Breatharián(i) v akci

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Eva.cz »

Fiona píše: Doprcic, umite si predstavit co by to bylo, nemuset vubec, ale absolutne vubec resit jidlo? :D Jak by to ovlivnilo treba kvalitu normalniho cundru?
Už pár dní přemýšlím, k čemu to může být až tak dobré, být brethariánem. Ten čundr tomu dává smysl :D :D :D
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od olfess »

Já se přiznám, že v tuto chvíli na to TRVALE NEMÁM, tedy 2 týdny po 28 denním půstu, půstovat klidně - to jo, ale nezbavil jsem se mentální závislosti na příjmu potravy. Vyměnil jsem během posledních let větší zla za menší zla, ale vim, že i kdyby nakrásno u mě přeskočilo přijímání potravy na pránu, nevydržel bych se "vzdát" chuti nebo touhy po určitých potravinách. V tom u mě zatim ten problém trvá, tažkže teď ještě nejsem adept. Možná by jiná situace nastala, kdybych zažil takový stavy jako Fiona a Jericho a řekl bych si "no jó, ale to za mě žádný sebelepší meloun neudělá, kašlu na něj..."
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od olfess »

Eva.cz píše:
Fiona píše: Doprcic, umite si predstavit co by to bylo, nemuset vubec, ale absolutne vubec resit jidlo? :D Jak by to ovlivnilo treba kvalitu normalniho cundru?
Už pár dní přemýšlím, k čemu to může být až tak dobré, být brethariánem. Ten čundr tomu dává smysl :D :D :D
Hm, to je dobrá otázka, když pominu svobodu, finance, dokonalé zdraví, duchovní zážitky a pod.., tak mám pocit, že se u toho zas až tak moc jako NESTÁRNE. Je to tak? I když Ind vypadal staře, ale mám pocit, že by byl fyzický věk takto snáze udržitelný.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Fiona »

stavy jako Fiona a Jericho
No, Olfess, dik za to poradi :lol:

Ne, ted vazne. Myslim ze pointa neni v tom aby se clovek do toho z jakychkoli duvodu tlacil.

Jericho k tomu dosel prirozene dlouhym vyvojem a nasledovanim vlastni intuice, pricemz hlavni boje si musel vybojovat pri prechodu ze zavislosti na chutich na fruitarianstvi. Zbytek uz udajne plynul prirozene a relativne hladce. Proste uz to jidlo v urcite fazi nepotreboval a nechtel. Nesnazil se byt breatharianem, naopak si nadrobil spoustu problemu kdyz se priznal ze uz neji, pricemz nejvic se na nej sesypali prave rawfood guruove a udelali z nej tridniho nepritele. On sam odmita kohokoliv ucit, vsechna jeho medialni dilka jsou k mani zadarmo a kazdeho kdo by ho chtel nasledovat od toho odrazuje, s tim at pouzivaji vlastni mozek a intuici.

Co se stalo mne bylo jednorazove, v danou chvili nepochopene a svym zpusobem sebezachovna reakce. Navic, lehko nabyl - lehko pozbyl. Ale se to seplo, a od chvile kdy se to seplo jsem se nebyla schopna prinutit jist, byt jsem to mela v planu. Takze zadne nuceni se nejist, prave naopak. Proste clovek nema zadny duvod jist, racionalni ani iracionalni, tak neji.

Myslim ze pokud by nastala situace, ze se clovek opravdu najist nemuze (treba nasledkem nejake katastrofy nebo opravdoveho nedostatku jidla) a zacina skapavat, da se to podobnym zpusobem sepnout i u lidi jako ja, tj takovych co k tomu jeste nedosli. Tak jako nouze naucila Dalibora housti a jako se clovek nauci plavat, je-li hozen do vody. I kdyz nejake minimalni predpoklady tam asi byt musi, jinak by lidi neumirali hlady...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od olfess »

Fiono, to říkáš právě správně, ono to totiž nezáleží už vlastně na nás, my můžeme pouze těla a mysl na to připravit, ale sami nepřepnem, to je právě daný z výšin. Takže, kdybych se tady rozloučil a řekl - "Již pojedu pouze z prány", tak samozřejmě velký kulový (:-) a pravděpodobně zemřu hlady, pokud se tam nahoře neslitujou a neřeknou - "přepnem toho pitomce nebo si fakt ublíží" :lol:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

