HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já jsem ale ze spirulíny teda nepřibral
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:já jsem ale ze spirulíny teda nepřibral
Tak mám také tušenie, že si ten typ, ktorý nepriberie ani keby zjedol 100 avokád naraz :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tiez by som nepribrala ani zo 100 avokad. Dokonca som kedysi viacero tyzdnov jedavala neustale banany a orechy na kila a kazdy tyzden som schudla kilo. Za 5 tyzdnov 5 a potom sa to dlhodobo stabilne zastavilo na 44 kg. Ale na inej strave ako ovoci, prip. orechoch som mala vzdy viac.
Naposledy upravil(a) Katarína dne čtv úno 15, 2007 9:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

buc11 píše:já jsem ale ze spirulíny teda nepřibral
Ok, dalsi nazor pre kamosku na temu spirulina a priberanie. Tak mi, prosim, Ta povedz:

- z akeho dovodu si tu spirulinu jedol (ocista, "doplnok", atd...)
- v akych mnozstvach a preco prave takych
- aky mas inac styl stravovania (vyplyva mi tu z toho, ze prevazne ovocie, ale aj zeleninu, orechy, zelene rastliny, riasy, tahini..., vsetko vo velmi velkych mnozstvach... este upresni radsej osobne)
- ked jedavas jacmen aj chlorellu, ci ma na Teba nejaky iny vplyv (aky?)

(Pre Selmu tu este bolo, ze preco pribrala. Ci jej viac zacalo chutit, alebo jedla rovnake mnozstva, atd.)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Katarína píše:
buc11 píše:já jsem ale ze spirulíny teda nepřibral
Ok, dalsi nazor pre kamosku na temu spirulina a priberanie. Tak mi, prosim, Ta povedz:

- z akeho dovodu si tu spirulinu jedol (ocista, "doplnok", atd...)
- v akych mnozstvach a preco prave takych
- aky mas inac styl stravovania (vyplyva mi tu z toho, ze prevazne ovocie, ale aj zeleninu, orechy, zelene rastliny, riasy, tahini..., vsetko vo velmi velkych mnozstvach... este upresni radsej osobne)
- ked jedavas jacmen aj chlorellu, ci ma na Teba nejaky iny vplyv (aky?)

(Pre Selmu tu este bolo, ze preco pribrala. Ci jej viac zacalo chutit, alebo jedla rovnake mnozstva, atd.)
to sa ma pýtaš vážně?, dyť to píšu furt dokola a jím furt to samý v maximálních množstvích, spirulu jsem jedl pro chuť (jím vše co vidím a krom tahini i můžu), jed jsem jí před cholerou a určitě ne v dýlery doporučovaných množstvích, ječmen nejim, nechutná mi a mám hodně zelenýho na louce aji teďka třeba
množství jím takový jaký můžu zvládnout, jelikož jsem zatím v přechodu, časem budu optimalizovat, nyní je pro mne nejdůležitější (víc než to naše vita) nějak zakončit tady to nesmyslné každodenní posedávání před tím žroutem energie
Takže, prosím, hlavně mě nikomu nedávat za vzor, rači se ani nezmiňovat, i když mám pocit, že v rámci těch všech nedokonalostí mohu být s odpovědmi a reakcemi svého těla spokojen
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Dik, odpoved maximalne uspokojiva. To nejde o vzor, ale o to, ze Ty tiez jedavas spirulinu, tak nech ma kamoska co najviac skusenosti od roznych ludi.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Buc, ty taky nepotřebuješ přibírat, jistě vypadáš výborně :-)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Selma, mozes na tie vyssie uvedene otazky odpovedat aj Ty?
Pripadne aj niekto dalsi, kto jedava spirulinu?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Selma píše:Buc, ty taky nepotřebuješ přibírat, jistě vypadáš výborně :-)
ano určitě, Pavluška to již dávno konstatovala, mám to zapsaný
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
Selma píše:Buc, ty taky nepotřebuješ přibírat, jistě vypadáš výborně :-)
ano určitě, Pavluška to již dávno konstatovala, mám to zapsaný
:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

