ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od lumoska »

Samozrejme pokial nema rodicov, co ani za nic nepripustia, ze by dieta mohlo v niecom byt vyspelejsie ako oni. Budem verit, ze mas rodicov ako ja, ktory mi v nicom nikdy nebranili a nepresadzovali svoje pravdy. Samozrejme odtial potial. Hlavne bud uprimny :)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od lumoska »

A este nedaj sa odradit okolim...ja som v puberte prave zacala jest ako moje okolie a nic dobre to so mnou nenapachalo. Som hrda na svojho brasku, ktory si stale tvrdohlavo stoji za tym, ze mu maso nechuti....aj ked jedava rozne ine somariny. Na to, ze je cez tyzden na internate a ma 13 rokov o chvilu, je to super. Ja som taku silu v jeho veku nemala. Drzim ti palce...som fanusik vnimavych deti ako si ty :wink:
Celý život žiadne hranice.
martinb
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 26, 2011 18:15
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od martinb »

Tak rodiče mám hodný taťka me furt říká ať jím zdravě ,ale furt do mě cpe maso já na maso nikdy moc nebyl a na mlíko už vůbec ne :D do školy jsem si bral na svačinu celozrnej rohlík myslel sem si jak jím zdravě a teď jsem zjistil že ne :lol: ..Stresem opravdu netrpím taky minimalně 1 deně medituji :) Chci celkově změnit svůj životní styl..Furt projíždím stránky hledam další informace.. Ale stejne nevim kde mam treba sehnat ty seminka nebo jak je mam pripravit to si je mam nechat vyklíčit a pak je hned můžu jíst nebo s nima mam jestě něco udelat .Opravdu nevim :lol: .Výška 175, váha 60 kg(Bojim se abych pak nevapadal jako anorektik :lol: ) .Bydliště kousek od Bystřice nad pernštejnem.. Ještě se kouknu na foru snad něco najdu :P
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Jindra »

martinb píše:Bydliště kousek od Bystřice nad Pernštejnem
No tak vítej, sousede z Vysočiny, bydlíme pár kilometrů od sebe! Právě jsem se zeptal manželky a i ona souhlasí s "adopcí na dálku" :)
Klíčení? Jednoduchoučký je mungo, tím asi začni (koupíš ve zdravěnce, večer namoč, aby klíčení začínalo ve tmě přes noc, pak denně měníš vodu a klíčí jen cca 3 až 4 dny, pak rovnou jíš, je to dobrotka)
Co děláš tak dlouho u kompu, běž spat :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
martinb
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 26, 2011 18:15
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od martinb »

Dneska jsem opatrne rekl rodičům.Oba říkali že to prostě nejde že musim jíst maso že v tom masu je taky něco důležitýho. Mamka řekla že to můžu zkusit na rok ,ale jednou týdně budeš jíst maso ,jsem řekl že to by nemelo cenu,ale taťka ten řekl hned že prostě ne ať nevymýšlím kraviny..On si myslí že maso je prostě zdravý a jeste at si vezmu paštiku nebo klobásu jsou domácí ,ale stejne to není zdravý .Ted se budu snažit jíst hodne zeleniny a ovoce :) Ještě to zkusim ,ale moc šancí tomu nedávám.. :( :(
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od lumoska »

Nechaj im cas...
O par dni to skus navrhnut znova, alebo povedz proste, ze ti to maso nechuti... s mojim bratom sa tatko tiez musel zmierit, ci chcel alebo nechcel.(tatko veeeeelkyyy masozravec)...akurat nariekal, ze pokom len tie deti su, ze normalne jest nechcu... :D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Panda »

