Kult obezity v Česku

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Kult obezity v Česku

Příspěvek od Esterka »

Všimli jste si také, jak jsou vařáci v naší zemi netolerantní ke štíhlým lidem? Český kult obezity je pro hubeného člověka docela hrozba, jak jsem nedávno zjistila. Mám kamaráda fruitariána, který měří 185 centimetrů a váží 60 kilo a když mi vyprávěl svůj nedávný zážitek, tuhla mi krev v žilách. Šel normálně za bílého dne po ulici Ostravy a začali na něho pokřikovat tři chápci, že je hnusnej hubenej uchyl a začali ho tahat někam do průchodu, aby ho mohli linšovat. Že prý taková troska potřebuje lekci a tak už se kamarád loučil se životem. Naštěstí šly kolem strážníci městské policie a zachránili ho. Přoč mají Češi tolik v oblibě pivní bříška, dvojité brady a naducané papulky? Jinde ve světě tohle přece neexistuje.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kult obezity v Česku

Příspěvek od Kometa »

Řekla bych, že ti chlápci prostě měli chuť někoho zmlátit a každý důvod a člověk jim byl dobrý.

Ale popravdě, mě se takhle hubení muži taky nelíbí a to i přesto, že muži s nadváhou u mě stopro šanci nemají žádnou. Chce to nějaký rozumný střed.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kult obezity v Česku

Příspěvek od cepheus »

Kometa píše:Řekla bych, že ti chlápci prostě měli chuť někoho zmlátit a každý důvod a člověk jim byl dobrý.
Vidím to podobně, co je v Česku je spíš "kult nevybočování z řady", prostě 3 debilové se nudili a jen viděli že je jiný ..
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Kult obezity v Česku

Příspěvek od bstrd »

Esterka píše:Přoč mají Češi tolik v oblibě pivní bříška, dvojité brady a naducané papulky? Jinde ve světě tohle přece neexistuje.
-nemyslím si že je to česká špecialita, usa so svojimi "love handles" a "muffin topmi" nijako nezaostáva
cepheus píše:co je v Česku je spíš "kult nevybočování z řady"


-presne tak, ľudia nemajú príliš radi odlišnosť, individualitu či už v myslení alebo aj vzhľade...čokoľvek vybočujúce z uniformity je podozrivé...pred cca rokom vo vrcholnej vitafáze mi váha klesla pod 65 kg (výška 175 cm) a všetci mali preveliké starosti ako nezdravo vyzerám, napriek tomu že ja som sa fyzicky cítil tak dobre ako nikdy v živote...keď som to začal následne flákať a 10 kíl pribral, boli zrazu spokojní a chválili ma, že som dostal rozum, aj keď ja som sa cítil podstatne horšie a fyzická výkonnosť tiež samozrejme poklesla...neviem čím to je spôsobené, či 40 rokmi uniformného myslenia v totalite, alebo sú to nejaké pudové reflexy, kedy stádo vycíti tvoju inakosť a dá ti to najavo...
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Kult obezity v Česku

Příspěvek od marion.orson »

podla mojho nazoru je to o (ne)tolerancii...nezalezi na tom ci ide o podvahu alebo nadvahu,niektori ludia jednoducho netoleruju nikoho, kto nezodpoveda ich estetickym idealom. Aj mojich sto kil bolo nespocetnekrat dovodom na slovne a ine utoky, vysmech a ponizovanie...
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: Kult obezity v Česku

Příspěvek od Enzym »

Nepopiratelným faktem je, že v Česku stále přetrvává názor, že tukové polštářky jsou důkazem zářícího zdraví. Spousta lidí se tu ještě drží zastaralé teorie, že člověk má vážit minimálně tolik kilo, kolik má centimetrů na metr; tady se prostě nějaký vzorec BMI neujal.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Kult obezity v Česku

Příspěvek od macik »

no, z opačné strany-vůči obezitě jsou u nás lidi taky netoleratní, ale má to různý stadia...když jsem byla oplácaná, ale ne tlustá, tak se o mě otíral každý, bylo to neustálé a z mého dnešního pohledu trošku psycho, protože jsem prostě v té době byla se sebevědomím na štíru a ještě poslouchat ty kecy (např. když jsem v té době chtěla po mamce a ségře, jestli by nešlo doma nemít čokolády, tak mi vysvětlovaly, že musím mít vůli-teprve až samy ztloustly, tak pochopily, že základem je, nemít to doma)....na druhou stranu, když jsem přibrala opravdu hodně, tak už si nikdo blbé kecy nedovolí, některý lidi ale docela opovrhujícným způsobem koukaj...velice často se teď ale dostávám do situací, kdy mi lidi říkaj buď, že nejsem tak tlustá nebo že mi to sluší a že se to ke mě hodí a podobný kecy...většinou to utnu až tím, že řeknu kolik vážím, to už nikdo nějak nemá co namítnout....češi mají prostě k těmto věcem divný vztah, ale asi nejen oni
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Kult obezity v Česku

Příspěvek od culka »

V North America sa vsetko pocita v inchoch a feetoch a librach, takze tu sa BMI urcite uchytil uz davno. Preto je tu jednoduchsie vacsinu ludi skor preskocit ako obist. Moment a ved my tu v Kanade mame metricky system (ktory pouzivaju len ludia z dovozu).
A kazdy sa tu do vas zastarie len ked ste stratili volake to kilo, dve alebo desat.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Kult obezity v Česku

Příspěvek od Sweetie »

jj, to oni si davaj pozor, jsou politicians.
na skolach normalne pocitaj v desitkovej.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kult obezity v Česku

Příspěvek od Panda »

Trochu tukových zásob má asi v našem mírném pásmu význam jako izolace proti chladu, ne? Teda mně je stále dost zima co jsem shodil díky vita 15 kg.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Kult obezity v Česku

Příspěvek od Fiona »

Jaky kult obezity???
Pokud vim, kazdy kdo ma byt i jen par kilo navic, tj viditelnou tukovou vrstvicku, si pripada tlusty. Mozna jeste tak babicky co zazily tezka leta nouze a idealy 50. let vidi v oplacanosti dukaz ze clovek se "ma dobre", plus ne kazdy chlap to rad hubene, samozrejme. Pak dejme tomu pani profidrbna Halina dava najevo svou spokojenost s vlastni nadvahou, coz je sympaticke, ale uz to samo o sobe je reakce... Vseobecny trend dneska je opravdu nekde jinde nez o "kultu obezity".

Spis mam pocit ze jde o trosku hluchy vykrik nekoho, kdo ma pocit ze se mu lidi krivdi kvuli hubenosti. I kdyz jsem presvedcena (mam vyzkouseno) ze do primerene sebevedomeho a vyrovnaneho cloveka nikdo nerype, at vypada jakkoliv. Soucitne "dobre minene rady" spis pritahuje clovek co pusobi nejakym zpusobem strhane, vychrtle nebo vycerpane. Svoje tam hraje i barva, stav pleti a energie co vyzaruje (nebo saje). Ale at uz je to cimkoliv, udajny kult obezity na vine urcite neni.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kult obezity v Česku

Příspěvek od Kometa »

Dostává mě figurína na Zličíně u obchodu Uncle Sam - jedná se o muže se silnou nadváhou. Nevíte, je tohle v americe běžné? Nebo je to jen nějaká "recese" nebo snaha se odlišit?
Odpovědět