PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od alilia »

Tiež som istú dobu Urtekramm používala, konkrétne rozmarýnový a potom levanduľový šampón a oba boli moc fajn, akurát levanduľový sa mi asi po 3 týždňoch pokazil :P Zrejme máme v kúpeľni príliš teplo...
Ale zatiaľ to naj, čo som v rámci prírody na vlasoch mala, je jednoznačne Rozmarýnový šampón od Weledy, to je báájo >:-). A prekrásne bylinkovo vonia :) Ale zase tá cena :roll:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Pavluška »

Sluníčko píše:nesuším ... :-)
Aha :) Já také ne, ale myju si je večer, protože si ráno nedovedu přivstat a nevím, jestli bych do mrazu teď vyšla i když s čepicí na mokro. Vlasy mi schnou nesmírně pomalu.
No, musím letět, ještě jsem se dnes nečesala a za minutu odch. z domu...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sluníčko »

já to mám do práce kousek :-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sluníčko »

alilia píše:Ale zatiaľ to naj, čo som v rámci prírody na vlasoch mala, je jednoznačne Rozmarýnový šampón od Weledy, to je báájo >:-). A prekrásne bylinkovo vonia :) Ale zase tá cena :roll:
jojo ten je super, stačí ho maličko
akorát na hodně dlouhé vlasy mi moc nešel, hůře se mi rozčesávaly, ale to je vodou, na chatě to je lepší, tam ho mít můžu, v Praze ne, tady ta voda víc lepí a hůře se ty vlasy rozčesávají
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Fiona »

Moje vlasy do nej taky jeste asi nedozraly, ale co neni klidne muze byt :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od k.winky »

Přešla jsem na přírodní kosmetiku, především olejíčky, ale nevím co na vlasy ... Bez šamponu to prostě nejde, jsou jinak umaštěné i když s mastnými vlasy problém nemám, mám spíš jemné, ale po několika dnech nemytí by je měl mastné asi každý :? Doufala jsem v citrónovou šťávu, ale taky zklamala ... Co používáte vy ? A máte někdo zkušenosti s kosmetikou Karla Hádka ?

Předem dík za odpovědi
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

k.winky píše: po několika dnech nemytí by je měl mastné asi každý :?

Jsou i takový jedinci, co nemají mastné vlasy ani po čtrnácti dnech...patřím k nim...Ale já mám naprosto jinou struktruru vlasu než je obvyklá pro české končiny.
Citronová štáva je dobrá spíš na vytvoření lesku na vlasy, sice je schopna trochu vlasy umýt, ale přeci jenom není tolik účinná na mastnotu.
Co se týká kosmetiky kdysi firmy Karl Hadek....používám kosmetiku od jeho bývalé partnerky ( Atok ), je de facto skoro totožná a jejich šampony a mycí prostředky se používají na bázi hydrofilních olejů. No, nevím na vlasy mastné mi toto nepřijde jako ideální varianta, alespoň ne určitě pro léto a teplá období. Já sama mám přirozeně suché a v horkém létě se mi vzadu na krku pod vlasy olej mírně uvolňoval a měla jsem osypky. Takže hydrofilní šampon si dám jen když přijedu od moře anebo jsem vlasy louhovala v bazénové vodě a nosím je vyčesané. Pravidelně nepoužívám. Ale co má firma fantastické je intimní bylinkový olej Intima pro ženy, 100% organický, příjemný a navíc lze ušetřit za odličovadlo a tonika, protože je možno s ním velmi příjemně smýt make-up, namalované řasy, atd.
Ráda bych poradila víc, ale každý má vlasy trochu jiné, jinou měrou vstřebávají, mastí se, reagují na vlhkost vzduchu, kvalitu vody...
Třeba moje skoro devadesátiletá babi si meje vlasy mýdlem...a má je krásné, takže asi tak...
Ale lidí s tvým typem vlasů je víc, takže ti určitě někdo dá svůj osvědčený tip na mytí. Karl Hadek se mi pro tebe vhodný nezdá.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od veri »

