HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:Tak osoba hraje taky velký vliv .. já bych třeba nemohl přijímat teorie ohledně zdraví od člověka, který nevypadá zdravě .. a tak samo s duchovními myšlenky
no jo ono je to kontroverzne

ale clovek by mal vediet oddelit postara od samotnej spravy v liste, nemyslis ?

da sa na to pozret z dvoch urovni - ten clovek moze prezentovat myslienku ktora mu odnuiekial prisla ci uz zhora alebo je niekde nasiel hmotnu a len ju dalej podava

pripadne clovek moze prezentovat myslienku ktora je jeho vlastna ale sam nemusi mat alebo cas alebo zaujiem tuto muyslienku aplikovat do svojho zivota pripadne ju moze aplikovat neskor ale prejav a dopad tej myslienky sa mzoe prejavit az za vela rokov a je skoda cakat kym to na sebe ukaze ak tu myslienku mozem mat hned dnes


pekny priklad je v atletike ked mnohi atleti posudzuju potencialnych ternerov ktorym chcu verit podla dosiahnutych vykonov a teda miesto trenera s trenerskymi achopnostami hladaju byvalu hviezdu vo vyslezbe ktora nemusi vobec tomu rozumiet a bude len nutit system ktory sam kedysi robil a nahodou z toho mal vysledky
Ked si pozreime kto su treneri OH vitazov a svetovych rekorderov tak vascinbou najdeme ludi kotri alebo nikdy taletikuy nerobili alebo ju robili ale nic v nej nedosiahli ale ovladaju teoriu a trenersku prax

ked vidim pupkateho nemotorneho dychavicneho chlapika a budem ho posudozvat nie podla tpoho co vie ale podla vyzoru alebo podla jeho osobakov tak vacsinou stracam moznost sa naozaj nieco naucit.

V pripade Teal je tiez pracdepodobne ze ona rozprava to co jej prichgadza zhora teda robi chaneling a vtedy clovek vyzera divne rozprava inak zazil som tieto stavy velakrat ked som ja robil chanellling alebo ked to robili ludia ktorych som poznal..
a casto sa pritom hovoria veci ktore ten clovek ani neovlada, vzdy sme si take veci nahravali aby sme si to potom mohli v klude vypocut a zistili ze co sme vlastne hovorili

takze ta hovorena sparva casto nema vobec nic spolocne s tym kto je ten co otvara usta hybe jazykom a vydava zvuky

kto to nezazil intimne z oboch stran tak tomu ani neuveri ani to nepochopi.
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od mira »

Shazovat ani přibírat nepotřebuje žádná z nich, ale duchovní poselství nějak nemohu ani částečně přijímat od jiných osobností, než jsou ty "stříbrovousé", co nezaměstnávají vizážisty, a které hovoří pokud možno v polopatických podobenstvích.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

jeden holky, druhy vdolky aa treti strobrofouse

ako sa Sarka pristroji ked ti chce splnit nejaku specialnu fantaziu ? :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od mira »

Jsem příliš plachý na to, abych otevřeně fantazíroval, ale holit se kvůli mírovi nemusí, ani měnit váhovou kategorii a názory.
Je pro mne dokonalá.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

:mrgreen:

spravna odpoved, ved by to mohla citat

:twisted:
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Marci »

Zdeníno píše: Připadalo by ti to bláznivé, naopak, trochu bys je chtěla šminkama, ve fitku atd. přikrášlit, aby se líbila.
Zdenino ty o voze ja o koze. :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

hubnuti, tloustnuti, vaha

Teal - nadvaha je zalezitost emocii a kym si emocie nevyriesime ziadne striktne cvicebne alebo stravovacie rezimy nam nepomozu,
skor naopak

co je na tej myslienke nespravne a aky mate vsetci protinazor ?

