Syrové maso ve vitariánské stravě

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Esterka »

Občas někde čtu, že někteří vitariáni jedí kromě ovoce, zeleniny a ořechů i syrové maso, někdo této dietě říká paleo diet. Například o Demi Moor jsem se z několika nezávislých zdrojů dočetla, že jí syrové maso, aby měla dostatek bílkovin, které ji zajišťují udržení svalové hmoty. Nic proti tomu nemám, protože člověk se v době ledové skutečně takto stravoval a tohle období bylo velmi dlouhé, takže v genech je možná člověk částečně uzpůsoben na pojídání syrového masa, ale co paraziti? Jak tihle lidé vyloučí riziko nákazy tasemnicí nebo škrtavkou?
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Yeff »

Myslim ze v dobe ledove to vetsinou snedli hned po zabiti, to co se prodava dnes v obchode uz je jen tkan napustena dusicnany a jinymi toxickymi latkami aby to drzelo barvu a tvar. Nedostatek bilkovin v dnesni době je skoro nemožný, pokud o to člověk tedy doslova neusiluje, co se týče těch bílkovin z masa tak myslím že pro člověka jsou nevhodny uz jen tim ze je musi rozlozit na aminokyseliny a sestavit si pro cloveka vhodnou bilkovinu, kazdopadne lovit zvěř teda nehodlám :P Co se týče těch hvězd z holywoodu, tak to jsou většinou podle mě pozéři....
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od mun »

Přimlouvám se za syrové maso. Nějaký ne moc velký podíl (kaloricky 1-4%) patří do naší přirozené stravy. Má to tak šimpanz, jedli tak prokazatelně naši předkové. Pokud teda někdo nemá blok, že musí být 100% vegan.

Co se týče parazitů, je to podle mě trochu nadnesené, stejně jako veškerý boj s bakteriemi, viry, atd. Ale pokud chceš mít jistotu: zmrazení (pokud to uznáváme jako raw) na 14 dní spolehlivě parazity zahubí. Takto to dělám se zvěřinou (játra) co mi sehnal kamarád, když to střelili, pro jistotu. Ryby (optimálně lovené, ale lososa miluju) dávám tak na hoďku do citronové/limetkové šťávy. Když to nakrájíš na kousíčky, má to konzistenci jak vařené, jak chceš. Hovězí bych se vůbec nebál, obzvlášť pokud by šlo třeba o argentinkou (=bio) svíčkovou. Kuřecí syrové bych nejedl, to už radši mouchy a červy, neláká mě se do toho zakousnout. Vepřové jsem ještě nezkoušel, ale taky bych šel po biu a spíš po nějaké panence nebo tak.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Kometa »

Někde jsem slyšela, že bio dobytek se nesmí odčervovat. Nevím, zdali je to pravda, ale pokud ano, rozhodně bych bio maso nekonzumovala syrové. Červy jsou svinstvo, můžou dost poškodit zdraví (např.znala jsem koně, co na následek poškození tepny červy na místě vykrvácel, ačkoli byl mladý a nebylo na něm nijak patrné, že má takto závažně poškozené zdraví).
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Sitar »

Dejte pokoj s masem. Pokud jste schopní a ochotní si to zvíře sami podříznout nabo zabít a pak zpracovat (jako šimpanz ;-)), směle do toho, jinak ruce pryč.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Esterka »

mun píše:Přimlouvám se za syrové maso. Nějaký ne moc velký podíl (kaloricky 1-4%) patří do naší přirozené stravy. Má to tak šimpanz, jedli tak prokazatelně naši předkové. Pokud teda někdo nemá blok, že musí být 100% vegan.

Co se týče parazitů, je to podle mě trochu nadnesené, stejně jako veškerý boj s bakteriemi, viry, atd. Ale pokud chceš mít jistotu: zmrazení (pokud to uznáváme jako raw) na 14 dní spolehlivě parazity zahubí. Takto to dělám se zvěřinou (játra) co mi sehnal kamarád, když to střelili, pro jistotu. Ryby (optimálně lovené, ale lososa miluju) dávám tak na hoďku do citronové/limetkové šťávy. Když to nakrájíš na kousíčky, má to konzistenci jak vařené, jak chceš. Hovězí bych se vůbec nebál, obzvlášť pokud by šlo třeba o argentinkou (=bio) svíčkovou. Kuřecí syrové bych nejedl, to už radši mouchy a červy, neláká mě se do toho zakousnout. Vepřové jsem ještě nezkoušel, ale taky bych šel po biu a spíš po nějaké panence nebo tak.
Taky o tom masu uvažuju právě kůli šimpanzům. Tihla naši nejbližší příbuzní ho totiž občas jedí, takže v malém procentu do lidské stravy asi patří. Navíc, doba ledová, kdy se jedlo masa doclea hodně, trvala hrozně moc dlouho, takže něco mohlo zůstat v genech. Každopádně strach z parazitů je u mě docela velký. zajímalo by mě, jak to dělají lidé živící se paelodiet, kteří toho syrového masa snědí docela hodně.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od mun »

Jak píšu - naložit do citronové šťávy, popř. přemrazit. Samozřejmě to chce dodržovat hygienu, čerstvost (popř. dobrou skladovanost např. u zrání hovězího), brát jen "grass-fed" atd.