To je dobrý .. konečně svítá. :mrgreen:
Taky už mi došlo, že bez těch nahoře by měli mudři s predikcí mojí životnosti před pěti lety pravdu a už bych tu asi nekvákal .. hehe ..
Ono totiž bez "nich" nejde nic, víme ? :) to myslím vážně to nechci být jen za každou cenu protivnej.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:...I kdyz nejake minimalni predpoklady tam asi byt musi, jinak by lidi neumirali hlady...
Dalo by se říct že čověk má zaxifovaný předsudek že bez jídla se umírá hlady, proto pak umře místo aby se přepnul. Ale co zvířata umírající hlady, bez předsudků a s mnohem silněji vyvinutějším intuitivním myšlením, proč u těch to nefunguje?
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od olfess »

Panda píše:
Fiona píše:...I kdyz nejake minimalni predpoklady tam asi byt musi, jinak by lidi neumirali hlady...
Dalo by se říct že čověk má zaxifovaný předsudek že bez jídla se umírá hlady, proto pak umře místo aby se přepnul. Ale co zvířata umírající hlady, bez předsudků a s mnohem silněji vyvinutějším intuitivním myšlením, proč u těch to nefunguje?
Dobrá otázka Pando, zvířata nemají totiž k dispozici ty "správné obaly" kolem těla, pomocí nichž to nějak u lidí funguje. Mají toho víc než rostlina(mají třeba astrál, alespoň savci určitě), ale tím se právě od člověka liší, nižší druh.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od olfess »

cepheus píše:To je dobrý .. konečně svítá. :mrgreen:
Taky už mi došlo, že bez těch nahoře by měli mudři s predikcí mojí životnosti před pěti lety pravdu a už bych tu asi nekvákal .. hehe ..
Ono totiž bez "nich" nejde nic, víme ? :) to myslím vážně to nechci být jen za každou cenu protivnej.
Jj, celou dobu to víme :wink: .
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

olfess píše:Hm, to je dobrá otázka, když pominu svobodu, finance, dokonalé zdraví, duchovní zážitky a pod.., tak mám pocit, že se u toho zas až tak moc jako NESTÁRNE. Je to tak?
Nemyslím, že by se Ti líbilo přežít svoje milované, o dětech a vnucích nemluvě. Myslím že systém střídání stráží je tvrdý, ale nanejvýš spravedlivý.
Viděls Zelenou míli ? Konec filmu ? Nemám pocit, že si zrovna toho daru přestárlý Tom Hanks nějak cenil.
K elixíru mládí jsem už poněkud skeptický, ale když jsem byl mladší, taky jsem chtěl "dlouho vydržet". :) To je normálka.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od olfess »

cepheus píše:
olfess píše:Hm, to je dobrá otázka, když pominu svobodu, finance, dokonalé zdraví, duchovní zážitky a pod.., tak mám pocit, že se u toho zas až tak moc jako NESTÁRNE. Je to tak?
Nemyslím, že by se Ti líbilo přežít svoje milované, o dětech a vnucích nemluvě. Myslím že systém střídání stráží je tvrdý, ale nanejvýš spravedlivý.
Viděls Zelenou míli ? Konec filmu ? Nemám pocit, že si zrovna toho daru přestárlý Tom Hanks nějak cenil.
K elixíru mládí jsem už poněkud skeptický, ale když jsem byl mladší, taky jsem chtěl "dlouho vydržet". :) To je normálka.
No to je právě ono, takhle by to nedopadlo, to by si si určil odchod, jak "chceš" nebo spíš jak k tomu budeš vyzván. Taky by mne děsila představa, že tu straším až tak dlouho. Zelená míle - super film :)...
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od olfess »

Tedy umřem všichni každopádně bez smrti to nepůjde, ale můžeme přejít vědomě ebo nevědomě, ale mám obavu, že i na tomhle se musí ještě pracovat, že nestačí pouze přijímat potravu z prány, ostatně Jericho taky tvrdí, že proces stále probíhá.. ale to už je jenom teorie, tyto oblasti jsem nezažil, takže asi tak.. :shock:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

olfess píše:No to je právě ono, takhle by to nedopadlo, to by si si určil odchod, jak "chceš" nebo spíš jak k tomu budeš vyzván.
To by bylo příliš ideální .. :wink:
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od olfess »

cepheus píše:
olfess píše:No to je právě ono, takhle by to nedopadlo, to by si si určil odchod, jak "chceš" nebo spíš jak k tomu budeš vyzván.
To by bylo příliš ideální .. :wink:
To by bylo, nicméně zasvěcenci tvrdí, že to tak je. Nejsem zasvěcenec :( , tak nemám šanci to posoudit. No jo no, už moc předbíháme...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Fiona »

Ha, tak to mne by se naopak velice libilo prezit stovky let. Uz jsem se musela ve svem kratkem zivote vyrovnat se smrti nejedne drahe (nejdrazsi) osoby... boli to, ale neni to duvod umrit taky. Zit je lepsi. Zejmena by me potesilo zazit pad velkeho Babylonu a prezit to :) Ale sem ted nechci tahat co me zas dnes nastvalo.

