Breatharián(i) v akci

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od lesi »

Panda píše:To se dá napsat vždy u všeho (varování, mohou zde být chyby!). Kdyby to autor věděl kde jsou chyby, tak je opraví a nebude o nich psát. Je hloupost psát "je tu spousta chyb" když se neví že tam ty chyby jsou, to ví jen někdo kdo to pak koriguje. (uvést v titulkách "vznikly ze španělských titulků" to nikomu vůbec nic neřekne o chybách, nedá se uvést "tady tato věta je špatně") Takže jestli víš kde jsou chyby, tak sepiš opravy ... nebo ještě lépe, oprav to zrovna v tom textu a zveřejní se nová verze, s komentářem že jsi to zkorigoval. Sice jsi pár oprav už uvedl, ale kvůli nim se moc nevyplatí to všude aktualizovat.
Ale tady to není "můžou tu být chyby", ale "zcela jistě je tu chyb jak nasráno".
dave0402
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 20, 2010 14:57
Bydliště: Vlašim

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od dave0402 »

lesi píše:Ale tady to není "můžou tu být chyby", ale "zcela jistě je tu chyb jak nasráno".
co na to napsat - přesně takoví lidé, jako jsi ty, ostatním znechutí jakoukoliv (nejen) dobrovolnou práci.

Za sebe ještě jednou říkám - díky Pando za ty titulky - pro mě to bylo super, že jsem je měl k dispozici.
Uživatelský avatar
marwin
Příspěvky: 31
Registrován: pon zář 12, 2011 11:10

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od marwin »

dave0402 píše:co na to napsat - přesně takoví lidé, jako jsi ty, ostatním znechutí jakoukoliv (nejen) dobrovolnou práci.

Za sebe ještě jednou říkám - díky Pando za ty titulky - pro mě to bylo super, že jsem je měl k dispozici.
naprosto souhlasím a taky děkuji Pandovi. dementů, kteří dokáží jenom kritizova, ale defakto nikdy nic neuděljí je hodně.

titulky možná mají hodně chyb, nicméně tyto jsou čistě kosmetické. řekl bych, že smysl vět je i tak dost dobře zachován a po informační stránce dostatečný
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od lesi »

marwin píše:titulky možná mají hodně chyb, nicméně tyto jsou čistě kosmetické.
Dlouho jsem se tak nenasmál.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Při překladu Werdina mě zaujala tahle část. Vím, že v tomhle stále dělám chybu a jiní také (řídí se více rozumem než instinkty):

Tělo vás informuje o svých potřebách, pokud jste naladěni na to vnímat ho. Být naladěn na cítění, co je pro tělo nejlepší, je mnohem důležitější než nad tím rozmýšlet. Každé tělo je jiné a nejlépe komunikuje se svým majitelem skrze toto cítění.

Kolikrát jsem viděl člověka, který silou přesvědčoval sám sebe, že jíst něco (například brambory, zmrzlinu, med, ryby) je špatné, protože to poškozuje tělo, protože to zabíjí atd. Dělal to, přestože jasně cítil, že tělo se toho dožadovalo.

Takové chování poškozovalo tělo, což se projevovalo smutkem toho člověka, nespokojeností s životem, pocitem bolesti atd. Teprve poté, co dal tělu, co bylo třeba, zlepšila se mu nálada i zdraví. Takže když přestal bojovat proti tělu a choval se k němu jakou moudrý milující rodič, tělo reagovalo pozitivně.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od dgm »

Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od lesi »

dgm: Můžu se zeptat, jak jsi našel ten Pavel text? Nevidím na něj z hlavní stránky odkaz.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od dgm »

Ahoj
(jsem zena a jsem na to hrda :mrgreen: )

odkaz na clanek od Pavla je v diskuzi - oba linky jsou v mem predchozim prispevku (procti si diskuzi z meho odkazu, je tam prispevek od Pavla, dava v nem odkaz na svuj clanek)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od lesi »

dgm: Aha, dík. (Za mužský rod pardon! :) )
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od xHardCorex »

Inak mam knihu: Strava bohů od Jasmuheen (nova kniha)
http://www.martinus.sk/?uItem=81170
Ja to citat nebudem. Tak by som to rad predal... ak by mal niekto zaujem tak za 2,5€ to predam + postovne... len slovensko lebo do ceska by postovne drahsie ako kniha samotna.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Samira »

Tiez ma prekvapilo, ze sem nikto tie odkazy nedal, a este viac ma prekvapilo, ze tu nik na to nereagoval... ;)
Osobne sa mi Pavlov prispevok i clanok viac nez pozdaval...
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od macik »

