ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od awa »

Toto vlákno by mělo být pozitivní a inspirující pro každého, kdo do něj nahlédne.
Každý, kdo se nestydí, ať zde napíše něco o svých snech a přáních ve stylu pozitivního scénáře. Tu a tam se něco objeví v deníčkách, ale tady to bude ucelené a plné naděje.
Třeba se tu díky společnému dají dohromady i lidé, které by to jinak nenapadlo.
Můžete psát o velkých věcech, ale i o maličkostech...třeba:
Těším se, že si vypěstuji vlastní mrkvičku. Už teď mlaskám...
Uživatelský avatar
Weaving
Příspěvky: 84
Registrován: úte led 26, 2010 22:35

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od Weaving »

Hrozně moc se těším až mi (snad) zítra dojde Healthy juicer a odšťavním si svoji první mrkvovou návratovku po 10tém dni půstu >:-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od Samira »

Maly sen:
Tesim sa na sobotu, ked sa uvidim s Renatou. Bude to moj prvy fyzicky kontakt s niekym z vitariana.

Velky sen:
Asi o rok budem mat dieta.

Este vacsi sen:
Asi o 10 rokov budeme byvat v zrubovom dome s kopou deti, s velkou zahradou plnou zelovocu a kvetin.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od epony »

Pekné vlákno, páči sa mi :)
Ja sa úprimne teším z každej maličkosti.
Z detailov sa skladá celok, preto sú veľmi dôležité..

Prianí mám veľa, hlavne byť sťastná, veľa cestovať, spoznávať nových inšpiratívnych ľudí a nové miesta..a mať svoj dom niekde, kde je plodná zem, kde budem mať svoj jedlý prales :)

a v neposlednom rade sa vyškoliť na vitality coachera, mať svoje revitalizačné rawfood centrum, kde by som bola nápomocná každému, kto by o to stál..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od awa »

Je to příjemné číst...a ještě zajímavější to bude, až si to za rok přečtem znovu...
Třeba uvidíme, jak se přání plní. Některá si jistě splní.
Juicer po 10 dni hladovění je hotový poklad.
Těším se, že se naučím šít (nemyslím rovný polštář :lol: ) a ušiju si první šaty na tanec, ve kterých se nebudu stydět vyjít na veřejnost (úplně je vidím). První pokus ve formě kraťasů byl totální fiasko, ten neforemný pytel se nedal nosit...ještě teď se v nich vidím a stydím. :oops:
Taky bych se ráda naučila arabsky nebo persky. Není to rozmar, už delší dobu o uvažuju, původem nezapřu Blízký Východ (pozor malá teroristka :lol: ). Lépe se mi píše zprava doleva a ty "arabášské rytmy" jako kdybych slyšela od narození, fakt si nemůžu pomoc.
Jinak nejbližší sen je - toulání a brouzdání se u mořského břehu, hudba vln a větru, žár písku a slunce...oj...už za 5 týdnů!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od Marci »

Awo,tak s timhle vlaknem mi jdes akorat do noty :lol:
Jeho nazev muzu podepsat.Presne tak jsem se citila kdysi nejaky cas,kdyz jsem mela "splnino" vse co jsem si "naplanovala".
Uplny pocit vyhoreni,nechut do cehokoliv. Za to ted uplne zarim.
Dnes jsem se po cca 2 letech rozhoupavani vratila ke svemu konicku-k letani na vetroni. Mam velkou radost,ze vse slo mnohem lepe nez jsem ocekavala. Sice jsem nepilotovala vzlet za vlecnou,ale let nahore a pristani uz jsem si plne uzivala.Jsem rada,ze za tu 13-14letou prestavku jsem to kupodivu moc nezapomnela :lol:
Jiz nejaky cas je mym pranim navstivit Indii a dalsi zeme.
Jsem moc rada,ze si zase snim a planuji,mam radost ze zivota a moc jsem zvedava a tesim se na dalsi vyvoj.
Je zajimave jak pri letosnim pustu a ted v navratovce mi uplne "nahodou" jde vsechno v ustrety. Je to uplne neuveritelne a jsem za to rada. 8) 8) 8)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od Kometa »

Říká se, že zdravý člověk má přání tisíc, nemocný jen jedno.

