Breatharián(i) v akci

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sekory
Příspěvky: 38
Registrován: ned led 20, 2008 16:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Sekory »

Tuhle mi někdo říkal, že ta kůže vodu nevstřebá, ale že jde spíš o podchlazení, proto si pak člověk potřebuje odskočit. Ostatně když se doma koupu v teplé vodě, ani po dost dlouhý době si odskočit nepotřebuju... Pokud jsem v bazénu (či v přírodě, v moři), kde je ta voda studená, tak se potřeba dostaví i po kratší době... Co vy na to?
Happiness cannot be pursued; it must ensue.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:07, celkem upraveno 1 x.
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od melikana »

[quote="cepheus"]Nepíšeš jestli po několika hodinách o suchu nebo ne. To za 1.
A za 2., když se třeba po operaci nemůžeš vyčůrat, (nebo jsi dlouho nebyl) stačí pohled na tekoucí vodu z kohoutku a jdeš = "psychický" kohoutek.
Nemá to nic společného s tím co tu popisuju při půstu. To nejsou mé doměnky, ale zkušenost. :) :wink:[/quote]


Ve studené vodě se vyčůráš i při suchém půstu.Vyzkoušeno-odváženo.Nevím proč to tak je,ale jistě to má svoje vysvětlení.V teplé vodě žádná potřeba.Ve studené slané vodě-moře je ta potřeba čůrání ještě větší,to je ale jen můj pocit,nikdy jsem to neověřoval na váze.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Sinuhet »

Ve sprše i teplá voda je silný spouštěč, ale jen když voda míří tam kde máme močový měchýř nebo tam někde. :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Sweetie »

taky u vody venku chodim casto, a ve vane uz jsem dlouho nelezela. ale asi v tom neni rozdil az tak. kuze je zivotne dulezitej organ, kuzi dejchame, vylucujeme, a asi i ridi prijem, kdyz se nacuca, vypne. mozna zalezi na cistote ci kvalite vlastni kuze. a ted me cepheus predbeh:)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Fiona »

:)
Kuze je super organ, ale zas bych ji neprecenovala ;) Prijde mi jako zed co ma okynka, co se daji zavirat i otvirat dle potreby, ovsem kuze neni tim kdo ty okynka ovlada, takze asi tak. Do otazky co je a co neni voda uz vubec neminim zabihat, celkem chapu ze ne kazdy materialne myslici jedinec ma pochopeni pro muj animovany svet :) Nicmene myslim ze breatharian zije z dechu asi tak jako vegetarian z vegety. Ten nazev spis vypovida o tom co neji (respektive co je jeste ochoten si dat) nez o tom z ceho zije.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xena »

Další videa breathariánů s českými titulky (některá dost zajímavá)
http://www.suprememastertv.cz/breatharian.php
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Četl jsem někde názor, že člověk byl stvořen "k obrazu božímu" jako kombinace andělské i zvířecí bytosti. Jako andělská bytost má schopnot žít jen z vesmírné energie, tím že se uvede do vyšších energetických vibrací, a jako zvířecí bytost žije z energie jiných bytostí (např. rostlin) jejich konzumací, čili kradením jejich energie.

Adam a Eva žili v ráji jako andělské bytosti, tj. jen z vesmírné energie. Jeden z názorů na jejich první hřích říká, že tím hříchem byl sex - poznání tělesné rozkoše (ale tou tělesnou rozkoší mohl být i požitek z jídla). Tím se snížily jejich energetické vibrace na úroveň zvířecí bytosti a od těch dob byli nuceni žít jako zvířecí bytosti - jíst fyzickou potravu a mít spolu sex, čili duševní rozkoš vyměnili za tělesné prožitky, ovšem za cenu závislosti na energii z jiných bytostí a zkrácení délky života.

Stále ale člověku zůstává schopnost uvést se opět do stavu vyšších vibrací andělské bytosti (na rozdíl od zvířat která tuto schopnost nemají) a přejít zpět na svůj vnitřní zdroj energie. S tím souvisí ale i snížení potřeby sexu, která je u andělských bytostí mizivá, protože ty jednak žijí velmi dlouhou dobu a jednak fyzické prožitky jsou u nich nahrazeny vyššími duševními prožitky. To lze často pozorovat už i u vitariánů že se jim snižuje potřeba sexu.