tak po a/ z důvodů uvedených na obale, hodilo se mi prakticky všechno - kojím, byla jsem po nemoci, zhubla jsem, tak jsem se potřebovala revitalizovat.
po b/ v množství maximálním jak je uvedeno na obale, tedy 3xdenně 4 tablety ... zvolila jsem maximální doporučenou dávku abych snadněji zjistila, jestli to fakt funguje.
po c/ stravovací zvyklosti ... jím všechno, tj. maso a vejce z babiččina chovu, maso málo, vejce hodně ... ale teď ty potfory zrovna moc nenesou, tak spíš taky málo, mléčné výrobky - kysaná smetana z marketu semotamo nebo nepasterované mléko taky semotamo, celozrnné obiloviny tepelně opracované spíš méně, ořechy a semena hodně, ovoce hodně, zeleninu úplně minimálně, teď zrovna žádná neni, tak tu právě jsem chtěla taky nahradit tou řasou.
Jinak samozřejmě všelijaké občasné excesy ve formě nežádoucích pochutin, no
:roll: :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Dakujem, budem ju informovat.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

buc11 píše:
Selma píše:Buc, ty taky nepotřebuješ přibírat, jistě vypadáš výborně :-)
ano určitě, Pavluška to již dávno konstatovala, mám to zapsaný
:shock:
???
:)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Lisa
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 13, 2007 17:42
Bydliště: nedaleko Berouna

Zhubli jste vitariánstvím?

Příspěvek od Lisa »

Téma říká vše...tak zhubli..??? :D
Díky za případné příspěvky...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

ano
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Stejně jako Seraf (ano)
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Lisa
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 13, 2007 17:42
Bydliště: nedaleko Berouna

Příspěvek od Lisa »

Díky za odpovědi, ikdyž stručné... :)
Mohli byste napsat třeba něco bližšího..? Jako kolik kg...za jak dlouho...způsob...
Díky :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Lisa píše:Díky za odpovědi, ikdyž stručné... :)
Mohli byste napsat třeba něco bližšího..? Jako kolik kg...za jak dlouho...způsob...
Díky :D
já jsem i hubl i tloustl, podle toho, kolik a co sem jed, po denních avokádech jsem přibíral.
Jinak kvůli hubnutí stačí jen zmenšit příjem
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Příspěvek od P.H. »

Každý na vitariánství zhubne, tohle je celkam zbytečná otázka.
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

M.L. píše:Každý na vitariánství zhubne, tohle je celkam zbytečná otázka.
breathariáni možná přiberou
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Příspěvek od P.H. »

Brethariani neexistují, to je jenom pohádka pro děti.
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

M.L. píše:Brethariani neexistují, to je jenom pohádka pro děti.
a buch?

mimochodem dejchalové jsme všichni, akorát bez jídla a pití vydržíme různě dlouhou dobu, záleží od kolika třeba dnů se to do té kategorie zařadí

tak aspoň rata manek a http://www.rickross.com/reference/breat/breat10.html možná přiberou
a podvodníci: http://forum.breatharian.info/
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

buch je pmn prinajmensom breatharian, skor ale myslim funguje na plazmovy zazeh, minimalne warp 10.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

M.L. píše:Každý na vitariánství zhubne, tohle je celkam zbytečná otázka.
každý ne :( , nicméně uznávám, že stále ještě nejsem čistě na vita, takže vlastně nemám co říkat-přesto ale-jím méně a mnohem lepší skladba jídla a dolů nešlo skoro nic.....já hubnu jen, když se na to křečovitě soustředím a na to teď bohužel nemám kdy :?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

M.L. píše:Každý na vitariánství zhubne, tohle je celkam zbytečná otázka.
Tak jednoznacne bych to netvrdila
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

RadkaS píše:
M.L. píše:Každý na vitariánství zhubne, tohle je celkam zbytečná otázka.
Tak jednoznacne bych to netvrdila
já taky ne
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

I Wandmaker píše, že se dá na ovoci slušně vykrmit, a on si musí váhu hlídat pohybem...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Si myslim, že ten, kdo vitariánství chápe jako askezi a tím, že místo chleba zbaští banán si defacto "odpírá", tak ten spíše hubne.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:18, celkem upraveno 1 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Stesticko,Ty jsi posiloval?95 kg svalu je fakt hodne moc,a nemuzu verit ze spalis 30 KG za necely mesic.Urcite ne svalu,to proste neni mozne,ani kdybys je nahnal steroidama.
Ja mel po cviceni 84 s dost tukem,a na 65 jsem se dostal skoro po roce,a to s pustama a jezenim i jednou denne.jak jsi mohl shodit 30 kg za mesic?
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:18, celkem upraveno 1 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Tak to bylo ve svalech.Bez cviceni svaly narostou jen velmi malo.tak to byly tuky.Ale i tam shodit tolik za mesic je dost divny.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 2:18, celkem upraveno 1 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

ja myslel ze jsi psal ze jsi necvicil.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