ved na tuto temu nepovedala nic prevratne kontroverzne, vsetko vieme aj tak akurat to povedala tak pekne a jasne

kto s tym nesuhlasi ze emocie == vaha a preco ?
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:Tak osoba hraje taky velký vliv .. já bych třeba nemohl přijímat teorie ohledně zdraví od člověka, který nevypadá zdravě .. a tak samo s duchovními myšlenky
určitě tak nějak... díky. Člověk vše bere lépe od někoho, jehož energie mu nevadí a bude to mít asi nějaký důvod - že třeba na podobné typy lidí fungují podobné "postupy"... neumím to vyjádřit. Sorry.
Jinak jak jsem zatím mrkla na to psané, tak jako převratné názory mi to nepřijde, ale nebudu předjímat... skutečně jsem jen nakoukla.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:hubnuti, tloustnuti, vaha

Teal - nadvaha je zalezitost emocii a kym si emocie nevyriesime ziadne striktne cvicebne alebo stravovacie rezimy nam nepomozu,
skor naopak

co je na tej myslienke nespravne a aky mate vsetci protinazor ?

ved na tuto temu nepovedala nic prevratne kontroverzne, vsetko vieme aj tak akurat to povedala tak pekne a jasne

kto s tym nesuhlasi ze emocie == vaha a preco ?
vyjádřím se tedy víc věcně. :)
S tím se nedá nesouhlasit, ale novinka to není...

Každopádně ani emoce bych nestavila na piedestál - je to jen kamínek z mozaiky. Všechno pěkně dohromady...
Uvedu příklad kámošky, která zhubla poměrně hodně kil po dlouhé době neúspěšných pokusů (včetně zbytečného hladovění...). To co zabralo u ní, byly až pravidelné časté malé porce během dne a postupně jak hubla, tak přidávala víc a víc pohybu. Potom (alespoň co vím) absolvovala měření u Jonášovců (ale s normální praktickou paní, která rovnou doporučila něco silnějšího na parazity...), kde jí bylo i doporučeno, kterého jídla by se měla vyvarovat.... no a tak hezky postupně pomaličku s odcházejícími kily se možná (samozřejmě nevím na stopro; nejsem v její kůži) děly i změny v myšlení. Zbavila se nevhodného partnera (i když to vyžadovalo odvahu kvůli společným finančním závazkům atd) a nakonec, se zdá, našla novou, skutečnou lásku a je celkově někde jinde. Viděla jsem jí nedávno osobně a změna je opravdu nejen vnější. Nemám žádné povolení její příběh někde popisovat, tak snad jsem to popsala co nejvíc obecně. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

Pavli ale ta kamoska sla podla Teal, prestala sa tyrat nejedenim, prestala telu odporieta jedlo, prestala s nim bojovat proste zmenila voci telu emocionalny pristup kompletne a ako prestala boj emocie sa ukludnili a dovolili jej dalsie cinnosti veduce k cielu.

Nik netvrdil ze Teal v otazke chudnutia vravi nieco nove orevratne, naopak som napisal ze to nic nove neni, preto ma prekvalipo ako sa proti tomu vyrojilo hejno komaru. :mrgreen:
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Zdeníno »

Tak Teal je mimozemšťan. :shock: V pubertě mormony prodávána k prostituci, elektrošoky, řezána jí kůže, jizvy, rodiče (oba vědci), ničeho si nevšimli...

A Jurajovi ani nepřijde podezřelé, že s ním – za zády partnera – otevřeně flirtuje. Netvrdím, že by Teal nemohla být mimozemšťan. Jen jsou prostě statisticky pravděpodobnější jiné varianty ;). Juraje však ani nenapadne, že by si její tvrzení/nadpřirozené schopnosti měl nějak ověřit (hrozba ztráty přízně zřejmě tuto pochybnost spolehlivě vylučuje). A v tomto smyslu je úplně jedno, zda se jedná o mimozemšťany – bez vlastní aktivity není možné po spirituální cestě pokročit.

