HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
MirecH
Příspěvky: 32
Registrován: pát kvě 07, 2004 12:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od MirecH »

Za par mesiacov som schudol az tak ze si myslim ze zostane zo mna kostra. Kedy, ako, cim mam aspon trosku pribrat, kazde rano beham a nic len ubudaju KG. Ake su vase skusenosti s priberanim po drastickom poklese povodnej vahy???
Niekedy az sa prejedam orechmi zeleninou ovocim ,ale nie je to dobre s aprejedat.
moja vaha 180cm/67kg (aktualne dnes)
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ahoj! Pokud jde o mne, tak zadny rapidni pokles vahy nenastal....po prechodu na raw stravu jsem shodila tak 5 -6 kg, vic ne. Ted se mi vaha kolisa mezi 50 - 52 kg, podle toho jak moc se precpavam oriskama a susenym ovocem :-) Jo a merim 163, takze jako kostra rozhodne nevypadam... Kdyz jsem jedla vic zeleninky, nez ovoce, hubla jsem vic. Ale ted mam ovocne obdobi, to spis budu pribirat :-)
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Jestlize mas 67 kg pri 180 cm, pak je to asi uplne normalni vaha, ne? Mne se to tak aspon jevi...
Ja jsem shodil uz pred prechodem na syrovou, asi tak tri kila z 54 na 51, protoze mi spatne travilo. Po prechodu na syrovou jsem se pohyboval prvni mesice mezi 51 a 52 a ted mam neco pres 52, pri 171 cm. Takze na syrove jsem nezhubl a ted pribiram spis velmi pomalu a jim dost, delsi nez puldenni pusty nedelam, nekdy se dokonce trochu precpavam, protoze mi syrova strava moc chutna a v hlave mam ulozenou potrebu pribrat. Snazim se dodavat dost kalorii pomoci oleju, avokad, slunecnic atd.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Pri prechode na vegetarianstvo - surovu stravu - fruktarianstvo som vzdy trochu schudla.

Bolo to postupne, vaha sa mi vzdy zastavila na urcitej hodnote a viac nestupala.

Ked si dam niekedy vynimku v ramci vegetarianstva, mierne sa zvysi. Je to sposobene aj tym, ze vtedy musim vela pit, pretoze tato strava mi je uz prilis sucha. Pri ovoci takmer nepijem.

Teraz som zacala praktizovat aj breatharianske dni, ale zatial sa to na vahe este neprejavilo, uvidim.

Mam 160 cm / 44 kg.
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

lighheavy

Příspěvek od tesin »

Merim asi 185cm a pri prechodu jsem klesl z 65 na 60kg. Pak jsem pribral na 65 a nyni muj zivotni rekord 70kg.

Myslim, ze neni na miste se obavat o kila sracek, ktere nas opousteji.

To chce k mori :lol:
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Váha

Příspěvek od Honza »

Souhlásím s Tesim - "odpady do moře" :D . A důležité je jak poznamenal nightingale to s tím programem v hlavě. :!:
Já mám 62 kg, 176 cm.
Váhou bych se netrápil - všechny tabulky jsou k ničemu!
Nevědomost je tak lehká!
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Hmotnosť

Příspěvek od VeGaN_BA »

Keď som začal z raw food som mal pri 183cm 93Kg teraz mám 83Kg takže 10Kg išlo fuč....a som velmi rád. Počítam tak ešte že 3Kg pojdu dolu...
MirecH
Příspěvky: 32
Registrován: pát kvě 07, 2004 12:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnosť

Příspěvek od MirecH »

Tak s tou hmotnostou som zacinal aj ja, 180cm/93kg, teraz mam 67kg, nepojdu uz len 3kila ako si myslis:))
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Hmotnosť

Příspěvek od VeGaN_BA »

MirecH píše:Tak s tou hmotnostou som zacinal aj ja, 180cm/93kg, teraz mam 67kg, nepojdu uz len 3kila ako si myslis:))
Tak možno trošku viac ako 3kg, ja chodim cvičiť a behať, takže nebudem len kosť a kožka :lol:
Jan Smejkal
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 24, 2004 13:32
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Jan Smejkal »

Já jsem na samém začátku svého pokusu o syrovou životosprávu a mám 190/68. Což je už tak dost nízká váha. Za ty dva týdny, co jsem na syrové stravě, dál hubnu a manželka je z toho na infarkt. Já bych rád věřil, že ČASEM se to zastaví a příp. poroste, ale zajímalo by mě, kdy nastane ten zlom, pokud vůbec nastane (názory, jak vidím jsou velmi rozmanité). Opravdu pomůžou ořechy nebo ovoce?
Jack
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Jan Smejkal píše:Já jsem na samém začátku svého pokusu o syrovou životosprávu a mám 190/68. Což je už tak dost nízká váha. Za ty dva týdny, co jsem na syrové stravě, dál hubnu a manželka je z toho na infarkt. Já bych rád věřil, že ČASEM se to zastaví a příp. poroste, ale zajímalo by mě, kdy nastane ten zlom, pokud vůbec nastane (názory, jak vidím jsou velmi rozmanité). Opravdu pomůžou ořechy nebo ovoce?
Já jsem také na začátku svého snažení o syrový jídelníček.Také hubnu.A také mě doma nechválí. :(
Ale cítím se den za dnem aktivněji a tím pádem se i více hýbu(sportem ke zdraví :) ),a to mi zbytečně rychlé ubývání na váze zpomaluje.
Na přibrání je ovoce a ořechy dobré,ale všeho moc škodí.Nedávno mi bylo po přejedení mandlemi tak špatně,že následné nechutenství se neminulo účinkem... Ale po ovoci mi špatně nebývá nikdy. :wink:
Já myslím,že tělo teď hubne proto,že se zbavuje škodlivin.Za čas se to ustálí a třeba se i váha vrátí zpět.Tak to vidím já a doufám,že se nemýlím.
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

hmotnosť, alebo vaha?? :)