Já mívala před změnou stravy problémy s mastnými vlasy, druhý den po umytí už to bylo tak na hraně upravenosti. Teď si vlasy myju co čtyři dny a to ne, že bych to ten čtvrtý den potřebovala, spíš ze zvyku... A používám šampón od firmy Alverde. Mají všechno bio atp. Prodávají to jen v drogerkách "dm". Není to určené pro určitý druh vlasů, ale mně to vyhovuje, už jsem si na to i zvykla. A pěkně to i voní :D
Krom šampónu, občas mýdla (od stejné značky) a v zimě krému na popraskané ruce nepoužívám kosmetiku žádnou, ani se nešminkuju. Zbytečné :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od k.winky »

awa píše:
k.winky píše: po několika dnech nemytí by je měl mastné asi každý :?

Jsou i takový jedinci, co nemají mastné vlasy ani po čtrnácti dnech...patřím k nim...Ale já mám naprosto jinou struktruru vlasu než je obvyklá pro české končiny.
Citronová štáva je dobrá spíš na vytvoření lesku na vlasy, sice je schopna trochu vlasy umýt, ale přeci jenom není tolik účinná na mastnotu.
Co se týká kosmetiky kdysi firmy Karl Hadek....používám kosmetiku od jeho bývalé partnerky ( Atok ), je de facto skoro totožná a jejich šampony a mycí prostředky se používají na bázi hydrofilních olejů. No, nevím na vlasy mastné mi toto nepřijde jako ideální varianta, alespoň ne určitě pro léto a teplá období. Já sama mám přirozeně suché a v horkém létě se mi vzadu na krku pod vlasy olej mírně uvolňoval a měla jsem osypky. Takže hydrofilní šampon si dám jen když přijedu od moře anebo jsem vlasy louhovala v bazénové vodě a nosím je vyčesané. Pravidelně nepoužívám. Ale co má firma fantastické je intimní bylinkový olej Intima pro ženy, 100% organický, příjemný a navíc lze ušetřit za odličovadlo a tonika, protože je možno s ním velmi příjemně smýt make-up, namalované řasy, atd.
Ráda bych poradila víc, ale každý má vlasy trochu jiné, jinou měrou vstřebávají, mastí se, reagují na vlhkost vzduchu, kvalitu vody...
Třeba moje skoro devadesátiletá babi si meje vlasy mýdlem...a má je krásné, takže asi tak...
Ale lidí s tvým typem vlasů je víc, takže ti určitě někdo dá svůj osvědčený tip na mytí. Karl Hadek se mi pro tebe vhodný nezdá.
Asi jsem to špatně napsala, nemám nějak hodně mastící se vlasy, vlastně
naopak - vydrží mi umyté tak týden, ale stejně co po tom týdnu ? Kosmetiku jsem si k vánocům vybrala od Solus (sprchový olej, obličejový olej, obličejovou vodu), od Saloos (hydrofilní odličovací olej) a kokosový olej ... Ale pořád nevím co na ty vlasy, nechci je už zatěžovat těmi svinstvy co se běžné prodávají i když jsem to dělala celý život ... Vlasy mám dost jemné a taky poničené častým barvením (s tím taky končím i když nevím, jak se vzdám svého blonďatého melíru a zase si přivyknu na to být brunetka :) )
A když jsi už u toho odličování, ty se líčíš ? A jakou používáš dekorativní kosmetiku ? Já jsem zatím u normálu, nejraději bych se přestala líčit úplně, ale přeci jenom, když se chci někdy líbit, tak si tu řasenku, lesk nebo tvářenku neodpustím :) A s tou bylinkovou Intimou děkuji za tip, určitě vyzkouším !! ... Nejraději bych požívala všechno úplně přírodní, třeba jsem se naučila dělat si masku z rozmačkaného avokáda a ta je opravdu parádní, nikdy jsem po ničem neměla tak jemnou pleť ... Ale v dnešní době už si to bez té spousty přípravků nedokážu představit, proto to chci aspoň omezit jak to jde nebo přejít na přírodní ... Většinou mi stejně všechna kosmetika vadila, jelikož mám pleť spíš suchou a hodně citlivou, ale tak není se čemu divit, dkyž všechno běžně na trhu obsahuje spousty chemikálií...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

