PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od araila »

Ahojky,

Mám už určitou zkušenost s používáním přírodní kosmetiky. Šampony mi obecně vyhovují, ale s krémy je potíž.
Často se špatně roztírají a hlavně nejsou moc nebo vůbec bakteriologicky stabilní, takže mohou sekundárně infikovat pokožku a vytvářet vhodné podhůbí pro množení nejrůznějších bakterií apod..
Takže třeba něco ne 100% přírodního? Ale co by dobře promastilo suchou pokožku....
Zajímalo by mne jakou máte zkušenost vy a co používáte s úspěchem.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od olfess »

Ahoj,
tak já nejsem odborník na dámskou kosmetiku :roll:.
Ale protože jsem v přípravách své celoživotní knihy (néé :lol: , jenom sbírám rady, babské rady, návody a tipy na léčení všeho možnýho, co mi za život cvrnkne do klobouku už nějakou dobu), tak jsem se dostal i k tipům na kosmetiku, protože ta má snad ve všech těchto knikách svojí vlastní kapitolu :wink:.
Zpracovaný to nemám, ale něco ti řeknu i z hlavy :
Jsou to hlavně za studena lisované oleje, buď smíchat 2 dohromady nebo užívat 1 druh:
- Mandlový, z pšeničných klíčků, slunečnicový, sójový, z dýňových jader, hroznových jader, kokosový atd, na tělo olivový (ten je mastnější)... to najdeš na internetu a musí se nějak střídat
- kvalitní jablečný ocet, ředěný vodou - poměr si musíš dohledat sama na webu, to nevim, mělo by to být místo pleťový vody nebo tonika
- koloidní stříbro!
- šťáva z aloe (u ní říkají, že je výborná, snad jo, protože při vnitřním užívání jsem si ničeho zvláštního nevšiml, ale povrchově bych tomu věřil!!!)
- vlatní urina
- bílky, žloudek, avokádo..atd.přírodní masky - to se s někým poraď
- a mít v sobě dostatek vitamínu C!!! NEZAPOMEŇ!

Pokud by si toto nějak nastudovala a zkombinovala, tak by si měla mít pleť, jak dětskou prdelku ;)..

Jinak tě tad rád vidím a budu mít na tebe prosbu, hodim ti jí do soukromé schránky, ju?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Samira »

Niekomu som to pisala do dennicka - momentalne sa mi osvedcil ako pletova boda nariedeny jablcny ocot (pouzivam mozno raz do tyzdna) a ako krem olivovy olej zriedeny a roztrepany s vodou. Vznikne jemna emulzia, nie je to prilis mastne ako samotny olej. Na noc si davam kupene bambucke maslo - to je mastne asi az moc.
Stale vsak hladam nieco, co by mi dal pocit z dobreho hydratacneho kremu, ze sa to vcucne do pokozky a ta nie je mastna, ale hydratovana. Zial, zatial som nenasla.
Uz mi dorastaju dve aloe, chcem si skusat kuskom listu potierat tvar, mozno to bude skvele hydratovat.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od olfess »

Samiro,
ženská, co to znamená hydratovat pleť??? Já to furt slyšim a nevim, co to vlastně je, že jako drží vodu?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Samira »

Ci drzi vodu - to neviem :) polahky vyguglis nejake presnejsie definicie. Mozem Ti len popisat ten pocit - ked mas suchu, napnutu, neprijemne sa citiacu plet (alebo aj kozu na celom tele) - a to ja zial mavam casto, nepomoze, ked ju namastis olejom, mastou..... Ostane rovnako "nepohodlna", len mastna. Zato ked ju natries hydratacnym kremom (nie je mastny, ale "mokry"), pripadne nejakym mliekom, tak ten krem sa skratka vcucne, a konecne sa plet citi fit. Trosku mi to ten olivovy olej s vodou nahradza.
Opat som si vsak tieto sviatky overila, ze najlepsie pre mna je dvihnut kotvy, ist na hory, mat uplne inu vodu a vzduch a hned mam plet ako prdelka. Doma napriek akymsi filtrom na vodu mam miesto ksichtu smirgel, ekzem, vyrazky a pocit nepohodlia. Otazne je, ako velmi sa na tom podiela pocit dovolenky (pokoj, spanok...) a stres v praci.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od olfess »