Příspěvek od VeGaN_BA »

Co sa bojite hmotnosti? Vsak vase telo bude vediet kolko mate vazit. Ak sa budete pestro vitariansky stravovat, tak telo sa už postara o vasu hmotnost...Potrebujete tuk na tele k zivotu?? Určite by vam len zavadzal. Staci sportovat a budete mat svalstvo...
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Telo by si po case melo byt schopno rict, kolik chce jidla. Zda se mi, ze moje mi to uz po 4 mesicich raw rika a nastesti dal pribiram.
--
Co delat pri hubnuti - ze zacatku bych asi dodaval dost kalorii - telo neco musi spalovat, (nejen) mozek zije z glukozy a kdyz te neni dost, pak pali tukove zasoby pres ketozu. Takze asi zalezi i na tom, kolik kalorii snime, a kdyz je to malo, hubneme, kdyz moc, tloustneme. Ale tu hranici ma kazdy jinde - nekdo pri urcitem mnozstvi hubne, zatimco jiny sni pulku a presto pribira. Geneticky jsme kazdy jiny. Pokud vim, tak jsou nejake tri hlavni chemicke cesty tvorby energie v bunkach a nekdo ma efektivnejsi tu tvorbu energie pres spalovani tuku a tak jich potrebuje vic, zatimco jiny ma efektivnejsi to spalovani sacharidu. Kdyz telo nema tukove zasoby a nema dostatecny kaloricky prijem, pak zacne spalovat i svalovou hmotu - z bilkovin pres glukoneogenezu tvori glukozu.
--
BTW, pri teto prilezitosti by mne zajimalo, jak se dari nasim bretharianum po mesicich bez jidla, jestli treba hubnou nebo to opravdu nejak dokazali zit ze vzduchu a slunce a zmenit si geneticky kod a udrzet stalou hmotnost tela...:-) Nebo to vzdali a vratili se mezi nas konzumenty jidla?
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Jo, jeste neco - kdyz nam klesa hmotnost na vaze, tak to jeste nemusi znamenat, ze hubneme. Tech ruznych sajrajtu na stenach strev je po letech varene stravy dost a kdyz to jde pryc pusobenim "magneticke" syrove stravy, tak to neni vlastne vubec hubnuti - neubyva nic z vlastnich bunek, ale treba jenom ten sajrajt.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

sajrajt ven

Příspěvek od Honza »

nightingale píše:Jo, jeste neco - kdyz nam klesa hmotnost na vaze, tak to jeste nemusi znamenat, ze hubneme. Tech ruznych sajrajtu na stenach strev je po letech varene stravy dost a kdyz to jde pryc pusobenim "magneticke" syrove stravy, tak to neni vlastne vubec hubnuti - neubyva nic z vlastnich bunek, ale treba jenom ten sajrajt.
přeně, mám stejný názor!
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Já začal s vitariánstvím po čtrnáctidenním půstu.
Jím asi celkem dost a pomalu ale jistě zase přibírám na váze.
Ono asi taky jde o to, jak moc se člověk hýbe, pokud se nehýbe tak tělo nemá důvod skladovat zásoby a posilovat svalstvo, takže jsem začal jezdit do práce na kole a podobně.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
tomikk
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 19, 2004 10:16

Hubnutí - jak nehubnout při vitastravě?

Příspěvek od tomikk »