Po celém světě se jedí tataráky, syrové ryby, carpaccia, rare steaky. Stačí přestat věřit doktorům a spol. Podobné jako se syrovým mlékem.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od olfess »

Věřim tomu, že syrové maso je vhodnější než tepelně zpracované, o tom nemá cenu zvlášť polemizovat. Nicméně trvalá konzumace masa je podle mého názoru krok zpět.. Souhlasím se Sitarem, pokud jste schopní ulovit si zvíře, zabít ho, stáhnout, vykuchat a naporcovat a ještě na to syrové maso máte chuť, nedělejte si starosti, pusťte se směle do konzumace, protože tato strava je přesně určená vašemu vnitřnímu rozpoložení, nic si nevyčítejte, je to prostě vývoj. Jak to dělají šimpanzi nebo co se servíruje na talířích po celém světě mě opravdu netrápí. Šimpanz je šimpanz a celý svět je teď vzhůru nohama, takže nehodný následování.
Ale, protože respektuju vaši svobodnou vůli, tož si dejte i za mě a dobrou chuť (:-) !

na ty parazity určitě česnek ..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Panda »

olfess píše:...Souhlasím se Sitarem, pokud jste schopní ulovit si zvíře, zabít ho, stáhnout, vykuchat a naporcovat...
... a to pokud možno přirozenými prostředky danými nám přírodou, čili holýma rukama.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od mun »

Panda píše:
olfess píše:...Souhlasím se Sitarem, pokud jste schopní ulovit si zvíře, zabít ho, stáhnout, vykuchat a naporcovat...
... a to pokud možno přirozenými prostředky danými nám přírodou, čili holýma rukama.
To je trochu nekorektní - veganské jídlo taky většinou neobstaráváme ve volné přírodě. Spíš ho pěstujeme a sklízíme nástroji, ale ještě spíš ho kupujeme už připravené v obchodě. Jinak nemám nejmenší morální problém s tím zabít zvíře pro svoji obživu a zahryznout se do něj pokud na něj budu mít skutečně hlad.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Xion »

... nevedomost
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Sweetie »

ono realne si predstavit vlastnorucni zabiti a a po ty praci to jeste zkonzumovat, tak je jasny kam patrime. ale na druhou stranu mi chutna syrovej losos, tunak. ale hodne cerstvej. nic mi to nedela.uz po tom netouzim.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Kometa »

Tak ulovit si a zabít rybu zvládne každej rybář. U těch ryb bych asi ani nečekala ty parazity jako u hovězího a spol. (takovej svalovec, mmm, lahůdka :P )
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Sitar »

mun píše:
Panda píše:
olfess píše:...Souhlasím se Sitarem, pokud jste schopní ulovit si zvíře, zabít ho, stáhnout, vykuchat a naporcovat...
... a to pokud možno přirozenými prostředky danými nám přírodou, čili holýma rukama.
To je trochu nekorektní - veganské jídlo taky většinou neobstaráváme ve volné přírodě. Spíš ho pěstujeme a sklízíme nástroji, ale ještě spíš ho kupujeme už připravené v obchodě. Jinak nemám nejmenší morální problém s tím zabít zvíře pro svoji obživu a zahryznout se do něj pokud na něj budu mít skutečně hlad.
Souhlas, pokud nebude zbytí a bude hrozit smrt hladem, mají zvířata holt smůlu, teda v hodně případech by měl smůlu člověk.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Sitar »

Kometa píše:Tak ulovit si a zabít rybu zvládne každej rybář. U těch ryb bych asi ani nečekala ty parazity jako u hovězího a spol. (takovej svalovec, mmm, lahůdka :P )
I bez drahýho nádobíčka a mimo rybníky, kde se ryby uměle chovají? Ideálně rukama tak, aby měl člověk i zvíře shodné výchozí podmínky?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Kometa »

Ve vhodné řece se snad dají chytit holýma rukama, expřítele to učil jeho dědeček.

Ale lidé se zvířaty nejsou na stejné úrovni a dobrovolně nebudou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Sitar »

Kometa píše:Ve vhodné řece se snad dají chytit holýma rukama, expřítele to učil jeho dědeček.

Ale lidé se zvířaty nejsou na stejné úrovni a dobrovolně nebudou.
To jsem vždy obdivoval a vůbec nechápu, jak je to možné, tohle chytání do holých rukou.