Takže se těším, až budu zdravá, až zas budu moci bez omezení chodit a běhat kde se mi zachce, až si zas vypracuju svaly a budu chodit na dlouhé výlety, lézt po horách a prostě všelimožně si užívat schopností svého těla.

Taky se těším, že až tuhle nemoc překonám, budu jiná, než jsem byla před ní. Hodně se na své nové já těším. Ještě přesně nevím, jaké bude, ale už tu jsou jisté záblesky. Tak jen houšť a větší kapky.

Ale neodpustím si ještě druhé přání - těším se, že na těch výletech nebudu sama ani s kamarády, ale se svým novým přítelem, kterého jistě brzy potkám :D
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od Marci »

Kometo,drzim Ti moc palce.Moc dobre si pamatuji dobu jeste nedavnou,kdy me suzovalo zdravi.Ale diky pustum a dalsim technikam ocistovani jak tela dusevniho ,tak fyzickeho se mohu tesit nabytym zdravim a tobe preji ,aby ti to dopadlo take tak.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od melikana »

Člověk se sny a přáními je mrtvý.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od cepheus »

melikana píše:Člověk se sny a přáními je mrtvý.
?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od s.arik »

Nežije tady a teď je tím myšleno?
Vzpomínky a představy o budoucnosti nás odvádí od svobody a radosti přítomného okamžiku?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od awa »

s.arik píše:Nežije tady a teď je tím myšleno?
Vzpomínky a představy o budoucnosti nás odvádí od svobody a radosti přítomného okamžiku?
To asi ne. Každé přání se v podstatě realizuje už ve chvíli myšlenky a jejích následných toků - a to je teď a tady PMN. Nejdříve jsou myšlenky a pak činy nebo uskutečnění, které je přímoúměrné vnitřnímu souladu /ten velmi často chybí/.
Vnitřní soulad pak zrcadlí radost a schopnost ocenění, chápání a prožívání svobody atd.
Duševní pochody se špatně a přesně vysvětlují, slova nestačí, ale dělám, co v daný moment umím.
Schválně, termín tady a teď je velmi populární - lidé si to vysvětlují dle svého obrazu, ale myslím, že málokdo přesně ví, co to opravdu v životě znamená a obnáší. V rámci sama sebe vím, co to znamená, ale nemůžu mluvit za druhé.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od Oriana »

melikana píše:Člověk se sny a přáními je mrtvý.
Myslela jsem, že člověk bez snů a přání je mrtvý.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od Sitar »

Moje největší přání je spokojená a šťastná rodina. Přání a sen je přítomnost, je to součást každého. Není to tak dlouho, co jsem si to uvědomil, dalo by se říct na poslední chvíli. Nebo alespoň doufám, že ještě nebylo pozdě, to se brzo pozná.

Tyhle duchovní interpretace se mohou rychle zvrhnout v marnost, letargii a nicotu. Možná že to jsou našeptávači, kdož nám to takhle předhazujou a možná chtějí, aby z nás vyprchala energie a život a abychom se jakoby plácali v přítomné prázdnotě bez ladu a skladu, utěšujíc se vlastní nezávislostí a duchovností. K životu prostě patří minulost i budoucnost, jenž se střetává v pomyslné přítomnosti. Tak to teď cítím.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od olfess »

melikana píše:Člověk se sny a přáními je mrtvý.
Rozumim a máš úplnou pravdu, ale obávám se, že tady je na to ještě poněkud předčasno...
Jsem schopen to dovysvětlit tak maximálně Šárce, pokud o to bude stát, ale s tím zbytkem se asi budeš muset, pokud se ti bude chtít, dovysvětlovat sám :P.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od olfess »

s.arik píše:Nežije tady a teď je tím myšleno?
Vzpomínky a představy o budoucnosti nás odvádí od svobody a radosti přítomného okamžiku?
Trochu přihořívá, ale ještě to není ono. :P
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od awa »