:?:
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re:

Příspěvek od mandragora »

Mě by zajímalo, kdo z těch co přibírá po všem absolvoval 21 denní hladovku a kdo z těch co hubne taktéž. Jestli v tom hladovění a přegromavování buněk na ukladání zásob(pro jistotu) nebude nějaká souvislost.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: Re:

Příspěvek od mandragora »

http://www.magazinzdravi.cz/modules.php ... &emsid=481

Mnozí se vyhýbají jídlům s vysokým obsahem škrobu, jako např. bramborám, těstovinám, rýži, luštěninám či chlebu, protože se prý po nich tloustne. To je ovšem mylná představa - naopak škroby patří mezi největší hity racionální výživy.

A co bílkoviny? Nepotřebuje člověk i dostatek bílkovin?
Ano, ale nepotřebuje jich tolik. Dlouho se mylně tradovalo, že kvůli tomu, abychom měli silné svaly, potřebujeme jíst hodně bílkovin. Náš organismus se v tomto ohledu v mnohém podobá automobilu. Když už jednou automobil sjede z výrobní linky, potřebuje pouze tu a tam náhradní díly pro pravidelnou údržbu. Podobně i dospělý člověk; pro denní potřebu mu stačí relativně málo - asi 45 až 60 gramů čistých bílkovin denně. Každý ví, že auto potřebuje především kvalitní benzin. A pro náš organismus jsou takovým "benzinem" právě sacharidy, které nám dodají dostatek "vysoce oktanového paliva".

Nejsou ale tuky ještě lepším "palivem" pro organismus?
Všeobecně lze říci, že tuk je něco jako "kanystr s palivem", který máme všude s sebou. Je to naše rezerva. Když tělo spotřebuje sacharidy jako zdroj energie, pak začne využívat své rezervy. Ovšem tuk není ani zdaleka tak čistě spalován jako sacharidy a také není příliš energeticky efektivní.

Co to jsou ty sacharidy?
Sacharidy jsou všechny cukry a škroby, které přijímáme v potravě. Mnoho lidí má ale zmatek v terminologii. Není jim jasný například rozdíl mezi cukry a škroby a už vůbec nechápou takové pojmy jako jednoduché a komplexní sacharidy. Podle velikosti molekuly lze sacharidy rozdělit na jednoduché (monosacharidy, disacharidy a oligosacharidy) a komplexní (polysacharidy). Mezi jednoduché sacharidy patří glukóza, fruktóza (ovocný cukr), sacharóza (řepný nebo třtinový cukr), laktóza (mléčný cukr) a další. Ke komplexním sacharidům se řadí škroby a glykogen (živočišný škrob). Všechny sacharidy, cukry i škroby, se v trávicím traktu nakonec rozloží na glukózu. Krev pak glukózu ze střev vstřebá a použije ji jako zdroj energie pro organismus. Sacharidy se téměř výhradně nacházejí v potravinách rostlinného původu - obilovinách, ovoci, zelenině a potravinách z nich připravovaných, jako je chléb, pečivo, těstoviny a cereálie. Pokud jednoduché sacharidy (cukry) nejsou konzumovány spolu s vlákninou, jsou velice rychle vstřebány a stráveny, takže se ve formě glukózy dostanou do krve během několika minut. Tak dojde k rychlému zvýšení hladiny glukózy v krvi a náhlému přívalu energie. Prudký vzestup krevní glukózy často způsobí, že slinivka břišní, která vylučuje do krve inzulin, to trochu "přežene", a tak se může objevit dokonce stav hypoglykémie - snížené hladiny glukózy v krvi. To se projeví náhlou slabostí, někdy až pocitem na omdlení. Většinou to lidé vyřeší tak, že rychle snědí něco sladkého nebo se napijí sladké limonády.

A ono jim to pomůže?
Lepším řešením by bylo sníst jablko. Ve své přirozené formě téměř všechna sacharidová jídla obsahují hodně vlákniny. I když vláknina není organismem strávena, má schopnost absorbovat vodu a vytvořit ve střevech měkkou hmotu, která brání rychlému vstřebání cukrů. Jiným řešením je jíst více komplexních sacharidů - škrobů. Škroby jsou velké a komplexní molekuly, které musí organismus trávit delší dobu, takže to nevede k tak rychlému vzestupu hladiny glukózy v krvi. Navíc většina potravin přirozeně obsahujících hodně škrobu má také značné množství vlákniny.

