Syrové maso ve vitariánské stravě

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od cepheus »

Ano, půst je velký detox a vita strava může být vleklý detox, u někoho víc, u jiného míň, aspoň podle toho co zde někdy čtu.
Co se její "nemoci" týče - Panda to řekl už místo mě, jsem podobného názoru jako on.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Sinuhet »

hehe trochu jsem připil no.. :D , ale trochu OT: Nic mě zatím nepřesvědčilo brát hodně vážně syrovou stravu...kdo to vymyslel? Proč je to zdravé? Žádný důkaz zdravého vitálního vita traviče. Osobní zkušenost - velké zavodnění velká vlhkost oslabená slinivka-slezina. Jako krátkodobý detox ledvin proč ne ale stravovat se tak pořád nevím. Teď mě ukamenujete :D
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Marci »

Podle mych zkusenosti nestoji a nepada vse jen se zivou stravou. A tez s ni nelze vyresit uplne vse.Zalezi na pristupu a badatelskych schopnostech kazdeho,jak se ke svemu zdravi ,vitalite stavi. V teto souvislosti doporucuji film Zivy matrix,ktery muze dat nekterym novy rozmer do vlastnich badani.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Eva.cz »

cepheus píše:vidim dva nanejvýše spokojený lidičky v jednom starším bílým kombíku,
mají jeden druhého, pár mincí, plný vozejk ovoce, střecha nad hlavou na obzoru, víc nepotřebují :
"Nejšťastnější je ten, kdo má nejméně žádostí."
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od cepheus »

Eva.cz píše:"Nejšťastnější je ten, kdo má nejméně žádostí."
"Člověk se může rozhodnout, že se v kterémkoliv okamžiku svého bytí osvobodí od otroctví, které představuje plnění přání. Je volný, jakmile už nic nepotřebuje, dochází k poznání, že vesmír pro něho beztak připravil to nejlepší a dal mu k dispozici všechno, co skutečně potřebuje k plnému vyjádření svého života."
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od cepheus »

Maria píše:Podle mych zkusenosti nestoji a nepada vse jen se zivou stravou. A tez s ni nelze vyresit uplne vse.Zalezi na pristupu a badatelskych schopnostech kazdeho,jak se ke svemu zdravi ,vitalite stavi. V teto souvislosti doporucuji film Zivy matrix,ktery muze dat nekterym novy rozmer do vlastnich badani.
Ale ano, "to víra tvá tě uzdravila" .. může být.
BlackFlag
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 21, 2010 16:18

Příspěvek od BlackFlag »

prosím o smazání příspěvku, děkuji
Naposledy upravil(a) BlackFlag dne ned pro 12, 2010 0:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od awa »

Sinuhet píše:hehe trochu jsem připil no.. :D , ale trochu OT: Nic mě zatím nepřesvědčilo brát hodně vážně syrovou stravu...kdo to vymyslel? Proč je to zdravé? Žádný důkaz zdravého vitálního vita traviče. Osobní zkušenost - velké zavodnění velká vlhkost oslabená slinivka-slezina. Jako krátkodobý detox ledvin proč ne ale stravovat se tak pořád nevím. Teď mě ukamenujete :D
Pochybnosti přepadnou čas od času každého. Je dobré si napsat do deníčku výchozí stav a stav třeba po roce, dvou..nebo i po kratším úseku praktikování vita v různých poměrech. Celkem rychle si srovnáš v hlavě, co je pro tebe dobré.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od awa »

Maria píše:
cepheus píše:
Fiona píše:Pokud jde o lidi jako Kveta nebo Mango, rekla bych ze jejich telesne schranky dokonale odrazeji jejch minimalisticka zivotni kreda. Rekla bych ze jeden z nejlepsich zpusobu jak rozesmat Manga je ukazat mu cinku. Oni to proste ke svemu vychutnavani zivota nepotrebujou a nejspis je jim dokonale fuk co kdo na jejich vyzor.
Taky vidim dva nanejvýše spokojený lidičky v jednom starším bílým kombíku,
mají jeden druhého, pár mincí, plný vozejk ovoce, střecha nad hlavou na obzoru, víc nepotřebují :
http://www.youtube.com/watch?v=1LzleNRt ... r_embedded