Perfektní vlákno-vzbuzuje emoce. Tuším zábavu. :D
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od olfess »

awa píše:Perfektní vlákno-vzbuzuje emoce. Tuším zábavu. :D
Když moje emoce to nevzbudilo, co mám dělat? Asi stačí, když občas napíšu :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od s.arik »

awa píše:Perfektní vlákno-vzbuzuje emoce. Tuším zábavu. :D
Bezva, nemusím se cítit provinile, když ti budu narušovat vlákno s přáníčky? :mrgreen:
awa píše:
s.arik píše:Nežije tady a teď je tím myšleno?
Vzpomínky a představy o budoucnosti nás odvádí od svobody a radosti přítomného okamžiku?
To asi ne. Každé přání se v podstatě realizuje už ve chvíli myšlenky a jejích následných toků - a to je teď a tady PMN. Nejdříve jsou myšlenky a pak činy nebo uskutečnění, které je přímoúměrné vnitřnímu souladu /ten velmi často chybí/.
....
Schválně, termín tady a teď je velmi populární - lidé si to vysvětlují dle svého obrazu, ale myslím, že málokdo přesně ví, co to opravdu v životě znamená a obnáší. V rámci sama sebe vím, co to znamená, ale nemůžu mluvit za druhé.
Asi tě chápu, jistěže přání, když už JE, pak prostě JE a samo se stává přítomností. A je semínkem, ze kterého vyrůstá budoucí realita.
Sama jsem dříve ale měla k přáním špatný postoj a vidím ho teď občas i u druhých. Přání je něco, co by mělo být prospěšné všem, i mně, ale i ostatním bytostem, a měla bych to vyslat do prostoru a více se tím netrápit. Většinou ale lidé hrozně ulpívají a to v nich zabíjí tu možnost doopravdy žít. V tomto smyslu to tach chápu - že kdo si přeje, je mrtvý.
Většina lidí se honí za obrázky, místo aby se snažili dívat za ně....i já, ale postupně to měním.

Rozhodně sem nechci psát svá osobní přání, ani sny :) Jsou pošetilá, do jednoho. Už se snažím na ně moc nemyslet a denně vysílám jen nadosobní přání v souladu s praxí bdc.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od s.arik »

olfess píše:
s.arik píše:Nežije tady a teď je tím myšleno?
Vzpomínky a představy o budoucnosti nás odvádí od svobody a radosti přítomného okamžiku?
Trochu přihořívá, ale ještě to není ono. :P
:wink: budeš se koukat, jak se smažím, nebo vybalíš Pravdu hned? :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od awa »

olfess píše:
awa píše:Perfektní vlákno-vzbuzuje emoce. Tuším zábavu. :D
Když moje emoce to nevzbudilo, co mám dělat? Asi stačí, když občas napíšu :lol: :lol: :lol:
Neměl bys tak túrovat převodovku. Ještě nemáš řízení zvládnuté. :!:
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od awa »

Šari,
tohle je přeci svobodný servr, každý má právo napsat,co uzná za vhodné v rámci slušného chování.
Mám ze snů druhých radost. Raduju se vždy v tu chvíli. Nebýt snů, tak by nebyla spousta užitečných věcí a vynálezů, třeba pračka. Tu já ocením pokaždé v daný moment a jistě nejsem sama.
Moje přání vypadají asi tak, že si často lehkovážně řeknu (kolikrát i v duchu), že bych se mi něco takového či makového líbilo a odložím to, aniž bych tomu věnovala pozornost. Je zajímavé, že za čas (někdy i hodně rychle) dojde k jakémusi spárování a já nestíhám zírat - v dobrém, někdy to i předčí mé původní představy.
Pravda je pro mě relativní pojem, je dána uvažováním a představami jednotlivce, pro mě to tak být nemusí a naopak.
Naposledy upravil(a) awa dne stř dub 28, 2010 23:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od s.arik »

No ono je otázkou, nakolik je pračka přínosná pro rozvoj člověka...já bych za ni byla vděčná, ušetřila bych čas na meditaci, ale na druhou stranu je známo, že technika a tyhle vymoženosti mají i neblahý vliv.