Není to ale tak, že po potravinách obsahujících škrob se tloustne?
To, po čem se nejvíce tloustne, je tuk. Jeden gram tuku obsahuje 38 kJ (9 kcal), zatímco jeden gram sacharidů pouze 17 kJ (4 kcal). Většina tuků, které sníme, se přímo ukládá do našich tukových zásob. Problémem sacharidů je jejich rafinace a koncentrace. Objemově se jídlo zmenšuje, ale energetický obsah se zvyšuje (např. výroba cukru z cukrové řepy). To pak vede k nadbytečnému příjmu energie. Nejlepší je jíst sacharidy v přirozené formě spolu s vlákninou. Ta způsobí, že ukojíte hlad a přitom váš příjem energie bude celkově nižší.

Co mám tedy jíst?
Jezte brambory, těstoviny, luštěniny, proso či rýži. To jsou potraviny, po kterých budete nasyceni, aniž by byl váš organismus příliš zatížen kaloriemi. Když k tomu přidáte ještě zeleninu či ovoce, zjistíte, že je téměř nemožné jíst tolik, abyste přibrali na váze. Jakmile si ale na tato zdravá jídla začnete přidávat máslo, omáčky, nejrůznější zálivky, dresinky, kysanou smetanu anebo sýr, tato zdravá, nízkokalorická jídla se stanou energetickými bombami. Pokud váš jídelníček budou tvořit jídla obsahující hodně škrobu v co nejpřirozenější formě, bez nejrůznějších tučných přídavků, pak zjistíte, že jich můžete jíst více a přesto ještě zhubnout. Takto svému organismu zabezpečíte kvalitní zdroj energie. Tento způsob stravování zajistí, že vaše cévy zůstanou čisté a průchodné a možná, že se sníží i vaše výdaje za jídlo.
Naposledy upravil(a) mandragora dne čtv kvě 08, 2008 12:25, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Tereza »

A už je to tu zase....Prosím tě u takových příspěvků uváděj zdroj a taky to, že je to jen něčí názor a ne všeobecně platná pravda...Nebo to třeba ještě někdo vezme vážně ....
Třeba můj názor je že výše popsané je úplný blábol (podpořeno mým vlastním dlouhodobým experimentováním)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od mandragora »

Asi to všeobecně platná pravda bude... když tento názor zastává 99,9% populace i vědátorů a prezentují ho knižně i ústně v poradnách pro hubnutí a jehož filozofie zní... že se pouze hubne, když se omezí sladkosti, bílkoviny a tuky... a přidá se místo toho zelenina a ovoce. Zkus se někoho zeptat na ulici... jestli může člověk dospět k obezitě ze syrové zeleniny nebo ovoce...
Všechno velké je jednoduché.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od dgm »

mandragora píše:Asi to všeobecně platná pravda bude... když tento názor zastává 99,9% populace i vědátorů a prezentují ho knižně i ústně v poradnách pro hubnutí a jehož filozofie zní... že se pouze hubne, když se omezí sladkosti, bílkoviny a tuky... a přidá se místo toho zelenina a ovoce. Zkus se někoho zeptat na ulici... jestli může člověk dospět k obezitě ze syrové zeleniny nebo ovoce...
Zkus se nekoho zeptat na ulici, jestli je mozne vydrzet tri dny bez jidla a vody.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od RadkaS »

tak nejak...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Tereza »

vezmu-li v úvahu těch 99,9% (mezi které teda zjevně nepočítáš raw aspol.), tak tihle vědátoři rozhodně pro hubnutí nedoporučují omezit bílkoviny a netvrdí že zhubneš po těstovinách a luštěninách..většina z nich doporučuje hlavně omezit ovoce..
nic neplatí pro každého... někomu to fungovat může, ale to neznamená že to je všeobecně platná pravda...čili by to tak nemělo být prezentováno
rozhodně neplatí všeobecně že na těstovinách, luštěninách a rýži lze hubnout či nepřibírat, o bramborách ani nemluvě... naprostej nesmysl
taky v textu píšeš, že 45-60gramů bílkovin je relativně málo..já to považuju za relativně hodně... za relativně málo a postačující považuju např. 10-15 gramů bílkovin denně...
spokojeně se s tím dá žít, a to i bez 99,9%
tot vše ovšem pouze můj názor (a zkušenost)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Fiona »

Me by spis nez hubnuti ci tloustnuti zajimala jina vec. A sice, pokud bys Mandragoro ciste nahodou nejakou obecne platnou pravdu prece jen objevil, co by jsi s ni delal. Nic ve zlem, ale neni to tak davno co ses v jinem vlakne vehementne hadal s Neonem makrobiotikem o zhoubnem pusobeni ryze. Co jsi tam psal vyznelo tak, ze jsi o tom dost presvedcen. Ted se zdas byt nemene presvedcen zas o necem jinem, ale budiz. Vsichni obcas musime prehodnotit sve nazory. Akorat by mozna bylo na miste uznat subjektivitu svych pravd a nevystupovat jako neomylny Vatikan.