Vyhody breatharianstvi jak je vidim ja: :)
Nemuset resit jidlo a piti za JAKYCHKOLI okolnosti. Tj ani na cestach, ani doma. Usetrit vzacny cas nejen ohledne stupidniho vareni, myti nadobi, vydelavani na mycky, mikrovlnky apod, ale i na obstaravani potravy jako takove! Nemusim uz ani na trznici, nemusim se trapit ze neni sezona na zadne ovoce, neublizi mi Monsanto. Pokud preziju ztroskotani lodi a ocitnu se na ostrove kde neni zadne jidlo ani piti, muzu tam vesele pockat na lod treba 20 let, zatimco bezny smrtelnik to ma za par, maximalne za tyden. Totez plati v pripade zemetreseni ci jinych katastrof...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

olfess píše:To by bylo, nicméně zasvěcenci tvrdí, že to tak je. Nejsem zasvěcenec :( , tak nemám šanci to posoudit. No jo no, už moc předbíháme...
No, to určitě předbíháme. Ale četl jsem to taky u Pavla, rozhodne se, obrátí hrnek (nebo neobrátí ?) a prostě jde.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Eva.cz »

cepheus píše: Taky už mi došlo, že bez těch nahoře by měli mudři s predikcí mojí životnosti před pěti lety pravdu a už bych tu asi nekvákal .. hehe ..
Fajn, že si to rozmysleli :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:...Pokud preziju ztroskotani lodi a ocitnu se na ostrove kde neni zadne jidlo ani piti, muzu tam vesele pockat na lod treba 20 let, zatimco bezny smrtelnik to ma za par, maximalne za tyden...
Když jsem kdysi četl Robinsona tak jsem si říkal jak to musí být náročné, závislost na ulovení potravy, měl jsem hrůzu že bych se neuživil ... dnes naopak nechápu jak někdo může zemřít hlady uprostřed pralesa když je kolem tolik zeleně
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Katarína »

Super vlakno.

Osobne by som nechcela byt 100% breatharianka. Z casu na cas by ma bavilo si s niekym nieco dat, alebo ochutnat nieco nove bez toho, aby ma to vtiahlo do jedenia. Nieco na ten styl, ako ked si vitarian da v ramci atmosfery obcas nieco nevita, ale je od toho nezavisly, lebo je to pre neho uz prilis suche, slane, stimulantne, tazke, atd.

A plny suhlas s tym super stylom, ked rozne stavy a udalosti prichadzaju spotanne v tom pravom momente a staci sa len nechat niest... m:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Fiona »

Do keluuu... :shock:

Jsem se dogooglila az na breatharian.com :shock: V domneni ze se trochu poucim...
A opravdu.
Pokud jednou dospeju do stadia ze se rozhodnu zbohatnout zalozenim sekty, pujdu se tam vzdelat :? Pan guru si v nicem nezada s Dvorskym aka Parsifalem, v tom lepsim pripade. Chci verit ze u toho zustane a v roce 2012 se zdejchne i s miliony nekam kde mu bude dobre, a nepokusi se o konec sveta na vlastni pest ve stylu Om Sinrikjo :roll:

Par pikosek vytrzenych z kontextu, pokud by nekoho zajimalo jak se stat "breatharianem":
Its very important that the meditation exercise and diet coke and hamburger are used together. You can drink as much diet coke as you like or can. More is better than less. This is your ticket out of the 3d soup bowl and here is why...
...
This concoction of 5d beef, 5d liquid light from the diet coke, the 5d sweetener aspartame, french fries fried in 5d de-hydrogenated oil and 5d water (5d water contains liquid gold) from the enter-earth oceans, is what makes this 5d catalyst work.
Cows are 5d beings or higher. They incarnated on the 3d Earth to provide 5d food (beef) for humans. They provide 5d food for humans by converting 3d foods into 5d flesh...
...
It’s a $200,000 gift to you from the Universe; don’t let it go to waste because of your "ANALYTICAL MIND. If you can’t get through this first level of the initiations at $200,000 what makes you think you’ll do it at the next level which is $400,000 cash. And the price keeps rising as your power progresses.
So just "Do it" Don’t just "judge it".
:?
Tolik maly zlomek zakladnich informaci, dostupnych na webu zdarma. No nekup to :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od jans »

nojo, tak když se neřídíš instrukcemi - don't judge it >:-)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Selma »

hihihi no z toho absolutního minima, co jsem si přečetla o fyzice a takovýchto jakože věděckých věcech jsem nedovodila nic co by nasvědčovalo zažitému přesvědčení, že člověk musí jíst, aby získal energii, natož jakousi hmotu, která je vlastně pouze filosofickým pojmem. V podstatě jím proto, že mně to baví a že jsou pro mně zajímavé všechny ty pocity kolem toho a ráda o tom přemýšlím :)))
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od dgm »