Já se z přání druhých moc radovat neumím, spíše mi přijde smysluplné se radovat z toho, co je teď, a moc neujíždět do budoucna nebo fantazie...to jsou pro mne jenom obrázky, které se pořád mění a tu přinášejí radost, tu smutek, ale já chci poznat to, co je za tím vším.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od awa »

s.arik píše:No ono je otázkou, nakolik je pračka přínosná pro rozvoj člověka...já bych za ni byla vděčná, ušetřila bych čas na meditaci, ale na druhou stranu je známo, že technika a tyhle vymoženosti mají i neblahý vliv.

Já se z přání druhých moc radovat neumím, spíše mi přijde smysluplné se radovat z toho, co je teď, a moc neujíždět do budoucna nebo fantazie...to jsou pro mne jenom obrázky, které se pořád mění a tu přinášejí radost, tu smutek, ale já chci poznat to, co je za tím vším.
Je smysluplné prožívat sdílenou radost? Jakou hodnotu má emoce? Co myslíš, že je za ní?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od s.arik »

Sdílená radost je pro mne něco trochu jiného než "raduju se, že si kámoška XY přeje jet k moři" :mrgreen:

Sdílená radost je pro mne spíše "raduju se s ní, že se v tom moři rochní a je zrovna teď šťastná".
awa píše:Jakou hodnotu má emoce?
Důsledek reality minulé a současné.
Příčina reality budoucí.
Palivo pro duchovní rozvoj, to především. Neměla by ale být samoúčelným cílem. Není mým cílem prožívat stále podmíněné štěstí a stále se jenom vyhýbat podmíněnému neštěstí.
awa píše:Co myslíš, že je za ní?
Nepodmíněné štěstí, pochopení absolutní podstaty nás i okolí, pochopení mysli.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od olfess »

awa píše: Neměl bys tak túrovat převodovku. Ještě nemáš řízení zvládnuté. :!:
A co když to zvládnutý zrovna mám? To by byla těžká deziluze, co? :lol: Kdopak to určuje? Jakmile někdo něco určuje, je to klam... :P
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od olfess »

s.arik píše: :wink: budeš se koukat, jak se smažím, nebo vybalíš Pravdu hned? :mrgreen:
Ne né, žádný smažení ;)),ty to stejně víš, jenom tě nenapadá, že je to tohle. Hodim to buď později nebo zejra do schránky, už jsem z toho vysvětlování dneska unavenej, tak promiň :roll:
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od olfess »

Sitar píše:Tyhle duchovní interpretace se mohou rychle zvrhnout v marnost, letargii a nicotu. Možná že to jsou našeptávači, kdož nám to takhle předhazujou a možná chtějí, aby z nás vyprchala energie a život a abychom se jakoby plácali v přítomné prázdnotě bez ladu a skladu, utěšujíc se vlastní nezávislostí a duchovností..
O úskalích otcovství budu mluvit až budu otcem a ty by si se měl držet (tebou jistě skoro vzorného - bez ironie :!: ) otcovství.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od s.arik »

s.arik píše:
awa píše:Co myslíš, že je za ní?
Nepodmíněné štěstí, pochopení absolutní podstaty nás i okolí, pochopení mysli.
Tak, měla jsem napsat prožití, ne pochopení.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
vevava
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 21, 2010 0:25

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od vevava »

olfess píše:
Sitar píše:Tyhle duchovní interpretace se mohou rychle zvrhnout v marnost, letargii a nicotu. Možná že to jsou našeptávači, kdož nám to takhle předhazujou a možná chtějí, aby z nás vyprchala energie a život a abychom se jakoby plácali v přítomné prázdnotě bez ladu a skladu, utěšujíc se vlastní nezávislostí a duchovností..
O úskalích otcovství budu mluvit až budu otcem a ty by si se měl držet (tebou jistě skoro vzorného - bez ironie :!: ) otcovství.
hehehe, to i to :lol:
Svět je odrazem naší mysli.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od awa »