Me tedy na prvni pohled zaujala Kveta. Myslela jsem ,ze z ni bude zarit zdravi,ale nic takoveho bohuzel nevidim. Pri pohledu na ni vidim v zasade jen sedou barvu,nevim proc. :(
Když už jste to tady nakousli...původně jsem myslela, že si to nechám pro sebe, ale svým způsobem by to bylo nefér, protože ne každý má tu příležitost srovnání.
Tady na fóru je velmi málo lidí, co se měli možnost potkat s Květou v reálu a ještě méně těch, co v nedávné době a ti se k ní už nevyjadřují. Ono je taky proč. Setkání s Květou vydá za stovky slov a obrázků na mnoha rovinách.
Je pravděpodobné, že je ještě v Čechách, tak pro soudnost doporučuji domluvit si setkání. Obrázek si udělá každý sám aniž já bych tady vypisovala svůj názor.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Lidka »

awa píše:Tady na fóru je velmi málo lidí, co se měli možnost potkat s Květou v reálu a ještě méně těch, co v nedávné době a ti se k ní už nevyjadřují. Ono je taky proč. Setkání s Květou vydá za stovky slov a obrázků na mnoha rovinách.
Jsem uprimne rada zes nastinila i jiny pohled.
Patrim k tem, co maji jeste malo vlastnich zkusenosti, precetla jsem si nejprve knizky typu hollywood, o tom, jak na nas "zazracne" pusobi ziva strava a pak me prinejmensim zmatlo, jak nekteri lidi vypadaji...
I kdyz se snazim stranit pravitkoveho posuzovani, cloni mi porad objektivni pohled.
Diky prispevku Tvemi i jinych lidi blizsich Kvete se smiruju s tim ze zkratka nevidim na dno veci a predstavu pouze vizualni nahrazuje moznost predstavy spokojenych lidi, kteri se citi vyborne a zari
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od buc11 »

awa píše:
Fiona píše:Pokud jde o lidi jako Kveta nebo Mango, rekla bych ze jejich telesne schranky dokonale odrazeji jejch minimalisticka zivotni kreda. Rekla bych ze jeden z nejlepsich zpusobu jak rozesmat Manga je ukazat mu cinku. Oni to proste ke svemu vychutnavani zivota nepotrebujou a nejspis je jim dokonale fuk co kdo na jejich vyzor.
Taky vidim dva nanejvýše spokojený lidičky v jednom starším bílým kombíku,
mají jeden druhého, pár mincí, plný vozejk ovoce, střecha nad hlavou na obzoru, víc nepotřebují :
http://www.youtube.com/watch?

Když už jste to tady nakousli...původně jsem myslela, že si to nechám pro sebe, ale svým způsobem by to bylo nefér, protože ne každý má tu příležitost srovnání.
Tady na fóru je velmi málo lidí, co se měli možnost potkat s Květou v reálu a ještě méně těch, co v nedávné době a ti se k ní už nevyjadřují. Ono je taky proč. Setkání s Květou vydá za stovky slov a obrázků na mnoha rovinách.
Je pravděpodobné, že je ještě v Čechách, tak pro soudnost doporučuji domluvit si setkání. Obrázek si udělá každý sám aniž já bych tady vypisovala svůj názor.
dobře vystiženo
a co to tady je vůbec za vlákno? nemá to být sýrové?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

Maso syrové, nebo jen lehce podušené v másle se tradičně používá jako léčebný prostředek neboť jeho hutné aminokyseliny jsou schopné navázat některé supertěžké jedy. Ale musí si to každý vyzkoušet na sobě kolik a kdy. Tělo ty nejtěžší jedy může při násilném detoxu pustit z tkání do krevního oběhu, ale pokud nemá k dispozici nic, do čeho by se mohly navázat a vyjít ven, tak cestují dokola mezi játry a střevem.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

A ještě k těm filosofiím. Detox by neměl trvat déle, než dva roky, maximálně čtyři. Pokud trvá dýl, tak to není detox ale kolující jedy v těle, přičemž trpí mozek a hlavně city. Po té může přijít regenerace syrovou stravou. Člověk je povinen být zdravý a šťastný a má právo použít ke svému uzdravení jakýchkoliv prostředků, kdyby měl škrtit zajíce vlastníma rukama. Čistota úmyslu je to jediné, na co by si měl dát každý skutečně pozor. I stín sobectví může vše zcela zhatit, i kdyby byly logické a domnělé morální argumenty sebedokonalejší.
I ten nejsvětější fruitarián prošel detoxem, který nazývá obdobím temna nevědomosti. Nikdo nemá právo soudit ty, kteří se rozhodli žít i pro jiné, než sami pro sebe i přesto, že za to musí platit snášením temnoty, kterou pomáhá prosvětlovat svým blízkým.
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

nejde ten thread uzavrit a presunout do freestyle?