Ano, nejsme na stejné úrovni, již dávno jsme klesli hluboko pod zvířata.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Kometa »

Máme jiné možnosti než zvířata - a bohužel většině lidem nedochází, že z toho vyplývají i jiné povinosti.
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od renny »

jaaj toto som nemala ani citat lebo zmenim nazor na vitarianstvo :D pre mna je vita "vyssi level" veganstva a veganstvo znamena sucit so vsetkym zivym a zit tak aby som nikomu neublizila - ani svojou stravou. Na zaciatku ako som sa len zoznamovala s vita mi to niekedy pripadalo strasne take "egoisticke" oproti veganstvu - ze v tom nejde o eticky princip ale cisto zdravotny cize pozeram len na seba - pre mna vita znamena ovela viac.
Ale sak 100 ludi 100 nazorov, ved aj "vegani" su niektori len preto, ze maju alergiu na laktozu a nechuti im maso
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Calathea »

[quote="renny"]jaaj toto som nemala ani citat lebo zmenim nazor na vitarianstvo :D pre mna je vita "vyssi level" veganstva a veganstvo znamena sucit so vsetkym zivym a zit tak aby som nikomu neublizila - ani svojou stravou.

S tímhle zcela souhlasím, alespoň doteď takové byly moje představy o vita.
Omezení masa probíhalo společně s ochranářským obdobím, kdy jsem svým blízkým cpala různé petice, doma vařila v sobotu místo mamky, abych protlačila i něco bezmasého. Jednou jsem do taťky dostala i sóju, kterou by nikdy nepozřel :lol:
Teď sice občas hřeším rybou či kuřetem, které mi naši nacpou s tím, že "taky někdy maso musím ". to mi vždy přijde sms, že se mám stavit. A já to nedokáži vyhodit, když už to muselo zemřít.
Ale v syrovém stavu bych ho pozřít nedokázala. Skutečně na to máte i chuť?
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od mun »

Calathea píše:Ale v syrovém stavu bych ho pozřít nedokázala. Skutečně na to máte i chuť?
Ano, ryby a hovězí bych už ani jinak nejedl, navzdory veškeré vita teorii mi to chutná a cítím, jak mi to dává sílu. Přesto masa jím málo, tak 200g 1-2x týdně. Vždy s kopou salátu.

Mně jde pouze o zdraví, takže nejsem v tomhle zatížený povinností být 100% vegan, stačí mi raw přirozená strava.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Sitar »

mun píše:
Calathea píše:Ale v syrovém stavu bych ho pozřít nedokázala. Skutečně na to máte i chuť?
Ano, ryby a hovězí bych už ani jinak nejedl, navzdory veškeré vita teorii mi to chutná a cítím, jak mi to dává sílu. Přesto masa jím málo, tak 200g 1-2x týdně. Vždy s kopou salátu.

Mně jde pouze o zdraví, takže nejsem v tomhle zatížený povinností být 100% vegan, stačí mi raw přirozená strava.
Je to síla nebo spíš živočišnost a agresivita?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Katarína »

mun píše:nejsem v tomhle zatížený povinností být 100% vegan
To nie je povinnost. Ludi, na ktorych Ti zalezi, tiez nemilujes z povinnosti...
Osobne by ma bez Lasky nedokazalo naplnit ani najziarivejsie zdravie, bretharianstvo ci nesmrtelnost... Cokolvek tohto druhu povazujem len za cestu, nie ciel.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Renáta »

PMN mäso do vita stravy nepatrí. Vita je pre mňa o živej, sviežej energii, mäso je o umieraní a rozklade. Vita je pre mňa o tom, že mi táto strava chutí aj bez úpravy, mäso sa PMN bez úpravy jesť nedá (skrátka, neviem si predstaviť, že by som si napríklad na lúke len tak odhryzla z kravy ako z jabĺčka). Nehovoriac o etických dôvodoch.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Fiona »

Taky mam pocit ze cesky pojem vitarian je synonymem anglickeho raw vegan. Pricemz nechci nikomu kecat do stravy, Mun at si papa co libo, jen bych to asi nazvala jinak nez vitarianstvi. I kdyz teda nevim jak :) Treba ...hm, anglicky by se to do terminu rawfoodist veslo :lol: alr raw vegan uz ne... jen proste vita strava je opravdu o necem jinem nez o syrovem mase. Ale jsem uprimne rada ze si ted muzu rikat fruitarian, coz podstatne zjednodusuje pripadne vysvetlovani :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Renáta »

Fiona píše:Ale jsem uprimne rada ze si ted muzu rikat fruitarian, coz podstatne zjednodusuje pripadne vysvetlovani :)
Hej, kravy sa ťa báť nemusia. Hoci i frutarian sem-tam padne na vola :wink:
Naposledy upravil(a) Renáta dne sob kvě 08, 2010 18:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od renny »

Katarína píše:To nie je povinnost. Ludi, na ktorych Ti zalezi, tiez nemilujes z povinnosti...
Osobne by ma bez Lasky nedokazalo naplnit ani najziarivejsie zdravie, bretharianstvo ci nesmrtelnost... Cokolvek tohto druhu povazujem len za cestu, nie ciel.
krasne napisane..
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Dano »