Jenom u malých dětí je trochu problém, protože nejsou schopné vědomě se uvádět do stavu vyšších vibrací - takže breathariánské matky vyživují své děti mlékem do 7 let, kdy jsou už schopné se začít samy živit svou vlastní energií.

A co jsem si zatím vyvodil při svých pokusech - jako první krok je třeba přestat zkoušet hledat cestu k vyšším úrovním vědomí pomocí vnějších informací, studiem. Všechno to má člověk v hlavě, z vnějšku mu nic nepomůže. Je nutné se ponořit do sebe a hledat vyšší poznání v sobě. Tím že bude zkoumat své vnitřní JÁ a začne získávat poznatky z vesmírného zdroje svou intuitivní částí mozku.

Druhým krokem je pokora a zbavení se ega. Člověk žijící mezi ostatními lidskými bytostmi si vybudoval silné hradby které brání aby jiné bytosti čerpaly jeho energii. Ale tím současně se zbavil i možnosti přijímat vesmírnou energii. Pokud se chce na ni opět napojit, musí zničit své ego a zbavit se svých vnitřních hradeb.

Jedním z projevů zbavení se ega je - milovat všechny bytosti stejně bez rozdílu, protože všichni jsou jednou božskou bytostí. To znamená např. při potkání páchnoucího bezdomovce necítit k němu pohrdání. Brát jej jako lidskou bytost a cítit k němu to samé co člověk cítí k sobě. Je to stejný člověk jako kdokoliv jiný, jen každý jde jinou cestou k tomu společnému cíli vyššího vývoje. Nerozlišovat mezi svými potřebami a potřebami ostatních lidí. Neupřednostňovat ve výhodách sebe ani příbuzné či známé oproti naprosto cizím lidem.

Při čerpání z vesmírného zdroje je pro zjednodušení dobré chápat vesmírný zdroj jako Boha, snáze se k němu pak obrací. Alespoň první pokusy je vhodné dělat na klidném místě bez lidí a s meditační hudbou. Nejdříve se oprostit od myšlenek podobně jako při jiné meditaci. Potom nechat rozplynout své ego a hradby kolem sebe. Obrátit svou pozornost jakoby nahoru k Bohu a soustředit se na pocit pokory. Obrácení pozornosti nahoru posiluje pocit pokory, podřízenosti, a pokora je potřebná k odstranění hradeb. Toužit být božským nástrojem k pomáhání jiným bytostem - tento pocit je dost důležitý, cítit touhu být prospěšný ostatním, chtít se zbavit svých potřeb a zájmů (včetně touhy k dosažení dlouhověkosti pomocí breathariánství). Cítit pocit být vyprahlou půdou toužící po příchodu božské energie (ne nádobou, ta má hradby). V tomto stavu pak se pocítí příval energie z božského světla. Člověk cítí najednou blízkost k Bohu (je jedno jakého je vyznání, Bohem může být chápán i vesmírný zdroj života). Energie proudí do těla kolem páteře. Zpočátku z toho přichází tak silný pocit štěstí a radosti a síly, až se člověk začne smát (proto je dobré být mimo lidi).

Je to ale asi na mnoho let naučit se přijímat dostatek energie aby to pokrylo všechny potřeby, umět přijímat i při běžném životě a nejen chvíli při hluboké meditaci. U mne je teď asi tak největší problém zbavit se touhy po požitku z jídla (zvláštní že před vita jsem tyhle požitky z jídla neměl). Teď často pozoruju že jím (a přecpávám se) protože mám na něco chuť, ne kvůli hladu, což asi dá hodně práce se tohoto zlozvyku zbavit. Ale ty nové pocity a stavy které člověk při tom zažívá ukazují že to stojí za to.