Líčit se nepotřebuju, jsem výrazný typ ( porcelánová pleť a černé husté vlasy ), ale přesto mě občas potěší některé své rysy jemně zvýraznit. Užívám si to a nebudu tvrdit, že pořád chodím jak divoženka. :lol: Používám jen olivovou tužku na oči, bronzující pudr a lůj z bambuckého másla. To je vážně všechno. ( teda asi bych našla i nějakou archivní rtěnku, ale na pusu si nerada něco patlam ). Ty dvě první věci mám od Artristry a ten lojík od Yva Rochera. Léty to mám ozkoušené a zatím jsem na lepší nenatrefila, i když jsem otestovala mnoho s nálepkou natur a bio.
Kosmetiku Alverde jsem taky měla ( šampon s ibiškem a pak mandlový s medem...). Byly dobré, ale nevyhovovaly mi dlouhodobě. Zatím jsem skončila u šamponu s hamamelisem od Rochera. Úplně natur není, jsou tam i některé látky na bázi hydropropylu, ale oproti klasice pořád je tenhle šampon velmi šetrný a v bio kvalitě.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od k.winky »

Díky za tipy :wink: :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

veri píše:Já mívala před změnou stravy problémy s mastnými vlasy, druhý den po umytí už to bylo tak na hraně upravenosti. Teď si vlasy myju co čtyři dny a to ne, že bych to ten čtvrtý den potřebovala, spíš ze zvyku... A používám šampón od firmy Alverde. Mají všechno bio atp. Prodávají to jen v drogerkách "dm". Není to určené pro určitý druh vlasů, ale mně to vyhovuje, už jsem si na to i zvykla. A pěkně to i voní :D
Krom šampónu, občas mýdla (od stejné značky) a v zimě krému na popraskané ruce nepoužívám kosmetiku žádnou, ani se nešminkuju. Zbytečné :lol:
Jo, jo. Masteni se vlasu je zavisle predevsim na strave.... . Sminky taky nepouzivam, i presto ze mam jemne rysy a tudiz nejsem vyrazny typ, je mi to fuk :P .
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak tak (:-)
Já míval lupy + mastné vlasy, nyní nemám ani jedno, vlasy si myju tak 1-2x týdně (dle délky), aktuálně používám pomerančový šampon a spokojenost. A zatím se taky nešminkuju. >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

(:-) To já musim řešit na jaký typ vlasů si šampon koupím...většina totiž je na zvětšení objemu a vzdušnosti. Já po větším objemu tedy rozhodně netoužím, to co mam mi stačí. (:-). Šminkování ( dá-li se to tak v mém případě vůbec nazvat ) je pro mě věc prostředí, kde se většinu času pracovně pohybuju. Pro spoustu lidí okolo mě je vnímána žena bez líčení jako neupravená. Je to blbý, ale je to tak...Ale zase bych lhala, že mě ta trocha krášlení vůbec nebaví a výsledek se mi nelíbí.... :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Katarína »

Doma mam uz velmi dlho z Biosfery lavovu zeminu, mozno uz aj roky. Ked som si nou kedysi umyvala vlasy, vzdy bola plna vana blata :lol: a ani konzistencia mi az tak nevyhovovala. Som si ju teraz skusila primiesat do biosamponu a je to celkom fajn.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

Katarína píše:Doma mam uz velmi dlho z Biosfery lavovu zeminu, mozno uz aj roky. Ked som si nou kedysi umyvala vlasy, vzdy bola plna vana blata :lol: a ani konzistencia mi az tak nevyhovovala. Som si ju teraz skusila primiesat do biosamponu a je to celkom fajn.
A kdyby jsi opominula, ze jsi mela plnou vanu bordelu, jak se Ti zdalo, ze to umyva vlasy? Bylo treba jeste pouzit kondicioner? Nebo se nezacuchavaly?
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Ivana »