Samira píše:
Tiez ma prekvapilo, ze sem nikto tie odkazy nedal, a este viac ma prekvapilo, ze tu nik na to nereagoval... ;)
Osobne sa mi Pavlov prispevok i clanok viac nez pozdaval...

taky mi přišel docela k věci, akorát mě na pavlovi občas irituje, že se tváří, jako by existovala jen jedna cesta a to ta jeho..a to nikdy nebývá pravda, takže věřím, že ani v jeho přpadě....nicméně co se týče půstů a případného přechodu na pránu, tak mi jeho varianta ze všech variant, o kterých jsem dosud četla, připadá nejlepší...takže holt tak za těch deset let :-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...a este viac ma prekvapilo, ze tu nik na to nereagoval... ;)
Já na Pavlův text reagoval tak, že jsem jej hned přidal na úvodní stránku breatharian.eu a začal se jím řídit. :-) Píše hodně rozumně. A také jsem ze stránek zrušil své "rady", protože mi došlo, že na to ještě nemám právo.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od dgm »

Panda píše:
Samira píše:...a este viac ma prekvapilo, ze tu nik na to nereagoval... ;)
Já na Pavlův text reagoval tak, že jsem jej hned přidal na úvodní stránku breatharian.eu a začal se jím řídit. :-) Píše hodně rozumně. A také jsem ze stránek zrušil své "rady", protože mi došlo, že na to ještě nemám právo.
Ano, toho jsem si u tebe na b.eu vsimla a domyslela jsem si tedy spravne i duvod toho smazani :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

macik píše:...akorát mě na pavlovi občas irituje, že se tváří, jako by existovala jen jedna cesta a to ta jeho...
Pavel k tomu posílá vyjádření, doplnil ho i na tu stránku:

"Další, spíše obava než pitomost: Na Pavlovi občas irituje, že se tváří, jako by existovala jen jedna cesta a to ta jeho. Jak stojí výše, v půstu, ale i v životě, platí zásada neuč jiné co sám neumíš! Pokud bych aktuálního stavu dosáhl jinou cestou, učil bych tuto cestu, protože ji umím a vím o ní, že je 100% bezpečná a že se při ní nikomu nic nestane. Byť jen jednomu člověku! Je to velice podobné, jako s půstovacím kalendářem, který mám na stránkách. Je všeobecně známo, že se to dá rychleji, ale tyto informace nelze pustit mezi lidi, byl by to obrovský risk. Je potřeba si uvědomit, že k půstu často přivede lidi osud ve chvíli, když už nad nimi praktická medicína udělala kříž a doktor je poslal domů zemřít. Radit takovému člověku, že to jde rychleji než podle kalendáře, by znamenalo jeho jistou sebeotravu... Tedy prosím opatrnost v těchto ukvapených závěrech dřív než někomu "dobře" poradíte a bude ho to stát poškozené zdraví nebo dokonce život... Ano, jak stojí výše v článku, existuje mnoho cest, ale na ty přijde člověk až potom, co objeví tu první a dojdou mu souvislosti. Ale jsou to cesty, které sám neprožil, nemá je ohmatané, neví co se může v průběhu procesu přihodit, proto je nesmí učit. Navíc jsou to v drtivé většině cesty východní filozofie - Čína Tibet Indie atd... Tedy pro lidi z jiné kultury. Abychom pochopili oč tam běží, musíme nejdřív důkladně proniknout do jejich kultury a to trvá další roky. Kdežto cesta půstem k osvobození se od jídla tak jak to předvedl Ježíš, je naše křesťanská z našeho domácího prostředí.
Podívejte se kolem sebe zda v ČR existuje člověk, který by nevěděl, že se Ježíš postil 40 dní na poušti. Ano, vědí to všichni a i zarputilí nevěřící to mají zakódované hluboko v duši a velice dobře tuší, že tam někde v hloubce bude asi PRAVDA... A o tom to je. Nemá smysl zkoušet ze sebe udělat Buddhu nebo Krišnu, to je zdlouhavá cesta oklikou. Ježíš dal jasný návod a ukázal sám na sobě...... Pakliže půjdete podle Ježíše a dojdete do cíle mnohem rychleji a jako třešničku na dortu dostanete možnost pochopit i všechny východní cesty v podstatě ze dne na den. Jde pořád o jedno a to samé, jen je to v každé kultuře vykládáno jinak...
Proč věci dělat složitě, když to jde jednoduše... ;)"
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Zdeníno »

PavelM píše:Ježíš dal jasný návod a ukázal sám na sobě......
Ježíšova cesta není cesta půstovní (čili jakési náboženství půstu), ale cesta křížová. Neboli nikoli skrze půst vyrůsti do nebe, ale skrze kříž eliminovat sebe ("Způsobem bytí byl roven Bohu, a přece na své rovnosti nelpěl, nýbrž sám sebe zmařil" (Filip 2,6-7)).

