Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Oriana »

A ještě mi dovolte jednu otázku - počítáte s konzumací sirné patlaniny průběžně nebo v určitých cyklech, třeba 2 měsíce v roce či něco podobného ?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Jindra »

To o nekvalitní várce se mi zdá divné, ale když to přiznává sám agro-el, tak se asi obča stane. Tu smůlu jsem tedy ještě neměl a bral jsem už čtyřikrát (vždy pětilitr), olejíček bývá jedna radost. Po obdržení vždy nedočkavě ochutnávám, hned bych to reklamoval. No ale jde o nějakých 700 Kč a to nestojí za jakékoliv "nervy".
K Tvé otázce - za sebe odpovím, že SP konzumuji průběžně, takřka pořád. Není důvod dělat nějaké pauzy, může se jíst nepřetržitě.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od culka »

Oriana, uz sa tym napchavam 2 slovom dva roky a neplanujem prestat. V Alberte je priserne sucho a vzdy som mala popraskanu kozu okolo nechtov a praskliny krizom cez palec. Ani za svet sa to nechcelo zahojit a ked sa, tak to potom prasklo kusok odtial. Odkeby sa mastim znutra, tak mi nepraska nic.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Pavluška »

culka píše: Odkeby sa mastim znutra, tak mi nepraska nic.
Změnilo se kromě příjmu oleje u Tebe ještě něco? Mě praskají několik let v zimě ruce, s tím, že to doktorka diagnostikovala jako alergii na chlad. Přijde jaro, neměním příjem olejů, omegáčků, asi ničeho, a praskání mizí. :shock: Samozřejmě zhoršení přináší kafe apod, ale sledovala jsem praskání i při delším "sekání dobroty" - avšak časově v zimě, a to nepomáhá nic. V létě mi projde vše. No nic, já jen jestli nepozoruješ něco podobného.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od culka »

Pavlus, ja som si vzdy myslela, ze to mam z papiera a tych plnidiel v nom, ale ked som zlahla s rakovinou, tak som zrovna mala taku prasklinu krizom cez palec. Taku nezahojitelnu. Trvalo to asi 3 tyzdne, to uz som bola doma a hladala na nete, co budem so sebou robit. A vtedy som to zacala miesat a nikdy viac sa to uz nevratilo aj ked som sa po marodke do tlaciarne este na skoro rok vratila.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Pavluška »

aha, tak to zní (všechny happyendy) dobře, culko!!! :) Zvážím větší přísun omegů; aspoň na zimu. 8)
Vida, papír. Když jsem dělala v brigádně v ateliéru (plakáty, kalendáře, fotoknížky...), praskly mi ruce párkrát (ale ve velmi malé míře) i v létě. No, dobré si to připomenout. A ještě hojení narušuje nedostatek spánku. Taky není špatné si to znovu připomenout.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od buc11 »

co to má toto znamenat, mám to číst ?
pite víno, to je dostatečně sířený, ale ne patloky
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:co to má toto znamenat, mám to číst ?
pite víno, to je dostatečně sířený, ale ne patloky
Se sířeným vínem si děláš srandu :(
K sirnej patlanině: přečet sem o tom knížku a od tý doby SP jím, šíleně mi chutná a má skvělé výsledky. Takže beru pozitivně.
Celou knížkou paní Budwig Tě otravovat nebudu, ale zkoukni si aspoň prvních pár odstavců tohoto článku a hned uvidíš, o co jde.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:
buc11 píše:co to má toto znamenat, mám to číst ?
pite víno, to je dostatečně sířený, ale ne patloky
Se sířeným vínem si děláš srandu :(
K sirnej patlanině: přečet sem o tom knížku a od tý doby SP jím, šíleně mi chutná a má skvělé výsledky. Takže beru pozitivně.
Celou knížkou paní Budwig Tě otravovat nebudu, ale zkoukni si aspoň prvních pár odstavců tohoto článku a hned uvidíš, o co jde.
proč?, bez síry víno neuděláš ani neudržíš, ono se tam čáskem spotřebovává a ukládá částečně vinným kamenem
SP teda začnu až mi nebude tak dobře
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Sweetie »