Příspěvek od Hvodnik »

je to uz dost nechutne... :oops:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od RadkaS »

Selma píše:A ještě k těm filosofiím. Detox by neměl trvat déle, než dva roky, maximálně čtyři. Pokud trvá dýl, tak to není detox ale kolující jedy v těle, přičemž trpí mozek a hlavně city. Po té může přijít regenerace syrovou stravou. Člověk je povinen být zdravý a šťastný a má právo použít ke svému uzdravení jakýchkoliv prostředků, kdyby měl škrtit zajíce vlastníma rukama. Čistota úmyslu je to jediné, na co by si měl dát každý skutečně pozor. I stín sobectví může vše zcela zhatit, i kdyby byly logické a domnělé morální argumenty sebedokonalejší.
I ten nejsvětější fruitarián prošel detoxem, který nazývá obdobím temna nevědomosti. Nikdo nemá právo soudit ty, kteří se rozhodli žít i pro jiné, než sami pro sebe i přesto, že za to musí platit snášením temnoty, kterou pomáhá prosvětlovat svým blízkým.
Selmi, moc rada Te vidim, doufam, ze prijdes casteji. Jak se dari? Stale na materske?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

Ahoj Raduš :) Už mi to končí v září ... po deseti letech, tak se připravuji se na nový život. A co ty? Už jsi na mateřské? :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od RadkaS »

Selma píše:Ahoj Raduš :) Už mi to končí v září ... po deseti letech, tak se připravuji se na nový život. A co ty? Už jsi na mateřské? :wink:
Jee, to to uteklo! Tak at se Ti dari! Ja tedy na materske nemam s kym :mrgreen: , ale kdybych se chystala, tak Ti dam vedet :P
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Dano »

Selma píše:Maso syrové, nebo jen lehce podušené v másle se tradičně používá jako léčebný prostředek neboť jeho hutné aminokyseliny jsou schopné navázat některé supertěžké jedy. Ale musí si to každý vyzkoušet na sobě kolik a kdy. Tělo ty nejtěžší jedy může při násilném detoxu pustit z tkání do krevního oběhu, ale pokud nemá k dispozici nic, do čeho by se mohly navázat a vyjít ven, tak cestují dokola mezi játry a střevem.
Uff, to mas odkial? Ktore su to tie "hutne" aminokyseliny? Ako naviazat?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Fiona »

Tělo ty nejtěžší jedy může při násilném detoxu pustit z tkání do krevního oběhu, ale pokud nemá k dispozici nic, do čeho by se mohly navázat a vyjít ven, tak cestují dokola mezi játry a střevem.
Ale mezi jatry a strevem prece neni zadne kolecko :) Tam je jenom tunel, kudy u vsech s vyjimkou (snad) breatharianu pravidelne jezdi jednosmerny vlak, ktery leccos pochyta. A co nevychyta, tomu se da pomoct sankou apod. Na maso ten tunel ale u lidi staveny neni, to tam pak hnije a akorat je z nej bordel, smrad a jedy. Navic jak znamo, koncentrace tezkych kovu a podobnych jedu se zvysuje potravnim retezcem, tj nejvic je toho prave v mase...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

