Biochémia + Krvný obraz

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Radko :)
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 26, 2010 17:17

Biochémia + Krvný obraz

Příspěvek od Radko :) »

Nedávno som sa zúčastnil na našej škole jedného výskumu ohladom vplyvu stravy na náš oraganizmu (bližsie o tom mozno napisem niekedy v buducnosti). V ramci tohoto sa mi okrem ineho odobrala krv na biochemicke vysetrenie + krvny obraz.
Stravujem sa 95-99 percent surovým ovocím, zvysok zelenina (orechy a semena nejem).
Raw vegan (vitarian) som už vyse roka.
Chcem iba tymto ukázať, že mi v krvnych vysledkoch nič nechyba a mam "normálne" výsledky.
Chcem poukázať na to, že i "papierovo"som zdravý a uplne vitálny! :-)

Krvný obraz - zakladne parametre
erytrocyty (cervené krvinky) ---- 4,65 ---- (norma 4,3 - 5,5 )
Leukocyty (biele krvinky) ---- 6 ---- (3,8 - 10)
Hemoglobin (cervené kr. farbivo) ---- 151 ---- (135 - 170)
Trombocity (krv. dosticky) ---- 211 ---- (140-400)

biochemia
Obrázek

iba na vysvetlenie
GLU - glukoza ("krvny cukor")
TP - celkove proteiny (bielkoviny)
ALB - albumin
BIL - bilirubin
Urea - mocovina
Krea - kreatinin
Uric - kyselina mocova
CHOL - cholesterol
TAG - triacylglyceroly
HDL, LDL, VLDL -lipoproteiny - castice zucasnujue sa trasportu CHOL., TAG
AST, ALT, GGT, ALP pecenove enzymy -parametre na posudenie funkcnosti pecene
CK - kreatinkinaza (enzym pritomny vo svaloch)
CRP - C reaktivny protein (upozornuje na mozny zapal v tele)
Ca - vapnik
Mg - horcik
P - fosfor
Na - sodik
K- draslik
Cl - chlor
Fe - zelezo

Vysledky ako vidite mam v norme az na dva parametre ktore mam nizsie a to cholesterol celkovy
co je mozno i evidentné kedze jem iba surove ovozel :) (normalne telo vyraba chol. v peceni z glukozy)
a urea (mocovina) co je produkt odburavania po bielkovinach.
kedze nemam vysokobielkovinovu dietu tak i ta mocovina bude mensia :)
kebyze papam maso, a jedla bohate na bielkoviny tak ju mam zvysenu (nie iba to) :)
Naposledy upravil(a) Radko :) dne sob črc 03, 2010 10:38, celkem upraveno 1 x.
Love, joy & inner harmony.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Biochémia + Krvný obraz

Příspěvek od Samira »

Teraz neviem, ci som Ti uz na to odpovedala na freshnesse, alebo nie... kazdopadne SUPER!!! Blahozelam a toto je skvela sprava pre pochybovacov, ze na vita sa neda prezit. Dik, ze si to sem hodil.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Biochémia + Krvný obraz

Příspěvek od RadkaS »

Ahojky, vitam :P Ja jsem bez masa zhruba 13 let a na vitastrave jsem byla 100procente 7 let a ted pul az trictvrte roku mi ty procenta trosku haprovali, nicmene ted uz zase nejakou dobu vede spis zase tech 100procent. Taky jsem si delala podrobne testy a taky vysly uplne nadherne, myslim, ze urcite lepe, nez varakum... Je fakt, ze B12 je o dost min nez jsou normy, ale ja jsem presvedcena, ze ho mam prave tolik, kolik ho potrebuju. Diky, ze jsi se s nami prisel podelit :P
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Biochémia + Krvný obraz

Příspěvek od olfess »

Radko :) píše:Nedávno som sa zúčastnil na našej škole jedného výskumu ohladom vplyvu stravy na náš oraganizmu (bližsie o tom mozno napisem niekedy v buducnosti). V ramci tohoto sa mi okrem ineho odobrala krv na biochemicke vysetrenie + krvny obraz.
Stravujem sa 95-99 percent surovým ovocím, zvysok zelenina (orechy a semena nejem).
Raw vegan (vitarian) som už vyse roka.
Ahoj, to super, že máš takové výsledky, i když na hodnocení je to ještě brzo, ale hlavně, že jsou OK.