Ahoj lidi.
Před šesti týdny jsem ze dne na den přešel z naprosto "normální" stravy na 100% vitariánskou. Teď zvažuju velmi intenzivně návrat zpět. Ne, že by mi raw nedělalo dobře (i když zdravotní problémy jsem neměl nikdy - ani před ani po), ale za těch pět týdnů jsem hrozně zhubnul.
Abyste mi dobře rozuměli, i normálně mám "rychlý metabolismus", takže ať jím, co jím, jsem poměrně dost štíhlej. Teď po těch pěti týdnech začínám připomínat chodící kostru :). Odpověďi o normalizaci váhy a o šlachovitých jogínech neberu... jsem teď prostě nezdravě hubenej a chci přibrat. Otázka zní, zda se s tím dá něco udělat i v rámci raw foodu.
Co teď jím? Snažím se jíst hodně, abych nehubnul. Denně zblajznu tak kilo mrkve, pět rajčat, nějaký papriky a okurky, avokádo, olivy, jeden salát, balíček ořechů, půl hrnku pšenice, rozinky, med a další dobroty. Řešili jste někdo podobný problém? Umíte poradit, co s tím? Rád bych zůstal na raw (třeba alespoň na 80%), ale když nenajdu cestu, jak přibrat, vracím se zpátky ke stejkům :)
Tolik hlavní otázka a teď další o klíčení. Koupil jsem si klíčící misky v CountryLife a snažím se klíčit zelené. Vojtěška, mungo a čočka jsou v pohodě. Oves zplesniví dřív, než vyklíčí. Pšenice a slunečnice strašně smrdí (jakoby zkvašeně). Dělám něco špatně nebo to tak má být? Mám trochu problém s tím, že z kvašených věcí je mi na blití (zkoušel jsem rejuvlak a fakt nechápu, jak to může někdo s fungujícími čichovými buňkami pít). Je to o sebezapření nebo mám chybu v technologickém postupu?
Díky předem za všechny rady. Tomáš
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Ahoj,
"at jim co jim, jsem stihly" nemusi vubec znamenat rychly metabolismus, muze to proste znamenat nedostatecne vstrebavani v tenkem streve, a duvodu muze byt hodne. Ja mam taky "at jim, co jim, jsem stihly", i kdyz na syrovce jsem za pul roku nezhubl ani nepribral, a pribrat bych potreboval.
Pokud bys mel rychly metabolismus opravdu, tj. pokud jsi rychly spalovac, tak potrebujes velkou cast stravy v podobe bilkovin a tuku, ktere spalovani zpomaluji. Pokud jsi pomaly spalovac, potrebujes prevaznou vetsinu v podobe sacharidu. Oboji je mozne jak na syrovce, tak i mimo ni.
Nekdy muze paradoxne prejidani vest ke snizeni efektivnosti vstrebavani zivin a naopak. Jsou i pripady lidi, kteri se spravili pusty, po nichz vstrebavali lip. No ale ja nejsem ten pravy na popis vlivu pustu na telesnou hmotnost, to by tady vedeli lip jini.
Nekdy klesa vaha treba jen proto, ze se zmensi objem vody v organismu, ktera redi toxictejsi stravu. Neni toxictejsi strava, neni treba tolik redit. Nekdy klesa vaha, kdyz vyzeneme z tlusteho streva usazeniny. Je lepsi mit o kilo min, kdyz je to kilo usazenin na stene streva. Nebo ti mizi svaly a tuky na tele?
tomikk
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 19, 2004 10:16

Příspěvek od tomikk »

nightingale píše:Pokud bys mel rychly metabolismus opravdu, tj. pokud jsi rychly spalovac...
A jak poznám, jestli jsem nebo nejsem opravdu rychlý spalovač?
nightingale píše:Nebo ti mizi svaly a tuky na tele?
Samozřejmě mi mizí tuky (svaly snad ne, ale tech jsem nikdy moc neměl :)), jinak bych se kvůli tomu netrápil.

Překvapuje mě, že se tu objevila jen jedna reakce. To opravdu nikdo na syrovém nemá problém s přílišným hubnutím?
Díky předem za další zkušenosti!
t.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Ahoj.Já myslím,že se váha časem upraví na normální.Za normální ale každý považuje něco jiného,že?!
Mimochodem:Co se týče mě-znám hubenější lidi a to jedí tzv.normálně.
Já mám podle BMI podváhu,ale ještě mi to NIKDO kromě mamky,která mě znala i o 10 kg těžší,neřekl!!! Vlastně už mi to neříká ani mamka.Bodejť,ke své nijak závratné výšce nemůžu mít míry jako dvoumetrové stvoření. :D
MirecH
Příspěvky: 32
Registrován: pát kvě 07, 2004 12:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirecH »

Překvapuje mě, že se tu objevila jen jedna reakce. To opravdu nikdo na syrovém nemá problém s přílišným hubnutím?
Díky předem za další zkušenosti!
t.[/quote]

Ja som schudol asi 30 kg, kym sa to konecne zastavilo a teraz trosku som opet pribral, vyzeral som hrozne aj sam sebe som sa nepacil, kostlivec. Trvalo to asi to chudnutie 4 mesiace. Tuk zmizol, mozno aj svaly, ale uz je to prekonane a zvykol som si.
Vela zdaru.
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Jájsem na při přechodu na raw taky dost zhubl....me to nevadilo, ale rodiče sem pro příjezdu z prázdnin v zahraničí dost šokoval. Osobní zkušenost s přibíráním na syrové nemám, přibral jsem sice, ale jím ted všechno. Ze zkušeností s váhou na syrové u mých přátel a ostatních vitariánů vyplývá, že tělo potřebuje restart - totalni detox a pak začne váhu vyrovnávat na optimum. ( U někoho pak vůbec nezáleží kolik a co sní, takže přibere třeba z jablek).

Mě samotnému ten "restart" dává dost smysl. Pokud tělo není úplně vyčišěné a funguje správně, tak myslím nabírání váhy na detoxifikující syrové stravě buď logicky nenastane, a nebo není žádoucí.