Myslím že není třeba otevřeně rodičům říkat, že se chceš stravovat jinak, to lidi těžko přijímají. Raději nenápadně postupně přecházet na vita s tvrzením, že Ti něco nechutná nebo že Ti po něčem není dobře (nebo z něčeho nějaké konkrétní zdravotní problémy, třeba vyrážka). Mnohem snáze se s nějakými změnami smíří když si budou myslet, že Ti to v něčem konkrétním vadí, než že to děláš z nějakého "nesmyslného" ideového přesvědčení. Dokud bydlíš s rodiči tak se snahou o přesvědčování bys měl doma asi peklo a věčné dohady.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Oriana »

Držela bych se návrhu maminky, i s podmínkou jíst 1x týdně maso. To není zase tak strašné a postupně pomaloučku bych působila přes maminku, tak aby ode mě získávala více a více informací. Maminky pak většinou umějí tatínky zpracovat či alespoň přibrzdit, pokud jsou sami přesvědčeny, že se jedná o dobrou věc. (Tolik z pohledu rodiče dospělých dětí).
Ondraa

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Ondraa »

Dobrý den, mám dotaz. Chtěl bych začít být vitarián. Právě nastupuju na vysokou školu, budu bydlet na koleji, tudíž se mi to zdá jako dobrá příležitost změnit svoje stravování. Problém je ale s penězi, budu mít cca 90kč na den. Myslíte, že to stačí, abych nehladověl ?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Pavluska »

Ondraa píše:Dobrý den, mám dotaz. Chtěl bych začít být vitarián. Právě nastupuju na vysokou školu, budu bydlet na koleji, tudíž se mi to zdá jako dobrá příležitost změnit svoje stravování. Problém je ale s penězi, budu mít cca 90kč na den. Myslíte, že to stačí, abych nehladověl ?
to se dá! V prváku na vejšce jsem většinou na vita víc než stovku denně neprojedla (pokud jsem tedy nekoupila něco extrémně drahého) a to jsem jedla i co nejvíc bio. Když nebudeš jíst bio, tak se zasytíš i na chlapa obstojně. Si myslím. Spíš se uculuju, když si představím kolej. Kámoš třeštil oči na moje semínka v salátě apod (pytel biojablek...). Přeji hodně veselých chvil. Zpětně se tomu s chutí zasměješ. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od buc11 »

Ondraa píše:Dobrý den, mám dotaz. Chtěl bych začít být vitarián. Právě nastupuju na vysokou školu, budu bydlet na koleji, tudíž se mi to zdá jako dobrá příležitost změnit svoje stravování. Problém je ale s penězi, budu mít cca 90kč na den. Myslíte, že to stačí, abych nehladověl ?
a proč chceš být vitarián?
záleží jaké komodity ti budou chutnat, jestli hnědý banány na vyhození, tak ty seženeš levně, stejně jak jiné přezrálé ovoce (v praze třeba v holešovické, nebo v brně na zelňáku)
s nehladověním na vita a lowcost to si nejsem jistý
ovšem nechápu absolvovat studia bez pařbiček, kvůli tomu sem to vlastně absolvoval
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Renáta »

Buc :D Carpe diem :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Samira »

Buc - opat musim suhlasit.
Ja som radsej dva dni na intraku poriadne nejedla, len aby bolo na pivo s kamosmi.
a najlacnejsi je aj tak dajaky rohlik s acidkom, na tom som vydrzala cely den
dakedy rozmyslam, ci taky mikrofud nebol zdravsi, nez terajsie obzratie zelovocom.
asi nie, byvala som casto nachladnuta... no to mozno preto, ze sme mali na izbe 13 stupnov a ani tepla voda netiekla... skratka intrak.