Jindra píše:
buc11 píše:co to má toto znamenat, mám to číst ?
pite víno, to je dostatečně sířený, ale ne patloky
Se sířeným vínem si děláš srandu :(
K sirnej patlanině: přečet sem o tom knížku a od tý doby SP jím, šíleně mi chutná a má skvělé výsledky. Takže beru pozitivně.
Celou knížkou paní Budwig Tě otravovat nebudu, ale zkoukni si aspoň prvních pár odstavců tohoto článku a hned uvidíš, o co jde.
jindro, to snad vitarian ani necte! vzdyt z toho bych onemocnela hned. sp je slaby odvar (teda ne uz pro me) ve srovnani s celkovym jidelnickem. je toho tam dost kyselyho.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Xion »

Sweetie píše:jindro, to snad vitarian ani necte! vzdyt z toho bych onemocnela hned. sp je slaby odvar (teda ne uz pro me) ve srovnani s celkovym jidelnickem. je toho tam dost kyselyho.
Ludia s tym maju dost dobre vysledky, takze pochybujem, ze z toho niekto ochorie. Jedine, ze to prezenie s tymi Omega-3, a preklopi sa do opacneho pomeru.
Je jasne, ze nie kazdy to potrebuje, ked ma uz niekto tukovy metabolizmus absolutne v poriadku, ako aj crevnu mikrofloru, asi mu je SP zbytocna. Ale pre zdevastovane tukove metabolizmi po rokoch degeneracie je to velmi rychla cesta ako to napravit, co potvrdzuju ak vysledky.
Michalek

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Michalek »

Zdravím chci se zkušených zeptat jakdlouho a kolik sirne patalniny mohu denně snist.Dělaámji z 250 gram.tvorohu plus 6 polivkovích lžíc lněného oleje plus 3 lžíce lněných mlatých seminek vše zamícham přidám vodu,někdy česnek někdy med někdy nic nechám tak jak je a dokaži to sníst během 1 dne,někdy to sním během dvou dnu.Není toho moc ?Kolik se může denně jist sirne pataniny jako prevence?Děkuji všem za odpověd.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od smajliss »

Nemyslím, že je tam nějaké omezení. Já to bral vždycky jako jedno jídlo (jedl jsem tak dlouho, dokud jsem nebyl najezený) a žádné problémy nebyly.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Jindra »

tak tak, omezení tam není, dá se jíst denně, akorát je to energetická bomba, to jediný může vadit. hubnout se na takovým jídle teda moc nedá - s tím radno počítat
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Michalek

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Michalek »

Děkuji za odpověd,a ty ji jiš jak dlouho a uživaš ji denně?
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Esterka »

Se sirnou patlaninou mohou vzniknout dva problémy. Ten první je spojen s kaseinem, což je jeden z nejčastějších alergenů. Druhý problém může nastat s čerstvostí lněného oleje, velmi rychle totiž oxiduje.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od smajliss »

Musí se to udělat tak, že se koupí lněný olej přímo od výrobce hned po slisování.. pak ho zamrazit a používanou flašku mít v ledničce
Uživatelský avatar
medvediki
Příspěvky: 20
Registrován: sob črc 14, 2012 17:20

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od medvediki »

Skúšali ste už tento druh ľanového (ľaničníkoveho) oleja?

Kód: Vybrat vše

http://www.meandra.sk/product/lanicnikovy-olej-r-100-ml-236/
Vraj je bezproblémový čo sa týka oxidácie, ja mám flaštičku 250ml doma asi mesiac otvorenú a chuť a farbu zatiaľ nezmenil. Neusadzuje sa mi v ňom ani kal ako v ľanovom oleji.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od ravima »

medvediki píše:Skúšali ste už tento druh ľanového (ľaničníkoveho) oleja?
Sice tam je hodně vitamínu E, takže může pomaleji žluknout, ale poměr n-3:n-6 je asi tak 3:2, tedy o dost horší než u lnu, kde je cca 4:1.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Jindra »

Esterka píše:Se sirnou patlaninou mohou vzniknout dva problémy. Ten první je spojen s kaseinem, což je jeden z nejčastějších alergenů. Druhý problém může nastat s čerstvostí lněného oleje, velmi rychle totiž oxiduje.
takové problémy potkají jen neznalé,

kdož nemůže mléčné výrobky kvůli kaseinu, ten používá vysokotučný kefír, kde je hlenotvorného kaseinu jen minimum.

Lněný olej zoxiduje pouze tomu, kdo jej neskladuje v mrazáku.

