HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak to zahřeje u srdce... :lol:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Pokud nechceš přibírat ve stylu zápasníků Sumo tak bych s těma 20g lněných semínek denně opravdu vystačil.
Růst svalů - jíst často menší porce, kvalitní proteiny aspoň 100g denně a dost energie ze sacharidů, silový cvičení.
Místo kokosem a avokádama se raději láduj brokolicí :wink:
Na syrovce často kluci hubnou svaly a holky přibírají tuk, což je dáno rozdílným metobilsmem / podílem svalové hmoty a přízpůsobením těla nízkoproteinový stravě.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Johny píše:Místo kokosem a avokádama se raději láduj brokolicí :wink:
A nebo kapustou. :wink:

Díky
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Pokud nechceš přibírat ve stylu zápasníků Sumo tak bych s těma 20g lněných semínek denně opravdu vystačil.
presne tak. a navyse sa od 21g vyssie prejavuje aj ich euforicnost takze bacha. :lol:

teraz vazne. nejak som v tom unahlenom prispevku fakt zabudol spomenut aj proteiny :oops: , esteze tu ma vzdy kto doplnit to chybajuce.
reagoval som cisto na problematiku tukov. proteiny okrem brokolice a inych zelenin bezpecne zabezpecia urcite aj tie konopne semena. teda okrem ineho.
o tukoch sa uz hadat nebudem, viete kolko potrebujete, bud z vastnej skusenosti alebo tabuliek who takze vam radit nebudem. ja ich asi potrebujem viac, hlavne tych esencialnych, mam ale asi iny metabolimus.. urcite by som nikomu neradil prezierat sa fatom bez rozmyslu, ide mi len o zistenie skutocnych potrieb na bezchybne fungovanie.
cela tato tema je dost obsiahla, takze be clever boys, ked sme sa rozhodli zakrocit proti rebram, pozor tiez aby z nas nakoniec neboli vita-michelini.. klucom je zrejme tak ako vzdy spatna vazba.
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Příspěvek od Alchemist »

Johny píše:Pokud nechceš přibírat ve stylu zápasníků Sumo tak bych s těma 20g lněných semínek denně opravdu vystačil.
Růst svalů - jíst často menší porce, kvalitní proteiny aspoň 100g denně a dost energie ze sacharidů, silový cvičení.
Místo kokosem a avokádama se raději láduj brokolicí
Kontrolni otazka: kde vzit na raw strave tech 100g kvalitnich bilkovin, kdyz se sni jen 20g lnenych seminek (odhaduju, ze maji tak kolem 20%, tj. 4g)?

Ja jen, ze jsem se kouknul jaky obsah bilkovin ma treba brokolice - 4,4g na 100g (Zdroj: http://www.stob.cz/view.php?cisloclanku=2005011301 ) tak mi to vychazi pres 2kg brokolice denne.

No jestli to kluci fakt jite, klobouk dolu. A jeste mozna jedna kacirska otazka - proc 100g bilkovin denne?
Delej co muzes, s tim co mas, tam kde jsi!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

To je asi zas nějaká proteinová sebevražda ne? 100g to trochu přeháníte ne...

To alchemyst: 2kg brokolice denně ale není vůbec žádnej problém.... ale že by tam bylo 4,4g na 100 proteinu to se mi zdá taky dost přestřelený
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Záleží na druhu brokolice, někde píšou 3g a někde i 6g.
Pokud má někdo problém sníst 2kg brokolice, tak s pomocí dobrýho juiceru z toho jde vyrobit drsnej protein drink třeba s trochou jablek.
100g rostlinných bílkovin není myslím vůbec přehnané, pokud cvičíš a chceš přibrat svalovou hmotu.
Pak ještě ta kapusta a nejkvalitnější aminokyseliny má špenát a ještě lepší listy tuřínu a ještě lepší tráva a určitě nejlepší listy mýho oblíbenýho modrýho květáku :)
Semínka a ořechy jsou hlavně zdrojem tuku, maj málo minerálů a když je budu jíst jako hlavní zdroj bílkovin tak ze mě bude dřív hrouda sádla než nějaký sportovec :roll:
Nebo někdo viděl gorily živit se lněným semínkem ? :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Johny píše:
Semínka a ořechy jsou hlavně zdrojem tuku, maj málo minerálů a když je budu jíst jako hlavní zdroj bílkovin tak ze mě bude dřív hrouda sádla než nějaký sportovec :roll:

já jsem teda snědl za posledních 489 dní tak 20 kg ořechosemen a 513 avokád a přibral jsem z těch 64 na 67,8, ale kdoví jestli v tom není ten les a tuku mám furt 0la.