sorry ondraa za OT, samozrejme drzim palce a je velmi rozumne mysliet na zdravu zivotospravu v takom mladom veku :)
ano, celu zimu su prezrete banany za par korun, mohol by si to zmaknut. Vsak nam daj vediet, ako sa Ti dari.
sudek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 24, 2011 14:51

dieta

Příspěvek od sudek »

zdravim vsetkych...mam problem s nadvahou a rozmyslal som nasadit si vitariansku dietu...hned v prvy den som nevydrzal....chcel by som si dat poradit ci je mozne ze ked si pridam varene zemiaky a ryzu ci chudnutie pojde zasadne pomalsie alebo je to jedno.... a ak to pojde pomalsie tak chcel by som si dat poradit ake jedlo vo vitarianstve mi moze uspokojit moje chutove pohariky ktore su zvyknute na nezdravu stravu .... za odpoved dakujem :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Panda »

sudek doporučoval bych Ti přidávat vitariánskou stravu jen pomalu. To znamená - zkus hledat takové kombinace jídel, kdy si budeš nejdříve přidávat syrovou zeleninu. Ta se dobře hodí k vařenému jídlu. Zamysli se ještě nad tím, zda jsi sacharidový typ (=lákají Tě sladkosti, pak je pro Tebe vhodné syrové ovoce) nebo bílkovinový (=láká Tě maso, v tom případě by Ti sladké ovoce nadváhu spíš zvyšovalo a je vhodnější např. listová zelenina a luštěniny). Nesnaž se skočit do vitariánství hned, mohlo by tě to dost rozhodit a zklamat a pak bys zas brzy skončil. Mně jako přechodová strava hodně vyhovovala vařená natural rýže se směsí mražený hrášek, mrkev a kukuřice, jen rozmrazené v teplé vodě (tyhle mraženiny jsou tak napolo vita), do toho trochu olivového oleje, nebo vařené fazole se syrovou okurkou, rajčetem a paprikou + nějaká koření. Není to sice vitariánská strava, ale mnohem vhodnější než čistě vařená, takže dobré pro přechod. Kromě zvyšování podíly syrového ještě zkus pomalu odbourávat některé nejhorší škodliviny, hlavně lepek, bílé cukry, chemikálie (glutaman sodný). Při přidávání syrového roste detoxikace organismu a s tím pak souvisí i odbourávání tukových zásob, ve kterých bývají toxiny uskladněné.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od rudo »

ako vraví Panda pomaly postupne a ujasni si aké typy stravy ťa lákajú

ale ja by som oponoval Pandovi ak si na sladké tak prechod na ovocie môže byť veľká pasca a je veľká šanca že patríš medzi väčšinu populácie čo im fruktoza škodí a fruktoza sa potom uklada ako tuk a znemožňuje pečeni páliť telesný tuk

v bežnej strave z výrobkov je strašne veľa chemikálii ktoré zabraňujú metabolizmu páliť telesný tuk preladuju hormony na ukladanie a je tam vela schovanej fruktozy a fruktantov pod roznymi menami a značkami a sa pridavaju najma do výrobkov akoze nizkokalorických akoze zdravých akoze pre športovcov akože na chudnutie atd
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše: (tyhle mraženiny jsou tak napolo vita)
no, nevim jestli napolo, clovek kdyz zmrzne taky neni napolo zivej.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od rudo »

Sweetie píše:
Panda píše: (tyhle mraženiny jsou tak napolo vita)
no, nevim jestli napolo, clovek kdyz zmrzne taky neni napolo zivej.
čo si ľudožrút ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:
Panda píše: (tyhle mraženiny jsou tak napolo vita)
no, nevim jestli napolo, clovek kdyz zmrzne taky neni napolo zivej.
Běžně zelenině (např. hrachu) nevadí zmrazení, přežijí to. Jenomže - prodávaná mražená zelenina bývá před mrazením pasterizována. Je to pak poznat na chuti - nemá to svěžest živé zeleniny, ale ještě to není jak vařená zelenina. Takže ještě takový kompromis.
Naposledy upravil(a) Panda dne pát pro 02, 2011 1:04, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Panda »

rudo píše:...ak si na sladké tak prechod na ovocie môže byť veľká pasca...
Spíš bych řekl, že většina lidí s nadváhou je toho druhého typu a fungují jim proto dobře redukční diety založené na zvýšení množství bílkovin (např. účinná hubnoucí večeře grilované kuře se syrovou zeleninou, bez stop sacharidů).