RadkaS píše:
Katarína píše:Doma mam uz velmi dlho z Biosfery lavovu zeminu, mozno uz aj roky. Ked som si nou kedysi umyvala vlasy, vzdy bola plna vana blata :lol: a ani konzistencia mi az tak nevyhovovala. Som si ju teraz skusila primiesat do biosamponu a je to celkom fajn.
A kdyby jsi opominula, ze jsi mela plnou vanu bordelu, jak se Ti zdalo, ze to umyva vlasy? Bylo treba jeste pouzit kondicioner? Nebo se nezacuchavaly?
Mě po bahnu vždy elektrizují, v létě méně, ale jinak je to nesnesitelné, takže bud zajistit kondicionérem a nebo nepouzívat, jinak na tělo je to super. Ale přitom me to stále láka znova a znova si tím umývat, umyje to velmi dobře a při smývání jsou vlasy nádherně mazlavé, jako po kondicionéru, ale potom bohužel po usnchnutí elektrika. Nevím proč. Takže používám na střídačku weledu nebo sanol šampony s bahnem.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Katarína »

Radi, oproti prirodnym samponom som mala z toho umytia horsi pocit. Ale kondicionery nepouzivam vobec, chcem na seba toho davat co najmenej. Nad tym bahnom, pripadne cistou vodou vzdy rozmyslam ako nad moznym postupnym riesenim v buducnosti, ktore teraz ale este nasilne nasadzovat nechcem.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

Holky,
diky za vycerpavajici odpovedi. Tak jestli elektrizujou, tak do toho nejdu, toho si uziju celkem dost i tak. Zvlast ted, v zime... Ja kondicioner taky nechci, jenze, kdyz ho nedam, tak se mi vlasy tak strasne cuchaji, ze si tim vlastne moc vlasu znicim, vyskubu, potrham... takze to zase radsi ten kondicioner... ale je jasny, ze nejradeji bych nasla nejakou uplne prirodni variantu, zatim ale nevim... .
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Katarína »

Ved si to mohla aspon skusit, vidis, ze kazdy tu reaguje na rozne veci inac. Nech to mas odskusane na sebe. Keby Ti elektrizovali, mozno by si si ich mohla precesat s troskou oleja? To ma inac len tak napadlo, netusim, ci to aj funguje. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

Katarína píše:Ved si to mohla aspon skusit, vidis, ze kazdy tu reaguje na rozne veci inac. Nech to mas odskusane na sebe. Keby Ti elektrizovali, mozno by si si ich mohla precesat s troskou oleja? To ma inac len tak napadlo, netusim, ci to aj funguje. :lol:
Katarinko, bud si jista, ze svoje vlasy znam dobre, ty kdyz muzou, tak elektrizujou i tam, kde prilezitost nemaj.... :roll:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Seraf »

Holky, taky se přidám:)) nechávám si narůst vlasy, od přírody vlnité až kudrnaté, hnědé. Musím používat kondicionér protože jinak tonejde rozčesat vůbec, ale i s ním mám občas problém.

Můžete mi něco doporučit? Používám ted kaštanovej šampon a kaštonovej kondicioner od Yves Roscher. Pokud máte něco více přírodního, budu jen rád. Hlavně to rozčesávání mě asi trápí nejvíce.

jenom pro představu:)
Přílohy
Ted už je mám ještě delší, cca o 3 cm.
Ted už je mám ještě delší, cca o 3 cm.
n1634226324_84379_5844.jpg (9.31 KiB) Zobrazeno 19046 x
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od RadkaS »

Seraf píše:
jenom pro představu:)
No, pro predstavu fakt dobry :P !
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

To ti rozumím....mám na hlavě Tinu Turner (:-). Záleží taky hodně na síle vlasu, množství a suchosti. Od Yva Rochera jsem vyzkoušela skoro celou řadu mimo blonďaté varianty, jako osobně kdeco, ale vlasy po nějakém čase pokaždé vyžadovaly změnu šamponu a kondicioneru. Teprve v polovině minulého roku jsem si (kupodivu také od Yva ) koupila šampom pro děti s Hamamelisem a od té doby nemusím použít kondicionér...to je za ty roky zasloužená satisfakce. :!: Není to stopro čistý šampon, ale rozhodně šetrný a v biokvalitě. Uvidíš sam, vlasy sice po umytí mírně skřípou, ale necuchají se mi a hlavně nemají sklon tak rychle vysychat, což je typická vlastnost přirozeně kudrnatých.
Mluvila jsem i se šéfem výroby kosmetiky Atok ( navrhovala jsem i věci, co bych v jejich nabídce chtěla a chybí mi ) a ten mi řekl, že žádný kondicionér bohužel zcela bez chemie nelze vyrobit....
Mám foto v deníčku, taky pro představu ten objem....a v kudrnách ( mám to tam trochu ukočírovaný a ulízlý.... :lol: )
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Ivana »