Nebo někdo viděl gorily živit se lněným semínkem ? :wink:
ne, ale ovocíčkem joo, hihi
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Já ale potřebuju sundat ten špek, jehož neodstranitelná vrstva mi obaluje moji rostoucí svalovou hmotu!

Jdu si asi někam založit opoziční téma.... :(
A založit klub exotů vitarián-špekoun, kde asi zůstanu sama....

Jestli to takhle půjde dál budu mít za chvíli 80kg - svaly rostou, špek nemizí


Jsme asi jediná kdo musí držet v rámci vitariánství dietu.. a voni se tady trápěj tim jak nehubnout :!:

Semínka a vořechy už nekonzumuju...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

také se tím "bavím" - jak nehubnout.... opravdu tento problém bych si opravdu přála, ale věřím, že to může někoho trápit.

já také patřím k těm, kteří dokáží přibírat skoro ze vzduchu...ale je fakt, když začnu více sportovat než je u mě běžné, tak já hubnu.....už aby bylo déle vidět, už je to za rohem, abych mohla běhat i v týdnu...citím že ta zima se na mém těle zachovala trošku tak, jako by měla přijít znova a já ji měla prospat jako méďula....

na této stravě a se sportem to u mě je ale tak nějak všeobecně dobré z tohoto pohledu, ale kdybych nejedla jak jím, ale "běžně" a ještě nesportovala, tak mám tak o 15 kg víc
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne úte bře 14, 2006 13:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Johny píše: Nebo někdo viděl gorily živit se lněným semínkem ? :wink:
A modrým květákem? :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Nebo někdo viděl gorily živit se lněným semínkem ?
johny, ty sa snad planujes stat gorilou, co? :lol:

nevravim ze by sme si nemali brat priklad a inspiraciu z blizkych relativcov, keby sa ale mali ludia zivit uplne rovnako ako opice, opominali by sme podla mna tych par neprehliadnutelnych rozdielov, ktore su prejavene v nasich potrebach /a ambiciach, hehe/.
ako hovori basnik, i want more. :lol:

k tomu lanovemu strasiakovi: kolko omega3 myslis realne telo vstrebe a vyuzije z 20g semien? /nevravim uz o tom, ze by to boli nepomlete semena../ prepocitavas to systemom ze napr. 30% su tuky, 60% z toho omega3, takze je to realne vyuzite mnozstvo?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Slunicko, mam to stejne jako Ty, jak jinak, ze :P ?
Pokud necvicim, obaluju se tukem raz dva. Pokud cvicim, hubnu. A kdyz bych nebyla na vitastrave, tak mam taky aspon o 15 kg vic (bez pohybu hadam vic). Taky tloustnu asi jen ze vzduchu.

Terezo, myslim, ze to tu tak ma vetsina holek, takze neklesej na mysli!
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

800914 píše:
Nebo někdo viděl gorily živit se lněným semínkem ?
johny, ty sa snad planujes stat gorilou, co? :lol:

nevravim ze by sme si nemali brat priklad a inspiraciu z blizkych relativcov, keby sa ale mali ludia zivit uplne rovnako ako opice, opominali by sme podla mna tych par neprehliadnutelnych rozdielov, ktore su prejavene v nasich potrebach /a ambiciach, hehe/.
ako hovori basnik, i want more. :lol:

k tomu lanovemu strasiakovi: kolko omega3 myslis realne telo vstrebe a vyuzije z 20g semien? /nevravim uz o tom, ze by to boli nepomlete semena../ prepocitavas to systemom ze napr. 30% su tuky, 60% z toho omega3, takze je to realne vyuzite mnozstvo?
Aha já zapomněl, my jsme se vyvinuli z opic protože jsme si začali opékat mamuty, tak to pardon - oprava - žádná brokolice ani modrý květák, jsme přece inteligentní bytosti, tak nebudeme celý den žvýkat, dáme si raději ten řízek :wink:

Omega3 - kolik myslíš že těch tuků potřebuješ ? V zelenině jsou taky. A jíst to na energii to se mi nezdá dobrej nápad. Stejně se to nejdřív ukládá.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

predsa len sa rozoberaniu tych tukov nevyhnem.. mam pocit, ze sa trochu misundrstandujeme.
osobne citim ze omega3 /ale napriklad aj gama-omega6/ potrebujem v davkach vyssich ako su tie odporucane. mam preto na vyber dve moznosti: bud sa vybodnem na odporucane hodnoty a budem ich tahat v rozumnych mnozstvach z lanoveho, borakoveho, konopneho, pripadne inych olejov, alebo zacnem zase jest ryby a morske priserky kde sa tieto vzacne tuky nachadzaju tiez. zatial mam pocit, ze je dlhodobo udrzatelna aj prva moznost, k tej druhej teda zatial konvertovat nemusim. ak by si chcel z tychto tukov nabrat nejake to pneu, bolo by to asi dost tazko uskutocnitelne, pretoze maju v prvom rade funkciu katalyzatorov pri mnohych telesnych funkciach /teda aj pri naberani svalovej hmoty/ a nie primarne lepit sa na bunky a ukladat nezdrave nadbytky.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Aha já zapomněl, my jsme se vyvinuli z opic protože jsme si začali opékat mamuty, tak to pardon - oprava - žádná brokolice ani modrý květák, jsme přece inteligentní bytosti, tak nebudeme celý den žvýkat, dáme si raději ten řízek
trochu prehanas, nemyslis..? :lol: nenapisal som nejest brokolicu a modre listy /ani ladovat sa rizkami, to by som bol registrovany asi skor na rizek.cz/, neodporucam ani jest nadbytok tukov. hladam balanc. u mna je zatial dosiahnutelny jedine zaradenim urciteho mnozstva tychto olejov. casom mozno vystacim len s tymi emk ktore su v zelenine a ovoci, dovtedy ich ale budem musiet doplnat aj sposobom, ktory som nacrtol. /ak teda nezvolim druhu moznost/. mozno ide len o doplnenie deficitu, ktory som vytvaral roky. ked sa strati, znizi sa asi aj potreba kvalitnych semien a olejov.
Omega3 - kolik myslíš že těch tuků potřebuješ ? V zelenině jsou taky. A jíst to na energii to se mi nezdá dobrej nápad. Stejně se to nejdřív ukládá.
zase trochu nadsadzujes.. ved som nepisal o tom, ze davam tuky ako zaklad energie, v skutocnosti len napomaham jej lepsiemu vyuzitiu. :wink:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

hmm... NO, lněné kašičky a konopná mléka mám taky za sebou, kdyby tak Grundová z lidovek tušila, že za rok skončím u ryb, bych asi nebyl tak slavnej hehe :lol:
Nicméně zkusil jsem je a bohužel ač jsem sebevíc nechtěl, musel jsem udělat následující závěr: Po 13 letech vegetariánství a z toho 9 na raw mě pár ryb hodilo uplně do jinýho levelu, jinak řečeno - asi jako když zjistíš po tak dlouhé době používání auta na co je ten pedál úplně vpravo :shock: Prostě hustý no. Jak jsem psal, na tý zelenině funguju taky celkem dobře, až na to že si fakt připadam jak ta gorila a protože nejsem v jungli ani na zahradě plný modrejch květáků tak je to tak nějak složitější. Jelikož jsou pro mě i důležitější věci, než fyzická kondice, zvlášť za takovouhle cenu, která nese samozřejmě i mnohá negativa, jichž jsem si vědom, tak jedu zrovna zas na zelenině a nehodlám se smířit s tím, že místo na vysněné zahradě strávím zbytek života jako rybář :? Ovšem nedokážu ignorovat fakta a mazat si med kolem úst, vidím věci z různých pohledů a tak musím dál experimentovat, kdo ví, na co ještě přijdu, možná že skončím jako Maháriši kerej nic neřešil a stačilo mu že JE.. ale k tomu mam zatím hodně daleko.. :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ten pedal v pravo.. co to v skutocnosti je? nadsenie zo zivota alebo ako by si to popisal?