Půst je jednou z možných analogií či předstupněm nekrmení ducha ničím, čili, jak tomu říká a popisuje Werdin ve své knize, kterou s Pandou překládáme (zájemci o pomoc s překladem hlaste se prosím u Pandy do SZ (ale ať se mu tím neucpe poštovní schránka)), kontemplace pasivity.

Fascinací půstem (a kór pránou) lze snadno (nevědomě) zaměnit prostředek s cílem, analogicky stanou-li se peníze (jídlo, sex, moc...) cílem, pak to dopadá, jak to dopadá.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od mun »

Pavel Mácha je odsouzený za nějaký podvody, proto se skrývá v Anglii, kde lepí a prodává nekvalitní modely vrtulníků. Berte ho hodně s rezervou. A zatím všichni breathariáni akorát prodávaj kazety, knížky, přednášky. Nějaký čas nejíst je fajn kvůli zdraví atd., ale tady směřujete do slepé uličky...
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Zdeníno »

mun píše:Pavel Mácha je odsouzený za nějaký podvody, proto se skrývá v Anglii, kde lepí a prodává nekvalitní modely vrtulníků. Berte ho hodně s rezervou. A zatím všichni breathariáni akorát prodávaj kazety, knížky, přednášky. Nějaký čas nejíst je fajn kvůli zdraví atd., ale tady směřujete do slepé uličky...
Se o nás neboj, uvidíš Panda za chvíli vymění fotku, tam bude hustej pačesáč, bez brejlí.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

:mrgreen: Pando, Ty to vidis a ctes, bude z Tebe pry beeeatlesak jasnozrivy:).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

Ale no tak Mune, to ze necemu momentalne nerozumis jeste neznamena, ze to neni:).
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od RadkaS »

mun píše:Pavel Mácha je odsouzený za nějaký podvody, proto se skrývá v Anglii, kde lepí a prodává nekvalitní modely vrtulníků. Berte ho hodně s rezervou. A zatím všichni breathariáni akorát prodávaj kazety, knížky, přednášky. Nějaký čas nejíst je fajn kvůli zdraví atd., ale tady směřujete do slepé uličky...
Do jeho soukromého života mi nic není, ale z odborného hlediska je Pavel Mácha právě jeden z mála, jehož názory pro mě tedy váhu mají. Za ta léta, co o něm vím, se mi stalo hodně málokdy, že bych s ním v některých jeho výrocích mohla polemizovat. Nicméně to se týkalo vitarianství.

Myslím, že je nás tu víc, kterým pomohl a poradil, když jsme ho požádali, což mi přijde v tomto vlákně daleko podstatnější než to, jestli si doma lepí vrtulníky.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Je tu veselo. :-) ... Nevím proč lidé tak často spojují soukromý život (i kdyby byl jakýkoliv) s odbornými znalostmi.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od dgm »

RadkaS píše:
mun píše:Pavel Mácha je odsouzený za nějaký podvody, proto se skrývá v Anglii, kde lepí a prodává nekvalitní modely vrtulníků. Berte ho hodně s rezervou. A zatím všichni breathariáni akorát prodávaj kazety, knížky, přednášky. Nějaký čas nejíst je fajn kvůli zdraví atd., ale tady směřujete do slepé uličky...
Do jeho soukromého života mi nic není, ale z odborného hlediska je Pavel Mácha právě jeden z mála, jehož názory pro mě tedy váhu mají. Za ta léta, co o něm vím, se mi stalo hodně málokdy, že bych s ním v některých jeho výrocích mohla polemizovat. Nicméně to se týkalo vitarianství.

Myslím, že je nás tu víc, kterým pomohl a poradil, když jsme ho požádali, což mi přijde v tomto vlákně daleko podstatnější než to, jestli si doma lepí vrtulníky.
Pekne, podepisuju se Radko pod kazdou vetu.
Napada me, ze prave Pavel se i se mnou neshodne v pohledu na vitarianstvi snad z duvodu absence zkusenosti s vita z jeho strany? Nevim, jenom to tak tipuju.
Rozhodne jsem osudu vdecna za to, ze patrim k tem stastnejsim, kteri zacali nejdriv s pusty a potom je to nasmerovalo samo k vitarianstvi.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Esterka »

mun píše:Pavel Mácha je odsouzený za nějaký podvody, proto se skrývá v Anglii, kde lepí a prodává nekvalitní modely vrtulníků. Berte ho hodně s rezervou. A zatím všichni breathariáni akorát prodávaj kazety, knížky, přednášky. Nějaký čas nejíst je fajn kvůli zdraví atd., ale tady směřujete do slepé uličky...
Kolego, musím Tě upozornit, že úplně všichni brathariáni jsou podvodníci (všichni potají jedí). Něktěří z nich byli dokonce ze svého podvodu usvědčeni, například Jasmuheen. Je to však super byznys: člověk, který se vydává za brethariána prostě jen musí jíst tajně, za to však vydělá miliony na přednáškách, knihách, audio a video nahrávkách, kurzech atd. Zhruba si spočítej, kolik vydělal podvodník Henri Monfort jen tady v ČR. :D To se pak vyplatí nejíst na veřejnosti. :-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