Xeno dík za inspirující videa.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Fiona »

Ty jo Pando, nechces ty toho po nich trochu moc? :) Bez jidla, bez piti a jeste k tomu bez sexu a bez ega? :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:Že jo, Panda se nám nějak rozjel, přeskočil sedm 40-tek a rovnou hups do astrálu .. :D :)
Přeskočit se nedá - při breathariánství je nutná vyváženost ve všech rovinách. Organismus je tak schopý fungovat jen když je plně zdravý a pročištěný, do té doby se musí některé složky získávat z potravy když např. některý orgán nefunguje dostatečně správně. Je dobré mít stav bez potřeby stravy na paměti a snažit se k němu směřovat, přestože je to záležitost na mnoho let, protože to pomáhá při půstech a při snaze o zdravější způsob stravy. V současnosti už běžně začínám jíst až někdy odpoledne (asi tak ve 13 až 16h) a někdy se mi to přetáhne na celodenní půst aniž bych měl pocit hladu, časem se mi snad díky tomu začnou dařit i delší půsty (teď se nedaří asi kvůli nízké rezervě, 68 kg při 186 cm). Líbilo by se mi si breathariánstvím doplňovat energii abych alespoň méně jedl a odlehčil tak organismu a ten se mohl lépe regenerovat.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Lidka »

Panda píše:souvisí ale i snížení potřeby sexu, která je u andělských bytostí mizivá, protože ty jednak žijí velmi dlouhou dobu a jednak fyzické prožitky jsou u nich nahrazeny vyššími duševními prožitky.
a co sex s vyssimi dusevnimi prozitky :?:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:Pandi, váha je totální blbost !!!...
Safra neber mi mou hlavní výmluvu proč jsem líný dělat půsty a po pár dnech (hodinách?) vítězí chutě a lenost k nepohodlí! :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Mimochodem - chci zkusit na fórum přitáhnout dlouholetého breathariána českého původu žijícího nyní v USA kterého jsem dnes našel na netu. :-)
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Sinuhet »

Panda píše:Mimochodem - chci zkusit na fórum přitáhnout dlouholetého breathariána českého původu žijícího nyní v USA kterého jsem dnes našel na netu. :-)
Mně? :D
Už mi to hladovění leze na mozek :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od buc11 »

cepheus píše:
Panda píše:Safra neber mi mou hlavní výmluvu proč jsem líný dělat půsty a po pár dnech (hodinách?) vítězí chutě a lenost k nepohodlí! :D
Tak to jsi jeden z mála férových k sobě, co si to přiznají a nemelou kraviny o tom co ještě všecko jim brání.
GRATULUJI !!! udělals 1. krok k Tvému vysněnému delšímu půstu ! :) :wink:
Mám radost za Tebe. :D
já jsem taky takový férový, ale u mne to není první krok, já se nenechám nachytat
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Zdeníno »

Zdravím vitariány!
Panda píše:Druhým krokem je pokora a zbavení se ega. Člověk žijící mezi ostatními lidskými bytostmi si vybudoval silné hradby které brání aby jiné bytosti čerpaly jeho energii. Ale tím současně se zbavil i možnosti přijímat vesmírnou energii. Pokud se chce na ni opět napojit, musí zničit své ego a zbavit se svých vnitřních hradeb.
Zničit své ego je jednak velmi obtížné a jednak to může býti značně nerozumné. Ego je totiž zároveň to jediné, co na cestě ke spáse máme, náš záchranný člun. Bez něj se v nekonečném moři utopíme.

Asi je třeba zdůraznit, že breathariánství není osvícení (což je velice dobře, protože jej můžeme dosáhnout i my neosvícení :D). Můžeme je řadit ke speciálním silám mysli, jako je chůze po vodě, levitace, jasnozřivost atd. V tomto smyslu se někdy považují takovéto síly za duchovní překážku, protože na nich mysl snadno ulpí a fiktivně je považuje za vrcholnou duchovní realizaci (čili osvícení).
Panda píše:Potom nechat rozplynout své ego a hradby kolem sebe.
Ego je nejmazanější věc na světě. Toho jen tak nepřevezeš. Jednoduše proto, že ten převážející je právě ono samo (aka "vyjebání sama se sebou" :mrgreen:).
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Zdeníno »

Fiona píše:Ty jo Pando, nechces ty toho po nich trochu moc? :) Bez jidla, bez piti a jeste k tomu bez sexu a bez ega? :roll:
Ahoj Fionko.
Když jsi tenkrát skočila do toho studenýho moře, a energie se přecvakla na vnější výživu, tak jsi napsala, že jsi si uvědomila, jak nesmyslně sis huntovala tělo (tvrdou hladovkou). Mohla bys to nějak rozvést? Co by se tedy mělo dělat? Nějaká tantra? Nebo co vlastně...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Fiona »

Ahoj Zdenino :) To bude mensi nedorozumeni. Ani ne ze bych si tim ponekud masochistickym pustem nesmyslne huntovala telo, ono to svuj smysl melo. To co mi tehdy docvaklo bylo z jineho soudku, jen to neumim moc jasne vyjadrit.