Selmo :D :D no konecne o sobe davas vedet! V tydnu jsi mi nekolikrat silne prisla na mysl... Co je u vas noveho ?? :D :D Verim, ze vsechno v poradku.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Selma »

Jo tak to jsi byla ty? :lol: Tedy AHOOOOJ!
Nové je furt všecko pro mně. Pěkně zběsilá jízda tedlecten život. Ale nevím, jestli je to v pořádku, no snad jo :lol: Rozhodně si nemám velice nač stěžovat. A ty tu co na vzduchojedech? Už tě nebaví žvejkat? :P
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xion »

Sitar, nedavno si chcel odo mna link na nieco o tom joginovi, ktoreho v r.2003 skumali vedci, a vydrzal 10 dni bez jedla, bez vody, a nevylucoval ziadnu moc ani stolicu. Mozno by teba a nielen teba zaujmalo, ze prave prebieha dalsi vyskum.
http://www.mojevideo.sk/video/896b/v_in ... rokov.html

Ja o tom vela neviem, ani nepotrebujem vediet, len som to zahliadol, tak mozno by to niekoho zaujimalo.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Xion píše:...a vydrzal 10 dni bez jedla, bez vody, a nevylucoval ziadnu moc ani stolicu. ...
To byl Buc
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Katarína »

:D :D :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od svit »

Tohle by Vas mohlo zajimat :)

Třiaosmdesátiletý Prahlad Jani tvrdí, že 70 let nepozřel jediné sousto jídla ani kapku vody. K životu mu stačí pouze každodenní několikahodinová meditace. Zpočátku ho nikdo nebral příliš vážně, ale lékaři se i přesto rozhodli podrobit ho výzkumu. Indického jogína monitorovalo několik kamer 15 dní v kuse. Drobný Jani vydržel po celou dobu bez jídla i pití a podle zdravotních vyšetření je zcela v pořádku.

http://www.novinky.cz/koktejl/199729-mu ... zdrav.html

Obrázek
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Sitar »

Bohužel tam je i toto:
Proti se však staví organizace Indian Rationalist Association, která nesouhlasí s veškerými pověrami a racionálně nevysvětlitelnými lidskými příběhy. Jejich stoupenci tvrdí, že vyšetření se nezúčastnil žádný nezávislý kontrolní orgán.
Indů je moc a popularity (prachů) je potřeba.
Po pravdě řečeno, mám Indie po krk. Poznal jsem indickou povahu, takříkajíc natvrdo a do hloubky. Vždycky, když vidím v televizi nějaké dokumenty o Indii, všechny ty ideály, které lidé o této části světa mají… Ale ve skutečnosti je to jinak. Vidím Indii jako tu nejmaterialističtější a nejzkorumpovanější zemi na světě. Indové jsou mistři v zákulisních hrách, vědí, jakým způsobem člověku uškodit.
http://www.regenerace.cz/zprava-id-114.html
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od svit »

Ta zminena asociace je podle toho co jsem se o nich docetl indicka obdoba naseho spolku Sysifos, vedecti racionalisticti skeptici, kteri broji proti vsem tzv. paranormalnim jevum. V Indii asi maji plne ruce prace, panuje tam asi cela rada pover, ale vyskytuje se tam zaroven asi i rada ukazu, ktere se jevi (zatim) nevysvetlitelne, ale to by snad nemuselo znamenat, ze je treba je a priori popirat. Treba jogin, ktery kolem sebe dokaze nechat roztat snih - nekdo kdo muze zit dlouho bez jidla a bez vody.. co my vime? Co my vime, jak veci funguji, realita je preci patrne neskonale hlubsi, nez nakolik jsme meli moznost ji poznat, kdovi?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