Znam dokonce lidi, co potaji i dychaji:). A jedi jednou za 24 hodin.
A na tuto jednu "nadrz" ujedou i nekolik desitek, mozna stovek km denne.
Nemusim byt inzenyr biologie na to, abych tusil, ze tu neco nehraje mezi prijmem a vydajem energie.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Další vzkaz od Pavla (doplněný opět i na stránku) :-) :

Další pitomost: "Pavel Mácha je odsouzený za nějaký podvody, proto se skrývá v Anglii, kde lepí a prodává nekvalitní modely vrtulníků."
Pavel Mácha je pilot letadel a vrtulníků. Odsouzení za trestný čin a zápis do trestního rejstříku, znamená okamžité odebrání pilotního průkazu. Tyto věci se obzvlášť v této době poctivě hlídají. Pilotní průkaz na letadlo v základu stojí přes 200 tisíc korun, na vrtulník přes půl milionu. To si každý pilot dá hodně velký pozor, aby se do něčeho nezapletl a nebyl odsouzen. Pavel Mácha tedy odsouzen za podvody nikdy nebyl a doufám že nebude :) Proto se také nemá důvod skrývat :) Pavel Mácha vrtulníky nelepí, ale vyrábí je na počítačem řízených strojích, které si sám navrhl a postavil.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od macik »

Panda píše:
macik píše:...akorát mě na pavlovi občas irituje, že se tváří, jako by existovala jen jedna cesta a to ta jeho...
Pavel k tomu posílá vyjádření, doplnil ho i na tu stránku:

"Další, spíše obava než pitomost: Na Pavlovi občas irituje, že se tváří, jako by existovala jen jedna cesta a to ta jeho. Jak stojí výše, v půstu, ale i v životě, platí zásada neuč jiné co sám neumíš! Pokud bych aktuálního stavu dosáhl jinou cestou, učil bych tuto cestu, protože ji umím a vím o ní, že je 100% bezpečná a že se při ní nikomu nic nestane. Byť jen jednomu člověku! Je to velice podobné, jako s půstovacím kalendářem, který mám na stránkách. Je všeobecně známo, že se to dá rychleji, ale tyto informace nelze pustit mezi lidi, byl by to obrovský risk. Je potřeba si uvědomit, že k půstu často přivede lidi osud ve chvíli, když už nad nimi praktická medicína udělala kříž a doktor je poslal domů zemřít. Radit takovému člověku, že to jde rychleji než podle kalendáře, by znamenalo jeho jistou sebeotravu... Tedy prosím opatrnost v těchto ukvapených závěrech dřív než někomu "dobře" poradíte a bude ho to stát poškozené zdraví nebo dokonce život... Ano, jak stojí výše v článku, existuje mnoho cest, ale na ty přijde člověk až potom, co objeví tu první a dojdou mu souvislosti. Ale jsou to cesty, které sám neprožil, nemá je ohmatané, neví co se může v průběhu procesu přihodit, proto je nesmí učit. Navíc jsou to v drtivé většině cesty východní filozofie - Čína Tibet Indie atd... Tedy pro lidi z jiné kultury. Abychom pochopili oč tam běží, musíme nejdřív důkladně proniknout do jejich kultury a to trvá další roky. Kdežto cesta půstem k osvobození se od jídla tak jak to předvedl Ježíš, je naše křesťanská z našeho domácího prostředí.
Podívejte se kolem sebe zda v ČR existuje člověk, který by nevěděl, že se Ježíš postil 40 dní na poušti. Ano, vědí to všichni a i zarputilí nevěřící to mají zakódované hluboko v duši a velice dobře tuší, že tam někde v hloubce bude asi PRAVDA... A o tom to je. Nemá smysl zkoušet ze sebe udělat Buddhu nebo Krišnu, to je zdlouhavá cesta oklikou. Ježíš dal jasný návod a ukázal sám na sobě...... Pakliže půjdete podle Ježíše a dojdete do cíle mnohem rychleji a jako třešničku na dortu dostanete možnost pochopit i všechny východní cesty v podstatě ze dne na den. Jde pořád o jedno a to samé, jen je to v každé kultuře vykládáno jinak...
Proč věci dělat složitě, když to jde jednoduše... ;)"
já naprosto chápu důvody pro doporučovaný kalendář půstů, to jsem vůbec nemyslela, taky se na něj chystám letos najet, protože jsem si uvědomila, že potřebuju systematičtějsí přístup, takže v tomto směru ani slůvko proti...já myslela čistě některé pavlovo plamenné reakce v příspěvcích, kdy to vyvolává dojem, že jinak než dle něj to nejde....ale to je jen rétorika, co si doopravdy myslí či čemu věří, to rozhodně nepředjímám...
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od macik »