Proste po trech dnech skapavani prisel naraz prival energie, zivota nebo tak neco, spolu s vedomim ze je to primo od zdroje zivota, i kdyz technicky netusim jak. Racionalne to neumim vysvetlit doted a ani se o to nesnazim, celkem stacilo to iracionalne zazit. Proste se do me neco vlilo, ozivilo me o 180% a pripadalo mi jako nejprirozenejsi vec na svete. Vsecky pokusy ktere s touhle energii jakoby nepocitaly se z te perspektivy jevily jako blahovost. Jako bych po tech dnech hladoveni byla nakrmena balzamem primo ze zdroje, cimz dokonale odpada potreba i duvody jist nebo hladovet. Nebo spis ze jidlo a hladoveni jsou takova nouzova provizorni reseni, kdyz clovek nema moznost cerpat primo ze zdroje, a clovek si jimi muze i osklive ublizit, kdyz jim v nevedomosti prisuzuje roli ktera jim nenalezi... Ani bych to nenazvala "vnejsi" vyzivou, spis jsem to vnimala jako ze to jde zevnitr, ale v podstate v tom asi neni rozdil, ono je to vsude.

Nejak to neumim vysvetlit, spis se do toho zamotavam, nevim jestli z tohohle vyplodu lze aspon trochu pochopit co tim basnik myslel :) Taky nutno dodat ze ted v tom stavu nejsem. Jinak to clovek vnima kdyz jede primo na te vlne, a jinak kdyz se pokousi lovit vzpominky a usporadat je do slov, kdyz navic vi ze tomu sam nerozumi. Od te doby jsem se samozrejme pokousela to zopakovat nebo na to navazat, ale bud se nepodarilo vubec nebo jen castecne. Nejak se proste nedari naladit tu spravnou frekvenci. Zatim 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Zdeníno »

Fiona píše:Ahoj Zdenino :) To bude mensi nedorozumeni. Ani ne ze bych si tim ponekud masochistickym pustem nesmyslne huntovala telo, ono to svuj smysl melo. To co mi tehdy docvaklo bylo z jineho soudku, jen to neumim moc jasne vyjadrit.

Proste po trech dnech skapavani prisel naraz prival energie, zivota nebo tak neco, spolu s vedomim ze je to primo od zdroje zivota, i kdyz technicky netusim jak. Racionalne to neumim vysvetlit doted a ani se o to nesnazim, celkem stacilo to iracionalne zazit. Proste se do me neco vlilo, ozivilo me o 180% a pripadalo mi jako nejprirozenejsi vec na svete. Vsecky pokusy ktere s touhle energii jakoby nepocitaly se z te perspektivy jevily jako blahovost. Jako bych po tech dnech hladoveni byla nakrmena balzamem primo ze zdroje, cimz dokonale odpada potreba i duvody jist nebo hladovet. Nebo spis ze jidlo a hladoveni jsou takova nouzova provizorni reseni, kdyz clovek nema moznost cerpat primo ze zdroje, a clovek si jimi muze i osklive ublizit, kdyz jim v nevedomosti prisuzuje roli ktera jim nenalezi... Ani bych to nenazvala "vnejsi" vyzivou, spis jsem to vnimala jako ze to jde zevnitr, ale v podstate v tom asi neni rozdil, ono je to vsude.