Jo, tak to jsem měl dneska po probuzení vlivem půstu, jak sušinka, tak jsem dal slunečnicovej olej.
Ono na horách to může dělat i mráz a pohyb, jak ksichtík omrzá a rozmrzá, tak se dobře prokrvuje a odnáší s sebou svinstvo, v létě u moře, zase výživa z mořské vody. Nicméně, čestvej vzduch a pod... od všeho trochu.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od s.arik »

Dneska jsem strávila několik hodin u dálnice a pocit na ksichtě úděsný. Jak normálně kosmetiku vůbec nepoužívám (krom něčeho na zuby a šamponu), tak jsem si umyla obličej výjimečně jádrovým mýdlem, pak nanesla na pár minut celkem dost koncentrované MMS, opláchla, pak na 15min trochu okurky, opláchla a nakonec kokosový tuk. Snad se kůže vzchopí :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

velikonoce jsem stravila doma v jiznich cechach a bylo to to nej co jsem pro plet a vlasy mohla udelat. pobyt na cerstvym jihoceskym vzduchu s pohybem na zahrade a kletovska voda je zarucena kombinace. a jak psala samira, bez stresu.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Xion »

Zvonka - kokosove maslo (odstavit kokosovu duzinu, nachvilu zmrazit nech stuhne, a koleckom na pizzu nakrajat na kocky, zamrazit uplne, a potom rozlamat na kocky a dat do sacku. Kazdy den jednu kocku vybrat a rozotret). Cena : jeden kokos cca 50 centov - 200g masla - davka na 10 dni.

Zvnutra - Sirna patlanina z kozieho kefiru, rozmixovat spolu s cca 10g kokosoveho tuku. Cena - 30 centov za den.

Pit dostatocne a dat si do poriadku metabolizmus tukov a vodne hospodarenie. :-)
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od olfess »

Co je to kocka? To je čtvereček?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Samira »

kocka = krychle
stvorcek = ctverecek
asi
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Sitar »

olfess píše:Co je to kocka? To je čtvereček?
Kostka.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Panda »

a macka=kocka :D
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Sitar »

Co teprve macek? Jak by se slovensky řeklo: "Kočičí macek skočil na kostku."?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od s.arik »

s.arik píše:Dneska jsem strávila několik hodin u dálnice a pocit na ksichtě úděsný. Jak normálně kosmetiku vůbec nepoužívám (krom něčeho na zuby a šamponu), tak jsem si umyla obličej výjimečně jádrovým mýdlem, pak nanesla na pár minut celkem dost koncentrované MMS, opláchla, pak na 15min trochu okurky, opláchla a nakonec kokosový tuk. Snad se kůže vzchopí :mrgreen:
Výsledek mne nadchl! Omlouvám se kockám a kostkám za přerušení zajímavé debaty, ale nešlo neinformovat :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Samira »

Sitar píše:Co teprve macek? Jak by se slovensky řeklo: "Kočičí macek skočil na kostku."?
Jednoducho: Macaci cvalik skocil na kocku. :lol:

A teraz Ty do cestiny (dam aj diakritiku): "Ľaľa ho, papľuha, ogrcal mi krpce!"
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od araila »