Stephen Arlin - vitarián kulturista tvrdí, že buňky se musí nechat nejdřív pořádně vyhladovět - vyčistit, a pak nastane růst. A taky je myslím jasný, že bez pohybu to taky nejde....
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Bohouš
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 11, 2004 9:53
Bydliště: Praha

Re: Jak nehubnout, jak klíčit a další otázky

Příspěvek od Bohouš »

tomikk píše:Ahoj lidi.
Před šesti týdny jsem ze dne na den přešel z naprosto "normální" stravy na 100% vitariánskou. Teď zvažuju velmi intenzivně návrat zpět. Ne, že by mi raw nedělalo dobře (i když zdravotní problémy jsem neměl nikdy - ani před ani po), ale za těch pět týdnů jsem hrozně zhubnul.
Abyste mi dobře rozuměli, i normálně mám "rychlý metabolismus", takže ať jím, co jím, jsem poměrně dost štíhlej. Teď po těch pěti týdnech začínám připomínat chodící kostru :). Odpověďi o normalizaci váhy a o šlachovitých jogínech neberu... jsem teď prostě nezdravě hubenej a chci přibrat. Otázka zní, zda se s tím dá něco udělat i v rámci raw foodu.
Co teď jím? Snažím se jíst hodně, abych nehubnul. Denně zblajznu tak kilo mrkve, pět rajčat, nějaký papriky a okurky, avokádo, olivy, jeden salát, balíček ořechů, půl hrnku pšenice, rozinky, med a další dobroty. Řešili jste někdo podobný problém? Umíte poradit, co s tím? Rád bych zůstal na raw (třeba alespoň na 80%), ale když nenajdu cestu, jak přibrat, vracím se zpátky ke stejkům :)
Tolik hlavní otázka a teď další o klíčení. Koupil jsem si klíčící misky v CountryLife a snažím se klíčit zelené. Vojtěška, mungo a čočka jsou v pohodě. Oves zplesniví dřív, než vyklíčí. Pšenice a slunečnice strašně smrdí (jakoby zkvašeně). Dělám něco špatně nebo to tak má být? Mám trochu problém s tím, že z kvašených věcí je mi na blití (zkoušel jsem rejuvlak a fakt nechápu, jak to může někdo s fungujícími čichovými buňkami pít). Je to o sebezapření nebo mám chybu v technologickém postupu?
Díky předem za všechny rady. Tomáš
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jak nehubnout, jak klíčit a další otázky

Příspěvek od buc11 »

V R.1984 JSEM DOSÁHL 84 KG na 2 m, úplně nejvíc za život, na vrcholu konzumace mršin a podobných dobrot.
Pak 18 let snaha o zdravou výživu s váhou od 72 do 76 kg

Po přechodu na téměř sýrovitariána jsem to ustálil na 62-64 kg,
měsíc jsem zkoušel jen šťávy tak lehce nad 60 kg

celej život jsem hrál závodně volyš
-nyní téměř nesportuji, ale vyhledávám každodenní fyzickou práci

Nedávno mě pozvali, zahrát si za veterány, tak jsem měsíc trochu posiloval a běhal a šlo to aji v té muší váze.

Moje pocity vitální, vytrvalostní jsou při vitariánství nejlepší, co se týče dynamiky a síly, musel bych víc potrénovat.

Po 14 denním polosuchým půstu 54 kg.
Někde na stránkách jak jsou tady v odkazech byla jakási studie, že vlastně klusťoši jsou největší vychrtlíci, akorát to na nich nejni vidět, páč to skutečný rachitický tělíčko je obalený nějakou tukovodou.
Sám jsem na sobě uviděl v jakým jsem bídným stavu po tom půstu, protože to bylo v lednu a celej listopad, prosinec jsem nic fyzicky nedělal a jenom se válel a pracoval u pc.
V lednu chystám opáčko, ale trochu si před tím zacvičím.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Tomáši, jak poznáš, jestli jsi pomalý nebo rychlý spalovač:
1. metoda praktická
jíš 14 dní 80 procent (kaloricky počítáno) sacharidů, tj. málo tuků a proteinů
dalších 14 dní 50 procent proteinů a tuků a 50 procent sacharidů.
Pokud se cítíš dobře na prvním typu, jsi pomalý spalovač, pokud na druhém, jsi rychlý spalovač.
2. test
můžeš si udělat test, který ti to poví bez experimentu, je to na stránkách www.mercola.com nahoře v rohu "Take the MT test...". Je to v angličtině.
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

hubnuti

Příspěvek od Danda »

arlin, wolf, dini ve svem "natures first law"pisou, ze je nutne se nejdrive zbavit sveho falesneho, vareneho tela, coz se okamzite automaticky zacne dit po prechodu na syrovku. Po opraveni, ci vylouceni poslednich nekvalitnich varenych bunek se telo z tohoto bodu nula zacne obalovat kvalitni hmotou, tento uvodni detox lze urychlit odpustovanim falesneho tela. Z vlastni zkusenosti muzu potvrdit, ze nekteri vitariani drsne zhubnou[moje pritelkyne byla casto nazyvana bulimickou,ted se nevejde do kalhot.], ale znam tu v holandsku i par vitarianu, kteri po prvnim roce zacli nabirat az do nehezkych rozmeru[prevazne nadsenci pro raw kuchyni, co se laduji ruznymi orechovymi patlaninami] na pribrani jsou take opravdu dobre ruzne nakliceniny. Chce se tohoto stavu nebat[hlavne neposlouchat varenou propagandu]a vydrzet, az se telo odrazi od dna. pro sportovce lze uvest nutmena, ktery ztratil vypracovane svaly a po detoxu mu narostly sice mensi, ale mnohem kvalitnejsi[da ted o dost vic v benchpresu] .
tomikk
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 19, 2004 10:16

cvičení

Příspěvek od tomikk »