Esterka píše:Kolego, musím Tě upozornit, že úplně všichni brathariáni jsou podvodníci (všichni potají jedí).
to mě vždycky baví, když někdo "ví" naprosto jistě, to co ostatní neví....já jenom vím, že nic nevím (:-)
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od north108 »

RadkaS píše:
mun píše:Pavel Mácha je odsouzený za nějaký podvody, proto se skrývá v Anglii, kde lepí a prodává nekvalitní modely vrtulníků. Berte ho hodně s rezervou. A zatím všichni breathariáni akorát prodávaj kazety, knížky, přednášky. Nějaký čas nejíst je fajn kvůli zdraví atd., ale tady směřujete do slepé uličky...
Do jeho soukromého života mi nic není, ale z odborného hlediska je Pavel Mácha právě jeden z mála, jehož názory pro mě tedy váhu mají. Za ta léta, co o něm vím, se mi stalo hodně málokdy, že bych s ním v některých jeho výrocích mohla polemizovat. Nicméně to se týkalo vitarianství.

Myslím, že je nás tu víc, kterým pomohl a poradil, když jsme ho požádali, což mi přijde v tomto vlákně daleko podstatnější než to, jestli si doma lepí vrtulníky.
presne tak,
vzdy ked som mal problem pocas dlhsich postov mi poradil, bez dlhych kecov...
takze co sa tyka jeho sukromia je mi tok fuk, ci je breatharian je mi to tiez jedno, no nemam dovod mu neverit,
a co sa tyka autority postu, za tych 5 rokov co robim posty je to pre mna najvacsi borec a odbornik...
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od hugo »

Jelikož se to tzady už dost odchýlilo od tématu, přesunul jsem větší část OT příspěvků sem:
viewtopic.php?f=8&t=57

V tomto vláknu prosím dodržujte téma.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

To jako vážně? :shock: SupremeMasterTV ukončila svou činnost. Tak to se už nedozvíme o dalších breathariánech. http://suprememastertv.cz/_index.php
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:To jako vážně? :shock: SupremeMasterTV ukončila svou činnost. Tak to se už nedozvíme o dalších breathariánech. http://suprememastertv.cz/_index.php
"Ďalšie vysielanie nie je potrebné, všetko dôležité bolo povedané a odvysielané, v súčasnosti je nevyhnutné podľa týchto dokumentov konať."
:palec hore: 8)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

To povedala? Neposlouchal jsem ji.

A jéje, až teď podle textu dole vidím, že jsem publikováním hromady textů spáchal velmi zlé karmické skutky. :oops:
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:To povedala? Neposlouchal jsem ji.

A jéje, až teď podle textu dole vidím, že jsem publikováním hromady textů spáchal velmi zlé karmické skutky. :oops:
Povedala asi toto: http://www.youtube.com/watch?v=Azh4YTPttLw
SunYaC
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 12, 2012 7:41

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od SunYaC »

Zdravím všechny přítomné. Jen "jdu náhodou kolem" ;) a zaujalo mne pár zdejších příspěvků. Také rád něco přidám do diskuse. Neplánuji se sem vracet. Ale kdo ví :)

Aniž bych chtěl kohokoli o čemkoli přesvědčovat (což ostatně ani není možné - na některé věci si každý musí přijít jedině sám), mohu všem pochybovačům vzkázat, že díky své vlastní realizaci VÍM, že energie zvaná prána existuje. A že je skutečně možné vyživovat lidské tělo výhradně touto energií přítomnou v prostoru - žít tedy "pouze z dýchání". Též bych je rád ujistil, že na této skutečnosti nevydělávám žádné peníze :lol: Třebaže jim žití bez jídla zní jako něco naprosto neuvěřitelného, stejně jako je například pro mnohé masožrouty zcela nepředstavitelná myšlenka žít bez masa, mohu dosvědčit, že se lidské tělo může naučit využívat ke své výživě přímo pránu ve vzduchu, neboli životní energii vibrující všude kolem. Pro běžného, věci neznalého a netrénovaného člověka, to samozřejmě možné není. Je však bláhové a silně krátkozraké si myslet, že když to není možné pro mě, tak to není možné ani pro nikoho jiného. Je pravda, že podvodníků je dnes hodně v jakékoli oblasti lidského konání. Jsou zcela jistě i mezi breathariány. To ale neznamená, že jsou takoví všichni.