Sitar píše:
Po pravdě řečeno, mám Indie po krk. Poznal jsem indickou povahu, takříkajíc natvrdo a do hloubky. Vždycky, když vidím v televizi nějaké dokumenty o Indii, všechny ty ideály, které lidé o této části světa mají… Ale ve skutečnosti je to jinak. Vidím Indii jako tu nejmaterialističtější a nejzkorumpovanější zemi na světě. Indové jsou mistři v zákulisních hrách, vědí, jakým způsobem člověku uškodit.
http://www.regenerace.cz/zprava-id-114.html
No jo, ale řekneš-li A, musíš říct taky B:
Jak jste se vlastně dostal do indického vězení?
Za pašování dvou kilogramů marihuany, kterou jsem chtěl převézt do Evropy. Zavřeli mě 10. června 1995 a vyšel jsem ven za deset a půl roku roku. Bylo jedno, jestli člověk měl sto gramů marjánky, nebo tunu.
Jinak řečeno píše, že věděl v podstatě do čeho jde.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Sitar »

Ještě by mě zajímalo, proč si musel čistit zuby, když nic nejedl ani nepil?

svit: však já to nepopírám, jenom jsem trochu nedůvěřivej

cepheus: to bych tu musel vyjmenovávat celou abecedu ;-) Proč a jak se dostal do Indie je věc jiná. Udělal hloupost a zaplatil za ní a zároveň ho to neuvěřitelně obohatilo. Nebo myslíš, že to nějak jeho názor na Indii ovlivnilo?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:09, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Fiona »

Svit, osobne jsem natolik presvedcena nejen o existenci techhle jevu, ale i o jejich prirozenosti, ze uz me zminky o nich ani neprekvapujou. Spis si kladu otazku, jak by mohl vypadat svet, kdyby clovek misto zaslepenosti a hamizeni opravdu vyuzival svuj potencial k dobru svemu a k dobru planety...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:...Spis si kladu otazku, jak by mohl vypadat svet, kdyby clovek misto zaslepenosti a hamizeni opravdu vyuzival svuj potencial k dobru svemu a k dobru planety...
V tom případě by už lidská existence pomalu ztrácela význam. Byli bychom už velmi blízko tomu stavu dokonalosti ke kterému postupně spějeme. Jsme ve fázi vývoje a ten je zajištěn jen díky tomu, že vedle sebe existují lidé v různých vývojových stadiích a navzájem se ovlivňují. Pokud by existovali jen lidé na nízké úrovni nebo naopak jen lidé vysoce vyvinutí, pak by se vývoj zastavil. Což se neděje, protože existuje počátek (v minulosti) a konec (v budoucnosti - nejvyšší "božská" inteligence), proto je nutná tato naše existence ve výjovém mezistavu plném nedokonalostí.
Uživatelský avatar
* d i *
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 23, 2010 15:43
Bydliště: diamannnte@hotmail.com

HRM, muž žijící ze sluneční energie, přijede do CR

Příspěvek od * d i * »

Setkani s HRM

Mili pratele,

rada bych se s Vami podelila o moznost setkat se s muzem, kery zije primo z energie slunecniho svitu (neprijima pevnou stravu). Pan Hira Ratan Manek (HRM) laskave prijal me pozvani a prijede letos 11. a 12. 7. 2010. na dva dny do Prahy v ramci sveho evropskeho turne.

Organizuji neco takoveho poprve a rada bych Vas poprosila o odpoved, zda by vas a vase pratele jeho prednaska zajimala a mate-li nejaky dalsi navrh, jak bychom mohli jeste lepe vyuzit jeho cas straveny zde v CR, pripadne, co by Vas zajimalo. Ja budu mit lepsi predstavu a celou akci tomu prizpusobim. Mozna bychom mohli spolecne s nim take zirat do zapadajiciho slunce treba na Vysehrade. Pokud ten den slunce nebude, zajistim slunce namalovane a kamarad nam k tomu zahraje na trubku. Prave hledam prednaskove prostory na 11.+ 12.cervenec 2010. Vase navrhy a doporuceni vrele uvitam!

Pripravuji o HRM webove stranky v CJ , tam take oznamim misto a cas konani, jakmile jej zajistim. Pokud mate k Hirovi nejake dotazy, nevahejte a ja je nasemu hostu co nejdrive predam. Take budu rada, kdyz preposlete pozvani svym pratelum. Moc dekuji


Srdecne Vas zdravim
a tesim se

Diana
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od north108 »

Tak to je skvele, že si pana HRM pozvala do Prahy.
Ja som zo sungazingom zacal len tak, viacmenej zo zvedavosti na zaklade par informacii z webu a za dva roky som sa dostal na 30 minut pozerania do slniecka. Skusenosti mam doteraz velmi pozitivne a som zvedavy ako je to ked clovek dokonci cely proces. (skoda ze teraz stale prsi :roll: )
Celkom by ma zaujimalo a rad by som vymenil par skuseosti s ludmi v CR a SK, ktory skusaju sungazing alebo presli uz cely proces.
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: HRM, muž žijící ze sluneční energie, přijede do CR

Příspěvek od buc11 »

* d i * píše:Setkani s HRM

Mili pratele,

rada bych se s Vami podelila o moznost setkat se s muzem, kery zije primo z energie slunecniho svitu (neprijima pevnou stravu). Pan Hira Ratan Manek (HRM) laskave prijal me pozvani a prijede letos 11. a 12. 7. 2010. na dva dny do Prahy v ramci sveho evropskeho turne.