Kolečko v tom smyslu, že jedy se nevyloučí ze střeva ven, ale dostávají se znovu do krve, přes celé tělo zpět do jater, odtud do střeva a zas dokola. Toto mám od lidí, kteří se zabývají profesionálně odstraňováním těch nejtěžších jedů, tedy většinou kovů, které se samozřejmě v tělech kumulují, ale není pravdou, že by se jich ve svalovině vyskytovalo větší množství než v tělech rostlin, plodech či semenech. Což se ovšem samozřejmě netýká zvířecích vnitřností a také ryb. Tam je koncentrace kovů vysoká už příliš. Šanka je dobrá věc ale dělat si ji jednou za týden dva roky prostě nejde. A pokud je detoxifikační metoda účinná a jedy se skutečně hýbou ze svých dosavadních úložišť, tak je nezbytné nachytávat do něčeho jedy a vyplachovat je ze střeva klystýrem pravidelně. Vesměs také dle mého názoru jsou i moderní metody detoxifikace jen modifikacemi těch starých a staletí používaných hlavně v Asii. Z našich kontinentálních třeba Paracelsus. Jeho metoda detoxifikace se od středověku změnila pouze v použitých prostředcích, ale ten princip používaný i na těch nejmodernějších specializovaných klinikách je stále stejný. Samozřejmě se dají použít i jiné aminokyseliny rostlinného původu, ale je to vše o dostupných zdrojích a každém jedinci zvlášť. Pokud to někdo udetoxifikuje čistě na rostlinách, tak klidně, ale to chce asi více se tomu věnovat. Vesměs se to kvůli ochraně jater nedoporučuje. Čistě názor dávám k dispozici, ať si to už každý přebere jak chce.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

A k těm "hutným" aminokyselinám ... no použila jsem takové slovo, abych to připodobnila co nejblíže. Když si vezmeš do jedné ruky lístek salátu a do druhé kousek syrového masa, tak pouhým tlakem prstů snadno rozlišíš hutnost obou struktur. V podstatě jde o to, že základním stavebním kamenem živé hmoty nebo pojivem je síra. Čím je struktura pevnější, tím více síry bylo na její stavbu použito. A síra jakožto naprostý a dokonalý nekov má tu zajímavou schopnost navazovat se na kovy a nejmarkantnější je tento jev ve spojení se rtutí. Na tomto poznatku prakticky stojí celá středověká alchymie, která se snažila princip tohoto spojování fyzikálně zcela odlišných hmot pochopit a prakticky využít. Moderní medicína ale i fyzika nejsou ničím jiným, než pokračovateli alchymie, bohužel se z obou oborů vytratil takový ten mystický prvek, tedy životní síla samotná a proto ty neúspěchy a nepochopení.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

A ještě dokončím, když už jsem se rozvykládala :))) Sama jsem své hledání v mládí začínala otázkou: Jak žít, aniž by cokoliv muselo zemřít? Dopracovala jsem se k závěru, že důvod proč zabíjíme a vaříme je ten, že jsme již od dávnověku otravováni těmi nejtěžšími jedy, útočícími v konečném důsledku překvapivě především na lidskou schopnost cítit lásku. Ať už jsme si to zavinili sami nebo ne, za sebe chci tu detoxifikaci dotáhnout do konce alespoň ve svých dětech aby ony už mohly trvale žít bez nutnosti způsobovat sobě i jiným utrpení.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Dano »

Dano píše:
Selma píše:Maso syrové, nebo jen lehce podušené v másle se tradičně používá jako léčebný prostředek neboť jeho hutné aminokyseliny jsou schopné navázat některé supertěžké jedy.
Uff, to mas odkial? Ktore su to tie "hutne" aminokyseliny? Ako naviazat?
Selma píše:Samozřejmě se dají použít i jiné aminokyseliny rostlinného původu, ale je to vše o dostupných zdrojích a každém jedinci zvlášť.
Selma píše:A k těm "hutným" aminokyselinám ... no použila jsem takové slovo, abych to připodobnila co nejblíže.
Potom ale nepises o aminokyselinach, ale o bielkovinach. Aminokyseliny su zakladny stavebny kamen bielkovin. Napriklad tie pre nas ludi esencialne aminokyseliny sa nachadzaju bezne v rastlinnych aj zivocisnych bielkovinach. Ved inac by vegetariani z coho boli postaveni? Ich vysledne v tele zabudovane bielkoviny su presne tie iste ako v Eskymakoch napr., ludska pecenova bielkovina je vzdy ta ista u vsetkych, podobne ako /plucna/svalova/..., preto sme ludia, nas SW, teda geny nepustia.

Aminokyselina, ked sa uz raz dostane z traviaceho traktu do krvi, tak bud sa nasledne z nej postavi telu vlastna bielkovina, alebo sa zmeni na tuk a ulozi do zasoby, alebo sa komplikovane metabolizuje az na jej vedlajsi produkt kyselinu mocovu, ktora sa vyluci oblickami, ak este stihaju, alebo krystalizuje v tele, napr. v klboch, artritida, dna....