Vis, mam takovy pocit, ze nase lidska omezenost, ktera zpusobuje ze do niceho nevidime poradne, ma svuj smysl. Docela me desi predstava, ze by nekdo jednou zjistil jedinou vseobecnou pravdu, a pak ji zacal lidem vnucovat takovym zpusobem, ze je to spolehlive odradi uz na zacatku. Dokud vime ze vime malo, jeste se v tom da jakz takz bruslit.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od mandragora »

Je stejně zajímavé, že něco od někoho vyštrachám a hned je mi to připsáno jako můj názor. To že jsem to pod svým jménem uveřejnil neznamená že jsem autor a neznamená že se s tím ztotožňuji. Jen se snažím vyprovokovat hru argumentů a tak nějak vytáhnout na světlo zkušenosti dlouhodobých rawáků.

Dnes jsem se konečně zbavil té alergie... hrušky jsem zkusil oloupat... a hrozno vynechat. A bylo to v té slupce potvorné... a když ona mi tak chutná... Nicméně nakoupil jsem schválně 3 KG zralých banánů... a začal jsem snídání a na posezení jsem dal asi tak 6 banánů a dál už vůbec nic... tělo nevyhládlo... pak po obědě ještě litrový koktejl (jen ze žízně, hlad jsem neměl, sílu z banánů taky ne) ze 100g sušených datlí a dvou banánů a do večera jsem měl hodně plné břicho... a to jsem chodil záměrně hodinu po ulicích abych to nějak roztrávil a ze žaludku dostal dál... poněvadž běhat bych tak dlouho nevydržel protože by mě bolely klouby z toho asfaltu a hodinovým během bych zase hubnul. Takže nechápu jak někdo může dát deset kilo ovoce. Já když jím ovoce tak do sebe nedostanu víc než 5000 KJ za den... žaludek to prostě nezvládá... musím prostě pokud se chci dostat na KJ průměr a nehubnout sahat po koncentrovanějších potravinách. Třeba taková jedna 200g studentská pečeť má kolem 5000 KJ a dá se s níst na posezení a vytráví po ní rychle. Jenže mi sladké nejede... a nechci cukrovkařit ani tukařit. A když jím ovoce nemám na nic jiného chuť... natož na něco vařeného. Jinak bych dal 2 čokolády celkem za 40 Kč... a byl bych s 10000 KJ vysmátý a pak bych jen na chuť a vodu dával ovoce.

Ono stačí i kilo banánů a 500g sušených datlí nebo fíků nebo hrozinek... a je to tam taky. ALe sušeniny... v taskovém množství... dehydratují a jsou zakonzervované hnusnými sajrajty.

Kdybych tu pravdu všeobecně platnou objevil... mohl bych přestat řešit problém výživy... a hravě jej aplikovat a v klidu se soustředit na další otazníky, které mám v plánu dořešit no a pak už mě nic nezaskočí... když budu znát vždy řešení... dovolená a duchovní havaj...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od P.H. »

Na počítání kalorií se vykašli, to je k ničemu. Navíc musíš počítat, že na vita bude těch kalorií vždycky míň než kolik jich do sebe dostane průměrný vařák. Někde jsem čelt, že průměrný občan ČR do sebe dostane denně 16000 KJ, nějakých 70 gr bílkovin a 90 gr tuků. To na vita nelze realizovat.

mandragora píše:Je stejně zajímavé, že něco od někoho vyštrachám a hned je mi to připsáno jako můj názor. To že jsem to pod svým jménem uveřejnil neznamená že jsem autor a neznamená že se s tím ztotožňuji. Jen se snažím vyprovokovat hru argumentů a tak nějak vytáhnout na světlo zkušenosti dlouhodobých rawáků.