Jo, jo, takhle to dopadá, když nám chlapům spadne mozek do kalhot...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Fiona »

No tak je mimojine mimozemstan, i kdyz taktez pozemstan, no a? :) Hakuna Matata. To ja prece taky >:-)
Po vsem co si ta holka zazila uz to je zazrak ze neni na praskach. Ona misto toho uz se tomu davno smeje, bere to jako zkusenost co ji doprala mnohe pochopit, neboji se a leci druhe lidi. Vetsina toho co rika jsou sice veci zname, ale zdaleka ne pro kazdeho. Nekdo to zkratka lip pobere od holky podobneho kalibru nez od koktaveho asketika, v konecnem dusledku je stejne na tobe z ceho si postavis verouku a z ceho ne ;)

Zdenino a co tihle a makeup? Tem bys veril? :)
Obrázek
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Fiona »

K tematu vlakna 8)

Emoce neemoce (v posledni dobe vyrazne pozitivni az extaticke, jezto jsem strasne natesena na neco co s vahou nesouvisi), v prubehu posledniho mesice jsem se pokousela trochu "vykrmit", abych mela trochu zdroje na nasledujici pust (dnes 3. den ze 7) a potom prisnou dietu zahrnujici jungle experience. A nic :roll: Byly doby kdy jsem se s telem jednoduse dohodla kterym smerem se s vahou pohnout a ono poslechlo, bez nasili. Ale v posledni dobe uz mu asi se mnou dosla trpelivost, a vahu si drzi tam kde je, bez ohledu na moje letecke akrobacie ode zdi ke zdi. Proste ignoruje, muzu se nacpavat i po pulnoci nebo se postit, sumafuk... Musim uznat ze ma asi vic rozumu nez ja, navic se da rict ze ta hmotnost i forma co si drzi je idealni optimum :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Zdeníno »

Fiona píše:Po vsem co si ta holka zazila uz to je zazrak ze neni na praskach.
Tak tvrdí li někdo, že je Kryštof Kolumbus, zdálo by se rozumné, jeho líčení o útrapách na moři trochu prověřit. Pokud tedy nežiješ na jiné planetě ;). Kór, děláš li mu dobrovolnicky PR na jeho placené workshopy o Americe.
Fiona píše:Zdenino a co tihle a makeup? Tem bys veril?
Nuž, třeba takové polské szukać, zní nám povědomě, ale tím se nenech zmást Fio. 8)
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od gabrielik »

Nuž zase mimo témy ku slečne Teal. Je mi jedno či je to ženská a ako je namaľovaná.
Ja som skôr pozorný poslucháč, a keď mi niekto vraví veľa veľa veľa zvláštnych vecí, začnem byť pozorná a počúvať medzi riadkami. Hlavne ak mi niekedy niečo zaškrípe. Keď niekto vraví že nastaviť druhú tvár znamená "nevšímať si" a keď vraví že ho rezali a o pár chvíľ povie že sa sám v strese dorezal, že mu zhnusili pranie a objednávanie jedla v reštaurácii spôsobom, že dostával elektroškoky, začne pre mňa byť mierne nevyspytateľný a nedôverihodný. A to som si ešte nepozrela ten rozhovor celý, lebo ma nudil.
Teším sa, že rozpráva toľkým z duše a že smeruje ľudí k poznávaniu ich samých, ale pre mňa to nieje. Zbytočne by som hľadala nepresnosti.
Naposledy upravil(a) gabrielik dne úte kvě 28, 2013 15:20, celkem upraveno 1 x.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Zdeníno »

Tak to jsi docela open-mind, Gabrieliku, nestojí li ti mimogalaktický původ sl. Teal ni za zmínku.
Nicméně bylo by zřejmě vhodné vzít na vědomí, že mimozemšťané pochopitelně budou míti trochu jiné psychosociologické reakce, vždyť každý nejsme stejný.

Aby nás Pán Bůh zdravému rozumu uchovati ráčil
nám přeje
Zdeníno
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Pavluska »

gabrielik píše: Teším sa, že rozpráva toľkým z duše a že smeruje ľudí k poznávaniu ich samých, ale pre mňa to nieje.
tak nějak u mne. Je super, že si někdo její videa užívá - však jen víc pozitivních pocitů na této planetě... ale mne se to netýkalo. :)
Víc k tomu (zatím?) nemám.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

je zvlastne ze tie veci co tu spominate - rezanie atd som vobec nepocul v jej videjkach a to som ich pozrel velmi vela

alebo som mal stastie ze som naisel len uzitocne veci alebo moje podvedmie nepodstatne voloviny ignoruje - odblokuje a berie len to co sa da efektivne pouzit koli niecomu zaujimavemu

ono to moze byt aj zlozitejsie ale uz nechcem zbytocne drazdit, tak si vezmime kazdy co potrebuje

alebo tak pekne po stranicky :

kazdemu podla potreby, kazdemu podla zasluh, mal to ten UV KSCS dobre premakane teoreticky :mrgreen:
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od ravima »