sudeku jestli chceš redukovat nadváhu tak hlavně nezapomeň, že zásadní příčinou nadváhy bývá kombinace cukrů a tuků dohromady. Samotné cukry nevadí a samotné tuky také ne, ale jejich kombinace je průšvih, např. po tučném obědě si dát sladký zákusek.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od rudo »

Panda píše:
Sweetie píše:
Panda píše: (tyhle mraženiny jsou tak napolo vita)
no, nevim jestli napolo, clovek kdyz zmrzne taky neni napolo zivej.
Běžně zelenině (např. hrachu) nevadí zmrazení, přežijí to. Jenomže - prodávaná mražená zelenina bývá před mrazením pasterizována. Je to pak poznat na chuti - nemá to svěžest živé zeleniny, ale ještě to není jak vařená zelenina. Takže ještě takový kompromis.
já používam hrach len mrazený a je super čerstvý sa dá zohnať len občas a je v podtstate zvädnutý

no a sušený sa aj po namočení už na hrach ani len nepodobá a ani nechutí to je len taký zelený škorb

pri mrazenej zelenine ale platí dôleťité pravdilo musí to byť mono lebo aj pri minus 20°C, energeticky reaguje s okolím a ak je to zmes tak sa vzájomne enrgeticky vybijú prehlušujú jedna druhú aje to potom len taká mrazená hniloba či mrtvola

preto mono hrach je perfekt a viem ze aj mono kukurica bola dobrá atd ale zmrazená zmes to je strašné to sa nedá

treba si v zime kupovať mono zmrazené a zmiešať to až rovno do vriacej vody
5 2 8
myska99
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 04, 2011 18:31

Jak zacit???

Příspěvek od myska99 »

Vsechny vas moc zdravim a prosim a pomoc pri zacatcich a nejake ty rady zkusenejsich!!! >:-)

Posledni tydny jsem stravila procitanim tisich stranek a diskuzi o vitarianech a vsecho co s tim souvisi!!!stale ale nemam pocit;ze vim vsechno co byc hvedet potrebovala a byla bych opravdu vdecna za jakoukoliv radu!! :shock:

Uz je to 2 roky co beru antidepresiva;a navstevuju svou psychiatricku se kterou resim svuj zasadni problem! deprese plus bulimie! Bude to 13 let co bojuju s touhle zakernou nemoci a asi uplne nejhorsi na tom je ze se ji nemuzu zbavit! i kdyz se to jakoby po tech letech terapii upravilo ;stale tam nekde ciha v rohu! muj nejvetsi problem bylo celozivotne jidlo;a na co jsem si uz teda prisla je to;za ja jidlo nepouzivam k utiseni hladu nybrz k utiseni svych emoci! takze jsem se rozhodla s tim zatocit uz dva roky zpatky tim ze jsem si to sla vysvetlit sama se sebou k lekari!!! :(

Sice stale beru prasky;ale zacinam snizovat a rada bych se bez nich obesla uplne;ale zjistila jsem ze po tech letech teto nemoci jsem si totalne zkazila zaludek;chute; a take hlavne fungovani strev! zacala jsem s jogou;jist v uvozovkach zdrave a dokazat rozlisit kdy mam hlad a kdy ne;ale moje problemy se zacpou a take s zaludkem mam porad ;( jakoby po prve v zivote jsem si uvedomila ze mam svoje telo rada a ze uz si ublizovat proste nechci a rada bych sobe pomohla vsechno co jsem zpackala aspon trosku zlepsit!! doufam ze mam jeste porad sanci!! 8)

