Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od s.arik »

Jo, musím si to všechno lépe zorganizovat, napíšu si to do debilníč....deníčku :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od 800914 »

v tomto tiez niesa svetlym prikladom :) vcera som bol hore do siestej? ale v tom bol aj hokej. ale priemerny den taham tak do 4 ak nevstavam.

koniec OT.

hmmm.. celkom by ma zaujimalo ci sa daju kupit cenovo dostupne domace mini lisy zvladajuce davat male mnozstva fresh oleja, + zaroven s kvalitativne presvedcivym procesom. raz som uz kupil nastavec na juicer co mal robit oleje, ale bolo to fiasko.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Fiona »

Ale vzdyt prece lnena seminka staci zalit troskou vody a oni do hodinky vypoti sliz samy od sebe, nic se nemusi lisovat... a v tom prece musi byt i ten olej, nebo ne?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od 800914 »

do slizu sa tuky nevyluhuju. obal semena ich prave chrani a drzi v makkom zltom vnutri. ak sa lanove semena konzumuju v celku funguju iba ako vlaknina. prejdu telom cca ako psylium.. slizom premazu obsah criev a nabobtnane vyjdu o par hodin dolnym koncom.
jediny sposob ako sa k tukom dostat je semena pomliet alebo vylisovat. pri pomleti dochadza k rychlej oxidacii, preto je idealne pomliet vzdy len male mnozstvo co sa behom kratkeho casu skonzumuje.
kvalitne vylisovany a uskladneny olej vydrzi v dobrom stave par tyzdnov. a je pouzitim praktickejsi a efektivnejsi. ale je to samozrejme na uvazeni konzumenta co osobne preferuje.

zaklad je ale vzdy dostat sa k jadru veci. slizy uvolnene z tuhej vlakniny nemaju vyzivny potencjal.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Xion »

culka píše:Nezabudnite si k tej cene oleja v mrazaku priratat aj cenu energie.

Ale nie to som chcela. Xion, preco by som mala pouzit 50ml oleja? 2 lyzice maju 80kcal, 10ml. 5x tolko je 400kcal. To by som musela primerane zvysit aj mnozstvo jogurtu, takze vysledne jedlo by uz nemalo 500kcal, ale podstatne viac. Pri mojej konzumacii okolo 2 000kcal denne by to bola znacna polozka a uplne mimo 80/10/10. Uz teraz mi to robi problem s tukmi, ze ich nedam pod 16-17%.
Vyzera, ze stale nechapes, co sa Ti snazim povedat. :-) 50 ml oleja mas pouzit preto, aby si zistila, ci Ti to reaguje, alebo nie. Nehovorim, ze ho mas pouzivat na trvalo, to by bolo privela.
Ale mozes to kludne risknut, ze budes zit v iluzii, ze sa to pri miesani vidlickou zreaguje. Vacsine ludi postacuje pocit, ze nieco sa pre seba pokusaju urobit, a veria, ze to funguje. Vsak zivot je konieckoncov len o tom, comu veris. ;-) Verim, ze zistovat, ci som nahodou nerobil 2 roky (no, chcel som napisat blbost, ale radsej pouzijem termin nespravny postup :-)), je dost fuska na ego.

kcal, KJ, kalorie, jouly a podobne jednotky ja osobne povazujem za vhodne na meranie ohrevu vody, ale v suvislosti s fungovanim ludskeho tela su to nicnehovoriace udaje.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od s.arik »

Myslíš jako projednou zkonzumovat naráz SP z 50ml oleje, a když se člověk pos***, míchal blbě jo? :lol: Když nic, tak míchal dobře a vidlička stačí.

Jenže někdo by se možná nepo... ani po 50 ml oleje.

Já vypila půldeci riciňáku v deci jablečné šťávy a žádný průjem se nekonal (to vlastně nebyl pokus o průjem, ale o vyvolání porodu, dcera si dávala na čas a dři hrozili indukcí, což jsem odmítla)...chci tím říct, že po 50 ml se nemusí stát nic. Zkus 150 (:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Xion »

s.arik píše:Ach tak, píšeš o lisování oleje a já už myslela jen na tu domácí přípravu :)

Uf, já už nechci ponocovat, chci chodit spát v deset, ale ono to nejde :( Nic, to jsem OT.
Radsej chodit spat v desat, a mixovat si patlaninu normalne, ako si lisovat olej na kamennom lise a potom od nervov pojedat sladkosti a chodit spat o druhej. :-) Ale nie, zo srandy... len chcem povedat, ze mozno tam iste znizenie kvality bude, ale zase s tym olejom takto blbnut, to sa mi nepozdava. Vacsinou plati, ze veci treba robit jednoducho, ako zbytocne komplikovat.

Cisielko, knizku od Budwigovej som cital davnejsie, ale pokial si pamatam, tak prave mixovanie vytvaralo ten elektronicky naboj. Vysledna zmes po vymixovani doslova vyzarovala elektromagneticke pole. Ja mam pocit, ze vzdy sa najdu odbornici, ktori sa zacnu do pomerne jednoduchych postupov vrtat a takmer vzdy ich prekomplikuju. Ako sam pises, tie vedomosti su pozliepane od odbornikov a ich clankov po internete. Toto uz je myslim vec, na overenie ktorej by bolo potreba poriadny labak a biochemikov, a az tam by sme mohli dospiet k nejakemu hodnovernemu vysledku. Bez toho to bude vzdy o viere... ja to volam, co sa mi viac paci, tomu uverim.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Xion »

s.arik píše:Myslíš jako projednou zkonzumovat naráz SP z 50ml oleje, a když se člověk pos***, míchal blbě jo? :lol: Když nic, tak míchal dobře a vidlička stačí.

Jenže někdo by se možná nepo... ani po 50 ml oleje.

Já vypila půldeci riciňáku v deci jablečné šťávy a žádný průjem se nekonal (to vlastně nebyl pokus o průjem, ale o vyvolání porodu, dcera si dávala na čas a dři hrozili indukcí, což jsem odmítla)...chci tím říct, že po 50 ml se nemusí stát nic. Zkus 150 (:-)
No sarik, najprv si treba pozriet, ake neziaduce ucinky ma ten olej. Myslim, ze uz 50 ml lanoveho oleja je dost bomba, nieco sa mi mari, ze to znizuje tlak. V kazdom pripade, pokial jes 50ml lanoveho oleja denne po dobu 3 tyzdnov, a su zreagovane v SP, tak sa ti nic nestane. Ale pokial zreagovane niesu, mala by si to pocitit. Ja som jedaval mesiac 50ml v SP, a nikdy mi po tom nebolo zle, takze mojmu postupu verim. Ten z vidlickou netvrdim ze nefunguje, iba som ho spochybnil. Zaroven som vsak navrhol mozne riesenia ako to overit, taku kritiku ja osobne povazujem za konstruktivnu.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od 800914 »

a co tak zajedat SP tuzkovymi AA bateriami? to musi dat este viac amperov ako mix dvoma vidlickami naraz.
ale nie nie ja som za kompromis.. kym WHO neda k tomuto oficialne vyjadrenie bol by som osobne za to miesat vidlickou ale tupym koncom.
eech blazena jest nevedomost.. australopitekus toto urcite riesit nemusel. ale teda je tiez pravda ze dlhovekostou prave nevynikal.. a podla obrazkov mysllim aj ze mu pekne pachlo z huby.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od s.arik »

Xion píše: Ten z vidlickou netvrdim ze nefunguje, iba som ho spochybnil. Zaroven som vsak navrhol mozne riesenia ako to overit, taku kritiku ja osobne povazujem za konstruktivnu.
No jistě že zpochybňuješ konstruktivně a snad můj vtípek nevyzněl jinak.

Jenom přesně nevím, jak bych to poznala, že je olej špatně rozmíchaný. Myslela jsem, že už po první vyšší dávce průjmem (tak mi nedalo nenapsat, že mi 50 ml jiného údajně projímavého oleje neudělalo nic). Ale ty máš spíše na mysli nějaké dlouhodobější vedlejší projevy....?

Právě jsem zkusila cvičně rozmixovat tvaroh s olivovým olejem a medem a šlo to dost ztuha. Musela jsem přidat vodu, jinak to můj tyčák vůbec ani nepromíchl, hrabal naprázdno jak kamion na poušti. Takže s promísením na molekulární úrovni to vidím bledě. Z tvarohu, jogurt vypadal docela ok.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Xion »

800914 píše:a podla obrazkov mysllim aj ze mu pekne pachlo z huby.
Nooo, len aby sme neboli prekvapeni... :-) Takym australskym domorodcom nezvykla pachnut ani stolica, zatialco jednej antropologicke co zila chvilu s nimi pachla, a to aj ked bola nejaky cas na ich strave. Take zasadite pH spravi divy... ono, ja mam pocit, ze tito dnesni moderni ludia s pokazenou imunitou nosia ovela sirsie spektrum breberiek vo svojich tlamach. :-)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Marci »

Dneska jsem delala Sp a jelikoz se me jiz 2x stalo,ze se Sp udelala spravne,ale druhy den se zacal oddelovat olej od tvarohu-mirne.Premyslela jsem cim to muze byti a dosla k zaveru,ze ten kozi tvaroh je proste malo tucny,takze dnes jsem pridala jeste kozi maslo.Vysledek byl vynikajici,lepsi nez bez masla.Ted jsem zvedava,jak bude vypadat zitra a pozitri.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od culka »

Tebe to vydrzi tak dlho? Ja si moju, aj ked blbo, lebo to miesam vidlickou, robim len na priamu konzumaciu. je pravda, ze do toho pridavam cerstvo pomlete semeno a tomu nerobi dobre, ked dlho stoji.
Pravdupovediac, ak to nezhltnem hned, tak urcite v ten isty den.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Marci »

Ja delam ze 150g tvarohu + 50g oleje +3polevkove lzice semen(pred umletim) a mam to na 3-4dny.Na me je to hodne syte i kdyz jim normalne.Ale ted to budu vyuzivat i jako zalivku.Zatim se hodne najim zeleniny samotne.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Xion »

Semienka sa kazia iba na vzduchu. Vacsinu ludi vystrasia clanky, kde ich doporucuju jest do 15 minut po pomleti, ale to neplati, ked sa rozmixuju do SP. Tam sa stabilizuju, neoxiduju a vydrzia tie 3 dni v pohode. Ale vypustaju sliz, ktory v ladnicke zatvrdne, nie kazdemu to chutovo vyhovuje.

Maria, to s tym oddelovanim oleja, si si ista, ze to nieje sposobene nedokonalou mixazou? Je pravda, ze ked som pouzival tvaroh, vzdy som pouzival plnotucny, takze sa mi to stalo len ked som to nerozmixoval dobre.
To s tym tukom ma uz napadlo, a preto to uz nejaky cas robim tak, ze ku 100g kefiru alebo jogurtu (ktory ma tiez len 3% tuku) prihodim 6g masla, a 6g kokosoveho masla, +1 paraorech. To vytvori pribliznu plnotucnost (cez 10% tuku). Ja si tiez myslim, ze ta plnotucnost tam je na nieco potrebna, otazka len je, ci je to kriticka vec, alebo je to len vec ucinnosti, a na to by trebalo niekoho, kto sa do toho fest rozumie, aby to mohol vysvetlit. Tie domienky od vseliakych "odbornikov" z internetu neberiem ako dost spolahlive, takze to radsej robim takto po svojom.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Oriana »

Prosím, jaký používáte len do sirné patlaniny - zlatý nebo hnědý ? Je to jedno jaký použiji ? Jaký je mezi nimi rozdíl ?
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Lidka »

Na teto strance
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... +len#p4326
se debatuje i o konkretnim seminku, Xion ma vyzkouseny obe varianty
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Eva.cz »

Já dávám bio hnědý.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Oriana »

Moc děkuji, olej už mám objednaný, tak jen ta semínka a budu moct také začít.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Eva.cz »

Z čeho ji budeš dělat?
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Oriana »

Tak to teprve řeším, nejdříve jsem myslela, že z obyčejného tvarohu, ale asi to není to pravé. Tak se pokusím sehnat nějaký zdroj nepasterovaného tvarohu. Ale pokud vím, tak tady v okolí nic moc není.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od culka »

Nemaj boja, je to to prave. Zase to netreba tak prehanat.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Oriana »

Děkuji Culko za názor, souhlasím, že se nemá nic přehánět. Zkusím obyčejný tučný tvaroh a uvidím. Jen aby ještě dorazil ten olej. Mám ho objednaný už týden.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Sitar »

Přimlouvám se alespoň za bio. Moc prosím, za krávy v koncentrácích.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Oriana »

Sitar píše:Přimlouvám se alespoň za bio. Moc prosím, za krávy v koncentrácích.
Ano, zkusím bio, snad seženu, Myslím, že BIO už dnes mají i v Penny a v Bille.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Oriana »

Nejspokojenější kravičky jsem zažila jako dítě na chatě ve Slavkovském lese. Byly to kravičky místních lidí. Ráno byly vypuštěny do volné přírody - ani žádná ohrada. Večer se buď vrátily samy nebo byly vyslány děti s krajícem chleba krávu najít a přivést. A mléko bylo vynikající.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Oriana »

Tak jsem dnes vyzvedla na poště lněný olej. Překvapily mě dvě věci - agro-el je uvedeno jako dovozce a distributor a země původu Rakousko. Domnívala jsem se, že firma olej sama lisuje těsně před expedicí. Pak mě ještě zarazila chuť oleje. Cítím v něm nahořklý podtón. Jakou má mít olej chuť? Dokážete to někdo podrobně popsat? Mám lahvičku lněného oleje, který je již starší a mažu s ním kolo u zahradního kolečka. Tak jsem ho pro porovnání trochu ochutnala. Ten byl výrazně hořký a ještě tak nějak vtíravě pálivý. Tak snad je ten nový olej vpořádku.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Jindra »

Oriana píše:Tak jsem dnes vyzvedla na poště lněný olej. Překvapily mě dvě věci - agro-el je uvedeno jako dovozce a distributor a země původu Rakousko. Domnívala jsem se, že firma olej sama lisuje těsně před expedicí. Pak mě ještě zarazila chuť oleje. Cítím v něm nahořklý podtón. Jakou má mít olej chuť? Dokážete to někdo podrobně popsat? Mám lahvičku lněného oleje, který je již starší a mažu s ním kolo u zahradního kolečka. Tak jsem ho pro porovnání trochu ochutnala. Ten byl výrazně hořký a ještě tak nějak vtíravě pálivý. Tak snad je ten nový olej vpořádku.
Né, ten starej olej nepi, nedráždi si játra.
AgroEl pokud vím neredistribuuje, nýbrž opravdu lisuje (jednou za 14 dní) a hned zčerstva rozesílá. Ten olej od nich, to je úplně unikátní záležitost, tak dobrej čerstvej snad jinde neseženeš, já osobně teda naprosto spokojen.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Xion »

Agro-el distribuuje, lisuju to v Rakusku. I tak je to vsak najkvalitnejsi lanovy olej, aky mam moznost pouzivat. Chut sa podrobne popisat neda, to treba proste ochutnat a z toho sudit. Je ale velmi nepravdepodobne, ze by bol olej z Agro-el pokazeny. Zatial su s nim vsetci nadmieru spokojny, vratane mna.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Oriana »

Ten staý jsem jen maličko ochutnala pro porovnání. Podle zdejších popisů jsem měla pocit, že by neměla být žádná stopa po hořkosti, ale já tam ten náznak cítím. Možná jen vnímám chutě příliš citlivě. Nechci podezírat firmu, že rozesílá něco špatného, jen mě to poněkud znejistělo. Vy když olej polknete, tak necítíte trochu jemné hořkosti - náznak ?
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Eva.cz »

Schválně dneska líznu. Jen jsem k němu čichala a jinak jsem dala na dobré recenze, na to, že jsem tam necítila ocásek a taky na to, že psali, že jej budou čerstvý lisovat a chvíli jsem musela čekat.
Ale schválně si zítra líznu, jo?
Dneska jsem ráno do patlačky přidávala pár jahod a jak jsem měla pocit, že jsem tam dala množství ingrediencí jako obvykle, tak jsem úplně zapomněla na lněné semínko :( Tak ji budu mít na oběd bez.

Jinak jsem tento týden docela zírala. Povedl se mi fakt super tvaroh, bylo ho i dost a pak mě trklo, že psali, že to mlíko nejlíp zakysne v bouřce a ono fakt bouřilo o sto šest, takže na tom možná něco bude :roll:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Jindra »

Eva.cz píše:Povedl se mi fakt super tvaroh, bylo ho i dost a pak mě trklo, že psali, že to mlíko nejlíp zakysne v bouřce a ono fakt bouřilo o sto šest
Jo jo, je to znát. Zrovna jednu tvarohovou várku taky dodělávám, dneska odpoledne vyrábím SP, včera večer jsem na tvaroh nakoukl a celičký byl jedna radost. Ono vůbec, ze syrového mléka se nádherně daří - jak tvaroh, tak kefír a dělal jsem i jogurt, jen na zkoušku, páč to u nás naštěstí už nikdo nejí.
A vypadá to, že snad zas budu mít syrové mléko kozí tady vedle z vesničky.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Renáta »

Jejda, vy sa tu tak vytešujete z tých mliečnych produktov. Som na ne zanevrela už dosť dávno. Vraj môžu aj za tie myómy u žien, ten tuk... Asi s tým opatrne, aj keď máte zrovna bio kvalitu. Ale teda, že chutí, to verím. čoby nie.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Jindra »

Renáta píše:Jejda, vy sa tu tak vytešujete z tých mliečnych produktov. Som na ne zanevrela už dosť dávno. Vraj môžu aj za tie myómy u žien, ten tuk... Asi s tým opatrne, aj keď máte zrovna bio kvalitu. Ale teda, že chutí, to verím. čoby nie.
V tomhle vlákně se o mléčných produktech plkat může :)
S těmi ženskými problémy jsi trefila a moc pěkně se tím zabývá knížka "Kde končí duše a začíná tělo" známého MUDR. Jonáše (k dostání u Pandy, nemýlím-li se).
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Renáta »

Jindro, :roll: :D
Ja len že či považujete konzumáciu miečnych produktov fakt za zdravú, keď už dokonca ani podaktorí doktori nie :wink:
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Eva.cz »

Renáta píše:Jindro, :roll: :D
Ja len že či považujete konzumáciu miečnych produktov fakt za zdravú, keď už dokonca ani podaktorí doktori nie :wink:
Reni, je to pro mne šílené dilema. Samo o sobě bych si tvaroh, nebo jogurt nevzala, ale s tím lněným olejem nevím. Zase ta Budwigová má výsledky, tak potom "babo, raď"...
Naposledy upravil(a) Eva.cz dne pát kvě 14, 2010 12:39, celkem upraveno 1 x.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Jindra »

Renáta píše:Jindro, ja len že či považujete konzumáciu miečnych produktov fakt za zdravú
Ne ne, to tedy rozhodně nepovažuji, ne ne. V tom mám jasno :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Jindra »

Eva.cz píše:
Renáta píše:Jindro, :roll: :D
Ja len že či považujete konzumáciu miečnych produktov fakt za zdravú, keď už dokonca ani podaktorí doktori nie :wink:
Reni, je to pro mne šílené dilema. Samo o sobě bych si tvaroh, nebo jogurt nevzala, ale s tím lněným olejem nevím. Zase ta Budwigová má výsledky, tak potom "babo, raď"...
V tomto případě já teda souhlasím s Jardou, že SP již nepovažujeme za mléčný produkt. Jarda to píše tady (příspěvek ze dne pon pro 07, 2009 3:55 pm ).
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Eva.cz »

Tím se právě chlácholím, Jindro. Že už to po té reakci není mléčný produkt (ale prd tomu rozumím, tak musím věřit), no a tím, jaké měla Budwig výsledky.
Jinak by pro mne mléčné výrobky nemusely existovat, byly pro mne tabu už kolik let. Akorát teda semo-tamo trochu té mozarelly na salát, nebo ovčí, kozí sýr, to si občas dám.

Ale jako malá jsem kakajíčko měla strašně ráda :oops:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Samira »

Jindra píše:
Renáta píše:Jindro, ja len že či považujete konzumáciu miečnych produktov fakt za zdravú
Ne ne, to tedy rozhodně nepovažuji, ne ne. V tom mám jasno :-)
Ja mam jasno, polojasno, miestami zamracene s prehankami. :D
Aj ked som mliecne vyrobky vyrazne obmedzila, aj tak si stale davam tie vonave dierave syry a kakavko. Ale fakt zriedkavejsie, lebo den po ich konzumacii citim zapchatejsie dutiny...
Reni - ja som sa pytala tolkych mudrych hlav na povod myomov a moja lekarka dokonca na nejakej konferencii pocula, ze by to mohol byt nasledok vegetarianskej stravy (nie, netrvala na tomto nazore, len mi to povedala). A iny lekar mavol rukou a zahlasil, ze nikto nevie, ze Majda Pavelekova ma plny ksicht vsakovakych bradavic, a tiez nikto nevie z coho.
Ja si stale myslim, ze som si to poondiala hormonmi, a ukladanim stresu a smutku do bruska.
(Sice aj v Cinskej studii sa pise, ze zivocisne produkty ovplyvnuju stav hormonov -> mlieko je ziv. produkt a mohol mi sposobit myomatoznu maternicu, to beriem).
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Xion »

Kazde tabu je na skodu. Mliecne vyrobky niesu az take zle, zle je to, co s nimi robia. Niekomu mozu aj pomoct, inemu uskodit. Treba pouzivat rozum.
Mliecny vyrobok v SP nepovazujem za mliecny vyrobok, je tam ako medium.

Pre mna existuju dva produkty z mliecnej rise, ktore povazujem za zdrave.
SP a kozi nepasterizovany kefir. Ostatne si davam len kvoli chuti.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Renáta »

Toto zo stranky www.akv.sk asi poznáte:
" kravské mlieko obsahuje bielkovinu beta-laktoglobulín, ktorá je najsilnejším a najčastejším potravinovým alergénom
kravské mlieko obsahuje cholesterol a nasýtené mastné kyseliny, ktoré podporujú vznik aterosklerózy
kravské mlieko obsahuje látku IGF-1 (insulin-like growth factor 1), ktorá podporuje vznik rakoviny
preto ženy, ktoré konzumujú veľa mliečnych výrobkov, majú vysoké riziko vzniku rakoviny vaječníkov a prsníka
a preto muži, ktorí konzumujú veľa mliečnych výrobkov, majú vysoké riziko vzniku rakoviny prostaty
kravské mlieko obsahuje laktózu
ktorú nedokáže optimálne tráviť asi 40% dospelej populácie - laktózová intolerancia
a ktorá podporuje degeneráciu šošovky a vznik katarakty (šedý zákal)
kravské mlieko obsahuje zbytky hormónov, ťažké kovy a iné chemikálie, ktoré podporujú vznik rakoviny a iných degeneratívnych ochorení človeka
kravské mlieko obsahuje baktérie, vírusy a plesne
kravské mlieko na druhej strane neobsahuje látky, ktoré majú ochranný vplyv na ľudské zdravie
vlákninu
žiadne významné antioxidanty"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Jindra »

Xion píše:Pre mna existuju dva produkty z mliecnej rise, ktore povazujem za zdrave. SP a kozi nepasterizovany kefir.
Přesně tak, přesně tak a z mléčného nic víc.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od culka »

K tym kravinam len tolko (teda kravickovskym vyrobkom), ze odkedy si vedome nedam ani kusok syra, tak ma nebolia ani bedrove klby ani kostrc. Po 19 mesiacoch permanentnych bolesti to povazujem za uspech.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Kometa »

Kolik lněný olej od Agra-el stojí? Díky
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Oriana »

Kupovala jsem ho cca před měsícem a 1 litr mě stál 150 Kč. Kupovala jsem 5 litrů ve velkém balení

Ještě jednou prosím o sdělení, jakou chuť má dobrý lněný olej, zda je mírně nahořklý. Po vyndání lahvičky z mrazničky a rozmrazení v ledničce mi připadá více nahořklý než když jsem ho tam dávala. Prostě nejsem schopna posoudit co je ještě normální a co ne.
Naposledy upravil(a) Oriana dne pát čer 04, 2010 8:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Eva.cz »

Ochutnala jsem ho a fakt se mi nahořklý nezdá.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Oriana »

Evo, děkuji za odpověď, psala jsem do Agro- elu, jaký mám problém a dozvěděla jsem se, že se občas nějaká várka nepovede a může se to stát, ale nevědí jistě, protože po dovezení z Rakouska již kvalitu nekontrolují.
Tak jsem asi měla smůlu na nekvalitní olej. Na náznak, že by jako odškodnění mohli poslat alespoň lahvičku bezvadného mi bylo sděleno, že to nevědí jistě, ale že jak je to hořké, tak neužívat.
Takže moje snaha o vylepšení zdraví dopadla poněkud draze neslavně.
Předpokládám, že po zamražení a po této době od dodání mohu již těžko reklamovat.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Eva.cz »

Tak to jsi opravdu měla smůlu. Ta cena není rozhodně zanedbatelná:-(
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sirna patlanina aneb kura Dr. Budwigove, O3MK

Příspěvek od Oriana »

Dík, ale nevzdán to, teď to nechám plavat a zkusím znovu objednat koncem října nebo začátkem listopadu. To už by mohli být semínka z nové sklizně a venku už bude chladno. Třeba budu mít větší štěstí.
A vlastně se lněný olej - fermež ? - používá na napuštění dřeva před natřením, tak mu třeba najdu i uplatnění.
Odpovědět