Organizuji neco takoveho poprve a rada bych Vas poprosila o odpoved, zda by vas a vase pratele jeho prednaska zajimala a mate-li nejaky dalsi navrh, jak bychom mohli jeste lepe vyuzit jeho cas straveny zde v CR, pripadne, co by Vas zajimalo. Ja budu mit lepsi predstavu a celou akci tomu prizpusobim. Mozna bychom mohli spolecne s nim take zirat do zapadajiciho slunce treba na Vysehrade. Pokud ten den slunce nebude, zajistim slunce namalovane a kamarad nam k tomu zahraje na trubku. Prave hledam prednaskove prostory na 11.+ 12.cervenec 2010. Vase navrhy a doporuceni vrele uvitam!

Pripravuji o HRM webove stranky v CJ , tam take oznamim misto a cas konani, jakmile jej zajistim. Pokud mate k Hirovi nejake dotazy, nevahejte a ja je nasemu hostu co nejdrive predam. Take budu rada, kdyz preposlete pozvani svym pratelum. Moc dekuji


Srdecne Vas zdravim
a tesim se

Diana
jak je to možné? že vyrazil na cesty? a k nám?
to jsou jen řečnické dotazy, HRM je sqělý
Uživatelský avatar
* d i *
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 23, 2010 15:43
Bydliště: diamannnte@hotmail.com

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od * d i * »

Jednu jsem to jen tak zkusila a napsala HRM, jestli bude behem sveho evropskeho turne i v CR a on mi okamzite odpovedel, ze jestli by to u nas nekoho zajimalo, tak rad prijede. Tak jsem ho pozvala, bude bydlet u nas doma :) jen musim nekde pronajmout prednaskovy sal a zajistit mu letenku do dalsiho mista, do Sevilly. Neuveritelne!! Mam radost, jak se veci mohou jednoduse dit, kdyz si to prejeme.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od RadkaS »

* d i * píše:Jednu jsem to jen tak zkusila a napsala HRM, jestli bude behem sveho evropskeho turne i v CR a on mi okamzite odpovedel, ze jestli by to u nas nekoho zajimalo, tak rad prijede. Tak jsem ho pozvala, bude bydlet u nas doma :) jen musim nekde pronajmout prednaskovy sal a zajistit mu letenku do dalsiho mista, do Sevilly. Neuveritelne!! Mam radost, jak se veci mohou jednoduse dit, kdyz si to prejeme.
To jsou tedy veci :shock:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od RadkaS »

Di, pak sem dej prosim info, az budes vedet neco konkretnejsiho...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Sitar »

* d i * píše:Jednu jsem to jen tak zkusila a napsala HRM, jestli bude behem sveho evropskeho turne i v CR a on mi okamzite odpovedel, ze jestli by to u nas nekoho zajimalo, tak rad prijede. Tak jsem ho pozvala, bude bydlet u nas doma :) jen musim nekde pronajmout prednaskovy sal a zajistit mu letenku do dalsiho mista, do Sevilly. Neuveritelne!! Mam radost, jak se veci mohou jednoduse dit, kdyz si to prejeme.
Na přednáškovou místnost se můžeš zkusit informovat na Toulcáku: http://www.toulcuvdvur.cz
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od north108 »

Jeden pán zo Srbska sa pomocou sungazingu za dva roky prepracoval až k tomu, že mu denne stačí piť len vodu a trochu čaju a aj ten už pomaly prestáva piť :).
http://forum.breatharian.info/viewtopic.php?t=639
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