ked dovolis trochu ironie: mozno stacilo, aby si tie kasicky a placky robil cely ten cas z mleteho lanu, pripadne ich obcas napustil kvalitnym lanovym alebo inym olejom a ako rybar by si skoncit nemusel.. :wink: /nenarazam tym samozrejme na to ze ryby su v tvojom pripade nejaky preslap, to si fakt nemyslim/
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Johny
...možná že skonèím jako Maháriši kerej nic neøešil a staèilo mu že JE...
:wink:

Já kdyz jsem furt mèla období a resila, jist rybu/nejíst rybu od skvèlého rybáre máho bratra, po prectení Dalailámových slov, kde píse. "kdyz ulovíte rybu na hácek, vezmete ji do ruky a prostè cítíte tu bolest a strach, kterou ryba právè v tu chvíli má. A vy tuto její bolest nesnesete, pustíte jí. Tomu se ríká soucit"

Nojo, ono se to hezky cte, ale co mè nakonec presvèdcilo?!
Nèjakej mèsíc na to jsem si v mnichovském trhu dala pèknè opecenou na ohni rybu. Fakt byla dobrá. Do 5min. já a prítel jsme zacli mít horké celo a týden jsme odmarodili. Ta ryba byla tak stará, a mi reagovali hned.
Od té doby se ryby nedotla já ani muj prítel.

Nikdy nevíme, kdy a jak pochopení a rozhodnutí k nám prijde v nasi zkusenost.

( :?: ctu, jak mi cz gramatika úplnè sjela. No, uz to opravovat nebudu)

Téma: jak nehubnout? mè se moc pod mých 42kg jít nechce, myslím, ze na to nyní psychicky nemám, jít pod 40kg. "Závidím", kdo má ta prebytecná kila. :wink:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Snad nejsem taký blb abych dělal kašičky ze lnu celého :roll:
Myslím že problém není v tucích ale v mnou stále zmiňovaných proteinech a možná též B12a možná jód ale řasy jím.
Pravý pedál je plyn :wink: Prostě najednou energie v každym svalu kterej najednou pochopil že je tu od toho aby se hýbal - chuť sprintovat, použít sílu - dynamická energie.. no a dokážu rozpoznat, kdy je moje tělo v anabolismu a kdy v katabolismu, je to cítit ve svalech, buď musím celej den žvejkat a šťavit zeleninu jak kokot anebo snim rybu s bramborem.
Kdyby mě to nesralo tak z toho mam dost euforii :P
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Johny
[quote]...buï musím celej den žvejkat a š
Naposledy upravil(a) Janina dne úte bře 14, 2006 19:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nechces prehliadat fakty, tak ti skusim pre inspir par uviest.
ak pripustime fakt, ze hlavny dovod lepsieho pocitu na rybach by mohol byt spojeny prave s omega3 /vsetky ostatne vyzivne sucasti rybieho masa sa daju celkom v pohode tahat aj z beznej raw stravy, aj ten jod aj proteiny aj b12/, je namieste otazka, preco sa to pri rybach prejavi tak intenzivne v kratkom case..
odpoved som uz skor tiez hladal a nasiel som hlavne jeden zaujimavy fakt. v rybacom mase su tuky pripravene k skoro okamzitemu vyzitiu, zatial co tuky z lanu musia prejst dost zlozitou alchymiou kym z nich organizmus vyrobi kyseliny tych istych vzorcov ako su ponukane na priamy odber v rybacine.
dalsi fakt je ten, ze dlhodobym destruktivnym zivotnym stylom telo straca schopnost celu tuto alchymiu vykonavat bezchybne a vznikaju teda deficity konkretnych poddruhov emk.
problem sa v beznej praxi rozdvojuje.. ak clovek zaradi namiesto rybaciny lanovu nahradu, v prvom rade sa nenastane ucinne stiepenie tychto tukov /ktore je naozaj dost komplikovane/ na konecne molekuly pretoze organizmus este stale ocakava jednoduchsiu alternativu. preto sa neda spozorovat efekt tejto substitucie okamzite. druhy problem je v tom, ze ked si uz telo nakoniec predsa uvedomi, ze ak tieto molekuly pre zdrave fungovanie potrebuje,bude si ich musiet samo vyrobit. tento proces sa ale musi naucit a to chce cas. fakt je ten, ze s kvalitneho prisunu omega3 + omega6 v teoreticky spravnom pomere telo dokaze vyrobit akukolvek tukovu molekulu, ktoru potrebuje. musi byt ale funkcny cely mechanizmus ktory to umoznuje.
takze o com to tu cely cas meliem? :lol: cas lieci. to je fakt.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