Navíc, jak zde někde výše zaznělo, určitý svůj vlastní malý ‚důkaz‘ si může obstarat každý - vidět pránu totiž opravdu není nic těžkého. I když je to dobré opravdu jen k tomu, že člověk zkrátka existenci prány vidí na vlastní oči :) To, že existuje, se dá vnímat i jinak, a vidět ji není potřeba k tomu, aby ji tělo využívalo jako zdroj energie. Prána je v tomto vesmíru všude, není to záležitost pouze vzduchu. Tělo si ji bere i z jídla a pití. Naučit tělo přijímat pránu z okolního prostoru nezávisí na tom, jestli ji vidíme, nebo ne. Na druhou stranu člověk, který se blíží úrovni, kdy může z prány ve vzduchu vědomě vyživovat své tělo, ji pravděpodobně také časem přirozeně uvidí.

Pránu v prostoru lze vidět snadno, stačí se dívat jakoby "do blba", zpočátku na něco jednolitého, beztvarého, nejlépe do nebe, nebo teď v zimě na zasněžený svah, aby oči neměly tendenci na ničem ulpívat, na nic zaostřovat. Je to podobné „vyladění“ zraku, jako při sledování takových těch 3D obrázků, kdy se ve 2D obrazci na papíře v jednu chvíli vynoří něco prostorového, nového, předtím neviděného. Takové ty "plující malé bublinky, nitky" a všelijaké jimi formované tvary, které pomalu klesají dolů nebo se pohybují v závislosti na pohybu oka, jsou součástí tenké vrstvy tekutiny na oční čočce. Na ty také nezaměřovat pozornost, 'nezaostřovat' na ně. Chce to mít klidnou mysl, utišit ji třeba některou mantrou, být „teď a tady“, uvolněný a nechtít nic konkrétního vidět, neupírat zrak, nic neočekávat, neanalyzovat. Soustředit se na dech. Dobré je dýchat pomalu a jemně tak, jako bychom chtěli k něčemu přivonět. Jde o takový mírně meditativní stav. Potom lze ve vzduchu spatřit velikou spoustu maličkých, vířících či tančících světelných částeček. Nejvíc prána "bije do očí" :) tam, kde je čistý čerstvý vzduch. Na horách, v přírodě... Nejprve je nenápadná, sotva postřehnutelná, a když si člověk uvědomí, že to je „ono“, vidí ji stále víc, jestliže chce. Jde o postupně se prohlubující jemné vnímání. Není to žádný jednorázový oslňující prožitek, náhlé "prozření", osvícení, nebo něco takového. A navzdory některým představám nejde ani o nic duchovního. Prána je jen subtilní hmotná energie.

A abych to ještě víc zamotal, naučit se žít bez jídla není smyslem lidského života. Není to nic zas až tak extra :D Umí to kdejaký yogí... :P Člověk by měl raději využít svůj čas v tomto těle ke skutečnému duchovnímu pokroku. Schopnost čistě pránické výživy pak může být (a bývá) jeho vedlejším produktem. Není však cílem, o nějž by duchovně pokročilá osoba nějak záměrně usilovala. Přichází to víceméně samo. Snažit se získat tuto schopnost nezávisle na duchovním pokroku (nebo ji dokonce za duchovní pokrok považovat) je z transcendentálního pohledu politováníhodný omyl. Tyto věci ale nejsou předmětem této diskuse. Opravdový duchovní život dnes téměř nikoho nezajímá, budu se tedy držet zdejšího tématu.

Jak tu také zaznělo již dříve, je pravda, že vidění prány opravdu kupodivu až tolik nesouvisí se stravou - stávalo se mi to občas mimoděk i v dětském věku, kdy jsem ještě jedl dokonce i maso... Nevěděl jsem tehdy, že je to prána. A vždycky jsem myslel, že to je normální, že "to" vidí každý :) A on ji každý také vidět může, jde jen o to se umět správně "podívat".

Někomu by se třeba mohla hodit tahle knížka o práně.

http://uloz.to/4391535/pranajama.pdf

Je dost technická a v některých věcech nepřesná, poplatná západní mentalitě.. Ale poslouží pro představu, o co asi tak jde, co to obnáší. Pro zájemce o intenzivnější pránickou výživu může být dobrým pomocníkem.