north108 píše:Jeden pán zo Srbska sa pomocou sungazingu za dva roky prepracoval až k tomu, že mu denne stačí piť len vodu a trochu čaju a aj ten už pomaly prestáva piť :).
http://forum.breatharian.info/viewtopic.php?t=639
Úvaha - dívání se do slunce při sunglasingu znamená jen to, že obraz slunce dopadá zaostřeně na sítnici v místě nejvyšší hustoty receptorů. Ale proč? V oku v tom místě nejsou žádné fyzické receptory pro příjem energie. Energie generovaná optickými receptory vystačí jen k vyslání zrakového vjemu do mozku. Čili v tom dívání to být nemůže. Jiná možnost - přijímání energie slunce celým tělem, to asi také ne, to by divoši v Africe automaticky nepotřebovali jíst. Takže zbývá - oči jsou jen prostředek k zaměření mysli na určitý objekt a teprve až mysl způsobuje samotnou komunikaci a příjem či výdej energie, nějakými jinými cestami které fyzikálně nejsou zatím moc známé. Proto si myslím že dívání se do slunce není vůbec nutné a ve skutečnosti je to jen forma meditace a vědomé přijímání energie - buď ze Slunce nebo z prostoru. Takže breathariánství a sunglasing jsou skoro to samé a jistě to jde i bez vystavování oči slunci, jen vědomým přijímáním energie, klidně se může použít představa že ta energie přichází ze slunce.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:08, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Fiona »

Ja si radsi nemyslim nic :wink:
A jestli budu, az tam budu, to se uvidi :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od north108 »

Počas sungazingu som na sebe nepozoroval, že by došlo u mňa k zmene potreby jedla. Pravda som len v 2/3. Mám za sebou 30min. zo 45min a až v poslednej 1/3 má klesať potreba jedla, tak potom uvediem vlastnú skúsenosť.
Zatiaľ to beriem ako experiment no rozhodne zaznamenal som veľa pozitívnych zmien :), niektoré by som povedla až zlomové.
Základ je mať dobré pohodlné nerušené miesto a v podstate je to ako meditácia.


Text v eng. ako to teoreticky funguje:

1) - sunlight hits retinas during sungazing,travelling along two distinct pathways - 1)along the Retinohypothalamic tract - from the back of the retinas - to the "chemical/biological clock' in the Hypothalamus,the SCN(Supra-Chiasmatic-Nucleus);and 2)along the Optic Nerve - beginning at the back of the retinas,that runs parallel to the Optic Chiasm terminating near all the appropriate nuclei in the Hypothalamus again! - to the Visual Cortex and the Pineal Gland(the other 'biological clock' in the brain),activating photo-receptor cells and,therefore,hormonal responses - like Serotonin - our own biological,human equivalent of plant photosynthesis!?

- 2)sungazing activates hemoglobin(blood)cells through the small veins in the eyes,connecting the absorption of light into the eyes and the brain with blood circulation.It takes approximately 45 minutes for the body's blood supply to filter through the eyes and retinas - and the Solar Yoga sungazing protocol is "complete" at 45 minutes!

- 3)the "powerhouses of the cells' - Mitachondria - are the cellular organelles responsible for the production of the energy that powers all cellular activities in the body - the ATP molecule(Adenosine Tri-Phosphate)- produced via "aerobic cellular respiration".Oxygen is drawn into cells after inhalation and attaches to iron atoms,released into extracellular fluid and drawn into cells with Glucose(blood sugar)molecules.Oxygen "burns" glucose to use as fuel to ignite the process of ATP generation.In the case of solar energy as the "diet",oxygen and photons of light ignite together to fuel the process of ATP generation - THE SAME PROCESS!!!

- 4)amongst the several thousand enzymes in the cells,one in particular - "cytochrome c oxidase" - is responsible not only in the energy generating processes of the production of ATP in cells' Mitachondria,bit is also the key enzyme that actually assists the Mitachondria to turn the sugars(blood glucose)that are pumped into cells - along with oxygen - into energy(ATP) and carry electrons during one of the main energy transfer processes in cells called the "Electron Transport Chain".

- 5)Mitachondrial proteins,called "Endogenous Chromophores' are triggered by infra-red light entering the cell in various lab experiments,triggering the afore-mentioned enzyme - "cytochrome c oxidase" - generating the same cellular activities that glucose and oxygen catalyses!!!

6)"WHELAN'S THEORY" - Dr.Harry Whelan,a Neurology Professor at the National Institutes of Health and the Persistence in Combat Programmes from the Pentagon's research arm in the United States,used LED'S(Light-Emitting-Diodes)to restore the vision of blinded rats,and after exposure to the flashes of infra-red light,up to 95% of the injuries were repaired.These have been applied to build astronauts' muscle during weightlessness.DNA synthesis in muscle cells quintupled after a single application of LED'S!(bare in mind here that the infra-red spectrum - when the UV is 2 or lower,the "window" in the sungazing protocol - is the range of the light spectrum when one is sungazing at the Sun - think about it!)