je ale tiez mozne ze ten pocit vyvolava priamo zivotna energia tvora ktoreho pozivas. v tom pripade by to bolo uz asi len otazkou toho, ci ju naozaj potrebujeme alebo ci je to skor obdoba kultu ludozrutstva alebo upirstva. :lol:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Dík za info čísélko :wink:
Ale podle všeho mi vychází že problém je skutečně v proteinech, možná je to dáno mojí krevní skupinou nebo co já vím, ani nevim jakou mam, prostě moje tělo musí mít min.20% energetického příjmu v proteinech aby se cítilo dobře a to je bez masa poněkud problém.. :? Chapiš ?
Co píšeš nezavrhuju, zkusím s tím ještě zaexperimentovat..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

hlavne ma ale nechap tak, ze ta kvoli tomu rybaciemu uletu alebo osvieteniu beriem s despektom. to by som tak musel v tom pripade brat aj seba a to si nemozem dovolit.. :lol:
uz asi vies ze som do akvaria pricmuchol tiez.. hehe.
momentalne pracujem na znovuobnoveni vyssie spominanej alchymie a po pociatocnom hluchom obdobi sa myslim proces viditelne rozbieha.
budem informovat, ci sa to nakoniec vyrovna tomu rybaciemu rausu, alebo ci je to len lacna nahrada.. :lol:
drz sa.

/ak ta zaujimaju podrobnosti vedeckeho a nie iba mojho laickeho pohladu, hod si do googlu nieco na sposob transformacia omega3 omega6 prekurzory atp., posurfuj a uvaz sam/
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

800914 píše:dalsi fakt je ten, ze dlhodobym destruktivnym zivotnym stylom telo straca schopnost celu tuto alchymiu vykonavat bezchybne a vznikaju teda deficity konkretnych poddruhov emk. .
Odkud máš tuto informaci?

Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

kym spatne vyhladam konkretne fundovane pramene z ktorych som si tuto informaciu vzal, skus si pre vseobecne info prezriet napriklad tuto pop-stranku, zmienky o inhibitoroch konverzie omega kyselin asi bude uvadzat aj udo..

http://www.udoerasmus.com/FAQ.htm#1_1

tak uz som ti nasiel aj jednu vedecku studiu, mas o zabavu postarane :lol: dufam ze to budes moct stiahut tak ako ja, je to v pdf formate..

http://www.ahrq.gov/downloads/pub/evide ... mental.pdf

to co som zhrnul zjednodusenou laickou synetzou tam mas pekne rozpitvane hned po introduction, teda v metabolism.. a metabolic pathways of omega3..

tak nech sa ti z tych skratiek nezavaria mozgove obvody.. :lol:

johny mozno sa ti to pdf-ko bude tiez hodit, cela problematika je tam rozanalyzovana fakt dokladne, a predovsetkym je zamerana hlavne na vplyv emk na mozgove funkcie a tym padom sa to bude aspon ciastocne dotykat aj toho mental+fyzikal rausu.

su tam usefull tabulky, kde su uvedene zdroje omega3, ci uz rybacie alebo ine..
a ked som pisal o komplikovanosti celeho procesu metabolizacie tychto mastnych kyselin, schema na konci metabolic pathways to myslim demonstruje dostatocne.. :wink:

/mohol som to asi radsej supnut do fora tuky, hm, ale velmi od temy to myslim nie je, su tu urcite aj vacsie chaosy/
Naposledy upravil(a) 800914 dne úte bře 14, 2006 22:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mmch, nepsal tu někde NEO, že jahody maj obě omegy v ideálním nožství? Možná proto mi tolik chutnaj...

cituji:

TUKY

Kdyz se tu uz mluvi o tech tucich. Mohu vas ubezpecit, ze ty tuky jsou take v ovoci a zelenine. Casto dokonce v lepsim pomeru nez z ostatnich zdroju.