Umět využívat pránu ze vzduchu není žádný zázrak, jde „jen“ o to naučit tělo získávat energii jiným způsobem, než je zvyklé. Neznám zde zmiňované expresní metody přechodu za 21 dnů. U mne se ta možnost objevila postupně a spontánně, aniž bych pránickou výživu předem nějak plánoval. Ani jsem o ní předtím nevěděl. Má zkušenost vedla skrze dlouhodobé intenzivní cvičení yogových ásan, pranayamy, meditaci, očistné techniky, následování principů duchovního života daných v šástrách. Člověk tak objevuje jemnější aspekty svého bytí, tělo začíná čerpat životní energii nezávisle na pevné stravě. Dávky jídla se pak v průběhu času přirozeně snižují v souladu s tím, jak roste schopnost těla brát si pránu ze vzduchu, čímž přirozeně klesá příjem pevné stravy. Člověk zjišťuje, že už nemá vlastně vůbec hlad a jí jen ze zvyku či pro uspokojení chuťového smyslu. Pokud dokáže ovládat svůj jazyk a touhu užívat si chutí a nechá se vést, tělo si samo řekne, co potřebuje. Nezbytnost jíst časem pomalu odchází úměrně tomu, jak se zvyšuje příjem prány z okolí. Expresní přechody určitě možné jsou, nicméně lámat cokoli přes koleno je zbytečné. Dnešní člověk ale zkrátka chce všechno hned :) Schůdnější cesta je, když se vše se děje pomalu a k přechodu dochází krok za krokem, přirozeně. Pak také nehrozí žádné riziko neúspěchu nebo zdravotních komplikací. Někdo jistě může mít na tomto poli již "nastřádáno" z tohoto či z minulých životů, a nyní potřebuje k přechodu jen „popostrčit“, takže se mu to podaří rychle, víceméně spontánně a bez větší snahy. Nejsem si ale úplně jistý, zda je moudré doporučovat expresní přechod běžné širší populaci. Takové pokusy by mohly končit neúspěchem, rozčarováním a v horším případě třeba i smrtí. Ale jak říkám, nemám s tím zkušenost, každý máme svou cestu...

Omlouvám se za dlouhý příspěvek a přeji hodně čisté prány, přátelé :)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od PavelM »

Dobrý den pane propagátore pranajámy,
pranajáma je jistě také dobrá cesta a nikdo o ní nepochybuje. Mohl byste se představit plným jménem, ukázat svoji landing page se svými vlastními fotografiemi z nichž na první pohled plyne, že jako propagátor tohoto učení jste bez diskuze tím prvním, komu Vámi propagované učení přineslo do života pravdu, lásku, pochopení všehomíra a Boha? Děkujeme předem.

Pokud to však neuděláte, budeme Vás zde muset považovat za podvodníka, který se schovává za cizím nickem a lanaří lidi z Vitariánu na svoje stránky za účelem zisku = provozuje skrytou reklamu. Člověk nemusí být svatý aby nedokázal prohlédnout Váš záměr.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Zdeníno »

SunYaC píše:Někomu by se třeba mohla hodit tahle knížka o práně.

http://uloz.to/4391535/pranajama.pdf
Kde ses flákal? Já se tu snažím vyzjistit nějaké relevantní informace o technice dýchání, tak konečně žes přines pranajámu. Díky!
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od PavelM »

Kde ses flákal? Já se tu snažím vyzjistit nějaké relevantní informace o technice dýchání, tak konečně žes přines pranajámu. Díky!
Čoveče včera sem chtěl koupit v uzeninách cihly-šamotky na stavbu komína. Nevim proč a nevim co se jim nelíbilo, ale koukali na mě jako na totálního vola! Už chtěli volat sanitku s Chocholouškem, tak sem raději rychle utek :)

Tohle je nějakej server o pranajámě? To je snad o vitariánství ne? Proč nejdeš na server, kde jsou lidé se zájeme o pranajámu, ale podporujěš anonymního spamera? Viděl jsi snad, že by někdo z Vitariánu, nebo dokonce sám admin, spamoval cizí fora s jinou tématikou?

Zdejšímu adminovi a skalním vitariánům tohle nevadí?
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od ravima »

PavelM píše: Tohle je nějakej server o pranajámě?
Tohle je vlákno o breathariánství.
SunYaC napsal svou zkušenost a nic nepropaguje (nespamuje), pouze dal odkaz na Lysebethovu knihu, podle mě velmi dobrou. Máš něco proti Lysebethovi nebo pránájámě? Mě by to zajímalo.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od PavelM »

Zdravím všechny přítomné. Jen "jdu náhodou kolem" ;) a zaujalo mne pár zdejších příspěvků.
Oh!! Sem to ale tupec rawimo - mlouvám se! Mě uniklo že že to je sám SunYaC co píše ten příspěvek. Tak sorry a má hluboká úcta pane SunYaC !! :D
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Zdeníno »

PavelM píše:Čoveče včera sem chtěl koupit v uzeninách cihly-šamotky na stavbu komína. Nevim proč a nevim co se jim nelíbilo, ale koukali na mě jako na totálního vola! Už chtěli volat sanitku s Chocholouškem, tak sem raději rychle utek :)

Tohle je nějakej server o pranajámě? To je snad o vitariánství ne? Proč nejdeš na server, kde jsou lidé se zájeme o pranajámu, ale podporujěš anonymního spamera? Viděl jsi snad, že by někdo z Vitariánu, nebo dokonce sám admin, spamoval cizí fora s jinou tématikou?

Zdejšímu adminovi a skalním vitariánům tohle nevadí?
Tak jsme v sekci o breathariánech, Pavle. A v té knize má prvních 5 kapitol v názvu slovo prána. Pránájáma = technika dýchání, breath = dech. Tak nevim, co už by si chtěl víc.

No ale znám jeden server o půstu, kde na úvodní straně je značně viditelný odkaz na nějakou leteckou akrobacii či co. Prostě fakt ujetý od tématu. Divím se, že si to admin toho serveru neuvědomuje. ;)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od PavelM »

Máš pravdu je to vůl, nebavme se o něm ;)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od mira »

PavelM píše: Čoveče včera sem chtěl koupit v uzeninách cihly-šamotky na stavbu komína.
Na co šamot? Tys ještě, krom pranýřství, nepřešel na tumo :?:
Všeho s mírou.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od PavelM »

Všeho s mírou. ;)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

ZMĚNA: Korektor se už našel, takže další lidi už nejsou třeba.
-----
Překlad knížky "Joachim Werdin - Životní styl bez jídla" dokončen (se Zdeninem). Zbývá provést korekci chyb kontrolním čtením dalšími lidmi. Pokud by byl někdo ochotný spolupracovat, tak rozpracovaná verze ke korekci je ke stažení zde: [ZRUŠENO]. Kniha je tam ve formátech DOC (pro Word) a ODT (pro OpenOffice). Je tam zapnutý záznam změn - když při čtení něco opravíte, tak se to v textu vyznačí (pozor ať tuto funkci nevypnete, bez záznamu by se změny obtížně hledaly). Po čteních pak projdu označené změny z vašich záznamů a zahrnu je do textů.

Pokud možno, jestli mi můžete dát vědět že korekci děláte a jak jste daleko (asi přes SZ), ať vím jak s čím počítat. Předpokládám, že na korekce by se poskytnul asi týden do úplného uzavření (tj. asi do 22.2.2012).

Knihu v této formě prosím nešiřte dál, obtížně by se pak nahrazovala novou opravenou verzí!

Pokud by někdo chtěl porovnávat s originály, tady jsou (na stránkách jsou dole linky): http://www.inedia.info/
Naposledy upravil(a) Panda dne stř úno 15, 2012 7:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

Neolizujte zabradli byl mozna Miro zoufaly pozadavek, ale uvidis sam:).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Myslím že to dostatečně řeší samoochrana, kdy ten soubor začne po týdnu mazat sebe i další zbytečný obsah disku. :-P
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od cepheus »

Aaaa .. Bach !:))) :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Překlad knihy "Joachim M Werdin - Životní styl bez jídla" byl dokončen. Děkuji za spolupráci Zdeninovi a Maitri. Myslím, že knihu lze právem označit za "základní učebnici každého breathariána". Vřele doporučuji, i těm, kteří se o breathariánství nezajímají. Odpovídá na mnoho zajímavých životních otázek.

Kniha je ke stažení nebo k zobrazení zde: http://www.breatharian.eu/breath/polsko/werdin/
Nebo na ulozto.cz: http://www.ulozto.cz/hledej/?q=zivotni+styl+bez+jidla

Obrázek
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Panda »

Tohle by mohlo zajímat ženy. Breathariánům Camile a Akahimu se narodil syn (možná je to už tak rok). Tady je rozhovor z doby těhotenství. Camila popisuje, jak se cítí perfektně, lépe než kdykoliv jindy - a neměla vůbec žádné běžné těhotenské příznaky, žádné bolesti či chutě, kterými ženy běžně trpí. Lékařské výsledky měla naprosto vzorové. No a pak tady na jejich blogu jsou další informace a videa, například tam popisuje jak probíhal porod (samozřejmě doma) a jak probíhá breathariánská výživa syna.
Odpovědět