Ja drive pouzivala taky kondicionery, hlavne detsky od Uterkramu a jine od stejne firmy. No, ale me to prave hrozne zdrzuje a nechci tolik casu travit tim mytim vlasu a tak take hledam co by bylo dobre. Zatim ted prave pouzivam ten od Weledy kaštanový a s tím mám dobré zkušenosti, myju dvakrát, poprvé moc nepění, podruhé dobré. Nechám vlasy uschnout a nic uz na ne nedávám a nekdy i vyfénuju když spěchám. Nečešu když jsou mokrý to je jasné. No a pak učešu prostě až jsou dokonale suché a no problém. Skoro neelekrizujou, mám i kartáč ze 100% prasečích štětin, jinak by česání příjemné nebylo. Tyhle kartáče fakt nevytrhnou a nepřetrhnou ani vlásek a to mi vyhovuje. Někdy, ale vlasy nečešu ani po umytí a uschnutí, protože prostě to vypadá i tak dobře, pak je, ale fakt že jsou tam pěkné cucky a skryté chomáče. Vše mi jde rozčesat tím svým kartáčem, ale možná to zabere o trošku víc času.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od veri »

Ivana píše:mám i kartáč ze 100% prasečích štětin
Kde se dá takový kartáč sehnat?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od alilia »

Veri, tu je o kancaku cele jedno vlakno diskusneho fora:
http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=114

A o lavovej zemi:
http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=839 (ta sa mne osobne osvedcila hlavne na cistenie pleti, na vlasy-jemnatka az tak nie)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od veri »

Děkuju moc, pročtu :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Ivana »

No ted mi až došlo, že se kvůli takovému kartáči asi musí chovat někde prasata a bůhví jestli ještě nezabít? Nechápu jak mi to nemohlo nějak dojít dřív. :?
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od k.winky »

To bylo první co mě k tomu napadlo ... Asi nepřijdou za prasátkem do lesa a nezeptají se, jestli jim nevěnuje trochu štětin do hřebenu :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Katarína »

Ja som tiez predtym pouzivala kondicionery plus este som si nejake pripravky patlala na vlasy, ked uz mokre neboli. Nejako som to dopracovala aspon do toho stavu, ze sampon mi staci. Pouzivam tie prirodne roznych znaciek, vzdy si testnem nejaky iny. Kefu mam drevenu.

Este lepsie by bolo, keby z toho postupom casu vypadol aj ten sampon a vlasy by som si umyvala menej casto. To asi tak skoro nebude, pokial to vobec niekedy nastane. Kazdopadne tomu nechavam volny priebeh s myslienkou na crtajuce sa moznosti, ako nakoniec aj pri comkolvek inom.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

Katarína píše:Este lepsie by bolo, keby z toho postupom casu vypadol aj ten sampon a vlasy by som si umyvala menej casto.
taky se snazim vlasum co nejvic odlehcit. bez samponu to bohuzel asi nepujde, vzhledem k prostredi, ve kterem zijem. bez samponu by to slo, kdyby clovek zil v chranene rezervaci, bez pollution -daleko od prumyslu a zemedelstvi.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od lakyluk »

Raz tu niekto spomínal mydlo na zuby, tak som si objednal jednu veľkú kocku Marseilskeho mydla spočiatku my chvíľu trvalo zvyknúť si na tu divnú chuť ale z odstupom času som chuť prestal vnímať. Zuby sú po umytí hladučké. Neskôr som začal rozmýšľať že mydlo by mohlo byť dobre aj na vlasy. Výsledok som porovnal z šampónom a zistil som že mydlo je pre mňa lepšia varianta (vlasy my tak neodstávali ako po šampóne). Skúšal som sa aj holiť Marseilskym mydlom a tiež to šlo na umývanie vlasov som ho ešte neskúšal. Na vlasy som používal detské mydlo neskôr som si kúpil mandľové pôvodne som mal v pláne kúpiť konopné ale minulo sa.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

To mýdlo na zuby může být zajímavé, zkusim. Znám zatím jen hydrofilní olej a zmýdelnatěný kokosový olej, který je v puse nahořklý a pění, trošku tyfus, ale dá se. Mýdlo doporučuje i Maria Treben, i moje babi si vlastním mýdlem myje vlasy. U mě je mýdlo nevhodné, ale to je tím, že nemám evropskou strukturu vlasu a tam marseillské mýdlo vlasy vysušuje. :(
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

awa píše:nemám evropskou strukturu vlasu
a jakou mas prosim?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

Sweetie píše:
awa píše:nemám evropskou strukturu vlasu
a jakou mas prosim?
Takovou jaká je typická pro černochy - oválný průřez, velmi silný, hodně tmavý, velké množství. Asi nějakej předek... :lol:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

zajimavy, a foto by bylo?
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od k.winky »

Minulý týden jsem byla dokupovat zásoby kosmetiky, které jsem se ještě nebyla schopná zbavit, ale zatím mi přináší potěšení, tak neplánuji vyřazovat ... mytí hlavy přírodně voňavým šamponem a ranní potírání neparfemovaným jemným krémíkem je pro mě relaxací, uvolňující a potěšující..

Zamířila jsem do DM a měla jsem v plánu koupit opět Laveru, ale jelikož nemám teď moc peněz, prohlížela jsem si i nabídku výrobků od Alverda, která byla hojná ... Nakonec jsem usoudila, že za ty peníze to stojí vyzkoušet...

Koupila jsem si Šampon a kondicioner s aloe a ibiškem (poškozené a polámané vlasy) - obojí 59,- dál denní krém na obličej s šípkovou růží (suchá pleť) a tónovací krém béžová zlatá za 49,- no nekupte to :wink:

A musím poreferovat velice kladně :D Šampon sice na můj vkus trochu řidčí, ale krásně voní a kondicioner bezkonkurenční ! Vlasy vydrží dlouho jako čerstvě umyté, lesklé, jemné ... Krémy krásně hřejí a jsou moc příjemné, ten tónovací, což jsem nečekala, je trochu jako make-up, ale jen jemňounký a hezky pleť vybarvuje....

Takže cena, ne vždy rovná se kvalita...
Baví mě to, jak málo mi někdy stačí ke štěstí :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Fuujin »

a teď se winky mrkni na složení..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od k.winky »

Německy neumim :lol:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od alilia »

Myslím, že Alverde je niečo ako lacnejšia varianta Lavery, takže zloženie nebude tak hrozné. Niektoré veci majú aj BDIH certifikát, no nie všetky.
Pred časom som od nich mala pár vecí tiež, no šampóny mi po dlhšej dobe používania prestali vyhovovať a celkovo mi, podobne ako Lavera, prídu ich produkty zbytočne prevoňané a to ešte veľmi špecifickou voňou, z ktorej sa mi až dvíha žalúdok :roll:
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od lakyluk »

Dnes som si pozrel 12 Steps to Raw Foods by Victoria Boutenko, a ona tam propagoval Indický recept na umývanie vlasov. Ľan z vodou rozmixovať do slizkej konzistencie a použiť. Tak som to skúsil a umýva to super. Tiež je to dobré na holenie a umývanie zubov, aj to som skúsil :D .
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od awa »

lakyluk píše:Dnes som si pozrel 12 Steps to Raw Foods by Victoria Boutenko, a ona tam propagoval Indický recept na umývanie vlasov. Ľan z vodou rozmixovať do slizkej konzistencie a použiť. Tak som to skúsil a umýva to super. Tiež je to dobré na holenie a umývanie zubov, aj to som skúsil :D .
To zkusim, i když už teď se mi to zdá trochu víc práce. Zajímala by mě trvanlivost takového slizíku. Ještě ovšem musím vyřešit, jak ty rozmixované kousky dostat z toho mého kudrnatého hára... Soudě dle tvé fotky, tak to máš v pohodě, ale představ si, že máš vlasy co Tina Turner....
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od lakyluk »

