PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Tak tu máme třetí týden. Vlasy se nijak od toho druhého nezměnily. Jsou mastnější než bych chtěl, ale není to nijak vidět. Jen když přejedu rukou tak to je poznat, ale nic strašného.
Jinak žádný velký rozdíl, ale taky žádnej zázrak jak bylo popisované v článku. :)

Tak pokračuju dál, uvidím po 6 týdnech. To prej se má mastnota úplně ústálit a dál už nemají být žádně změny.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sitar »

Čtvrtý týden bez šampónu a dobrý. Ráno už nemám nepříjemný pocit mastnoty. Ani když projedu rukou vlasy, necítím nějakou zvláštní mastnotu. I lupy zdá se trochu mizí. Na přelomu druhého a třetího týdne jsem měl časté nutkání si vlasy alespoň opláchnout, ale i to už je pryč.

Nik je na hygienu cimprlich, takže kdyby byl nějaký estetický problém, určitě by se ozvala. Dokonce mi včera polichotila, což se zas tak často nestává.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

to oplachnuti, ja jsem se naopak docetla,ze o vlasy se ma pecovat na denni bazi, myt casto, samozrejme vodou a po vysuseni radne prokartacovat. jelikoz mam dlouhy vlas, pritizilo mi to ve vytrvano byt bez samponu, ted ho pouziju jednou tydne, asi pro dobry pocit.
jinak to citeni se ze ma clovek mastny vlasy je podle me zvyk na suchou kuzi,vlasy, leta pouzivani samponu pokozku vysusilo.
Uživatelský avatar
Sekory
Příspěvky: 38
Registrován: ned led 20, 2008 16:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sekory »

Šampón nepoužívám už asi 4 roky, až na vyjímky, kdy si je třeba nechám stříhat, což je maximálně jednou do roka. Docela dlouho a důkladně je meju pod proudem vody. Maximální délku co jsem měl mohlo být tak 10cm a to už bylo peklo, hrozně mastné a musel bych to mýt každý den. Takže to řeším tím, že zkrátím. Delší vlasy bez šampónu to chce asi nějakou speciální péči.
Happiness cannot be pursued; it must ensue.
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Aha, já je teda meju každej den. Sice jen vodou ale meju. Zejtra to budou 4 týdny a pohodička. Mám v plánu sjet to dohola a nechat pak narůst dlouhý. Tak pak uvidím.
Uživatelský avatar
Sekory
Příspěvky: 38
Registrován: ned led 20, 2008 16:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sekory »

dvdmchl píše:Aha, já je teda meju každej den. Sice jen vodou ale meju. Zejtra to budou 4 týdny a pohodička. Mám v plánu sjet to dohola a nechat pak narůst dlouhý. Tak pak uvidím.
Pak uvidim? Takže plánuješ si nechat narůst vlasy až k zemi? :-) Já prostě s delšími vlasy mám pořád pocit, že jsou hrozně mastné a i to tak vypadá. A problém je taky ten, že i ihned po umytí mi připadají mastné, což je jeden z hlavních důvodů, proč je vždy zkrátím. Delší vlasy mi prostě odmastit jen vodou nejdou. Ačkoli možná, že kdybych se místo pročítání tohoto fóra rozhodl nepojídat mrtvoli a podobné věci v mém jídelníčku, třeba by bylo lépe... :lol:
Happiness cannot be pursued; it must ensue.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sitar »

Sekory píše:
dvdmchl píše:Aha, já je teda meju každej den. Sice jen vodou ale meju. Zejtra to budou 4 týdny a pohodička. Mám v plánu sjet to dohola a nechat pak narůst dlouhý. Tak pak uvidím.
Pak uvidim? Takže plánuješ si nechat narůst vlasy až k zemi? :-) Já prostě s delšími vlasy mám pořád pocit, že jsou hrozně mastné a i to tak vypadá. A problém je taky ten, že i ihned po umytí mi připadají mastné, což je jeden z hlavních důvodů, proč je vždy zkrátím. Delší vlasy mi prostě odmastit jen vodou nejdou. Ačkoli možná, že kdybych se místo pročítání tohoto fóra rozhodl nepojídat mrtvoli a podobné věci v mém jídelníčku, třeba by bylo lépe... :lol:
Jestli mohu podotknout, tak to jde oboje najednou, tedy nepojídání svaloviny a jiných částí těl usmrcených zvířat žijících v příšerných podmínkách a současné pročítání tohoto fóra.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

No s tím masem a vařeným to asi bez šampónu moc nepůjde. To pak snad ani nejde bez mýdla, bez deo a bez zubní pasty.
Já to vidím na sobě, když dám něco vařenýho, takřka okamžitě mi zasmrádne pot a mám pak mastný obličej.
Úplně nejlépe je na tom kůže, když jsem jen na ovoci. Ale to vydržím vždycky tak max 2 tejdny a pak padám zpátky na vita a sem tam vařenici.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

ja mam uplne nejlepsi plet kdyz drzim nejezeni. jednodenni. a to ovoce to je taky pravda. a taky mikrofud.
posledni dobou jak se snazim co nejdyl vydrzet si vlasy nemyt samponem ale jen vodou, se to odrazilo na vlasech, vypadaj a na omak jsou zdravejsi, takovy pruznejsi.
Uživatelský avatar
Sekory
Příspěvky: 38
Registrován: ned led 20, 2008 16:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sekory »

dvdmchl píše:No s tím masem a vařeným to asi bez šampónu moc nepůjde. To pak snad ani nejde bez mýdla, bez deo a bez zubní pasty.
Já to vidím na sobě, když dám něco vařenýho, takřka okamžitě mi zasmrádne pot a mám pak mastný obličej.
Úplně nejlépe je na tom kůže, když jsem jen na ovoci. Ale to vydržím vždycky tak max 2 tejdny a pak padám zpátky na vita a sem tam vařenici.
Bez mýdla to jde, to používám jen na ruce, když je mám špinavé či po ďáké potřebě. Nicméně spíš ze zvyku příjde mi, že by to šlo v pohodě i bez toho. každopádně si připadám dost podivně všichni okolo mě řeší šampóny sprchový gely či co a já nic z toho nepoužívám. A zubní pasta jsem zjistil je docela humus, nebo alespoň ten Elmex co používám, na zuby je to super, ale člověk trochu vždy polkne a je vidět, že je to chemie ze který je člověku akorát tak blbě. Ale tak to i po alkoholu a podobných věcech, kterým holduju, nicméně pokud je pravda, že člověk na ovoci je na podobné věci citlivější, tak pasta musí být sebevražda.
Happiness cannot be pursued; it must ensue.
Uživatelský avatar
Bara
Příspěvky: 22
Registrován: pon pro 24, 2007 15:48
Bydliště: Praha a Brno

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Bara »

Jak pokračují vlasy bez šamponu? Zajímá mě, jestli fakt po těch 6ti týdnech přestanou páchnout. Já zkoušela všelijaké šampony z čočky, psylia, žloutku, ovsa a už nevím z čeho všeho, ale nakonec mi přišlo, že přece jen ten klasický hnusný komerční plný škodlivých detergentů je mi nejpříjemnější... Možná jsem to nevydržela dost dlouho.?
dík za info
jo a nedávno se tu mluvilo o opalovacích krémech - mám docela dobrý recept na samovýrobu, ale poskytuje jen nízkou ochranu ( nedá se přesně změřit, ale ze zkušenosti typuju tak faktor č.10)
Bajána
Uživatelský avatar
Bara
Příspěvky: 22
Registrován: pon pro 24, 2007 15:48
Bydliště: Praha a Brno

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Bara »

Zuby čistím, a důkladně - i při vita stravě po 2 dnech cítím plak, ale používám mořskou sůl s baklažánem a sodou místo pasty a nemůžu si to vynachválit. :D Jsou hlaďoučké a pusa voňavá. (aspoň doufám :lol: )
Bajána
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sitar »

Bara píše:Jak pokračují vlasy bez šamponu? Zajímá mě, jestli fakt po těch 6ti týdnech přestanou páchnout.
Vydržel jsem to asi právě těch šest týdnů, ale jelikož mi docela rychle rostou vlasy, začaly se ke konci opravdu dost mastit, tak sem to nevydržel a vrátil se zpět k šampónu. Možná to bude i tím, že nejsem vita strávník.

Co se týče páchnutí, tak to nebylo zaznamenáno v žádném okamžiku pokusu.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

Sitar píše:
Bara píše:Jak pokračují vlasy bez šamponu? Zajímá mě, jestli fakt po těch 6ti týdnech přestanou páchnout.
Vydržel jsem to asi právě těch šest týdnů, ale jelikož mi docela rychle rostou vlasy, začaly se ke konci opravdu dost mastit, tak sem to nevydržel a vrátil se zpět k šampónu. Možná to bude i tím, že nejsem vita strávník.

Co se týče páchnutí, tak to nebylo zaznamenáno v žádném okamžiku pokusu.
Taky testuju, zatím jen tří týdny a vypadá to super k mé struktuře a objemu vlasů (pro přibližnou představu...http://www.youtube.com/watch?v=dFrZ8Ngo ... re=channel-
takřka identický objem, ale zatím v poloviční délce..nejlépe je to vidět v té garáži..., takže to není žádný špás, to vážně není paruka).
Nemyla jsem si vlasy kvůli mastnotě, ale naopak kvůli vysychání. Dokonce se chovám i ekologicky, pač je jasné, že si nemeju vlasy vodou chlorovanou, kohoutkovou, ale projetou přes filtr a tudíž ve škopíku. Tento princip se může zdát asociální, ale výsledek u mne stojí za to, navíc od září jede nás dům na měřiče, tak mi aspoň zbudou škvarečky na vita dobrůtky či jiné smysluplné potěšení.
Jediný problém, který jsem zaznamenala, je pravidelná návštěva saun, parní ješte jde, ale bio a finská jsou pro mé vlasy dost pohromou, ten suchý vzduch mi dělá z vlasů slámu. Pokožce a tělu to svědčí, tak nevím jak to řešit...asi si to odpustim a budu chodit jen do páry.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

a jak mas velkej ten skopek?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

Sweetie píše:a jak mas velkej ten skopek?
Průměr cca 15 cm, výška 20 cm, takovej celkem běžnej, trochu hlubší. No, psala jsem, že zatím mám délku na lopatky, uvidím později až to bude do pasu...zatim jsem to nikdy s tou tíhou nevydržela, ale teď chci.
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Možná to bude i tím, že nejsem vita strávník.
To tím klidně může být. Kůže je obrovský orgán a každý "hřích" se na ní okamžitě projeví.

Jinak já jsem došel do 6. týdne bez šampónu a pak jsem šel do hola. Takže už nemůžu nijak říct jak je to dál. Ale až do toho 6. týdne bylo vše v pořádku.

Teď nechávám růst vlasy do délky. Šampón používat nebudu. Další report tedy tak za dva roky zhruba. :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

dobry :) a uz ses pro nas vyfotil?
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Sweetie píše:dobry :) a uz ses pro nas vyfotil?
Jako správný exhibouš nemohu odmítnout takovou výzvu. :)
Přílohy
haircut.jpg
haircut.jpg (53.02 KiB) Zobrazeno 14993 x
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

dvdmchl píše:
Sweetie píše:dobry :) a uz ses pro nas vyfotil?
Jako správný exhibouš nemohu odmítnout takovou výzvu. :)
Pekny, a svetlejsi foto by nebylo?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Panda »

RadkaS píše:Pekny, a svetlejsi foto by nebylo?
Určitě je to schválně proti oknu. :P Vem Radko Photoshop a použij "Úrovně". ;-) (např.)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

vždyť je to pěkné i bez Photoshopu. :)

A pořád jen voda???
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Jo já to dělal ráno narychlo. To můžu ještě večír trošku zesvětlit.

A jinak jo, pořád jenom voda.
Akorát se zubama nejsem spokojenej. Tak ty neukazuju. :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Panda »

Poznatky ode mne s vodou: Dříve jsem trpěl lupy a používal jsem šampon proti lupům, se kterým jsem pokračoval i na vita. Myl jsem obden, jinak hlava začal svědit. Před více než měsícem jsem podle rad zde úplně vypustil mýdlo i šampon a myji se jen vodou - a nejenže nezačaly problémy, ale zmizely i ty co byly - už žádné svědění ani lupy. Ani přítelkyně si ničeho špatného nevšimla, ta by mě určitě upozornila. Takže - H2O rules! :-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

Panda píše:
RadkaS píše:Pekny, a svetlejsi foto by nebylo?
Určitě je to schválně proti oknu. :P Vem Radko Photoshop a použij "Úrovně". ;-) (např.)
Diky za tip :P , to jsem neznala
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Panda »

Pavluška píše:vždyť je to pěkné i bez Photoshopu. :)...
V monitorech jsou dost velké rozdíly v tmavých barvách - většina monitorů (hlavně levnějších) mívá od výrobce dost stažené tmavé barvy (tj. sníženou základní jasovou složku), aby obraz vypadal čistěji a kontrastněji. Proto ta fotka je na některých monitorech dobrá ale na některých úplně černá.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

dvdmchl píše:Jo já to dělal ráno narychlo. To můžu ještě večír trošku zesvětlit.

A jinak jo, pořád jenom voda.
Akorát se zubama nejsem spokojenej. Tak ty neukazuju. :)
Panejo. :) a na zuby ani sůl? Nic? Ani větvička? :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

Pando, mě přešly občasné lupy hned co jsem změnila v pubertě stravování. A nevrací se (ťuk!) ani když použiju jakékoli mýdlo, šampon... Jo, jednou se vrátily na Vánoce po cukroví. :) a pak se se mnou zase rozloučily aniž bych měnila šampon.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

Panda píše:
Pavluška píše:vždyť je to pěkné i bez Photoshopu. :)...
V monitorech jsou dost velké rozdíly v tmavých barvách - většina monitorů (hlavně levnějších) mívá od výrobce dost stažené tmavé barvy (tj. sníženou základní jasovou složku), aby obraz vypadal čistěji a kontrastněji. Proto ta fotka je na některých monitorech dobrá ale na některých úplně černá.
aha. já problém nemám...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Panejo. :) a na zuby ani sůl? Nic? Ani větvička? :)
No to jsem ještě nezkoušel. Zatím jsem jen drhnul kartáčkem a vodou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Panda »

dvdmchl : a co holení - elektrika nebo žiletka+voda?
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Mach3 a voda.
Ale už jsem studoval starší techniky holení. A plánuju si koupit obsidiánový nůž, ten je údajně ostřejší než břitva. A hlavně má více využití.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Panda »

dvdmchl píše:Mach3 a voda.
Ale už jsem studoval starší techniky holení. A plánuju si koupit obsidiánový nůž, ten je údajně ostřejší než břitva. A hlavně má více využití.
Něco takového, jo? http://www.drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=4185 Ani jsem nevěděl že je dneska někdo ještě vyrábí.
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Jj něco takovýho. Ale nepotřebuju na tom ty ozdobné cerepetičky. :) Bude mi stačit něco jednoduššího.
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Asi takovejhle bych si představoval: Obrázek

Tiše doufám, že budu moct nějakej sehnat v Ekvádoru. Sopek je tam dost a šikovnejch řemeslníků ještě víc.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

prosim te, ty mladnes pred ocima dvd :) a to behem, .. a fruitarianstvim?
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

a to behem, .. a fruitarianstvim?
Jestli to nebude taky trošku tím špatným světlem když jsem fotil. :)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od mira »

To je Kryštof Lambert?
Já, já, já chci tu kudlu!
To holení bude hodně sadomaso. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od minsc »

dvdmchl píše:Mach3 a voda.
Ale už jsem studoval starší techniky holení. A plánuju si koupit obsidiánový nůž, ten je údajně ostřejší než břitva. A hlavně má více využití.
A proč se vůbec holit ?
Krakonoš se taky neholil a jakej to byl sekáč...

P.S. Slyšel jsem mnohokrát že Gillete testuje hodně na zvířatech, a to dost nevybíravým způsobem. A taky nemám rád jejich rádobyvtipné macho-reklamy. Ať se jdou vycpat.
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od bstrd »

minsc píše:
dvdmchl píše:Mach3 a voda.
Ale už jsem studoval starší techniky holení. A plánuju si koupit obsidiánový nůž, ten je údajně ostřejší než břitva. A hlavně má více využití.
A proč se vůbec holit ?
Krakonoš se taky neholil a jakej to byl sekáč...

-ja som za mlada chodil bujne bradaty (niekedy na mna decka na ulici pokrikovali "bin ladin"), ale casom som si oblubil model "budhisticky mnich", 1-2 krat do mesiaca odstranim z hlavy veskery porast okrem obocia, je to prakticke a aerodynamicke, plus ked sa clovek v lete spoti a nejaky ten prach nachyta napriklad pri cyklojazde, tak to s bradou neni nic moc...ale je to asi len o zvyku
I gotta ruin my life on my own
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

A proč se vůbec holit ?
Protože fousy dělaj chlapy staršíma a to já nechci. :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

btw, tobe se libi nebo se ted budou muset libit snedsi typy..?
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Sweetie píše:btw, tobe se libi nebo se ted budou muset libit snedsi typy..?
Jestli to bylo na mně, tak já mám rád úplně všechny typy. :)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od bstrd »

dvdmchl píše:
A proč se vůbec holit ?
Protože fousy dělaj chlapy staršíma a to já nechci. :)
-to je fakt, v dvadsiatke som s bradou vyzeral ako vekovity guru kmet, teraz v tridsiatke sa aj bezbradovostou pokusam aktivizovat miznuce mladistve pôvaby :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od mira »

Mně se líbí všecky, které si všimnou, že existuji. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Zebynovyvitarian
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 31, 2009 22:31

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Zebynovyvitarian »

"hezké organic výrobky, přírodní komsmetika Hádek
http://www.ckhi.cz/ "

Jen bych tu chtěla podotknout, že jakmile zmiňujete kosmetiku Hadek, tak jeho firma je: http://www.karelhadek.eu
Ta Vámi uvedená je jeho bývalá partnerka, rozešli se kdysi ve zlém, ona mu lapla všechny receptúry, které on vymyslel (šel ve stopách své babičky) a teď na nich ta paní "parazituje". Hadek to sám na vysvětlenou rozepisuje na těch svých stránkách, ač nerad. Pak se nějak sebral, změnil jméno, změnil logo, a pokračuje. Ale ta paní také používá jeho jméno Hadek, a lidi jsou zmateni a neví, ke komu se přiklonit. Kdože je ten pravý Hadek, ona nebo on.
Jsem nezávislý pozorovatel a jen jsem cítila potřebu sdělit, že skutečný pan Hadek se svou původní kosmetikou je pod adresou, kterou jsem uvedla, a i osobně s Vámi bude cokoliv konzultovat přes Skype, Iseekyou, sedí a odpovídá na všechny Vaše kosmetické dotazy. Kolují důkazy, že ta paní CKHI chemii používá a tak trochu podvádí zákazníky, kteří důvěřují, že se jedná o zcela přírodního a toho původního Hadka.
Zebynovyvitarian
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 31, 2009 22:31

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Zebynovyvitarian »

Jo a ještě pro ty, koho by to zajímalo:
http://www.karelhadek.eu/cs/casopis/clanek/?id=19
Zde Hadek vysvětluje svým zákazníkům, jak k podvodu došlo, a jak na majitelku CKHI podával trestní oznámení.

http://karelhadek.eu/cs/casopis/clanek/?id=39
Jiný článek o tomto.

A možná ještě dohady spotřebitelů na jednom diskuzním vlákně o kosmetice, jakže to tedy s těma dvěma je:
http://www.arome.cz/forum/viewtopic.php ... e0aa66145a
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

Profesionál nikdy nikoho nepomlouvá, nemá to za potřebí. Neplýtvá svou energií, naopak ji věnuje tomu, aby svou práci dělal dobře, ku prospěchu druhých, s láskou, nadšením i navzdory překážkám. Ono i pokud jde touto vyrovnanou cestou a nevysiluje se bojem a pomluvami (byť dokonce pravdivými), tak i jeho filozofie prodeje je nakonec svým způsobem jiná a přitáhne ty správné zákazníky.
Navíc každé zboží má své kupce...
Nikoho tímto nepreferuji, jen mluvím ze své profesní zkušennosti, která se mi roky osvědčila jako harmonický princip.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

Zebynovyvitarian píše:. Kdože je ten pravý Hadek, ona nebo on.
hihi...

Mě víc vyhovali výrobky ještě za "pravého" Hádka. Ale možná je to náhoda. Teď nemám nic ani od něj ani od "náhrady".
awa: přístup pěkný, ale možná kdyby mě vypekl obchodní partner, moc harmonie bych také necítila. Jsem jen člověk. Ale postupně by bylo dobré na křivdy zapomenout.
Ale vím o tom prd. Jen mě vždy mrzelo (než jsem zjistila, jak to zhruba je), kde je pan Hadek v pravidelných časopisech, co mi chodily do schránky a proč je tam stále jen ta paní...

eh, tak takhle emocionálně za mě.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Zebynovyvitarian
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 31, 2009 22:31

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Zebynovyvitarian »

Profesionál nikdy nikoho nepomlouvá, nemá to za potřebí. Neplýtvá svou energií, naopak ji věnuje tomu, aby svou práci dělal dobře, ku prospěchu druhých, s láskou, nadšením i navzdory překážkám.

No tak ono těžko posoudit, jak reaguje takový člověk, co má smysl pro spravedlnost, že. Že by nedělal nic a jen pln harmonie přihlížel a tiše a láskyplně si doma dál zpracovával bylinky? Teda už jen pro sebe...
Odpovědět