Nejak to neumim vysvetlit, spis se do toho zamotavam, nevim jestli z tohohle vyplodu lze aspon trochu pochopit co tim basnik myslel :) Taky nutno dodat ze ted v tom stavu nejsem. Jinak to clovek vnima kdyz jede primo na te vlne, a jinak kdyz se pokousi lovit vzpominky a usporadat je do slov, kdyz navic vi ze tomu sam nerozumi. Od te doby jsem se samozrejme pokousela to zopakovat nebo na to navazat, ale bud se nepodarilo vubec nebo jen castecne. Nejak se proste nedari naladit tu spravnou frekvenci. Zatim 8)
:shock:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:...Nejak to neumim vysvetlit,...
Zkrátka neptejte se a zkuste si to. :D

Kéž by někdo přišel s jednoduchým a srozumitelným návodem. Zatím jak se zdá se cesta všech točila kolem meditací a pročišťování (půsty, vege->vita->frukto->liquid). Pavel by byl také více úspěšný kdyby si tělo mezi půsty zas nezanášel odpady.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:Lidi, kam tak všici neskutečně pospícháte ? :) :wink:...
se Ti to mluví s Tvým 5-bitovým věkem
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:05, celkem upraveno 1 x.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Zdeníno »

Otec Pio (1887-1968) sice nebyl čistokrevný bretharián (zřejmě o to nikdy neusiloval), ale jeho životopis dokumentuje zajímavou skutečnost:

Asi od roku 1965 obědval Otec Pio ve svém pokoji přesně v poledne. Kněží i řeholní bratři mu přinášeli nějaké těstoviny, zeleninu, ryby nebo sýr a víno. Jak je pro tuto oblast typické, maso se podávalo zřídkakdy. Bez ohledu na to, co se podávalo, kapucíni na něho museli naléhat, aby snědl aspoň něco. Jídla se téměř nedotkl. Trochu se v něm porýpal, a potom od sebe talíř odsunul. Položil si ruce na opasek a řekl: „Ach, jsem tak plný, že jdu prasknout.“ Jeho spolubratři mu oponovali: „Ale, Otče, vždyť jste nic nesnědl.“ „Jen se nám vysmál,“ řekl Otec Alessio. „Kdybychom jedli jako on, nepřežili bychom ani týden.“
Čím větší byl svátek, tím méně jedl. Večer nejídal nic. Nechodil ani do jídelny. Většinu času strávil ve svém pokoji, kde četl, studoval nebo se modlil. Když měl náhodou v cele sklenici piva, upil z ní jen trošku a o zbytek se rád podělil s každým, kdo se u něho náhodou zastavil.
Během druhé světové války se američtí vojáci – kteří vždy vycházeli lidem vstříc, když něco potřebovali – dozvěděli, že Otec Pio má rád pivo, a přinesli mu celý kartón. V pozdějším věku se piva úplně vzdal a pil pouze vodu ochucenou trochou cukru, citrónovou šťávou nebo anýzem.
Po jedné z krevních zkoušek mu lékaři předepsali dietu s větším množstvím bílkovin a pravidelně dostával hrášek. Snědl z něho pouze pár lžic, jen aby potěšil lékaře. Přitom si ale udržoval stejnou váhu sedmdesát pět kilogramů při výšce sto sedmdesát tři centimetry. Protože téměř vůbec nejedl, měl být slabý a chudokrevný. Když si odmyslíme jeho těžkou chůzi a dusivý kašel, působil dojmem šťastného sedláka.
V roce 1948 měl Otec Pio žaludeční problémy. Osm dní nepřijímal žádnou potravu vyjma trošky vody. Zvážil se krátce před začátkem nemoci a jeho představený mu řekl, aby se zvážil i po osmidenním postu. S překvapením zjistil, že za ten čas přibral na váze! Otec Pio se srdečně zasmál a poznamenal: „Zřejmě budu muset víc jíst, abych zhubnul!“

http://web.katolik.cz/feeling/library/padrepio.pdf


Mě z toho vyplývá zajímavý fakt, že při přijímání prány nemusí být tělo nutně vyčištěné (což jistě neznamená, že by to nebylo potřebné či žádoucí). Není to podmínkou nutnou.
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xena »

...Něco k jídlu budeš mít vždy, to je výhodou inkarnace, kterou sis v této části Země zvolil. Základní potřeby jsou zde uspokojeny. Nehledě na to, že se v podstatě můžeš vyživovat pránou. Jen to nečiníš vědomě, neboť potřeba pozemské potravy je neustále vyvolávána zvenčí. Ale možné to je, a to bez problémů. To ti mohu slíbit. Tvé vyšší já tě již napojilo na samozásobující systém, takto bych to zde pojmenoval. Chybí ti jen důvěra, že je o tebe postaráno...