No, to se mi nepíše dobře. Tuhle otázku jsem pár lidem dala, ale z odpovědí je jasné, že přestože jsou velmi úzkou součástí každého člověka, nechápou k čemu je mají ani jak s nima pracovat.
A co takhle na ně nahlížet jako na jeden cenných informačních kanálů? Za nimi je celkem krutá pravda o člověku samotném, tedy jak se to vezme.
Vzhledem k tomu, že k emocím přistupuji jako k jednomu z nástrojů, tak dokážu různých emocí vytěžit jiné hodnoty, než jak to dělá většina lidí, proto se na některé projevy dívám jinak. Bořím tzv. zavedené pravdy a nutím přemýšlet.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od s.arik »

Sitar píše:Tyhle duchovní interpretace se mohou rychle zvrhnout v marnost, letargii a nicotu. Možná že to jsou našeptávači, kdož nám to takhle předhazujou a možná chtějí, aby z nás vyprchala energie a život a abychom se jakoby plácali v přítomné prázdnotě bez ladu a skladu, utěšujíc se vlastní nezávislostí a duchovností. K životu prostě patří minulost i budoucnost, jenž se střetává v pomyslné přítomnosti. Tak to teď cítím.
Jo, když se to vezme za jiný konec, může si někdo udělat závěr, že je všechno jedno a nic nemá smysl.
Ale to není PMN ten správný konec.
Správná je živost, aktivita, smysluplná aktivita - práce na sobě a pro dobro oostatních (jen a pouze v tomto pořadí, opačné smrdí "pácháním dobra"), bdělost, soudnost... Ne, marnost a nicota mi nic neříká.
Minulost i budoucnost jistě k životu patří, ale stanou-li se někomu cílem, je odsouzen k neštěstí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od awa »

olfess píše:
awa píše: Neměl bys tak túrovat převodovku. Ještě nemáš řízení zvládnuté. :!:
A co když to zvládnutý zrovna mám? To by byla těžká deziluze, co? :lol: Kdopak to určuje? Jakmile někdo něco určuje, je to klam... :P
Nejsi tak důvtipný a bystrý jak jsem myslela. Netušíš, o čem byla řeč.
Nechtěj rozbory, nelíbily by se ti. Zkus na to přijít sám.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od s.arik »

awa píše:No, to se mi nepíše dobře. Tuhle otázku jsem pár lidem dala, ale z odpovědí je jasné, že přestože jsou velmi úzkou součástí každého člověka, nechápou k čemu je mají ani jak s nima pracovat.
A co takhle na ně nahlížet jako na jeden cenných informačních kanálů? Za nimi je celkem krutá pravda o člověku samotném, tedy jak se to vezme.
Vzhledem k tomu, že k emocím přistupuji jako k jednomu z nástrojů, tak dokážu různých emocí vytěžit jiné hodnoty, než jak to dělá většina lidí, proto se na některé projevy dívám jinak. Bořím tzv. zavedené pravdy a nutím přemýšlet.
I tak by se dalo vysvětlit to "palivo" :)
Emoce nám dávají energii a informace, jejich analýza jistě prospěšná je, v tom s tebou nechci polemizovat.

Jen jsem se ozvala, že mi nepřipadá smysluplné se radovat z přání druhých, nebo jak si to formulovala (a já možná špatně pochopila, asi jo, pže mi to přijde jako blbost a ty nejsem zvyklá od tebe číst :D ).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
vevava
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 21, 2010 0:25

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od vevava »

Ale, abych se držela tématu, které JE hezké a NENÍ marné :):

Těžko se mi vyslovuje nějaký přání, protože žádný není tak velký jako to nejzákladnější, co už vyjádřila šárka a to je poznat pravou podstatu mysli.