Esterka píše:Například o Demi Moor jsem se z několika nezávislých zdrojů dočetla, že jí syrové maso, aby měla dostatek bílkovin, které ji zajišťují udržení svalové hmoty
ale co paraziti? Jak tihle lidé vyloučí riziko nákazy tasemnicí nebo škrtavkou?
Každopádně strach z parazitů je u mě docela velký. zajímalo by mě, jak to dělají lidé živící se paelodiet, kteří toho syrového masa snědí docela hodně.
Ako oni riesia parazity, skus nejake ich forum. Ale ak ti to chuti, tak chod do toho. Tipujem, ze sa to s nimi prehana, a ze velke riziko nehrozi, pokial sa dostanes ku kvalitnemu zdroju, nie velkochovy. Ak sa ale bojis, tak maso vobec neries, ved tu na tomto fore bachorkam "o udrzani svalovej hmoty" vdaka jedeniu masa neveri nikto.
Skusal som mravce - kysle, slimaka - slizke, huzevnate, nechutne, tresku a kapra - bez chuti, kapra som preto nalozil do citronovej stavy - zmakol ale stale biedna chut, svaly som neskusal - zrejme velmi tazko rozzutelne, mozno by sa dalo mlade jahna, lebo tie vacsie zvery ako svina ci krava ma urcite huzevnate. Ta pecen (jatra) co spominal mun je pre teba mozno najlepsia volba, podla mna asi ma nejaku chut, neskusal som, ale vsetky selmy zacinaju prave krvou a vnutornostami. Ja som s experimentami prestal, idem za chutou, a nechcel som sa klamat dochucovanim - solou, citronom, cibulou, cesnakom, ci korenim. Myslim, ze chut som posudzoval bez ohladu na fakt, ze naozaj na moju obzivu nie je vobec nutne zabijat zvierata pokial je okolo mna dostupnych tolko rozmanitych darov z rastlinneho sveta.
Jedine, co si obcas dam, je zltko domaceho slepacieho vajca, to je mnam.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Dano »

A pri spolocenskych prilezitostiach, ked sa nechcem priecit, davam aj tu spominanu svalovinu. Samozrejme tak, ako si serviruju spolustolujuci - teplom/solou/koreninami zmaknutu a ochutenu. Ale raz pride doba, ked aj na nich poviem: dakujem, neprosim :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Sweetie »

ba naopak, syrovy maso je krehounky, prave varenim tuhne jak se srazi bilkoviny. a parazity bych asi nevyhodnocovala podle velkochovu ci farem, to asi nebude meritko, to spis na kvalitu svaloviny , i kdyz mozna to ma uz naky vevnitr. ale tady se spis mysleli paraziti na ty zdechline? to uz zalezi jak je to osetreny nez dojde k zakaznikovi. taky uz neexperimentuju a jsem v obdobi, kdy uz na to nemam vubec chut. kapr ma syrovy chutny maso, aspon ten vanocni.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Pavluška »

huh, jen jsem mrkla...
Já zkusila syrové mušle zakapané citronem a musím říct, že to nebylo chuťově špatné. Ale jinak si ty živočišné věci za syrova představit moc nedovedu. Ani vajíčko (domácí nebo bio - i když salmonela může být klidně právě tam) nezvládnu úplně syrové (ale jinak čím míň znehodnocené teplem- tím sama cítím, o jak moc líp se tráví).
No, tak snad už budou brzy červavé třešně a bude stačit to. :)))
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od mun »

Pavluška píše:Ani vajíčko (domácí nebo bio - i když salmonela může být klidně právě tam)
Syrové vajíčko taky nemusím, asi nějaký blok z té konzistence. Salmonely bych se nebál - vejce jen čerstvé (do 9 dní od snesení), bio, omýt teplou vodou, skladovat v lednici.
Sweetie píše:ba naopak, syrovy maso je krehounky
Potvrzuju, a co teprve tuňák nebo svíčková, to je skoro kaše.
Dano píše:Ta pecen (jatra) co spominal mun je pre teba mozno najlepsia volba, podla mna asi ma nejaku chut
Játra jsou vynikající, ale bral bych jen bio, protože do nich se dostane nejvíc chemie, ATB, apod. Poprvé jsem k nim přistupoval s nedůvěrou, ale úplně mě to udivilo, jak je to dobrý. Navíc 100g dá zásobu B12 na mnoho dní, takže to osvobozuje od suplementace B12 u nás co jíme krámovou kartáčovanou zeleninu až z ní lítaj jiskry.
Fiona píše:Mun at si papa co libo, jen bych to asi nazvala jinak nez vitarianstvi.
Tak souhlas, vita je raw vegan, takže maso do vita nepatří. Ale bavme se nezaujatě o optimální/přirozené lidské stravě, kam podle mnoha indicií (šimpanz, naši předkové) malý podíl masa patří. Nejsem žádná krvelačná bestie, mám moc rád zvířata a např. světlé telecí nebo foie gras bych nikdy nepozřel, jsem tak 95% low fat raw vegan/fruitarian.