Dneska jsem se díval poprvé na kousek jednoho videa Teal, a zrovna tam docela podrobně vysvětlovala ten svůj makeup, což mi přišlo docela vtipné vzhledem k té naší nedávné diskuzi.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PRDaddiWQM
Zvládl jsem koukat prvních 10 minut, je to tam :-)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Marci »

Stopro s ni souhlasim. Mejte radi sami sebe,vazte si sami sebe,mejte k sobe uctu,delejte co vas bavi,protoze, kdyz budete stastni vy budou spokojeni vsichni kolem.

Zeny jsou mnohem silnejsi nez muzi, vedi to i samani v amazonii(proto se lisi i ritualy kdyz je delaji zeny ci muzi). Muzi se casto zen bali ,boji. proto je i upalovali,jeste jsem neslysela,ze by upalili nejakeho cernokneznika. :)
Jenze sila muze neni v agresivite a potlacovani zen, i kdyz si to mnozi mysli, je to jejich vyjevena slabost. Ale kdyz muz v sobe objevi opravdoveho muze a pochopi,pak je to nadhera stejne jako kdyz zena v sobe objevi zenu a pochopi. Nejsme tu proto,abychom spolu soutezili. :idea:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
patocka
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 01, 2015 15:19

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od patocka »

Jsem trošku tlustší a nevím co s tím.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od cepheus »

Trosku, to je co ? Mira ? Vaha ? Kolik Ti je roku ? Jsi zenska, nebo chlap ? :D
---------------------------------------------
A copa, copa je patocka ? .. snad jsme Te nevydesili prilisnyma otazkama (jako Ty nas) ? :D)))
MONI
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 27, 2009 22:16

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od MONI »

Dobrý den ,potřebuji poradit. U živé stravy jsem pořád na začátku protože u ní hubnu a nemůžu si to dovolit 154/40kg.Kolik porcí denně jíte
aořechy,semena... jíte denně ? Není někdo skušený z Kopřivice s kým by se dalo sejít? děkuji.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Esterka »

MONI píše:Dobrý den ,potřebuji poradit. U živé stravy jsem pořád na začátku protože u ní hubnu a nemůžu si to dovolit 154/40kg.Kolik porcí denně jíte
aořechy,semena... jíte denně ? Není někdo skušený z Kopřivice s kým by se dalo sejít? děkuji.
Pomocí ořechů a semen hubnutí nezastavíš. A pokud jíš ořechy a semena ve vyšším množství, sežeň si doplněk obsahující enzym fytáza, který pomůže jejich trávení. Proti hubnutí doporučuji trochu živočišného tuku, třeba syrové žloutky nebo syrové nepasterizované máslo. Taky si hlídej příjem bílkovin.
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Ozeki »

Pokud nechces to zivocisne, tak...

Dej si (anebo to alesp. zkus) denne nakliceny sacek 0,5kg cocky a 0,5kg hrasku, to bude takova pecka bilkovin, ze skoro nejde rychle nenabrat, pripadne trochu cvicit, svaly bez zateze a pak i kosti, degeneruji...
Klarka
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 10, 2015 9:56

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Klarka »

Ahojte,
už sa dlhšie snažím prejsť na vita stravu. Posledné dva mesiace sa mi darí dobre, ale stále mi prídu kilá ovocia priveľa na moje malé telíčko a žalúdok a tiež nerada jem často. Skôr menšie množstvo a aj trebárs len dva krát denne. Nerada sa zaoberám all day jedlom..
Chcela by som schudnúť týmto spôsobom nejaké kilá, lebo momentálne sa vita stravou skôr napchávam. Niekedy sa bojím či nemám dostatok živín. Ale keď jem pestré ovocie, dedko má záhradku, domáca zalenina, orechy, semená, zelené, riasy.. I tak si myslím, že nemusím jesť 3-5kg potravy na mojich 158cm.
Čo si myslíte o tom vy?
Často sa snažím stravovať podľa rád iných a prípadne aj nahradzovať väčším množstvom vita stravy to, že nejem varené.. ale potom mi je len zle..