Jinak je tu spousta drobných až malicherných přání, třeba abych překonala překážky, které mi brání v rozletu, abych dokázala vytvořit dětem dobré podmínky pro jejich rozvoj, nebo aby nám s manželem uzrálo rozhodnutí, zda a jaký dům si postavit...roubenka je taky v užším výběru :)
Svět je odrazem naší mysli.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od awa »

s.arik píše:
awa píše:No, to se mi nepíše dobře. Tuhle otázku jsem pár lidem dala, ale z odpovědí je jasné, že přestože jsou velmi úzkou součástí každého člověka, nechápou k čemu je mají ani jak s nima pracovat.
A co takhle na ně nahlížet jako na jeden cenných informačních kanálů? Za nimi je celkem krutá pravda o člověku samotném, tedy jak se to vezme.
Vzhledem k tomu, že k emocím přistupuji jako k jednomu z nástrojů, tak dokážu různých emocí vytěžit jiné hodnoty, než jak to dělá většina lidí, proto se na některé projevy dívám jinak. Bořím tzv. zavedené pravdy a nutím přemýšlet.
I tak by se dalo vysvětlit to "palivo" :)
Emoce nám dávají energii a informace, jejich analýza jistě prospěšná je, v tom s tebou nechci polemizovat.

Jen jsem se ozvala, že mi nepřipadá smysluplné se radovat z přání druhých, nebo jak si to formulovala (a já možná špatně pochopila, asi jo, pže mi to přijde jako blbost a ty nejsem zvyklá od tebe číst :D ).
Analýza není totéž jako vědomé pozorování a práce s nimi. Některé moje vyjádření mohou vypadat jako blbosti, v daném okamžiku proč ne, ale přesné to opravdu nebylo. Ve skutečnosti to není radost z radosti druhých (i když povrchně to tak vypadá).Nazvu-li to přesně, tak je nejdřív pozorování druhého, vnímání jeho emocí a vlivu na něj a posléze díky vibracím (vlivu) dané emoce se rozhodnu, jestli nechám na sebe působit nebo ne, v jakém rozsahu atd. Tohle je přirozená věc vlivu, nepopiratelná a nikdo nemůže říct, že před tím uteče, pokud vědomě nezasáhne aniž by zasáhl do práv a svobod toho druhé. No, snad jsem to nepopsala moc složitě. Achjo, stavy duše jsou přesně nepopisatelné.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od awa »

vevava píše:Ale, abych se držela tématu, které JE hezké a NENÍ marné :):

Těžko se mi vyslovuje nějaký přání, protože žádný není tak velký jako to nejzákladnější, co už vyjádřila šárka a to je poznat pravou podstatu mysli.

Jinak je tu spousta drobných až malicherných přání, třeba abych překonala překážky, které mi brání v rozletu, abych dokázala vytvořit dětem dobré podmínky pro jejich rozvoj, nebo aby nám s manželem uzrálo rozhodnutí, zda a jaký dům si postavit...roubenka je taky v užším výběru :)
Líbí se mi, že neztrácíš radost a klidně napíšeš o malichernostech života. :D
Uživatelský avatar
vevava
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 21, 2010 0:25

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od vevava »

awa píše:
vevava píše:Ale, abych se držela tématu, které JE hezké a NENÍ marné :):

Těžko se mi vyslovuje nějaký přání, protože žádný není tak velký jako to nejzákladnější, co už vyjádřila šárka a to je poznat pravou podstatu mysli.

Jinak je tu spousta drobných až malicherných přání, třeba abych překonala překážky, které mi brání v rozletu, abych dokázala vytvořit dětem dobré podmínky pro jejich rozvoj, nebo aby nám s manželem uzrálo rozhodnutí, zda a jaký dům si postavit...roubenka je taky v užším výběru :)
Líbí se mi, že neztrácíš radost a klidně napíšeš o malichernostech života. :D
Člověk by měl toužit po absolutním, ale je dobré se radovat i v relativním světě :)
Jinými slovy, je lepší probudit se z hezkého snu než z ošklivého. Ale to nejsou moje slova.
Svět je odrazem naší mysli.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od olfess »