Těm duchovním věcem nerozumím, tak daleko nejsem... :wink:
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Pavluška »

mun píše:
Pavluška píše:Ani vajíčko (domácí nebo bio - i když salmonela může být klidně právě tam)
Syrové vajíčko taky nemusím, asi nějaký blok z té konzistence. Salmonely bych se nebál - vejce jen čerstvé (do 9 dní od snesení), bio, omýt teplou vodou, skladovat v lednici.
jj, asi tou konzistencí - v mém dětství se domácí našlehávalo s cukrem... a to šlo. Salmonela může být asi kde chce - ještě jsem naštěstí neměla tu čest. Omýt vajíčko? Tím porušíš ochranou vrstvu právě proti bakteriiím. Jen pokud by byly extrémně znečištěné, tak snad hadříkem. Ale nemýt. Lednice - ta je vhodná pokud není jiné chladné místo. Vajíčko přes skořápku dýchá a může se prý kontaminovat jinými věcmi skladovanými v lednici (nejspíš jen v případě syrového masa apod). Tvrdili nám to před lety na škole a nevím, kde je současné poznání. 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od mun »

Umýt myslím před spotřebou - salmonela může být na povrchu, ne uvnitř. Všechno je to tak nafouknuté a lživé, že jak to poznávám, tak se opravdu přestávám bát jíst syrové maso a cokoliv i s parazity atd.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Dano »

mun píše:
Sweetie píše:ba naopak, syrovy maso je krehounky
Potvrzuju, a co teprve tuňák nebo svíčková, to je skoro kaše.
Ze su svaly svine a kravy krehounky? Mam za sebou tak po 2-3 zabijacky raz rocne od detstva po cca 25r., u mojich roznych rodin na vidieku. Vzdy mlade, svine a bycky, domaci chov a to maso rozrezes len ostrym nozom, a pri mleti sa masove mlynceky natrapia. Skusal som vlastne obcas to klobasove pri dochucovani a od krehkeho malo teda velmi daleko, podobne ako som sledoval ako napr. zmakne to "prve" maso ktore sa pecie doobeda, alebo hovadzina varenim v polievke, az potom by som ho nazval makke, hoci stale nie krehounke. Asi piseme o inych zvieratach, inom chove, inac krmene, neviem. U mna je to okrem zutia ale stale hlavne o tom, ze v porovnani s akymkolvek ovocim je surove maso, vratane ryb, vratane vianocneho kapra, nechutne.
Pavluška píše:
mun píše:
Pavluška píše:Ani vajíčko (domácí nebo bio - i když salmonela může být klidně právě tam)
Syrové vajíčko taky nemusím, asi nějaký blok z té konzistence
jj, asi tou konzistencí - v mém dětství se domácí našlehávalo s cukrem... a to šlo. Salmonela může být asi kde chce
Konzistencia, slahanie - to si asi mylite s bielkom. Surove zltko ma konzistenciu uplne rovnaku ako v mierne uvarenom vajci. A domace zltko ma chut, ako niekde spominal Stano, asi ako to z obchodu uvarene namakko a osolene. Salmonelu z domacich vajec vobec nerieste, tak ako neriesite, ci si sadnut za volant kvoli riziku vaznej autonehody. Ani z obchodu moc netreba riesit - len 1 z 30 000 vajec z velkochovov v USA je nakazenych salmonelou. Pokial to vajce je cerstve, rovnomerne rychlo sa gula, skrupina neposkodena, po rozbiti normalne vonia (preto ich neskladujte v chladnicke, vtedy necitit, alebo treba pockat kym sa zohreje), bielko nie je tekute ale zeleove, zltko je takmer v strede, pekne vypukle, neda sa uplne lahko porusit, a zjete ho hned, bez dalsej manipulacie v kuchyni, tak pravdepodobnost nakazy je este nizsia. To plati o vajciach z klietkoveho chovu, kde su sliepky so zlou imunitou natlacene v biednych hygienickych podmienkach. Rovnaky postup, pri domacich vajciach a riziko nakazy je uz uplne mizive. A keby sa to aj vynimocne stalo, tak nejaka sra... ma predsa nezlozi :) Zdroj: most people have a better chance of winning the lottery than contracting salmonella from eggs.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Sweetie »

Dano píše: Vzdy mlade, svine a bycky, domaci chov a to maso rozrezes len ostrym nozom, a pri mleti sa masove mlynceky natrapia.
jj,to bylo bezprostredne po porazce, to jeste neuzralo:) proto se zavesuje aby se enzymy postaraly a maso zmeklo.
Dano píše:Konzistencia, slahanie - to si asi mylite s bielkom.
nemyli se, taky to znam z detstvi, slehal se zloutek s cukrem.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Dano »

Sweetie píše:jj,to bylo bezprostredne po porazce, to jeste neuzralo:) proto se zavesuje aby se enzymy postaraly a maso zmeklo.
Aha, lenze u nas su vlhke rocne obdobia, to neskusal nikto. Akoze nasolit, to hej. Ci vyudit. Ale len tak nechat zriet ako Eskimaci, ci susit ako Spanieli, to nehrozilo. A to ste ako, to maso len niekam zavesili a cakali kym sa nerozliezlo po okoli? :)
Sweetie píše:
Dano píše:Konzistencia, slahanie - to si asi mylite s bielkom.
nemyli se, taky to znam z detstvi, slehal se zloutek s cukrem.
Tak ten sme jednoducho miesali, vareskou, ci plastovou lopatkou, kym sa cukor nerozpustil. Do babovky a tak, piskotove cesto. Slahanie u nas volame to s metlickami, ako sa robi bielko. To samotne ma naozaj konzistenciu sop..., preto tie metlicky.