http://www.vnitrnibohyne.cz/news/byt-sam-sebou/
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xena »

Naše fyzické tělo se bude transformovat jako poslední. Video A. Šorfová
http://www.cestyksobe.cz/video-reportaz ... a/320.html
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Beruška »

Xena píše:Naše fyzické tělo se bude transformovat jako poslední. Video A. Šorfová
http://www.cestyksobe.cz/video-reportaz ... a/320.html
Děkuji za odkaz. :wink: Videa Alžběty Šorfové ( http://www.cestyksobe.cz/video-reportaz ... rfova.html ) mě velmi zaujala a oslovila. Jako by mi mluvila z duše. Je to dobrý zdroj informací k lepšímu pochopení souvislostí...
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xena »

Jo, to sem ráda, že se občas najde někdo, koho to zajímá :) Většina lidí to moc nechápe..
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xena »

... nebo spíš nechce chápat, nejsou k tomu dost otevření nebo tomu prostě nevěří. Mají svojí realitu, které se drží, jenže to už za chvíli platit nebude..
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xena »

Jasmuheen - Cesta světla - bytí ze světla
http://www.vedomie.sk/clanok/262/cesta- ... vetla.html

Jak bude vypadat svět, až všichni uvidí své anděly (vize Sabriny Fox)

Poznáme, že všechno je energie. Energie, která neochvějně proudí. Každá myšlenka, každé slovo, každý čin je energie, která proudí a my budeme odpovídajícím způsobem jednat...
http://portal.andelskysvet.cz/index.php ... howart=268
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od awa »

Xena píše:Jasmuheen - Cesta světla - bytí ze světla
http://www.vedomie.sk/clanok/262/cesta- ... vetla.html

Jak bude vypadat svět, až všichni uvidí své anděly (vize Sabriny Fox)

Poznáme, že všechno je energie. Energie, která neochvějně proudí. Každá myšlenka, každé slovo, každý čin je energie, která proudí a my budeme odpovídajícím způsobem jednat...
http://portal.andelskysvet.cz/index.php ... howart=268
Od výše uvedené autorky mám půjčené dvě knihy- Božská výživa a Využití prány. S mužem jsme spolu vášnivě diskutovali. Hlavně v souvislosti se zeměmi, kde lidé opravdu hladovějí. Také bylo zajímavé, jak mu to hlava nemohla pobrat s rámci nauky a "doktríny" výživového poradce. Až to celé přečtu a myšlenky se usadí, napíšu své věci, které půjdou z mého nitra, žádné teoretické domněnky. Pořád mám pocit, že to je jednodušší než myslím.
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xena »

Četla sem od Jasmuheen Stravu bohů a Božskou výživu, ale přišlo mi to nějak moc složitý, celej ten její program a styl, jakým to píše. Nejsem zas až tak intelektuálně založená a ona to tam všechno moc rozebírá a přitom je to celkem jdnoduchý. A ten 21 denní proces by asi taky neměla doporučovat všem. Řekla bych, že to je jenom její individuální cesta a ne na každýho to funguje. Nejhorší je, že jí dost lidí slepě následuje, a v tom to asi i bude. Taky mi není jasný, proč jsou kolem ní takový pochybnosti. Podle toho, co píše v knihách, jak to tam do hloubky probírá, tak bych řekla, že to musí mít zvládnutý i v praxi. Tak nevim jak to s ní je.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Fiona »

Konkretne Jasmuheen na me vubec nedela dobry dojem. Uz jen tim jak vsechno vi, i mimikou a celkove tim co vyzaruje. Sice hodne dobre sveho casu prodavala, ale pak se stahla, potom co byla vyhecovana, podrobena praktickemu testu a jaksi ho neustala.
http://www.youtube.com/watch?v=cnCuzUd4eC0
Cely tenhle klip na me pusobi dost smutne, jednak tim jak se k ni chovaji (prece jen je to clovek), a jednak ubohosti jejich argumentu. Pritom bych ji celkem i verila ze to kdysi opravdu zazila. Jenze beda jak clovek podobnou zkusenost (ke ktere stejne prisel jak Dalibor k houslim) rozanalyzuje a vykonstruuje z ni uceni...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xena »

Máš dobrý postřehy Fiono. Taky bych řekla, že Jasmuheen tím procesem prošla (jinak by o tom tak přesvědčivě nepsala), ale nejspíš jí to moc dlouho nevydrželo, být napojená na zdroj. Asi jí k tomu ještě něco chybí, možná nemá tak uplně čistou motivaci. A sama si to ani neuvědomuje. Myslí si, jak je nad věcí a mírumilovná a přitom má v sobě kus sobectví. Ale já jí neznám, tak jí nechci soudit. Nikdo není dokonalej.