Chci se tě zeptat:
1) piješ čistou vodu nebo v jaké formě příjímáš tekutiny(pouze z ovoce?)
2) jíš trochu zeleniny, obsahuje zelené saláty, listy?
3) nejíš ořechy a semínka, používáš za studena lisované oleje? Nebo neužíváš žádné tuky, případně je bereš z avokád a podobně.

Díky za odpovědi :D
Uživatelský avatar
Radko :)
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 26, 2010 17:17

Re: Biochémia + Krvný obraz

Příspěvek od Radko :) »

olfess píše:
Radko :) píše:Nedávno som sa zúčastnil na našej škole jedného výskumu ohladom vplyvu stravy na náš oraganizmu (bližsie o tom mozno napisem niekedy v buducnosti). V ramci tohoto sa mi okrem ineho odobrala krv na biochemicke vysetrenie + krvny obraz.
Stravujem sa 95-99 percent surovým ovocím, zvysok zelenina (orechy a semena nejem).
Raw vegan (vitarian) som už vyse roka.
Ahoj, to super, že máš takové výsledky, i když na hodnocení je to ještě brzo, ale hlavně, že jsou OK.

Chci se tě zeptat:
1) piješ čistou vodu nebo v jaké formě příjímáš tekutiny(pouze z ovoce?)
2) jíš trochu zeleniny, obsahuje zelené saláty, listy?
3) nejíš ořechy a semínka, používáš za studena lisované oleje? Nebo neužíváš žádné tuky, případně je bereš z avokád a podobně.

Díky za odpovědi :D
ahoj.
1. Vodu takmer nepijem, mam ju dostatok z ovocia, zvecsa ked si robim bananove smoothie tak si tam dam 1-2 deci vody
2. Salaty jem, ale nie tak casto... ako pomer ovocie a zelenina je asi tak ako som napisal 95:5 (priemer), robievam si green smoothie (s koprivou, pupavou(pampeliska), spenat alebo ine)
3. Oleje nepouživam, raz začas si spravim šalát z avokadom, proste niekedy na nho dostanem chut :)
K tym tukom, mas ich dost i v ovoci (i ked nie az v takom mnozstve samozrejme)

Denne zjem cca 4 kila ovocia
Skusal som sa vseliako stravovat, kombinovat, orechy, semena, zeleninu, ovocie... nakoniec som sa ustalil na ovoci a nasiel som si taky individualny svoj jedalnicek
Osobne si myslim ze nie je dobre objektivizovat na zaklade vlastnej skusenosti, ze toto je to dobre! ... Kazdy si musi najist to co jemu vyhovuje a nemal by sa dogmaticky drzat nazoru a "pravd", ktore funguju u niekoho ineho... Kazdy by si mal vytvorit taky nazor ze Ja som JA a on je ON (sme jedninci a tym jedinecní) ... a co u nho dokonale funguje, u mna az tak dokonale nemusi... treba skusat a najist si to co vyhovuje... :)
Hlavne je ako sa clovek citi, nebyt dogmatický, mať radost, a byť spokojny :) a nerobit si vycitky... toto a to som nedodržal a podla toho by som toto nemal... to je ubijajuce a seba destruktivne... teraz sa stravujem tak ako sa stravujem, citim sa vynikajuce a skvele, fyzicky i mentalne, ako neviem povedat ci sa takto budem stravovat do konca mojho zivota (clovek nikdy nevie ake podmienky bude mat a co sa mu v zivote udeje :) ) ale pre teraz a tu... je to pre mna najidealnejsie stravovanie :)
Love, joy & inner harmony.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Biochémia + Krvný obraz

Příspěvek od Xion »

Stav horcika v krvi nevypoveda realnemu obsahu v tkanivach. Aj ked je v krvi v norme, telo moze mat vyrazny deficit. Na presnejsiu analyzu, ci chybaju niektore prvky, treba vlasovu analyzu.

Inak, ja to citim rovnako, zelenina je vyrazne podradena ovociu, a tiez mam pocit, ze ju staci jest prilezitostne (do 10% stravy). Semienka a orechy este nemam zmaknute, ci ponechat, alebo vylucit, to sa uvidi, az si dam dokopy tukovy metabolizmus.
Odpovědět