OK, nech si myslela bielkoviny. Pokracujem, ak sa tie aminokyseliny do krvi nedostanu, ci dokonca sa bielkoviny v trakte na ne ani nerozstiepia (casom menej ucinne travenie, alebo nadbytok bielkovin v strave), tak si na tych bielkovinach alebo v creve zostavajucich aminokyselinach zabastia hnilobne bakterie v creve, co je doprevadzane slusnym smradom a hnilobou, a vedlajsou tvorbou mnohych odpadovych skodlivych latok, napr. amoniaku, sulfánu, fenolu a inych jedov. A prave tie, nasej vlastnej vyroby, ked sa dostanu cez sliznicu do krvi, co sa aj vacsinou dostanu, otravuju organizmus este viac a pecen a nasledne vylucovacie organy sa zbytocne trapia a predcasne degeneruju.

Preto mi hlava neberie argument, ze treba jest maso preto, lebo vraj, vdaka sire (?) tie bielkoviny v nom s o nieco vyssim obsahom siry ako v rastlinnych bielkovinach (to som si ani neoveril) vytiahnu (ako?) tie tazke kovy z krvi (ci dokonca aj hlinik rovno z mozgu, ortut ai. z miechy a inych organov?) do creva a vylucia ich stolicou.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

Tak síra se vyskytuje ve sloučenině jako aminokyselina, hnidopichu :)
Pojídání masa samo o sobě samozřejmě rtuť z mozku nevytáhne. Na to je potřeba provokatér, který ji uvolní a když už cestuje, tak je potřeba ji navázat a dostat z těla ven. Jinak koluje a zase se usazuje, což může způsobovat všelijaké problémy, i modřiny po těle můžou naskákat. Takže tělo musí být "zamořeno" sírou úplně všude a maso je jeden ze zdrojů. Dá se použít třeba i aktivní uhlí, jenomže to by člověk umřel hlady dřív, než by se zbavil setiny miligramu kovů.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

A k těm jedům z masa ... ty by nebyly pro tělo takový problém, kdyby nebylo zatíženo kovy. Většina lidí, kteří se dostávají k non-toxickým způsobům výživy to dělají právě proto, že je jim z "normálního" jídla čím dál víc špatně.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Panda »

Selma píše:...Na to je potřeba provokatér, který ji uvolní...
Jako třeba půst ?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

Půst ne. Jsou to různé látky obsažené v rostlinách, semenech a plodech. Především ta síra, selen, koriandr se používá na čištění nervů, tělo také vyrábí samo konkrétní sloučeniny jak potřebuje. Není dobré půstovat v době, kdy se uvolňují a vyvádějí jedy, to se naopak musí jíst hodně. Pak se může zařadit půst spolu s dalšími očistami a připravit se tak na další uvolňování a vylučování jedů. Musí se to dělat zvolna a postupně aby neselhaly vylučovací orgány.
BlackFlag
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 21, 2010 16:18

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od BlackFlag »

prosím o smazání příspěvku, děkuji
Naposledy upravil(a) BlackFlag dne ned pro 12, 2010 0:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

Samy od sebe ne. Kovy se taky samy od sebe vylučují jen velmi zvolna a z mozku údajně vůbec ne. Jde o situaci, kdy člověk začne kovy provokovat a uvádět do pohybu. To je stejné, jako když pacientovi s infarktem udělají angioplastiku a ten humus co mu vyšťouchali z tepen mu pak ucpe ledviny, takže je odkázán až do konce života na dialýzu.
Vše záleží na tom, kolik kovů už člověk v těle má. Mně zubařka odvrtala dva amalgámy po sobě v rozmezí asi jednoho týdne bez jakékoliv ochrany, takže mi ty kovy naprskala všude do pusy, nadýchala jsem to a spolykala. Měla jsem čtyři dny 39 horečku, velmi silně zahleněné dutiny, pak jsem asi měsíc každou noc propotila dvě noční košile (ledviny) načež mi začalo haprovat zažívání (játra). Než jsem se zbavila toho nejhoršího trvalo asi tři čtvrtě roku. Odhaduju, že odvrtání šesti amalgámů naráz může mladého člověka do půl roku zabít.
BlackFlag
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 21, 2010 16:18

Příspěvek od BlackFlag »

prosím o smazání příspěvku, děkuji
Naposledy upravil(a) BlackFlag dne ned pro 12, 2010 0:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Kometa »