Tady sem našla ještě související článek, tak ho sem přidávam.
http://www.dingir.cz/dingir/1999_4/clan ... _4_11.html
Naposledy upravil(a) Xena dne ned črc 25, 2010 11:15, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 23:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xena »

Archanděl Michael prostřednictvím Ronny Herman

Otázka: Jakou roli hraje potrava v úrovni našeho vědomí?

Všechno má v sobě životní sílu v různém stupni. Jak víte, ovoce, zelenina,
ořechy a semena – to vše obsahuje energii životní síly. Rostlinná říše a některá vybraná zvířata, ryby a drůbež souhlasili s tím, že po určitou dobu budou poskytovat potravu říši lidí. Bylo to nezbytné, když se lidstvo ponořilo do hustoty 3./4. dimenze a bylo odpojeno od prány či Elixíru života Hlavního Stvořitele, který proniká vyšší dimenze existence. Ve vašem nadcházejícím evolučním cyklu dojde ke změně této dohody, neboť při vašem vývoji v jemnější duchovní/lidskou bytost, postupně začnete čerpat více výživy z vyššího zdroje. Nicméně, v současné době nejste k tomuto přechodu připraveni, a proto se nesnažte tento proces urychlit, neboť vaše tělesná plavidla ještě nejsou přichystána.

celý článek http://channeling.wbs.cz/Poselstvi_408.doc
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xena »

“DÝCHÁNÍ DUŠE * DECH ŽIVOTA“
Poselství od Archanděla Michaela

Ti, kteří existují v iluzi třetí a nižší čtvrté dimenze, přijímají pouze malý proud Živého Světla od našeho Otce/Matky/Boha prostřednictvím svého Vyššího Já. Dech života je omezen a je jim dostupné pouze minimální množství původní energie životní síly. Mohli byste říci, že “drží hladovku“, protože nepřijímají všechny “světelné živiny“ potřebné k fungování jako “zplnomocněná duchovní/lidská bytost“. Vzduch, který dýchají masy na této úrovni existence, je pouze kyslíkem; nicméně, jakmile získáte přístup do vyšších dimenzí, napojíte se také na Živoucí Světlo, zvané Adamantinové částečky nebo Prana. Neboť, pokud rezonujete s jemnějšími úrovněmi vědomí, vzduch je naplněn Elixírem života, a skrze oddanost a záměr připravujete sebe sama, abyste se stali nádobou na Živoucí Světlo. Toto posvěcené Světlo nelze rekvalifikovat, může být použito pouze pro nejvyšší dobro, neboť musí být aktivováno vaším čistým, láskyplným záměrem. Jinak zůstává nevyužité.

celý článek http://instantheal.alteon.sk/viewtopic.php?t=630
Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xena »

Uživatelský avatar
Xena
Příspěvky: 23
Registrován: stř čer 16, 2010 17:20

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Xena »

Andělský chléb - Manna a linie života
http://www.panna.cz/esoterika.11/andels ... a.241.html

Nová videa breathariánů http://www.suprememastertv.cz/breatharian.php

Co je to duchovní vibrace a proč je důležitá http://www.bofi.cz/duchovno/duchovni%20vibrace.htm
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od RadkaS »

Xena píše:
Co je to duchovní vibrace a proč je důležitá http://www.bofi.cz/duchovno/duchovni%20vibrace.htm
Super clanek.
Jisto, pri cteni tohoto jsem si na Tebe vzpomnela. Mozna, že kdyz si to tu prectes, tak pochopis, proc se ani nesnazim na Tve poznamky o množství kalorii reagovat. Podle me sve teorie stavis na spatnych zakladech. Moje zkusenost me dovedla k podobnym zaverum, jake se pisou v clanku. Je to o energiich, ne kaloriich :wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Pavluska »