procetla jsem toho spousty a jedine co stale nevim je jestli vitariani nepiji kavu a kdyz tak jakou;a co delat v totalni zime;protoze do tydne se stehuju do Canady kde je minus 1O a bez tepleho caje nebo polevky si to nedokazu vubec predstavit! :roll:
Zitra se chystam zacit 2 dennim pustem a pak sand z niceho zacit s ovocem a zeleninou; a vsim co by snad bude delat dobre!! budu moc rada ze vsechnu rady od vas zkusenejsich a musim rict; ze mam k vam kteri jste se rozohodli takto zit veeeelikyyy respekt!!! preji vsem hodne stesti !!! m:-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od rudo »

myska vitariani robia a jedia všetko možné a vačšina ľudí tu nie sú vitariani a mnohí to ani nemajú ako cieľ

psycholog to veľmi pomôcť nemoze tak ako doktor ti nemôže dať zdravie nie su na to školenía trénovaní

v podstate ich úloha je len zvýšiť spotrebu liekov a udržovať ľudí bez akútnych symptomoch na čo najviac liekov


ak ideš do CND tak si tam najdi niekoho čo robí NLP a nechaj sa zbaviť starých psychických porblémov alebo ešte lepšia chod sama na krátky kurz aby si vedela o čo ide a skús hladať aj meno Ted James či náhodou on alebo noiekto z jeho firmy nerobí v CND kurzy aby si mohla absolvovať zaklady TLT = time line therapy


samotná strava nevyrieši staré psychické príčiny, držím palce
5 2 8
myska99
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 04, 2011 18:31

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od myska99 »

dekuji Rudo!!

dekuji za tvuj nazor a doporuceni! mrknu na to a urcite se pokusim neco v kanade najit!! ma pravdu ze jidlem psychiku nesrovnam! ale to pokazene zazivani snad ano! aspon torsku! :roll:

je pravda ze do sebe uz leky tlacit nechci;ale je to bohuzel zatim jedina berlicka kterou na svou zlomenou psy potrebuju ;( jo musim na tom pracovat;takze cokoliv pozitivniho pomuze!!! :)

mrknu co se v Kanade da najit!

preji hezky den a diky moc!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Samira »

Zelenina v mrazaku... mne tam veselo klici hrasok, cesnak... Pride mi to ovela zivsie, nez igelitova rajcina v zime v obchode.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od Jindra »

martinb píše:Dneska jsem opatrne rekl rodičům.Oba říkali že to prostě nejde že musim jíst maso že v tom masu je taky něco důležitýho. Mamka řekla že to můžu zkusit na rok ,ale jednou týdně budeš jíst maso ,jsem řekl že to by nemelo cenu,ale taťka ten řekl hned že prostě ne ať nevymýšlím kraviny..On si myslí že maso je prostě zdravý a jeste at si vezmu paštiku nebo klobásu jsou domácí ,ale stejne to není zdravý .Ted se budu snažit jíst hodne zeleniny a ovoce :) Ještě to zkusim ,ale moc šancí tomu nedávám..
koukám, dneska máš Martine 15 let, hodně štěstíčka k narozeninám přeju. jestlipak sem ještě občas koukneš?
mám obavy, žes to rodičům řekl "málo opatrně" - tohle byl Tvůj poslední záznam a s vita fórem máš nejspíš utrum, ch jo. no hlavní je, že víš o existenci jakýhosi vitariánství a jak to půjde, můžeš se o to časem zajímat serióznějc a ještě třeba naopak rodičům poradíš, proč maj na kůži ty hnědý fleky, proč je bolej klouby anebo proč se jim nedaří zbavit tý nadváhy...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
KristinaT
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 23, 2013 11:30

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od KristinaT »

Zdravím a přeji hezký den, chtěla jsem se zeptat. Kolik je tak průměrný váhový úbytek při přechodu na syrovou stravu. Bojím se, abych si tím přechodem totálně nerozházela chod těla. Už teď mám při svých 163 cm 51 kg a bojím se jít pod, kvůli zdravotním komplikací, které jsem měla když jsem spadla pod 50 kg, je pro mě totiž hrozně těžké přibrat. Jaké máte zkušenosti?
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od smajliss »