Co tu ale robim? V tomto vlakne som urcite omylom... :)
BlackFlag
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 21, 2010 16:18

Příspěvek od BlackFlag »

prosím o smazání příspěvku, děkuji
Naposledy upravil(a) BlackFlag dne ned pro 12, 2010 0:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Esterka »

BlackFlag píše:Zajímalo by mě zdroje informací a to konkrétně 1) že naši předci jedli maso a 2) že naši blízcí příbuzní vyšší primáti jedí jiné maso než občasný hmyz.

Mun zajímalo by mě jestli s tím masem jíš i krev, vnitřnosti a kosti, jako ostatní masožravci, kteří k tomu mají přizpůsobený jak chrup, stavbu těla tak extrémě krátký trávicí cyklus. Zpracování bílkovin lidem trvá poměrně dlouho a než se stráví, absorbují, vstřebají a vyloučí, uběhnou hodiny. Problém lidí je, že mají dlouhý trávicí trakt a maso v něm prostě a jednoduše hnije a látky vzniklé hnitím poškozují střevní flóru a hlavně schopnost absorbce vitaminu B12. Narozdíl od masožravců se nám cholesterol (zvířecí tuk) ukládá podel cevní soustavy a způsobuje jejich ucpávání a následné záchvaty (především srdce).

V ovoci teda zrovna moc bílkovin není. Jen se podívej, jak jsou podvyživení Květa s Mangem. V Česku vládne kult obezity, tak si nedovedu představit s takovou podváhou vyjít mezi obézní český lid. Ty vysměchy a narážky ze strany okolí by byly velmi kruté.

Připadá mi zvláštní tvrdit, že jsi schopný chytit a zabít zvíře v přírodě, a teď nemám na mysli fyziologii, prostě představa, že se zakousneš srnce do krku a zadusíš jí s prsty zaraženými v jejím mase tak jak to dělají zvířata je pro většinu lidí psychologicky nepřijatelná.

Demi Moorová asi neví, že se bílkoviny poskládají v játrech z aminokyselin a tudíš, že když bude jíst ovoce tak pokryje svoje potřeby více než dostatečně leda by hladověla. Nedostatek bílkovin mají tak maximálně děti v Africe.

Ohledně té energie bez masa, lidé získávají energii z jednoduchých cukrů, v případě bílkovin a tuků se musí vždy přeměnit. Nejoptimálnější je tedy jíst přímo jednoduché cukry (třeba glukózu). Jestli nemá někdo bez masa sílu, doporučil bych mu půst následovaný raw stravou.

Tudíš pokud se mluví o zdraví a optimální stravě maso tam nemá co dělat. Většina Olympíjských běžců může být použita jako příklad a to jsem nezmíníl "moderní" způsoby zpracování masa a problémy s nimi spojené.
V ovoci skoro žádné bílkoviny nejsou takže pokud by se někdo živil pouze jím, trpěl by podvýživou jako třeba Květa nebo Mango. Nezapomeň, že v Česku vládne kult obezity a takto podvýživený člověk by nemohl vyrazit mezi své obezní spoluobčany, aniž by se na něho nehrnuly výsměšné poznámky ze všech stran. V Česku se hubenost prostě netoleruje.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Dano »

Esterka píše:V ovoci skoro žádné bílkoviny nejsou takže pokud by se někdo živil pouze jím, trpěl by podvýživou.
Kontrolne otazky k prvemu tvrdeniu, vies,:
1) kolko percent z celkovej energie v materskom mlieku je viazanej v bielkovinach?
2) za kolko mesiacov zdvojnasobi novorodenec svoju hmotnost? Velku cast toho prirastku tvoria rastuce svaly.
3) kolko percent z celkovej energie v ovoci je viazanej v bielkovinach?

K tej podvyzive... Mozes uviest nejaky dokaz? Ja nemam ziadny pre ani proti, ale poznam tiez par frutarianov. A su uz na pohlad dobre ziveni, viaceri z nich dokonca nadpriemerne svalnati - ak su fyzicky aktivni (akekolvek silove sporty apod.). Mnohi sa z toho uz roky tesia tak, ze bloguju a je ich plny web, takze je lahke vidiet ich zabery a precitat ich jednoduche (ovocne) jedalnicky.
BlackFlag
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 21, 2010 16:18

Příspěvek od BlackFlag »

prosím o smazání příspěvku, děkuji
Naposledy upravil(a) BlackFlag dne ned pro 12, 2010 0:39, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Fiona »

Pokud je nekdo podvyziveny, je to predevsim o schopnosti jeho tela vyuzit ziviny, zpravidla nejpodvyzivenejsi lidi byvaji zaroven i obezni. Bilkovina je jako zed postavena z cihel. Telo ji sice dokaze pouzit a recyklovat, ale za ceny vynalozeni spousty vlastnich zdroju, tak jako stavitel by musel nejdriv tu zed rozebrat na jednotlive cihlicky (aminokyseliny) a teprve z nich muze postavit neco pouzitelneho vlastniho.