Takže když to shrnu - hubnutí je normální, protože se tělo zbavuje:
- různého svinstva (to není můj případ)
- tuků (ok, ty už žádné nemám)
- špatné svaloviny (to mi zní děsně)
V určité chvíli by se to mělo zastavit. Pokud člověk cvičí, měly by mu začít růst menší, leč silnější svaly. Pokud dlabe hodně ořechů, může i ztloustnout.
Má tady někdo zkušenosti s cvičením (posilování, vytrvalost) na RAW? Případně někdo, kdo by mi mohl půjčit knihu od onoho RAW svalovce, abych ji nemusel kupovat?
Nějaký svaly a výkonnost by se mi hodila a jsem ochotnej pro to něco udělat, ale když zajdu za normálním instruktorem, řekne mi, ať začnu v prvé řadě jíst maso.... Velmi mě zaujala čísi zkušenost v tomto fóru o uběhnutí maratónu bez řádného tréninku... to tedy kloubouk dolů, je-li to důsledek RAW FOODu.
Mějte se,
t.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

No, ja Maraton sice nebeham, ale casto beham par km nebo jedu na kole treba osm kilometru do kopce. A musim rict, ze ten rozdil pred vitarianstvim a ted je dost silne znat. Kdyz jdu behat, nejdriv vybehnu 60 schodu - ted se nezadycham a predtim jsem to sotva vylezl kvuli dechu. Taky beh je jaksi bez problemu a na kole ujedu vic, rychleji a dal, a 30 kilometru me neda potom pocit, ze musim lezet na posteli a odpocivat, jako predtim. Svalu mam asi porad stejne, mozna na rukach velmi mirne vic, kvuli tomu bicyklovani. Jsem na syrovce pul roku. Taky bych chtel vic svalu i tuku na tele, ale mam to stabilni a tak to neresim.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Jo, Tomasi, chtel jsem se jeste zeptat, jak vis, ze jsi se nezbavil ruzneho svinstva. Svinstvo odchazi pri vyplachu strev i u lidi po roce na syrovce, proste tam nejake zaschlinky na tlustem strevu ma snad kazdy...
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Ahoj Tomasi,

Prvni pulrok na syrove strave jsem zhubnul o 7-8 kilo a malokdo mi veril, ze to co delam, je zdrave. Pak jsem postupne pribral na vaze a tech 8 kilo jsem opet nabral. Trvalo mi dost dlouhou dobu nez jsem si zvykl jist vetsi mnozstvi ovoce. Desetileti jezeni denaturovane stravy zrovna nepripravi idealni podminky pro traveni ovoce a zeleniny.

Prvni mesice na syrove strave jsem jedl dost orechu, seminek, avokado a to mi moc dobre nedelalo. Po prechodu na jednoduchou stravu, jeden druh ovoce k jidlu, se mi zlepsilo zazivani a behem nekolika mesicu jsem byl schopen jist tolik, abych pribral na vaze.
Jim 3x denne, asi 4 kila ovoce a 1 kilo zeleniny, orechy a seminka jen vyjimecne a obcas avokado. K obedu mam dost casto banany, ca 15 kusu.

Pokud chces pribrat na vaze, tak musis jist vice kalorii, nez je tvoje aktivni metabolicka hodnota (to zalezi samozrejme hodne na tom, jak jsi aktivni behem dne - jednoduchy vypocet si muzes udelat na http://www.room42.com/nutrition/basal.shtml).

Pri tve vysce to bude pravdepodobne nekde mezi 2500-3500 kalorii denne, pokud nepracujes fyzicky a nebehas maraton apod. (Pro atlety je bezna denni spotreba 4-6000 kalorii, kulturiste 8-10000). Faktoru ovlivnujicich zazivaci a asimilacni proces je ale mnoho, takze soucasne se spravnym jezenim je dulezity odpocinek, vyhybat se stresu atd.

Nejsnadnejsi pro zazivani je jist pouze jeden druh ovoce, pokud jsi uz ted kost a kuze, tak existuje moznost jak zlepsit funkce organu, aniz by jsi musel drzet pust. Nazyva se monodieta a znamena jezeni jednoho druhu ovoce (melo by byt bio, ci co nejmene osetrene pesticidy) po dobu jednoho ci 2 tydnu. Ji se tolik a tak casto aby jsi se citil nasyceny.

Hodne lidi na syrove strave ma problemy s vahou (ja take), protoze si mysli ze ji dostatek potravin, ale kdyz si pak zapisuji a vypocitaji kolik kalorii prijmuli behem dne, tak zjisti, ze jedi velmi malo.

Na webu je spousta stranek s programy, ktere dokazou spocitat denni prijem kalorii. Zkus treba Fitday.com nebo program DMAK http://www.edmc.net/~jstory/DMAK.ZIP
Pro zjisteni kolik jsi toho presne snedl je ze zacatku asi nutne pouzivat kuchynskou vahu a vazit to co snis. Odhadovat to muze byt velice nepresne.