Jako vždy platí - než něco dělám, naučím se to a pak pohoda
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od s.arik »

V těhotenství ořechy nejím, ale od porodu se jich můžu užrat a tíží mě svědomí stran poměru 3 a 6 :lol:
Začala jsem před každou troškou ořechů důkladně žvýkat polévkovou lžíci lněných semínek.

Myslíte, že má smysl je jíst také před každým mléčným výrobkem, že se to v žaludku spojí? Občas jím jogurt, dnes jsem si koupila pro změnu tvaroh, dělat patlaninu se mi vůbec nechce (bez ledničky se olej nedá skladovat, kdo má mýt pokaždé mixér atd.), ale rozžvýkat a pořádně proslinit len a pak si až dát mléčný produkt, to bych byla ochotna, pokud mi někdo nevymluví, že je to nefunkční a tudíž zbytečné :) :?:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od ravima »

s.arik píše:ale rozžvýkat a pořádně proslinit len a pak si až dát mléčný produkt, to bych byla ochotna, pokud mi někdo nevymluví, že je to nefunkční a tudíž zbytečné :) :?:
Spíš je možné, že se to spojí tím samotným žvýkáním lnu, potřebné bílkoviny jsou v tom semínku. Zapíjení mlíkem už nebude mít vůbec žádný efekt. Aby se to spojilo, musí se olej s tvarohem docela dlouho míchat v mixeru.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od culka »

Sarik a preco ta trapi pomer 3:6. Mam taky pocit, ze orechy myslis vlasske a tie maju mat vela omega 3 (teda ak si to dobre pamatam).

Inac gratulujem k dalsiemu prirastku, hnes som to vykecala aj Samire a ta sa ti hned aj ozvala. To len ja az teraz.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od s.arik »

Culko, díky za gratulaci :)

Vlašské mám momentálně opravdu nejraději a jsou u nás za velmi příznivou cenu, ale už mi chutnají i jiné ořechy, takže jsem včera dojedla balík para, co se tu válel půl roku, a mandle, a jistě si někdy koupím i trochu kešu nebo lískáčů. Taky jsem si do vlašáků zamíchala slunečnici a sušené brusinky a můžu se toho užrat, ani nevím, kolik jsem téhle směsi snědla dneska. Odhadem tak 200 gramů a více to nebylo proto, že došla :oops:
Při kojení žeru jak nezavřená, je to energeticky i nutričně daleko náročnější než těhotenství, extrémní žravost v tomto období potvrzují i kamarádky...


Rawimo, aha, mlíkem zapíjet určitě nikdy nebudu, to mi valně nechutná, já jsem na jogurty, tvaroh a sýry :delicacy: OK, len budu žvýkat co nejdůkladněji před každou omega6 ořechovou porcí a s mlíkem to asi komplikovat nebudu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
michalek

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od michalek »

http://www.fichema.cz/oleje-lneny-olej- ... 5_170.html Má někdo zkušenosti s tímto vyrobcem?Zdá se mi že je to nejlevnějši na trhu,děkuji za informaci,hezkou Neděli všem.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od s.arik »

Fichema má všechno nejlevnější :) s cenami i rychlostí dodání jsem hodně spokojená. Olej jsem u nich ještě nebrala, napsala bych jim dotaz, kdy byl lisován, abych si byla jistá, jak je starý...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Xion »

Xion píše:Ja zas nechcem TV, uz som to skoro vyhral... skoro. :-) Kazdy ma ine priority.
Nasiel som nejaky starsi prispevok, celkom som sa zasmial. Uz som to totiz vyhral uplne... rok a pol ziadna telka. Je to uzasny oslobodzujuci pocit, nikdy sa nevratim na ten vymyvac mozgu.
Michalek

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Michalek »

Lidi lněny olej od Fichemy je opravdu super nemá chybu a je snad nejlepší cenově kde se da koupit,už jsem spotřeboval skoro půl litru a mohu všem doporučit,obědnal jsem jen litr na zkoušku,těd mě mrzí že jsem nevzal hned 3 nebo 5 litru.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od buc11 »

Michalek píše:Lidi lněny olej od Fichemy je opravdu super nemá chybu a je snad nejlepší cenově kde se da koupit,už jsem spotřeboval skoro půl litru a mohu všem doporučit,obědnal jsem jen litr na zkoušku,těd mě mrzí že jsem nevzal hned 3 nebo 5 litru.
to je ale rafinovaný, z těch cca 650ti původních složek (stejně jak u cukru) zůstaly jen 3, to je skoro stejný jak vyrobený z ropy, možná si ho ale do banánu testnu
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:
Michalek píše:Lidi lněny olej od Fichemy je opravdu super nemá chybu a je snad nejlepší cenově kde se da koupit,už jsem spotřeboval skoro půl litru a mohu všem doporučit,obědnal jsem jen litr na zkoušku,těd mě mrzí že jsem nevzal hned 3 nebo 5 litru.
to je ale rafinovaný, z těch cca 650ti původních složek (stejně jak u cukru) zůstaly jen 3, to je skoro stejný jak vyrobený z ropy, možná si ho ale do banánu testnu
to bych teda rád ochutnal... Fichema a lněný olej... se mi to nezdá,

ale mohl bych krásně porovnat se svým čerstvě lisovaným, ten totiž panečku je mňááám

Snad se na nás Johanna Budwig nezlobí (neobrací) za tu Fichemu
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:
buc11 píše:
Michalek píše:Lidi lněny olej od Fichemy je opravdu super nemá chybu a je snad nejlepší cenově kde se da koupit,už jsem spotřeboval skoro půl litru a mohu všem doporučit,obědnal jsem jen litr na zkoušku,těd mě mrzí že jsem nevzal hned 3 nebo 5 litru.
to je ale rafinovaný, z těch cca 650ti původních složek (stejně jak u cukru) zůstaly jen 3, to je skoro stejný jak vyrobený z ropy, možná si ho ale do banánu testnu
to bych teda rád ochutnal... Fichema a lněný olej... se mi to nezdá,

ale mohl bych krásně porovnat se svým čerstvě lisovaným, ten totiž panečku je mňááám

Snad se na nás Johanna Budwig nezlobí (neobrací) za tu Fichemu
oni maj i medovinu (nevím ale jestli není z ropy)
budwig nechápe rozdíl mezi rafinovaným a nerafinovaným, takovým lidem pak už moc nevěřím
Rosta
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 31, 2013 12:52

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Rosta »

Dobrý den:K oleji z Fichemy...dnes mi došel a mužu jej jen doporučit.Volal jsem tam jakej je puvod a prej je z Belgie nebo Holandska??? ted už nevím :cry: a mají ho uchovaný pod dusíkem..Chut jemná a nepatrně nahořklá s ocáskem chutě rybího tuku..

Jinak mám ale dotaz,,snad mi pomužete.Chci užívat Tepperweinovu směs ale při konzumaci tvarohu nebo cottage by to bylo docela nežádoucí..Tvaroh i cottage přece překyselují tudiž to asi budu brát zbytečně??Další věc..Četl jsem že při užívání SP je přísně zakázáno užívat hydrogenované oleje (ztužené transmastné tuky), žádné trans-tuky, (všechny za studena lisované oleje, jako jsou oleje slunečnicových semen, olivový olej, atd.

A proč????? to mi hlava nebere.No a poslední otázka...tloustne se víc po tvarohu nebo cottage..

Děkuji vám moc a přeji krásný den.

PS... Fichema má jak rafinovaný tak i panenský lisovaný za studena viz níže.

http://www.fichema.cz/cs/lnn-olej/380-l ... 93-kg.html
http://www.fichema.cz/cs/lnn-olej-lisov ... a-1-l.html
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od culka »

Neviem, ci tu mame taku vysoku zivotnu uroven, ale flaxseed olej sa lisuje niekde pri Edmontone a jeho najlacnejsia verzia ma vyjde litrik za $23 kanadskych. V health food obchodoch je to samozrejme viac.

Pre mna je tvaroh a cottage to iste, takze tu ti neporadim. Jarda kdesi spominal, ze vyslahanim tvarohu s olejom to uz nie je ani jedno ani druhe, ale specialna emulzia. Ved skus a uvidis, ci sa to bude byt alebo nie.

Olivovy olej ze by mal trans mastne kyseliny? Vacsina olejov "vyrobena z ropy" je nevhodna na konzumaciu ci uz jes Budwig mix alebo nie.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od rudo »

Rosta píše:
...tloustne se víc po tvarohu nebo cottage..
kolko potrebujes pribrat ?

ak chces nabrat tuk tak jedz cukry a ak chces nabrat svaly, tak dvihaj zeleza

ono by to bolo jednoduche keby sa dalo prist do lahodok kde na vahu predavaju cesrtvy tvaroh alebo cottage a povedat pani predavacke :

prosim si 20 deka tvarohu na bicpesy a 50 deka cottage na quadriceps
5 2 8
Rosta
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 31, 2013 12:52

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Rosta »

HEH TO MÁŠ PRAVDU..AJ JÁ BYCH TO TAK BRAL JENŽE JÁ BYCH JÍ ŘEKL ŽE CHCI TVAROH NEBO COTTAGE PO KTERÉM SE HUBNE
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od rudo »

Rosta píše:HEH TO MÁŠ PRAVDU..AJ JÁ BYCH TO TAK BRAL JENŽE JÁ BYCH JÍ ŘEKL ŽE CHCI TVAROH NEBO COTTAGE PO KTERÉM SE HUBNE
(:-)

jidlo na hubnuti, napis na vanoce jeziskovi
5 2 8
Rosta
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 31, 2013 12:52

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Rosta »

Prosím o odpověd na danou otázku...

Chci užívat Tepperweinovu směs ale při konzumaci tvarohu nebo cottage by to bylo docela nežádoucí..Tvaroh i cottage přece překyselují tudiž to asi budu brát zbytečně??Další věc..Četl jsem že při užívání SP je přísně zakázáno užívat hydrogenované oleje (ztužené transmastné tuky), žádné trans-tuky, (všechny za studena lisované oleje, jako jsou oleje slunečnicových semen, olivový olej, atd.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od smajliss »

nevim o tom, že by se zakazoval olivový olej .. ty ostatní určitě ano .. a tvaroh je nezbytný proto, aby SP fungovala .. překyselení neřeš, stejně se často objevují názory, že překyselení je nesmysl :wink:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Jindra »

smajliss píše:tvaroh je nezbytný proto, aby SP fungovala
tvaroh nezbytný není, však taky to jde vyrobit i třeba s použitím kefíru, bryndzy, pasty z ořechů a cibulové zeleniny nebo dokonce luštěnin - musí se použít něco, co obsahuje sirné proteiny, s nimiž lněný olej při intenzivním mixování reaguje
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Rosta
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 31, 2013 12:52

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Rosta »

Ahoj..kterej tvarov o obsahu 250 g obsahuje 10% tuku??? žena ted dotáhla Tavaroh Boni 0.1% tuku a ještě deset kusu...myslel sem že ju killnu... :mrgreen:
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Xion »

plnotucny hrudkovity
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od s.arik »

Rosta píše:Ahoj..kterej tvarov o obsahu 250 g obsahuje 10% tuku??? žena ted dotáhla Tavaroh Boni 0.1% tuku a ještě deset kusu...myslel sem že ju killnu... :mrgreen:
si do toho zamíchej máslo v poměru 9 ku 1 :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Dano »

smajliss píše:...u patlanice se uvádí to, že při smíchání omega 3 se sirnými aminokyselinami dojde k chemické reakci, která umožní ten tuk rozpustit ve vodě, což vstřebání mnohonásobně zvyšuje...
a teď už moje úvaha > olej je lépe vstřebatelný, než když si to tělo musí vzít ze semínka, které musí dost trávit
ravima píše:Po smíchání se sirnými bílkovinami je ALA rozpustná ve vodě, k tomu tam Budwig přidávala i něco se stopami kyanidu (asi nějaké šampaňské), lněné semínko (lignany atd.) což má všechno za účel, aby se ta ALA dostala co nejrychleji do krve a krví co nejdál. Protože ona léčila i pacienty, kterým zbývalo podle doktorů pár hodin života, ale jinak ty podpůrné látky mají i jiné významy než rychlost, např. aby se to dostalo na hůře dostupná místa.
Možná je olej rychleji stravitelný, ale semínko obsahuje spoustu látek zlepšujících využití a taky ochranu toho oleje před nežádoucími reakcemi.
Ravima, ak mozes, kratko:
Mix lanoveho oleja a tvarohu je na co dobry? Vela omega 3? Lahko stravitelneho?
Ma nejaky osoh pre niekoho (ziadna rakovina apod.), kto ma v strave dobry pomer o6:o3?
Myslis, ze sa daju v nejakom inom pomere dosiahnut podobne vysledky bez lanoveho oleja, teda mixom lanoveho semena a tvarohu?
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od ravima »

Dano píše:Ravima, ak mozes, kratko:
Mix lanoveho oleja a tvarohu je na co dobry? Vela omega 3? Lahko stravitelneho?
Ma nejaky osoh pre niekoho (ziadna rakovina apod.), kto ma v strave dobry pomer o6:o3?
Myslis, ze sa daju v nejakom inom pomere dosiahnut podobne vysledky bez lanoveho oleja, teda mixom lanoveho semena a tvarohu?
Tak podle Budwigové nejde o omega-3, ona se na to dívala úplně z jiného úhlu a zrovna tak vychvalovala např. i omega-6. Jde o to, že omega-3 jsou nejvíce nenasycené tuky, proto sáhla právě po nich, hned druhá volba by byla omega-6. Že by hlavní přínos toho jejího mixu bylo srovnání poměru n-3/n-6 je tedy nový pohled, nezávislý na Budwigové. Takže k pochopení, jak to podle ní funguje je lepší si přečíst přímo její texty, např. existuje krátká knížka (cca 50 stran) s názvem Lněný olej.

Lněná semínka nemá smysl mixovat s tvarohem, stačí samotná, těch sirných aminokyselin je v nich víc než dost. A pro relativně zdravého člověka, tak 20g denně, je podle mě mnohem lepší varianta, než olej+tvaroh.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Dano »

Vdaka.
ravima píše:Lněná semínka nemá smysl mixovat s tvarohem, stačí samotná, těch sirných aminokyselin je v nich víc než dost.
Hm, z pohladu obsahu zivin je cely lan urcite ovela hodnotnejsi ako olej. Len neviem ako sa to mixuje a reaguje spolu.
ravima píše:A pro relativně zdravého člověka, tak 20g denně, je podle mě mnohem lepší varianta, než olej+tvaroh.
Ako ten cely lan prijimat? Namocit? (A) rozmixovat? S cim?

A vies to aj odhadnut / prepocitat? Myslim akemu velkemu mixu (kolko oleja + tvarohu) sa vyrovna len samotneho 20g lanu? Myslim z pohladu mnozsta a lahkosti stravenia tych mastnych kyselin.

Lebo aky tam je problem, ze neodporucila jednoduchy prijem len samotneho lanu? Pripadne mix neho s niecim?
Namiesto zavislosti na vyrobe / dodavkach lanoveho oleja, ktory oxiduje? A k tomu tvarohu?
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od smajliss »

Dano píše: Lebo aky tam je problem, ze neodporucila jednoduchy prijem len samotneho lanu? Pripadne mix neho s niecim?
podle mě za to může vstřebatelnost .. získat ty tuky ze semínka je určitě těžší, než z oleje, kde není vláknina .. a možná i rychlost vstřebání může hrát roli v tom léčebném procesu .. ale fakt si přečti tu její knížku, je fajná a má tam zajímavé teorie
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od rudo »

ja som patlaninu nikdy nevyrabal ani nejedol, ale z toho co sa vzdy pisalo na rakovinovych disksuiach som mal dojem :

ze sa zoberu 2 presne urcene vychodzie potraviny a presnym postupom sa z nich vytvori nieco ine,

ze teda nejde o jednoduchy sucet vlastnosti, ale stvorenie niecoho noveho, co v prirode neexistuje.

teraz ako citam tieto prispevky to zacina vyzerat ze to tak nebude, ze ved to iste sa da dosiahnut len jednou alebo druhou vuchodziou potrvanou pripadne vselijakou inou potravinou. To sa mi vsak nezda, ze by nejaky guru vymyslel zlozity receot len na to aby oredaval knihy kde ten recept vysvetluje

ak sa bavime o samotnej sire, tak vraj sa pridava do susenych marhuli a snad aj inych susenych ovoci z obchodov a su ludia co susene marhule z obchodov umyselne kupuju ako zdroj siry

kedysi som tiez nasiel niekde info ze vela siry alebo akyschci sirnych chemikalii je aj v surovej cibuli snad aj cesnaku

a kedze sa varenim zrejme sira nezmeni na plutonium a smazenim na masti nezmeni sira na zlato

tak ak sa jedna o siru cibula surova ci varena by mala byt dobry zdroj ????

inak ak jem tvaroh tak akosi k tomu vzdy mam aj surovu cibulu alebo cesnak ( ahoj Evicko )

je patlanina specialna lebo je toi patlanina, alebo je to len zbytocne preceneny recept vyroby na nieco co sa lahko nahradi vselicom inym ?

nasa povodna rozvinuta civilizacia mala bryndzu, tvaroh, cibulu a cesnak ako samozrjemost. :delicacy:


:?: :idea:
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od smajliss »

kouzlo je v tom, že se ty omega 3 v lněném oleji stanou ve vodě rozpustnými, když se spojí se sirnými aminkyselinama .. já se obávám, že se lněným semínkem to nebude fungovat, protože se to tak dobře nespojí
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:kouzlo je v tom, že se ty omega 3 v lněném oleji stanou ve vodě rozpustnými, když se spojí se sirnými aminkyselinama .. já se obávám, že se lněným semínkem to nebude fungovat, protože se to tak dobře nespojí
inymi slovami ten povodny rece[t treba zachovat talk ako bol a nahrady a zlepsenie uz nefunguju

su sirne kyseliny v tvraohu ine ako napriklad v cibuli, co tak hodit do mixera ciburu a lanovy olej ?

a ak ijde o omega 3 preco nie rybi olej ?

jasne ze teraz som to ja co snazi prerobit povodny recept :mrgreen: :mrgreen:
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od ravima »

Dano píše:A vies to aj odhadnut / prepocitat? Myslim akemu velkemu mixu (kolko oleja + tvarohu) sa vyrovna len samotneho 20g lanu? Myslim z pohladu mnozsta a lahkosti stravenia tych mastnych kyselin.
Ve lnu je něco mezi 40-50% lněného oleje.
Dano píše:Lebo aky tam je problem, ze neodporucila jednoduchy prijem len samotneho lanu? Pripadne mix neho s niecim?
Namiesto zavislosti na vyrobe / dodavkach lanoveho oleja, ktory oxiduje? A k tomu tvarohu?
Doporučovala samotný čerstvě rozmixovaný len a taky např. jeho mix s medem, protože to se dá dlouho skladovat. Olej s tvarohem se používá jen kvůli vysokým dávkám a i tak se tam musí přidat to semínko, protože obsahuje důležité látky pro využití n-3, např. lignany.
rudo píše:...ak sa bavime o samotnej sire, tak vraj sa pridava do susenych marhuli a snad aj inych susenych ovoci z obchodov a su ludia co susene marhule z obchodov umyselne kupuju ako zdroj siry
kedysi som tiez nasiel niekde info ze vela siry alebo akyschci sirnych chemikalii je aj v surovej cibuli snad aj cesnaku
Stejnou chybu dělali i na zdraví-az, když se snažili např. vyrobit veganskou verzi "sirné patlaniny"(to je zavádějící název a pochází buď z fóra upramene nebo zdravi-az). Vůbec nejde o samotnou síru v jakékoli podobě, ale o konkrétní aminokyseliny (methionin a cystein), které náhodou obsahují síru, ale hlavně mají speciální vlastnosti ve spojení s nenasycenými mastnými kyselinami. Tvaroh se používá, protože se dá nejrychleji rozmixovat s olejem, ale při delším zpracování prý funguje i rozmixování lněného oleje s fazolemi atp. Ještě lépe než s tvarohem to jde s kefírem, což využívá hodně lidí. Je jen třeba přepočítat obsah bílkovin z původního receptu, ale právě v případě kefíru stačí míň, protože se to líp spojí. Cibuli ani nic jiného se sírou nemá smysl přidávat, jen olej+bílkoviny+semínko.
smajliss píše:kouzlo je v tom, že se ty omega 3 v lněném oleji stanou ve vodě rozpustnými, když se spojí se sirnými aminkyselinama .. já se obávám, že se lněným semínkem to nebude fungovat, protože se to tak dobře nespojí
Jestli jsem to od Budwigové dobře pochopil, tak ty tuky se s bílkovinama normálně spojují i v těle, ale nefungovalo by to správně, když chceš najednou vypít 50g toho oleje a to dvakrát denně. Proto se tělu pomáhá tím předzpracováním s tvarohem. 20g semínka je úplně v pohodě a podle Budwigové se dá denně vypít i nějaké množství samotného oleje např. na salátu, taky asi tak těch 20g.
Odpovědět