Co jsi tam dostala místo amalgámu? Mě Dr.tvrdí, že nic lepšího není. A vzhledem k tomu, že se mi pod všema bílýma plombama, co jsem měla na stoličkách, udělaly nové kazy, tak s ní asi musím souhlasit.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

Kometa píše:Co jsi tam dostala místo amalgámu? Mě Dr.tvrdí, že nic lepšího není. A vzhledem k tomu, že se mi pod všema bílýma plombama, co jsem měla na stoličkách, udělaly nové kazy, tak s ní asi musím souhlasit.
Mně to převrtávali, protože jsem měla kazy pod amalgámy, dali mi tam dozované amalgámy a ty jsem si pak nechala odvrtat u jiného zubaře se všemi možnými dostupnými ochranami abych se vyhnula další nepříjemné otravě. Teď tam mám, a to u některých na většině zubu obyčejnou pryskyřici vytvrzenou UV lampou, což je tzv. dočasná plomba s prodlouženou trvanlivostí. Na dříve dělaných mám kompozity, ale ty už bych si také nenechala dát. Raději něco, co jde snadno odstranit. První dvě stoličky, na které jsem dostala amalgám asi ve dvaceti letech se mi už rozpadly, měla jsem tam celou dobu amalgámy. Na oba jsem dostala korunky s kovovými čepy, jedna zatím drží, ale u druhé mi vyhnil kořen. Takže jakékoliv řeči o tom, že amalgámy jsou včemkoliv lepší naprosto nežeru. Nejsou a krom toho, že ničí zuby, ničí hlavně mozek. Což je horší.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

BlackFlag píše:A něco ti selhalo? Připadá mi, že to tělo vyloučilo jak nejrychleji to bylo možné, aniž by se něco stalo.
Vzhledem k tomu, že jsem si později nechala odvrtat amalgámů šest a zvládla jsem to bez potíží, tak kdybych nedělala opatření o kterých teď tady píšu, byla bych už mrtvá. Nechápu, na co se tedy ptáš.
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Enzym »

Jsem toho názoru, že syrové maso je pro člověka určitě mnohem přirozenější potravina, než například obiloviny, které jsou určeny pro jiné živočichy. Již zmíněný šimpanz (nejbližší příbuzný člověka) maso jí, takže nic nepřirozeného na tom nevidím. Etické hledisko je ale samozřejmě něco jiného, než hledisko zdravotní; zde může být rozpor.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

Enzym píše:Jsem toho názoru, že syrové maso je pro člověka určitě mnohem přirozenější potravina, než například obiloviny, které jsou určeny pro jiné živočichy. Již zmíněný šimpanz (nejbližší příbuzný člověka) maso jí, takže nic nepřirozeného na tom nevidím. Etické hledisko je ale samozřejmě něco jiného, než hledisko zdravotní; zde může být rozpor.
Myslím si, že šťastný a zdravý člověk je zároveň vrcholně etický, takže nebude zabíjet pro zábavu, pro pocit moci nad zvířaty a z jiných nízkých pohnutek. Pokud mu k dosažení tohoto stavu pomůže smrt zvířete, je to pro dobro všech. Ale to vnitřní rozhodnutí musí učinit každý sám a být při něm k sobě poctivý, jinak mu ke zdraví nepomůže ani když zbaští všechny zajíce v lese.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od RadkaS »

Kometa píše:Co jsi tam dostala místo amalgámu? Mě Dr.tvrdí, že nic lepšího není. A vzhledem k tomu, že se mi pod všema bílýma plombama, co jsem měla na stoličkách, udělaly nové kazy, tak s ní asi musím souhlasit.
Kometo, a nemuze to byt treba spatnym zubarem? A nebo spatnym vyberem materialu pro Tebe konkretne?
Ja tedy nevim, ja si nechala odvrtat veskery amalgan, vsude mam bile plomby (presne slozeni nevim, delali mi to v USA, ale kdybych chtela, asi by nebyl problem zavolat te zubarce, co mi to delala a zeptat se) a plomby jsou uplne normalni, zadne kazy se mi nedelaji. Nevim presne, kolik let je mam, odhaduju tak 8.
Vlastne kdyz srovnam amalganovy obdobi a obdobi s bilyma stolickama, tak uz ani nevim, kdy mi vrtali zub kvuli kazu. Predtim mi vrtali snad kazdou prohlidku... .