awa píše: Nejsi tak důvtipný a bystrý jak jsem myslela. Netušíš, o čem byla řeč.
Nechtěj rozbory, nelíbily by se ti. Zkus na to přijít sám.
Na jednu stranu mne mrzí, že se tvé představy o mne rozchází s realitou. Na druhou stranu jsem rád, že nesrším důvtipem a bystrostí, protože to jsou už pro mne kroky zpět. Pro mne je teď před spíš ten melikanův směr, ale to se špatně vysvětluje. Předpokládám, že si mířila na tu ostrost mých příspěvků, případně rozsah témat a jak působí na druhé nebo něco v tom smyslu, pokud ano, tak jsem ti rozumněl, pokud ne, tak rozsah mého vnímání byl mimo tvé zorné pole. Proto se mi nemůžou líbit nebo nelíbit tvé rozbory, protože jsou v jiném rozsahu, tak jako je v tvém rozsahu název vlákna, chápu co tím myslíš a sleduješ, proč je to pro tebe vhodné, ale marná sláva, vim, že má pravdu melikana a že je to postup zpět, přesto že ty ho teď potřebuješ pro postup dopředu. :wink:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od Sitar »

melikana píše:Člověk se sny a přáními je mrtvý.
Pokud by to tak bylo, všichni bychom byli mrtví. Každý si něco přeje, někdo šťastnou rodinu, někdo prožívání nepodmíněného šteští a někdo oboje. ;-)

Nedokážu si představit člověka, který by se někam dostal a nějak žil, aniž by si to přál.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od s.arik »

jenže mrtvý se zde nemyslí asi fyzicky...
svým způsobem jsme všichni zatím takové mrtvoly, neumíme žít naplno, tak to je podle mne myšleno.

já tedy rezervy cítím a neuráží mne, že/kdyby mne někdo prohlásil za chodící mrtvolu :o ale uvědomit si to a něco s tím dělat je vhodné...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od olfess »

Sitar píše:
melikana píše:Člověk se sny a přáními je mrtvý.
Pokud by to tak bylo, všichni bychom byli mrtví. Každý si něco přeje, někdo šťastnou rodinu, někdo prožívání nepodmíněného šteští a někdo oboje. ;-)

Nedokážu si představit člověka, který by se někam dostal a nějak žil, aniž by si to přál.
Ano, proto jseš "mrtvej". Ne každý si něco od určité doby přeje, protože ví, že nepodmínečného štěstí nemůže dosáhnout, když si ho bude přát, samozřejmě může ve společnosti normálně fungovat i nadále. Ale tohle už je "vysoká škola" a praxe duchovních směrů, to se nedá takhle vyvětlit, ať se s tím popasuje melikana, já bych to sem v životě nedal :lol: .
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od Fiona »

Pulnoc odbila, lampa jeste sviti, tak si taky zafilozofuju :)

Narozdil od mistnich realizovanych me jeste sneni celkem bavi, byt se jim opravdu spis bavim nez bych ho nejak vazneji prozivala :) Tento rok jsem dokonce poprve v zivote poslala i velikonocni pranicka. Ne ze bych nejak vymekla v antipatii k velikonocum, jen testuji jake to je byt trochu normalni.

Nadpis vlakna se mi libi, uz tim jak se da krasne interpretovat kazdy k zrcadlu svemu.
Osobne si momentalne v tomto ohledu pripadam velice blizko k mrtvole, coz opet nemusi byt nutne negativni pojem :wink: Pro nic momentalne nehorim, komu treba drama.