To se hodně liší. Někteří jsou náchylní a lehce přibírají/chudnou a někomu se to vůbec nehýbe. Já jsem ta druhá varianta a i když jím málo kalorií nebo více, tak vážím furt stejně. Ale je pravda, že nikdy nejím stejné množství kalorií po delší dobu, takže se to zřejmě kompenzuje. Někdy jich sním méně a o pár dní zase více. Věřím, že pokud člověk jí dlouhodobě nízkokaloricky nebo naopak vysokolarociky, tak se váha začne hýbat. Rozdíl mezi vařenou a syrovou stravou může být ve využitelnosti. Díky vaření tělo dokáže strávit potravinu dokonaleji a přijme z ní více kalorií, zatímco syrová může projít střevem bez 100% strávení, což může dělat rozdíl v přijmutých kalorií.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od cepheus »

Zdravotni komplikace naopak nastanou kdyz se zacnes vykrmovat buckama, slaninou a spol., abys mela jakousi "predepsanou" vahu.
Uživatelský avatar
KristinaT
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 23, 2013 11:30

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od KristinaT »

Tak bucek a slaninu nejím ani normálně :) Jen mě zajímá jestli mi váha neskočí pod 45 a méně kilogramů. To bych vážně nechtěla...
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od ravima »

KristinaT píše:...Jen mě zajímá jestli mi váha neskočí pod 45 a méně kilogramů. To bych vážně nechtěla...
Na vitariánství pravděpodobně časem ano, tělo se zbaví postupně velké části vody a tuků, kde jsou rozpuštěné různé jedy. Přibrat se dá, ale s tvou výškou se asi nad 50kg dostaneš jen velmi těžko...
A zdravotními komplikacemi kvůli váze pod 50kg myslíš přesně co? Největší komplikace je podle mě tvůj strach ze ztráty té váhy...
Uživatelský avatar
KristinaT
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 23, 2013 11:30

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od KristinaT »

A zdravotními komplikacemi kvůli váze pod 50kg myslíš přesně co? Největší komplikace je podle mě tvůj strach ze ztráty té váhy...[/quote]


Myslím tím ztráta menses, deprese, osteoporoza, snížená imunita atd...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od s.arik »

já jako smajliss, nepřibírám ani nehubnu, ať jím 95% raw nebo 95% tepelně zpracovaného, je ale pravda, že 1) jím vždy vysoce tučnou stravu (představ si 3-5x denně něco jako deset deka oříšků plus zelenina), 2) mám dobré spalování.

někdo, kdo tráví hůře a nemá obžerské sklony, tak u něj se asi projeví, že přibere více po rohlíku než po banánech nebo naopak, to neposoudím.

každopádně zkušenosti jsou NEPŘENOSNÉ, tak pokud tě raw láká, začni postupně navyšovat podíl syrového v jídelníčku (není nutné jít na 100% ani hned, ani za rok), dbej na dostatek kalorií hlavně z tuků a sleduj se, jak se budeš cítit...držím palce k nalezení rovnováhy, i kdyby nebyla syrová.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ZAČÁTKY - jak jste začínali/začínáte

Příspěvek od rudo »

co je to telesna vaha ?
hovoris o tej uzitocnej, alebo ak ta je prilis nizka tak do toho zaratavas aj ten dovazujuci bordel napriklad podkozny a vnutrorganovy tuk ?

kosti ti zhrubnu a teda naberu na vahe sportom a svaly ti narastu a teda sa ti zvysi uzitocna vaha len treninkom cinky alebo cvicenia s vlastnou vahou, silovo rychlostne sporty.

Darwin ludom nedal svaly, ale Boh dal ludom rozum, aby vedeli ako si tie svaly natrenovat a teda narast.
5 2 8
Odpovědět