Tvrzeni, ze neni nic lepsiho nez amalgan je tedy dost odvazne tvrzeni, vzhledem k tomu, jakou paseku v tele dokaze udelat.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Selma »

Zuby se kazí z jiného důvodu, než kvůli plombám, ale tvrdit, že se pod amalgámy nekazí tak často je prostě lež. Důvod k takovému tvrzení mají zubaři tehdy, když s kompozity neumějí pracovat a nechce se jim to učit. Pacientovi je možno nakecat libovolně cokoliv. Mně zubařka tvrdila, že na ten můj zub už dát kompozit nejde a že z dozovaného amalgámu se rtuť prakticky neuvolňuje a klidně mi ho převrtala a nainstalovala během kojení, což samotná stomatologická komora zásadně nedoporučuje.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Esterka »

Vitariánský jídelníček Demi Moore: Snídaně- lahodný ovocný salát, oběd- hovězí carpaccio s žampiony, večeře- obložený sýrový talíř a sushi (bez rýže)
Demi sází na syrové chilli papričky. Jídlu dodají pořádné grády a navíc díky své ostrosti urychlují látkovou výměnu, a tím i spalování tuků.

Tak tohle jsem našla, když jsem pátrala po jídelníčku Demi Moore. Jak je vidět, syrové maso tahle supersat pokládá za součást viariánské stravy. Myslím, že snad nikde není psáno, že by se vitariánství mělo zkládat jen z ovoce a zeleniny. Já sama jsem nedávno přidala do stravy trochu syrového lososa (třikrát týdně) a obrovským způsobem se mi zvedla kondice. Uběhnu třikrát delší trasu než před tím a navíc mi narostlo i trochu svalové hmoty, takže už konečně chápu, proč naši nejbližší příbuzní (šimpanzi) jedí občas maso zvířat.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od s.arik »

A jedla si před zařazením masa nějaké semena a ořechy?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od mira »

Esterka píše:konečně chápu, proč naši nejbližší příbuzní (šimpanzi) jedí občas maso zvířat.
Pátral jsem v rodinném albu a zjistil, že v příbuzenstvu nemáme vůbec žádné
šimpanze. Asi proto jsem v kondici i bez masa. :)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od buc11 »

Esterka píše:Vitariánský jídelníček Demi Moore: Snídaně- lahodný ovocný salát, oběd- hovězí carpaccio s žampiony, večeře- obložený sýrový talíř a sushi (bez rýže)
Demi sází na syrové chilli papričky. Jídlu dodají pořádné grády a navíc díky své ostrosti urychlují látkovou výměnu, a tím i spalování tuků.

Tak tohle jsem našla, když jsem pátrala po jídelníčku Demi Moore. Jak je vidět, syrové maso tahle supersat pokládá za součást viariánské stravy. Myslím, že snad nikde není psáno, že by se vitariánství mělo zkládat jen z ovoce a zeleniny. Já sama jsem nedávno přidala do stravy trochu syrového lososa (třikrát týdně) a obrovským způsobem se mi zvedla kondice. Uběhnu třikrát delší trasu než před tím a navíc mi narostlo i trochu svalové hmoty, takže už konečně chápu, proč naši nejbližší příbuzní (šimpanzi) jedí občas maso zvířat.
já nevěřím ani sobě, natož demimu
a můj nejbližší dyž už tak bonobo, ten neloví
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od svit »

K otazce jestli syrove maso ano ci ne..

I na diskusi, ktera se rozvinula je videt, ze hodne lidi se diva na stravu z pohledu onoho mikroskopu, jsou ochotni se bavit o aminokyselinach, sire a podobne. Jak clovek premysli, casto je veden jednim smerem, ale ne vzdy vcas zabrzdi a jde tim smerem dal, aniz by si vsiml, ze uz je prilis daleko a unikaji mu souvislosti. Ze uz vidi jen tu kuru stromu a ne les. A tak mi prijde nekdy skoda, ze lide, kteri maji dobre umysly a kloni se k myslenkam vegetarianstvi, vitarianstvi, nakonec hodne casu stravi premyslenim prave o aminokyselinach a brisku a kolikrat polknout a spadnou zase do toho vlastne technicistniho uvazovani, ktere jde provozovat dlouho, ale casem zjisti, ze vlaste jen bezmyslenkovite hromadi pojmy, pritom na zacatku to bylo o zivote.