Zjistuji take ze na sny a prani ohledne me osoby a osudu mam lidi 8) Obcas je tak pozoruju a posloucham, a vlastne mi to prijde roztomile. Jako kdybych dostala roli v neci pohadce ci legende (porna nepocitam :mrgreen: ) :)

Na sny zkratka nedam dopustit. Vlastne povazuju za svou moralni povinnost snit o utopictejsim svete. Tim myslim vedome vytvareni obrazu ktere tajne vysilam do eteru a zamoruju jimi nepratelska informacni pole. Prece my divotvorci nemuzeme vsechno vymysleni nechat na panu Paroubkovi :) A hlavne me to celkem bavi, pripadam si pak jako tajny a veledulezity agent 8) Namaste :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od olfess »

s.arik píše:jenže mrtvý se zde nemyslí asi fyzicky...
svým způsobem jsme všichni zatím takové mrtvoly, neumíme žít naplno, tak to je podle mne myšleno.
já tedy rezervy cítím a neuráží mne, že/kdyby mne někdo prohlásil za chodící mrtvolu :o ale uvědomit si to a něco s tím dělat je vhodné...
předběhla si mě, pro všechny to asi vhodné zatím není ...no nevim, hele myslíš, že sem ještě někdo bude na vitariána chodit si s náma popovídat?
(:-) (:-) (:-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od s.arik »

doufám, že není tvým cílem celé fórum rozprášit :o
mám to tady ráda, byť to jsou (byly) vody stojaté :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od olfess »

Fiona píše:Pulnoc odbila, lampa jeste sviti, tak si taky zafilozofuju :)

Narozdil od mistnich realizovanych me jeste sneni celkem bavi, byt se jim opravdu spis bavim nez bych ho nejak vazneji prozivala :) Tento rok jsem dokonce poprve v zivote poslala i velikonocni pranicka. Ne ze bych nejak vymekla v antipatii k velikonocum, jen testuji jake to je byt trochu normalni.

Nadpis vlakna se mi libi, uz tim jak se da krasne interpretovat kazdy k zrcadlu svemu.
Osobne si momentalne v tomto ohledu pripadam velice blizko k mrtvole, coz opet nemusi byt nutne negativni pojem :wink: Pro nic momentalne nehorim, komu treba drama.

Zjistuji take ze na sny a prani ohledne me osoby a osudu mam lidi 8) Obcas je tak pozoruju a posloucham, a vlastne mi to prijde roztomile. Jako kdybych dostala roli v neci pohadce ci legende (porna nepocitam :mrgreen: ) :)

Na sny zkratka nedam dopustit. Vlastne povazuju za svou moralni povinnost snit o utopictejsim svete. Tim myslim vedome vytvareni obrazu ktere tajne vysilam do eteru a zamoruju jimi nepratelska informacni pole. Prece my divotvorci nemuzeme vsechno vymysleni nechat na panu Paroubkovi :) A hlavne me to celkem bavi, pripadam si pak jako tajny a veledulezity agent 8) Namaste :)
To bylo krásný Fiono :D
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od olfess »

s.arik píše:doufám, že není tvým cílem celé fórum rozprášit :o
mám to tady ráda, byť to jsou (byly) vody stojaté :)
Já né ..... m:-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od s.arik »

olfess píše:
s.arik píše:doufám, že není tvým cílem celé fórum rozprášit :o
mám to tady ráda, byť to jsou (byly) vody stojaté :)
Já né ..... m:-)
No jasně, oni prchnou sami! :P
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od olfess »

s.arik píše:
olfess píše:
s.arik píše:doufám, že není tvým cílem celé fórum rozprášit :o
mám to tady ráda, byť to jsou (byly) vody stojaté :)
Já né ..... m:-)
No jasně, oni prchnou sami! :P
Né, já bych právě prchnul :idea:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ČLOVĚK BEZ SNŮ A PŘÁNÍ JE MRTVÝ

Příspěvek od Sitar »

s.arik píše:jenže mrtvý se zde nemyslí asi fyzicky...
svým způsobem jsme všichni zatím takové mrtvoly, neumíme žít naplno, tak to je podle mne myšleno.

já tedy rezervy cítím a neuráží mne, že/kdyby mne někdo prohlásil za chodící mrtvolu :o ale uvědomit si to a něco s tím dělat je vhodné...
Ani já jsem neměl na mysli fyzickou úroveň. Prostě pokud má někdo žít, musí se narodit a rozhodně se nerodí jako mrtvola, ať je to myšleno jakkoliv. Stejně tak je to s cílem, bez přání se k němu prostě nedostanu.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Odpovědět