awa píše:
lakyluk píše:Dnes som si pozrel 12 Steps to Raw Foods by Victoria Boutenko, a ona tam propagoval Indický recept na umývanie vlasov. Ľan z vodou rozmixovať do slizkej konzistencie a použiť. Tak som to skúsil a umýva to super. Tiež je to dobré na holenie a umývanie zubov, aj to som skúsil :D .
To zkusim, i když už teď se mi to zdá trochu víc práce. Zajímala by mě trvanlivost takového slizíku. Ještě ovšem musím vyřešit, jak ty rozmixované kousky dostat z toho mého kudrnatého hára... Soudě dle tvé fotky, tak to máš v pohodě, ale představ si, že máš vlasy co Tina Turner....
No neviem ako to presne robí Victoria či to aj cedí. Skúsim prísť na nejakú praktickú metódu. :wink:
Ináč keď som ešte používal šampón vlasy my stály ako ježovi od mydla o dosť menej a od ľanu skoro vôbec ako keby ich to aj trochu vyrovnalo.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od s.arik »

Odmastí lněný sliz???
Já už zkoušela kde co, sodu, citron, ocet, břízu...a nic pořádně neodmastilo, takže jsem se potupně rozhodla ke komerčním, ač přírodním šamponům. Ale nerada, nevím proč si mám kupovat jakési plastové lahvičky, co do Ostravy vozí kamiony/dodávky :evil:

Zítra to zkusím 8) dík za tip.


Sweetie, Awa má fotku tady viewtopic.php?f=9&t=1310&start=150 :wink: a někde byla i druhá a tam je měla ještě kudrnatější :) já mám vlasy taky vlnité a blbě se to rozčesává, kondicionéry odmítám používat, nehodlám svým vlasům a vzhledu věnovat ani minutu navíc :P nejraději bych měla vlasy krátké, ale chlap nebyl spokojený, když to tak bylo (jo, vypadala jsem jak blb, ale no a co? :shock: ) :roll: .
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:... nejraději bych měla vlasy krátké, ...
Nějaký střih třeba po vzoru Sinead O'Corner? :-)
http://members.chello.at/szendrey/graph ... picpic.jpg
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Fuujin »

Jen chci do tohohle tématu o kůži atp poznamenat že s nástupem tepla se mi vrátila tak trochu lupénka - bublinky na dlaních, ale díky tomu že nejím rafinovaný cukr už to nevysychá a ani to moc nesvědí.
Možná je to tim že sem v poslední době jedl poměrně hodně tuků (oříšky, semena) keré zkusim přestat jíst na týden, taky zkusím omezit sušené ovoce. Uvidime jak to dopadne
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od s.arik »

Panda píše:
s.arik píše:... nejraději bych měla vlasy krátké, ...
Nějaký střih třeba po vzoru Sinead O'Corner? :-)
http://members.chello.at/szendrey/graph ... picpic.jpg
až tak ne (:-) já měla vícekrát za svůj krátký život vlasy dlouhé jen centimetr až dva a bylo to úžasně pohodlné a cítila jsem se dobře.
ale chlapovi se to nelíbí a cizí si mysleli, že jsem kluk (když nemám náušnice, nosím volná trika a ještě krátké vlasy...) :?
tak delší vlasy beru jako malý ústupek manželovi, stejně je mám pořád v gumičce...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od Sweetie »

sari diky, konecne jsem videla awu, je kocka. vlastne jsem si ji tak podobne predstavovala :)
potrebuju taky novy zastrih, konce jsou zniceny po rocnim puzivani zehlicky, nikdy vic!
ja jsem naopak nesva kdyz nemam svoji dylku, coz je ted, snad to doroste rychle, ale prace s tim urcita je.. zkusim ten prirodni sampon z dm.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: PLEŤ, KŮŽE, POKOŽKA, KOSMETIKA

Příspěvek od k.winky »

konce jsou zniceny po rocnim puzivani zehlicky, nikdy vic!
Nápadobně :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Odpovědět