- 7) - "Whelan's theory is that the photons (packets of light energy) of the infra-red light(after a blood sample was exposed to infra-red light in a controlled experiment)give the cytochrome(key enzyme involved in energy production in cells)(the) electrons it ordinarily would get from sugar.LIGHT BECOMES A SUBSTITUTE FOR FOOD BASICALLY!!!Evidence indicates that cells absorb photons and transform their energy into Adenosine Tri-Phosphate(ATP),the form of energy cells utilize.The resulting ATP is then used to power metabolic processes;synthesize DNA,RNA,proteins,enzymes and other products needed to repair or regenerate cell components;foster Mitosis(cell division) or cell proliferation;and restore homeostasis". - In other words,according to the above theory,experiments and information - THE EXACT,SAME CELLULAR ACTIVITIES AND RESULTANT ENERGY PRODUCTION IS WITNESSED WITH THE PRESENCE OR CATALYST OF LIGHT/PHOTN ENERGY IN PLACE OF,OR INSTEAD OF,FOOD"!!!!!!!!!!!



Panda píše:
north108 píše:Jeden pán zo Srbska sa pomocou sungazingu za dva roky prepracoval až k tomu, že mu denne stačí piť len vodu a trochu čaju a aj ten už pomaly prestáva piť :).
http://forum.breatharian.info/viewtopic.php?t=639
Úvaha - dívání se do slunce při sunglasingu znamená jen to, že obraz slunce dopadá zaostřeně na sítnici v místě nejvyšší hustoty receptorů. Ale proč? V oku v tom místě nejsou žádné fyzické receptory pro příjem energie. Energie generovaná optickými receptory vystačí jen k vyslání zrakového vjemu do mozku. Čili v tom dívání to být nemůže. Jiná možnost - přijímání energie slunce celým tělem, to asi také ne, to by divoši v Africe automaticky nepotřebovali jíst. Takže zbývá - oči jsou jen prostředek k zaměření mysli na určitý objekt a teprve až mysl způsobuje samotnou komunikaci a příjem či výdej energie, nějakými jinými cestami které fyzikálně nejsou zatím moc známé. Proto si myslím že dívání se do slunce není vůbec nutné a ve skutečnosti je to jen forma meditace a vědomé přijímání energie - buď ze Slunce nebo z prostoru. Takže breathariánství a sunglasing jsou skoro to samé a jistě to jde i bez vystavování oči slunci, jen vědomým přijímáním energie, klidně se může použít představa že ta energie přichází ze slunce.
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Breathariáni vlastně asi, jak napovídá název (a také prána = dech), žijí ze vzduchu, z dýchání, možná ani ne tak z nějaké kosmické energie. I např. jóga klade velký důraz na dýchání. Možná to je jedna z nejdůležitějších věcí.

Jednak technika - zřejmě dýchat hodně z hluboka, aby se vzduch dostal i do nejjemnějších průdušek, kde hlavně dochází k výměně látek. Člověk je zvyklý dýchat jen povrchně, což stačí jen tak k základnímu dodávání kyslíku, ale ne k nějaké vyšší látkové výměně.

A jednak kvalita vzduchu - zřejmě tedy závisí hodně i na prostředí ve kterém člověk žije, jaké látky je schopen ze vzduchu přijmout? Možná v určitém prostředí dokáže být breatharián kdokoliv (když zhluboka dýchá) a v jiném zas i letitý breatharián bude strádat podvýživou. (mimochodem pak má smysl ta uvažovaná Fionina restaurace, kde se bude servírovat výživný vzduch ;-) ).

Např. voda. Chápu že na poušti člověk zemře žízní, suchý vzduch a silné odpařování. Ale co třeba ve vlhkém lese, blízko studánky, mohla by vystačit voda získaná ze vzduchu aniž se člověk z té studánky napije? To by věděl možná Buc, zda při svých suchých půstech mu bylo lépe v lese. Fiona se při svém breathariánství také stále rachtala ve vodě. Možná člověk takto v přírodě získává i více potravy ze vzduchu než v městském prostředí. Nepozná se to pocitem hladu, protože hlad je jen zvyk na přísun potravy, ale poznalo by se to na váze - např. při půstu, zda se zpomalí pokles váhy.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Lidka »

Panda píše:Ale co třeba ve vlhkém lese, blízko studánky, mohla by vystačit voda získaná ze vzduchu aniž se člověk z té studánky napije? To by věděl možná Buc, zda při svých suchých půstech mu bylo lépe v lese. Fiona se při svém breathariánství také stále rachtala ve vodě
Urcite nejakou vodu musime vstrebat, protoze kdyz se koupeme hodiny a hodiny bez piti, stale hojne curame :wink:
A Malachov pise, ze pri suchych pustech se nema pobyvat u vody ani umyvat nadobi :!: :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:08, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět