URINOTERAPIE

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Ilona
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 07, 2004 1:26

URINOTERAPIE

Příspěvek od Ilona »

Stále zmiňujeme rostlinnou stravu. Ale není pití moče konzumací živočišné potravy?
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Hmm, tak to je otazka :? Řekl bych že je to fakt živočišná záležitost. Ale o to přece nejde ne. Med je taky živočišný (ikdyž jen z části) a je z dietického hlediska prospěšný. Z etického už je to jiná otázka. No a moč je OK i z etické i z dietické stránky....takže nazdraví
"Nevař se, odvaž se!"
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Otázkou je, jestli a proč by se mělo vše živočišné vypustit... Sám si na tu otázku neumím odpovědět kladně. Takže moč je užitečná, ale nejspíš i třeba pravý kefír ze syrového kozího mléka apod. Vaření zničí enzymy, zní jeden z našich společných argumentů pro rawfood. Jenže proč se vůbec omezovat na striktně rostlinnou stravu. Třeba někdo má argumenty a zajímaly by mě a asi nejen mne...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Myslím, že kozí mlíko bylo vyrobeno pro kůzlata, kravský mlíko pro telata atd.
Ilona
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 07, 2004 1:26

zive?

Příspěvek od Ilona »

No a co potom tedy treba syrove maso? Argument (krome zabijeni) zni, ze podleha zkaze. Ze tedy neni zdrave. Moc preci take podleha zkaze. A co treba sperma? :-)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Hádám, že sperma je živočišné:-) A o jeho dietické prospěšnosti nemám žádné informace. Jen mám pocit, že primárně nebylo určeno ke konzumaci...
Otázkou je, jestli moč ano... who knows?
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

:D zajímavá debata. ... Argument pro nejezení syrového masa není jen to, že podléhá zkáze. Viz článek na webu - Je člověk masožravec? :

http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2004012501

A kdyby se přišlo na to, že jezení syrového masa je pro lidskou bytost fakt to nej, tak by se tento web jmenoval možná www.dravec.cz
Jelikož se tato prospěšnost prokázala u moči (o spermatu nevím), tak prostě považujme moč za přínosnou. Je jedno zda je živočišná či jaká (nikoho kvůli tomu nezabíjíme ani násilím nedojíme že)....takže proč ne. Samotná nálepka "živočišný" je jen prázdný termín.
"Nevař se, odvaž se!"
Ilona
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 07, 2004 1:26

Příspěvek od Ilona »

Rozhodne z toho nechci udelat erotickou diskusi :-) Ale sperma se take neziskava zabitim a nebo dojenim :lol: :oops: :oops: :oops:
Cetla jsem celou starou diskusi. Psalo se, ze je veliky rozdil mezi 99% raw a 100% raw. Coz take tak chapu a vnimam. Je tedy clovek pijici moc 100% raw? A pozivajici sperma?
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

[quote="Tereza"]Myslím, že kozí mlíko bylo vyrobeno pro kůzlata, kravský mlíko pro telata atd.[/quote]

No treba jsem kuzle :-), kdo vi - kdyz potkam kozy, tak na sebe mecime... Nejaka spriznenost tam bude. :-) Syrove kozi mliko ma dost blizko slozenim k lidskemu. A kdyz se z neho udela kefir (pravy, ne ten z obchodu), tak ma dost silne lecive vlastnosti - zlepsuje mikrofloru ve strevech, bilkoviny jsou roztravene, laktoza rozlozena, vitamin B12 tam je atd. Snadno prijatelne ziviny. Chci o kozi kefir brzo doplnit dosud rostlinou stravu, aspon obcas. Jen cekam, az mi prijdou prave "kefir grains" a zacnu kupovat syrove kozi mleko. Chci zustat raw, ale dalsi "omezeni" si asi nemam duvod klast, dokud nevim, proc bych to mel delat, nebo dokud si telo nerekne, ze neco nechce.
Dal jsem si ted na dovolene v horach parkrat cerstvy domaci syr z nepasterizovaneho kravskeho mleka a vubec mi po nem nebylo spatne, naopak. Tj. uz snad docela vycistene telo mi nedalo najevo, ze jsem snedl neco, co neni urceno pro cloveka.
Kdybychom ten argument co bylo prirodou urceno pro koho brali uplne doslova, pak bychom nemohli bydlet jinde nez v jeskyni nebo na strome (protoze domy se skladaji z materialu, prirodou urcenych na jine pouziti), nechodili bychom obleceni ani obuti (kuze, bavlna ci len nebyly urceny na oblekani a obuti lidi...) atd. Kazdy z nas dela nejake kompromisy ohledne toho, co bylo prirodou urceno pro cloveka.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Cetla jsem celou starou diskusi. Psalo se, ze je veliky rozdil mezi 99% raw a 100% raw.Coz take tak chapu a vnimam. Je tedy clovek pijici moc 100% raw? A pozivajici sperma?[/quote]
--
99 nebo 100 % jako obrovsky rozdil: Znamena to, ze kdyz obcas do 100% raw pridam trochu soli, tak uz jsem nekde uplne mimo? Myslim, ze ne (i Norman Walker solil).
--
Proc by moc nemela byt raw? Vzdyt neni varena ani jinak tepelne upravena. Raw prece znamena syrova, tj. tepelne neupravena, obsahujici enzymy atd. a to vsechno moc je (samozrejme i sperma, coz tedy nejim :-)). Raw neznamena "nezivocisna".
Ilona
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 07, 2004 1:26

Příspěvek od Ilona »

nightingale píše:Raw prece znamena syrova, tj. tepelne neupravena, obsahujici enzymy atd. a to vsechno moc je (samozrejme i sperma, coz tedy nejim :-)). Raw neznamena "nezivocisna".
Takze tedy i krev? Pokud ne, tak PROC ne?
Jezeni sperma jde mimo diskusi, ale vime jak to je, ze? :oops:
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

co se tyce vitarianskeho spermatu, tak to pry chutna.. kdyz jis treba hodne banany, tak pry chutna jak banany :) (rikal i flakota :))

pokud ale preferujes treba chut tresni, tak sveho milemu nasad tresnovou monodietku, hehe

argh, jak ja se tesim na tresne :)

ENJOY!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

hm, no myslím, že to testovat nebudu... slyšela jsem i o skvělé chuti ananasové monodiety, ale stejně mě to nenalákalo...
Hlavně bych chtěla vidět chlapa, co se bude ládovat několik dní jedním typem ovoce jen proto aby partnerce chutnalo jeho sperma... to je asi nesmysl, ne?
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

proc ne..?

Příspěvek od Radka »

Tereza píše:hm, no myslím, že to testovat nebudu... slyšela jsem i o skvělé chuti ananasové monodiety, ale stejně mě to nenalákalo...
Hlavně bych chtěla vidět chlapa, co se bude ládovat několik dní jedním typem ovoce jen proto aby partnerce chutnalo jeho sperma... to je asi nesmysl, ne?
ja uz takoveho chlapa videla :P

teri, on se tim nemusi ladovat "jen kvuli tobe", ale jsou i taci, kteri se tak laduji bezne a radi... :wink:

no nic.. jinak samo chapu, jak jsi to myslela :wink:
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Posledne dni mám jahodovo-čerešňovú monodiétu. Má niektorá chuť? :lol: :wink:
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

[quote="Ilona"]Takze tedy i krev? Pokud ne, tak PROC ne?[/quote]
Proc ne krev (pomineme-li argumenty o zabijeni ci oslabovani majitele krve):
v krvi byvaji i patogeny, takze pro pripadne konzumenty krve je bezpecna volba jen mezi tepelnou upravou (coz znehodnoti ziviny) a rizikem. Krev zasyrova by asi taky malokomu chutnala, cimz nam telo taky neco rika o tom, jestli je to prijatelny zdroj potravy.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Jedina bezpecna raw krev by mohla byt vlastni, jenze to by pak nedavalo smysl - jist neco, co uz mame v sobe. U moci je to jinak, ta jde ven.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Michal, co sa tyka dietetickej prospesnosti medu, o tom by sa dalo tiez polemizovat.

Ostatnym este k tomu zivocisnemu - nazor jedneho kamosa jogina:

Prostrednictvom masa a vajec ide o prenos zivocisnych vibracii a teda aj instinktov do nasej povahy. Co sa tyka mlieka, tam aspon nejde o zivocisnu bunku.

Takisto aj niektore rastliny maju vraj prilis vyvinute instinkty, preto ich neje. Konkretne cesnak a cibulu.
radovan
Příspěvky: 84
Registrován: ned úno 29, 2004 4:20

Re: proc ne..?

Příspěvek od radovan »

Radka píše:
ja uz takoveho chlapa videla :P
:shock: To tady musis vsechno vykecat??? :lol: :lol: :lol:
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

:)

Příspěvek od VeGaN_BA »

Na moči je fakt poznať, čo ste jedli, hlavne ked zjem ananas tak to ma vonu ako keby som jedol len med :) Co sa tyka spermii, s tym nemam skusenosti, nakolko som sa este nepytal dotycnych zien, ako to chutna :) Ale ak by to bola pravda, tak by sa to dalo mozno aj vyuzit v ramci recyklacie... :lol:
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

....nezbývá než zahájit pokus....ode dneška držím čokoládovou monodietu. Čokoládová je celkem oblíbená ne 8) Nebo radši pistácie......
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

Tereza

hm, no myslím, že to testovat nebudu... slyšela jsem i o skvělé chuti ananasové monodiety, ale stejně mě to nenalákalo...
Hlavně bych chtěla vidět chlapa, co se bude ládovat několik dní jedním typem ovoce jen proto aby partnerce chutnalo jeho sperma... to je asi nesmysl, ne?
nesmysl? mozna spis vtip, ne?? :)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Už se to tu zase zvrhává...
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MICHAL: Cokoladku ja muzu....teda mohla jsem kdysi :-) Takze az to vydrzis par dni jen na cokosce, ozvi se.......at mame co do tohodle zvrhleho fora psat :-) :-) :-)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Otázkou je jestli to pak bude vitariánské sperma..
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

No jo sakra......

MICHALe: Takze zadna cokoska, musis jen chroupat kakaove boby, jasne!
Ilona
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 07, 2004 1:26

Příspěvek od Ilona »

Vidim, ze jsem se tematem trefila do cerneho. Nebo spis do bileho? :-)
Nechci drazdit puritany/-ky, ale k tematu chuti mam urcite co rici.
Neni to vec, ktera by me pohorsovala a nebo byla cizi.
Spis jen otazka, jestli to chce vubec nekdo probirat, at tu nejsem za exhibicionistku?
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

ILONA: Jen rekni, my jsme tady vsichni dost otrli :-)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Taky si to ráda poslechnu..
Ta chuť mě zas až tak nezajímá, je evidentně individuální, ale jestli máš nějaké vědomosti o té dietické prospěšnosti, tak sem s tim!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

.. já se stydím... to i číst. :oops: :oops: :oops:
Nevědomost je tak lehká!
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

čokolada

Příspěvek od VeGaN_BA »

Čokolada je nezdrava, to vie asi každý. A tak isto aj kakaove boby. Silno kyselinotvorne, sposobuju dnu. Z čokolády je dobrá možno akurát tak vôňa :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Karob

Příspěvek od tvx »

A co místo kakaa karob? jak ten an tom je?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Jeden dlouholety vitarian a autor nejake zname knihy (snad to byl Wolfe, ale nevim to jiste, uz jsem to cetl pred par mesici) nekde na internetu v rozhovoru rekl, ze uz se ted zivi prevazne kakaovymi boby. Odkud je ta informace o kyselinotvornosti kakaovych bobu, neplati to nahodou jen pro varene boby? Kakao ma spousty a spousty horciku/magnezia a to je prvek naopak silne zasadotvorny. Pokud je organicky vazany a to u nevareneho kakaa je, pak by nemel byt vubec kyselinotvorny.
Ze je cokolada nezdrava, vyplyva prece hlavne z toho, ze je tam rafinovany cukr, ze kakao je tepelne zpracovane, ze jsou tam dodane nezdrave tepelne upravene tuky s transmastnymi kyselinami atd. Samotne kakao bude problem, pokud jsou v nem spatnym skladovanim nejake plisne, jinak je nespis velice zdravou potravinou.
Syrovy karob je OK a taky ma dost horciku. Nejspis ale ne kazdy karob u nas na trhu je syrovy.
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Tak tohle prohlasíl David Wolfe. Superstar americkeho rawfoodismu a spolumajitel obchodu www.rawfood.com ---kde také prodavají kakaové boby v syrovém stavu......v podobných superlativech se vyjadřuje k mnoha položkám z jejich nabídky... :roll:
"Nevař se, odvaž se!"
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Všechen karob je pražený. Někdy i ten, který je označen raw. Četl sem na diskuzi ( prave na diskuzi e-shopu rawfood.com), ze opravdu syrovy neprazeny karob ma zcela jinou konzistenci a chut nez ten klasicky.
"Nevař se, odvaž se!"
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Michale, a nevis nahodou, jak je to s tim karobem v podobe takovych tech celych lusku? Ty se vetsinou v obchodech nevyskytuji, ale obcas velmi zridka se nekde objevi.
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Karobovník (rohovník) roste hojně ve středozemí...Chorvatsko, Španělsko - tam jsem ho viděl poprvé. Roste tam, jako u nás třeba jabloně, nic výjmečného a těm luskům nikdo nevěnuje pozornost. Lusky jsou asi 15 cm dlouhé a v nich takový semínka, velký asi jako soja. Ty se nejí. Sladkej je ten lusk, on je takovej robustní. A za syrova to chutná zajímavě, trochu jako karamel, s mletým karobem to nemá moc společného. No a celkově mě to moc nevzalo. Natrhali sme si toho celej pytel, ale doma už to pak nikdo nejedl :D
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Lucínek »

M!cha! píše:Karobovník (rohovník) roste hojně ve středozemí...Chorvatsko, Španělsko - tam jsem ho viděl poprvé. Roste tam, jako u nás třeba jabloně, nic výjmečného a těm luskům nikdo nevěnuje pozornost. Lusky jsou asi 15 cm dlouhé a v nich takový semínka, velký asi jako soja. Ty se nejí. Sladkej je ten lusk, on je takovej robustní. A za syrova to chutná zajímavě, trochu jako karamel, s mletým karobem to nemá moc společného. No a celkově mě to moc nevzalo. Natrhali sme si toho celej pytel, ale doma už to pak nikdo nejedl :D
Aha, :idea: neříká se náhodou tomu také "Svatojánský chléb"? Tak konečně alespoň vím, o čem je řeč ... :)
=-Lucínek->
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

říká
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Theresa
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 21, 2004 20:38
Bydliště: Nový Jičín

Urinoterapie

Příspěvek od Theresa »

ahoj vitarianci :D ,probihala u vas, kteri se zabyvate urinoterapii pri urinoterapii detoxikace nebo nejaka krize ? Pouzivate urinu misto pasty na zuby ? A jeste jeden trosicku zvlastni dotaz :) Myslite, ze je vhodne v prubehu treba cyklistickeho zavodu pouzivat misto iontaku urinu :lol: ... :?: To me jen tak napadlo...diky :wink: :!:
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ahoj,
ja Te asi moc nepotesim, neb filosofie urinoterapie se mi zda naprosto nesmyslna. Samozrejme respektuju nazory ostatnich lidi, a myslim ze jsem tu v mensine 8)
Podle dostupnych informaci se mi zda,ze to funguje na principu "ver a vira tva te uzdravi" a kdyz uz je nutne prekonat pocatecni velkou psychickou barieru, je vira ve vysledek jen silnejsi.
Pokud je urinoterapie funkcni, tak se nabizi otazka, proc jen moc? Je spousta jinych vymesku... rekneme treba pot, sliny,stolice...
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Taky urinotherapii nevěřím. Teda možná pomůže dočasně při potížích - jakožto informace o vnitřním stavu organismu, ale pít ji jako hlavní nápoj to ne. Hlavní argument "uriňáků" jak jsem pochopil je, že je z krve. A krev je dokonalá, obsahuje toho spoustu atd... JENŽE krev podle mě není až tak dokonalá, je v ní spoustu odpadu, kterého se právě zbavuje přes ledviny. Už tato diskuze proběhla. Johny psal, že kdyby to bylo přirozené - měl by člověk narostlou jakoousi hadičku nebo něco jiného k ústům atd.. Myslím že žádné zvíře to nepije ve větším množství, než občas ochutnat... ehm...
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

me pripada dost "podezrela" i ta zminka o informacnim toku... (uprimne - jako fyzik si myslim, ze je to blbost).
Krom toho, telo je moudre a zbavuje se odpadu. Ma na to nekolik moznych cest - moc je jedna z nich. Nevidim jediny duvod, proc do sebe ty odpady lejt zpatky...
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Ja jsem dost vedecky zalozeny clovek, ale v ucinnost urinoterapie verim, a myslim, ze je mozne ji i vysvetlit pomerne snadno, tedy ze nejde vubec o viru a uz vubec ne o sarlatanstvi.
Poprve jsem vypil davku vlastni uriny pred mnoha lety vicemene omylem (nebudu radsi rozvadet, jak k tomu doslo :-)) v dobe, kdy jsem nebyl vitarian a citil se pomerne mizerne. Protoze to bylo omylem, ani jsem nic neocekaval, ani jsem neplanoval pouzivani uriny ani jsem nepremyslel o lecebnych ucincich (tj. jako placebo to vysvetlit nelze). A co se stalo: prudky narust teploty nekam k 38 stupnum, tedy imunitni reakce, po nejake hodince zase pokles, pak jsem sel spat a rano jsem se vzbudil a moje symptomy byly pryc asi tak na nekolik tydnu. Nemohlo to byt nicim jinym.
Fungovani urinoterapie lze vysvetlit jednoduse a mnoha zpusoby. Ten hlavni asi bude tohle: v urine jsou mrtve bakterie, viry, plisne, coz je ta "informace", ale v podobe zcela realnych "bytosti-patogenu". A imunita proste na vypiti vody, ktera obsahuje tyto patogeny, reaguje. Rozmnozi se makrofagy, B-bunky, T-bunky, NK-bunky a dalsi imunitni bunky a pracuji. Myslim, ze oproti ockovani je sice princip podobny - snaha vyvolat imunitni odpoved, ale urina neobsahuje konzervanty jako thimerosal s rtuti a podobna svinstva.
No, a pak jsou tam samozrejme v te urine taky ty jednou pouzite imunitni bunky, ktere lze pak v nekterych pripadech pouzit jeste jednou, pokud je "do systemu" vratime.
Ze tam je neco, ceho se telo zbavuje a nepotrebuje to zpet, to urcite - tak se toho zbavi podruhe. Je tam taky spousta zivin, vitaminu, mineralu, aminokyselin, mastnych kyselin, kterych se zbavuje jen proto, ze ma bud momentalni nadbytek (ne vzdy), ktery za x minut pri vypiti uz mit nemusi, nebo proto, ze tam, kde tu zivinu prave ma, ji neni schopno vstrebat - napr. vitamin B12 se z ledvin nevstreba a pokud se to nepodarilo tam, kde se normalne vstrebava, muze se to podarit po vypiti, kdyz si projde "kolecko" nanovo. Ale to jsou detaily, mozna i castecne spekulace. A samozrejme i mrtve bunky lze treba rozlozit na uzitecne aminokyseliny, ale ledviny to nesvedou, co kdyz je k tomu potreba napr. pritomnost HCl, tj. pruchod zaludkem a tenkym strevem? Atd. atd. Spoustu veci jsem nenapsal, ale je to popsano v knihach od celkem vedecky zalozenych lidi i doktoru.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Hanko, ptas se: "Pokud je urinoterapie funkcni, tak se nabizi otazka, proc jen moc? Je spousta jinych vymesku... rekneme treba pot, sliny,stolice..."
Tak to je fakt, ale myslim, ze sliny urcite konzumuje sto procent populace, aniz by o tom kdokoliv premyslel, a nejen vlastni. A pot obcas taky, nejen vlastni. Urina jako kazdodenni napoj cely zivot asi neni treba, souhlasim s tebou Honzo, ale proc ji nepouzit v dobe oslabeni na vyvolani ci urychleni imunitni reakce? Treba misto ockovani, ktere funguje na podobnem principu, ale ma v sobe i nebezpecne konzervanty. Imunitni system je to, co leci, ne leky nebo doktori...
No a stolice? Nevim, nezkousel jsem a nebudu :-). Nektera zvirata ale vyuziji i zbyle ziviny ze stolice, takze to v prirode existuje... Videl jsem i psa v jedne prazske cinske restauraci, jak pije lidskou urinu z ucpane muslicky na panskem WC. Nevim, proc to delal, ale asi k tomu nejaky rozumny duvod mel. No uz toho humorneho vypraveni radsi necham :-).
Mejte se vsichni skvele at uz jste pro nebo proti UT.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

2 Mlok: "jako fyzik" a tím i člen současného směru ve společnosti bys měla razit asi o dost jinou cestu než je vitariánství, takže tímto argumentovat se mi nezdá - myslím že ty informace tam fakt jsou ale pít asi jen při potížích.
2 nightingale: a co močovina - kyselina která nedělá organismu dobře, proč tu pít zpátky, když se jí tělo zbavuje. Není pro mě argument že tam jsou aminokysleiny, mnerály, vitaminy, atd.., když je můžu vzít v čerstvé
formě jinde. Od toho tu jsou rostliny a ne moč. Toť můj názor: moč ano, ale jen nárazově v malém množství.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Honza píše:2 Mlok: "jako fyzik" a tím i člen současného směru ve společnosti bys měla razit asi o dost jinou cestu než je vitariánství, takže tímto argumentovat se mi nezdá - myslím že ty informace tam fakt jsou ale pít asi jen při potížích.
2 nightingale: a co močovina - kyselina která nedělá organismu dobře, proč tu pít zpátky, když se jí tělo zbavuje. Není pro mě argument že tam jsou aminokysleiny, mnerály, vitaminy, atd.., když je můžu vzít v čerstvé
formě jinde. Od toho tu jsou rostliny a ne moč. Toť můj názor: moč ano, ale jen nárazově v malém množství.
nedovedu posoudit, zatím mi nechybí, zkoušel jsem malý množství a to mi neuškodilo, ale na velký dávky stejně nemám prostor, páč su už dost zavodněnej z voče, povrče. (srbsky zelovoc)
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

to ze jsem fyzik neznamena, ze bych mela sdilet ostatni spolecenske normy. Fyzika me naucila neverit vecem bez dukazu, neverit vecem, ktere nejdou vyvratit (takove veci typu: kdyz je vam dobre, tak to funguje, kdyz je vam spatne, tak se akorat cistite,nebo dost neverite... v obou pripadech to funguje).
Imunizace obvykle probiha pres krevni reciste. Tj. pokud moc vypiju, tak se toho imunita az tak neucastni - az v okamziku, kdyz by se dane latky dostaly do krve. Coz se mrtve bunky nedostanou,neb jsou rozlozeny v zaludku. Souhlasim s Honzou,ze je lepsi vyzivne latky a mineraly jist v prirozene podobe v ovoci zelenine, plodech... Napr. B12 je i ve vita strave dost - vic, nez telo potrebuje. PROTO je zbytek vyloucen. Moje telo vylucuje odpady. Je tak chytre, aby poznalo, co je odpad a co neni. Nevidim duvod, proc mu neverit.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

>Imunizace obvykle probiha pres krevni reciste.
No, nejen pres krevni reciste, jeden z dulezitych organu imunity jsou tzv. Peyerovy plaky v tenkem strevu. A nektere latky se vstrebaji do krevniho reciste uz pres zaludecni stenu a nektere dokonce v ustech.
Ale ten argument o tom, ze je lepsi brat si vyzivu z ovoce a zeleniny nez z moci, beru. Ten o vyvolani imunitni odpovedi na styl ockovani, ale mene nebezpecne nez klasicke ockovani, pro me dal zustava silnym argumentem pro obcasne pouziti v potizich.
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

urinoterapie

Příspěvek od Danda »

uz se to tady i na honzovych strankach mnohokrat resilo, neni nutne plytvat mistem, sam jsem velkym zastancem urinoterapie a sila napriklad moci odparene na ctvrtinu, ktera pri vnitrnim pouziti strhava povlaky a zatvrdlou stolici v travicim traktu jak stare tapety, pres noc obklad z odparene moci vytahne hnis ze zmodrale zanicene rany takovou silou, ze injekce antibiotik jsou zazehnany...mikro klystyry z odparenou moci pri pustech energizujici tak, ze nevite co s tou energii atd. , to vse mne mnohokrat ujistilo, ze "amaroli"je nektar bohu[aspon z vegetarianskeho tela, nejlepe z vitarianske stravy] Kdo chce at pochybuje, jsem ve styku po netu s primarem indicke kliniky specializovane na urinoterapii i pusty a zazraky se opravdu deji. Koho to opravdu zajima muzu mu poslat od Mudr.Partykove knihu o urinoterapii v zazipovanem souboru. Cingrosova Urinoterapie je taky ok, i na amane se leccos najde.
Odpovědět