Hodne zdravi a lasky... a syrove stravy
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: cvičení

Příspěvek od Honza »

tomikk píše: Velmi mě zaujala čísi zkušenost v tomto fóru o uběhnutí maratónu bez řádného tréninku... to tedy kloubouk dolů, je-li to důsledek RAW FOODu.
Mějte se,
t.
JO to jsem byl já a nejen maraton - vim ze kdybych mel nekdy bezet závod "o zivot" JISTE by to bylo na raw strave. Hodne jsem premyslel cim to je ze jsem tak vykonny na raw a bude to asi hodne tim, ze clovek neni zakyselenej varenym. Mas proste zasadity telo, ktery je vice vykonne a to o dost! Nemluvim tu do vetru, mam to fakt mnohokrat vyzkousene, po nekolik let. Ja sam nejsem sice 100 pro vitarian, ale kdyz potrebuji podat nejaky vykon, vzdy je to muj "hlavni" trenink abych tak rekl.
Jeste chci rici, ze pri raw jim i maceny ochuceny srot - to je taková ta šlichta co se dává prasatům. To říkám pro to, že se tu tím asi dost odlišuji a myslím, že bez toho bych ty výkony podávat asi nemohl a i bych byl určitě i více hubený. (Jsem na 90% asi rychlý spalovač).
Souhlasím s předchozími názory na to, že je asi třeba tělo úplně vyčistit a pak by to možná šlo i bez šrotu a asi i určitě přibereš. Já jsem tuhle očistu ještě neabsolvoval a pochybuji, že k ní najdu v nejbližší době sílu. Nechce se mi hubnout a mám ted spoustu jiných starostí. Takže v tomto směru ti nemohu radit.
Nevědomost je tak lehká!
tomikk
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 19, 2004 10:16

Re: cvičení

Příspěvek od tomikk »

Honza píše:Jeste chci rici, ze pri raw jim i maceny ochuceny srot - to je taková ta šlichta co se dává prasatům. To říkám pro to, že se tu tím asi dost odlišuji a myslím, že bez toho bych ty výkony podávat asi nemohl a i bych byl určitě i více hubený. (Jsem na 90% asi rychlý spalovač).
Vidím, že mi tady něco uniká. Co špatného je na obilovinách ve formě šrotu? Gunter i Opitz je doporučují a já si bez máčeného šrotu s rozinkami a ovocem dost dobře neumím představit snídani. Celé obilí je přeci "živé" ve všech smyslech toho slovo (když klíčí, musí být), obsahuje spoustu živin a je i "přirozené" v tom smyslu, že je to pořád tráva. Tak co je na tom špatně?
To mě mimochodem přivádí k druhé polovině mého původního dotazu. Rád bych si obilí i klíčil, ale hrozně mi to smdí a dost často zplesinví. Taky rejuvlak mi zrovna dvakrát nevoní (ve skutečnosti je mi z něj na blití - i když nechutná špatně, ale ten zápach je děs). Dělám něco špatně, nebo to tak prostě je? Když už jsem na "přirozené stravě", nechci jíst něco, do čeho bych se musel nutit.
Jinak díky za všechny rady ohledně hmotnosti. Na patnáct banánů k snídani to asi nedotáhnu, ale zkusím začít pořádně cvičit a třeba se nějaké svaly objeví :D
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Jestli ti neklíčí pšenice, tak zkus změnit druh, výrobce atd, může být přesušená vysokou teplotou.. Mám zkušenost, že třeba pšenice špalda co se dá teď běžně koupit neklíčí, pšenice ozimá klíčí. Mě osobně klíčky moc nechutnají. Možná že to je signál, že asi skutečně škrob nebude to pravé ořechové. Šrot si ochutím jak potřebuji, takže mi to chutná, ale samotné klíčky ne. Jo sním je v salátu, ale to je tak všechno. Ale zase mi chtunají naklíčené luštěniny. PS: jak si děláš PŘESNĚ ten šrot s rozinkami?
Nevědomost je tak lehká!
tomikk
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 19, 2004 10:16

Příspěvek od tomikk »

Honza píše:Jestli ti neklíčí pšenice, tak zkus změnit druh, výrobce atd, může být přesušená vysokou teplotou.. Mám zkušenost, že třeba pšenice špalda co se dá teď běžně koupit neklíčí, pšenice ozimá klíčí. Mě osobně klíčky moc nechutnají. Možná že to je signál, že asi skutečně škrob nebude to pravé ořechové. Šrot si ochutím jak potřebuji, takže mi to chutná, ale samotné klíčky ne. Jo sním je v salátu, ale to je tak všechno. Ale zase mi chtunají naklíčené luštěniny. PS: jak si děláš PŘESNĚ ten šrot s rozinkami?
Problém není v tom, že by neklíčila, ale v tom, že když klíčí, tak smrdí. :) "Nejlepší" zkušenost mám s dvouzrnkou, ale i ozimá dobře vyklíčila. Bohužel jsem to pak vyklíčené vyhodil, protože jíst jsem to mohl jen s kolíčkem na nose (chuť byla OK).
Co se šrotu týče, tak to je jednoduhé. Večer vezmu hrst nebo pšenice, ovsa, žita nebo čehokoli, dám to do vody nebo do džusu (mám-li čerstvý hruškový, jablečný nebo pomerančový) a přisypu nějaké slunečnice, mandle nebo tak. Ráno to buď rozmixuju ručním mixérem nebo jím jen tak (to většinou, protože jsem línej). Pak do toho rozkrájim banán, nektarinku, jabko nebo cokoli a přidám rozinky nebo nakrájené datle, aby to bylo správně sladký. Občas do toho ještě zamíchám klíčky vojtěšky.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

proplachuj proplachuj proplachuj
Nevědomost je tak lehká!
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