(Co delam, probuh, v tomto vlakne? 8--) )
Ten clanek o duchovnich vibracich byl zajimavy. Ale kyvadlu bych prilis neverila. Nase podvedomi (a ruzna prani...) je velmi silne a do vysledku kyvadla se lehko promitne. Priznam se, ze jsem si kdysi "kyvala" na mnoho veci, ktere podle neho i vysly, ale jakmile se dotaz tykal prilis me osoby (takze muselo byt ve vzduchu chteni, emoce, i kdyz jsem se snazila o neutralitu), vychazely blbosti. :) To same se mi stava kdyz si na neco vytahnu kartu - pokud si neco moc preju, vytahnu si na to peknou kartu. :roll: :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Pavluska »

RadkaS píše: Je to o energiich, ne kaloriich :wink:
souhlasim :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Pavluska píše:...Ale kyvadlu bych prilis neverila. Nase podvedomi (a ruzna prani...) je velmi silne a do vysledku kyvadla se lehko promitne....
Ale v tom je přece princip toho měření. Přečíst si tabulku stupnice - aby podvědomí vědělo jaké body člověku přiřadit (vědomí si to neuvědomuje) a podvědomí pak zařídí kývání správným směrem. Samozřejmě musí člověk potlačit vliv vědomí aby neovlivňovalo výsledek svými přáními a zkreslenými představami - např. vypnout logické myšlení podobně jako při meditaci.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Jista »

RadkaS píše:
Xena píše:
Co je to duchovní vibrace a proč je důležitá http://www.bofi.cz/duchovno/duchovni%20vibrace.htm
Super clanek.
Jisto, pri cteni tohoto jsem si na Tebe vzpomnela. Mozna, že kdyz si to tu prectes, tak pochopis, proc se ani nesnazim na Tve poznamky o množství kalorii reagovat. Podle me sve teorie stavis na spatnych zakladech. Moje zkusenost me dovedla k podobnym zaverum, jake se pisou v clanku. Je to o energiich, ne kaloriich :wink:
Radko,to o cem jsem psal nejsou jednak me teorie,ale teorie 80/10/10,coz pokud je praktikovano tak je uspesnou cestou jak se udrzet na vita dlouhodobe a byt aktivni.podvyziva se drive nebo pozdeji muze projevit na zdravi nedostakem mineralu ,vitaminu,zivin,ktere jsou treba zvlast zijeme li ve stresu.
pokud si to nekdo umi zaridit pres energie,tak to je super,ale to kazdej neumi,a kdo se o to ve slepe vire poskousi,muze na to casem doplatit.a jak clovek pozna zda mu to funguje nebo ne?nedostatek B12 se projevi az za 8 let vaznym onemocnenim,ktere se velmi spatne leci.
hodne energie muzu mit i na 1500 kaloriich,ale to neni to same jako dostak dostatek zivin z ovoce a zeleniny,dostatek aminokyselin atd.
takze tvrdit ze se to ma stavet na "energiich"...to urcite neni cesta pro vsechny,a urcite ne pro zacatecniky(prvnich 5 let,minimalne)
take zalezi na veku kdy clovek zacne snizovat kalorie..ale nevim zda to ma smysl nejak rozebirat.
podstatne je nazakladat prijem zivin z prany na slepe vire a pak na to po letech nedoplatit.
Go Raw
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Jindra »

Xena píše:Co je to duchovní vibrace a proč je důležitá http://www.bofi.cz/duchovno/duchovni%20vibrace.htm
Ahááá!
Rodiče tohle praktikují už hodně dlouhá léta, no nevěděl jsem přesně, co si o tom myslet (já odporný materialista), konečně k tomu mám nějaké vysvětlení, to jsem rád. Tohle si teda vyzkouším...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od RadkaS »

Jista píše:
pokud si to nekdo umi zaridit pres energie,tak to je super,ale to kazdej neumi
Jisto, tak to je, to si nikdo nezarizujeme. Kazda potravina ma vibraci jiste energie. Tecka. Neni proc v tom hledat buhvi co. Kdyz budes jist mrtve potraviny, budes mit jinou energii, nez kdyz budes jist potraviny zive. Kalorie Te proste nezachrani.
Odpovědět