Bojím sa urobiť čosi zle. Chcem aby malo moje telo len to naj :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

Klarka píše:Ahojte,
už sa dlhšie snažím prejsť na vita stravu. Posledné dva mesiace sa mi darí dobre, ale stále mi prídu kilá ovocia priveľa na moje malé telíčko a žalúdok a tiež nerada jem často. Skôr menšie množstvo a aj trebárs len dva krát denne. Nerada sa zaoberám all day jedlom..
Chcela by som schudnúť týmto spôsobom nejaké kilá, lebo momentálne sa vita stravou skôr napchávam. Niekedy sa bojím či nemám dostatok živín. Ale keď jem pestré ovocie, dedko má záhradku, domáca zalenina, orechy, semená, zelené, riasy.. I tak si myslím, že nemusím jesť 3-5kg potravy na mojich 158cm.
Čo si myslíte o tom vy?
Často sa snažím stravovať podľa rád iných a prípadne aj nahradzovať väčším množstvom vita stravy to, že nejem varené.. ale potom mi je len zle..

Bojím sa urobiť čosi zle. Chcem aby malo moje telo len to naj :-)
najviac zivin je v zelenom, listy
5 2 8
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Ozeki »

Klarka, si to rozeberme: Nejistota, strach, nejistota, vlivy okoli, nejistota, strach...

Chces zpevnit ochable svaly, shodit nadbytecny tuk?

>>>nejvic zivin v listech? Pokud je myslena koncentace/hustota? Bylozravci vetsinu bdeleho zivota zerou, zvykaji, jsou po najezeni nafoukli, maji prodlouzeny travici system, vice zaludku... museji zkonzumovat velke objemy... S listy si pravdepodobne nevystacis, ledaze budes 50% sveho bdeleho zivota v kuse zvykat a dlabat listy.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od cepheus »

To nevadi:))) ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

jaste ze v listoch zelenych'
ak chce niekdo chudnut neprotrebuje sa ladovat kaloriami ale mineralmi

bylynizravci prezuvaju lebo zeru travu a nemaju ani spenat ani rimsky salat a zeru tak vela lebo potrebuju priberat na jatky teda musia mat pozitiovnu kaloricku bilanciu

predsa nebudes porovnavat stravu niekoho kto chce chidnut so stravou jatocneho vykrmovaneho dobytka

a zelene listy pre ludi nie su ani trava ani seno ani silaz
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od cepheus »

Rudi, nech ho Janka/Ozekiho, on je stejne nejchytrejsi:) ..
Klarka
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 10, 2015 9:56

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Klarka »

Samozrejme, že mám strach, keď si nie som istá, či robím veci správne. Výživa je podľa mňa veľmi dôležitá a rada by som sa stravovala najlepšie ako je to možné. Listová zelenina a zelené mi celkovo pomáhajú. Chcem najmä schudnúť tuk. Podarilo sa mi to pred rokom, keď som jedla len minimum potravy vita. Inak sa držím na vyššej váhe. Akoby som dokázala fungovať ozaj z minima. Mávam vtedy aj veľa pozitívnej energie a moja pleť žiari. Niektorí ľudia neprijímajú takmer nič, breathariani (asi tak sa to píše..?). Ale mne by stačilo jesť kľudne máličko. Ale neviem či je to správnw, hovorí sa o prijímaní dostatok živín a vitamínov a tak jem celkovo viacej.
Myslíte si, že teda aj také malé množstvo potravy je vhodné pre mňa? Že vitariáni tho potrebujú celkovo menej?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