Dnes jsem se konečně zbavil té alergie... hrušky jsem zkusil oloupat... a hrozno vynechat. A bylo to v té slupce potvorné... a když ona mi tak chutná... Nicméně nakoupil jsem schválně 3 KG zralých banánů... a začal jsem snídání a na posezení jsem dal asi tak 6 banánů a dál už vůbec nic... tělo nevyhládlo... pak po obědě ještě litrový koktejl (jen ze žízně, hlad jsem neměl, sílu z banánů taky ne) ze 100g sušených datlí a dvou banánů a do večera jsem měl hodně plné břicho... a to jsem chodil záměrně hodinu po ulicích abych to nějak roztrávil a ze žaludku dostal dál... poněvadž běhat bych tak dlouho nevydržel protože by mě bolely klouby z toho asfaltu a hodinovým během bych zase hubnul. Takže nechápu jak někdo může dát deset kilo ovoce. Já když jím ovoce tak do sebe nedostanu víc než 5000 KJ za den... žaludek to prostě nezvládá... musím prostě pokud se chci dostat na KJ průměr a nehubnout sahat po koncentrovanějších potravinách. Třeba taková jedna 200g studentská pečeť má kolem 5000 KJ a dá se s níst na posezení a vytráví po ní rychle. Jenže mi sladké nejede... a nechci cukrovkařit ani tukařit. A když jím ovoce nemám na nic jiného chuť... natož na něco vařeného. Jinak bych dal 2 čokolády celkem za 40 Kč... a byl bych s 10000 KJ vysmátý a pak bych jen na chuť a vodu dával ovoce.

Ono stačí i kilo banánů a 500g sušených datlí nebo fíků nebo hrozinek... a je to tam taky. ALe sušeniny... v taskovém množství... dehydratují a jsou zakonzervované hnusnými sajrajty.

Kdybych tu pravdu všeobecně platnou objevil... mohl bych přestat řešit problém výživy... a hravě jej aplikovat a v klidu se soustředit na další otazníky, které mám v plánu dořešit no a pak už mě nic nezaskočí... když budu znát vždy řešení... dovolená a duchovní havaj...
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od kybl »

no tech 16000kj do sebe klidne dostanu :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od mandragora »

kybl píše:no tech 16000kj do sebe klidne dostanu :)
V dietetické poradně jsem vyčetl toto:

Dobry den,je mi 31 let, vazim 52 kg a merim 158 cm.Vim,ze moje BMI je v norme,ale abych si udrzela tuto vahu temer skoro nic za den nesnim.Kdybych mela hubnout musela bych snizit denni prijem na 2000-3000 kj. Takhle jsem zhubla ze 62 kg na 52 kg. Neni mozne, ze nemam v poradku metabolismus?dekuji za odpoved.

Dobrý den, Vaše BMI je opravdu v normě, proto nevidím důvod, proč byste měla hubnout. Pokud byste snížila denní příjem na 3000 kJ, výrazně tím ohrozíte Vaše zdraví! Pokud přijímáte denně 3000 kJ je to vlastně jako byste nepřijímala skoro nic! I kdyby jste celý den ležela na lůžku, tak Vaše tělo bude potřebovat pro činnost všech orgánů cca 5790 kJ. Pokud se pro udržení stávající váhy musíte omezovat v jídle v takové míře, že skoro nic nejíte, může být příčin více, od zdravotních problémů až po stres a předešlé hladovění, které mohlo ovlivnit vnitřní rovnováhu organismu. Pro vyloučení zdravotních komplikací, které mohou být příčinou zpomalení metabolismu, by bylo vhodné Vaší situaci konzultovat s lékařem. Sama pro svůj metabolismus můžete udělat to, že budete jíst pravidelně 5-6x denně, v malých porcích. Důležité pro správné zažívání je též stolovat v klidu a bez stresu, jídlo si nevyčítat ani neomezovat žádné druhy potravin.

Z mých pozorování vyplývá, že moc často nemám hlad a když snížím dávky... pak mám více energie než když jsem nad těch 3000 KJ. Což nemá logiku... ale prostě je to tak... když jdu běžet... mám pocit letu... ale taky i strach abych se nezranil... tedy v extazi ze svěžesti a lehkosti... nedošlo vlivem nedostatku živin třeba k poškození chrupavek apod.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Michal S. »

Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od awa »

Jo, i Idnes o tom dnes píše.http://zpravy.idnes.cz/patnactileta-bri ... avosti_ban I ten shot z You tube v článku, stojí za to.
Co k tomu říct? Jen kroutím hlavou a nevěřím...to je snad zlý sen. Tahkle to může vypadat, když se člověk nemá vůbec rád. Zabíjí se dobrovolně "vidličkou".
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od epony »

strašné, strašné, strašné...
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Odpovědět