Svaly nesouvisi s bilkovinami, ale s telesnou namahou na kterou je telo nastavene nebo se ji musi prizpusobit. Kdo nepracuje tezce fyzicky a nema zadny dlouhodoby intenzivni trenink, ze samotneho jidla mu svaly nenarostou at bude jist cokoliv. Svaly jsou odmena za neco extra, co uz neni jen o jidle.

Pokud jde o lidi jako Kveta nebo Mango, rekla bych ze jejich telesne schranky dokonale odrazeji jejch minimalisticka zivotni kreda. Rekla bych ze jeden z nejlepsich zpusobu jak rozesmat Manga je ukazat mu cinku. Oni to proste ke svemu vychutnavani zivota nepotrebujou a nejspis je jim dokonale fuk co kdo na jejich vyzor. V konecnem dusledku stejne nejspis umrou o hodne starsi a zdravejsi nez vetsina soucasniku, kteri jsou na tom se svalovou vybavou stejne ne-li hur, ovsem maji to vsecko obalene v tuku ktery s sebou museji tahat a ktery jim zatezuje organy.

Tenhle typek tomu dost rozumi a moc podvyzivene nevypada :)
http://www.youtube.com/watch?v=BfjwiNmHJlo
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:...zpravidla nejpodvyzivenejsi lidi byvaji zaroven i obezni...
Jak se rozpozná podvýživa, že tělu chybí nějaká důležitá složka a kvůli tomu se pak objeví nějaký zdravotní problém?

A co to asi znamená jak se vždy říkávalo "podvyživené africké děti" a ukazovaly se fotografie kde mají zvětšená břicha?

Je jistě jen pověra že nízká tělesná hmotnost je špatná - znamená to jen že se odchyluje od jakéhosi společenského normálu, představy, ale jistě není žádný důkaz že by to znamenalo horší zdraví. Pokud se ten člověk cítí dobře tak není důvod proč by se měl více blížit průměru obézní populace. A stejně tak svaly - pokud je člověk nepoužívá tak nejsou a až je bude potřebovat tak samy zesílí, také to není žádný příznak špatného zdraví.
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od melikana »

[quote="Fiona"]Pokud je nekdo podvyziveny, je to predevsim o schopnosti jeho tela vyuzit ziviny, zpravidla nejpodvyzivenejsi lidi byvaji zaroven i obezni. Bilkovina je jako zed postavena z cihel. Telo ji sice dokaze pouzit a recyklovat, ale za ceny vynalozeni spousty vlastnich zdroju, tak jako stavitel by musel nejdriv tu zed rozebrat na jednotlive cihlicky (aminokyseliny) a teprve z nich muze postavit neco pouzitelneho vlastniho.

Svaly nesouvisi s bilkovinami, ale s telesnou namahou na kterou je telo nastavene nebo se ji musi prizpusobit. Kdo nepracuje tezce fyzicky a nema zadny dlouhodoby intenzivni trenink, ze samotneho jidla mu svaly nenarostou at bude jist cokoliv. Svaly jsou odmena za neco extra, co uz neni jen o jidle.

Pokud jde o lidi jako Kveta nebo Mango, rekla bych ze jejich telesne schranky dokonale odrazeji jejch minimalisticka zivotni kreda. Rekla bych ze jeden z nejlepsich zpusobu jak rozesmat Manga je ukazat mu cinku. Oni to proste ke svemu vychutnavani zivota nepotrebujou a nejspis je jim dokonale fuk co kdo na jejich vyzor. V konecnem dusledku stejne nejspis umrou o hodne starsi a zdravejsi nez vetsina soucasniku, kteri jsou na tom se svalovou vybavou stejne ne-li hur, ovsem maji to vsecko obalene v tuku ktery s sebou museji tahat a ktery jim zatezuje organy.