olfess píše:Ahoj,
tak já nejsem odborník na dámskou kosmetiku :roll:.
Ale protože jsem v přípravách své celoživotní knihy (néé :lol: , jenom sbírám rady, babské rady, návody a tipy na léčení všeho možnýho, co mi za život cvrnkne do klobouku už nějakou dobu), tak jsem se dostal i k tipům na kosmetiku, protože ta má snad ve všech těchto knikách svojí vlastní kapitolu :wink:.
Zpracovaný to nemám, ale něco ti řeknu i z hlavy :
Jsou to hlavně za studena lisované oleje, buď smíchat 2 dohromady nebo užívat 1 druh:
- Mandlový, z pšeničných klíčků, slunečnicový, sójový, z dýňových jader, hroznových jader, kokosový atd, na tělo olivový (ten je mastnější)... to najdeš na internetu a musí se nějak střídat
- kvalitní jablečný ocet, ředěný vodou - poměr si musíš dohledat sama na webu, to nevim, mělo by to být místo pleťový vody nebo tonika
- koloidní stříbro!
- šťáva z aloe (u ní říkají, že je výborná, snad jo, protože při vnitřním užívání jsem si ničeho zvláštního nevšiml, ale povrchově bych tomu věřil!!!)
- vlatní urina
- bílky, žloudek, avokádo..atd.přírodní masky - to se s někým poraď
- a mít v sobě dostatek vitamínu C!!! NEZAPOMEŇ!

Pokud by si toto nějak nastudovala a zkombinovala, tak by si měla mít pleť, jak dětskou prdelku ;)..

Jinak tě tad rád vidím a budu mít na tebe prosbu, hodim ti jí do soukromé schránky, ju?
Díky olfessi,

Ty oleje jsem už zkoušela, le hrozně mi vysušují (následně) již tak suchou a jemnou pokožku. Což mne mrzí, le nemohu je proto používat. (Možná že by se to vyřešilo smíchat je s něčím dalším, třeba s tvarohem....nevím, ještě jsem to nezkoušela.)

Ten vitamín C opravdu nemám dostatečný, to je mi jasné. Musím si koupit to balení s šípkem....myslím, že je tu někdo doporučoval.....nebo máš jiný tip?

Vlastní urina je jasná, ta zaceluje drobné ranky apod. velmi rychle. A šťáva z aloe také.

Ostatní neznám, vyzkouším.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od olfess »

Já používám ten se šípky a postupným uvolňováním..
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od olfess »

s.arik píše:
s.arik píše:Dneska jsem strávila několik hodin u dálnice a pocit na ksichtě úděsný. Jak normálně kosmetiku vůbec nepoužívám (krom něčeho na zuby a šamponu), tak jsem si umyla obličej výjimečně jádrovým mýdlem, pak nanesla na pár minut celkem dost koncentrované MMS, opláchla, pak na 15min trochu okurky, opláchla a nakonec kokosový tuk. Snad se kůže vzchopí :mrgreen:
Výsledek mne nadchl! Omlouvám se kockám a kostkám za přerušení zajímavé debaty, ale nešlo neinformovat :lol:
Vypišto podrobně a na co to je pls,
to je jako na unavenou, ochablou, pórovitou pleť nebo v čem byl výsledek lepší ráno?
co je to jádrové mýdlo?
Jak koncentrovaný MMS?
:lol: :lol: :lol:

Já si to potřebuju napsat do receptů a tohle nejsem schopnej posoudit, tak se rozepiš prosim :lol: (:-)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od araila »

Xion píše:Zvonka - kokosove maslo (odstavit kokosovu duzinu, nachvilu zmrazit nech stuhne, a koleckom na pizzu nakrajat na kocky, zamrazit uplne, a potom rozlamat na kocky a dat do sacku. Kazdy den jednu kocku vybrat a rozotret). Cena : jeden kokos cca 50 centov - 200g masla - davka na 10 dni.

Zvnutra - Sirna patlanina z kozieho kefiru, rozmixovat spolu s cca 10g kokosoveho tuku. Cena - 30 centov za den.