Příspěvek od Danda »

jeste k tomu nepribirani, jednim z hlavnich duvodu nepribirani na vaze je casto zahleneni traviciho traktu z nasich varenych a prevazne mlecnych hrichu z minulosti, pokud se telo neodhleni, zvlaste povlak hlenu na stenach strev, nedochazi ke vstrebavani potravy a jidlo z valne casti proklouzne nami neabsorbovano. pomuze dzusovy ci vodni pust, klystyry a hydrocolony a piti nepasterizovaneho jablecneho octa, ktery si nejlepe vyrobite sami-
kilo nastrouhanych jablek i s jadrinci dat do petilitrove lahve zalit prevarenou vychladlou vodou 5cm pod okraj, priklopit talirkem, po cca10 dnech v teple zkvaseny ocet pres sito ci gazu slit do flasek a jeste nechat par dni ci tydnu ustat, potom 2krat az 3 krat dene 2caj.lzicky octa rozmichat ve vode treba s medem i bez a vypit, super odhlenovac a alkalizer celeho tela, spousta mineralu...zivotabudic
cat
Příspěvky: 21
Registrován: pát úno 25, 2005 16:27
Bydliště: Sever

Příspěvek od cat »

Taky mi dělá velké potíže hubnutí po syrové stravě, co s tím? Baštit hodně ořechů? Jsem úplně malátná, hladová a vyhublá, musím se vždy něčím dokrmit, co mám dělat? Jak se toho zbavit? Hubnout rozhodně už nechci, jsem hubená až moc.... :roll:
vicki
Příspěvky: 22
Registrován: pon dub 04, 2005 9:57

Příspěvek od vicki »

Ahoj, asi to zalezi, co jis a v jakem mnozstvi. Myslim ze jist hodne orechu neni to "prave orechove". Zkus zaradit avokado - ma hodne kalorii, na snidani pak rozmixovana seminka s ovocem, na salaty pridat trochu vic oleje, muj oblibeny je tedka olej z makadamskeho orisku. A jez casteji, pokud to jde. snad ti tohle trosku pomuze. Vicki
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

ak je niekto už dlho na vita strave, nedarí sa mu pribrať a chcel by, nemusí sa ovocím, zeleninou a orechami prepchávať
nech vyskúša toto:

1 dcl ovsených vločiek ráno zaliať vodou, nechať asi hodinu stáť, toto jesť každý deň popri klasickej vita strave

priberá sa od toho až po čase s tým treba radšej prestať.
Kto športuje spevnie do svalov, kto nešportuje, zaobalí sa do tukových vankúšikov
skúste, vyskúšali už viacerí a funguje to viditeľne a pomerne rýchlo
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

hubnutí

Příspěvek od Selma »

ty tukové vankúšiky mě zaujaly:) Ženská prsa bez tukových vankúšiků totiž vůbec nejsou.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Já vím, že je to všechno velice individuální, ale nemohl by mi někdo říct, jak moc ještě budu hubnout? :P
Pro lepší představu sem dávám údaje, jak to vypadalo po 21-denním půstu, před kterým jsem vážil cca 83kg.

kdy / kdy / kg / procento tuku
den po půstu / 31.10.05 /75,1/ 14
14 po půstu(návratovka) / 14.11.05/ 80,5/ 14,2
měsíc po půstu (návrat k vař.)/ 28.11.05 /81,5/ 15,3
14 dní na převážně vita / 31.12.05 /80,8/ 15,7
měsíc na vita / 31.1.06/ 77 /12,7
10 týdnů na vita / 10.3.06 /75,4 /12,8
líp mi to zformátovat nešlo

Měřím 188 cm. Podle chytré váhy je moje ideální hmotnost 70,7 - 88 kg, ideální BMI 20 - 24,9 (teď mám 21,3) a procento tuku 14 - 20%.

Ne, že by o něco moc šlo, ale potřeboval bych vědět, jestli mám třeba přidat tuky nebo co. :-) Poslední měsíc jsem si třeba dával hodně oliváku do salátů a stjen hubnu. Tak si myslím, že bych tomu asi měl nechat volný průběh. Cvičím každý den trochu jógu a jednou týdně plavu tak 1,5 km. A žádné problémy, jako třeba slabost nemám. Jím: ráno ovoce, přes den taky a někdy i kořenová zelenina. Odpoledne aspoň jeden salát ze zeleneho nebo brokolice apod. a večer oříšky/semena a ovoce.

Váš kostliveček. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

v první řadě musím tedy napsat, že Ti to tak nějak závidím..... :wink: :)

no jinak právě nevím jak pomoci, protože já mám pomalý metabolismus a mám spíš opačný problém