Nezda se Vam, ze v radu prirody je, ze kazdy tvor ma k sobe vsechno co potrebuje? Ze vsechno do sebe do detailu zapada jako kdyz sepneme prsty obou rukou? Ze kozisek zajice ceka na prvni snih a jeho tlapicky jsou prave takove, aby se neporezal kdyz bude pobihat po poli? A ze ouska jsou prave tak dlouha aby slysela prave to nebezpeci, ktere zase jen muze cihat? A ze losos ma svaly prave presne takove, aby mu umoznily doplavat tak daleko jak ma a zit jako soucasti toho pestreho celku, ktery je v rovnovaze?

Pisu to, abych si pomohl s tvrzenim, ze strava, ktera je spravna musi byt zaroven i spravna moralne, aby do sebe vsechno zapadalo a bylo to nejvice idealni a nejvice v rovnovaze. A tak pro cloveka to maso nebude ani syrove, ani smazene, protoze je tam vzdycky to zabijeni druhych nam blizkych (nebo chcete-li alespon podobnych), tedy neco co je proti nasemu nastaveni, prirozenosti, proti tomu, co deti citi jako spravne. Zato dospely clovek, ktery jiz rozpitval telo do atomu, se najednou pta, co ma vlastne delat a jak ma jist. Jak si na to otazku odpovidal clovek v antice a driv?
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Xion »

JJ, moralny aspekt jedenia masa pochovava cloveka zaziva, i keby v nom boli vsetky chemicke nutrienty v idealnej podobe.
Cisto teoreticky, keby vdaka surovemu masu bolo mozne ziskat o polovicu vacsiu vitalitu, je azda v poriadku, ze sentimentalna bytost tuziaca po laske vyuzije svoju vyssiu moc, a zabije slabsieho (zviera), aby ukoristilo jeho silu. Ano, zivot v tomto vesmire je vzdy na ukor niekoho, ale ako moze clovek cakat nejaku odmenu, ked si ma moznost uvedomit to a zmenit to? Jedine, co mu moze priniest porusovanie tohto prirodneho zakona, je to, ze dostane silne vitalne telo ako zviera... ale aj jeho rozum.
Kto chce naspat do dzungle, a zit ako zviera, prosim... dobru chut. :-) Kto tuzi po vznesenych idealoch, poznaniu a laske... prenecha masko skutocnym masozravcom v prirode.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od mun »

A právě tento neopodstatněný pseudohumanismus je důvod, proč Tom z beyondveg.com má a bude mít navrch.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od tristazmista »

mun píše:A právě tento neopodstatněný pseudohumanismus je důvod, proč Tom z beyondveg.com má a bude mít navrch.

IMO, kdyby clovek, jenz se vyvinul v africe, slezl ze stromu za ucelem lovu zvere, nebo spise sberu a jedeni slimaku(pac nevim co jinyho je clovek schopnej chytit)sam by se stal lovenou zveri...
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od s.arik »

Mohl by žrát zdechliny :?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Xion »

mun píše:A právě tento neopodstatněný pseudohumanismus je důvod, proč Tom z beyondveg.com má a bude mít navrch.
A presne na tento neopodstatneny pseudohumanismus by si sa odvolal, keby ti Hannibal Lecter chcel ukazat, preco ma a bude mit navrch.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od mun »

Xion píše: A presne na tento neopodstatneny pseudohumanismus by si sa odvolal, keby ti Hannibal Lecter chcel ukazat, preco ma a bude mit navrch.
Měl jsem za to, že se bavíme o optimání stravě, ne o tom, co bych já dělal, kdyby mi šlo o život.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od Xion »

mun píše:Měl jsem za to, že se bavíme o optimání stravě, ne o tom, co bych já dělal, kdyby mi šlo o život.
Ako vies, ze ludske maso nieje optimalne pre ludske zdravie?
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové maso ve vitariánské stravě

Příspěvek od mun »

Xion píše:Ako vies, ze ludske maso nieje optimalne pre ludske zdravie?
No evidentně kanibalismus neprošel sítem přirozeného výběru. Ale pokud by se ukázalo, že lidské maso je optimální pro lidské zdraví a zároveň by to bylo sociálně přijatelné...
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Odpovědět