Pit dostatocne a dat si do poriadku metabolizmus tukov a vodne hospodarenie. :-)
Xione,

Ten kokosový tuk mne docela zaujal. Sice to bude asi dost mastné, ale vím, že někdo to již někde doporučoval jako krém na opalování...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Sitar »

Samira píše:
Sitar píše:Co teprve macek? Jak by se slovensky řeklo: "Kočičí macek skočil na kostku."?
Jednoducho: Macaci cvalik skocil na kocku. :lol:

A teraz Ty do cestiny (dam aj diakritiku): "Ľaľa ho, papľuha, ogrcal mi krpce!"
Aha, nemáte macka. My ovšem cvalíka či cvaldu ano. ;-)

Odhadem a volně: "Čert ho vem, šupáka, poblil mi bačkory."
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Sitar »

olfess píše:Já používám ten se šípky a postupným uvolňováním..
Jak funguje to postupné uvolňování? Já znám pouze ten způsob, že je to v nějaké (většinou želatinové!) kapsli a ta když se rozpustí, tak se to uvolní, což mi moc postupné nepřijde.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od s.arik »

olfessi,
jo, unavená, zašedlá, pórovitá pleť.
druhý den hladší, póry zavřené, svěží vzhled :roll: (buddho, sem nikdy nemyslela, že budu mlet takové kraviny jak z reklamy)

jádrové mýdlo jednoduše proto, že jiné nikdy nepoužívám (na kůži mýdlo běžně nepoužívám, jen vodu, jádrové mám především na praní a na výjimečně mastné nádobí, extra zablácené ruce a pod.
mám doma i jedno toaletní mýdlo, ale smrdí mi a tak je jen pro návštěvy :))

takže postup:
1) pleť jsem se pokusila co nejlépe vyčistit a odmastit (jádrové m.)
2) na relativně čistou kůži jsem opakovaně natírala MMS (4k mms s 20k citronovky, po 3 min aktivace dodána štamprle vody), nechala asi 2 nebo 3 min působit (štípalo to jen ve dvou rankách), pak opláchla vodou
3) rozmačkanou okurku nanést na 15 min a pak smýt
4) promastila a (snad) vyživila kokosovým raw tukem z LF

Když já na sebe odjakživa dlabu, tak se pak asi není čemu divit, že když hnu malíkem, dějí se zázraky :) Pochybuju, že by mé nadšení sdílela nějaká žena, co je zvyklá na denní používání pleť. mlék, vod, krémů a cojávím čeho ještě...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Samira »

Sitar píše:Aha, nemáte macka. My ovšem cvalíka či cvaldu ano. ;-)
Odhadem a volně: "Čert ho vem, šupáka, poblil mi bačkory."
Asi mame aj macka. Napriklad v zahorackej piesni - Isou Macek do Mauacek :)
Uz koncim s OT ;)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od Xion »

araila píše:Xione,

Ten kokosový tuk mne docela zaujal. Sice to bude asi dost mastné, ale vím, že někdo to již někde doporučoval jako krém na opalování...
Ano, to pisal i Jarda, ze je to dobre na opalovanie. Ja to uz nejaky cas tak robim, natrem sa pred pobytom na slnku, alebo aj pocas, ono ten rakovinovy strasiak a podobne nezmysly sa vztahuju len na ludi, co sa zakyselia zvnutra, pre ludi s vybalancovanym pH, a hlavne s dostatkom omega-3 m.k., slnko nepredstavuje taky problem, takze kludne sa mozes natriet aj po pobyte na slnku, hoci urcite je lepsie pred. Mna, odkedy pojedam sirnu patlaninu, slnko uplne prestalo spalovat, naopak, velmi ma dobija... citim ten rozdiel, pretoze predtym som bol clovek, co sedel za kompom cez leto, a ked som vysiel na slnko, lahko ma spalilo a vobec ma nedobijalo.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Příspěvek od ovekyska »

co pozit na plet teraz v zime, aby som ju nemala mastnu, cize ziadne tky oleje, nieco co ju iba hydratuje, skusala som kokosovy tuk, velmi mastna, az sa mi vyrazky zacali robit.
v lete nic nepotrebujem, ale teraz vplyvom kurenia (aj ked kurim minimalne) a asi aj ostrejsieho vzduchu, uz cosi treba.
Odpovědět