asi možná méně těch půstíků a přidat avokáda a ty sytější věci, ale to Ty víš.
Je možné, že se ta váha opravdu zastaví na nějaké hranici a už dál to nepůjde a najednou to naopak půjde nahoru. Až si prostě to tělo zvykne, že ta změna není chvilková, ale že to takto bude.
Myslím že tady se budou muset ozvat kluci......připadá mi, neříkám, že úplně, ale že je to častěji klučičí problém s tím hubnutím. :wink:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nazdar kostlivce,
ja mam pocit, ze z olivaca sa na mna nenalepi nic, aj keby som ho daval 0,5 l denne. maze supr, ale tam asi jeho funkcia konci. tuky ktore sa viac lepia na telo su podla mna tie, co maju vyssi obsah nasytenych mastnych kyselin, idealne napriklad kokosovy olej, avokados, vlasaky a ine orechoviny, pripadne konopne semena kvoli svojej univerzalnosti. pri anabolizacii bude dolezity urcite tiez dostatocny prisun viacnenasytenych mk, vsetkych mineralov a stopovych prvkov, vitaminov atp. za najvplyvnejsi faktor ale predpokladam silove cvicenia /teda opak tych kondicnych/. v najblizsich dnoch to budem skusat na sebe, takze tu neskor hodim dojmy.
mne osobne tiez nejake to rebro nevadi, beriem to skor ako experiment ci dokazem nenasilne regulovat body mass upravenim diety a pohybu, alebo ci to pre mna bude na vysokom percente raw tazka drina. napriklad pred zimou by sa to mohlo hodit celkom dobre.
maj sa.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já jsem stabilizovanej dlouhodobě někde mezi 68-72.
myslim, že tělo si drží přesně co k životu jaký vede potřebuje, poslední dobou jsem dost zmírnil svoje jídlo při běžným nicnedělání bez větších změn v hmotnosti,
Jakmile jsem ale teď začal natvrdo zase trénovat, tak předpokládám, že přiberu, protože už se mi párkrát zase podařilo vyjet z dostupných zásob energie, tak uvidim jak tělo zareaguje. Třeba včera, snědl jsem jen hrst jahod k snídani, 4 malý pomeanče, pak vcelku mini pizzu ala Tereza ale už to asi nebudu opakovat neb se mi hoodně blbě tráví...
k tomu 6km vláčení dítěte na saních za sebou závějema ve větru, odpoledne pak odhazování sněhu a stavby všeho možného ze sněhu pořád šlo o házení lopatou, 2 hodiny v kuse, po hodině odpočinku 12km na běžkách na naupravený stopě a domu jsem byl rád, že jsem se doplazil, poslední 3 kilometry už jsem cejtil, že jedu jako na půstu... na prahu domu jsem byl v kómatu a vzpamatoval jsem se až po kile jahod, dvou banánech a pomerančích... ale chutnalo to zas jak nikdy v životě...
Takže, jak vidno, pokud po tělu budeš časem chtít nějaký výkony, buď ho budeš muset navést víc na astrálná krmení a nebo předem včas začít s přípravou na tu činnost... a nebo se při té činnosti krmit...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Sluníčko píše: asi možná méně těch půstíků a přidat avokáda a ty sytější věci, ale to Ty víš.
Je možné, že se ta váha opravdu zastaví na nějaké hranici a už dál to nepůjde a najednou to naopak půjde nahoru. Až si prostě to tělo zvykne, že ta změna není chvilková, ale že to takto bude.
Myslím že tady se budou muset ozvat kluci......připadá mi, neříkám, že úplně, ale že je to častěji klučičí problém s tím hubnutím. :wink:
V půstech není problém, ty mi jenom vždycky vzaly tuk. A teď dělám jenom jedničky. Avokáda hrozně lezou do peněz. :?

Já doufám, že se někde zastaví, jen bych věděl, +- kdy. Ale ještě nějaké "špeky" mám. :P
800914 píše: idealne napriklad kokosovy olej, avokados, vlasaky a ine orechoviny, pripadne konopne semena kvoli svojej univerzalnosti. pri anabolizacii bude dolezity urcite tiez dostatocny prisun viacnenasytenych mk, vsetkych mineralov a stopovych prvkov, vitaminov atp. za najvplyvnejsi faktor ale predpokladam silove cvicenia /teda opak tych kondicnych/. v najblizsich dnoch to budem skusat na sebe, takze tu neskor hodim dojmy.
mne osobne tiez nejake to rebro nevadi, beriem to skor ako experiment ci dokazem nenasilne regulovat body mass upravenim diety a pohybu, alebo ci to pre mna bude na vysokom percente raw tazka drina. napriklad pred zimou by sa to mohlo hodit celkom dobre.
maj sa.
Pokud jím vyváženě, tak bych přece neměl hubnout ani když nebudu dělat silové cvičení. Zkusím víc kokosáků. (-: Pak tedy napiš, jak jsi dopadl, pls. Mě taky žebro nevadí, ale to málo svaků, co mám, bych rád zachoval. :P
tvx píše:myslim, že tělo si drží přesně co k životu jaký vede potřebuje, poslední dobou jsem dost zmírnil svoje jídlo při běžným nicnedělání bez větších změn v hmotnosti,
Já si to taky myslím, ale je to nezvyk-hubnout bez vlastního přičinění. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

u mě to ale asi znamenalo, že jsem dřív žral zbytečně moc... svoji váhu mam už stejnou druhým rokam a to jídlo povětšinou ubývá, jen na zimu občas nastoupe... ty jsi ale asi ještě nenarazil na tu hranici kdy si tělo připadá, že je tak akorát...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Já jsem taky hodně zhubla při přechodu na syrovou stravu. Důležitý je pohyb, aby si tělo vytvořilo nové zdravé buňky.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Chtěl jsem citovat jen tu Tvou první větu.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

To je ale zajímavý téma..... :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tereza: No to víš. Normální lidi řeší, jak zhubnout a my, jak přibrat. Ty jsi taková naše výjimka, Tebe taky počítáme mezi nás. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Odpovědět