Vedecky vzato, nikdo presne nevi kolik tech tuku potrebujeme.
Presto jsou urcite standarty. Jako napr. ze pomer mezi esencialnimi mastnymi kyselinami LA:ALA by mel byt 3:1 az 1:1. Z orechu a seminek to splnuje pouze lno a konopi. V pripade zelenych listu se pomer najednou obrati k prospechu ALA - LA:ALA je v pomeru 1:2.
Co se tyce mnozstvi tak se svetove autority domnivaji, ze 1,5-2,5 gramu ALA na den je dostatecny prijem. A dale, ze co je vice dulezite, je pomer mezi LA a ALA. Pri konzumaci obilnin se tento pomer zvrhne az k 20:1 pro LA. A to nemusi byt priznive, protoze tyto latky konkuruji vzajemne o enzymy (desaturase, elongase).

Muzu za den snist pouze 3 kg jahod a jsem na te norme. Jahody obsahuji ca. 66 mg ALA/100g * 30= 2g ALA/den
Dam si jeste hlavku salatu ci kaderavku, priblizne 300g- 130*3= 390mg + 1980 = 2,4g ALA

Podle vedy tedy splnuji doporuceny denni prijem ALA, pokud pouze jim treba jahody (a k tomu pouze polovinu meho kalorickeho prijmu behem dne).

Ty povidani o tucich jsou vice o marketingu, nez o zdravi. Ale kazdy ma samozrejme pravo si vybrat a verit tomu, co uzna za vhodne.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ked som spominal ze ja som momentalne v stadiu kedy si telo vylozene pyta zvysene davky emk a ze raz sa mozno dostanem do stadia, kedy po uplnej rehabilitacii vyssie spominaneho procesu a pripadnom doplneni deficitu bude telo schopne vystacit aj so zel-ovoc zdrojmi, tak tvx je asi nazorny priklad. /tie pekace lanovych semien asi nakoniec fakt neboli zbytocne/ to ze teraz uz na lan a konope atp. nema jeho telo chut pri troche tendencnosti reprezentuje prave to ze tieto zdroje su pre neho uz prilis koncentrovane.

a tu rovnovahu 3-6 nemusime nutne hladat iba v dealnom pomere ktory v niektorych potravinach /jahody, konopne semena, mozno aj dalsie/ serviruje maticka priroda, ak chceme vyrovnat dlhodoby deficit omega3, ideal je prave ten flaxseed oil, ktory je ich najkoncentrovanejsim zdrojom, prakticka alchymia nam umoznuje tento pomer nenasilne regulovat napr. riedenim inymi olejmi, ktore maju naopak vyssie percento omega6.

a zeby sme tu prave oklukou kecali aj o tych jahodovych eufach? hm, ja ti nevim, karle..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tady na to nemám, ale co theta 672?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tady na to nemám, ale co theta 672?
myslis ta z andromedy? zadaj suradnice.. stretneme sa na orbite.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:
tady na to nemám, ale co theta 672?
myslis ta z andromedy? zadaj suradnice.. stretneme sa na orbite.
tady je to pro mne moc odborné, což vitoušství není
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tak jsem zjistil, že mi zase zmizel kus zadku. Vyrýsování je prima, ale na zadku bych docela rád něco měl, abych mohl sedět. Kdo daruje za odvoz trochu tkáně? :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

vymenim za trapezove svaly.. len seriozne.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

To nepůjde, ty taky nemám nic moc. Včera jsem se fotil, abych měl nějakou zpětnou vazbu, jak vypadám zezadu a není to nejhorší. 8)

Rozhodně to není kostliveček. :-) Takže je vlastně všechno v pohodě. 8)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nenatacal si ten akt fotenia na kameru? mohlo by sa to podla mna celkom slusne umiestnit v domacich drb-videach. :lol:

pracujes uz na tej omega afere?
pozn. pre zaujemcov o vyskusanie tohto experimentu, najdolezitejsie je hlavne zabezpecit vstrebatelnost naviazanim omeg na syrove aminokyseliny, methionine, cysteine, cystine, posluzia mlete sezamy, brazilnuty a tiez lanove semena.
bezim do prace. see ya.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Na kameru ne, mám jen fotky.