Klarka píše:Samozrejme, že mám strach, keď si nie som istá, či robím veci správne. Výživa je podľa mňa veľmi dôležitá a rada by som sa stravovala najlepšie ako je to možné. Listová zelenina a zelené mi celkovo pomáhajú. Chcem najmä schudnúť tuk. Podarilo sa mi to pred rokom, keď som jedla len minimum potravy vita. Inak sa držím na vyššej váhe. Akoby som dokázala fungovať ozaj z minima. Mávam vtedy aj veľa pozitívnej energie a moja pleť žiari. Niektorí ľudia neprijímajú takmer nič, breathariani (asi tak sa to píše..?). Ale mne by stačilo jesť kľudne máličko. Ale neviem či je to správnw, hovorí sa o prijímaní dostatok živín a vitamínov a tak jem celkovo viacej.
Myslíte si, že teda aj také malé množstvo potravy je vhodné pre mňa? Že vitariáni tho potrebujú celkovo menej?
kazdy sme individualita a kazdy mame za sebou inu historiu nicenia vlastneho tela a teiz inu schipnost prijimat energie mimo potravu

tazke nik ti nepovie co ty potrebujes a kolko potrebujes

nasilu jest nema cenu a ak mas stale nadvahu tak si bezpecna

az keby si vyzerala jak maratomnkyna co bvere lieky aby sa dostala pod 47kg aj s tiopankami tak potom by sa bolo treba spamatat

ale ak jes vita, zelene zeleninu a ovocie, a stale mas nadvahu tak uz si napol ceste sa stat budhom v sukni

aj ti su supertlsty a vraj nic nejedia ked ich nik nevidi.

v podstate ja by som chcel byt v tvojom stave ze mi staci jest len nieco zelene obcas a mat super energiu a super zdravie

si ako Anastazia - poznas Zvoniace Cedry Ruska ? seria 9 knih ?

ta si len behajuc po lese v tajge ustipuje obcas zelene listky z byliniek podla toho ake mneraly potrebuje prave v ten den doplnit
5 2 8
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Ozeki »

rudo píše:
a zelene listy pre ludi nie su ani trava ani seno ani silaz
Máš pravdu, jsou to uměle vyšlechtěné, povětšinou hybridy (F1) nepůvodních rostlin, od GMO se liší jen v tom, že mutace DNA u nich proběhly pokusným křížením metodou pokusů omylů.

Když chci shodit tuk, tak musím snížit příjem energie námahou proti odporu zatížit svaly, jinak to asi nepůjde.

To věčné hledání zdraví množství hledačů poškodí - navštiv někdy prodejnu zdravé výživy a uvidíš ty "mumie"... Rudo má pravdu, i nejtlustší na světě vlastně nic moc nejedl (když běžela kamera:-) a bez obav, dokud se nedostaneš do medicínsky podváhy, tak by Ti nemělo naprosto nic hrozit...

Ps: co to? Už 3 žena, co chce dnes zhubnout?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

a snizt prijem energie ja nalepsie stravou chudbnou na energiu a najbohatsiu na mineraly

zelene listy, morske riasy, huby, malo cukrova korenova zelenina a necukrove ovocie
5 2 8
Klarka
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 10, 2015 9:56

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Klarka »

kazdy sme individualita a kazdy mame za sebou inu historiu nicenia vlastneho tela a teiz inu schipnost prijimat energie mimo potravu

tazke nik ti nepovie co ty potrebujes a kolko potrebujes

nasilu jest nema cenu a ak mas stale nadvahu tak si bezpecna

az keby si vyzerala jak maratomnkyna co bvere lieky aby sa dostala pod 47kg aj s tiopankami tak potom by sa bolo treba spamatat

ale ak jes vita, zelene zeleninu a ovocie, a stale mas nadvahu tak uz si napol ceste sa stat budhom v sukni

aj ti su supertlsty a vraj nic nejedia ked ich nik nevidi.

v podstate ja by som chcel byt v tvojom stave ze mi staci jest len nieco zelene obcas a mat super energiu a super zdravie

si ako Anastazia - poznas Zvoniace Cedry Ruska ? seria 9 knih ?