Tenhle typek tomu dost rozumi a moc podvyzivene nevypada :)
http://www.youtube.com/watch?v=BfjwiNmHJlo[/quote]



Jen drobná poznámka ke Květě a Mangovi.Je nepodstané kolik váží,nebo kolik mají svalové hmoty,co je ale podstatné je ,že jejich těla prostě nesvítí.Nevydávají téměř žádné světlo,takže v té jejich pohodě není něco jak by mělo.Něco tam chybí.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od cepheus »

Fiona píše:Pokud jde o lidi jako Kveta nebo Mango, rekla bych ze jejich telesne schranky dokonale odrazeji jejch minimalisticka zivotni kreda. Rekla bych ze jeden z nejlepsich zpusobu jak rozesmat Manga je ukazat mu cinku. Oni to proste ke svemu vychutnavani zivota nepotrebujou a nejspis je jim dokonale fuk co kdo na jejich vyzor.
Taky vidim dva nanejvýše spokojený lidičky v jednom starším bílým kombíku,
mají jeden druhého, pár mincí, plný vozejk ovoce, střecha nad hlavou na obzoru, víc nepotřebují :
http://www.youtube.com/watch?v=1LzleNRt ... r_embedded
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Marci »

cepheus píše:
Fiona píše:Pokud jde o lidi jako Kveta nebo Mango, rekla bych ze jejich telesne schranky dokonale odrazeji jejch minimalisticka zivotni kreda. Rekla bych ze jeden z nejlepsich zpusobu jak rozesmat Manga je ukazat mu cinku. Oni to proste ke svemu vychutnavani zivota nepotrebujou a nejspis je jim dokonale fuk co kdo na jejich vyzor.
Taky vidim dva nanejvýše spokojený lidičky v jednom starším bílým kombíku,
mají jeden druhého, pár mincí, plný vozejk ovoce, střecha nad hlavou na obzoru, víc nepotřebují :
http://www.youtube.com/watch?v=1LzleNRt ... r_embedded

Me tedy na prvni pohled zaujala Kveta. Myslela jsem ,ze z ni bude zarit zdravi,ale nic takoveho bohuzel nevidim. Pri pohledu na ni vidim v zasade jen sedou barvu,nevim proc. :(
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Marci »

mun píše:Umýt myslím před spotřebou - salmonela může být na povrchu, ne uvnitř. Všechno je to tak nafouknuté a lživé, že jak to poznávám, tak se opravdu přestávám bát jíst syrové maso a cokoliv i s parazity atd.
Prestavs se bat? Hm. Ja kdyz si vezmu vycet parazitu,ktere v sobe nosim z masa,a to jsem ho jedla cely zivot malo a jeste tepelne upravene,tak bych si takjista v kramflecich tedy nebyla.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od cepheus »

Maria píše:Me tedy na prvni pohled zaujala Kveta. Myslela jsem ,ze z ni bude zarit zdravi,ale nic takoveho bohuzel nevidim. Pri pohledu na ni vidim v zasade jen sedou barvu,nevim proc. :(
A na základě čeho jsi si to myslela (že bude zářit zdravím) a proč jsi změnila názor na základě toho co jsi (později) viděla ?
Myslíš, že tělo vždy za všech okolností zrcadlí stav duše ? Ano, ve zdravém těle zdravý duch, to jo, ale proč lidi reagujou jako šílenci, když Tě vidí po 21 dnech půstu ?
Na druhé straně: "On zemřel ? Vždyť byl tak veselej a vypadal tak dobře" .. slyšelas už taky určitě.
Odráží tedy Tvé tělo vždy stav Tvojí duše ? Absolutně ne, si myslím, ale můžu se plést ..
(S tou šedou barvou nevím, tento dar vidění nemám).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Panda »

Květa přece sama říká, že se stále ještě léčí a nepovažuje se za vzor zdraví. Bez ovocné stravy by na tom byla daleko hůře, nebo možná už dokonce ani nebyla. Nevím jestli je vůbec někdo, kdo by na syrovou stravu přešel při plném zdraví a mohl být později ukázkou "zářícího zdraví". Každý s její pomocí řeší nějaké své starší problémy a proto je pak rád za svůj současný stav ať je jakýkoliv, protože vždy je lepší než dříve.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Marci »

cepheus píše:
Maria píše:Me tedy na prvni pohled zaujala Kveta. Myslela jsem ,ze z ni bude zarit zdravi,ale nic takoveho bohuzel nevidim. Pri pohledu na ni vidim v zasade jen sedou barvu,nevim proc. :(
A na základě čeho jsi si to myslela (že bude zářit zdravím) a proč jsi změnila názor na základě toho co jsi (později) viděla ?
Myslíš, že tělo vždy za všech okolností zrcadlí stav duše ? Ano, ve zdravém těle zdravý duch, to jo, ale proč lidi reagujou jako šílenci, když Tě vidí po 21 dnech půstu ?
Na druhé straně: "On zemřel ? Vždyť byl tak veselej a vypadal tak dobře" .. slyšelas už taky určitě.
Odráží tedy Tvé tělo vždy stav Tvojí duše ? Absolutně ne, si myslím, ale můžu se plést ..
(S tou šedou barvou nevím, tento dar vidění nemám).
Chtelajsem to napsat pouze diplomaticky,tak jsem pouzila souslovi "zarit zdravim" . Natvrdo bych rekla,ze na me pusobi jako by byla vazne a tezce nemocna. Coz me prekvapilo a proste jsem to jen necekala.


Pust je PMN prechodny stav velkeho detoxu,ktery bych rozhodne nesrovnala s trvalych stavem na vitarianske strave.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Odpovědět