramatická změna? Začínají mi šedivět, moje matka byla v mých letech téměř bělovlasá, takže to mě neznervózňuje, ale ten úbytek a kvalita ano.
a aku mas vlastne stravu, zelenina alebo ovocie a mas vibec nejake tuky ?

moj prvy odhad je ze podla priznakov, , pecen je napadnuta fruktozou

a hormony nestihaju z nedostatku tukov
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vlasy

Příspěvek od cepheus »

A jeeeeeeeeejej, slanina opet vselekem :| ..
lupita

Re: Vlasy

Příspěvek od lupita »

a aku mas vlastne stravu, zelenina alebo ovocie a mas vibec nejake tuky ?

moj prvy odhad je ze podla priznakov, , pecen je napadnuta fruktozou

a hormony nestihaju z nedostatku tukov[/quote]


zeleninu, ovoce, semena, oleje, med, v mensi mire orechy. tuku si myslim, ze mam az dost, minimalne 2xtydne avokado, seminek jim hodne.
takze myslis, ze mam prilis cukru a malo tuku?
lupita

Re: Vlasy

Příspěvek od lupita »

cepheus píše:A jeeeeeeeeejej, slanina opet vselekem :| ..
asi bych mela hystericky zachvat vedouci k sebevrazde :oops:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vlasy

Příspěvek od rudo »

lupita píše:a aku mas vlastne stravu, zelenina alebo ovocie a mas vibec nejake tuky ?

moj prvy odhad je ze podla priznakov, , pecen je napadnuta fruktozou

a hormony nestihaju z nedostatku tukov

zeleninu, ovoce, semena, oleje, med, v mensi mire orechy. tuku si myslim, ze mam az dost, minimalne 2xtydne avokado, seminek jim hodne.
takze myslis, ze mam prilis cukru a malo tuku?[/quote]

povedal by som to inak

zalezi aky druh ovocia a mzoes mat prislis vela fuktozy

podla 811 mozes vraj (ja tomu neverim) jest iba fruktozu ale telo zhavaruje ak mas aj tuky, vraj telo vie likvidovat fruktozu ked sa tuky nejedia.

ak jes tuky tak zalezi na tom ake su to tuky, orechy neprdstavuju prave to najlepsie a pecen moze trpeit aj tym ze dostavas do tela mnoho plesni co su na orechoch v supkach atd a je to jedno rovnako nesu v sebe na sebe plesne hrdze sinice mikroby madle valsaky lieskace a vsetky ine

ja orechy umyvaam a naakoniec zalejem horucou - vriacou vodu ked sa konecne vsetko odplavi a naprklad mandle sa lahko zo supky vyzlecu

pises ze jes oleje - to zrovna nie je vhodna strava izolovaane rastlinne oleje toho sa vacsinu ludi uz vzdaava

jediny olej co sa da ospurcat je kokosovy olej, ktory by mal v pamenskom stave ajliecit mnohe problemy.

v podstae kombinovat starvu kde je aj ovocie aj tuky je takmer nemozne a nejde o to ze to nie je v jednom jedlle to je casovo dlhodobejsi problem, staci ak mas oleje a ovocie v jednom tyzdni.
5 2 8
lupita

Re: Vlasy

Příspěvek od lupita »

rudo píše:
povedal by som to inak

zalezi aky druh ovocia a mzoes mat prislis vela fuktozy

podla 811 mozes vraj (ja tomu neverim) jest iba fruktozu ale telo zhavaruje ak mas aj tuky, vraj telo vie likvidovat fruktozu ked sa tuky nejedia.

ak jes tuky tak zalezi na tom ake su to tuky, orechy neprdstavuju prave to najlepsie a pecen moze trpeit aj tym ze dostavas do tela mnoho plesni co su na orechoch v supkach atd a je to jedno rovnako nesu v sebe na sebe plesne hrdze sinice mikroby madle valsaky lieskace a vsetky ine

ja orechy umyvaam a naakoniec zalejem horucou - vriacou vodu ked sa konecne vsetko odplavi a naprklad mandle sa lahko zo supky vyzlecu

pises ze jes oleje - to zrovna nie je vhodna strava izolovaane rastlinne oleje toho sa vacsinu ludi uz vzdaava

jediny olej co sa da ospurcat je kokosovy olej, ktory by mal v pamenskom stave ajliecit mnohe problemy.

v podstae kombinovat starvu kde je aj ovocie aj tuky je takmer nemozne a nejde o to ze to nie je v jednom jedlle to je casovo dlhodobejsi problem, staci ak mas oleje a ovocie v jednom tyzdni.
priznam se, ze nechapu. vase diskuze ctu uz dlouho, koukam sem v prubehu let, ale stejne skoro nikdy nechapu o cem se bavite.
plisne chapu, namaceni taky, driv jsem se slupky zbavovala, ale ted uz je zase jim. ale to neni, narozdil od klicku, kazdy den.
a co ty oleje? kokosovy je zaklad, to nepopiram, ale co je na zastudena lisovanych olejich spatneho? pouzivam je kazdy den do salatu, lepe to pak stravim. casto semena melu v mlynku na mak, prave abych z nich dostala ten olej a telo to lepe stravilo, nez kdyz do sebe chrstnu hrst celych seminek.
z mirnym pasmu jim jen jablka, trochu hrusek, kazdy den piju banan, obcas s kiwi, jinak citrusy v cr ne, vyjimecne jine ovoce, ze susenych prilezitostne datle, medu tak dve lzicky denne. to mi neprijde moc. mam rozbitej odstavnovac uz dlouho, takze i mrkev snim prumerne max.3ks denne. vetsinou min, to prece nemuze byt hodne fruktozy v porovnani s "normalnim" jidlem.
kde by byly lepsi tuky nez v avokadu a orechach? bohuzel v cr malokdy narazim na dobry avokada, tak je nejim uplne kazdy den, ale rozhodne jich nejim malo a tuku mam vic nez kdyz jsem nekolik mesicu jedla jen jablko, naklicenou psenici a agar, a to jsem mela vlasy v dobry kondici, ale zas jsem byla unavena.
navic me silene svedi kuze na hlave poslednich par dni, jak kdyby byla spalena.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vlasy

Příspěvek od cepheus »

Z toho si nic nedelej, rudovo vlky-plky chape malokdo :D.
Arielka
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 15, 2014 13:16

Re: Vlasy

Příspěvek od Arielka »

Taky mám problémy s vlasy, dost mi padají. Hlavně od té doby co od ledna jím celý den vitariánsky (krom teplého oběda), tak se mi začaly lámat i nehty a vlasy jsou tak slabé... no hrůza. Začala sem jíst vaječný drcený skořápky (prostě krizovka) tak uvidím co to udělá.
Zábaly na vlasy sou dobrý, dělám si je dost často. Vlasy umyju šamponem, vysuším pečlivě v ručníku a pak aplikuji: dužninu aloe (na poškozené vlasy), citron, jabl. ocet (na posílení a lesk), olivový olej se žloutkem (to na nemyté vlasy, pak se musí dlouho mýt), kefír je supr, pivo a cokoli dalšího co určitě sami ste slyšeli. Nechámto co vydržím, asi hodinu na hlavě. Vlasy pro blond barvu oplachuji heřmánkem (jinak lze i zředěným octem či citronem).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Vlasy

Příspěvek od Janek »

Arielka píše:Taky mám problémy s vlasy, dost mi padají. Hlavně od té doby co od ledna jím celý den vitariánsky (krom teplého oběda), tak se mi začaly lámat i nehty a vlasy jsou tak slabé... no hrůza.
pockej jak se zacnou viklat zuby.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět