PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od veri »

holky, vy fintilky jedny nebo jsem se tak zanedbávala, že jsem to nikdy nepoužila? :D :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

k.winky píše:
konce jsou zniceny po rocnim puzivani zehlicky, nikdy vic!
Nápadobně :?
Taky jsem si tím prošla, což je při mém extra objemu a kudrnách celkem logické. Mám i bioionizační, která je podle výrobce to nejšetrnější, nemusí se používat ani ty tyfusy k tomu, nicméně s lítostí musím konstatovat, že žádná žehlička není pro vlasy dobrá. Musím se přiznat, že když jsem si před rokem kupovala tuhle (třetí žehlička v pořadí), tak mi to muž rozmlouval, že to nepotřebuju a lépe, zdravěji a přirozeně vypadají ty kudrnaté. Nicméně mě to nechal koupit, nikdy mi to nevyčetl a já dneska s pokorou musím uznat, že měl pravdu. Už mi tři měsíce leží v šuplíku...a vlasy se vzpamatovaly. No jo, někdy si tu papuli člověk musí natlouct, aby to pochopil.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

awa píše: tak mi to muž rozmlouval, že to nepotřebuju a lépe, zdravěji a přirozeně vypadají ty kudrnaté. Nicméně mě to nechal koupit, nikdy mi to nevyčetl a já dneska s pokorou musím uznat, že měl pravdu. Už mi tři měsíce leží v šuplíku...a vlasy se vzpamatovaly. No jo, někdy si tu papuli člověk musí natlouct, aby to pochopil.
Oni chlapi často radí dobře. Ale proti ženským rozmarům nemají šanci. Taky mi kdeco leží v šuplíku... :X

Jo, já ti, awi, říkala, že jako divoženka vypadáš určitě lépe než s narovnanými. :)
Jen že jsem často koukala na kámošky, které z krásných kudrn (nejhezčí mi přijdou téměř bez česání, aby se rozkartáčováním nezvyšoval objem) po hodině hrbení vytvořily to, co mám na hlavě bez rovnání (pokud si je v noci nepřeležím). Každý chce, co nemá. Já si je zas v pubertě kroutila. :mrgreen:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

"Tělo máme jen jedno. Může se nám líbit, nebo ne, ale je to jen jediný model, na který máme v tomhle životě záruku."

Kde ho můžu reklamovat? :) 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

zacala jsem zehlicku pouzivat, kdyz mi spatne a dost kratce sestrihli vlasy, po vyzehleni to tolik neodstavalo. zehlicku mam 'kvalitni' babyliss, davala jsem si ji pak uz na nejnizsi stupen, na dotek prstu, ovsem na zacatku jsem nepremejslela, ze si vlastne denne skvarim vlasy.samozrejme heating protection nepomuze. a pritom moje vlasy jsou vietnamsky bez jedinyho naznaku vlnky.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

Sweetie píše:a pritom moje vlasy jsou vietnamsky.
:) Moje taky, ale hrozně rády právě při kratším střihu "vstávají hrůzou" do všech stran, podle toho jak se jim spalo na polštáři nebo byly v gumičce. Z toho důvodu jsem x krát zvažovala dredy, ale nikdy k tomu nedošlo a nakonec dobře, protože ty se nesmí často namáčet. No, a tak holt občas někde něco odstává a přiznám se, že mě to už moc netrápí a nechávám je spíš zase poporůst, aby si samy "lehly". Hodně reagují i na různé kondicionéry, přičem vyhlazující je usměrní nejvíc. Výborný býval s jojob. olejem, ale nepamatuju firmu-už jsem to tu kdysi psala. Teď chvilku šetřím a kupuju v dm.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

tak pavlusko, myslim ze mame naprosto stejny vlasy :) husty a jemny. a taky to uz neresim, at si trci, hlavne ne zehlicku. i se v tom lezernim vzhledu vyzivam.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

hustý jemný, přesně. Nedá se mnoho dělat a ležérnost musí být za přednost. :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

Ještě, Sweetie, pls, když jsme na to narazily. Jak si vlasy upravuješ? Používáš něco na zkrocení do větru? Mě se půlka vlasů vykroutí i z culíku a do laků a gelů se mi nikdy nechtělo...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

vitr to je problem pro my vlasy, hlavne tady. nestacim zirat na britky, ktery jsou se mnou venku, fouka, a jim se vlasy proste nehnou. zato ja vypadam jak kdyby se pres me prehnala vetrna smrst. oni maj vlasy jak zine. ja uz to upravuju minimalne, stale sampon a kondicioner - i kdyz tady presne vim kdy to prezenu(no jo jemny vlasy), nejlip je zadnej, a trochu tuziciho gelu na mokry vlasy. obcas praktikuju co me naucila britka holicka, po konecny uprave, ucesani, vyzehleni(to uz nedelam) striknout si na dlan trochu laku na vlasy a pak tou dlani preject lehounce po dylce vlasu. vlasy vypadaj upravenejc a moc se venku nerozlitaj. a jak ty upravujes vlasy, nejakej tip?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

hihihi, jako po větrné smršti vypadám téměř stále. Dneska jsem přišla z procházky po větrných kopcích (mám dovču, tak se flákám) a měla před zrcadlem záchvat smíchu, i když byly vlasy původně napůl svázané...
Takže, Sweetie, tipu se ode mne nedočkáš. :( Mě drží jen mokré asi do 15 minut po výlezu někde z vody, pak začnou osychat drobné kratší vlasy nad čelem atd a je konec. I proto jsem ráda ve vodě. :)
Ale kamarád co o sebe rád pečuje mi nedávno daroval lak na vlasy, tak zkusím, co radíš s dlaní po délce vlasů. I když já bych potřebovala betonáž než jemné vetření. A nevěřím, že v opravdovém větru bude mít lak efekt... Dám vědět.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

efekt to ma, tady fouka silnej vitr :) a nesmi se to s lakem prehnat proto na dlan a ne primo do vlasu, aby z vlasu nebyla helma. staci malinko a uvidis rozdil.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

Mně při silném větru chybí opravdu jen koště a černý kocour nebo havran... :lol:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

To mě také. :) (Dneska jsem vyděsila traktoristu a on mě chemickým postřikem pole. Bleeeeeeeeeee).
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

s vama je legrace :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Fiona »

Mne se v posledni dobe na toto osvedcila super metoda. Poridila jsem si krasnou cervenou cepicku. Vstanu, nasadim, nikde nic nelita, a nikdo nevi jestli jsem ucesana nebo ne :) Akorat v posledni dobe pozoruju ze uz to prehanim, cepicka pomalu ale jiste vytlacuje hreben. A jednou tak kracim po ulici, a dva Rusove - " pasmatri, krasnaja cjapocka" :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od komonice »

veri píše:holky, vy fintilky jedny nebo jsem se tak zanedbávala, že jsem to nikdy nepoužila? :D :D
mládí no >:-)
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

Fiona píše:Mne se v posledni dobe na toto osvedcila super metoda. Poridila jsem si krasnou cervenou cepicku. Vstanu, nasadim, nikde nic nelita, a nikdo nevi jestli jsem ucesana nebo ne :) Akorat v posledni dobe pozoruju ze uz to prehanim, cepicka pomalu ale jiste vytlacuje hreben. A jednou tak kracim po ulici, a dva Rusove - " pasmatri, krasnaja cjapocka" :)
To jsem dělávala v zimě, to jsem schovávala hřívu pod červenou čapku, teď už je teplo a kšiltovku moc nemusím.
Celkem mě to zlobí, ale lázeňáci mě zdraví pravidelně zdravstvuj děvočka (fakt nekecam) a ještě to umocnil náš šéfík... liebes Mädchen... :shock: a češi mi nejčastějc říkají Aničko, i když ví, že se jmenuju jinak. Tak někdy nevím jestli je to poklona nebo si mě pletou s nějakou děvečkou. Zatím jsem nepřišla na lepší řešení, než že se usměju a jdu dál a myslím si něco o nesmrtelnosti brouka pytlíka.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od araila »

Ahojky,
Co používáte proti tvorbě začínajících vrásek koem očí? Někdo doporučuje omývání pleti ranní močí. Nebo se vám díky klystýrům a RAW žádné vrásky nedělají? A co vy, kteří jste přeši na RAW a detoxikaci později? Můžete se podělit o své zkušenosti?
Díky :D (:-) :wink:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sitar »

Vrasky kolem oci jsou krasne.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od komonice »

nikdy jsem nepochopila co je na vráskách ošklivého.mě se spíš nelíbí opuchliny,fleky,akné a podobně.ale zdravá pletˇs pěkným odstínem,která už má něco nasmáto a tudíž se vrásčí,je podle mě ok.co to je za šílení kolem vrásek zrovna?
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

souhlasim :) kdyz bez vrasek tak i bez mimiky, takze se nikdy nesmat.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od araila »

Někomu se začnou objevovat vrásky ve dvaceti, někomu ve třiceti a jinému třeba až ve čtyřiceti. Dr. Walker ale doporučoval věk nepočítat, takže....jsme bezvěcí. Bohužel okolní svět se stále všude na váš věk ptá a tím vás cejchuje...a také posuzuje a (i) odsuzuje právě podle těch při úsměvu se objevujících vrásek. No, a já se směji dost často, takže je asi mohu jen těžko eliminovat. (Botox si napíchat rozhodně nenechám) :oops: :D :wink:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od epony »

myslím že tu ešte nepadla otazka ohladom ochrany pokožky pred UV žiarením:
Je mi nepríjemné si na telo dávať cez leto ochranné smradlavé UV krémy, myslíte si, že vitarián môže dostať rakovinu kože? Mam totiž znamienka po tele a mam dilemu, či sa UV krémy vzťahujú aj na vitarinánov..
8) 8) 8)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Roselight
Příspěvky: 21
Registrován: pon črc 13, 2009 8:40
Bydliště: středočeský kraj

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Roselight »

Epony, ochranou určitě nic nezkazíš... >:-)

Zrovna mi padl do očka informační email, který jsem obdržela jakožto věrná zákaznice jednoho pražského obchůdku, tak níže kopíruji krátký úvod. Pochopila jsem z toho, že výrobky od Lavery by měly být nejlepší volbou... :-)

Přichází horké dny a my se každodenně setkáváme s otázkami týkající se změn v legislativě EU ohledně opalovacích přípravků a jejich SPF. Možná jste již sami zjistili, že v obchodech již nenaleznete opalovací výrobky od Weledy či Dr Hauschka. Ani tyto značky nevyhověly novým podmínkám EU. Jediné přírodní ochranné prostředky, které těmto změnám vyhověly, jsou výrobky Lavery.

V příloze naleznete, myslím, velmi zajímavé a poučné informace z této oblasti.

Posíláme Vám též informace k inovované opalovací BIO řadě lavera Sun sensitiv – 100% přírodní minerální UV filtry. Lavera téměř jako jediný 100% přírodní výrobce dokázala splnit požadavky COLIPA a představuje jedinou ucelenou přírodní opalovací řadu v BIO kvalitě.

Aby Lavera dostála nařízení Evropské komise - COLIPA a byla si jistá, že všechny testovací metody v různých laboratořích potvrdí uvedený UV faktor, změnila u většiny výrobků číslo SPF. Tedy pokud si zákazník koupí například Opalovací mléko SPF 20 pro kojence a děti je to stejné, jako když si byl zvyklý kupovat Opalovací mléko SPF 30 pro kojence a děti. Receptura je vylepšená a poskytuje ještě větší ochranu proti UVA záření oproti minulému roku.

Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od veri »

epony píše:myslím že tu ešte nepadla otazka ohladom ochrany pokožky pred UV žiarením:
Je mi nepríjemné si na telo dávať cez leto ochranné smradlavé UV krémy, myslíte si, že vitarián môže dostať rakovinu kože? Mam totiž znamienka po tele a mam dilemu, či sa UV krémy vzťahujú aj na vitarinánov..
8) 8) 8)
Epony jak snadno se opaluješ, trvá ti dlouho, než zhnědneš? Já jsem se totiž odjakživa opalovala dobře, ale používala jsem krémy (faktory okolo 15, po opalováni nic), ale i přesto, když jsem vylezla na nejprudší sluníčko kolem poledne, dokázala jsem se spálit. Teď na vita, zdá se, mi ani to problém nedělá. Poslední tři dny se opaluju (resp. ne cíleně, ale válím se na zahradě :) ) cca od 11hod. až do pozdního odpoledne s krátkými odběhy k melounům a následně na záchod :) - tzn. na tom nejsilnějším sluníčku a nejsem vůbec spálená...Jen občas se smočím v bazénu, ale víceméně se opaluju nasucho. Akorát jsem krásně zhnědla, ale červená nejsem..A jak už jsem jednou hnědá, nespálím se. Tak právě nevím, jestli na má na "snadnost" opálení vliv vita a nakolik to mám "od přírody" :D

(jinak, co se týká krému na opalování - když jsem pátrala po eco vegan kosmetice na léto, nejlepší (i cenově) mi přišla eco cosmetics - http://www.edenshop.cz/eco-cosmetics-sl ... t_412.html, je cenově dostupnější než lavera ;) , ale od káti (k.winky) mám tip, že na opalování bohatě stačí pomazat se olivovým nebo kokosovým olejem...ale jak říkám, já už na sebe před opalováním nepatlám nic :D )
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Tak už jsem několik měsíců bez mýdla, zubní pasty, sprchového gelu a podobných. Jediné co ještě používám je šampón na vlasy. Vždycky to vydržím tak tejden, pak jsou vlasy děsně hrubý a je mi to nepříjemné. Dostal se někdo z vás za tento bod? Je tam pak nějaké zlepšení?

Kosmetika se mi smrskla na šampón, zubní kartáček, nůžky na nehty a vatové tyčinky.

Jediné co ještě nevím jak odstranit je šampón a nůžky.
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Tak už jsem to možná našel. http://www.naturemoms.com/no-shampoo-alternative.html
V tom článku popisuje pužití baking soda (nevím jak je to česky).
Dá jednu polévkovou lžíci baking soda a vody tak akorát aby vznikla pasta a to si vtírá ke kořínkům vlasů. Píše, že je s tím děsně happy.

Koukal jsem se kde se soda vyskytuje v přírodě a prý je to velmi často v místech pramenů. Takže přijít k prameni vody, rukou otřít kámen a umejt si tam hlavu. To dává smyl. Vyzkouším zatím sodu z obchodu, prameny na dovče.
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

A tohle je ještě lepší: http://www.dailymail.co.uk/femail/artic ... ampoo.html.

Prostě žádnej šampón. Nic. Jenom voda. A prej po 6 tejdnech se dějou úplný zázraky. :) Tak to zkusím.

Tak, teď ještě ty nůžky.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dgm »

A jak moc zachovaly mas zuby? :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Zuby v pohodě. Já si jako čistím zuby, akorát jenom vodou a kartáčkem, bez pasty. I se meju, aby nedošlo k mýlce.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dgm »

No misto tech nuzek :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

A jo takhle. Já to nepochopil. :)
No to právě nechci, protože pak se dělaj takový ty vodnický boule na prstech a to je pěkně hnusný. Já chci bejt pořád stejně hezkej a upravenej jako teď, ale nic k tomu nepoužívat.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

dvdmchl píše:A tohle je ještě lepší: http://www.dailymail.co.uk/femail/artic ... ampoo.html.

Prostě žádnej šampón. Nic. Jenom voda. A prej po 6 tejdnech se dějou úplný zázraky. :) Tak to zkusím.

Tak, teď ještě ty nůžky.

Tak to me zajima, dej vedet, jak to po 6-ti tydnech vypada. Ja myslim, ze kdybych si vlasy myla jen vodou, tak budu mit na hlave jeden velkej cuchanec, ale na kratkych vlasech se to asi da
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše:A tohle je ještě lepší: http://www.dailymail.co.uk/femail/artic ... ampoo.html.

Prostě žádnej šampón. Nic. Jenom voda. A prej po 6 tejdnech se dějou úplný zázraky. :) Tak to zkusím.

Tak, teď ještě ty nůžky.
Tohle je dost dobrý, to taky zkusím. Teď mám dost krátký vlasy, tak ani ta krize po prvním týdnu by nemusela být tak nepříjemná. Z toho článku jsem pochopil, že už po třech týdnech je to v cajku.

Takže začínám experiment. Poslední mytí šampónem v pondělí, tedy 20.7 ráno. Vlasy zatím v poho, žádná mastnota. Jen mám nějaký lupy, tak uvidím, jaký to na ně bude mít vliv.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

jj taky to jdu zkouset bez samponu.
http://www.rawfoodexplained.com/nutriti ... -mind.html
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Standa K. »

Mých vlasů se šampón nedotkl ani nepamatuju, snad i 8-10 let.

Mých vlasů se voda dotýká cca. 1x měsíčně - po sestřihu vlasů aby neškrabaly na hlavě.

Nosím ježoura a je mi dobre, vlasy nemastné, vůbec o nich nevím. Lupy jsem vždy míval, teď míň (žádný sněžení na ramenech jako kdysi).

V mládí šampon (pravda ten nejlevnější) každej den - neskutečný svědění, škrabání.

Můžu doporučit...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:jj taky to jdu zkouset bez samponu.
http://www.rawfoodexplained.com/nutriti ... -mind.html
Tak to dej urcite vedet, jak to vypada. Ja si teda hodne vybiram, cim si meju vlasy, casto jen mydlem na vlasy, co jsem koupila v Chicagu. Ale pokud si nedam kondicioner, tak jsou vlasy hodne, hodne cuchavy a hodne se mi trhaj a nicej. Tezko rict, jestli by se po case nepouzivani niceho krom vody nezacuchavaly.

Ja tedy uz dlouho nepouzivam zubni pastu, taky si tak nejak vystacim s kartackem a vodou a na telo pouzivam uz par let olivove mydlo. Takze pokud bych vypustila prostredky na vlasy, zbylo by jen to olivove mydlo, jinak na sebe nic nepatlam, teda sem tam urina neni marna :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

neni to spatny, vlasy se krasne rozcesou, jsou pevnejsi, budu pokracovat. a je to krasna svoboda bez samponu, kondicioneru, jen se splachnout a jit :) pastu pouzivam, obcas shower gel, telovy mliko urcite. i krem na oci, na plet. kvuli uv.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:neni to spatny, vlasy se krasne rozcesou, jsou pevnejsi, budu pokracovat. a je to krasna svoboda bez samponu, kondicioneru, jen se splachnout a jit :) pastu pouzivam, obcas shower gel, telovy mliko urcite. i krem na oci, na plet. kvuli uv.
kvuli uv ti lepe pomuze provitamin vit. D, ktery dela pod kuzi prirozenou ochranu, krem ti pomuze taky, otazka je kam >:-) . Nekde jsem nedavno cetla, ze se zjistilo, ze lide, kteri nemaji dostatek karotenu z ovoce a zeleniny, ze se jim tento film pod kuzi netvori a skodlive paprsky prostupuji skrz kuzi a poskozuji vnitrni organy... celkem sci-fi, ze? Ale verim, ze tak nejak to bude (teda, ja to tu opisuji znacne neodborne), kdyz vidim, jak ten karoten v lete perfektne pomaha 8) .

Jsem zvedava na ty vlasy, ja je jen po vode mam takovy tvrdy, nepodajny hrebiky, ale mozna to chce vytrvat ty dva mesice.... .
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

radko, moc zajimavy, taky se priklanim, ze telo je samochodka. proto se zbavuji vsech tech vymyvadel/ saponatu jak to jde.. kremy uz vlastne jen dobiram, a telovy mliko taky.. verim ze nejlepsi krem je pohyb, pust a mikrofud :)
vlasy: pokousim se stale. minuly tyden jsem to vydrzela 6 dni, ten posledni uz byly vlasy ale ocividne mastny, pocity byly jeste horsi. ono se musi asi dodrzovat metoda jak vlasy bez samponu osetrovat, pisou ze vlasy bez rozcesani nechat uschnout ci vyfrenovat (fen nevadi), a az uschle vlasy radne vykartacovat, tak se zbavi zbytku spiny a kartacovanim se rozetre prirozeny maz ktery jim doda vse potrebne: lesk, pevnost, ochranu.. jdu to zkouset dal, horsi je ze musim chodit do prace, kde je myta hlava soucast hygieny, tezko vysvetlovat ze ja si ji denne myju.. (a jeste: vlasy myte jen vodou se naopak maji myt casto, byt denne kartacovany..)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od mira »

Jděte na krátko.
Mně stačí jen jedou týdně vodou
a nemám problém.
Obavy jsou zcela liché, stále budete
vnitřně krásné. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:radko, moc zajimavy, taky se priklanim, ze telo je samochodka. proto se zbavuji vsech tech vymyvadel/ saponatu jak to jde.. kremy uz vlastne jen dobiram, a telovy mliko taky.. verim ze nejlepsi krem je pohyb, pust a mikrofud :)
Vis, ze ja jsem v zivote nepouzivala nikdy zadny kremy >:-) ?No, zacinat uz s tim nebudu :P . Pamatuju, ze jsem pouzivala telovy mleko, zvlast, kdyz jsem skoro denne plavala v chlorovym bazenu..., ale na kremy nedoslo nikdy
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše: vlasy: pokousim se stale. minuly tyden jsem to vydrzela 6 dni, ten posledni uz byly vlasy ale ocividne mastny, pocity byly jeste horsi. ono se musi asi dodrzovat metoda jak vlasy bez samponu osetrovat, pisou ze vlasy bez rozcesani nechat uschnout ci vyfrenovat (fen nevadi), a az uschle vlasy radne vykartacovat, tak se zbavi zbytku spiny a kartacovanim se rozetre prirozeny maz ktery jim doda vse potrebne: lesk, pevnost, ochranu.. jdu to zkouset dal, horsi je ze musim chodit do prace, kde je myta hlava soucast hygieny, tezko vysvetlovat ze ja si ji denne myju.. (a jeste: vlasy myte jen vodou se naopak maji myt casto, byt denne kartacovany..)
Tak koukam, ze je s tim celkem prace >:-) ...
Jo, jo, tyhle pokusy jsou tezky, kdyz musis chodit do prace, skoly, mezi lidi... , kazdopadne je to zajimavy.. urcite dej vedet, jak pokracujes!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

mira píše:Jděte na krátko.
Mně stačí jen jedou týdně vodou
a nemám problém.
Obavy jsou zcela liché, stále budete
vnitřně krásné. :mrgreen:
Dobra rada, diky :P . Ja se z nejakeho duvodu v dlouhych vlasech citim vic zensky, no ... . Nejde o krasu ani o obavy, ale o pocit :mrgreen:

Nedavno jsem se na spinningu bavila s holcinou, co si nechala ostrihat vlasy, je to krasna zenska, at v delsich vlasech nebo v kratsich... a prave jsem ji rikala, ze koukam, ze uz si zase nechava narust vlasy, a ptam se, proc, ze ji ty kratky vlasy moc slusely a ona na to, ze jo, ze to vidi i na fotkach, ze s temi kratkymi vypada lepe nez s dlouhymi, ale ze se proste vnitrne necitila, ze se citila mene zensky... no a ja vim, co rika, protoze to mam taky tak.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od mira »

Těch by bylo škoda.
Také jsem míval dlouhé, ve 20ti,
ale při poryvu větru jsem
ztrácel orientaci.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sitar »

Zítra tomu bude 14 dní, co jsem bez šampónu. Není to úplně příjemné, i když mám krátké vlasy. Teď mám naštěstí dva týdny dovolenou, tak to ještě vydržím a po návratu dám vědět.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

Sitar píše:Zítra tomu bude 14 dní, co jsem bez šampónu. Není to úplně příjemné, i když mám krátké vlasy. Teď mám naštěstí dva týdny dovolenou, tak to ještě vydržím a po návratu dám vědět.
Urcite dej vedet, jsem zvedava
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

RadkaS píše:
Sitar píše:Zítra tomu bude 14 dní, co jsem bez šampónu. Není to úplně příjemné, i když mám krátké vlasy. Teď mám naštěstí dva týdny dovolenou, tak to ještě vydržím a po návratu dám vědět.
Urcite dej vedet, jsem zvedava
ano,jsem taky zvedava
dvdmchl

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od dvdmchl »

Dneska 14 dní bez šampónu. Vlasy příjemné na omak, mastné jen velmi málo, hlava nesvědí. Experiment pokračuje.
Odpovědět