Nepracuji. Omezil jsem ořechovo-semenové míchanice a jím více konopí. Ale to přišlo tak nějak samo. Jinak tomu nechávám volný průběh a jsem zvědavý, kam až to dojde.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Advid píše:Tak jsem zjistil, že mi zase zmizel kus zadku. Vyrýsování je prima, ale na zadku bych docela rád něco měl, abych mohl sedět. Kdo daruje za odvoz trochu tkáně? :P
Zrovna nedávno mi jeden kamarád nabízel, že by se mnou vyměnil svoje stehna, p.s. pán hraje závodně squash, tak nevim...
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Jaké to bylo Honzo to první sousto masa, po 13 letech? Jak dlouho ses k tomu odhodlával? Ten první "kous" - to muselo být zvláštní ne? Neměl chuť sis to ještě rozmyslet a vyplivnout? Byla to "slavnostní" minutka anebo ses do toho bezhlavě pustil a nic neřešil?
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Jak kdybych to jedl včera, žádnej problém s psychikou ani s trávením, tělo dostalo co chtělo a bylo za to vděčné. Já jsem z toho ale vlastně nešťastný.. :cry:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Johny píše:
Nebo někdo viděl gorily živit se lněným semínkem ? :wink:
A už si někdy viděl gorilu bez pořádného bříška? :lol:
Obrázek

nebo orangutana?
Obrázek

:lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Selma dne stř bře 15, 2006 17:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

No vidiš Selmo, to nám to hezky zapadá do té mozaiky a copak se nám z toho všeho rýsuje za obrázek ? Asi že si mam jít rovnou hodit mašli..
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Johny píše:No vidiš Selmo, to nám to hezky zapadá do té mozaiky a copak se nám z toho všeho rýsuje za obrázek ? Asi že si mam jít rovnou hodit mašli..
Přijde na to, o co ti jde víc. Jestli o život nebo o prestiž.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

krasni hafani, tie pupky maju z toho lanu? :lol:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

No jo, asi překračujou povolené množství 20g denně..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

hm, mne uz predevcirem dosli zasoby a zatial sa mi nechcelo zajst do obchodu po novy balik. nenechavam si tym ale rozhadzat moodu, vcera som si namocil konopaky a pekne obmeknute ich prave dlabem len tak s trochou medu. jezisku este ze som sa uvedomil.., musim pozriet na who.int ci uz nie som za limitom..
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nojo, celej Buddha... prostě dejchaj do břicha "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nojo, celej Buddha... prostě dejchaj do břicha "c)
hele newbie nedelej mi tady bordel.. :lol:

k teme:
v prispevku kde spominam tie aminokyseliny som v tom spjechu spravil dost vaznu tvrdku. ide samozrejme o aminokyseliny viazane na siru a nie syrove ako ze su nutne z mlieka. to si mimochodom pravdepodobne myslela prave explorerka toho omega experimentu, dr. budwig, ktora prva upozornila na dolezitost mixovania lanoveho oleja so spominanymi aminokyselinami /ona pouzivala vyhradne tvaroh/. inak sa molekuly nedokazu predrat cez bunkove membrany a omegy putuju nevyuzite vsetci vieme kam.
navyse vraj neviazane na siru robia aj trochu neplechy, takze poznat tie spravne pathways je v tomto pripade namieste.

doba ale od cias budwigovej exploreringu pokrocila a dnes sa jednoduchym porovnanim s brazilnutmi, sezamom ale aj inymi pochutkami moze tvaroh akurat schovat do kuta a ticho zavidiet..
Naposledy upravil(a) 800914 dne stř bře 15, 2006 22:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

tvx píše:nojo, celej Buddha... prostě dejchaj do břicha "c)
To je blbost. Budha měl nastáro nafouklou i držtičku, nejenom bříško:-)
Danka
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 12, 2006 0:21
Bydliště: Lisbon, PT

neskrotny kacir >)

Příspěvek od Danka »

Tak neviem asi moj prispevok tvx zase vymaze ale mne na dobru vahu a proti slabosti super funguje 10-15 percent neuplne raw stravy ako napr tofu, seitan alebo dusena zelenina. Ale vzdy to jem s uplne raw zeleninovym salatom.

Ale to mozno iba mne a mozno sa to da aj lepsie vyriesit a pritom byt uplny vita.
:-)
Odpovědět