ta si len behajuc po lese v tajge ustipuje obcas zelene listky z byliniek podla toho ake mneraly potrebuje prave v ten den doplnit
Mám pri výške 158cm 45kg. Minulý rok som mala 41-43. Vtedy som sa cítila omnoho lepšie nakoľko viem, že tieto kilá navyše majú pôvod v psychike.
Nie je žiadna náhoda..Anastáziu mám celú prečítanú. Všetky knihy. A spôsob akým sa stravuje - Jedz ako dýchaš - by mi prospel.
Rada by som sa cítila slobodnejšie, neriešila váhu..ale jem strašne veľké množstvá, až ma bolieva chrbtica z toho aký mám plný žalúdok. Budím sa každú noc medzi 2-4 ráno a zvyčajne sa najem. Neviem sa v tomto ovládať - ako keby. Často myslím na jedlo a riešim ako získať viac. Potajme jedávam, lebo sa za to hanbím. Za tie porcie. Snažím sa to vyriešiť, jesť trebárs 3 krát denne, menšie porcie, skúšala som všetky možné kombinácie, ale vôbec neviem čo a ako.. som tak odpojená väčšinou od seba, že neviem koľko..a čo.. tak mám zmätok a konám i tak. Ešte v roku 2014 som vážila cez 50, predtým aj cez 56kg. Môžem byť rada za svoju váhu. Ale necítim sa ešte dobre.. fyzicky.. stále mám akné. Pri 42kg bolo moje telo také čisté, že pleť žiarila. Bola som omnoho pozitívnejšia a nepremietala si v hlave porcie jedál. Jedla som menej a to mi vyhovovalo. Psychicky aj fyzicky. Ale neviem či je to správne..
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od cepheus »

Mene je spravne, spousty lidi jsou dnes zblbli mainstreamovymi pokyny jak "spravne" jist (a jedi 30x denne/malo, v podstate nepretrzite) resi jeden problem - jak se (kuprikladu raw) dal prezirat pri prechodu na "zdravou stravu" - chyba, obrovska chyba !:))
------------------------------------
"Neni nezdravych jidel, je jen nezdrave mnozstvi" .
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

Klarka píše:
Rada by som sa cítila slobodnejšie, neriešila váhu..ale jem strašne veľké množstvá, až ma bolieva chrbtica z toho aký mám plný žalúdok. Budím sa každú noc medzi 2-4 ráno a zvyčajne sa najem. Neviem sa v tomto ovládať - ako keby. Často myslím na jedlo a riešim ako získať viac. Potajme jedávam, lebo sa za to hanbím. Za tie porcie. Snažím sa to vyriešiť, jesť trebárs 3 krát denne, menšie porcie, skúšala som všetky možné kombinácie, ale vôbec neviem čo a ako.. som tak odpojená väčšinou od seba, že neviem koľko..a čo.. tak mám zmätok a konám i tak. Ešte v roku 2014 som vážila cez 50, predtým aj cez 56kg. Môžem byť rada za svoju váhu. Ale necítim sa ešte dobre.. fyzicky.. stále mám akné. Pri 42kg bolo moje telo také čisté, že pleť žiarila. Bola som omnoho pozitívnejšia a nepremietala si v hlave porcie jedál. Jedla som menej a to mi vyhovovalo. Psychicky aj fyzicky. Ale neviem či je to správne..
Klarka, na tomto fore sa casto riesila zakaldna otazka : ovocie alebo zelenina, priapdne orechy s ovocim ale striktne nemiesat


a vzdy je z toho kontroverzna vasnova debata asi pozmnas to skupinu frutarianov a 811 system

ale ak mas stale akne a nemzoes sa dojest:

mozno jedava cukrove ovocie a v tele to proste kvasi su kvasinky bakterie tad zivene tym cukrom a z tohoi su akne alebo aj unava

a anvyse cukrovo inzluinovy cycklus

hladna zjes cukor hore inzulin hore cukor dole a hlad je nazad

toto sa dalej moze shorsit tukmi najme z orechov kde kombo = ovocie+orechy skutocne mnohym ludom robi vlemi zle

navtyse orechy prinasaju so seba dalsie plesne a mirkoby

a telo nevie rieist otazku cukor-inzulin ked sa mu medzi to pletu nespravne tuky

ako som prave dnes napisal na bezeckeom fore

ked sa miesaju nespravne tuky a cukor (sacharody) casto prestane fungovat regulacia cukru a inzulinu pretoze tie dva sa v krvi proste nenajdu

ako ked v manzleksej posteli lezi v prostriedku svokra, tak medzi molekoulami glukozy (este hrosie fruktozy) a inzulinov a mereacomi receptormy sa nacghadzaju tukove zhluky a glukoza - inzulin sa vzajomne nevidia ale sa nemozu spojit

idealna strava podla mna je zalozena na vlaknine zo zleniny ked cserbne balterie sa zivia vlakninou a menia ju na specialne zdrave tuky pre nas

ku zelenine (a nemusi byt nut surtova, kludne varena vo vode...) pridat nejaky rybaci tuk a kokosovy olej a mozno trosku praveho masla) a je to

ja okamzite citom ked zjem orechy akekolvek

moc drzim palce,

Klarka cicit z teba velmi dobru peknu az prekrasnu a jemnu energiu, urcite si prava cista slovanska dusa

moc to drzim palce
5 2 8
Klarka
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 10, 2015 9:56

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Klarka »

Ďakujem Vám cepheus a rudo za užitočné informácie. Od Raw Mother&Daughter som si prevzala to, že môžem jesť neobmedzený počet ovocia..
Ale nie každému sedí to samé, to zisťujem. Pomohlo mi to však prejsť na tento breh. A predsa len menšie porcie sú pre telo úspornejšie ako keby malo bojovať s kilami ovocia.
Budem sa riadiť tým, čo mi robí dobre. Jedávam každý deň riasy, takže zelené je ok. Dám vedieť.. :-)

Vďaka za podporu rudo, vážim si to. Som jemnejší typ človeka, v tom máš pravdu. A zrejme aj patrím medzi slovienov.. kiežby :) Prírodu si vážim a zo strojov som mávala nočné mory. Je krásne mať poznanie, že ľahká strava je pre telo vhodná. Keď mám priaznivé dni, jem menej, viac žijem z "dýchania" ..je to na nezaplatenie. Prajem každému zažívať tieto zážitky.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

prepchavanie sa ovocim je taka frutarianska uchylka a ano na svete je zopar ludi ktori to tak niekolko rokov preziju

ale ako som ich poznal slo to s nimi dolu vodou, aj fyzicky aj mentalne
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od cepheus »

Precpavanim se cimkoliv je uchylka :wink:) .
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od cepheus »

„Člověk je součást živé přírody. Co je v něm, je též okolo něho - dobré i zlé. Nemoc i lék bývají často vedle sebe. Největší vliv na zdraví člověka má především jídlo a pití. Život je závislý na dobré krvi a dostatečném množství krve. Krev je ovlivněna především jídlem a pitím, čili dietou. V běžném jídelníčku jsou jídla dobrá, ale jestliže se jich člověk přejí, stávají se pro něj jedem.
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/z ... e-rady.htm
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

Limonadovy Joe:

jidlo podavane v malych davkach, neskodi v jakemkoli mnozstvi
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od cepheus »

Taaak :D))) ..
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Ozeki »

To hlavni, ze tendence prepchavat se prameni z psyche, tu nezaznelo. A co resit pricinu a ne nasledek (prejidani)?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od cepheus »

Jsem nepsal jasne ze to je uchylka ? A uchylky snad prameni vsecky z psyche, ale dekujeme Ti za informaci mily Ozeki :D))) ..
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Ozeki »

Neplatny vyrok:
cepheus píše:Precpavanim se cimkoliv je uchylka :wink:) .
cepheus píše:Jsem nepsal jasne ze to je uchylka ?
prejidani neni uchylka, ale zavislost*)

*) Velice často je závislost způsobena tím, že člověku něco nahrazuje (např. přejídáním je velice často potlačována samota, smutek, sebelítost). Závislost jako taková pak přináší únik (např. při požití alkoholu nemyslí dotyčný člověk na věci, které ho sužují).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od cepheus »

Slovicka .. je to odchylka od rovnovahy do krajnosti ale rikej si tomu v klidu jak chces, JankOzeki:).
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Ozeki »

Vidim, ze sis na wikipedii nastudoval i hesla: manipulace, demagogie :br
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od cepheus »

Ńebud aspon zase az takovy osel, JankOzeki, wikina a jine pseudovedecke linky je preci Tvoje parketka :D)).
Odpovědět